Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 68

Thread: Telekomunikacioni lopovi, tj. giganti

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Pozdrav ljudi, jel moguće tužiti naše gigante na osnovu smećarske ponude koju nam daju?...
    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ja samo da ti odgovorim na ovo prvo pitanje, vidim svi su preskočili, moćda je i retoričko ali opet.
    Moguće je tužiti naravno, ako imaš viška para za advokata samo izvoli mada ne savjetujem jer će da te košta previše a ništa nećeš postići.
    Jer je to otprilike kao da tužiš Getty Images, Shutterstock, iStock. 500px i slične što ti ne daju bolju cijenu za otkup fotografija nego neku siću.

    Inače sa 4-5 internet provajdera, reklo bi se da postoji tržište. To što su im cijene i ponuda ujednačene je druga stvar, koju trenutno nijedan sud ne može popraviti/kazniti. A nije CG jedina zemlja sa tim problemom, nego ih ima koliko oćeš. Neke su čak i osnivači članice EU.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  3. #27
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    ??? kad bude postojala drzavna telekomunikaciona firma da daje net i tv onda sa zahtjevima ocu da imam 1000 gb za 2 eura ovako imate odijelo boss od 500 eura i iz Zare za 50 pa birajte

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #28
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Iako bih volio da su ponude bolje, za mene mnogo više smisla ima zabraniti da uplaćeni kredit ima ograničeno trajanje. A pogotovo da nakon isteka roka trajanja gubi vrijednost. Jedna je stvar da 2 eura kredita mogu da se upotrijebe mjesec dana ali da se nepotrošeni dio prenosi za period naredne uplate (tipa uplatio sam 2 eura, potrošio sam 1 i poslije isteka roka trajanja taj euro ne mogu da koristim dok ponovo ne uplatim kredit. Opet uplatim 2 eura i imam na raspolaganju 2 plus ovaj 1 koji nisam stigao da iskoristim), a potpuno druga je da taj nepotrošeni euro propadne. Svakako sam za to da nema ograničenog roka trajanja.

  5. #29
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja samo da ti odgovorim na ovo prvo pitanje, vidim svi su preskočili, moćda je i retoričko ali opet.
    Moguće je tužiti naravno, ako imaš viška para za advokata samo izvoli mada ne savjetujem jer će da te košta previše a ništa nećeš postići.
    Jer je to otprilike kao da tužiš Getty Images, Shutterstock, iStock. 500px i slične što ti ne daju bolju cijenu za otkup fotografija nego neku siću.

    Inače sa 4-5 internet provajdera, reklo bi se da postoji tržište. To što su im cijene i ponuda ujednačene je druga stvar, koju trenutno nijedan sud ne može popraviti/kazniti. A nije CG jedina zemlja sa tim problemom, nego ih ima koliko oćeš. Neke su čak i osnivači članice EU.

    Budi realan, imaju samo 3 prava internet provajdera. Mtel, Telekom i Telemach, ne zna se koji je gori.

  6. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Kolege iz Srbije su vec duze vrijeme u CG. Donijeli su mtel pripejd karticu iz Srbije na kojoj za nekih 12 eura mjesecno imaju neogranicen internet u Roamingu.
    Kartica u 4G WiFi ruter i svi u kuci na isti net.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  7. #31
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    ??? kad bude postojala drzavna telekomunikaciona firma da daje net i tv onda sa zahtjevima ocu da imam 1000 gb za 2 eura ovako imate odijelo boss od 500 eura i iz Zare za 50 pa birajte

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pa da ta cuvena trzisna logika jednog od najvecih grobara CG ekonomije je i dovela zemlju tu dje je. Sve se moze zakonski regulisati/ograniciti, pa ako TK provajderi imaju odredjeni procenat troskova, fino bi im trebalo regulisati da profit ne moze da im bude 50 puta veci od troskova, pa da vidis kako bi se cijene fino regulisale, i kako bi usluga bila i povoljna, i kvalitetna. A ne ovako prave gradjane ovcama. Imamo ubjedljivo najskuplje TK usluge u Evropi ako ne i sire, u odnosu na plateznu moc gradjana, a da ne pricamo o kvalitetu usluge. Boss odijelo nije obavezno, ali bez Interneta u 21-om vijeku coek ne moze da obavlja posao, niti da stice nova znanja potrebna za napredak u savremenom svijetu, tako da ne mozemo to svrstavati u isti rang. Dje su ove NVO i ovi digitalno-digitalni strucnjaci sto klape na sva zvona kako treba drustvo da se digitalizuje, sa ovim cijenama pristupa Internetu, i cijenama racunara, neka losa sala.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  9. #32
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da ta cuvena trzisna logika jednog od najvecih grobara CG ekonomije je i dovela zemlju tu dje je. Sve se moze zakonski regulisati/ograniciti, pa ako TK provajderi imaju odredjeni procenat troskova, fino bi im trebalo regulisati da profit ne moze da im bude 50 puta veci od troskova, pa da vidis kako bi se cijene fino regulisale, i kako bi usluga bila i povoljna, i kvalitetna. A ne ovako prave gradjane ovcama. Imamo ubjedljivo najskuplje TK usluge u Evropi ako ne i sire, u odnosu na plateznu moc gradjana, a da ne pricamo o kvalitetu usluge. Boss odijelo nije obavezno, ali bez Interneta u 21-om vijeku coek ne moze da obavlja posao, niti da stice nova znanja potrebna za napredak u savremenom svijetu, tako da ne mozemo to svrstavati u isti rang. Dje su ove NVO i ovi digitalno-digitalni strucnjaci sto klape na sva zvona kako treba drustvo da se digitalizuje, sa ovim cijenama pristupa Internetu, i cijenama racunara, neka losa sala.
    Apsolutno se ne slazem sa tobom, cak tvrdim da imamo veoma dobre usluge i pokrivenost u odnosu na tu Evropu!!!

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  10. #33
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Apsolutno se ne slazem sa tobom, cak tvrdim da imamo veoma dobre usluge i pokrivenost u odnosu na tu Evropu!!!

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Je li ovo neki vic ? Ukucaj cijene interneta u Svajcarskoj, Njemackoj, Holandiji, Rumuniji, ma bilo dje po Evropi pa uporedi. Pogledaj onda plateznu moc. O kvalitetu da ne pricamo, daju ti 100-200-300 Mbit/s, dje je ta brzina moguca jedino u lokalu (ne koristimo svi internet za torente dje je prisutan traffic aggregation pa se ne vidi koliko je losa internet usluga). Kad saobracaj izadje van CG brzina pada na 3-5 Mbit/s, sto je za no comment. BGP peering im je na nivou nekakvog sela iz 1995-e godine, sa 1-2 rute ka svijetu - dje su konekcije ka velikim datacentrima / velikim mreznim cvoristima koja omogucavaju visok kvalitet usluge. Ovo nije preduslov samo da bi nekom privatnom licu bio brz internet, vec i preduslov za bilo kakav ozbiljan IT biznis. Mobilna telefonija, prepaid tarifa 0.18 EUR po minutu, uz tarifiranje na min. bez obzira jesi li potrosio 10s, ili 60s. U Njemackoj poziv sa mobilnog ka fiksnom tel. u drugom gradu 0.05 EUR po minutu, uz tarfiranje po sek. TV paketi sa gomilom kanala debilnog sadrzaja (farme, i sl.). Holandija - svaka brvnara ima doveden opticki kabal, a odje mjesta 5 km od grada nemaju ni telefonsku liniju. Mobilni internet - ekstremno skup, spor, i krajnje beskoristan za posao.

  11. #34
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Prico sam vec na prethodnoj stranici,da Telemach nece da da bolji ruter po zahtjevu iako hocete da ga platite.Novim korisnicima davaju popust,stare ko je**.Nemamo o cemu vise pricat
    Last edited by Randy Orton; 15-02-21 at 18:41.

  12. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  13. #35
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Magenta1, malo skupa nekih 50 EUR, otovreni svi kanali, i meni najvažniji HBO GO i HBO on demand.
    Uz fiksni (ne znam đe mi je aparat kroz kuću), dva mobilna, jedan valjda sa 500 GB potrošiti se ne može, svo društvo kad je napolje vozi i kači na taj net, i uz gomilu nekih sekundi i poruka, drugi sa nekim kikirikijem od kredita i interneta i inpulsa. Tako makar đeca kažu, oni koriste te brojeve.
    Brzina, pojma nemam, mensečini da je to nekakvo ludilo. Uglavnom brzo koliko god ti treba čak i kada radi tv, zakačeno par laptopa, par tableta i par telefona i svi na net i razne striminge. Kolko je brzina, pojma nemam.
    Doma je optika.

  14. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Budi realan, imaju samo 3 prava internet provajdera. Mtel, Telekom i Telemach, ne zna se koji je gori.
    A koji su to pravi interne provajderi? Ko to određuje ko je pravi a ko lažni?
    Zašto na ovom spisku ne bi bio i Telenor? Jer mu je tržišno učešće malo ili tvoj neki kriterijum?
    Da im malo zađeš u ponudu, naročito biznis pakete imalo bi se što vidjet naročito kod data VPN npr.

    Inače preciznosti radi u PG ih ima tačno 7 kaže EKIP. Bože grdan li im je web sajt što je ovo, ostao neđe u 2008-2009 godinu.
    Pogledajte www.ekip.me web sajt agencije 2021 godina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  16. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssaajjkkoo View Post
    Nije to paket, to je dodatna opcija kada potrošiš iz paketa. Inače taj libero internet je prilično "zajebata" stvar. Imam onaj njihov ruter sa kojim mi je takav prijem kroz stan da mi hbo nikada nije na full hd i ako nije nonstop na punjač, baterija mu se isprazni za 3-4 sata. Uređaj koji nema druge opcije bez da vata signal i šeruje wifi kroz kuću i nisu mogli stavit neku bateriju koja može 24h da izgura.
    Druga stvar moj post se odnosi na postpaid pakete svih mreža, skrinšot je sa biznis paketa, mada jako slične i loše ponude su i za obične pakete.
    Što se tiče tvoje Libero ponude, opet imaju paket od 8 eur sa 2 gb interneta a tvoj paket je malo skuplji tj. 12 eur, ali mi nije jasno kako mogu da imaju dvije ponude u isto vrijeme sa potpuno istom pretplatom jedan im je 50gb a drugi 500... Ova opcija da podijeliš internet sa jednim postpaid brojem je diskutabilna, ne možeš podijeliti sa bilo kojim postpaid brojem već samo sa onima iz aktuelne ponude, a ti iz aktuelne ponude su opet skuplji nego ovi što ih plaćamo iz "neaktuelne" ponude. I na kraju ti opet dođe da ako hoćeš da imaš dobar internet i dobar paket na telefonu to ne možeš ako im ne daš bar 25 eur...
    Zato što nisam u mogućnosti da dajem više od 15 eur za pakete bilo koje mreže uskraćeno mi je korištenje interneta (u bilo kakvim normalnim količinama), bez kojeg se danas život gotovo ne može zamisliti...
    1) za privatne korisnike je
    https://telekom.me/privatni-korisnic...nternet-libero

    2) ovo je broj, možeš ga koristiti odvojeno, tako da jeste paket

    3) možeš da ga dijeliš da bilo kojim brojem koji je na pretplatu veću od 0€

    4) ne postoji uređaj koji će izdržati kao hot spot 24h za stream. Mobilni telefoni mogu par sati.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #38
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,361
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    2) onih 250mb i ostale tarife su dodatni mb,gb sa one slike nije paket.
    3) ne možeš da ga dijeliš sa bilo kojom pretplatom, već samo sa aktuelnom ponudom. Supruga koristi postpejd paket koji više nije u aktivnoj ponudi i nije u mogućnosti prebaciti mb na taj broj.
    4) taj uređaj ne može da izdrži 5 sati u stendby/sleep modu.
    MONTENEGRO 🇲🇪
    PodgoricaTravelGuide

    🚗RenaultClio3
    📷SonyA6400

  18. #39
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bože grdan li im je web sajt što je ovo, ostao neđe u 2008-2009 godinu.
    Pogledajte www.ekip.me web sajt agencije 2021 godina.
    Nedostaje onaj disclaimer nedje pri dnu da je sajt optimizovan za Internet Explorer i rezoluciju 800x600
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  20. #40
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    1) za privatne korisnike je
    https://telekom.me/privatni-korisnic...nternet-libero

    2) ovo je broj, možeš ga koristiti odvojeno, tako da jeste paket

    3) možeš da ga dijeliš da bilo kojim brojem koji je na pretplatu veću od 0€

    4) ne postoji uređaj koji će izdržati kao hot spot 24h za stream. Mobilni telefoni mogu par sati.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    koristim libero paket od 20 e mjesecno 200 gb i bas sam zadovoljan jer nemam uslova za drugacije .
    ali koja je logika sada da ponuda od 12 e 500 gb a meni sto placam 20 200 e
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Ako nijesi vezan ugovor, otkaži pa se prijavi na novi paket.

    Nema logike kao kad korisnicima kojima je istekao ugovor ne daju povoljnosti a novim korisnicima daju.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  23. #42
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ako nijesi vezan ugovor, otkaži pa se prijavi na novi paket.

    Nema logike kao kad korisnicima kojima je istekao ugovor ne daju povoljnosti a novim korisnicima daju.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Vezan sam alinsu im bas glupost te akcije, samo te teraju
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #43
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Vezan sam alinsu im bas glupost te akcije, samo te teraju
    Provaljen si, alo ljudi neko je hakovao lepetancu nalog
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  26. #44
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Provaljen si, alo ljudi neko je hakovao lepetancu nalog
    Znas kako to Ide, kad napisem nesto normalno onda sam Srbin kad je nesto drugacije od normalnog onda sam DPS i Crnogorac.
    Shodno tome moram i da pisem
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  27. #45
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ko ima jos od provajdera, osim Telekoma i Mtel a ?

  28. #46
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ko ima jos od provajdera, osim Telekoma i Mtel a ?
    pa Tconj.

  29. #47
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    pa Tconj.
    Pa to je Telekom.

  30. #48
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    jes upravu si. u brzini ne obratih paznju.
    Ima jos Telemah. Ima i neki sto rade preko
    wifi max-a(koliko se sjecam).Bilo je pisanja o njima po forumu.

  31. #49
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    @Emill Zasto naplacujete po 0.01 EUR za ostvarene pozive sa fiksnog ka 067, zar nijesu dati pozivi besplatni ?? Obratite ljudi paznju na racune u zadnjih god. dana, izgleda postoje neki novi stosevi

  32. #50
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Najnovija fora im je da obrađuju zahtjeve od 1.do 5. u mjesecu pri isteku ugovora ako se želiš ponovo vratiti na pripejd. Ako u tom čudnom periodu ne podneseš zahtjev automatski ti produžuju još jedan mjesec ugovora koji je istekao i uredno izmirivan.Ako insistiraš da ugase paket koji je istekao i izmiren oni ti prijetete gašenjem broja.

    Drugi uveli pravila da im se oprema vraća u Podgoricu ili da platiš 15-20 eura. Iz Pljevalja ili Herceg Novog moraš sekati tanjir da se razdužiš s njima a računi svi plaćeni


    Treći svaki drugi mjesec dodaju po 0,5e ili 1e na račun na potpisan ugovor. Ako se pobuniš kažu imaš pravo na raskid. Ajde ti sad raskini pa ostaneš bez tv i neta.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lopovi T-com!
    By CHARRO in forum Operatori
    Replies: 61
    Last Post: 18-12-14, 09:19
  2. Pi-COM LOPOVI
    By Scooter in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 20-11-14, 14:50
  3. Replies: 0
    Last Post: 07-09-11, 09:32
  4. T-Mobile lopovi , necuveno.
    By takemysoulaway in forum Internet
    Replies: 8
    Last Post: 06-03-10, 21:01
  5. Lopovi ukrali bazen
    By HIGHLANDER in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 22-03-05, 09:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •