Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 35 of 35

Thread: Donacija vakcina Crnoj Gori iz Srbije

  1. #26
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne bih iskljucio Kubu kad je medicina u pitanju, sto se tice Kine oni i ne mozgaju oko vakcina, oni proizvedu virus


    Temelje kubanske medicine su postavili Rusi. To se relativno kasno dogodilo posle dolaska Kastra na vlast.
    Jedan navodi Izrael koji kao država postoji tek 50 godina i kojem su u većoj mjeri USA a manjoj SSSR dale tehnologiju zbog onoga što im se desilo u ratu.
    Kina u najvećoj mjeri plagira tehnologiju u lakoj industriji i uspješna je manje više ali to se ne može uporediti sa izvornim tehnološkim patentima. U vojnoj industriji sakaplja ruske otpatke koje im prodaju a zadnji primjer je trup za nosač aviona sa nešto opreme.
    Belgija je autsajder ali to je praktično Francuska i Njemačka koje su liga Rusije u tehnologiji.


    Rusija je najviše bazirana na vojnu tehnologiju a ostale zemlje kako koja...Njemačka nema skoro ništa od vojne opreme jer se ne bave time.Njemci su se bazirali na autoindustriju..

  2. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ja koliko shvatih ako se vakcinises sa jednom vakcinom onda moras stalno sa tom vidim kako su mudro prodavci odradili svoje

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jeste, po vašoj logici je trebalo uzeti te njihove vakcine i još ih pljunuti i ne zahvaliti. Ma nemoj.

    Koliki god kreteni bili Vučić i kompanija imaš da zahvališ i uzmeš vakcine. I tako svakome ko ti ih ponudi, jer je svaka pošiljka vakcina, čak i ovako mala, isto što i spasene desetine života građana Crne Gore.

    A za svako poniženje koje osjećate obratite se g. Hrapoviću, koji je u postizbornom šoku prespavao sve one mjesece tokom kojih je Srbija ugovarala isporuke vakcina.
    Ja nemam šta da se raspravljam sa nekim ko misli da je je Vučić tek jedan predsjednik, i da je Srbija tek jedna zemlja, pa ćemo da budemo racionalni i da se zahvalimo, jer svaka je pomoć dobrodošla; i ko misli da je ta pomoć iskrena, pomoći radi; Ko ovu i slične aktivnosti racionalizuje "pa dobro, valjaće vakcine" i "pa dobro, šta ima veze što je pola SNS u Nikšiću, rade ljudi".

    "Zahvalio" bi se ja Hrapoviću mnogo grđe nego ti, i ne samo njemu. Ali se zahvaljujem DF-u, najiskrenije, i samo nek nastave s ovakvim akcijama. Nisam ironičan, za svakog crnogorskog patriotu nema boljeg razvoja događaja nego da se ovako direktno i vulgarno ponižava i rastače država. Da ima "kuvanja žabe" perfidnog, mic po mic, mnogi bi ostali pasivni, što je i osnovna odlika "death by a thousand cuts / creeping normality" pristupa.

    Tako da, samo neka đelju. Ja ne živim u frižideru, nego tu i tamo prozborim s ljudima, i oni koje "ne interesuje politika" jednako komentarišu tragikomediju sa aerodroma. Pa ćete posle zbunjeno gledati kad niko više ne bude okretao glave na priče "ali...ali...a lopovluk DPS?"... Da ti približim, to je kao da si otišao na litiju i objašnjavao okupljenima da vladike voze džipove. Samo što mi nemamo naš "zakon o slobodi vjeroispovijesti", ali DF će da nam ga proizvede. I hvala im.

  4. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  5. #29
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Ja koliko shvatih ako se vakcinises sa jednom vakcinom onda moras stalno sa tom vidim kako su mudro prodavci odradili svoje

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pogresno si shvatio.
    Stovise, kod tzv vektorskih cjepiva situacija je upravo obrnuta, tako da se nije moguce cijepiti Sputnikom, AZ-om, Convidecia-om i J&J-om dva puta za redom, jer se razvija imunitet ne samo protiv koronavirusa nego vec i protiv adenovirusa t.j. vektora.

  6. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ja nemam šta da se raspravljam sa nekim ko misli da je je Vučić tek jedan predsjednik, i da je Srbija tek jedna zemlja, pa ćemo da budemo racionalni i da se zahvalimo, jer svaka je pomoć dobrodošla; i ko misli da je ta pomoć iskrena, pomoći radi; Ko ovu i slične aktivnosti racionalizuje "pa dobro, valjaće vakcine" i "pa dobro, šta ima veze što je pola SNS u Nikšiću, rade ljudi".

    "Zahvalio" bi se ja Hrapoviću mnogo grđe nego ti, i ne samo njemu. Ali se zahvaljujem DF-u, najiskrenije, i samo nek nastave s ovakvim akcijama. Nisam ironičan, za svakog crnogorskog patriotu nema boljeg razvoja događaja nego da se ovako direktno i vulgarno ponižava i rastače država. Da ima "kuvanja žabe" perfidnog, mic po mic, mnogi bi ostali pasivni, što je i osnovna odlika "death by a thousand cuts / creeping normality" pristupa.

    Tako da, samo neka đelju. Ja ne živim u frižideru, nego tu i tamo prozborim s ljudima, i oni koje "ne interesuje politika" jednako komentarišu tragikomediju sa aerodroma. Pa ćete posle zbunjeno gledati kad niko više ne bude okretao glave na priče "ali...ali...a lopovluk DPS?"... Da ti približim, to je kao da si otišao na litiju i objašnjavao okupljenima da vladike voze džipove. Samo što mi nemamo naš "zakon o slobodi vjeroispovijesti", ali DF će da nam ga proizvede. I hvala im.
    Šta ćeš, ne možemo svi da živimo u vječnom strahu od Srbije i Vučića i da čitav život gledamo kroz tu prizmu. Potpuno shvatam zašto ne možeš da raspravljaš o ovim temama sem sa ljudima koji dijele sličnu opsesiju.

    Ogromna rupa u tvojem logiciranju je činjenica da je taj i takav DF u daleko oštrijem sukobu sa umjerenim Srbima, Krivokapićem, Bečićem nego što je sa DPS-om. DF i DPS postoje u simbiozi. I na aerodromu je svakome bio očigledan sukob Krivokapića sa Vučićem.

    Možda srijećemo različite ljude, ja češće nalijećem na iznenađenje koliko je nova vlada umjerena i normalna, koliko su ljudi očekivali neko tjeranje Crne Gore za Surdulicu a sad gledaju pristojne ljude koji pristojno rade svoj posao. Komentar koji najčešće čujem je "zaboravilo se potpuno da možeš normalne ljude imati na vlasti".

  7. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  8. #31
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Šta ćeš, ne možemo svi da živimo u vječnom strahu od Srbije i Vučića i da čitav život gledamo kroz tu prizmu. Potpuno shvatam zašto ne možeš da raspravljaš o ovim temama sem sa ljudima koji dijele sličnu opsesiju.

    Ogromna rupa u tvojem logiciranju je činjenica da je taj i takav DF u daleko oštrijem sukobu sa umjerenim Srbima, Krivokapićem, Bečićem nego što je sa DPS-om. DF i DPS postoje u simbiozi. I na aerodromu je svakome bio očigledan sukob Krivokapića sa Vučićem.

    Možda srijećemo različite ljude, ja češće nalijećem na iznenađenje koliko je nova vlada umjerena i normalna, koliko su ljudi očekivali neko tjeranje Crne Gore za Surdulicu a sad gledaju pristojne ljude koji pristojno rade svoj posao. Komentar koji najčešće čujem je "zaboravilo se potpuno da možeš normalne ljude imati na vlasti".


    Nema potrebe da se trudiš objašnjavati. Oni su prosto krali i lično se bogatili u odnosima sa državom a kada im se to zamjeri oni prebace lopticu na Srbiju i Vučića. Nemaju šta da kažu i onda izmišljaju neke neprijatelje.

    Zamisli Crnogorca i Crmogorce koji dozvole sebi da im osoba Hrapović bude ministar zdravlja koji se lično bogati dok je na funkciji. To nisu ni Crnogorci ni ništa nego neke bivše raspale komunjare kleptomanske psihički poremećene.
    Nezaposlenost mam 25% a oni na prebacuju loptic na crkvu ili Srbiju. Imali su 20 godina vremena da srede stanje i ništa nisu uradili osim što su se lično obogatili.

  9. #32
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Nisam znao da je i ova tema namijenjena za pljvanje po neistomisljenicima

  10. #33
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Kad ce opet kontigent,da se napravi josh veci shpalir za tu kutijicu...?
    E da moze bez maske,da se Jelenici usnce vide kako treba,jbg.
    ...

  11. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Šta ćeš, ne možemo svi da živimo u vječnom strahu od Srbije i Vučića i da čitav život gledamo kroz tu prizmu. Potpuno shvatam zašto ne možeš da raspravljaš o ovim temama sem sa ljudima koji dijele sličnu opsesiju.

    Ogromna rupa u tvojem logiciranju je činjenica da je taj i takav DF u daleko oštrijem sukobu sa umjerenim Srbima, Krivokapićem, Bečićem nego što je sa DPS-om. DF i DPS postoje u simbiozi. I na aerodromu je svakome bio očigledan sukob Krivokapića sa Vučićem.

    Možda srijećemo različite ljude, ja češće nalijećem na iznenađenje koliko je nova vlada umjerena i normalna, koliko su ljudi očekivali neko tjeranje Crne Gore za Surdulicu a sad gledaju pristojne ljude koji pristojno rade svoj posao. Komentar koji najčešće čujem je "zaboravilo se potpuno da možeš normalne ljude imati na vlasti".
    Ne stavljam ih ja sve u isti koš, ne znam šta mi reklamiraš Vladu. Nisam ja rekao da tamo neki Sekulović ili Bojanić ne rade svoj posao, ili da su Krivokapić ili Bečić izdajnici i štetočine kalibra DF vrhuške.

    No dobro, ja mislim da ste i ti i mnogi potcijenili DF, a naročito potcijenili resurse koje vuče podrška Vučića. Ili možda i niste, nego je i sve ovo što gledamo prihvatljivo, samo da se ne daje vjetar u leđa DPS-u... Kako drugačije objasniti da ljudi koji su podržali XY sistemskih zakona, kojima se finansiranje partija stavlja pod lupu, koji su podržavali vaninstitucionalne "milicije" koje upadaju u štabove DPS...samo sliježu ramenima kad upremo prstom na dešavanja u Nikšiću.

    Evo sad su i vakcine, sa ove strane i sa ovim tajmingom - tek vakcine.

    Evo ja se slažem da su DF i DPS u simbiozi, ali ne dogovorenoj. Upravo jer ovakvi potezi homogenizuju crnogorsko nacionalno biračko tijelo, koje je moralo biti donekle demoralisano... Pa gospodo iz Vlade, vi ste Vlada - mi ne kontrolišemo DF, a ni poluge vlasti - izvolite prozrite ovakve poteze, i lupite po njima, kupite je*ene vakcine, može i od Srbije, ali ne ponižavajte državu. A ne da ideš da puziš Brnabićkoj, koja te pomazila po glavi iz aviona, i otpalila nazad.

  12. #35
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ja nemam šta da se raspravljam sa nekim ko misli da je je Vučić tek jedan predsjednik, i da je Srbija tek jedna zemlja, pa ćemo da budemo racionalni i da se zahvalimo, jer svaka je pomoć dobrodošla; i ko misli da je ta pomoć iskrena, pomoći radi; Ko ovu i slične aktivnosti racionalizuje "pa dobro, valjaće vakcine" i "pa dobro, šta ima veze što je pola SNS u Nikšiću, rade ljudi".

    "Zahvalio" bi se ja Hrapoviću mnogo grđe nego ti, i ne samo njemu. Ali se zahvaljujem DF-u, najiskrenije, i samo nek nastave s ovakvim akcijama. Nisam ironičan, za svakog crnogorskog patriotu nema boljeg razvoja događaja nego da se ovako direktno i vulgarno ponižava i rastače država. Da ima "kuvanja žabe" perfidnog, mic po mic, mnogi bi ostali pasivni, što je i osnovna odlika "death by a thousand cuts / creeping normality" pristupa.

    Tako da, samo neka đelju. Ja ne živim u frižideru, nego tu i tamo prozborim s ljudima, i oni koje "ne interesuje politika" jednako komentarišu tragikomediju sa aerodroma. Pa ćete posle zbunjeno gledati kad niko više ne bude okretao glave na priče "ali...ali...a lopovluk DPS?"... Da ti približim, to je kao da si otišao na litiju i objašnjavao okupljenima da vladike voze džipove. Samo što mi nemamo naš "zakon o slobodi vjeroispovijesti", ali DF će da nam ga proizvede. I hvala im.
    Sve i da je tako kako ti pišeš onda neko treba da postavi pitanje kako dodjosmo u septičku jamu !!! Da je DPS na vlasti mi bi vjerovatno dobili manju količinu vakcina od dobrotvora koji su fino unovčili svoju dobrotu uzurpacijom najljepših obala i ostatak preko kovaks inicijative ( a to je kao što vidimo nedefinisano sa datumom ) !!! Opet bi slušali hvalospjeve o investitorima iz kabineta predsjednika ( kao i na početak korone ) koji je potpuno odvojen od naroda koji predstavlja i siguuran u svoje odluke koje veze nemaju sa realnim stanjem u državi !!! Meni prosto nije jasno kako to Rusija uopšte može da donese odluku o slanju vakcina državi koja ( da zanemarimo sankcije i stavimo to pod neki spoljnopolitički pritisak ) je aKtivno učestvovala da se nanese šteta ugledu te države kroz fingirani državni udar !!! Ajde da i to uzmemo sa rezervom i predpostavimo da je pritisak stranih obavještajnih službi bio da se takav predmet prosto formira i publikuje opet je nejasno što se desilo da Rusija 2005 uloži novac u CG a onda da vlada donese seriju odluka 2009-2012 koje su imale za cilj da jednostavno uklone bilo kakav uticaj Rusije a koliko vidim pare su zadržali po principu Ukrajine !!! Previše je toga lošeg uradjeno da bi neko od ministara u vladi RF uopšte mogao da bez preznojavanja tako nešto i pomene kao mogućnost ali to se nekim čudom desilo i ( što je još čudnije ) oni su podržali tu inicijativu !!! Žalosno je što smo došli u poziciju da nam za Rusiju treba posrednik ( a to u ovom trenutku jeste Srbija ) kad nam je najznačajni vladar u istoriji tamo dobio potvrdu titule vladike:

    На народном збору 23. маја 1833. одлучено је да Његош пође у Русију, у Санкт Петербург како би га тамо завладичили и како би изнео молбе за помоћ Русије Црној Гори. На пут је кренуо 3. јуна, приликом чега је боравио у Котору, Трсту, Бечу и у источној Пољској. У Петроград је стигао 20. јула. У цркви Казански сабор, 6. августа, рукоположен је за архијереја, у присуству цара Николаја I и свих чланова Синода.[3]Петар II се сусретао са истим проблемима као и његов претходник, који су ограничавали његову власт. Није имао своју војску ни полицију, већ је морао користити пратњу коју му је пружала породица или његово племе. Највећи проблем су била племена на ободима Црне Горе, која га често нису слушала или су се придруживала његовим непријатељима. У свим племенима је постојалао стални отпор његовој власти. Није могао да контролише њихове пљачкашке походе на турску територију.[7]
    Помоћу руске владе, установио је три нове институције државне власти. Најприје је донесена одлука о оснивању Сената, потом Гвардије која је бројала 156 људи, а након Сената и Гвардије, установљена је и институција перјаника, који су били оружана пратња владара и извршиоци одлука Сената.
    Његова слика из 1833. године, када је посвећен за владику, чува се у манастиру Каленићу.[28]


    To je po meni mnogo veći problem da smo prije 188 god. imali takav odnos sa jednom supersilom od toga jel neko iz Srbije došao da donese vakcine i ukoliko nismo kolektivno poludjeli ( a vrlo je moguće ) red je da se zahvalimo i krenemo da rješavamo probleme jer ostadosmo bez države ... a ne bi je ni imali bez Rusije bez ako nećemo da se lažemo ...
    deuscroix

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  2. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  3. Ambasador Srbije u Crnoj Gori
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 26
    Last Post: 10-03-08, 02:05
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55
  5. Sukobi u Crnoj Gori podsticu se iz Srbije
    By HIGHLANDER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 15-08-05, 11:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •