Results 1 to 20 of 20

Thread: Gdje parkirati motor

  1. #1
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default Gdje parkirati motor

    Cao ljudi,
    Vec neko vrijeme planiram da sebi ucinim dugo zeljeni uzitak i kupim motor. Odmah se namece pitanje parkinga. Zivim u stambenoj zgradi koja nema pp sto znači nema ni nadstresnica, nema garaza, ulaz u zgradi otpada jer bi neko sujetan napravio stetu...prednost je (ako je to uopšte bitno) sto sam na visokom prizemlju i imam na 5m od balkona na trotoaru stub rasvjete gdje bih ga mogao osigurati lancem, dok bih na terasi stavio neku kamericu. Zimi bih lako jer imam van grada kucu sa garazom. Interesuje me vase misljenje, savjet jer ce mi to dosta uticati na def.odluku u vezi sa kupovinom. Da budem iskren, znam par njih sto ga parkiraju u sezoni voznje ispred zgrade ali eto, da pitam i vas kolege sa foruma. Hvala svima koji se uključe sa komentarima.
    Last edited by bann; 24-01-21 at 17:21.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  2. #2
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tu blizu
    Posts
    582
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Ako živiš blizu nekog od tržnih centara, Gintaš, Bazar, Delta... uvijek se možeš provući pored rampe, naći neki ćošak koji ne koriste auta i koristiti njegove parkinge, gdje će ti motor biti relativno bezbjedan i zaštićen od kiše i sunca. Ja sam tako radio mjesecima dok sam živio blizu jednog od njih. A ako nijesi blizu nekog javnog natkrivenog parkinga onda bandera, lanac i cerada.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Blizu Volija na starom tj nekih 500m od njihovog dijela dje je CKB, Mil pop i dr radnje. Ali sam siguran da mi ne bi dozvolili da ga tamo ostavljam jer sam gledao kako ostavljaju pisana obavjestenja na auta koja su tamo ljudi parkirali preko noci sa obavjestenjem da ce ih prinudno ukloniti . Lanac i cerada su mi sudbina u slucaju kupovine ali sam bas htio da vidim i ostala iskustva...da li ima neko iskustva sa ostecenjima, kradjom kofera, retrovizora i sl.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  4. #4
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    vidi sa stanarima ako se sloze tu ispred balkona svog taman uz taj stub sa rasvjetom
    pa izbetoniraj 2metra ako niko ne bude zakerao eto rjesenja
    ceradu u okov kupis i neku sajlu cisto estetike radi, mada nece to niko
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ma nece biti problema ostaviti ga na trotoaru uz stub rasvjete ali....moram li ga svako vece pokrivati ceradom? Ne zamjeritte na 'glupim' pitanjima.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  6. #6
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Ma nece biti problema ostaviti ga na trotoaru uz stub rasvjete ali....moram li ga svako vece pokrivati ceradom? Ne zamjeritte na 'glupim' pitanjima.
    Kada sam stanovao u stambeoj zgradi, svaku noc sam pokrivao motor ceradom. Ljepse spavam

    Ako nastavis da vozis motor, poceces za par godina da ramisljas da iz stana predjes u kucu. Garaza je ultra luksuz i prlilegija, mislim da bih se tesko vratio u stan bez parkinga.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Ma nece biti problema ostaviti ga na trotoaru uz stub rasvjete ali....moram li ga svako vece pokrivati ceradom? Ne zamjeritte na 'glupim' pitanjima.
    nije glupo, ne brini, bolje na vrijeme pitati.
    motor se brzo zavoli, nece ti biti tesko da ga pokrivas svako vece, to ti je sekund posla.
    meni je motor ostajao po centru grada dosta puta da prenoci, desavalo se i sa kacigom...nisam brinuo o kradji jer racunam nece mene.
    mada su mi bas u centru bicikl ukrali
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Ako imas dje kafic kod zgrade mozes i pored njega, jer svi kafici imaju video nadzor, samo ga postavis u vidnom polju kamere (+lanac ako ima dje kakav stub).
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ako nije ulaz prevelik i ako normalno funkcionise, mozes preko upravnika da dogovoris da se stanari obavijeste i na fin nacin si, nadam se, rijesio pitanje komsijske brige o motoru... Kod nas jedan komsija vozi skuter i parkira ga odmah do ulaznih vrata ulaza, dje je natkriveno. Sve dogovorili u startu preko skupstine stanara. Niko mu ga ne dira, sve ok. Prvi sam mu ja par puta neko satorsko krilo koje je ljeti drzao preko da mu sjediste sunce ne nagrdi, znao vratiti ako mu ga vjetar obali, kad on nije bio tu...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #10
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bann View Post
    Cao ljudi,
    Vec neko vrijeme planiram da sebi ucinim dugo zeljeni uzitak i kupim motor. Odmah se namece pitanje parkinga. Zivim u stambenoj zgradi koja nema pp sto znači nema ni nadstresnica, nema garaza, ulaz u zgradi otpada jer bi neko sujetan napravio stetu...prednost je (ako je to uopšte bitno) sto sam na visokom prizemlju i imam na 5m od balkona na trotoaru stub rasvjete gdje bih ga mogao osigurati lancem, dok bih na terasi stavio neku kamericu. Zimi bih lako jer imam van grada kucu sa garazom. Interesuje me vase misljenje, savjet jer ce mi to dosta uticati na def.odluku u vezi sa kupovinom. Da budem iskren, znam par njih sto ga parkiraju u sezoni voznje ispred zgrade ali eto, da pitam i vas kolege sa foruma. Hvala svima koji se uključe sa komentarima.
    mozes li dogovoriti sa komsijama da nesto uz tvoj zid napravis za motor? ima li zgrada suteren?

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Ako nije ulaz prevelik i ako normalno funkcionise, mozes preko upravnika da dogovoris da se stanari obavijeste i na fin nacin si, nadam se, rijesio pitanje komsijske brige o motoru... Kod nas jedan komsija vozi skuter i parkira ga odmah do ulaznih vrata ulaza, dje je natkriveno. Sve dogovorili u startu preko skupstine stanara. Niko mu ga ne dira, sve ok. Prvi sam mu ja par puta neko satorsko krilo koje je ljeti drzao preko da mu sjediste sunce ne nagrdi, znao vratiti ako mu ga vjetar obali, kad on nije bio tu...
    izvinjava se na off topicu, ako nije tajna koja je zgrada/ulaz?
    bih je stavio na 1. mjesto u listi pozeljnih lokacija za kupovinu stana jednog dana ja jos ne cuh za tako dobar/slozan skup stanara niti dozivjeh


    p.s. zbog naseg "nece mene" svake godine se ukrade pofino motora u CG
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Nije bas sloga u svakom segmentu ali guramo. Sadili smo skoro neke vocke... Potegne tu 2-3 za sve... Ali za Novu npr, uzimali smo ona crijeva sa rasvjetom novogodisnjom, pa nijesmo mogli da se nakoncamo u nasem ulazu da kupimo za svaki stub ulicne rasvjete, a ima ih samo 3...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    U zadnjih par dana sam nekoliko meni poznatih bajkera pitao gdje drze motor i njih trojica su mi rekli cerada+lanac oko stuba od rasvjete ili na trotoaru. Kazu glavni problem zima jer nemaju gdje da ga ostave tih 3-4 mjeseca dok se ne vozi. Sa druge strane, meni taj period godine nije problem vec onaj 'vozni' dio .
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  13. #13
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default Gdje parkirati motor

    Evo u AC Viva mislim da je 90e zimovnik za motor tako da za zimu nije briga ko nema dje , jer 90e za 6mjeseci je i vise nego dzabe a motor je na suvo , toplo i prije svega na sigurno .

    Sto se tice sezone , lanac pa za ul rasvjetu/stub i cerada . Ljudi se snalaze , pomjeraju ga i po 2-3x tokom dana ( da nije na sunce nego u neki lad , pa uvece nedje dje ga mogu svezati i tako...) . Evo u moj komsiluk ima 2-3motora koji su konstantno uz glavnu ulicu i samo su vezani lancem za stub, cak ovaj jedan je tu i zimi i ljeti

    Nemoj to da ti bude kocnica ako bi da posjedujes motor . Sad iz ove pozicije djeluje mozda kao cimanje ali ustvari nije


    Ps. Ne daj boze ako ti je neko snimio motor da ga ukrae ukrasce ga i ovako i onako . Eno prosle ili preprosle godine ukradose momku skuter iz dvorista od kuce

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Stivi; 28-01-21 at 18:34.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  14. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  15. #14
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    spasa od kradje realno nema.
    samo je pitanje hoce li se to lopovu svidjeti ili ne. garaze, javne, privatne, lanci, katanci...nista to.
    samo nemoj da ti motor dere sunce po cio dan, i da ga rosa budi svako jutro ako mislis da imas motor da valja.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  16. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:


  17. #15
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    To je i moje mišljenje negdje...
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  18. #16
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da uz stup rasvjete i ceradu za motor nebi trebalo biti problema

  19. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    867
    Thanks Thanks Received 
    265
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Ako ima dje blizu garaza za rentu, nadji jos nekog kolegu pa podijelite troskove.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  20. #18
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    A možeš da kupiš neki motocikl kao što je moj (Aprila Pegaso Strada 650) koji je neinteresantan lopovima pa ga parkiraš gdje hoćeš. Određeni modeli Jamahe (XT) i Kavasakija (Z 750) su na ovom području (ne mislim na CG već na region) najrizičniji što se tiče interesovanja lopova. Ipak, prilikom kupovine motocikla neka te ova stavka ne interesuje puno, kada sjedneš na neki motocikl ocjeni koliki ti je osmijeh, sve ostalo je itelevantno.
    Što se tiče parkiranja veći problem mogu predstavljati životinje (mačke) nego lopovi, uvuku se ispod cerade (toplo i suvo im). Ja sam, recimo, morao krpiti sic. Kriška limuna na sicu riješava problem (pretpostavljam da mačke ne vole miris limuna).


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. #19
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Vidim da je topik star godinu dana, ali mozda ce nekom, ko bude imao slicnu dilemu, bit o koristi.
    Posto takodje zivim u zgradi, ja sam za moju jamahu koristio Abuss katanac, Abuss disc lock sa alarmom i ceradu. Nisam daleko od Konika, a nikad problema nisam imao
    S obzirom da si u prizemlju, dovoljno ti je da uzmes disc lock sa alarmom. Ne moze da te ne probudi ako neko primirise motoru
    Last edited by Lackie; 03-02-22 at 14:04.

  22. The Following User Says Thank You to Lackie For This Useful Post:


  23. #20
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Imas liu tvoj zgradi neku nadstresnicu ili portun gdje ga parkiras ili bas ono trotoar ili uz stub?
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mostar, gdje parkirati auto?
    By Brajan992 in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 19-07-15, 09:39
  2. i:K: Gdje kupiti akumulator za motor?
    By AvAtAr_Nk in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 14-12-11, 01:18
  3. Gdje "cuvate" svoj motor?
    By asta la vista in forum Motociklizam
    Replies: 37
    Last Post: 28-09-11, 15:41
  4. kupujem motor ne vespu vec motor . . .
    By anonimus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 16-11-08, 12:30
  5. Replies: 14
    Last Post: 26-06-06, 16:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •