Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 90

Thread: Budimo ljudi - pomognimo

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Thumbs up Budimo ljudi - pomognimo

    Posljednji podaci Eurostata pokazuju da gotovo svaki treći građanin Evropske unije (32 posto) ne može izdržati neočekivani finansijski trošak, kao što su iznenadna operacija, troškovi sahrane, zamjena veš mašine ili automobila.
    U Crnoj Gori čak 73% stanovništva (podaci iz 2017. godine) ne može izdržati iznenadni finansijski trošak.

    I ovo nije tema na kojoj ćemo pisati što i ko nas je do toga doveo. Za to postoje drugi forumi i zasebne teme i svako skretanje sa ove teme će biti sankcionisano infrakcijom.

    Nerijetko se na teške ekonomske okolnosti dodaju i drugi problemi. Najčešće zdravstveni, a njihovo rješavanje ako ej moguće je često i skupo. Vjerovatno je većina vas vidjela na društvenim mrežama apel da se jednoj našoj sugrađanki pomogne u prikupljanju sredstava za let do klinike u Istanbulu. Za jako kratko vrijeme prikupljeno je 20,000$ što je dovoljno i za povratak.

    Nekada se pojave i apeli gladnih i ljudi koji su u stanju socijalne ugroženosti. Jednokratna pomoć nije i trajno rješenje, ali jeste privremeno. I bolje je i privremeno nego nikakvo rješenje.
    Neka ova tema posluži za postavljanje ovakvih apela.

    Budimo ljudi, pomognimo koliko je ko u mogućnosti. Nije bitna nacionalnost, vjerska opredijeljenost, boja kože, sexualna orjentacija, imovinsko stanje.
    Najbitnije je da budemo ljudi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,098
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    200 Posts

    Default

    https://www.gofundme.com/f/pomoc-za-...elp-for-jelena
    Ukoliko ste u mogucnosti, pomozite.
    Unaprijed hvala.

    I don't give a damn.
    I am not i danger, I am the danger.

  4. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Šestogodišnji Alen Muratović, koji boluje od cerebralne paralize, drugi put je korisnik Fondacije Budi human.

    “Ovom hrabrom dječaku još jednom je neophodna podrška svih nas. On je, uz pomoć sprovedenih tretmana robotikom u Poliklinici Glavić u Dubrovniku, ostvario veliki napredak i hrabro prkosi svim izazovima sa kojima se susrijeće. Alenova porodica snagu nalazi u njegovoj vedrini, osmijehu i blistavom pogledu i vjeruje u njegovo srećnije djetinjstvo”, saopšteno je iz Fondacije Budi human.

    Kako bi nastavio da dokazuje da su čuda moguća, Alenu su potrebni novi tretmani u Poliklinici Glavić.

    “Prognoze ljekara su da Alen ima velike predispozicije da napreduje, stoga, hajde da mu obezbijedimo šansu da se izbori za stabilan korak”, poručuju iz Fondacije.

    Alenu možemo pomoći slanjem donatorske poruke sadržine 39 na 14543.

    Takođe i uplatom na žiro račun 520-41945-49 ili devizni račun 520042000001518741, IBAN broj: ME25520042000001518741.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nažalost, naša sugradjanka, Jelena Djuretić nije izdrzal...uspjelo se sakupiti novca za njen specijalni put do Turske ali njen izmuceni organizam nije izdrzao operaciju...ako nista barem su u ovim turbulentnim vremenima ljudi pokazali da su ljudi, ali to nije utjeha za njena dva mala andjela...Neka počiva u miru
    Last edited by zvoncica; 09-03-21 at 16:48.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #6
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...iomira-soskica

    Mole se svi građani i privrednici koji su u mogućnosti da pomognu u sakupljanju novca potrebnog za liječenje trideset dvogodišnjeg Miomira Šoškića dr. farmacije koji se trenutno liječi od posljedica koronavirusa u Klinčkom centru Crne Gore i nalazi se na respiratoru.
    Miomir je sa svojim kolegama kao zaposleni u Kliničkom centru svakodnevno davao doprinos u borbi sa korona virusom, gdje je i sam obolio od ovog virusa. Zbog teškog zdravstvenog stanja nephodno je liječenje van Crne Gore.


    Porodica nema mogućnosti da obezbijedi sredstva u iznosu od 200.000 eura koja su potrebna za liječenje u inostranstvu zbog čega je potrebno hitno sakupiti novac.
    Novac uplati na sljedeće žiro račune:
    Hipotekarna banka: 520032000010686420
    Za uplate iz inostranstva:
    SWIFT: HBBAMEPGXXX
    IBAN: ME25520036000003473688
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  9. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    sramota da država ne uplati ovo odmah za doktora, što bi sa onim fondom od donacija.. zeznuto je što je vikend sad, bio sam do CKB jedva stigoh pred kraj radnog vremena, žena na šalter do mene 850e uplatila svaka joj čast..dako se skupi poslije vikenda to
    She is only here to annoy herself!

  10. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Kada kreneš da Uplatiš na ovaj račun u Hipotekarnoj banci piše Vojinović Milena.

    Šta je to?
    Last edited by Bugi; 13-03-21 at 15:48.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    To mu je žena.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  12. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #11
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...a-8-i-rifata-6

    Porodica Faruka Kardovića iz Rožaja uputila je molbu za pomoć u liječenju njihovih unuka Abaza (osam godina) i Rifata (šest godina) koji su oboljeli od rijetke i teške bolesti.
    Prema procjeni ljekara, liječenje se mora sprovesti u inostranstvu, a da bi se dječaci oporavili neophodna je transplatacija koštane srži.

    Za čitav proces je potreban novčani iznos od 500.000 eura.
    "Molimo sve dobre i plemenite ljude da učestvuju u ovoj donaciji i da ovu vijest prošire. Pomozimo našoj djeci da se izliječe i žive", navodi se u objavi porodice Kardović.

    Broj računa za uplatu novčanih sredstava 540-32008721-05 Erste Banka


    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  15. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    bas slabo ide...

    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    A za nas od 35+ niko vise ne sljivi svi misle nazivjesmo se...tuga

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  18. #14
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Je li moguće da se SMS može poslati samo sa Mtel mreže?
    Zar 14777 nije univerzalni broj?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 13-04-21 at 20:02.

  19. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    evo izgleda ne moze ni sa mtel ako je prepaid, probao sam 2 puta ali izbacuje da je invalid number
    She is only here to annoy herself!

  20. #16
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ipak može sa postpaid Tcom,kako sam i mislio.Ne znam zašto je na ovoj slici gore,naglašeno "sa Mtela"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  21. #17
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    evo izgleda ne moze ni sa mtel ako je prepaid, probao sam 2 puta ali izbacuje da je invalid number
    Meni je prošla poruka.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  22. #18
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Prolaze poruke sa drugih mreza, ali ko zna dje idu
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #19
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...majku-i-sestru

    Šesnaestogodišnji Veselin Nikić iz Nikšića u roku od mjesec dana ostao je sam. Majka Slavka i devetnaestogodišnja sestra Milica preminuli su od posljedica korone, mada Veselin kaže da je njegovoj sestri prepuklo srce od tuge kada je čula za majčinu smrt.

    Otac Velimir nije mogao da se izbori sa nepravdom i tada uzaludnom borbom da nakon zatvaranja preduzeća dobije penziju. Digao je ruku na sebe 2017. godine, da bi nakon toga porodica dobila penziju od 220 eura, koju sada prima Veselin koji od smrti majke i sestre živi kod strica i njegove porodice.

    ”Ovdje mi je baš lijepo, ali... nedostaju mi majka i sestra. Kada je otac umro imao sam 11 godina. Bilo je teških momenata, ali nekako sam to bolje podnio nego ovo. Tada sam preko noći sazreo. Sestri je smrt oca baš teško pala i tek se prije godinu i po izborila sa tom traumom. Meni je najteže pala njena smrt. Boli me njena mladost i što nijesam mogao biti uz nju u najtežem trenutku”.

    Priča Veselin kako je sestri oslabio imuni sistem, a smrt majke dokrajčila, kako je majka, koja je imala problema sa “venama i trombom”, do posljednjeg trenutka samo pitala kakvo je Miličino stanje.





    ”Sestra je prva dobila koronu, a zatim i nas dvoje. Lako sam prošao, a očekivao sam i da će sestra brzo ozdraviti. Mlada je, ima 19 godina, nekako je logično bilo da će stojećki to da podnese. Ali, nije bilo tako”, uzdiše i priča Veselin kome u počeku nijesu htjeli da kažu da su mu majka i sestra u kritičnom stanju.

    ”Krili su od mene da im je stanje toliko loše da se ne bih sjekirao, tako da mi je bio šok kada je majka umrla. Tada sam saznao i za sestrino stanje. Od nje smo krili majčinu smrt, ali neko od drugarica joj je izjavio saučešće preko društvenih mreža. Tada smo strina i ja pokušali da je slažemo da je majka živa, jer cilj mi je bio samo da njoj pomognem, da je spasim. Uzalud, našla je na internetu. A taman je počela da se oporavlja. Tada je tražila od medicinskih radnika samo da je puste da se isplače i da se dostojanstveno oprosti od majke. Prepuklo joj je srce od tuge”.

    Priča da, kada je Milici, koja je bila u Kliničkom centru, bilo loše, bilo je i majci, koja je bila smještena u bolnicu u Brezoviku. Kada bi se kod majke pojavili pomaci nabolje, isto tako je bilo i kod Milice. Milica je završila srednju školu, farmaceutski smjer, sa odličnim uspjehom, upisala fakultet zaštite životne sredine, položila vozački, počela da se raduje životu. I onda... korona.

    ”Godinama je ‘gutala’ tugu zbog očeve smrti i konačno je bila dobro. Za Podgoricu su je odvezli 3. septembra, majka je preminula 15. septembra, a Milica 12. oktobra. Kuća je ostala prazna, a ja sam došao kod strica i strine koji se dobro brinu o meni”.

    Njegov otac je napravio dvospratnu kuću, uz pomoć kredita izradio je gornji sprat gdje su stanovali, dok je donji sprat nezavršen. Nije se moglo graditi bez novca, pošto tri godine nijesu primali ni cent.

    ”Otac je podizao kredite, firma propala, on nastavio borbu da dobije penziju. Nije je dobio za života. Ljeti smo nekim radnicima izdavali donji dio i tako se nekako snalazili za novac. Idem kući svakog dana. Težak je osjećaj ući u praznu kuću, ali volio bih da prizemlje uradim i sredim i da to izdajem da bih imao neki dinar”.

    Veselin bi volio da nakon srednje škole upiše Policijsku akademiju, ali kaže, da će najvjerovatnije potražiti posao odmah posle srednje škole.

    ”Volio bih da se zaposlim, da imam svoju platu i ne zavisim od nikoga, da završim kuću. Kada bih imao dovoljno sredstava vjerovatno bih se školovao, ali sada ne razmišljam o tome”.

    Priznaje da je i on bio jedan od onih koji nije vjerovao u katastrofalne posljedice korone.

    ”Govorio sam virus ko virus, ali sada sam promijenio mišljenje. Ponekad sanjam majku i Milicu i razmišljam stalno o njima. Noć pred Lučindan, to nam je slava, sanjao sam da su njih dvije došle na slavu. Teško mi je. Ne može se to riječima opisati. Imam ja sve njih ovdje, ali sam ipak sam”.

    Teška sudbina Veselina Nikića pogodila je sve stanovnike Nikšića, ali i Crne Gore. NVO “Izvor života” odlučila je da pokrene akciju kako bi prikupio novca da dovrši započetu kuću i da mu se nađe za dalje školovanje.

    ”Jednostavno, srce vas boli kada čujete šta je sve taj mladi momak prošao i kako je ostao sam. Željeli bi da mu makar malo pomognemo, da uspije da sredi donji sprat kuće, da ima novca kako ne bi morao nakon srednje škole da radi, nego da nastavi školovanje”, kazala je Konstantina Vojinović.

    Pozvala je sve ljude dobre volje da, ukoliko mogu, uplate na žiro-račun Veselina Nikića: 570-3281002902-02 (Zapad banka).



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #20
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default


    Humanitarno veče za prikupljanje sredstava porodici Mirka Vlahovića


    U podgoričkoj Gradskoj pivnici u utorak, 7. decembra biće organizovano humanitarno veče za prikupljanje sredstava porodici preminulog kik-boksera i osvajača medalja na svjetskim i evropskim prvenstvima Mirka Vlahovića.

    “Njegova porodica, supruga i troje djece, nalaze se u teškoj materijalnoj situaciji s obzirom na to da žive kao podstanari i imaju kreditno zaduženje. Zbog toga molimo sve koji su u prilici da finansijskom podrškom pomognu porodici Vlahović u ovim teškim trenucima”, navedeno je u najavi događaja.

    Na humanitarnoj večeri će nastupiti, između ostalih: Danijel Alibabić, Slaven Đukanović, Bane Nedović, Nikola Marković, Krstinja Todorović i Dijana Hazirović.

    Novac je moguće donirati tokom večeri, ostavljajući ga u posebnu kutiju ili uplatom na žiro račun na ime - Anđela Vlahović, 520032000009116281 – Hipotekarna banka.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  26. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  27. #22
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednokratna pomoć nije i trajno rješenje, ali jeste privremeno

  28. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Mališani Džolići su ostali bez oca i majke u razmaku od 11 mjeseci. Za sobom su ostavili troje djece – sinove od 15 i 13 godina i kćerku od osam.
    O njima brinu baba i djed, koji su finansijski iscrpljeni. Divne žene grada Bara su pokrenule inicijativu da se pomogne porodici.
    Svi koji žele da pomognu djeci Džolića, to mogu uraditi uplatom na žiro račun NVU “Žene Bara”: 565-3443-40 u Lovćen banci, sa naznakom “Za djecu Džolića”

    Viš detalja kao i instrukcije za uplate iz inostranstva imate ovdje.

    https://barinfo.me/potrebna-pomoc-za...z-oca-i-majke/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  30. #24
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Tuga, ovdje se mora pomoci
    Odvojte po nesto makar malo

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  32. #25
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Najgore je što bi čovjek trebao svakodnevno nekom da uplaćuje. Užas.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomognimo nasem sugradjaninu
    By montenegrina in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 298
    Last Post: 27-08-15, 15:28
  2. Budimo LJUDI
    By Archi in forum Religija i filozofija
    Replies: 26
    Last Post: 09-07-15, 14:15
  3. Pomognimo i mi poplavama ugroŽenima u crnoj gori
    By Nooth1ng in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 14-12-10, 14:40
  4. Pomognimo porodici Bulajić
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-05, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •