Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 128

Thread: Šta je porodica u 21. vijeku?

  1. #51
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Koja je granica izmedju male i velike porodice? Koliko djece?



    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #52
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nadovezao bih se na tvoju priču. Pretpostavljam da spada u malo više posvećene tate od prosjeka, jer sam bio solidno vješto sa pranjem guzica, mijenjanjem pelena, bočicama, nosanjem, uspavljivanjem na ruke malih razmaženih gadova. I uživao sam u tome. čak dok sam pušio bio sam se ispraksao sam se na balkonu, da mi je beba u jednu ruku u položaju u kome uživa, a u drugu mi je cigar dovoljno daleko da bebi ne ide dim. Samo što to nisam mogao ženi objasnit da je OK
    Solidno sam se angažovao oko dvoje djece koje imamo, maltene svo vrijeme kad nisam na poslu. Krivokapić ima petoro djece, a po konzervativnim nazorima ne djeluje mi kao neko ko se "pelena namijenjao".
    Tako bi ja mogao i desetoro.
    Već sam stavljao link za knjigu Prazna planeta. To ima teza kao će broj stanovnika na planeti doći do 10 bln i krenuti prema dolje, te da će npr Kina krajem vijeka imati 700 Mln stanovnika za razliku od današnjih 1,4 bln, kao posljedicu i politike jednog djeteta. Suština kompletne priče je da se na svim meridijanima, pa čak i u Africi koja je demografski eksplodirala majke sve kasnije odlučuju za rađanje, da kraće posledično traje fertilni period i da time imaju manje djece. Tako da je ovo samo globalni trend.
    Dijelimo iskustvo u pogledu mijenjanja pelena i ostalog. U to vrijeme je to bilo dosta rijetko. Vjerujem (nadam se) da je omladina bolja od oceva.

    Trend starenja stanovnistva je narocito izrazen u Istocnoj Aziji. Nije samo Kina. Japan je jos ugrozeniji, vec je izgubio vise od milion stanovnika i jedini spada u kategoriju "hyper-aged society" po UN klasifikiaciji. Sa sadasnjih oko 126 miliona se ocekuje da do 2050 stanvnistvo padne na 80 miliona. Sto, u neku ruku, i nije toliko lose, jere ce biti vise prostora i manje guzvi. Problem je sto ce procenat starih u toj populaciji biti veoma visok. U Kini vise nije na snazi "one child policy", ali sad Kinezi i ne zele da imaju vise nego jedno, ili mozda dvoje djece. Ekonomska ekspanzija uzima danak. Slicna situacija je u J. Koreji, Singapuru...

    CG je u boljem poozaju, ali je trend zabrinjavajuci. Zato je premijer trebao da pricu stavi u taj kontekst bez pominjanja 'mnogobrojnih porodica" i moba, jer je to stvar proslosti. I da, cim on govori kao premijer, to vise nije njegov licni stav, vec se to tretira kao stav vlade u cije ime govori.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Djeca su najvece blago i sreca na svijetu cjelom, nema nista cime mozes da uporedis nesto sto si zajedno sa zenom stvorio. Kad se kaze "Bozje cudo" ljudi misle na to, i to nije bozije cudo nego nam je priroda dala dar da stvorimo zivot i svako treba da misli o tome, da stvara zivot, a sve ostale materijalne ili karijerne stvaru su toliko nebitne i prolazne, djeca su pravo blago...

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  5. #54
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Koja je granica izmedju male i velike porodice? Koliko djece?



    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Zadovoljstvo. Poslje troje zena upire da usvojimo jos jedno.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  6. #55
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Dovoljno kada dodjes sa posla ona sav slomljen i nikakav i otvoris vrata i cujes "tata" i pravo u tvoje narucije
    Sav umor pada u vodu i prepustis se njima i posle par minuta dobijes pitanje"Jesi kupio sto"??

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  7. The Following 3 Users Say Thank You to miovrag For This Useful Post:


  8. #56
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Jedino u sta vjerujem (osim Boga naravno) i kome vjerujem je porodica. I to samo onaj dio iz kuće sa kojom koru ljeba dijelim.

    Sto se tiče porodice, dje su zdravi roditelji naravno i dje nemaju tih nekih zdrastvenih problema najmanje što bi po meni morali da imaju je 3 djece. Sve ispod toga je prosta reprodukcija.
    Ličnog sam stava da ću ako bude zdravlja imati 4-5 djece i vec smo ostvarili pola od tog cilja.

    Ta prica da se nema para mi nije logicna, prosto dje ima za 2 ima i za 3-4, taj tanjir vise nije problem nikad, a eto zivimo prosjecno, nista spektakularno, prosječne zarade.

    Djeca su jedini prelijepi i najbolji moguci razlog za zivot, bez djece ne vidim smisao.

    Kad dodjem doma a oni se zatrče kod mene i zagrle me, pa ne bih taj osjecaj mijenjao za nista u zivotu. A onda pitanje "jesi kupio kinder jaje" gadovi mali namazani
    Last edited by lucke91; 09-02-21 at 06:56.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. The Following 6 Users Say Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  10. #57
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Al zato kad porastu....

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #58
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Po mome velika familija je 5+ clanova

    Juce sam odje procitao i zaprepastio se ako je i blizu tacan podatak da svaki 5-6 par ima problema ove vrste... Ja ih znam par, bas muku muce i treba masu novca, ali opet su pozitivni i nadaju se dobrim rezultatima.
    Ja bih potonuo, znam da nijesam jak za te stvari...

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  12. #59
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Al zato kad porastu....

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pa i kad porastu i to je super, pa ih gledas kako odrastaju, prolazis njihove radosti, uspjehe i probleme, pa onda i kad se skupe milina.
    Posle zasnivaju svoje porodice, unučad itd, pa đe ćeš bolje. I ja i supruga dolazimo iz velikih porodica pa nam je sve drugo osim velike porodice neuobičajeno.

    Porodica je osnovna ćelija društva.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  13. #60
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Ofrknula malo đeca, eto školarci njih dvoje, pa nam može bit da žena i ja sami ponekad prošetamo. Evo jednog dijaloga:
    - Dragi, konačno malo sami da šetamo i da ne trčimo za NJIMA. Mada mi malo nedostaju... krenuli su da nas kuliraju.
    -Aha.
    - A ti samo aha. Ajde malo se unesi u priču.
    - Dobro.
    - Fino bi bilo još jedno. Mada, smo u godine kad je već rizična i trudnoća i zdravlje bebe. A i kasnije nespavanje bi bilo pakao. Najbolje bi bilo da odma ima tri godine. Možda da usvojimo dijete?
    - Nije ti loša ideja. Možda da usvojimo jedno iz Afrike, a jedno iz Azije. Pa odemo u MUP i promjenimo imena u Bred i Andželina. Istetoviramo se malo, zategnemo se u teretanu, pa onda se svi slikamo u Glorije i na Instagrame. Super!
    - Mogu li te zamolit da ne duvaš pred đecom...

  14. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  15. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Jedino u sta vjerujem (osim Boga naravno) i kome vjerujem je porodica. I to samo onaj dio iz kuće sa kojom koru ljeba dijelim.

    Sto se tiče porodice, dje su zdravi roditelji naravno i dje nemaju tih nekih zdrastvenih problema najmanje što bi po meni morali da imaju je 3 djece. Sve ispod toga je prosta reprodukcija.
    Ličnog sam stava da ću ako bude zdravlja imati 4-5 djece i vec smo ostvarili pola od tog cilja.

    Ta prica da se nema para mi nije logicna, prosto dje ima za 2 ima i za 3-4, taj tanjir vise nije problem nikad, a eto zivimo prosjecno, nista spektakularno, prosječne zarade.

    Djeca su jedini prelijepi i najbolji moguci razlog za zivot, bez djece ne vidim smisao.

    Kad dodjem doma a oni se zatrče kod mene i zagrle me, pa ne bih taj osjecaj mijenjao za nista u zivotu. A onda pitanje "jesi kupio kinder jaje" gadovi mali namazani
    Ova prica moze da stoji u drzavama dje je minimum standard slovenacki. Znaci da familija ima oko 2500-3500 eura mjesecno, i zaista ne moras da oskudijevas.

    A u drzavi dje vecina porodica ima prihod 600-1000 eura, i nema puno perspektive da ce prihodi bic veci, i jedno je izazov podizati.

    Nepopularno misljenje. Ja nisam nesto pretjerano lud za djecom, mada kazu da se to mijenja kad dobijes prvo. Neko ima taj jaci i stinkt, neko manji, neko ga nema...

    Zavisi i kakvim stilom zivota coek zivi, i 'skrasava' li se. Meni licno je takav zivotni stil, da ne vidim sebe i zenu da bi se 'skrasili' u jedan grad i drzavu, samim tim ne zudimo za vecom porodicom.

    Ako odlucimo da imamo djecu bice to najvjerovatnije jedno, a za drugo bi vidjeli, kako bude zivot tekao... Naravno, zivot se ne moze programirati, ali to je neka misao i plan

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ofrknula malo đeca, eto školarci njih dvoje, pa nam može bit da žena i ja sami ponekad prošetamo. Evo jednog dijaloga:
    - Dragi, konačno malo sami da šetamo i da ne trčimo za NJIMA. Mada mi malo nedostaju... krenuli su da nas kuliraju.
    -Aha.
    - A ti samo aha. Ajde malo se unesi u priču.
    - Dobro.
    - Fino bi bilo još jedno. Mada, smo u godine kad je već rizična i trudnoća i zdravlje bebe. A i kasnije nespavanje bi bilo pakao. Najbolje bi bilo da odma ima tri godine. Možda da usvojimo dijete?
    - Nije ti loša ideja. Možda da usvojimo jedno iz Afrike, a jedno iz Azije. Pa odemo u MUP i promjenimo imena u Bred i Andželina. Istetoviramo se malo, zategnemo se u teretanu, pa onda se svi slikamo u Glorije i na Instagrame. Super!
    - Mogu li te zamolit da ne duvaš pred đecom...
    Evo ti si dao primer onog sto je profesor rekao a odnosi se na egoizam... ja imam troje, kod treceg je 6 godina razlika u odnosu na drugo, i stvarno nije nimalo lako, izadje covek iz pelena, prehlada, vakcina i svega, i zaista zahteva ozbiljny zrtvu pogotovo sto smo supruga i ja na pocetku 40tih.

    Ali isto tako, nista ne bi menjao za pogled, dodir, osecaj da zaspe pored mene, da dodje da se mazi i sl.

    Kao sto znam dosta parova koji imaju problem sa zacecem znam ih dosta gde npr muskarac ne zeli trece dete jer ne zeli da izadje iz zone komfora... e o tom egoizmu je rec

  17. #63
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ako vrate ove penzije za majke saljem zenu u penziju sa 33 god ahah
    Mene je strah malo odrastanja, drustvo kvari djecu na hiljadu nacina, bojim se da nece biti ni blizu kao sto sam ja prema mojim roditeljima, jer najvisa im ljubav treba kad postnu stari...

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. #64
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Mala đeca mala briga, velika đeca velika briga.

  19. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  20. #65
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,567
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Mala đeca mala briga, velika đeca velika briga.
    Upravo sam ovo htio napisati. Mene više ovo brine nego li podizanje dok su mali.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ova prica moze da stoji u drzavama dje je minimum standard slovenacki. Znaci da familija ima oko 2500-3500 eura mjesecno, i zaista ne moras da oskudijevas.

    A u drzavi dje vecina porodica ima prihod 600-1000 eura, i nema puno perspektive da ce prihodi bic veci, i jedno je izazov podizati.

    Nepopularno misljenje. Ja nisam nesto pretjerano lud za djecom, mada kazu da se to mijenja kad dobijes prvo. Neko ima taj jaci i stinkt, neko manji, neko ga nema...

    Zavisi i kakvim stilom zivota coek zivi, i 'skrasava' li se. Meni licno je takav zivotni stil, da ne vidim sebe i zenu da bi se 'skrasili' u jedan grad i drzavu, samim tim ne zudimo za vecom porodicom.

    Ako odlucimo da imamo djecu bice to najvjerovatnije jedno, a za drugo bi vidjeli, kako bude zivot tekao... Naravno, zivot se ne moze programirati, ali to je neka misao i plan

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Da su tako razmisljali moji roditelji i od supruge roditelji i projektovali broj djece na osnovu budžeta kojim raspolazu (doba raspada sfrj, inflacija, sankcije itd) vrlo vjerovatno ne bi ni imali djece... a naprotiv imali su pune kuće djece... i svi smo se podigli normalno, skromno a opet nam nista bitno nije nedostajalo i svi smo na obije strane se iskolovali, zaposlili, stvorili svoje porodice... takva djeca su poslije u vecini slucajeva normalnija, manji egocentrici, manje razmazena, znaju da dijele, znaju za prave vrijednosti za razliku od jedinaca itd...

    Malo je sebično i egoistično razmišljati o finansijama kad su djeca u pitanju, jer je u izrazito malo slučajeva to pravi razlog, 99% slucajeva to je izgovor jer posle ti roditelji koji kazu da oce da pruze sve u zivotu za 1 dijete "a ne da pravi socijalne slucajeve" završe tako što te pare ne troše na to dijete već na silikone, usne, auta, bunde, telefone od 'iljadu eura, putovanja itd.... tako smiruju svoju savjest jer im je zapravo njihov sebični apsolutni komfor vazniji od toga imaju brojno potomstvo ili potomstvo uopste...

    Ne kazem da se to odnosi na tebe Mojsije, samo se nadovezah i glasno razmisljam
    Last edited by lucke91; 09-02-21 at 09:44.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  22. #67
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Malo je sebično i egoistično razmišljati o finansijama kad su djeca u pitanju, jer je u izrazito malo slučajeva to pravi razlog, 99% slucajeva to je izgovor
    Vreloribničani/Koničani likes this. I oni su u tvom tripu, pravi đecu bez gaća na guzicu pa kukaj da ne možeš ih prehraniti, nek država pomogne. Stari su s razlogom govorili, od siromašna oca, nesretna djeca.

    Niko nikome ne može određivati kako će da živi. Pun mi qrc tih i bližnjih i daljih. Kad ko osjeti potrebu, praviće ih, a ne zbog okoline i bilo koga, da bi se uklopio. Jesu djeca najveća radost, ali i najveća briga, strah, neprospavane noći, muka, ogromna obaveza, finansijski ih treba obezbijediti, pružiti im život dostojan djeteta. A ne kora leba i sira i igraj se vani, i dobro je to. Druga su vremena. Ja koliko kapiram, većina familije forsira da se djeca prave da bi sjutra to isto dijete te u starosti pazilo - "da ti ima ko čašu vode donijeti". A druže, za 40 godina će mi je robot donijeti, odjebi. Djecu ću imati jer tako želim, a ne zbog sebične svohe g*zice. Po zapadu su puni starački domovi, a kupimo njihove navike, tako da taj paziguz razlog više ne stoji.

    Po meni je brak najveća prevara čovječanstva. Svi su u braku, a većina se sa strane klepa kad stigne. Što je to? Jel to brak, zdrava porodica? Ne zna se ko je u braku sebičniji, muž ili žena.
    Last edited by Stewie; 09-02-21 at 11:14.

  23. The Following User Says Thank You to Stewie For This Useful Post:


  24. #68
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Vreloribničani/Koničani likes this. I oni su u tvom tripu, pravi đecu bez gaća na guzicu pa kukaj da ne možeš ih prehraniti, nek država pomogne. Stari su s razlogom govorili, od siromašna oca, nesretna djeca.

    Niko nikome ne može određivati kako će da živi. Pun mi qrc tih i bližnjih i daljih. Kad ko osjeti potrebu, praviće ih, a ne zbog okoline i bilo koga, da bi se uklopio. Jesu djeca najveća radost, ali i najveća briga, strah, neprospavane noći, muka, ogromna obaveza, finansijski ih treba obezbijediti, pružiti im život dostojan djeteta. A ne kora leba i sira i igraj se vani, i dobro je to. Druga su vremena. Ja koliko kapiram, većina familije forsira da se djeca prave da bi sjutra to isto dijete te u starosti pazilo - "da ti ima ko čašu vode donijeti". A druže, za 40 godina će mi je robot donijeti, odjebi. Djecu ću imati jer tako želim, a ne zbog sebične svohe g*zice. Po zapadu su puni starački domovi, a kupimo njihove navike, tako da taj paziguz razlog više ne stoji.

    Po meni je brak najveća prevara čovječanstva. Svi su u braku, a većina se sa strane klepa kad stigne. Što je to? Jel to brak, zdrava porodica? Ne zna se ko je u braku sebičniji, muž ili žena.
    Pravit djecu da ima ko da te pazi? Svasta li cu cut...
    A za ostalo napisano po meni pogresno razmisljanje, ali 100 ljudi 100 cudi...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,828
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post

    Po meni je brak najveća prevara čovječanstva. Svi su u braku, a većina se sa strane klepa kad stigne. Što je to? Jel to brak, zdrava porodica? Ne zna se ko je u braku sebičniji, muž ili žena.
    Auu, kako te neka nagazila...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  26. #70
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Pravit djecu da ima ko da te pazi? Svasta li cu cut...
    A za ostalo napisano po meni pogresno razmisljanje, ali 100 ljudi 100 cudi...
    Jel ti ono nemas problema sa finansijama, firme ovo ono.
    A niko nije umor od gladi niti ce, ali kad neko napise dje ima za troje ima i za 4 ili sl.

    Druze nije isto, jedno ces upisati fudbal, muzicko kupit mu gitaru da vjezba, adje to je za drugo isto moguce. Ali trece, cetvrto pa nije sve u hrani i robi.
    Kako odvojiti koji ce trenirati koji nece, ko ce kinder jaje a koje ne.
    Samo npr 4 djece na trening 100 e, komunalije, hrana ostalo koliko kosta, a da ne kazem ako si podstanar sta onda.
    A primanje ti u kucu 600 e kako druze
    Ima dijete da jede to je najbitnije, a ostalo mu sve uskratiti jel to rjesenje???
    Last edited by lepetanac; 09-02-21 at 12:44.

  27. #71
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jel ti ono nemas problema sa finansijama, firme ovo ono.
    A niko nije umor od gladi niti ce, ali kad neko napise dje ima za troje ima i za 4 ili sl.

    Druze nije isto, jedno ces upisati fudbal, muzicko kupit mu gitaru da vjezba, adje to je za drugo isto moguce. Ali trece, cetvrto pa nije sve u hrani i robi.
    Kako odvojiti koji ce trenirati koji nece, ko ce kinder jaje a koje ne.
    Samo npr 4 djece na trening 100 e, komunalije, hrana ostalo koliko kosta, a da ne kazem ako si podstanar sta onda.
    A primanje ti u kucu 600 e kako druze
    Ima dijete da jede to je najbitnije, a ostalo mu sve uskratiti jel to rjesenje???
    Jbg prioriteti se moraju znati.
    A zbog takvog razmisljanja nas i jeste 600 iljada i jede nas bijela kuga. Ali dobro svako neka radi kako misli da je najbolje za njega, ja samo kazem moje misljenje i planove, naravno ako Bog da zdravlja.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  28. The Following User Says Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  29. #72
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Auu, kako te neka nagazila...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Veliš, ka' tebe covid. Nije, baš naprotiv. Ali vidim što se dešava, vidim što udate mlade cure (a i starije) čine. Meni je okej živjeti skupa, praviti djecu, al vezivati se brakom nema mi smisla. Svi bi da (se) klepaju sa strane, razlika je samo na one koji mogu/imaju petlju i ne mogu/nemaju. Ja tako ne bih mogao zivjeti, vecini se zena pretvori u kuvaricu/cistacicu, u brak je jer mu valja, a ne jer voli. Pa posle kuka ovako :


    https://www.facebook.com/emotivci/vi...8116535778212/

  30. #73
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Najjači komentar koji sam pročitala na netu koji je vezan za tu frazu rodi dijete da ima ko da te pazi glasi: Kažu mi rodi dijete da ima ko da ti vodu donese, kad ostarim biće 2068, donijeće mi je robot.


    Mislim da je to najsebičnije - imati dijete da bi bio tvoj rob po stare dane. Valjda djeca trebaju biti srećna pa eto i daleko od nas ako im je tamo sreća.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  31. #74
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Jbg prioriteti se moraju znati.
    A zbog takvog razmisljanja nas i jeste 600 iljada i jede nas bijela kuga. Ali dobro svako neka radi kako misli da je najbolje za njega, ja samo kazem moje misljenje i planove, naravno ako Bog da zdravlja.
    Nije rjesenje pravi djecu a nemas uslova da im omogucis pristojan zivot, ne sad nesto previse ali pristojan.
    Sto ja smatram pristojnom, meni to nije da imaju 3 obroka dnevno i dobro je, pristojno je da mogu neki sport, ples da upisu ako ih volja ako ce da idu u muzicku nek idu.
    Da im mozes priuštiti da odu nedje na zimovanje, da im mozes skije iznajmiti.
    Ajde zivimo dje zivimo pa to more je opet pristupa nije, ali shvata sta hocu da kazem.
    Ti mozda nemas finansijskih problema pa ti je to normalno inza jedno inza 21, ali neko ne moze da priusti ni pola odnovag sa jednim a ne jos da ima troje npr

  32. #75
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Stari su s razlogom govorili, od siromašna oca, nesretna djeca.
    Ova izreku nikad ne čuh.Mada,prihvatam je i svrstavam u grupu onih: "Đe je Budva? Đe ne može jedan";"Kakvo je došlo vrijeme svaki taksista ima auto"...

    @the_lady_marianna Niko ne ćera tu đecu da ih (pri)paze kad ostaraju...to samo dođe,prirodno je...i meni ta uloga odgovara(donekle sam je i u mogućnosti ispuniti) pa sve i da su me moji napravili samo zbog toga

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 09-02-21 at 13:40.

  33. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 28-10-13, 13:18
  2. K: ŠuŠkavac
    By kokomanta in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 22-03-12, 16:50
  3. U kojem smo mi vijeku?!
    By goozica in forum Ljubav
    Replies: 65
    Last Post: 29-06-11, 18:03
  4. Replies: 51
    Last Post: 21-09-09, 00:32
  5. ...Kako da znate da zivite u 21. vijeku...
    By Krembananica in forum #montecafe
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-06, 17:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •