Results 1 to 16 of 16

Thread: Izbor drona, i akcione kamere

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default Izbor drona, i akcione kamere

    Dakle, bih u narednom periodu da zelju snimanjem podignem na visi nivo i od hobija napravim nesto od cega bih mogao zaradjivati...

    do sad sam se amaterski bavio fotografijom i snimanjem na putovanjima, ali bih malo da zacinim stvari

    Od dronova mi se Mavic Air 2 cini odlican... oko 850 je kod nas... sto mislite?
    A za akcionu kameru mi se GoPro7 black cini odlican...

    Dakle, svi savjeti strucnjaka i eksperata su dobro dosli... do 1200-1500 bi se otvorio za opremu za pocetak, a mislim da s toliko para mogu da se uzmu dobre stvari?

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ne razumijem se previše u dronove ali sam na fb grupu skoro vidio ako se ne varam jedan air i jedan pro dobro očuvani, čini mi se povoljno.
    Foto video berza Crna Gora

    Uzimaš li DSLR ili Mirrorless neki?
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. The Following User Says Thank You to kenneth For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Nista bez dslr-a...
    Racunaj za njega 1200+
    A i za dron dobar 1000+
    Last edited by Randy Orton; 28-02-21 at 06:17.

  5. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Kakav DSLR mogu uzet za oko 600e? Moze i polovan.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ne znam jel ti u to zarađivanje spada fotkanje i profi snimanje veselja zajedno, odvojeno, nešto treće.... Neki mirrorless koji ima dobar video i barem APSC format bi ti legao. Fujifilm je unaprijedio video dosta u zadnje vrijeme tako da je to dobar kombo za jedno i drugo. Panasonic MFT mašinice su godinama standardno dobre samo što su malo manji senzori i maximum je 20mpx za fotke. Sony APSC mirrorlessi su takođe zahvalni.

    Polovnih DSLR aparata ima kod nas dosta, za početak nećeš pogriješit bilo koji FF da uzmeš bilo Canon ili Nikon jer objektiva ima koliko hoćeš. Tijelo ne mora da bude superiorno i ultra moderno, Nikon D610 je dobar samo treba imat neki dobar portretni objektiv, solidan blic i softbox. Oko 500-600 su bili na foto-berzu.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  7. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ne znam jel ti u to zarađivanje spada fotkanje i profi snimanje veselja zajedno, odvojeno, nešto treće.... Neki mirrorless koji ima dobar video i barem APSC format bi ti legao. Fujifilm je unaprijedio video dosta u zadnje vrijeme tako da je to dobar kombo za jedno i drugo. Panasonic MFT mašinice su godinama standardno dobre samo što su malo manji senzori i maximum je 20mpx za fotke. Sony APSC mirrorlessi su takođe zahvalni.

    Polovnih DSLR aparata ima kod nas dosta, za početak nećeš pogriješit bilo koji FF da uzmeš bilo Canon ili Nikon jer objektiva ima koliko hoćeš. Tijelo ne mora da bude superiorno i ultra moderno, Nikon D610 je dobar samo treba imat neki dobar portretni objektiv, solidan blic i softbox. Oko 500-600 su bili na foto-berzu.
    S obzirom da sam dosta vremena na otvorenom i putujem, bih da probam malo ozbiljniji sadrzaj da kreiram, neke vlogove, snimanje prirode, urbanih cjelina...

    Ocu nesto novo da naucim tokom ove godine, tako da cu da odvojim svaki dan da ucim o video produkciji.

    Sad sto se tice video produkcije... koji softver preporucujete? Lap top?

    Imam neki kredit na Udemy, pa bih mogao da ucim online Adobe Premiere Pro, vidim da se dosta pominje...

    Svaka preporuka i misljenje je dobro doslo, posto skupljam informacije sa svih strana.

  8. #7
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,743
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Air 2 je poprilicno ozbiljna sprava, sto se akcione kamere tice gp 7 ce ti zavrsit to sto tebi treba.
    Ako ces Macbook onda idi na Final cut jer je optimizovan za njega, ako ces neki na Win onda Premiere pro.
    Sto se aparata za vlog tice mozes za relativno male pare uzet Sony A6400/6500 sa barem dva objektiva i ako budes imao para mozda gimbal do 250e.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  9. The Following User Says Thank You to grundeljski For This Useful Post:


  10. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Zahvaljujem svima na informacijama, cuo sam se i na pp s nekoliko ljudi koji su mi zaista dosta pomogli.

    Sto se tice drona, mislim da cu za pocetak da krenem sa Mavic Mini 2 fly more combo. On je oko 620 novi kod nas, sto je dosta dobra cijena. Air 2 fly more combo je 1050-1100, a to mi za pocetak sad nije potrebno cini mi se.

    E sad, imam dilemu i trilemu oko uredjaja s kojim bih radio neke vlogove. Lomim se izmedju Osmo Pocket 2 i GoPro9 black. Oko 500e je cijena jednog uredjaja, sto je bas dosta...

    Osmo Pocket2 ima gimbal, dok GoPro9black ima hypersmooth i horizon leveling funkcije, i cini mi se kao odlicne softverske zamjene za gimbal. Najradije bi za 320e uzeo GoPro7, ali on nema ni gimbal i horizon level, dok ima hypersmooth... go pro mi odgovara i zbog toga sto moze i u vodu.

    Posto bih vise da se fokusiram na video, ne bih u ovom trenu uzimao klasicni fotoaparat, mislim da odlicne fotke ako mi trebaju mogu da uradim sa dronom i kamerom.

  11. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Za prvi dron izabrah DJI Mini 2, prezadovoljan sam ovih nekoliko dana

    GoPro9black sam uzeo isto, s njom tek treba da krenem u akciju, ali zadovoljan sam trgovinom

  12. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Što ti nije Spark odgovarao?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #11
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za prvi dron izabrah DJI Mini 2, prezadovoljan sam ovih nekoliko dana

    GoPro9black sam uzeo isto, s njom tek treba da krenem u akciju, ali zadovoljan sam trgovinom
    Sa srecom ti pocetno igranje sa tim stvarcicama

  14. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  15. #12
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kupih GoPro 10 i u startu sam popizdio, kad sam skinuo objektiv i opet ga vratio, kao da ima neki mali "luft", kao da nije fiksiran do kraja... pobrkano mi je sad, sto bi rekli cetinjani. Al sve ostalo je limit

  16. #13
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dakle, bih u narednom periodu da zelju snimanjem podignem na visi nivo i od hobija napravim nesto od cega bih mogao zaradjivati...

    do sad sam se amaterski bavio fotografijom i snimanjem na putovanjima, ali bih malo da zacinim stvari

    Od dronova mi se Mavic Air 2 cini odlican... oko 850 je kod nas... sto mislite?
    A za akcionu kameru mi se GoPro7 black cini odlican...

    Dakle, svi savjeti strucnjaka i eksperata su dobro dosli... do 1200-1500 bi se otvorio za opremu za pocetak, a mislim da s toliko para mogu da se uzmu dobre stvari?
    Vidio sam na internetu da baš hvale Phantom dronove

    Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

  17. #14
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Phantom je za amatera prevelik dron. Ako mu ne smeta da nosi sa sobom koferčinu od par kg svaki put, onda ok. Po mom mišljenju za amatere je najbolje Mini2 dron uzeti. Mavic Air klasu ne razumijem baš najbolje, to je valjda ko hoće Mavic klasu ali da plati jeftinije, Mavic air, kao i Mini lete na WiFi konekciju dok, Mavic Pro, Phantom i jače serije lete na radio veze.

    Takođe ne zaboraviti:
    Svi operatori čiji dronovi imaju masu veću od pola kilograma, sa doletom preko 15 metara i visinom preko 10 metara, treba da se evidentiraju kod Agencije. Evidentiranje dronova je besplatno.
    https://www.caa.me/me/leta%C4%8Dke-o...lotne-letilice - Ovima je sajt ko da smo pilotsku akademiju završili
    https://montenegroairports.com/aerod...no-drone-zone/ - Ali su aerodromi CG napravili mnogo ljepšu, za oko prikladniju, za mozak razumljiviju stranicu.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  18. The Following User Says Thank You to ssaajjkkoo For This Useful Post:


  19. #15
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Phantom je za amatera prevelik dron. Ako mu ne smeta da nosi sa sobom koferčinu od par kg svaki put, onda ok. Po mom mišljenju za amatere je najbolje Mini2 dron uzeti. Mavic Air klasu ne razumijem baš najbolje, to je valjda ko hoće Mavic klasu ali da plati jeftinije, Mavic air, kao i Mini lete na WiFi konekciju dok, Mavic Pro, Phantom i jače serije lete na radio veze.

    Takođe ne zaboraviti:

    https://www.caa.me/me/leta%C4%8Dke-o...lotne-letilice - Ovima je sajt ko da smo pilotsku akademiju završili
    https://montenegroairports.com/aerod...no-drone-zone/ - Ali su aerodromi CG napravili mnogo ljepšu, za oko prikladniju, za mozak razumljiviju stranicu.
    I ja sam takođe amater, pa slobodno mogu i da kažem laik, ali sam vidio da Mavic ima baš paprene cijene s obzirom koliki je. No što kažu, nije sve u veličini

    Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

  20. #16
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Da li neko zna gdje mogu da se kupe torbe za DJI Mavic 3 pro?

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem akcione kamerice
    By shajo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-21, 23:11
  2. Replies: 15
    Last Post: 19-05-17, 11:39
  3. Info Potrebna mi je usluga slikanja placa iz drona
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 17-02-17, 14:26
  4. Info Potrebno mi je snimanje iz drona
    By Ljusto_struhar in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-12-16, 11:51
  5. Kupovina drona
    By Nero in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 12-12-15, 04:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •