Page 29 of 30 FirstFirst ... 19252627282930 LastLast
Results 701 to 725 of 745

Thread: Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)

  1. #701
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Lagao bi kad bi rekao da se nisam nervirao ranije ali sad prihvatam to kao potpuno normalno Kad dodje rok odem u MUP prijavim podnesem papire koje treba da dam i to je to.
    Obuzme me tuga,to priznajem.kad vidim kako se to drzavljanstvo dijeli kao bombone osobama koje sa Crnom Gorom nemaju apsolutno nikakve veze osim sto su dosli u njoj da zive ali sta da radim,stvari tako stoje.

  2. #702
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    tako je to kad se pise ćirilicom.
    Blago tebi s tobom


    PS.
    Kad se hvališ kako pišeš ćirilicom budi principijelan i piši ćirilicom na forumu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #703
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Nema potrebe da se sa tobom prepirem,niko se ne hvali ne budi paranoik.
    To se zove slikovito izlaganje o stvarima i svakome je jasno sto se zeli reci.
    Tema je crnogorsko drzavljanstvo zakon i praksa i ja sam ponesto napisao o tome na osnovu LICNOG iskustva.
    Dakle ja sam drzavljanin Crne Gore kao i moja majka i otac oba djeda i obije babe itd i moje dijete rodjeno u Srbiji koje zivi u PG od drugog mjeseca svoga zivota nema niti ce u dogledno vrijeme imati drzavljanstvo CG i to je cinjenica.
    Uzalud je prijavljujem,imam stalno zaposlenje,stan na svoje ime itd(sve su mi to trazili a ne vidim svrhu no ajd) nema brale za neprijatelja zakon ne vazi.
    Nisam osudjivan niti se protiv mene vodi bilo kakav postupak sve zalud.
    Nisam ni politicki na bilo koji nacin aktivan niti clan bilo kakve stranke i ne bez ponosa isticem cinjenicu da ni moji roditelji niti babe i djedovi nisu bili nikad clanovi one komunisticke partije a i nijedne od ovih kasnijih.
    Tacno je da sam Srbin doduse bez svoje krivice krivci su mi roditelji koji su iz tog naroda na moju zalost,da sam birao sigurno ne bih odabrao taj nacion

    Pametan covjek zna da i za njega nije dobro ako se zakon ne postuje bez obzira sto u konkretnom slucaju nije pogodjen jer ako zivis tako da te za onoga pored tebe boli d--e pitanje je samo dana kad ce i tebe strefiti isto.
    Zakon treba sve da nas cuva i to je mnogo bolje nego da te cuva boravak u necijem anusu ili partiji ali se ovdje to ocigledno tako ne dozivljava.
    Sta da se radi,idemo dalje.
    Last edited by kurogane; 11-08-18 at 17:22.

  4. #704
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Problem kod izbjeglica srpske nacionalnosti (makar ovih koje ja znam) je sto su SVI protiv ove drzave, ne postuju simbole, jednog ne poznajem da je simpatizer neke procg stranke (ne mora dps, evo ura) i ja sam siguran da kad oni dobiju pravo glasa ode CG u srpski svet jer NIKAD vise nece biti neka procg koalicija na vlasti.
    To vise govori o tebi nego o icemu drugom.
    Evo kod mene je skroz drugacija situacija, znam dosta ljudi a i imam dosta rodbine koji na nekin nacin mogu da se svrstaju u grupu koju si naveo ("IZBJEGLICE SRPSKE NACIONALNOSTI") i realno odnos je blizu 50%/50% sto se tice toga ko je za "sta". Neki su cak uvelike glasali godinama za DPS jer su za samostalnu CG a imaju strah od klasicne price (koji imas izgleda i ti kao i mnogi drugi) zvane "Ako izgubi DPS izgubit ce se nezavisnost!". Velika vecina je pak za apsolutnu nezavisnost i glasali su za odvajanje CG od Srbije... Naravno, ima ih podosta koji su glasali za DPS radi benefita te ce sada vjerovatno da glasaju za novu vlast radi iste stvari...

    Apsolutno ne moze niko da spori da u Crnoj Gori ima veliki procenat ljudi koji su bez drzavljanstva samo zato jer nisu bili politicki podobni a zive ovdje 30+ godina (neki cak, vjerovao ili ne i od rodjenja - licno poznajem par ljudi sa tim problemom) a nemaju CG drzavljanstvo nebitno sto ispunjavaju sve uslove. Jos jednom da ponovim, ispunjeni uslovi za drzavljanstvo ne znace da se isto dobija jer se svaki zahtjev moze odbiti bez obrazlozenja.

    Kako ce ko da glasa je apsolunot njegovo licno pravo i to nikoga ne bi trebalo da ogranicava dal' ce dobiti drzavljanstvo ili ne.
    Last edited by beatnological; 03-03-21 at 18:37.

  5. #705
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ljudi, jeste li vi svjesni o cemu pricate, koje izbjeglice i koje drzavljanstvo i koje pravo glasa. Je li zavrsen rat odakle su izbjegli, ako jeste dovidjenja i srecan put, Radna mjesta, za nase ljude, skolstvo, nase, zdravstvo, nase, ako nam treba kadrova ili kakvih radnih profila, znaci radne dozvole, koje drzavljanstvo, nas je 600 hiljada i nema gadjanja drzavljanstvom. Jedino ekonomsko drzavljanstvo ko ulozi u privredu i zaposli 50 ili vise radnika i to bez prava glasa. Drzavljanstvo svim koji su rodjeni u CG i ako ima drzavljanstvo neke druge drzave isto bez prava glasa, ako nema drzavljanstvo te drzave u koju boravi uz nase drzavljanstvo i pravo glasa.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  7. #706
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    A cekaj, pa nije rat bio juce pa da kazes aj sad se vratite, to su ljudi koji zive odje 20+ godina.
    Sto se mene tice, ja sam za model kao u Austriju, posle 10 godina mozes dobiti drzavljanstvo i imaces skoro sva prava kao i Austrijanci, ali nemas pravo glasa, ali onda to treba primjeniti na sve, a imas npr. 99% Roma koji su dobili drzavljanstvo jer glasaju dps.
    Forever young, i want to be forever young

  8. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  9. #707
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ljudi, jeste li vi svjesni o cemu pricate, koje izbjeglice i koje drzavljanstvo i koje pravo glasa. Je li zavrsen rat odakle su izbjegli, ako jeste dovidjenja i srecan put, Radna mjesta, za nase ljude, skolstvo, nase, zdravstvo, nase, ako nam treba kadrova ili kakvih radnih profila, znaci radne dozvole, koje drzavljanstvo, nas je 600 hiljada i nema gadjanja drzavljanstvom. Jedino ekonomsko drzavljanstvo ko ulozi u privredu i zaposli 50 ili vise radnika i to bez prava glasa. Drzavljanstvo svim koji su rodjeni u CG i ako ima drzavljanstvo neke druge drzave isto bez prava glasa, ako nema drzavljanstvo te drzave u koju boravi uz nase drzavljanstvo i pravo glasa.
    Koji ti je omiljeni general vermahta?

  10. The Following 7 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  11. #708
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koji ti je omiljeni general vermahta?
    Pusti vermaht i glupe sale. Kakva je onda razlika izmedju onog ko je tu rodjen, zivi tu, i citav zivot je vezao za CG i nekog ko ode ne znam dje i tamo dobije drzavljanstvo i svoj zivot veze za tamo neku drzavu ili nekog ko je izbjegao i kome je CG pomogla kad mu je bilo tesko i sad njemu je odje ok i on nece da ide nego jos se cudi kako ne dobija drzavljanstvo. Kojim pravom pomislja, a ne da trazi drzavljanstvo.

  12. #709
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pusti vermaht i glupe sale. Kakva je onda razlika izmedju onog ko je tu rodjen, zivi tu, i citav zivot je vezao za CG i nekog ko ode ne znam dje i tamo dobije drzavljanstvo i svoj zivot veze za tamo neku drzavu ili nekog ko je izbjegao i kome je CG pomogla kad mu je bilo tesko i sad njemu je odje ok i on nece da ide nego jos se cudi kako ne dobija drzavljanstvo. Kojim pravom pomislja, a ne da trazi drzavljanstvo.
    Iskreno da te pitam... Dal' se salis ili si ozbiljan?

    Neko ko je dosao 91. / 92. ovdje natjeran sudbinom ( u velikom broju slucajeva zahvaljujuci upravo i vojnicima iz CG koji su mu po naredbi drugih razorili ognjiste ) te ovdje zavrsio skolu (osnovnu, srednju, mnogi i fakultet), stvorio porodicu, uredno radi i placa poreze i doprinose, te ispunjava apsolutno sve uslove za dobijanje drzavljanstva, treba da se vrati da zivi "odakle je dosao"? Samo mi reci da se salis molim te... Znaci po tebi je to potpuno normalno, ok, i u principu tako bi trebalo da bude svugdje u svijetu i jedina osnova za dobijanje drzavljanstva bi bila "po rodjenju"?

    Ne kazem da nema onih koji imaju drzavljanstva drugih drzava te po zakonu CG ni ne mogu dobiti CG drzavljanstvo, ima ih itekako mnogo... Ima i mnogih koji imaju dvojna drzavljanstva ali je caka u tome sto je "drugo" drzavljanstvo neke drzave koja nije Srbija pa onda to nije problem...
    Al' isto tako ima veliki broj ljudi koji bi se odrekli drzavljanstva zarad drzavljanstva CG ali ga ne mogu da dobiju nebitno sto ispunjavaju sve uslove za dobijanje istog.

    Ne salim se kad kazem da ne mogu da vjerujem da ima ljudi sa ovakvim misljenjem poput tvoga. Sta vise, frapiran sam u potpunosti sto ne vidis koliko mrznje izlazi iz takvog stava. Treba da te apsolutno bude sramota.

  13. The Following 3 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  14. #710
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pusti vermaht i glupe sale. Kakva je onda razlika izmedju onog ko je tu rodjen, zivi tu, i citav zivot je vezao za CG i nekog ko ode ne znam dje i tamo dobije drzavljanstvo i svoj zivot veze za tamo neku drzavu ili nekog ko je izbjegao i kome je CG pomogla kad mu je bilo tesko i sad njemu je odje ok i on nece da ide nego jos se cudi kako ne dobija drzavljanstvo. Kojim pravom pomislja, a ne da trazi drzavljanstvo.

    Što to ne važi za sve? Za Raška Konjevića na primjer.Ili za Pažina?
    Tebi očito ne smetaju oni Srbi koji su već dobili, ne zalažeš se da im se državljanstvo oduzme, nego ti smeta grupa Srba koja bi tek trebala dobiti državljanstvo.
    HellaRaiser te je s pravom uporedio sa Vermahtom i slažem se da ti je priča fašistička.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to gg3+ For This Useful Post:


  16. #711
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Iskreno da te pitam... Dal' se salis ili si ozbiljan?

    Neko ko je dosao 91. / 92. ovdje natjeran sudbinom ( u velikom broju slucajeva zahvaljujuci upravo i vojnicima iz CG koji su mu po naredbi drugih razorili ognjiste ) te ovdje zavrsio skolu (osnovnu, srednju, mnogi i fakultet), stvorio porodicu, uredno radi i placa poreze i doprinose, te ispunjava apsolutno sve uslove za dobijanje drzavljanstva, treba da se vrati da zivi "odakle je dosao"? Samo mi reci da se salis molim te... Znaci po tebi je to potpuno normalno, ok, i u principu tako bi trebalo da bude svugdje u svijetu i jedina osnova za dobijanje drzavljanstva bi bila "po rodjenju"?

    Ne kazem da nema onih koji imaju drzavljanstva drugih drzava te po zakonu CG ni ne mogu dobiti CG drzavljanstvo, ima ih itekako mnogo... Ima i mnogih koji imaju dvojna drzavljanstva ali je caka u tome sto je "drugo" drzavljanstvo neke drzave koja nije Srbija pa onda to nije problem...
    Al' isto tako ima veliki broj ljudi koji bi se odrekli drzavljanstva zarad drzavljanstva CG ali ga ne mogu da dobiju nebitno sto ispunjavaju sve uslove za dobijanje istog.

    Ne salim se kad kazem da ne mogu da vjerujem da ima ljudi sa ovakvim misljenjem poput tvoga. Sta vise, frapiran sam u potpunosti sto ne vidis koliko mrznje izlazi iz takvog stava. Treba da te apsolutno bude sramota.
    Neko ko je dosao 91n ili 92 trebao je da se vrati 95 i zavrseno, nije se vratio i nema drzavljanstva.
    Nema cake, imas drugo drzavljanstvo bilo koje drzave, gubis crnogorsko.
    Frapiraj se ti koliko ti drago, u mom stavu nema mrznje, koja je svrha drzave, ako njeno drzavljanstvo moze da dobije svako i jos da me sramota, od koga tebe

  17. #712
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gg3+ View Post
    Što to ne važi za sve? Za Raška Konjevića na primjer.Ili za Pažina?
    Tebi očito ne smetaju oni Srbi koji su već dobili, ne zalažeš se da im se državljanstvo oduzme, nego ti smeta grupa Srba koja bi tek trebala dobiti državljanstvo.
    HellaRaiser te je s pravom uporedio sa Vermahtom i slažem se da ti je priča fašistička.
    Opet ti, kako ti ne dosadi kukavce crni
    Konjevicu, Pazionu i mnogim drugim koje ti ne simpatises i koje simpatises i one koje obozavas da ostanu bez zivota, a ne drzavljanstva boli me k.... kako bi ovo bilo mjesto za zivot.
    Ne smetaju mi Srbi, pricam o CG drzavljanstvu i ne samo Srbima,vec bilo kome na bijelom svijetu ko nije rodjen odje ne bih dao drzavljanstvo i tacka.
    Sto mislite ti i Hell je jedno misljenje, sto mislim ja drugo i odje ima jos dosta misljenja i dobro je da je tako, sad sto se tice fasizma pogledajte se ti i Hell i nista vam vise ne treba i mrssss !

  18. #713
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Evo sam se pogledao. Zamisli nista strasno. Drzavljanstvo se dobija na osnovu zakona koji ispunjavas ili ne. Imaju ga sve drzave na svijetu ka kojima tezimo.
    To o cemu ti pricas je normalno za autoritarne rezime, koji imaju strah od gubitka vlasti.
    Jedinu stavku koju bih promijenio je ucesce ANB i odbijanje bez obrazlozenja.
    A ta doktrina krvi i tla koju propagiras, pa jbga. Sprovodili je generali vermahta....
    Ne bih sad ulazio u socioloske probleme te tvrdnje. Kao ni ekonomske. Nije se isplatila trampu, nije se isplatila orbanu a nece ni poljacima....
    Last edited by Hell Raiser; 04-03-21 at 08:00.

  19. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  20. #714
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ljudi, jeste li vi svjesni o cemu pricate, koje izbjeglice i koje drzavljanstvo i koje pravo glasa. Je li zavrsen rat odakle su izbjegli, ako jeste dovidjenja i srecan put, Radna mjesta, za nase ljude, skolstvo, nase, zdravstvo, nase, ako nam treba kadrova ili kakvih radnih profila, znaci radne dozvole, koje drzavljanstvo, nas je 600 hiljada i nema gadjanja drzavljanstvom. Jedino ekonomsko drzavljanstvo ko ulozi u privredu i zaposli 50 ili vise radnika i to bez prava glasa. Drzavljanstvo svim koji su rodjeni u CG i ako ima drzavljanstvo neke druge drzave isto bez prava glasa, ako nema drzavljanstvo te drzave u koju boravi uz nase drzavljanstvo i pravo glasa.
    Ovo mi je u rangu onoga “Podgorica Podgoricanima”, pa-ka-o.

  21. #715
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Ovo mi je u rangu onoga “Podgorica Podgoricanima”, pa-ka-o.

    Nema veze sa tom parolom. Zato što on nema ništa protiv onih izbjeglica koje su već dobile državljanstvo a dobile su jer su glasale vlast.Za njih kaže da ga nije briga. Problem su mu samo oni koji bi trebali dobiti.

    Ne bih se začudio da još kaže da je antifašista i potegne priču o partizanima, narodnim herojima,čedu čupiću i titu. DPS,SDP i LP su stranke sa fašističkim metodama a onda se ogrnu antifašizmom kojeg su im puna usta. Antifašizam im je maska za fašizam.

  22. #716
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Evo sam se pogledao. Zamisli nista strasno. Drzavljanstvo se dobija na osnovu zakona koji ispunjavas ili ne. Imaju ga sve drzave na svijetu ka kojima tezimo.
    To o cemu ti pricas je normalno za autoritarne rezime, koji imaju strah od gubitka vlasti.
    Jedinu stavku koju bih promijenio je ucesce ANB i odbijanje bez obrazlozenja.
    A ta doktrina krvi i tla koju propagiras, pa jbga. Sprovodili je generali vermahta....
    Ne bih sad ulazio u socioloske probleme te tvrdnje. Kao ni ekonomske. Nije se isplatila trampu, nije se isplatila orbanu a nece ni poljacima....
    Nema ovo veze sa politikom krvi i tla, konkretno pricamo o CG drzavljanstvu o krvi i tlu trazi sagovornike iz sumske republike. Koliko Njemacka vrati Albanaca sa Kosova izbjeglica, jedno vrijeme ih je vozio MA nije prestajao. Sto Amerika, sto Rusija, sto sve drzave svijeta vode racuna o drzavljanstvu, jedino mi ne vodimo. Sto se desava sa ovim nesretnicima iz Sirije, da nece dobiti drzavljanstvo, evo ih i ne pustaju vise. Znaci vasom logikom dje se god zapuca po svijetu te ljude sleduje nase drzavljanstvo, ej, o cemu pricate !

  23. #717
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Ovo mi je u rangu onoga “Podgorica Podgoricanima”, pa-ka-o.
    Ovo nema veze sa tim, PG je grad kao i svaki drugi u CG i ne smije biti nedostupan bilo kome iz CG, naravno ni bilo kome dobre volje, odakle god dolazio, ali opet bez drzavljanstva, odsim ukoliko se odlucio da se odje nastani.

  24. #718
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gg3+ View Post
    Nema veze sa tom parolom. Zato što on nema ništa protiv onih izbjeglica koje su već dobile državljanstvo a dobile su jer su glasale vlast.Za njih kaže da ga nije briga. Problem su mu samo oni koji bi trebali dobiti.

    Ne bih se začudio da još kaže da je antifašista i potegne priču o partizanima, narodnim herojima,čedu čupiću i titu. DPS,SDP i LP su stranke sa fašističkim metodama a onda se ogrnu antifašizmom kojeg su im puna usta. Antifašizam im je maska za fašizam.
    Covjece shvati da bih i tim izbjeglicama koji su kazes dobili drzavljanstvo i glasali vlast uzeo drzavljanstvo i tacka, jedino ukoliko seneko vjencao sa nekim iz CG onda bi naravno dozvolio. Djeca izbjeglica rodjena u CG bi imala pravo na CG drzavljanstvo, roditelji ne.

    O dps, sdp, sd i ostalim kokosarima pricaj koliko ti drago, a oLjubu Cupicu i Titu nijesi dostojan pa ustedi sebe truda.

  25. #719
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Prijatelju bas ga sa namjerom relativizova. Ako udjes leglano na radnu ili boravisnu vizu imas pravo po njemackom zakonu da poslije odredjenog broja godina apliciras za drzavljanstvo. Po tacno odredjenim pravilima. I niko te ne pita sta mislis o njemcima i njihovoj zastavi. I ako te odbiju imas taksativno navedene razloge zasto si odbijen i sta ne ispunjavas od uslova. To sluzi da bi pred sudom eventualno osporio odluku drzave. A kod nas ajde mrs, ne znas ni zasto ni zbog cega. I onda ne mozes ni da osporis odluku jer je niko nije dobio u pisanoj formi, bar ja da sam upoznat.
    Albanci su kao i srbi i crnogorci isli na politicki azil ugrozenosti. Tako su ih vratili sve nazad jer je to najgluplji moguci pokusaj, ali nije da smo mi sa ovih prostora prebistri. Tako se sa sjevera islo, osjecam se ugrozeno.... Vazi...
    A vecina sirijskih izbjeglica koji su usli i prijavili se kako treba imace DE drzavljanstvo za nekih 10 ili 12 godina.
    Ali ajde, mi smo aristokratija, svi se lome za CG pasos, jer smo izvanserijski narod i drzava

  26. #720
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Samo mi jedna stvar nije jasna. Zašto oni koji se tako vatreno protive davanju cg državljanstva se isto tako vatreno ne založe da se oduzmu državljanstva izbjeglicama koje su ga već dobile?

    I retardima je jasno da su oni davali državljanstva onim izbjeglicama koje su ih glasala, a drugima nisu.I takve izbjeglice im ne smetaju, čak su i poželjne.

  27. #721
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Covjece shvati da bih i tim izbjeglicama koji su kazes dobili drzavljanstvo i glasali vlast uzeo drzavljanstvo i tacka, jedino ukoliko seneko vjencao sa nekim iz CG onda bi naravno dozvolio. Djeca izbjeglica rodjena u CG bi imala pravo na CG drzavljanstvo, roditelji ne.

    O dps, sdp, sd i ostalim kokosarima pricaj koliko ti drago, a oLjubu Cupicu i Titu nijesi dostojan pa ustedi sebe truda.
    Postojeći zakon o državljanstvu nije loš i liberalniji je nego ovaj prijedlog/mišljenje (šta li je ). Pet godina braka ili osam godina boravka i stiču se uslovi za državljanstvo (uz redovno formalno prijavljivanje svake godine). Sticanje uslova ne znači i automatsko dobijanje istog. Može se odbiti davanje državljanstva i to takođe nije sporno. Ono što je sporno je što se isto može odbiti bez obrazloženja, moje mišljenje je da je potrebno obrazloženje (svejedno kakvo, kao i u ostalim državama može biti: nepoznavanje crnogorskog jezika, nepostojanje prijave u MUP-u u kontinuitetu, istorija krivičnih dijela, neplaćeni porezi i ostala potraživanja ka državi,...).
    Da li svako sa državljanstvom treba da ima pravo glasa? Lično mislim da ne bi trebalo, pravo glasa treba vezati sa rezidencijalnim statusom.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  28. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  29. #722
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nije loš zakon po kojem se može bez obrazloženja, pod bilo kojim uslovima, odbiti njegovo sprovodjenje?

    Mada to i nije zakon u punom smislu jer ima formalne nedostatke koje se tiču sprovodjenja da bi bio zakon. To je više neko upustvo, preporuka, običaj. Crna Gora nema Zakon o državljanstvu nego o tome odlučuju pojedinci kao da živimo u srednjevjekovnoj orijentalnoj despotiji.
    To je jedan od uslova za pristup EU jer to pitanje nije riješeno. Čitav problem je u 500 glasova koje će DPS i SDP izgubiti na izborima.

  30. #723
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ne treba gledati zakon o drzavljanstvu kroz prizmu izbora i glasova. Licno sam misljenja da drzave sa malim brojem stanovnika treba da imaju jako, jako stroge uslove za dobijanje drzavljanstva. Gledao sam malo po nekim drzavama Evrope, bukvalno drzava u drzavi to su liberalni zakoni evropski napravili.

  31. #724
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne treba gledati zakon o drzavljanstvu kroz prizmu izbora i glasova. Licno sam misljenja da drzave sa malim brojem stanovnika treba da imaju jako, jako stroge uslove za dobijanje drzavljanstva. Gledao sam malo po nekim drzavama Evrope, bukvalno drzava u drzavi to su liberalni zakoni evropski napravili.
    Svojevremeno je u časopisu ,,Omladinski grafiti" (a to je prije ohojhoj vremena) bio vodič za dobijanje državljanstva kada se utekne sa naših prostora. Zapamtio sam da se najlakše dobija državljanstvo Kolumbije, a da se za državljanstvo Lihenštajna zna čekati i 30 godina ako se i dobije.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  32. #725
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne treba gledati zakon o drzavljanstvu kroz prizmu izbora i glasova. Licno sam misljenja da drzave sa malim brojem stanovnika treba da imaju jako, jako stroge uslove za dobijanje drzavljanstva. Gledao sam malo po nekim drzavama Evrope, bukvalno drzava u drzavi to su liberalni zakoni evropski napravili.
    Sa ovim se slažem. Nije isto kad država od 100 miliona ljudi i 100.000 ljudi podijeli 10.000 državljanstava.
    She is only here to annoy herself!

Page 29 of 30 FirstFirst ... 19252627282930 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorsko državljanstvo (Zakon i praksa)
    By beat in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 25-03-15, 02:51
  2. Psihijat i privatna praksa u PG
    By sparklica in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-13, 18:36
  3. Replies: 20
    Last Post: 11-02-13, 12:39
  4. Elektrotehnica Skola-Smjer Racunari PRAKSA
    By Baka901 in forum Centralni
    Replies: 9
    Last Post: 16-07-12, 23:19
  5. Crnogorsko
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 25
    Last Post: 27-08-11, 22:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •