Results 1 to 16 of 16

Thread: Emotivni manipulatori - psihopate/sociopate

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default Emotivni manipulatori - psihopate/sociopate

    Kako ih prepoznati? Ko ima vremena i zanima ga tema, nek pogleda.
    Ne znam jeste li prosli kroz to, ne mora biti samo odnos s partnerom.

    U jednoj rijeci: HOROR.

    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Iz ovoga videa mogu da zaključim od ovog psihologa da je svaka ljubav, bilo prva, druga, pedeseta u stvari sociopatija, jer u startu misliš da ti je samo ta osoba potrebna, da ti je taj zagrljaj dovoljan, a da se to pretvori kasnije u gušenje(riječi psihologa)...

    A pravila su jednostavna, dok ti neko odgovara u lijepo ti je sa njim (bilo u društvu, poslu), ti si tu.
    Kada ti ne odgovara udaljiš se, ako ti smeta, ukloniš se.

    Jasno je da za sve to treba imati "petlju". Ali kada se ukloniš problem, ostaje mjesto za nešto bolje.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    To sto opisujes su normalni odnosi.

    S druge strane, odnos s manipulatorom je drugaciji, jer on ne moze da osjeti ljubav, on samo stvara sliku ljubavi, i to s jasnim ciljem: da ostvari moc nad tobom. Manipulatoru ti trebas da zadovolji neku svoju potrebu.
    On je posvecen iskljucivo sebi, i zato mu je potrebna sva moguca paznja. On uziva i u necijoj ljubavi i posle u necijoj patnji. To je njegova hrana. Dok ne nadje sledecu zrtvu, ili ima vise zrtvi istovremeno.
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Apsolutno je pogrešno misliti da takav profil može uživati u nečijoj ljubavi. Oni zapravo i ne znaju što je ljubav, a "žrtve" u takvim relacijama su mi uvijek bile misterija...

  5. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  6. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chloe View Post
    To sto opisujes su normalni odnosi.

    S druge strane, odnos s manipulatorom je drugaciji, jer on ne moze da osjeti ljubav, on samo stvara sliku ljubavi, i to s jasnim ciljem: da ostvari moc nad tobom. Manipulatoru ti trebas da zadovolji neku svoju potrebu.
    On je posvecen iskljucivo sebi, i zato mu je potrebna sva moguca paznja. On uziva i u necijoj ljubavi i posle u necijoj patnji. To je njegova hrana. Dok ne nadje sledecu zrtvu, ili ima vise zrtvi istovremeno.
    Odakle jedna strana zna kakva je druga strana?
    Kada sazna kakva je druga strana, promjiniti rješenje iz posta br. 2.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chloe View Post
    To sto opisujes su normalni odnosi.

    S druge strane, odnos s manipulatorom je drugaciji, jer on ne moze da osjeti ljubav, on samo stvara sliku ljubavi, i to s jasnim ciljem: da ostvari moc nad tobom. Manipulatoru ti trebas da zadovolji neku svoju potrebu.
    On je posvecen iskljucivo sebi, i zato mu je potrebna sva moguca paznja. On uziva i u necijoj ljubavi i posle u necijoj patnji. To je njegova hrana. Dok ne nadje sledecu zrtvu, ili ima vise zrtvi istovremeno.
    Ne mijesaj manipulatora sa psihopatom i sociopatom. Manipulacija jeste ALAT u rukama sociopate, ali "manipulator" ne znaci i biti sociopata(a jos manje psihopata). Manipulacija je prvi stepenik u komunikaciji izmedju ljudi, i taj stepenik je nemoguce preskociti u samom startu vec se mora "nagaziti" na njega da bi otpocela bilo kakva komunikacija. Znam da se vecina ne slazu sa ovim i da manipulaciju gotovo uvijek svrstavaju kao STRASNO negativan pojam...... ali to nijeeeeee tako.
    Manipulacija je u najtjesnijoj vezi sa inteligencijom, ako je inteligencija avion, onda su mu krila manipulacija Uopste nije pravilo da manipulacija MORA biti zloupotrijebljena! Naprotiv! Mislim da su srecni oni ljudi koji imaju vjestog manipulatora kao svog zivotnog saputnika (bracnog ). Odnosno... bice uvijek srecni i zadovoljni Ovo se posebno odnosi bassss na zene (a znam da se sad smijete ovome).
    U bilo kakvom odnosu covjeka sa covjekom prvo "izlazi" manipulacija.... pa tekkkk onda rijeci! Ovo je tako! I mi od toga nikad ne mozemo pobjeci

  8. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Da vidim jednu vezu ili ljubav koja nije počela manipulacijam sa jedne strane.
    Makar sa planiraš đe ćeš da dođeš, sa kim i šta ćeš da kažeš.



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #8
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Sto se tice psihopat"izma" i sociopat"izma" u ljubavnoj vezi ili braku .......pazite sad...
    Ljudi dok ne stanu na ludi kamen vode mnogo, mnogo ludji nacin zivota. Mijenjaju partnere cesce nego carape. Pogotovo od kad se "oslobodila" seksualna revolucija te se ne zna ko je sve koga Ovo duhovno RAZNOSI ljude iznutra. Prva ljubav "najjjjjjvjerovatnije" da i jeste ljubav, ali druga, treca, cetv..... eeeeee to nije vise ljubav vec strast. Ljudi se pretvaraju u predatore nosene zivotinjskim instinktima da zadovolje svoje seXualne nagone koji su sve veci i veci. I na kraju dodju do te tacke da vise i ne prave razliku izmedju ljubavi i tjelesne privlacnosti. Rezultat takvog zivota jeeeeee upravo problem o kojem je i rijec u ovoj temi. Kad nestane ona strast onda je suvise kasno da se shvati da tu ljubavi nije nikad ni bilo. I onda po logici stvari ...... nezadovoljni i neispunjeni, siromasni i ispraznjeni duhom kidisu jedno na drugo (obicno musko na zensko ) trazeci alibi za neizbjeznu utjehu u prevari.
    Ljudi zao mi je....mLLLogo mi je zao

  10. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    primijetio sam da se baš forsira ova riječ u zadnje vrijeme iako 90% ljudi ne zna ni šta znači, ali vide ono psiho pa eto kao lud je ali nema baš na papir

    kad je neko bolji od tebe u bilo čemu - psihopata, nema što drugo, kad ti treba opravdanje pred drugima da ostaviš nekog normalnog a ne možeš ništa da mu smisliš - psihopata (90% djevojaka ovo radi, ostalo feminizirani muškarci)
    She is only here to annoy herself!

  11. #10
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Pomalo izrevoltiran cu jos malo dosadjivat.....
    Odgledah juce neke videe na ovu temu iz ciste radoznalosti da vidim dokle doseze ljudska samodestruktivnost, a ne da bih nesto od ovih "strucnjaka" naucio.
    Ono sto sam onako na prvi pogled vidio .....sledilo mi je krv u zilama. U pozadini sve ove price stoje OGORCENE feministkinje perfidno infiltrirane u psihologe. Njihova mrznja prema dominantnom muskom rodu vrlo, vrlo je zabrinjavajuca. Ova ideologija ima za cilj da vam unisti ozbiljnu vezu i isto tako i brak. A "vi" ako dozvolite da vam nesto tako urade onda niste ni dostojni svoga partnera!
    Ova "gospodja" BaJraktarevic Vrlo naivno odaje neke svoje karakterne mane?! Nije marifet nikakav vidjeti da se radi o vrlo nervoznoj osobi, cakkk stovise najvjerovatnije i sklonoj histeriji. Druga zena cije sam videe gledao ima iza sebe jedan PROSUTTTT i neuspjesan ljubavni zivot, koji ona ni ne krije vec pod plasHtom opravdanja zeli da to docara kao neki uspjeh svoje strucnosti da se digne sa dna. Ali nevjesto je sakrila da je na to dno odvela svoja devijacija licnosti jer se OZBILJNO radi o nedovoljno zreloj osobi( i ako je u nekim 40-im). Treca osoba cije sam videe takodje odgledao je mozda i najveci autoritet medju njima, iza sebe ima mnogo svojih knjiga i cesto je zovu da drzi predavanja i to basss najcesce na ovu temu. Ne treba biti neki psiholog pa da se u svakom njenom gestu, bilo da je mimika ili nacin na koji govori o tome ne vidi jedna velika mrznja i ogorcenost na muskarce.
    Radi se o zenama koje nikad u svom zivotu nijesu srele muskarca koji je sposoban da im izmakne tlo pod nogama , ili su dozivjele veliku bol koja je prouzrokovala prislanjanje ovoj ideologiji feminizma. Tj. ostala lisica bez repa pa nagovara i druge da to urade
    Njihova struka podrzava postojanje 10 stadijuma tezine sociopatskog i psihopatskog nacina djelovanja. Tj. predstavljeno skalom od 1 do 10. Pazite sad.....
    one konstantno vama predocavaju stadijum od 8 do 10, sto bi otprilike predstavljalo onaj filmski scenario, a u 80% ili cakkk i 90% slucajeva se desava(odigrava) stadijum od 1 do 4. To od 1. do 4. imamo skoro svi mi u kuci gdje je musko glava kuce i to je SASVIM NORMALNO! Nemoguce je imati savrsen brak i bez trzavica i prljavog vesa! Jer je u braku neizbjezan sukob interesa a musko je taj(dje je srece) koje treba da "presijece" a zavisno od temperementa svoje zene zavisi i nacin do kojega "presijek" i dolazi.
    Manipulacija ovakvim videima je opasna u trenutku svadje muza i zene gdje zena sa svakom narednom svadjom je sve otvorenija poslusnosti ovako destruktivnoj "nauci", gdje i na kraju iz cistog revolta i ozbiljno dovede svoj brak)ili ozbiljnu vezu) u pitanje. A u stvari se ne radi o nikakvom "filmskom scenariju" sociopatije i psihopatije muza, vec o sasvim normalnim desavanjima kako i funkcionise 90%brakova koji su IPAK srecni i DOZIVOTNI (sto je i najvaznije).
    Sto se tice optuzivanja muskaraca za manipulaciju......
    ovo je CISTI i kristalno jasan udarac u vrh brade muskoj inteligenciji! Naravno da vecina nas nije ni blizu savrsenstva, ali nasa je obaveza da drzimo nasu "ljepsu" polovinu u tripu da jesmo. Bleffff je najsavrsenija stvar koja nase nesavrsenosti pretvara u savrsenostI. I svaki pravi muskarac ce drzati svoju zenu (i u 30+ godina braka) u vazduhu ne dajuci joj sansu da sazna na koju je stranu sjever

  12. #11
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kao kroz maglu se sjećam da je postojala slična tema na forumu, Emotivni vampiri se zvala ili tako nešto. Čini mi se da je imala podosta postova.

  13. #12
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Nisam gledao video u cijelosti,jer sve je manipulacija pa i postavljanje ovakvih video klipova na internet.
    Da bi pokrenuli neku mašinu potrebno je izvršiti manipulaciju ,predradnje..tako je i sa emocijama... koje su lažne, brzo se otkriju.E sad mogu biti i različiti obostrani interesi,tako da je emotivnost neka maska koje se mnogi hvataju kao pijan plota.

  14. #13
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Svi smo mi manipulatori manje ili vise. Razlozi? Ljudi vole da imaju kontrolu nad stvarnošću. Dat im je izbor, dar koji ne umijemo da dovoljno cijenimo, kako će da vide i kreiraju tu stvarnost. Stvarnost ovih dana podrazumjeva ugađanje sebi. Te stoga smo skloni da manipulišemo elementima koji tu stvarnost čine. Nema ništa loše u manipulaciji al kad to radimo sa nečijom psihom i na nečiju štetu koliko god taj rad indirektan bio samo da bi mi bili zadovoljni... I još to nazovemo ljubav. Inače je ono što mi zovemo ljubav nešto što zapravo nema veze sa ljubavlju. Ljubav ova naša boli, a ona prava ne. Boli jer je bazirana na očekivanjima, a nesipunjena očekivanja nisu baš ugodna za iskusiti. I tako iz želje za ugodnošću-ispunjenim očekivanjima pribjegavamo manipulaciji. A prava ljubav se rađa iz nevezanosti za stvari, ljude, osjećanja... I tako što manje imate potrebu za manipulacijom više volite. Sve.
    Last edited by Caesar; 18-02-21 at 14:35.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #14
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Bili princ i princeza i voljeli se oni i bili srecni sve do kraja zivota eeeeeee paaaaa malo $utra

  16. #15
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Ne znam jel manipulator, ma moja žena je napametnija na svijet i u njenoj pameti je tajna uspjeha našeg braka. Kad nešto oće da završi kod mene ona me fino ubijedi da je to moja ideja od samog početka i da sam u stvari ja inicijator.
    Naravno, podijelili smo uloge. Ona se pita oko ovih stinih stvari, "naših i njenih para " đe potrošiti, što da se kupi, valja li stan, đe ce djeca učiti i sl. Ja oko ovih važnih stvari euro inegracije, NATO itd...

  17. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ne znam jel manipulator, ma moja žena je napametnija na svijet i u njenoj pameti je tajna uspjeha našeg braka. Kad nešto oće da završi kod mene ona me fino ubijedi da je to moja ideja od samog početka i da sam u stvari ja inicijator.
    Naravno, podijelili smo uloge. Ona se pita oko ovih stinih stvari, "naših i njenih para " đe potrošiti, što da se kupi, valja li stan, đe ce djeca učiti i sl. Ja oko ovih važnih stvari euro inegracije, NATO itd...
    Žena ti vodi dupli život, po opisu to je moja žena.

  18. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Emotivni kidnaperi
    By goozica in forum Ljubav
    Replies: 12
    Last Post: 14-10-15, 01:20
  2. Sokiran sam aka Perfidni manipulatori sa tv-a
    By HandsomeIrritantGiantism in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 27-06-12, 13:15
  3. Prijatelj i njegov/njen emotivni partner
    By KRKNA in forum Ljubav
    Replies: 53
    Last Post: 04-10-11, 11:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •