Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 124

Thread: Raj, čistilište i pakao

  1. #76
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Obrazlozenja? Tumacenja? Daj da vidimo dje je greska.
    Ovaj @Vanja je bio aktivan u komentarima prije nekoliko godina i osta je po necemu upamcen..... valjda to nesto govori.
    Nego.... aj ti budi malo konkretniji dje su te to tacno iznervirali moji komentari..... pa da mi vidimo ko koga odje laze.

    Vrlo sam sabran i fokusiran. Ničiji komentari me ne nerviraju pa čak ni tvoji. Sa dva citata sam ti pokazao kako kontriraš samom sebi o tome koliko smo pozvani da sudimo o nečijim intelektualnim kapacitetima. Samo to i ništa više. Sa adventistima inače ne volim da debatujem jer ste sve izopačili što se tiče hrišćanstva. A u tvoja romantična sjećanja na to što je neko tebi "ostao upamćen" neću ulaziti. Tuđa intima me nikad nije zanimala.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Pa sam topic je koncipiran kao debata sa ili između vjernika. Kako da učestvuješ ako nemaš želju za debatom?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #78
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Vrlo sam sabran i fokusiran. Ničiji komentari me ne nerviraju pa čak ni tvoji. Sa dva citata sam ti pokazao kako kontriraš samom sebi o tome koliko smo pozvani da sudimo o nečijim intelektualnim kapacitetima. Samo to i ništa više. Sa adventistima inače ne volim da debatujem jer ste sve izopačili što se tiče hrišćanstva. A u tvoja romantična sjećanja na to što je neko tebi "ostao upamćen" neću ulaziti. Tuđa intima me nikad nije zanimala.
    Ko je ovdje pominjao adventiste? Adventisti trguju(prodaju) istinu koju je Bog dao ljudima za dzabe. Oni su pod izgovorom da ljudi moraju imati neku zajednicu koja ce podrzavati istinu, od toga razvili cijeli jedan biznis. I u dan suda bice im teze nego drugima jer im je odgovornost veca samim tim sto su bili osvjedoceni onako kako ni jedna druga crkva nije!
    Nego ako neko ima bilo kakve zamjerke na sve ovo sto sam ispisa neka kaze. Ovo su vrlo ozbiljne stvari. Stojim iza svake recenice koju ispisah.

  4. #79
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    dok se @brutajle presabere i fokusira me na srz problema :d ja bihhh nastavio.....
    Crkvenjaci vas lazu! Nije bozija crkva oivicena nikakvim zidovima((zgradama(gradjevinama)), nego ste "vi" crkva bozija, odnosno svaki covjek je potencijalno hram svetoga duha.ovo se odnosi i na vas "mnogobrojni" ateisti jer ni vi ne znate koliki je broj medju vama odd onih koji nikad nece savit svoja koljena pred laznim bogovima i laznim ucenjima koji isisavaju istinu iz duse te je tako onesposobljavaju za vjecni zivot. Bog nikad nije zelio da uskrati covjeku slobodu misli nego naprotiv i cilj mu je da se covjek kako duhovno tako i intelektualno razvija u skladu sa duhom koji mu je dat. Bog od covjeka trazi povjerenje u njegovu rijec, i to je sve sa cim ga ogranicava. On postuje nasu razlicitost i cijeni nasu originalnost i voli nasu slobodu.
    Crkvenjaci vas uce suprotno tome! Oni ogranicavaju vas radijus razmisljanja. Vi u stvari ni ne smijete da razmisljate jer su oniiii!!! Ti koji razmisljaju umjesto vas. Umjesto da vam je bozija rijec autoritet, oni su vam nasilno ubacili ljudski autoritet i to od onih ljudi koji mijenjaju boziju rijec i vremena i zakone!
    Izmijenili su vam svijest! Vi vise niste u stanju da znate dje je zemlja a dje nebo.
    Blizu smo samog kraja, brzo ce stici i onaj momenat kad ce bog reci...."ko grijesi neka nastavi da grijesi, ko je svet neka nastavi da bude svet" ....sto ce ujedno i znaciti i kraj vremena milosti u kojem jos uvijek zivimo. Vrijeme milosti je vrijeme kad nijedan gresnik koji se iskreno pokaje nece biti izgubljen vec ce isusova smrt oprati njegove grijehe(ma koliki oni bili), a kad istekne ovo vrijeme milosti(ubrzo ce) to vise nece biti moguce.
    Cinite nesto dok ste jos uvijek na vrijeme. Mijenjajte iz korijena vas nacin zivota. Iskorijenite iz vase glave taj naopaki i poremeceni sistem vrijednosti.
    Sve sto ima svoj kraj ma koliko dugo do toga kraja bilo vremena..... Sve je to na kraju samo jedan tren! Trenutak! U kojem bog stvara nesto sto je vec isplanirano za vjecnost.
    Ја сам хљеб живи који сиђе са неба; ако ко једе од овога хљеба живјеће вавијек; и хљеб који ћу Ја дати Тијело је Моје, које ћу дати за живот свијета… Заиста, заиста вам кажем: ако не једете Тијела Сина Човјечјега и не пијете Крви Његове, немате живота у себи. Који једе Моје Тијело и пије Моју Крв у Мени пребива и Ја у њему. Као што ме посла живи Отац, и ја живим Оца ради; и који једе Мене, он ће живјети Мене ради… који једе хљеб овај живјеће вавијек (Јн. 6,51,53,56-58)

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока

  5. #80
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Ја сам хљеб живи који сиђе са неба; ако ко једе од овога хљеба живјеће вавијек; и хљеб који ћу Ја дати Тијело је Моје, које ћу дати за живот свијета… Заиста, заиста вам кажем: ако не једете Тијела Сина Човјечјега и не пијете Крви Његове, немате живота у себи. Који једе Моје Тијело и пије Моју Крв у Мени пребива и Ја у њему. Као што ме посла живи Отац, и ја живим Оца ради; и који једе Мене, он ће живјети Мене ради… који једе хљеб овај живјеће вавијек (Јн. 6,51,53,56-58)

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока
    Ljudi ovo zloupotrebljavaju cineci sve kako bi umirili svoju savjest i mirno vodili suzivot sa grijehom kojega i ne zele i ne mogu da se odreknu.
    Nije se rodio taj koji je u stanju da prebroji i razvrsta one za koje Otac zna da ce biti spaseni. Najvece iznenadjenje za mnoge ce biti sto ce vidjeti sebe medju spasenima, a isto tako ogromno iznenadjenje ce biti sto nece naci tamo one koji nisu "micali" Isusa iz svojih usta.

  6. #81
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Ko je ovdje pominjao adventiste?
    Ti ih pominješ stalno jer je u svemu što pišeš njihovo učenje. Više nego očigledno je da promovišeš njihovu doktrinu.

    Praznuješ li subotu?


    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Najvece iznenadjenje za mnoge ce biti sto ce vidjeti sebe medju spasenima, a isto tako ogromno iznenadjenje ce biti sto nece naci tamo one koji nisu "micali" Isusa iz svojih usta.


    Gdje očekuješ da ćeš ti biti u ovoj adventističkom manihejstvu? Pominješ samo one "iznenađene". Svakako, sebe skromno smatraš onim koji će biti u raju i neće biti time "iznenađen". Neko bi pomislio da je u pitanju gordost...

    A šta ako se ti nađeš iznenađen i preneražen u ovoj drugoj kategoriji, zajedno sa onima koji su ti ostali "dobro upamćeni"?

  7. #82
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Kao i svaka vjerujuca individua na planeti, samo je brutajle pravi vjernik.

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #83
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da, baš kao što i svaki ateistički vjernik misli da je baš on najbliži njihovom zajedničkom pretku.


  9. #84
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Ateisti razumiju evoluciju.
    Ti i gospodin sa gifa ne razumijete.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #85
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ti ih pominješ stalno jer je u svemu što pišeš njihovo učenje. Više nego očigledno je da promovišeš njihovu doktrinu.

    Praznuješ li subotu?






    Gdje očekuješ da ćeš ti biti u ovoj adventističkom manihejstvu? Pominješ samo one "iznenađene". Svakako, sebe skromno smatraš onim koji će biti u raju i neće biti time "iznenađen". Neko bi pomislio da je u pitanju gordost...

    A šta ako se ti nađeš iznenađen i preneražen u ovoj drugoj kategoriji, zajedno sa onima koji su ti ostali "dobro upamćeni"?
    Brutajle, radim onako kako je radio i Isus zajedno sa svojim ucenicima. A ja tebe pitam...koji dan je Isus (kao utjelovljenje Boga koji je stvarao rijecju kako zivot tako i zakone) svetkovao kao sedmi dan?!!! I jos mi kazi... KO?! JE TAJ! koji smije da mijenja Boziju rijec i zakone?!
    Ne mijesaj me sa adventistima, adventisti imaju istinu u ruke ali osim sto je debelo naplacuju, oni je i iskrivljuju onako kako to odgovara njihovom monetarnom fondu Ubjedjuju ljude da je njihova crkva, crkva posljetka i da je spasenje usko vezano sa "zidovima" njihove crkve ....sto je cista laz! Duh je odavno napustio njihove redove.... ali zaslijepljeni materijalizmom oni nisu u stanju to da vide. Moje licno misljenje je da su je jezuiti "sravnili" skoro do samog temelja. Sve ovo se ne odnosi i na vecinu njihovih vjernika, onih vjernika koji se nalaze na samom dnu piramide, ali VAZI za sve ostale.
    Sto se tice mene....
    kao i svi ostali imam i ja svoje "borbe" koje nisu nimalo naivne. Gresnik sam, mozda veci od svih vas.... ne znam....ali jedno znam, necu nikad prestat da dajem sve od sebe kako bih se suprotstavio svojoj paloj prirodi. Ne zelim da se pomirim sa njom! Koliko cu izdrzat ja to ne mogu da predvidim, ali dje zastanem znam da ce mi Duh pomoci, jer je tako obecano. Mislim da covjek nije u stanju da pobijedi grijeh, i da je najvise sto mi mozemo da ucinimo to da nikad ne prestanemo da mu se odupiremo, a sve ostalo je Boziji posao.

  11. #86
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ateisti razumiju evoluciju.
    Ti i gospodin sa gifa ne razumijete.

    Naravno da razumijete. Zato gospodin sa gifa ne razumije jer u vašem slučaju takozvana "evolucija"ide u obrnutiom smjeru. Uskoro ćete se sresti.

  12. #87
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Brutajle, radim onako kako je radio i Isus zajedno sa svojim ucenicima. A ja tebe pitam...koji dan je Isus (kao utjelovljenje Boga koji je stvarao rijecju kako zivot tako i zakone) svetkovao kao sedmi dan?!!! I jos mi kazi... KO?! JE TAJ! koji smije da mijenja Boziju rijec i zakone?!

    Znači svetkuješ subotu. Ok, pošteno. Poštujem.

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    kao i svi ostali imam i ja svoje "borbe" koje nisu nimalo naivne. Gresnik sam, mozda veci od svih vas.... ne znam....ali jedno znam, necu nikad prestat da dajem sve od sebe kako bih se suprotstavio svojoj paloj prirodi. Ne zelim da se pomirim sa njom! Koliko cu izdrzat ja to ne mogu da predvidim, ali dje zastanem znam da ce mi Duh pomoci, jer je tako obecano. Mislim da covjek nije u stanju da pobijedi grijeh, i da je najvise sto mi mozemo da ucinimo to da nikad ne prestanemo da mu se odupiremo, a sve ostalo je Boziji posao.
    I ja sam grešnik sa dna kace. Samo se uzdam u Hrista da će me pogledati sa milošću kao što je pogledao razbojnika na krstu pored sebe. Ili kao carinika koji se molio pored fariseja a što ti je, vjerujem, dobro poznato.

    Samo što ti u tvojim postovima pokušavaš da se izjednačiš sa Isusom. Kao u prvom pasusu tvog posta. Rekao si "radim onako kako je Isus radio"...okani se takvog gordog mišljenja. Jedan je Isus.

  13. #88
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Da se izjednacim sa Isusom??? Veze nas istina, Duh je taj koji nas povezuje zato imas takvu sliku. Ja ne umijem na drugaciji nacin pisat, a vjeruj mi da se trudim da budem sto "svjetovniji" dok pisem bas zato jer je mnogo prijemcivije pric ljudima. Nego bolje je razmisljat o onome sto pise nego ko ga pise. Pa ako naidjes na gresku reci(ovako javno)... stojim iza svega sto napisah.....a to je prilika svakome da mi kaze dje grijesim. @Brutajle.... pitam ja tebe sad....dje se mimoilazim sa istinom?
    Nego nijesi mi odgovorio na pitanja....Koji je dan svetkovao Isus i koji su dan NASTAVILI da svetkuju njegovi ucenici i poslije Isusovog vaznesenja? I, KO?! JE TAJ!!! ko se smio usudit da sve to promijeni? Jer i ja i ti znamo da je Isus napisao zakon(i sto je pisalo u njemu) SVOJIM PRSTOM na plocama koje su predate Mojsiju. I jos mi molim te fino, reci postujes li ti svih 10 ili samo 8 zapovijesti? Nadam se da nisi jedan od onih koji misle da je zajedno sa Isusovim otkupljenjem gresnika ukinut i zakon....pa mozemo da radimo ili ne radimo sto nam je volja????
    Postavio sam ti ova pitanja jer su odgovori na njih u uskoj vezi sa takozvanim "ateistima", samo sto oni ateisti.........koji zive u skladu sa svojom savjescu, vrijedno rade da bi izdrzavali svoje porodice, vaspitavaju svoju djecu, odani supruznici jedno drugom, u skladu sa svojim mogucnostima pomazu onima kojima treba njihova pomoc.......... nisu nikad savili svoja koljena pred laznim Bogom. Eeeeeee @Brutajle ovi ljudi zive u potpunom skladu sa zivim Bogom a da oni toga nisu ni svjesni....... bice ogromnih iznenadjenja prilikom vaskrsavanja.
    Ima jedna recenica koju cesto koriste u spijunskim filmovima ........ kazeeeee "nista nije onako kako izgleda"

  14. #89
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Naravno da razumijete. Zato gospodin sa gifa ne razumije jer u vašem slučaju takozvana "evolucija"ide u obrnutiom smjeru. Uskoro ćete se sresti.
    Da znas sta je evolucija ne bi govorio o smjeru evolucije. Ali sta covjek moze da ocekuje od neznalice. U stvari, gore od neznalice. Neznalica kojoj su sve informacije na dohvatu ruke, a ne radi nista da taj problem rijesi. Neznalica koja je srecna, zadovoljna i ponosna na svoje neznanje. Uzas!

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    okani se takvog gordog mišljenja.
    Poslusaj svoj savjet. U kontinuitetu demonstriras tipicnu karakteristiku zatucanog vjernika. Dajes sebi slobodu da drugima sudis, a ne vidis sopstveni grijeh. Tek da je samo jedan.
    Last edited by VanjaTheMan; 23-05-21 at 22:56.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #90
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ja koliko sam do sad prozivio ukapirao sam da nam je um dat radi przivljavanja tj. da mu je osnovna funkcija da rjesava probleme. Cim se dohvatimo neceg drugog um sa svoim pajtosima culima omane i ima tendenciju da pravi probleme i rjesava ih u nedostatku pravih. Ne znam da li drugi imaju takva iskustva al isto sam shvatio da sa jednim nesavršenim, obmanjujućim i grubim instrumentom pokušavamo da detektujemo i razjasnimo kategorije koje su delikatnije od samog uma. Recimo umjetnost npr. I riječi su dio uma tako da je nemoguće ograničenim sagledati i objasniti nekome bilo šta šire od uma. Možemo da pričamo o svetim spisima ali ne i da ih razumijemo umom. Varka je da se to može. Pardoksalno ali spisi mogu da nas potvrde i time svjedočimo njihovu istinitost ali tada znate da ste izašli van granica uma ili ste poluđeli jedno jes. Svako dokazivanje je nemoguće i gubljenje vremena kojeg je malo. Sve se svodi na ono kao kad Indijana zakorači nad ambisom u potrazi za gralom. Ne treba razmišljati. Što se više razmišlja veći je strah i poriv da se vratimo u svoju ušuškanu svakodnevicu viđenu "blistavim" umom.
    Last edited by Caesar; 24-05-21 at 11:02.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #91
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Nista tu nema nejasno. Sve je kristalno jasno.
    Jedino sto je nejasno(a u stvari i to je jasno) je to sto......
    mozete biti ubica, lopov i zestok(opasan) momak i bicete sasvim COOL I objerucke prihvaceni od svijeta, mozete biti retardirani debil kojem mozak funkcionise jednu vijugu vise od zivotinje i opet cete imati svo postovanje i uvazavanje od strane drustva, mozete sto se tice religije pricati bajke tipa Pepeljuge i opet cete biti ozbiljno prihvaceni i slusani, mozete biti okultista i satanista i tu cete naici ako ne odobravanje vecine a ono ce vam barem precutno klimati glavom gore-dolje, mozete da sirite i propagirate nemoral na sve strane, eeee tek tu cete im biti simpaticni , ali...... ako kazete nesto sto je istina onda vam uspostavljaju dijagnozu.

  17. #92
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da znas sta je evolucija ne bi govorio o smjeru evolucije. Ali sta covjek moze da ocekuje od neznalice. U stvari, gore od neznalice. Neznalica kojoj su sve informacije na dohvatu ruke, a ne radi nista da taj problem rijesi. Neznalica koja je srecna, zadovoljna i ponosna na svoje neznanje. Uzas!
    Dovoljno razumijem proces takozvane evolucije da bih razmišljajući na taj način shvatio da si ti uveliko zabrazdio na putu kontraevolucije i već si poprimio mnoge odlike od gospodina koji je na gifu, gore u mom postu.

    Ako misliš da me vrijeđaš nazivajući me neznalicom, griješiš kao i uvijek. Ja sam svjestan toga koliko ne znam a svjestan sam i u šta vjerujem. Ti nijesi svjestan svog neznanja a vjeruješ u tuđe pretpostavke, nagađanja i baljezgarije


    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Poslusaj svoj savjet. U kontinuitetu demonstriras tipicnu karakteristiku zatucanog vjernika. Dajes sebi slobodu da drugima sudis, a ne vidis sopstveni grijeh. Tek da je samo jedan.

    Konačno da uspiješ da sastaviš dvije suvisle rečenice. Milsim, gramatički i semantički. Bravo!!!

    "Kontinuitetu", "demonstriras"....kakve učene riječi. Oduševljen sam, moram priznati, mada vjerujem da ti je neko pomogao da sročiš ovo.

  18. #93
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    @pecaroš
    nema smisla da se sad nadgornjavamo tuđim argumentacijama. Ti sa Elenom Vajt, ja sa Isusom i svetim ocima. Dosadno mi je da ponavljam milion puta nešto što je toliko puta već rečeno. Jedina stvar koju kod adventista nikako ne mogu shvatiti i prihvatiti je da negirate postojanje duše. To je čak ispod i ateističkog nivoa.

    Zar nije rečeno:

    "Sad vidimo u ogledalu, nejasno, a onda ćemo licem u lice. Sad nesavršeno poznajem, a onda ću savršeno spoznati kao što sam spoznat (od Gospodina)" (1 Kor 13,12).
    Last edited by brutajle; 24-05-21 at 14:18.

  19. #94
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    @pecaroš
    nema smisla da se sad nadgornjavamo tuđim argumentacijama. Ti sa Elenom Vajt, ja sa Isusom i svetim ocima. Dosadno mi je da ponavljam milion puta nešto što je toliko puta već rečeno. Jedina stvar koju kod adventista nikako ne mogu shvatiti i prihvatiti je da negirate postojanje duše. To je čak ispod i ateističkog nivoa.

    Zar nije rečeno:

    "Sad vidimo u ogledalu, nejasno, a onda ćemo licem u lice. Sad nesavršeno poznajem, a onda ću savršeno spoznati kao što sam spoznat (od Gospodina)" (1 Kor 13,12).
    Nemoj mu citirati, jer kad pocnes da citiras odma se otvara prica o Luciferu da bi shvatio a ostajes bez odgovora i objasnjenja za ono na sta si ukazao.
    Sa druge strane i tolika prica bez idje veze sa logikom i zdravim razumom, jednostavno prepusteni, vodite nas, iznesite nas recite nam sto je dobro sto ne, nepismeni smo, ne razmisljamo, nismo pametni.. ne mozemo da procitamo, citajte za nas, tumacite za nas... Budite nam pastiri
    pecaros je mozda jedan od likova koji ti svojim ukazivanje ucera inat da provjeris i sebi (jer realno nemas razlog da nekome drugom dokazujes) dokazes da ne mozes da dozvolis da vjerujes na isti i mozda povrsan nacin, da jednostavno sumnjas u ono sto ti je servirano, ispitas, zdravim razumom zakljucis, jer realno tad ces moci da kazes da si hriscanin, musliman, katolik ili sto vec, i moci ces da opravdas sebe, argumentovano zasto je to u sto vjerujes mozda najpametnije, najlogicnije i slicno.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  20. #95
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Dovoljno razumijem proces takozvane evolucije da bih razmišljajući na taj način shvatio da si ti uveliko zabrazdio na putu kontraevolucije i već si poprimio mnoge odlike od gospodina koji je na gifu, gore u mom postu.
    Upravo si jos jednom pokazao da ne razumijes. A da ne ulazimo sad u druge osobine koje godinama demonstriras na forumu, a koje su antiteza hriscanskim vrijednostima i vrlinama.

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ako misliš da me vrijeđaš nazivajući me neznalicom, griješiš kao i uvijek. Ja sam svjestan toga koliko ne znam a svjestan sam i u šta vjerujem. Ti nijesi svjestan svog neznanja a vjeruješ u tuđe pretpostavke, nagađanja i baljezgarije
    Rece on, i nastavi da vjeruje u Bibliju.

    Ali, jos jednom da utvrdimo:

    Prvo kaze:
    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ti nijesi svjestan svog neznanja a vjeruješ u tuđe pretpostavke, nagađanja i baljezgarije
    Pa kaze:
    Quote Originally Posted by brutajle View Post

    Zar nije rečeno:

    "Sad vidimo u ogledalu, nejasno, a onda ćemo licem u lice. Sad nesavršeno poznajem, a onda ću savršeno spoznati kao što sam spoznat (od Gospodina)" (1 Kor 13,12).
    Lolcina!

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Konačno da uspiješ da sastaviš dvije suvisle rečenice. Milsim, gramatički i semantički. Bravo!!!

    "Kontinuitetu", "demonstriras"....kakve učene riječi. Oduševljen sam, moram priznati, mada vjerujem da ti je neko pomogao da sročiš ovo.
    Ah, jos jedan primjer hriscanskih "vrlina". Sreca tvoja da vjerujes u bajke, jer se osobe poput tebe ne bi provele poslije smrti.
    Last edited by VanjaTheMan; 24-05-21 at 18:56.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #96
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    @pecaroš
    nema smisla da se sad nadgornjavamo tuđim argumentacijama. Ti sa Elenom Vajt, ja sa Isusom i svetim ocima. Dosadno mi je da ponavljam milion puta nešto što je toliko puta već rečeno. Jedina stvar koju kod adventista nikako ne mogu shvatiti i prihvatiti je da negirate postojanje duše. To je čak ispod i ateističkog nivoa.

    Zar nije rečeno:

    "Sad vidimo u ogledalu, nejasno, a onda ćemo licem u lice. Sad nesavršeno poznajem, a onda ću savršeno spoznati kao što sam spoznat (od Gospodina)" (1 Kor 13,12).
    Vjeruj mi da nemam pojma kako adventisti shvataju pojam dusa. I molim te da ih vise ne vezemo sa mojim pisanjem, jer ja nijesam LOVAC NA NOVAC! I to je ogromna razlika izmedju mene i njih. Zao mi je sto ovako pisem o njima zbog vjernika koji i nisu losi nego cak vecina njih su vrlo iskrene duse koje su (doduse zahvaljujuci opet tim adventistima) upoznale istinu i nemaju snage da se oslobode tih okova kolektivnog isisavanja individualnosti. Ali ostavicemo Bogu da to rijesi kad dodje vrijeme. Jer ono sto je Bog dao ljudima za dzabe oni debelo naplacuju i ko zna kakve se sve "transakcije" rade sa prilicno velikim bogatstvom. Materijalizam je toliko mocan da je u stanju da raznese i najiskreniju dusu u rekordnom roku. I ukoliko mu covjek i "mrvicu" otvori vrata, ne samo da je izgibio tu bitku vec je a da nije svjestan toga vec unaprijed izgubio i kompletan rat.
    Sve ovo ne vazi za pionire adventizma na celu sa Elenom Vajt. To su bili pravi vjernici, apostolska crkva, temelj istine i stub vjere! I sve su to jezuiti uspjeli da slome! Ostala je samo oskrnavljena istina koja je izgubila silu Duha. To je sad crkva koja dise na aparatima.
    I molim te, da ih vise ne pominjemo.?
    Sto se tice duse, naravno da postoji, ali samo u kombinaciji tijela i zivotnog daha koji je Bog udahnuo u tijelo TE POSTA COVJEK DUSA ZIVA.
    Ovo je i vise nego jasno.

  22. #97
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Upravo si jos jednom pokazao da ne razumijes. A da ne ulazimo sad u druge osobine koje godinama demonstriras na forumu, a koje su antiteza hriscanskim vrijednostima i vrlinama.
    Šta ima tu da se razumije. Vi ateisti tvrdite da ste postali od majmuna i ne vidim tu ništa hermetično što bi bilo teško shvatiti. Mislim da je kod tebe trenutno obrnuti proces i da ubrzanim tempom ideš ka svom prapretku. Čak bih te mogao pohvaliti da zavidnom brzinom to radiš.

    A ono što ja "godinama" hoću je da utvrdim šta je to što određeni tip bezbožnika ili kako ja volim od milošte da vas zovem "palanačkih ateista". I to ti i tvoje društvo radite decinijama a ne godinama. Kao dokaz evo moj skromni upis na temi koju sam otvorio još 2015. i gdje sam se bavio misterijom vaše opsjednutosti religijom. Jedan duhovnik mi je mudro rekao da vi nesvjesno i te kako vjerujete u Boga, čim se toliko zanimate za religiju. Možda i nije daleko od istine.

    Quote Originally Posted by brutajle
    Može se primijetiti interesantan fenomen na ovom pdf-u. Svako malo, pripadnici takozvanih ateista, iskaču ko čupavci iz kutije na temama sa religioznim sadržajem sa svojim upadicama, koje se u 97,7% slučajeva sastoje od diskvalifikatorskih i uvredljivih komentara na račun vjerujućih, sklepanih najčešće u jednu ili dvije prostoproširene rečenice. Nije važno kojoj sekularnoj religiji pripadaju: evolucionistima, scijentistima, navijačima, kladioničarima...ton je uvijek isti. Vjerovatno bi dubinski psiholozi imali šta reći na tu temu, kao što bi vjerovatno imali reći da religiozni ljudi idu na teme o nauci ili medicini pa da tamo šire božiju riječ u fazonu „sve što je nauka otkrija je dao bog“ ili „ko ti je kriv što si se razbolio kad si grešnik“, itd.


    Ima u filmu Istjerivač đavola jedna scena đe ona mala skviči, reži, divlja, bljuje zelenu povraćku i svašta nešto, ali joj se u trenutku zatišja na stomaku ispisuje „help“. Tako ja vidim i ove ateističke vjernike, oni ođe traže pomoć ali toga nijesu svjesni. Kako im pomoći?
    https://forum.cdm.me/showthread.php?145010-%8Ata-tra%9Ee-ateisti-na-religioznim-temama&p=3619846#post3619846


    Last edited by brutajle; 25-05-21 at 13:15.

  23. #98
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Vjeruj mi da nemam pojma kako adventisti shvataju pojam dusa. I molim te da ih vise ne vezemo sa mojim pisanjem, jer ja nijesam LOVAC NA NOVAC! I to je ogromna razlika izmedju mene i njih. Zao mi je sto ovako pisem o njima zbog vjernika koji i nisu losi nego cak vecina njih su vrlo iskrene duse koje su (doduse zahvaljujuci opet tim adventistima) upoznale istinu i nemaju snage da se oslobode tih okova kolektivnog isisavanja individualnosti. Ali ostavicemo Bogu da to rijesi kad dodje vrijeme. Jer ono sto je Bog dao ljudima za dzabe oni debelo naplacuju i ko zna kakve se sve "transakcije" rade sa prilicno velikim bogatstvom. Materijalizam je toliko mocan da je u stanju da raznese i najiskreniju dusu u rekordnom roku. I ukoliko mu covjek i "mrvicu" otvori vrata, ne samo da je izgibio tu bitku vec je a da nije svjestan toga vec unaprijed izgubio i kompletan rat.
    Sve ovo ne vazi za pionire adventizma na celu sa Elenom Vajt. To su bili pravi vjernici, apostolska crkva, temelj istine i stub vjere! I sve su to jezuiti uspjeli da slome! Ostala je samo oskrnavljena istina koja je izgubila silu Duha. To je sad crkva koja dise na aparatima.
    I molim te, da ih vise ne pominjemo.?
    Sto se tice duse, naravno da postoji, ali samo u kombinaciji tijela i zivotnog daha koji je Bog udahnuo u tijelo TE POSTA COVJEK DUSA ZIVA.
    Ovo je i vise nego jasno.

    Poštovaću tvoju želju da te ne pominjem kao adventistu ali bih te zamolio da objasniš u čemu su razlike između tvog vjerovanja i onog što je adventistička dogma. Pusti novac, pitam te za religiozne teme. Sa kojim njihovim stavom se ne slažeš? Pretpostavljam da ti ne misliš da čovjek kad umre, onda sanja bez snova do Sudnjeg dana?

  24. #99
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    @pecaroš

    Da ti pravo kažem, malo mi je čudan i tvoj odnos prema militantnim ateistima.

    Tačno je da će deklarativni ateista biti ravan vjerniku ako živi moralnim i ispravnim životom. Takav čovjek će živjeti svoj život i neće ga interesovati prepirke sa vjerujućima, kao što i mene ne zanimaju teme o šminkanju, mada više volim cure koje se ne šminkaju mnogo, ali sigurno neću pokušavati da se prepirem sa njima oko toga. Ne zanima me i tačka.

    Ti opravdavaš i imaš razumijevanja za "ateiste" kroz koje sotona nemoćno reži i urliče pred veličinom Isusa Hrista pokušavajući da oskrnavi ono što se ni okrznuti ne moža a kamoli oskrnaviti. Tebi takvi ostaju "dobro upamćeni"?!?

    U najmanju ruku, čudno od tebe....
    Last edited by brutajle; 25-05-21 at 13:43.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Vise su pripadnici jedne vjere (biraj koju god zelis, neka bude tvoja radi lakseg shvatanja) nanijeli stete pripadnicima druge vjere (opet biraj koju zelis a pod stetom mislim na sve, da ne nabrajam) nego svi ateisti svijeta zajedno, svim vjernicima zajedno.

    Mozes da se vodis cinjenicama iz bilo kojeg izvora. Cak i iz same Biblije.

    Misli(te) o tome.

    Samo kad ateista kulira onda u njemu "sotona nemocno rezi i urlice" a kad vjernik pobije par stotina ili hiljada ljudi onda je to ucinio vodeci se "bozijom rijecju" i sve oke, pravo u raj.


    Svakako mislim da se udaljavate od teme... Ne marim ali samo skrecem paznju da se eventualno vratimo konkretno na te 3 destinacije ka kojim cemo navodno svi poc' kad nam kucne cas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako zamišljate raj, a kako pakao?
    By Caesar in forum Religija i filozofija
    Replies: 42
    Last Post: 30-12-17, 07:22
  2. SLAVKOV SLUCAJ, pakao ili raj u nas KRAJ
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 03-10-11, 22:53
  3. raj i pakao
    By Tote a.k.a Qler in forum Religija i filozofija
    Replies: 48
    Last Post: 16-10-06, 19:04
  4. Pakao
    By Sofronije in forum Religija i filozofija
    Replies: 22
    Last Post: 05-09-04, 21:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •