Page 12 of 32 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 796

Thread: [MEN] Parfemski topik

  1. #276
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Amadeus View Post
    Gdje povoljno kupiti Chanel bleu edt original naravno?
    Povoljno i Chanel ne ide zajedno

    Jako su skupi i na crno...

  2. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  3. #277
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Zimus potrosih Spirito Fiorentino pa uzeh novi, probah ELDO Rien Intense, e mozda nijesam trebao, no i njega kupih bas mi se dopao, a vidim i traje. Svaka preporuka, ovako na prvu.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  5. #278
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Povoljno i Chanel ne ide zajedno

    Jako su skupi i na crno...
    Da bar imaju razloga, no i to je do ukusa. Probao sam i neke njihove parfeme kojih bas i nema po parfimerija, ni oni nijesu ostavili bas neki utisak na mene, a tek sto oni kostaju.

  6. #279
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Pravo da vam kažem, bio sam pripremio jedan post, ali sam morao da ga korigujem. Razlog je taj što sam u posljednjih nekoliko dana shvatio koliko je moje znanje o parfemima skromno, a takođe nijesam bio svjestan koliko sam zapravo imao sreće kad sam ih uglavnom dobijao na poklon. Zbog toga sam mislio da mi se skoro svi parfemi sviđaju osim JPG La male. No jedan dan u parfimeriji Cosmeticsa mi je bio dovoljan da vidim koliko sam bio u zabludi. Dakle, testiram 4 parfema i to sve hvaljeni:
    Cartier Declaration, Givenchy Pi, Versace Eros edp (novi) i Bvlgari Man Wood Neroli. Declaration i Pi su mi apsolutno odbojni i nadam se da neće više na moju kožu, dok druga dva - pa srednja žalost, ništa posebno. Shvatam da je u pitanju moj ukus i da to ne znači kako su to loši parfemi (vjerovatno su fantastični), ali da sam takve mirise (slične i jesam) pomirisao na Avonovom ili Oriflameovom katalogu pomislio bih "od jeftina mesa..." A upravo su Avon i Oriflame parfemi bili povod za moj post, jer se može probrati za vrlo malo novca solidan parfem pogotovo unazad nekoliko godina otkad su počeli da prave nešto jače od edt. Možda nekome bude od koristi. Prednost je to što se za dosta od tih parfema može naslutiti miris u katalogu.
    --------------------------------------------------------------------------
    Da krenem od Avona. Oni štancuju kao ludi i imaju skoro 1000 parfema (ogromna većina se više ne proizvodi) na fragrantici pa ne znam koliko ću biti od pomoći.

    Što se tiče edt-a već sam pominjao Wild Country, ali flanker Wild Country Freedom mi je još prijatnije iznenađenje. Maksimalna cijena u akcijskom katalogu je 13 €, a bude to debelo ispod. Naravno da ima još edt-a vrijednih pažnje, ali neke od hvaljenih iz kolekcije Black Suede mi se nijesu sviđeli kad sam uzimao istpimene roll-onove (Wild Country Freedom sam talo testirao prije nego što sam kupio parfem).

    Što se tiče edp-a Avon ih je počeo pravit tek od 2018. i zasad ima 3 (čisto) muška, sva 3 iz kolekcije Segno. Prvi je upravo Segno koji jednostavno nijesam mogao svarit pa sam ga na kraju koristio kao osvježivač (e tako mi tog osvježivanja). Nota viskija me je zainteresovala, no uzalud. Performanse su mu veoma dobre, opet na moju veliku žalost. Nakon toga izbacaju flanker Segno Success, ali miris iz kataloga mi nije bio dovoljno inspirativan da ga naručim. Treći je ovogodišnji Segno Visionary koji me odmah kupio notom ruma, a nijesam očekivao da će mu miris biti toliko sličan Bvlgari Man Black Cologne. Ne samo što ga trenutno đeljem i bočica se vrlo brzo prazni, već i komplimenti pljušte. Veoma prijatno iznenađenje, a akcijska cijena je do 17 € (trenutno Segno Visionary nešto preko 8 €).

    Uporedo sa početkom proizvodnje čisto muških edp-a počeli su i sa unisex edp parfemima. Dva su zvanično takva i to iz kolekcije Attraction One (Fresh i Intense). Nijedan od njih mi se ne sviđa, no vratite se na početak posta. Cijena je tu do 15 € kad je akcija, no imaju verzije od 10 ml za par eura.

    Od edp-a još imaju bolju kolekciju Artistique no nemojte vjerovati fragrantici kad kaže da su skoro svi unisex, jer samo 2 mogu ući u tu grupu dok su ostali 100 % ženski (uzeli smo ih ja i supruga sve po 10 ml). Što se tiče ovih 2, to su Oud Grandeur i Amber Ardent. Meni su dosta slični, a radio ih je Rodrigo Flores-Roux, ako nekome to nešto znači. Projekcija i postojanost su odlični, a Amber Ardent mi je ljepši. Ipak meni više vuče na žensku stranu pa mi ne odgovara što je opet moj ukus. Bočica košta 15-ak eura, ali prodaju male po 10 ml za par eura i to vam preporučujem.
    -------------------------------------

    Što se tiče Oriflamea on ima tri puta manje parfema od Avona, ali to je opet tri puta više od prosječnog dizajnera. Tu ipak mogu biti od pomoći.
    I oni su poput Avona za muškarce radili samo edt do prije 3 godine. Od tih edt ja obožavam Flamboyant i sama informacija da je redovno u otprilike svakom drugom mjesečnom katalogu od 2008. je dovoljna. Veoma citrusan i upoređuju ga sa Davidoff Adventure (nijesam ga koristio pa ne znam je li klon). Više all season nego ljetnji. Takođe je u katalozima redovan Ascendant koji je klon Armani Codea, ali ga ja nijesam kupovao jer nijesam oduševljen Armani Codeom. Još bih izdvojio voćno-drvenasti Signature, lijep nenapadan miris. Cijena za sve edt parfeme je oko 12 eura otprilike. Može se još od njih probrati, ali ova 3 su moja preporuka.

    Kad su u pitanju edp, prije tri godine su napravili Posses the Secret Man. Da budem jasan, ako volite PR Invictus ne razmišljajte. Odlična projekcija i postojanost, malo manje sladak od Invictusa, ali očigledno odličan klon. Oriflame je prilično izdašan kad je raspršivač u pitanju za razliku od Avona pa vam ne treba dupla aplikacija. Akcijska cijena je oko 17 € za 75 ml. Sljedeći edp koji su napravili je ovogodišnji Lost in You. Nekako me je podsjećao na Avon Wild Country pa sam ga ipak poklonio. Sada Oriflame prodaje minijaturne testere po 12 centi tako da je najbolje to probati pa eventualno naručiti. Idućeg mjeseca se pojavljuje treći edp - flanker Ascendanta pod nazivom Ascendant intense. Naručio taj tester pa javljam ako mi se svidi.

    Nije to sve od Oriflamea, prije dvije godine su izbacili i parfum - Eclat Style. Veoma oštar, veoma muški, lišen bilo kakve slatkoće. Poseban više nego lijep po meni. Otvaranje vrlo agresivno ali poslije nekoliko minuta se smiri. Projekcija i postojanost odlični pogotovo ko koristi na odjeći. Meni šal miriše danima. Problem je što se čak osjeti i poslije pranja. Za hladnije i kišne dane, rekao bih. Akcijska cijena je oko 27 €, opet je to - parfum. Sada i oni imaju bočicu ovog parfema od 10 ml, odlična stvar. Ovog mjeseca su izbacili novi parfum istog naziva kao pomenuti edt - Signature. Očigledno im je prifalilo inspiracije kad su imena u pitanju jer osim što je prijatan nema mnogo veze sa istoimenim edt (nit kruške nit nektarine u notama), drugi parfimer itd. Uzeo sam tester i sve pohvale za miris. Za performanse ne znam dok ne stigne bočica. Cijena je 30 €, ali ako se uzme i ženski onda je po 26.

    To je to od kataloške prodaje, nemam nikakve koristi od Avona i Oriflamea, samo štetu po novčanik
    Last edited by amnesiac; 13-11-21 at 00:09.
    Dick Laurent is dead!

  7. The Following User Says Thank You to amnesiac For This Useful Post:


  8. #280
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Što se tiče ostalog, prošlog ljeta uzeh za zimu CK Obsession i zbilja odličan parfem za malo para pogotovo kad su u pitanju performanse. Ove godine se častih sa Bvlgari Man in Black i što da vam kažem - obožavam ga.
    Ovog proljeća za poklon dobih na poklon Creed Millésime Impérial. Nikad nijesam mislio da ću koristiti Creedov parfem, ali eto, i to se desilo. Piše da je unisex, ali muški je to parfem. Miris je prelijep, performanse – skromne. Jeste da je ljetnji, ali ne mogu shvatit da neko daje ogroman novac za tako loše performanse. Vjerovatno je Aventus mnogo bolja ideja.
    U planu je da u dogledno vrijeme kupim Erbario Toscano - Cuore di Pepe Nero, samo čekam akciju u Cosmeticsu. Predivan parfem.
    ---------------------------------------------------------------
    Na kraju (odužih) par utisaka iz parfimerije:
    Davidoff Cool Water – edt. Meni je taj miris prilično neinteresantan, OK, ali poput Invictusa - ništa specijalno. Ni na mojoj koži nije puno trajao.
    Armaf Club de Nuit Intense Man (edt – pretpostavljam). U isto vrijeme kad sam probao Cool Water, na zglob druge ruke mi je prodavačica naprskala CDNI. Početni utisci su bili OK, no interesantna stvar se dešava śutradan kad se vraćam s posla i oblačim majicu koju nosim po kući i osjećam dobro poznat miris. Provjeravam jesam li poludio jer se sjećam košulje koju sam nosio u parfimeriji, otvaram ormar i čitav miriše. No iznenadilo me da se toliko osjeća na majici koju sam obukao pola sata nakon što mi je naprskan 1 sprej i to mala količina na zglob a pritom je dio mirisa „upio“ rukav košulje koju sam tada nosio (čak sam sačekao da se osuši prije nego što je došlo u dodir sa rukavom) . U Cosmeticsu je 105 ml 50 €. Prepoznao sam ko u mojoj okolini koristi Aventus i moj nos tu ne primjećuje razliku. No nebitno, za 50 € takav miris i performanse nemoguće je da ima konkurenciju. Velika preporuka.
    Dick Laurent is dead!

  9. The Following 2 Users Say Thank You to amnesiac For This Useful Post:


  10. #281
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    @amnesiac

    Mene si zainteresovao sa ovom notom ruma od Avona, vazda mi je to lijep miris bio, u onovnoj bi redovan bio sastav čaja. E sad, da ne bih jurio koleginice sa posla.. zbog Avona (), dje se mogu probati ovo zadovoljstvo?
    I ti semplovi od Oriflame isto, dje se to moze uzet?

    I napisi kad bude Cuore di Pepe Nero na akciji, par puta sam ga probao i bas lijep, neobican miris.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  12. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Katalog Cosmetics
    https://cosmetics-market.com/wp-cont...atalog-jpg.pdf

    Koji je ono link za nabavku Armafa CDNI putem ebay. Isplati li se više to?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #283
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    saiherbalproduct na ebay-u
    https://www.ebay.com/str/lifestyleherbalproducts

    Zadnji put, prije nesto manje od mjeeec dana imao je, cini mi se, 1500 artikala u ponudi, cudi me sto je sad bez icega.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #284
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    @amnesiac

    Mene si zainteresovao sa ovom notom ruma od Avona, vazda mi je to lijep miris bio, u onovnoj bi redovan bio sastav čaja. E sad, da ne bih jurio koleginice sa posla.. zbog Avona (), dje se mogu probati ovo zadovoljstvo?
    I ti semplovi od Oriflame isto, dje se to moze uzet?

    I napisi kad bude Cuore di Pepe Nero na akciji, par puta sam ga probao i bas lijep, neobican miris.
    Ne znam koliko je intezivna nota ruma, ali osjeti se. Gotovo je bio blind buy kad sam kupio jer onaj miris na papiru u katalogu nijesam do kraja mogao osjetit. Iznenadio sam se kad sam pomirisao Black Cologne od Bvlgarija koliko je sličan iako ima razlike. Ovog mjeseca je snižen kako nikad neće biti, vjerujem
    https://me.avon-brochure.com/c11_me_.../product/49080

    Ko uzima više kozmetike za familiju, možda se nije loše registrovat i imat dodatni popust, a ovako za pojedinačni proizvod svakako potražiti nekog ko prodaje.

    Što se tiče Oriflamea, tu smo se familijarno registrovali pa je popust 20 % (za sopstvene potrebe, ne prodajemo, tj. ne zarađujemo) što je opet isplativo ako imaš dovoljno ženskih osoba u okolini .

    Ne znam đe su štandovi Avona i Oriflamea, obično neki od konsultanata imaju štand u tržnim centrima, ali ne zalazim često tamo. Znam da je bio Oriflameov u Bazaru, ali posljednjih desetak puta ga nijesam tamo našao (kod ulaza).

    Moram se ispraviti za semplove Oriflamea, to mogu viđet u ponudi samo konsultanti, ali mogu proslijediti šifre tih proizvoda. U svakom slučaju šaljem pp.
    Dick Laurent is dead!

  15. The Following User Says Thank You to amnesiac For This Useful Post:


  16. #285
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    saiherbalproduct na ebay-u
    https://www.ebay.com/str/lifestyleherbalproducts

    Zadnji put, prije nesto manje od mjeeec dana imao je, cini mi se, 1500 artikala u ponudi, cudi me sto je sad bez icega.
    Pa da, kao da odmara...
    Ima li đe u CG ARMAF CDNI?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #286
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    259
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jbczve View Post
    https://m.kupujemprodajem.com/nega-l...-1636918530972

    Je li realna oa cijena- je li ovo tester ili...?
    Taj prodavac je siguran, uzimao sam od njega, nema zime.

    Samo ti je moja preporuka da, ako već nisi, dobro probaš i testiraš taj Laudano Nero. Meni je on prilično polarizujuć parfem, skoro kao Montale Black Aoud.

    Sent from distant future.

  18. #287
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa da, kao da odmara...
    Ima li đe u CG ARMAF CDNI?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    Imas u cosmetics u city mall i kod onih sto prodaju preko instagrama

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


  19. #288
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Svaki Cosmetics ima. Cijena je 50 €.
    Dick Laurent is dead!

  20. #289
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,971
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Nije mi jasno zasto je 60€ u Cosmetics Bar. Zar ne bi trebale cijene da budu iste?

  21. #290
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Taj prodavac je siguran, uzimao sam od njega, nema zime.

    Samo ti je moja preporuka da, ako već nisi, dobro probaš i testiraš taj Laudano Nero. Meni je on prilično polarizujuć parfem, skoro kao Montale Black Aoud.

    Sent from distant future.
    Imam Black Aoud znam o cemu se radi,hvala svakako za info.

    CDNI u kozmetiks kosta 60e.

  22. #291
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Mora da sam ja pogriješio, praštajte.
    Dick Laurent is dead!

  23. #292
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    U moj grad kosta toliko, 60e mozda je u tvoj 50 a i nije nesto, onaj kod indijca je neuporedivo trajniji.

  24. #293
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,971
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Sve od Armaf-a sto je bilo po 50€ u Cosmetics sad je 60€.
    CDNI je sad 70€. Za te pare moze 200ml EDP da se uzme.

  25. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Je li nam se brat Indijac vratio u zive ili su mu jos rafovi prazni na eBay?

    Evo je live and healthy and stocked...
    Last edited by Ben Dover; 19-11-21 at 12:02.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  26. #295
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Pisah jutros Strawberry-u vezano za shipping kod nas, ekspresno mi odgovoriše "region Montenegro has been suspended due to shipping restrictions given the current situation", pf. Kako ima dobrih dilova kod njih, žali Bože...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  27. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Da, i ja sam par puta pisao. Jbg, neki gramzivo suživotnici su nam uskrstili uživanje u trgovini od njih...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  28. #297
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pisah jutros Strawberry-u vezano za shipping kod nas, ekspresno mi odgovoriše "region Montenegro has been suspended due to shipping restrictions given the current situation", pf. Kako ima dobrih dilova kod njih, žali Bože...
    Rade li shipping za Srbiju ili Albaniju pa da pravimo kombinaciju neku

  29. #298
    Join Date
    May 2021
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Uzet Afganistanac..
    Sto je dobra Adp-oud&spice,nmg da prestanem da mirisem zglob..

  30. The Following 3 Users Say Thank You to jbczve For This Useful Post:


  31. #299
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sta mislite o dior savauge elixiru i ima li dje da se kupi tester njegov

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  32. #300
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokercina View Post
    Sta mislite o dior savauge elixiru i ima li dje da se kupi tester njegov

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Meni je parfem dobar.. Više mi je za zrelije ljude, hladnije vrijeme i neke posebne prilike.. Trajnost i projekcija iznad prosjecnog..
    Nema sličnosti sa Sauvage linijom i više mi je barbershop tip mirisa..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 12 of 32 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. zashto mi je pomjeren topik?
    By intruder in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 11-11-05, 21:12
  2. Ostale vijesti, zanimljivisti ... - Topik Mix !!!
    By mihael in forum Ostali sportovi
    Replies: 45
    Last Post: 28-06-05, 14:20
  3. Otvorio se Hari Krisna novi topik :)
    By sofija in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 17-04-05, 22:14
  4. Antibirokratski topik
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 29-01-05, 02:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •