Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 128

Thread: Šta je porodica u 21. vijeku?

  1. #76
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @the_lady_marianna Niko ne ćera tu đecu da ih (pri)paze kad ostaraju...to samo dođe,prirodno je...i meni ta uloga odgovara(donekle sam je i u mogućnosti ispuniti) pa sve i da su me moji napravili samo zbog toga

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Govoriš iz pozicije djeteta, ne osobe koji je primaran razlog to da ima neko da je čuva po stare dane, pogotovo ako je to glavni razlog. Taj roditelj će sigurno ugraditi u podsvijest tom djetetu da je dužan da ga čuva po stare dane. Mislis li da može roditelj da pruži isto ljubavi i strpljenja ako ga je napravio zbog toga kao onaj kao plod njegove iskrene želje da ima dijete?
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #77
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    10,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    OK,laddy,ali ja stvarno ne mogu da zamislim nekog između 18 i 40g. da razmišlja o tome ko će ga čuvati kad ostara,a kamoli da "radi one stvari sa ženom" da bi ga neko čuvao za 30 godina.No,opet pričam iz ugla nekog ko nema 18-40g.
    Druga priča bi mi bila kad bi mogli pravit đecu sa 70g.
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 09-02-21 at 13:17.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jel ti ono nemas problema sa finansijama, firme ovo ono.
    A niko nije umor od gladi niti ce, ali kad neko napise dje ima za troje ima i za 4 ili sl.

    Druze nije isto, jedno ces upisati fudbal, muzicko kupit mu gitaru da vjezba, adje to je za drugo isto moguce. Ali trece, cetvrto pa nije sve u hrani i robi.
    Kako odvojiti koji ce trenirati koji nece, ko ce kinder jaje a koje ne.
    Samo npr 4 djece na trening 100 e, komunalije, hrana ostalo koliko kosta, a da ne kazem ako si podstanar sta onda.
    A primanje ti u kucu 600 e kako druze
    Ima dijete da jede to je najbitnije, a ostalo mu sve uskratiti jel to rjesenje???
    Haha znaci prvo na papir stavis finansije pa onda odlucis koliko. Pakao razmisljanje. Ples i sport veli....

  4. The Following User Says Thank You to irriducibili91 For This Useful Post:


  5. #79
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    OK,laddy,ali ja stvarno ne mogu da zamislim nekog između 18 i 40g. da razmišlja o tome ko će ga čuvati kad ostara,a kamoli da "radi one stvari sa ženom" da bi ga neko čuvao za 30 godina.No,opet pričam iz ugla nekog ko nema 18-40g.
    Druga priča bi mi bila kad bi pravio đecu sa 70g.
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Eh Joni ni ja ne mogu zamisliti da neko ubije ili slično, ali to ne znači da ne postoji , nažalost svjedok sam bila diskriminacije djeteta na osnovu pola od rodjene majke (više je voljela sina od kćerke) i to su svi primjetili i komentarisali. Baš nam je bila mrzna ta žena.

    Nisu svi kao mi Joni
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  6. #80
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Opet da kazem, da su u godinama raspada juge, sankcija, inflacije, zatvaranja fabrika itd nasi roditelji razmisljali koliko djece mogu da priuste, garantovano 99% nas na ovom forumu ne bi postojali.
    A danas veli kako da ga pravim a da mu ne platim ples, muzicku, skije... zaisto smo prokleti.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Opet da kazem, da su u godinama raspada juge, sankcija, inflacije, zatvaranja fabrika itd nasi roditelji razmisljali koliko djece mogu da priuste, garantovano 99% nas na ovom forumu ne bi postojali.
    A danas veli kako da ga pravim a da mu ne platim ples, muzicku, skije... zaisto smo prokleti.
    Najlakse ga je napraviti, to bar nije problem. A sta poslije nema veze. Ima strucu hleba dobro je, nema gaca na guzicu nema veze to nije ni bitno

  9. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  10. #82
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Opet da kazem, da su u godinama raspada juge, sankcija, inflacije, zatvaranja fabrika itd nasi roditelji razmisljali koliko djece mogu da priuste, garantovano 99% nas na ovom forumu ne bi postojali.
    A danas veli kako da ga pravim a da mu ne platim ples, muzicku, skije... zaisto smo prokleti.
    Prica ti je na nivou africkog plemena. Izgleda da idemo u pogresnom smjeru, treba da se okrenemo pokretu nesvrstanih, umjesto EU.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  12. #83
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Prica ti je na nivou africkog plemena. Izgleda da idemo u pogresnom smjeru, treba da se okrenemo pokretu nesvrstanih, umjesto EU.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    A znas kako on gleda iz svoje pozicije firme, avioni kamioni niceg ne fali, a sad onaj sto ima 500 e primanja u kuci i jedno ili dvoje djece plus podstanari, pa ga neki ovakav lik pita a sto nemas jos 3, imace vala da jedu nesto. Pa i nasi u vrijeme inflacije su imali.....

    Ima li gore price

  13. The Following 2 Users Say Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  14. #84
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Mislim da djeca ne smiju bit 'samo zdravo' i da imaju 'koricu hleba' jer je to jKo opasno razmisljanje, koje vodi u spiralu siromastva.

    Djeca treba da se pravilno razvijaju, da im se stvori i ugodi, da imaju hobije, da imaju kvalitetno obrazovanje, ishranu, da razmisljaju kriticki...

    To ne moze da stvori roditelj koji radi za 400-500e, i nema ga kuci po 12-13 sati.

    Ja bih radije kvalitetno podizao jedno dijete, nego 3 osrednje ili jadno.

    Pri tom se ne smije zapostaviti zivot supruznika, jer treba opstati u ovom turobnom vremenu, nikad izazovnijem.

    Svako ima razlicit kapacitet koliko moze da stvori i priusti, shodno ambicijama.

    Nisam za pravljenje sirotinje i ono kako cemo lako cemo, nego sam za napredak, bolje obrazovanje, bolju ishranu, bolji rast i razvoj. Dosta je bilo spirale siromastva.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  16. #85
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Vi bez djece previse filozofirate

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  17. #86
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Vi bez djece previse filozofirate

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tjesis li se to

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #87
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Mojsije, jesi li realan zivota ti

    Za mene nema vece radosti i ostvarenosti od uloge roditelja. Imam dvoje, boze zdravlja bice bar jos jedno, kuca vazda puna smijeha, trke, vrijeme jeste izazovno, ali tu smo mi, roditelji da im damo najbolje od nas i pokazeno prave vrijednosti.
    Ali tebe ja razumijem, drugacije smo odgajani, drugaciji sistem vrijednosti i to je skroz ok.


    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  19. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  20. #88
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    A sto je to 21 vijek? Vijek Mocarta, Baha, Napoleona, Bizmarka ili vijek baljinih kokota.
    Evropske zemlje su podignute na visku sinova. To naslijedje se i dan danas trosi.
    Crna Gora je najbolji primjer.

  21. #89
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,390
    Thanks Thanks Given 
    14,849
    Thanks Thanks Received 
    4,153
    Thanked in
    2,098 Posts

    Default

    Ne treba ići ni u jednu ni u drugu krajnost. Kad bi se gledao samo finansijski momenat, onda bi rijetki pravili djecu. Isto tako ne treba pretjerivati ako se živi dosta siromašno. @Mojsije gledajući koji je relano nivo siromaštva bio i kako se živjelo u CG(nije ni sad mnogo bolja situacija) tom logikom bi nas bilo možda 200 000. Da li je to dobro, naravno da nije. I to dijete ako se rodi u siromaštvu, ne mora značiti da će isto tako živjeti kad odraste. Koliko primjera vrhunskih ljudi iz svih oblasti koji su se podigli u velikom siromaštvu, a zadužili cijelu planetu sa svojim dostignućima.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #90
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,966
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Mojsije, jesi li realan zivota ti

    Za mene nema vece radosti i ostvarenosti od uloge roditelja. Imam dvoje, boze zdravlja bice bar jos jedno, kuca vazda puna smijeha, trke, vrijeme jeste izazovno, ali tu smo mi, roditelji da im damo najbolje od nas i pokazeno prave vrijednosti.
    Ali tebe ja razumijem, drugacije smo odgajani, drugaciji sistem vrijednosti i to je skroz ok.


    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Samo naprijed, to vam zelim

    Svako ima svoje vrijednosti, sto vrijedi za mene i tebe, ne vrijedi za nekog treceg i obrnuto.

    Sa stanovista drzave, idealno je naravno da porodica ima makar dvoje djece, a jos bolje ako ima i 3, jer stanovnistvo stari i imamo odlican izvoz mladih mozgova. Kao drzava nismo atraktivni mladim mozgovima iz svijeta da dodju kod nas i stvaraju, tako da nam jedino ostaje da se posvetimo na drzavnom nivou da zadrzimo ovo malo ljudi sto nam je ostalo, i stvorimo uslove da se kvalitetno razmnozavaju i izdrzavaju mlade, ako su vec odlucili da ostanu u Cg.

  23. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  24. #91
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ja ne mogu da vjerujem sta citam ovdje, brata i mene je majka sama podizala sa nepune 400 evra plate, pa evo brat se ozenio u ameriku, ja ovdje i zivimo dobro, radim, zavrsio fakultet, dvoje djece, i razmisljamo o jos, jer nema veceg blaga od toga, nikada ne bi razmisljao a kako cu ga podic, ako treba radicu i tri posla da im obezbijedim sve, smatram sebe sposobnim da to mogu i naravno moja zena isto tako razmislja. Naravno nismo svi isti, vazda ce oni kojima je karijera ili svoje dupe milije naci razlog zasto ne...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  26. #92
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ja imam dvoje a bice jos koje ali ja ne mogu gledati kroz moj primjer, isto tako ne mogu osuditi i nekome reci sto nemas vise a znam da i sa jednim jedva krpi kraj sa krajem.

  27. #93
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ja imam dvoje a bice jos koje ali ja ne mogu gledati kroz moj primjer, isto tako ne mogu osuditi i nekome reci sto nemas vise a znam da i sa jednim jedva krpi kraj sa krajem.
    Dar koji imamo da stvaramo zivot treba maksimalno koristiti, mislis da je lako ljudima na selo koji ne rade nego se bave stocarstvo, povrtarstvom isto da stvaraju porodicu? Svima je tesko, nije to lako niko ne kaze, ali se u zivotu za neke stvari treba zrtvovati.
    Koliko imas ljudi koji su puni para, ali nece da kvare komfor zbog djece, ali zato mu nije tesko da ide i vakcinise psa ili macku, pa ga vodi kod frizera i ne znam sta, pa takvim ljudima ne reci da su sebicni, naravno da jesu...

  28. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:

    acs

  29. #94
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,618
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ja ne mogu da vjerujem sta citam ovdje, brata i mene je majka sama podizala sa nepune 400 evra plate, pa evo brat se ozenio u ameriku, ja ovdje i zivimo dobro, radim, zavrsio fakultet, dvoje djece, i razmisljamo o jos, jer nema veceg blaga od toga, nikada ne bi razmisljao a kako cu ga podic, ako treba radicu i tri posla da im obezbijedim sve, smatram sebe sposobnim da to mogu i naravno moja zena isto tako razmislja. Naravno nismo svi isti, vazda ce oni kojima je karijera ili svoje dupe milije naci razlog zasto ne...
    Slazem se uglavnom, ali ova tvoja zadnja je recenica problem... Ne znam sto je proble ako neko nece da ima djecu, njegov izbor i to je to, ne moramo mu lupati etikete ili traziti razloge zasto nije imao, nece i tacka. Ajde da recem da sam dosta mladji nego vecina ucesnika koji su vec ostvareni profesionalno a i personalno koliko vidim/citam, ali ja bas ne mogu zamislit sebe sa djecom prije no sto napunim trideset godina (to je neki limit za min, a bogomi i 32-33...), ima toliko toga da se vidi i uradi, meni bi to dosao kao "zatvor" da se tako izrazim. A jednog dana bih volio, samo kasnije malo.

  30. The Following User Says Thank You to efamouspg For This Useful Post:


  31. #95
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Slazem se uglavnom, ali ova tvoja zadnja je recenica problem... Ne znam sto je proble ako neko nece da ima djecu, njegov izbor i to je to, ne moramo mu lupati etikete ili traziti razloge zasto nije imao, nece i tacka. Ajde da recem da sam dosta mladji nego vecina ucesnika koji su vec ostvareni profesionalno a i personalno koliko vidim/citam, ali ja bas ne mogu zamislit sebe sa djecom prije no sto napunim trideset godina (to je neki limit za min, a bogomi i 32-33...), ima toliko toga da se vidi i uradi, meni bi to dosao kao "zatvor" da se tako izrazim. A jednog dana bih volio, samo kasnije malo.
    Nisam ja nigdje rekao da moras da se ostvaris kao roditelj od 15 godina, i ja se potpuno slazem sa tobom da covjek treba malo da prozivi prije nego se ostvari kao roditelj...

  32. #96
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,179
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    1,171
    Thanked in
    568 Posts

    Default

    Začiniti temu malo, ne?

    "Slutim da će biti dosta polemike oko vjeronauka i seksualnog obrazovanja u školama. Protiv sam i jednog i drugog. Mislim da zakutci duše i tijela moraju ostati netaknuti ideologijom. Drkanje i molitvu držati podalje od državne skrbi i zbornice.

    Sam život treba čuvati od prosvijećene golgote i domaćeg zadatka, pa nek mladi padaju i pate kao crvi u očaju - biće im to od najviše koristi i jedina škola.

    Teško je biti pozni osnovac ili srednjoškolac. Tegobno prolaziš isustva pro
    mjene, pucanja glasa, projavu dlaka, sluzi, nagona i ljute filozofske magme kakva pokulja samo jednom u životu, jer se rađa u žlijezdama.
    Zato držati dalje sistem znakova i naredbi, ostaviti duh i tijelo na miru, makar dok pupe. Kasnije prskaj svakakvim otrovom.

    Život bi morao ostati van škole, nešto bi trebalo da pretekne za privatnost, prostor u koji se povlačiš sukladno svojim kapacitetima da patiš i uživaš.
    Naravno da će se iskustva, pa i ona gorka obrušiti na mlado biće, shvatam da je izazov za pedagoga i popa u tu pometnju unijeti malo reda i sistema. Ali premještati boga i onu rabotu ex catedra ne znači ništa drugo nego svoditi te dvije valjda jedine važne stvari na program, na proglas, uvesti grubo usmjerene ljude da rade sa finom materijom, da prespajaju i zavidaju tamo gdje nisu dorasli.

    Zamandaliti svetost u školu, to bi bio zločin, propisati grešku kao porez, usrati se u ono malo zabranjenog odstupa, razoriti brlog mladog uma koji nalik jazavcu bježi u krajnosti i jeres - to bi bilo još gore.

    Prostor za manevar ljubavi i pitanja duha se ionako skučio, vrijeme je digitalno i ukida pravo na samoću. Duhovnost sluđena prvim tjelesnim znanjima batrga se u kruženju jednog neljudskog rizika, kapitalom gonjenog svijeta u koji mlade duše padaju. Ali dovoljno je istorija, sociologija, filozifija i hemija da natuknu pravac, svaka iz svog ugla, i kao na usput, da se đaci ne dosjete. Neka ostane nešto slobodno da pliva kroz etar, nedjeljivo i bez brige, svi to ionako vide i osjećaju, daj da od toga ne pravimo partijsku večeru i nakazu s bradom, ljubav je to, a što se nekima mili da je kalupe u aramejske skaske, drugima da ja razlažu u sheme i grafikone - to su već potrebe odraslih, koji obično i ne žive koliko bi mogli".

    Brano Mandić
    "I shut my mouth and hold the light"

  33. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  34. #97
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Izazovi za porodicu 21 vijeka:
    Narkomanija?
    Lose drustvo?
    Uticaj influensera tj jutjubera?
    Maloljetnicka trudnoća?
    Saobracaj?
    Kocka?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  35. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  36. #98
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Začiniti temu malo, ne?

    "Slutim da će biti dosta polemike oko vjeronauka i seksualnog obrazovanja u školama. Protiv sam i jednog i drugog. Mislim da zakutci duše i tijela moraju ostati netaknuti ideologijom. Drkanje i molitvu držati podalje od državne skrbi i zbornice.

    Sam život treba čuvati od prosvijećene golgote i domaćeg zadatka, pa nek mladi padaju i pate kao crvi u očaju - biće im to od najviše koristi i jedina škola.

    Teško je biti pozni osnovac ili srednjoškolac. Tegobno prolaziš isustva pro
    mjene, pucanja glasa, projavu dlaka, sluzi, nagona i ljute filozofske magme kakva pokulja samo jednom u životu, jer se rađa u žlijezdama.
    Zato držati dalje sistem znakova i naredbi, ostaviti duh i tijelo na miru, makar dok pupe. Kasnije prskaj svakakvim otrovom.

    Život bi morao ostati van škole, nešto bi trebalo da pretekne za privatnost, prostor u koji se povlačiš sukladno svojim kapacitetima da patiš i uživaš.
    Naravno da će se iskustva, pa i ona gorka obrušiti na mlado biće, shvatam da je izazov za pedagoga i popa u tu pometnju unijeti malo reda i sistema. Ali premještati boga i onu rabotu ex catedra ne znači ništa drugo nego svoditi te dvije valjda jedine važne stvari na program, na proglas, uvesti grubo usmjerene ljude da rade sa finom materijom, da prespajaju i zavidaju tamo gdje nisu dorasli.

    Zamandaliti svetost u školu, to bi bio zločin, propisati grešku kao porez, usrati se u ono malo zabranjenog odstupa, razoriti brlog mladog uma koji nalik jazavcu bježi u krajnosti i jeres - to bi bilo još gore.

    Prostor za manevar ljubavi i pitanja duha se ionako skučio, vrijeme je digitalno i ukida pravo na samoću. Duhovnost sluđena prvim tjelesnim znanjima batrga se u kruženju jednog neljudskog rizika, kapitalom gonjenog svijeta u koji mlade duše padaju. Ali dovoljno je istorija, sociologija, filozifija i hemija da natuknu pravac, svaka iz svog ugla, i kao na usput, da se đaci ne dosjete. Neka ostane nešto slobodno da pliva kroz etar, nedjeljivo i bez brige, svi to ionako vide i osjećaju, daj da od toga ne pravimo partijsku večeru i nakazu s bradom, ljubav je to, a što se nekima mili da je kalupe u aramejske skaske, drugima da ja razlažu u sheme i grafikone - to su već potrebe odraslih, koji obično i ne žive koliko bi mogli".

    Brano Mandić
    Sta je pisac htio da kaze?
    Mislim na temu, kad vec ovo procitah ne vidim kopcu

  37. #99
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    posle ugradnje bajpasa, napravio jos 4 djece, isao na musko peto. al ne moze da radi, jer bajpas. djeca ce porast, "neka rade, snaci ce se."
    do tad, socijala i dnevnica.

    porodica
    nothing comes from violence and nothing ever could

  38. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  39. #100
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,637
    Thanks Thanks Given 
    3,562
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    ko god se žali oko nekih nebitnih stvari samo treba da odgleda tu emisiju

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 28-10-13, 12:18
  2. K: ŠuŠkavac
    By kokomanta in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 22-03-12, 15:50
  3. U kojem smo mi vijeku?!
    By goozica in forum Ljubav
    Replies: 65
    Last Post: 29-06-11, 17:03
  4. Replies: 51
    Last Post: 20-09-09, 23:32
  5. ...Kako da znate da zivite u 21. vijeku...
    By Krembananica in forum #montecafe
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-06, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •