Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 129

Thread: Pogled na Jasenovac

  1. #51
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Jasenovac običan radni kamp, četnici obični borci za pravo na privatnu svojinu i za državno uređenje u vidu parlamentarne monarhije i slične uobičajene civlilizacijske tekovine koje se guraju u istoriju ovog ili onog naroda. Napravićemo bolju i stariju istoriju.

    I nevezano za trolovanje, priča o forsiranju Rakovića radi naglašavanja ugroženosti Crnogoraca sama za sebe djeluje presmiješno, ali ako se ukombinuje sa pričom patrijarha i više ministara o stanju Srba u Crnoj Gori koje je gore nego za vrijeme ndh i svježom izjavom predsjednika o tome kako je Srbima bilo zabranjeno sve osim vazduha onda to zvuči mnogo pokvarenije. Uzimajući u obzir utiske koje su ostavile scene iz filma, da li i dalje neko ima obraza da poredi ndh i Crnu Goru, kada je život Srba u pitanju? Šta je odgovarajuća psovka i kletva za sve one koji su bili toliko podmukli da tako nešto izgovore i potpiruju ljude?

  2. #52
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Nisam pogledao film "Dara iz Jasenovca" i nemam takvu želju da gledam domaće filmove jer nisu interesantni po sadržaju,tematici i scenariju.
    Svijet nije neko selo gdje se može proturiti dokumentarac bez ozbiljne teme i sadržaja,što je i razlog osude svjetskih medija za film.Za sve genocide moraju postojati i dokazi koji su jedini mjerodavni za osudu bilo kog naroda.
    Bilo je žrtava među svim narodima u svakom ratu..ne ponovilo se.w

  3. #53
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Pa Dara obavezna lektira za djecu od 10 godina pa nadalje da se upoznaju sa zivotom koji je nekad bio...
    Eskurzija u klanicu da vide da koke,gude,jage ne dolaze u markete u celofan...


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Jasenovac običan radni kamp, četnici obični borci za pravo na privatnu svojinu i za državno uređenje u vidu parlamentarne monarhije i slične uobičajene civlilizacijske tekovine koje se guraju u istoriju ovog ili onog naroda. Napravićemo bolju i stariju istoriju.

    I nevezano za trolovanje, priča o forsiranju Rakovića radi naglašavanja ugroženosti Crnogoraca sama za sebe djeluje presmiješno, ali ako se ukombinuje sa pričom patrijarha i više ministara o stanju Srba u Crnoj Gori koje je gore nego za vrijeme ndh i svježom izjavom predsjednika o tome kako je Srbima bilo zabranjeno sve osim vazduha onda to zvuči mnogo pokvarenije. Uzimajući u obzir utiske koje su ostavile scene iz filma, da li i dalje neko ima obraza da poredi ndh i Crnu Goru, kada je život Srba u pitanju? Šta je odgovarajuća psovka i kletva za sve one koji su bili toliko podmukli da tako nešto izgovore i potpiruju ljude?
    Na drugoj temi o Rakoviću i Crnoj Gori molim te.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #55
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://m.facebook.com/story.php?sto...58900&sfnsn=mo

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  7. #56
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Meni je interesantno koliko mladih ljudi ne znaju ništa o Jasenovcu niti o drugom svjetskom ratu osim - "Njemci ubijali Jevreje". Iznenađujući broj ih je šokiran ovim što su vidjeli iz filma. Da ne spominjem priču "To su Hrvati ubijali Srbe" to ne važi za nas.

    Slažem se sa nekom od prethodnih objava, da je sreće svako bi pravio film o svojim zločinima.

  8. The Following User Says Thank You to siux For This Useful Post:


  9. #57
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2255950.aspx
    Cisto da ima oko cega da se kolju u kafanama.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  10. #58
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Jos 10 godina ce napravit film o Srebrenici, i tako u krug pakla...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #59
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    Jos 10 godina ce napravit film o Srebrenici, i tako u krug pakla...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Valja praviti te filmove da se vidi kakvih monstruma ima medju nama tj ljudima

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. #60
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Meni je interesantan motiv koji provijava svuda "da se ne zaboravi". Kao kad ti neko drag umre pa te neko podsjeća da ti je taj neko umro da ne zaboraviš. Inače Vučić je inicijator filma. Mislim da Jasenovac i sve što se tamo radilo mora da nađe mjesto u udžbenicima i da je to sasvim dovoljno. Istorija se uči iz udžbenika a ne sa filmova i YT klipova koliko god bili istiniti. Drugo, Ovom narodu posle ovakvih paklenih decenija za nama su potrebni bensedini, a ne pumpači za teretanu. Da su hrvati snimili ovaj film pozdravio bih. Ovako zaista mu ne vidim svrhu bez da uzburka emocije, a to mi odmah popali sve lampice da neko pokusava da me izmanipuliše. Nisam ga odgledao niti ću. Znam šta se dešavalo u Jasenovcu. Na kraju nisu mrtvi ti koje treba žaliti već živi. Da li su to hrvati koji ne mogu da osvjeste svoj zločin, srbi koji su zarobljeni u tom zločinu i danas, oni koji manipulišu zločinom... Nebitno je. Ostavlja bljutav ukus u ustima ova priča o ovom filmu.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  14. #61
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni je interesantan motiv koji provijava svuda "da se ne zaboravi". Kao kad ti neko drag umre pa te neko podsjeća da ti je taj neko umro da ne zaboraviš. Inače Vučić je inicijator filma. Mislim da Jasenovac i sve što se tamo radilo mora da nađe mjesto u udžbenicima i da je to sasvim dovoljno. Istorija se uči iz udžbenika a ne sa filmova i YT klipova koliko god bili istiniti. Drugo, Ovom narodu posle ovakvih paklenih decenija za nama su potrebni bensedini, a ne pumpači za teretanu. Da su hrvati snimili ovaj film pozdravio bih. Ovako zaista mu ne vidim svrhu bez da uzburka emocije, a to mi odmah popali sve lampice da neko pokusava da me izmanipuliše. Nisam ga odgledao niti ću. Znam šta se dešavalo u Jasenovcu. Na kraju nisu mrtvi ti koje treba žaliti već živi. Da li su to hrvati koji ne mogu da osvjeste svoj zločin, srbi koji su zarobljeni u tom zločinu i danas, oni koji manipulišu zločinom... Nebitno je. Ostavlja bljutav ukus u ustima ova priča o ovom filmu.

    Ne moze bilo ko da napise udzbenik, a u udzbeniku moze da napise sta mu pane na pamet i kako njemu odgovara. YT klipove i filmove moze da radi ko oce, ne kazem da im to daje kredibilitet al prije cu povjerovati nekome sa cistim dokazima na YT-u nego nekome u knjizi pa da je istoricar najveci na svijet.

  15. #62
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni je interesantan motiv koji provijava svuda "da se ne zaboravi". Kao kad ti neko drag umre pa te neko podsjeća da ti je taj neko umro da ne zaboraviš. Inače Vučić je inicijator filma. Mislim da Jasenovac i sve što se tamo radilo mora da nađe mjesto u udžbenicima i da je to sasvim dovoljno. Istorija se uči iz udžbenika a ne sa filmova i YT klipova koliko god bili istiniti. Drugo, Ovom narodu posle ovakvih paklenih decenija za nama su potrebni bensedini, a ne pumpači za teretanu. Da su hrvati snimili ovaj film pozdravio bih. Ovako zaista mu ne vidim svrhu bez da uzburka emocije, a to mi odmah popali sve lampice da neko pokusava da me izmanipuliše. Nisam ga odgledao niti ću. Znam šta se dešavalo u Jasenovcu. Na kraju nisu mrtvi ti koje treba žaliti već živi. Da li su to hrvati koji ne mogu da osvjeste svoj zločin, srbi koji su zarobljeni u tom zločinu i danas, oni koji manipulišu zločinom... Nebitno je. Ostavlja bljutav ukus u ustima ova priča o ovom filmu.

    Ajd probaj isto ovo reći za jeverska stradanja tih godina pa da vidiš kako bi bio razapet. U ostalom, tih ložih vremena se treba sjećati i treba ih trljati na nos svima jer je jedini način da se ne ponove. Samo ne kriviti ove ljude danas za to što su neki njihovi davni uradili a to je ona linija gdje pučina ne pravi razliku.
    Last edited by siux; 22-02-21 at 20:38.

  16. The Following User Says Thank You to siux For This Useful Post:


  17. #63
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Vec vise od pola godine ne pratim uopste sta se desava u drzavi i otkad sam doneo tu odluku mnogo sam mirniji. Ovaj film je pretpostavljam jeftino i amaterski odradjen Vucicev projekat kome je jedina svrha da se obicnom narodu nabija nacionalizam dok se on i njegovi partijasi bogate. Film o Jasenovcu je morao biti medjunarodni projekat kojeg bi rezirao Jevrej i koji bi se dobrim delom bavio i jevrejskim zrtvama zato sto bi sve drugo bilo glatko odbaceno kao srpska propaganda. Moj predlog bi bio film po knjizi Egona Bergera "44 meseca u Jasenovcu" kojeg bi npr. rezirao Edward Zwick. E to bi vec imalo neke sanse da napravi neki odjek, Hrvatska je clanica EU i NATO i jedna od najpopularnijih turistickih destinacija i niko nece jednu takvu drzavu da ocrnjuje tek tako niti ikoga na Zapadu zabole dupe za srpske zrtve kada su o Srbima jedino slusali kao o zlikovcima najgore vrste. Ali ako nista drugo, bolje i da se snimaju jeftini i amaterski filmovi za nabijanje nacionalizma tipa ove Dare i Kralja Petra nego bolestine kao Srpski film i Klip za vreme demokrata, kao da vec dovoljno nismo prikazivani u ruznom svetlu.
    Last edited by Severnjak; 22-02-21 at 22:05.

  18. #64
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ajd probaj isto ovo reći za jeverska stradanja tih godina pa da vidiš kako bi bio razapet. U ostalom, tih ložih vremena se treba sjećati i treba ih trljati na nos svima jer je jedini način da se ne ponove. Samo ne kriviti ove ljude danas za to što su neki njihovi davni uradili a to je ona linija gdje pučina ne pravi razliku.
    Problem je sto Srbi imaju previse losu reputaciju i film o srpskim zrtvima nece izazvati nikakve simpatije tamo gde treba da ih izazove. Jedino bi u saradnji sa Jevrejima pod velikim mozda mogla da se privuca paznja na Jasenovac ali ne moze jedan film da napravi cuda. Ako ova Dara i na koji nacin zapreti Hrvatima i njihovoj reputaciji, lako ce je prikazati kao srpsko propagandno smece.

  19. #65
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ne razumiješ. Kao što ne razumiješ ni mnogo druge stvari. Potpuno si promašio temu i pokazao da si jedan obični Džo koji stvari sudi prema brojki ko je koga koliko ubio. Učini nam svima, klikni gore desno "Log out" i poštedi nas gluposti.
    Last edited by siux; 22-02-21 at 22:53.

  20. #66
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ne razumiješ. Kao što ne razumiješ ni mnogo druge stvari. Potpuno si promašio temu i pokazao da si jedan obični Džo koji stvari sudi prema brojki ko je koga koliko ubio. Učini nam svima, klikni gore desno "Log out" i poštedi nas gluposti.
    Ako iko deluje promaseno, ti si, a od tebe se milion puta bolje razumem i u filmove i propagandu. Nosi se u pm.

  21. #67
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    A što se napravilo od ovog foruma i generalno stanja u društvu i dijaloga, nema šanse da dvoje ljud mogu normalno i civilizovano razmijeniti mišljenja a da se ne počnu psovati poslije 5 rečenica.... Postaje baš nepodnošljivo i nema kutka da se čovjek sakrije od ludila.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  22. #68
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Nevjerovatno mi je od strane administratora da su dozvolili ovom tipu da boravi na forumu jer mu je jedini cilj provokacija u skoro pa svakoj objavi do sada gdje pohvalno priča o hrvatskom nacionalizmu. Nego da ne skrećem sa teme, nek admin obriše ove objave a tipa banuju. Ako se tip ne banuje ja mogu samo ostatiti ovdje zbog oglasa.

  23. #69
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Njemci su dali primjer kako se treba odnositi prema sopstvenoj proslosti. Na mene je jak utisak ostavio americko-njemacki film "The Reader" snimljen po romanu "Der Vorleser" Bernharda Schlinka. Film koji kroz jednu paralelnu pricu, bez jezivih scena, provlaci poruku o moci propagande u navodjenju ljudi da počine zločine, a da toga nijesu ni svjesni. I da se zločin smatra za nešto "normalno".

    Taj film je poučan i za nas. Dok se bombardovao Dubrovnik, pljačkali Konavli...većinska Crna Gora je ćutala. Osim LSCG-a, SDP-a i grupice antiratnih aktivista. Nijesmo znali? Kao oni Njemci koji "nijesu znali" za Dahau i slična mjesta. Naravno, Dubrovnik i Dahau se ne mogu porediti. Ne radi se o tome.

    Ako je namjera filma "Dara iz Jasenovca" da se "takve stvari" vise ne ponove, onda je film s porukom " (i) oni su nas" potpuno pogrešan. I promašen. Taj film je trebao biti snimljen u Hrvatskoj. Bez ikakvih pretjerivanja. Za Jasenovac nema ni potrebe. A Srbija bi trebala snimiti film o Srebrenici. Da li bi Vučić bio spreman da podrži film o Srebrenici? Jes, kako da ne. Pa nije lud.

    Kakve su šanse da Balkan slijedi primjer odnosa Njemacke prema holokaustu? Nikakve. Zasad. Ovo se odnosi i na CG. Sve se radi selektivno. Kao u dokumentarnom filmu "Svedok Božje ljubavi". Ne zbog toga čto je u tom filmu nešto izmišljeno, ili dodato. Jer nije. Već zbog selektivnog pristupa dje se daje samo jedan dio priče. A besramno ćuti o drugom dijelu. U kojem jednu od glavnih uloga ima MDj. Koji juče, bez imalo stida, u telegramu porodici Balaševića pokušava samog sebe smjestiti u tu antiratnu poruku "da rata ne bude". A bio je jedan od najvatrenijih pobornika "rata za mir".

    "Okupacija u 26 slika" Lordana Zafranovica je bio, za to "Titovo vrijeme", hrabar pokusaj:
    (ko ne voli jezive scene, nek preskoci scenu iz autobusa).

  24. #70
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Njemcima je to bio jedini način da se bore protiv holokausta. Nije baš da su imali previše izbora. Ali su uradili odličan posao. I danas su Nijemci veliki navcionalisti, ali i na samu pomisao ni mogli biti proglašeni za svakve. Tako da se suzdržavaju maksimalno.
    U filmu nema pretjerivanja, i onda se ne može reći da je propaganda u tom smislu. Da li će film doprinijeti poboljšanju odnosa, neće sigurno. Ne znam odakle informacije da je Vučić sponzor, pokrovitelj, idejni tvorac?
    Isto tako, upoređivati bilo Njemačke zločine u drugom svetskom ratu, bilo Jasenovac sa Srebrenicom ne ide. Realno. Po mnogim tačkama. A tek Dubrovnik.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #71
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Nevjerovatno mi je od strane administratora da su dozvolili ovom tipu da boravi na forumu jer mu je jedini cilj provokacija u skoro pa svakoj objavi do sada gdje pohvalno priča o hrvatskom nacionalizmu. Nego da ne skrećem sa teme, nek admin obriše ove objave a tipa banuju. Ako se tip ne banuje ja mogu samo ostatiti ovdje zbog oglasa.
    Pomijesao si ga sa samotnjakom,kolega severnjak ne propagira hrvatski nacionalizam. I covjek je objektivno napisao stvari,ne znam cemu odma svadje i prepucavanja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #72
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    '''''''''''''' Ne znam odakle informacije da je Vučić sponzor, pokrovitelj, idejni tvorac?
    Isto tako, upoređivati bilo Njemačke zločine u drugom svetskom ratu, bilo Jasenovac sa Srebrenicom ne ide. Realno. Po mnogim tačkama. A tek Dubrovnik.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Odakle informacija da je Vucic idejni tvorac? Pa od Vucica:

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2255948.aspx
    "To se dogodilo na moju inicijativu."
    Naravno da se holokaust ne moze porediti sa zlocinima na Balkanu (s Jasenovcem moze), a posebno ne s Dubrovnikom. Zato sam i napisao:
    Naravno, Dubrovnik i Dahau se ne mogu porediti. Ne radi se o tome.
    Njemci su izvukli lekciju. Balkanci nijesu. O tom se radi.

  27. #73
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    deleted

  28. #74
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Ajd probaj isto ovo reći za jeverska stradanja tih godina pa da vidiš kako bi bio razapet. U ostalom, tih ložih vremena se treba sjećati i treba ih trljati na nos svima jer je jedini način da se ne ponove. Samo ne kriviti ove ljude danas za to što su neki njihovi davni uradili a to je ona linija gdje pučina ne pravi razliku.
    Kolega, u mom postu nema ništa što unižava žrtve Jasenovca na bilo koji način bili oni srbi ili jevreji. Ne vidim kako si došao do tog zaključka al ok. Moj komentar se ticao motiva za snimanje filma i načina. Ako bi mladi kolega indijanac izvolio malo dublje zakopati po temi kako je snimljen film možda bi promjenio mišljenje. Evo hint. Djeca Kozare, režiser Dare iz Jasenovca, Vučić...

    Druga stvar je što to trljanje na nos koje pominješ nije dobra strategija ni kod djece, a da ne pricam o odraslima ili o nacijama. Niko se nije osvjestio tako što mu je neko nešto natrljao na nos bez ako ti nisi čuo za takav slučaj u šta iskreno sumnjam da jesi. Da i kad si pomenuo običan puk, upravo je ovaj tvoj komentar posledica zaslijepljenosti emocijama i posledično blokiranog racija. To je ono što ovakvi filmovi prave običnom puku i to je razlog zbog kog sam i napisao u prvom redu moj prvi post na ovoj temi. Dakle, čitaj šta sam napisao, a ne ono što ti um uzburkan emocijama govori tj. šta želiš da čuješ.

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Ne moze bilo ko da napise udzbenik, a u udzbeniku moze da napise sta mu pane na pamet i kako njemu odgovara. YT klipove i filmove moze da radi ko oce, ne kazem da im to daje kredibilitet al prije cu povjerovati nekome sa cistim dokazima na YT-u nego nekome u knjizi pa da je istoricar najveci na svijet.
    Brao ti ga. Tako govore pravi mangupi.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  29. #75
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Isplivao je glavni problem filma 'Dara'

    Reditelj filma Predrag Antonijević kao predsjednik komisije Filmskog centra Srbije odbio je na konkursu za finansiranje filmskih projekata cjenjenog jugoslovenskog i hrvatskog filmaša Lordana Zafranovića i scenario Arsena Diklića za film 'Djeca Kozare', napisan još 1986. za čiju realizaciju Zafranović godinama ne nalazi na podršku u rodnoj HR, a potom ni u SRB.

    Čini se da mu je sad projekat i pokraden.





    post a picture









    Ako neko nije upoznat sa Zafranovićevim opusom, topla preporuka za Okupaciju u 26 slika. U skladu je s temom.

    https://m.imdb.com/title/tt0079659/




    tapatalk
    Last edited by starwalker; 23-02-21 at 12:25.
    The more things change, the more they stay the same.

  30. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. obiljezavanje 66 godina proboja logora Jasenovac
    By silver in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 18-04-11, 16:50
  2. Replies: 43
    Last Post: 17-09-05, 16:57
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-09-05, 19:49
  4. Prvi pogled ...
    By BOKI in forum Sex i erotika
    Replies: 47
    Last Post: 19-06-04, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •