Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 151 to 158 of 158

Thread: Slova ś + ź i ljudska prava…

  1. #151
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Koliko spinujete strasno. Pitanje je bilo jasno jer nisam upucena i dobila sma odgovor da se price pišu i čitaju time sa novim slovima ukoliko nisu autorske.. . e sad ja ne znam ima li autorskih djela ali ako su oba ravnopravna načina a ne mogu biti istovremeno primjenjena tj. ne primjenjuju se ravnopravno (tekst na jednom i drugom) pitanje je jesu li ravnopravna iči se daje prednoat jednom. Drugi odgovor je da smo mi učili ono što je tada bilo jedinstveno usaglašeno.

  2. #152
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    Koliko spinujete strasno. Pitanje je bilo jasno jer nisam upucena i dobila sma odgovor da se price pišu i čitaju time sa novim slovima ukoliko nisu autorske.. . e sad ja ne znam ima li autorskih djela ali ako su oba ravnopravna načina a ne mogu biti istovremeno primjenjena tj. ne primjenjuju se ravnopravno (tekst na jednom i drugom) pitanje je jesu li ravnopravna iči se daje prednoat jednom. Drugi odgovor je da smo mi učili ono što je tada bilo jedinstveno usaglašeno.
    a stvarno vjerujes da bi trebalo svaku neautorsku pjesmu ili pricu napisati duplo ili troduplo??
    ja ti kazem da nije svaka neautorska prica ili pjesma napisana tako kako tvrdi jedan forumas , cak sam ga pitao ako ce i sliku kao dokaz.
    ali vidjeh da vise njemu vjerujes jer ste blizih stavova pa ajde.
    ja iskreno i ne zna sto vam ta slova toliko bodu oci kad niko nije u obavezi da ga mora pisati ili govoriti, imas izbor pa kako hoces jedino sto dijete mora je da nauci to slovo da pise.
    evo ti primjer , kod moje starije cerke ima dijete ciji su roditelji iz Srbije . dijete prica ekavicu sto je normalno, ja se druzim sa njima i nikad ni jedne jedine rijeci nisu rekli da im smeta sto mora to slovo da pise ili sto mora da ga nauci a to dijete ga sigurno nikad nece upotrijebiti.
    cak smo nedje pricali kako je zanimljivo sto se on lako prebacuje iz ekavice u ijekavicu kad treba nesto pisati.

    to sto vama politicki smetaju ova slova i sto se odje u opste raspravlja o tome je glupost.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. The Following 2 Users Say Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  4. #153
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Ja uopšte nigdje nisam navela da vjerujem u nesto nego sam pitala za primjere koji su ovdje dati a nemamo svi djecu da znamo sta pise u bukvarima... To sto si ti pristrasan pa citas izmedju redova nesto sto ne pise je druga stvar. Meni slova ne smetaju, ne doticu me, niti pricam tako niti imam djecu niti mi iko od drustva prica ili pise tako - ne dotice me. Imam svoje misljenje iskustveno da su nepotrebna ali mi vise bode usi ' cujamo' nego š i ž. Smatram to politikanstvom i rto ako je crnogorac veći sa š i ž...
    Last edited by Because; 16-02-21 at 21:35.

  5. #154
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kao sto sam i pretpostavio iako nisi rekla nista sve si rekla
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  7. #155
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Pa ti ako tako dolaziš do dokaza onda šta da ti kažem. Inače baš si nekako težak čovjek za razgovor, poslije par postova bez obzira slagali se ili ne, nekako previše iscrpljuješ sagovornika svojim pretpostavkama i na njima izvedenim zaključcima i ubacivanjem riječi u usta sagovorniku. Mene za razliku od tebe je interesovala tema sa književnog akspekta kao i sa aspekta jednakosti medju djecom i ljudima i nemam ništa protiv slova, nek su ti srećna u upotrebi, ja ih neću koristiti jer nemam potrebu a najmanje zato što to ima veze sa identitetom jer poi meni nema nikakve. I ne znam nekoga ko ih koristi iako su mnogi DPSovci koji su to podržali tako da sa mog aspekta nemaju baš smisla osim eto bukvalno slova na papiru. Sve najbolje. Pozdrav

  8. #156
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Evo primjer I sve ci ti reci odigralo se prije sat vremena.
    Djeca on line I moja cerka tu, jedan djecak prica kako je sa ujakom viđeo divlju mačku.
    Učiteljica ga ispravlja i kaze mu da se tako ne kaze nego vidio.
    Ona Crnogorka, DPsovka komita sto bi odje rekli.
    Eto kakva vam je svaka istina kad kazete da se djeca pogrešno uče
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #157
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Evo sad primjera tebi za ovo što sam u postu iznad rekla. Ja nisam rekla da se djeca pogrešno uče, niti znam ko smo to MI a ko vi. Tražila sam primjer a ti me prozivaš za neke izjave koje nikada nisam napisala ovdje. Time si mi dokazao da si prevše ostrašćen i potvrdio da si težak sagovo3nik jer stalno spinuješ istinu. Pozdrav.

  10. #158
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Evo dam vam primjer I opet spinujem, a sto je ovo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koźi grip :)
    By juggernaut in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 17-12-09, 14:07
  2. Ljudska prava
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 62
    Last Post: 23-03-08, 11:02
  3. Organizacija za lezbejska ljudska prava
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-06, 13:58
  4. Ljudska prava
    By flash in forum Religija i filozofija
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-05, 17:44
  5. Moved: Osnovna ljudska prava
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 12-07-04, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •