Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 158

Thread: Slova ś + ź i ljudska prava…

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Treba razlikovati knjizevni jezik od svakodnevnog govora.

    DPS slova ukinut, jer to je na silu uvedeno i veze s mozgom nema. Sve DPS nasilnicke nacionalne 'simbole' treba ukinuti, ukljucujuci i ova glupa slova.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba razlikovati knjizevni jezik od svakodnevnog govora.

    DPS slova ukinut, jer to je na silu uvedeno i veze s mozgom nema. Sve DPS nasilnicke nacionalne 'simbole' treba ukinuti, ukljucujuci i ova glupa slova.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    ucili se jos pisi kao sto govoris citaj kako je napisano. ili je to DPS nasilnicko nametnuo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  4. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,557
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    kako su to DPS slova? opet pričaš o nečemu o čemu pojma nemaš, i sve vežeš za DPS. isto ka' da ti ona pljaka od Mandića najbolji drug. pošto je taman ovo njegova priča. nikad nije DPS bio Crna Gora koliko god to i oni a i Manda pokušavali da predstave

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  6. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba razlikovati knjizevni jezik od svakodnevnog govora.

    DPS slova ukinut, jer to je na silu uvedeno i veze s mozgom nema. Sve DPS nasilnicke nacionalne 'simbole' treba ukinuti, ukljucujuci i ova glupa slova.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Treba ukapirati da "književni jezik" nije bogom dan nego da je predmet društvenog dogovora.

    Moje odjeljenje u osnovnoj školi je učeno kako je reći i napisati "đevojka" i "đed" nepravilno i neknjiževno već da mora "djevojka" i "djed".
    Drug koji je na ovome insistirao je gubio bodove na pismenim zadacima jer koristi "arhaizme".
    Uprkos tome što se u cijeloj Crnoj Gori govori i đed i đevojka.

    Crnogorski pravopis uvažava i nejotovanu i jotovanu varijantu uključujući dodatna slova. Pišite kako vam je volja.
    Pišite i ekavski ako vam je milo. I srpski je priznat ustavom kao jezik u službenoj upotrebi.

    Ali se ne zanosite da ćete nekome nešto da ukinete i zabranite.
    Last edited by ASC; 06-02-21 at 13:43.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  8. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Grijesis - ili ne uce djecu u svim skolama isto. Ja upravo i pricam o nizim razredima i o tome da se djeca uce kako je pravilno reci "śekira" i slicno.

    I opet isto pitanje. Jel' ima neko info koliko realno ljudi u CG koristi navedena slova u svakodnevnom govoru i slicno?
    Ja ne griješim, a ako uče đecu da je ispravno śekira, a ne i śekira i sjekira to je drugo ali se i tome može stati na put.

    Pošto iz konteksta kapiram sa imaš đecu školskog uzrasta u okruženju koju uče da je samo jedan oblik od jotovanih ispravan, onda sam za to da se reaguje. Meni apsolutno ne smeta ovako kako jeste jer se nikome ništa ne nameće, a ko želi, može da koristi oblik koji mu je draži, onako kako i govori.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #56
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ucili se jos pisi kao sto govoris citaj kako je napisano. ili je to DPS nasilnicko nametnuo
    Nije poenta u tome, poenta je da se "narodni govor" uveo kao knjizevni i obavezni (barem za prvih par godina skolovanja). Meni nije jasno kako to ne vidis kao nesto sto je totalno smijesno?

    Meni je ovo u rangu recimo da se u Dalmaciji koristi ikavica kao obavezan knjizevni jezik - bez ikakvog smisla.

  10. #57
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    meni je najaca prica rekla kazala i cuo sam, a onda kad neko prodje kroz i zna iz prve ruke taj veze nema. isto zna on bolje jer mu je rekao neko
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #58
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nije poenta u tome, poenta je da se "narodni govor" uveo kao knjizevni i obavezni (barem za prvih par godina skolovanja). Meni nije jasno kako to ne vidis kao nesto sto je totalno smijesno?

    Meni je ovo u rangu recimo da se u Dalmaciji koristi ikavica kao obavezan knjizevni jezik - bez ikakvog smisla.
    sta je prvo sto te uce u skoli po Vuku, pisi kao sto govoris......
    znaci treba djecu uciti da govore knjizevnim jezikom , pa poslije kako hoce.
    jesu li tebe tako ucili , evo mene nisu a tada nije bilo ovih podjela kao sada niti se ko opterecivao oko toga.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #59
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    meni je najaca prica rekla kazala i cuo sam, a onda kad neko prodje kroz i zna iz prve ruke taj veze nema. isto zna on bolje jer mu je rekao neko
    Stvarno ne znam sta si htio da kazes sa ovim i kakve price "rekla, kazala" pominjes. Nije da nisam navikao na takve odgovore tho... :P

  13. #60
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nije poenta u tome, poenta je da se "narodni govor" uveo kao knjizevni i obavezni (barem za prvih par godina skolovanja). Meni nije jasno kako to ne vidis kao nesto sto je totalno smijesno?

    Meni je ovo u rangu recimo da se u Dalmaciji koristi ikavica kao obavezan knjizevni jezik - bez ikakvog smisla.
    Crna Gora na žalost nekih nije regija/pokrajina neke veće države kao što je to slučaj sa Dalmacijom.

    Crnogorski književni jezik je standardizovan tako da zaokruži crnogorski govorni prostor. Ostavljena je mogućnost ravnopravne upotrebe nejotovane i jotovane varijante.
    Dokle god se đeci i objasni da su obje varijante ravnopravne i ostavi se njima na izbor da koriste šta im odgovara umjesto nekog sugerisanja i nametanja, ne vidim nikakav problem.
    Ako navedete konkretne slučajeve đe predavači tjeraju đecu da koriste jednu varijantu naspram druge, ili favorizuju đake prema tome, onda imam problem, i podržavam sankcije za iste.
    Last edited by ASC; 06-02-21 at 13:53.

  14. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  15. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kako su to DPS slova? opet pričaš o nečemu o čemu pojma nemaš, i sve vežeš za DPS. isto ka' da ti ona pljaka od Mandića najbolji drug. pošto je taman ovo njegova priča. nikad nije DPS bio Crna Gora koliko god to i oni a i Manda pokušavali da predstave

    Тapatalk
    Svi smo svedoci koliko je DPS silovao drzavu i vjestacki nametao elemente crnogorskog identiteta, ukljucujuci i izmisljanje ovih slova. Evo ja sam crnogorac, ali ovo nisu moja slova, jer mi ne trebaju vjestacki izmisljena slova da bi se osjecao crnogorcem. I necu da ih priznam, jer time dajem legitimitet DPSu da nastavi da pljacka drzavu, a u isto vrijeme se predstavljaju kao zastitnici drzave.

    Ni ovi sto su ih izmislili ih ne koriste, ali ih zato vjesto koriste da nas popljackaju dok mi razglabamo o ovim glupostima.

    Zato sam sve da se ukine sto je DPS uveo, pa cemo se dogovorit zajedno sto nam odgovara, a ne da je jednostrano nametnuto vjestacki. Jer samo tako mozemo napraviti otklon od OKG DPS i njihovog pripejd patriotizma.

  16. #62
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Treba ukapirati da "književni jezik" nije bogom dan nego da je predmet društvenog dogovora.

    Moje odjeljenje u osnovnoj školi je učeno kako je reći i napisati "đevojka" i "đed" nepravilno i neknjiževno već da mora "djevojka" i "djed".
    Drug koji je na ovome insistirao je gubio bodove na pismenim zadacima jer koristi "arhaizme".
    Uprkos tome što se u cijeloj Crnoj Gori govori i đed i đevojka.

    Crnogorski pravopis uvažava i nejotovanu i jotovanu varijantu uključujući dodatna slova. Pišite kako vam je volja.
    Pišite i ekavski ako vam je milo. I srpski je priznat ustavom kao jezik u službenoj upotrebi.

    Ali se ne zanosite da ćete nekome nešto da ukinete i zabranite.
    Upravo tako, drustveni dogovor. Ne sjecam se da nas je iko konsultovao prije uvodjenja ovih smijesnih slova. Jer ako krenemo da pisemo kako se na ulici izrazavamo... crno nam se pise. Bicemo kao oni gunjasi iz Teksasa sto nemaju 2 zuba u glavu, a misle da su najvece patriote u ameriku. Ako ocemo Trampizam, samo naprijed.

  17. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nije poenta u tome, poenta je da se "narodni govor" uveo kao knjizevni i obavezni (barem za prvih par godina skolovanja). Meni nije jasno kako to ne vidis kao nesto sto je totalno smijesno?

    Meni je ovo u rangu recimo da se u Dalmaciji koristi ikavica kao obavezan knjizevni jezik - bez ikakvog smisla.
    Kad shvatis da nije OBAVEZAN mozda ali mozda se nesto i desi...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #64
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,557
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Svi smo svedoci koliko je DPS silovao drzavu i vjestacki nametao elemente crnogorskog identiteta, ukljucujuci i izmisljanje ovih slova.
    slovo ś je izmislio DPS? nema potrebe dalje da vodimo diskusiju onda. eo ja sam za DPS jer koristim ś, nema što. e, što trpi jadna Crna Gora, da vele ljudi da je DPS izmislio slovo, hahahha a ovo niđe nema
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. The Following 4 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  20. #65
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    sta je prvo sto te uce u skoli po Vuku, pisi kao sto govoris......
    znaci treba djecu uciti da govore knjizevnim jezikom , pa poslije kako hoce.
    jesu li tebe tako ucili , evo mene nisu a tada nije bilo ovih podjela kao sada niti se ko opterecivao oko toga.
    I opet, skroz nekoherentno. Nije te bas uvijek jednostavno shvatiti.

    Sta si htio da kazes. Da treba da se uce djeca po knjizvenom jeziku ili da knjizevni nije po Vuku? Ne kapiram al' uopste.

    Al' evo da ti odgovorim. Mene su ucili da pisem/govorim po knjizevnom.
    * Dok sam u HR isao u skolu ucio sam HRVATSKI jezik. Dobro se sjecam da je uciteljica insistirala da nam objasni koliko nema smisla da ucimo ŠPORT (iako su idioti uveli da je to pravilno - srecom ne na dug period) pa sam ucen da kazem SPORT. Ovo ti pominjem samo ilustracije radi da bi mogao da povuces paralelu izmedju desavanja u HR i CG.
    * U CG sam ucio SRPSKI jezik i imao opciju da biram dal' zelim da koristim EKAVICU ili IJEKAVICU. Niko u mom okruzenju (Herceg Novi) nije koristio niti jedno od novih "CG slova" u govoru za cijelo vrijeme skolovanja ovdje (par zadnjih razreda osnove, srednja skola i fakultet).

    Posto odredjeni dio CG koristi ś + ź znaci djeca treba da se uce da je to knjizevni? Ne shvatam, hocemo li djecu da ucimo i BOKESKE rijeci kao da pripadaju knjizevnom jeziku?
    Last edited by beatnological; 06-02-21 at 14:05.

  21. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  22. #66
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Kad shvatis da nije OBAVEZAN mozda ali mozda se nesto i desi...
    Sta se mozda desi? Jel' prvake uce ovim slovima i svi moraju da prodju kroz to? Trenutno uce (Herceg Novi) = obavezno.

  23. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Sta se mozda desi? Jel' prvake uce ovim slovima i svi moraju da prodju kroz to? Trenutno uce (Herceg Novi) = obavezno.
    Nauče ih da su ta slova dio standarda i da mogu da se koriste u jednoj varijanti jezika.
    Hoće li đeca da ih koriste dalje u svom pisanju na času, pismenim radovima itd. je stvar njihovog izbora.

    Tragedija kroz šta moraju da prođu.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Upravo tako, drustveni dogovor. Ne sjecam se da nas je iko konsultovao prije uvodjenja ovih smijesnih slova. Jer ako krenemo da pisemo kako se na ulici izrazavamo... crno nam se pise. Bicemo kao oni gunjasi iz Teksasa sto nemaju 2 zuba u glavu, a misle da su najvece patriote u ameriku. Ako ocemo Trampizam, samo naprijed.
    Postoji gramatika crnogorskog jezika. Niko nije uveo govor sa ulice.
    Jeste formalizovana i jotovana varijanta jezika koja je prisutna na teritoriji cijele Crne Gore.

    Dalje, sasvim logično da u standardizovanju crnogorskog pravopisa nisu bili konsultovani oni koji svoj jezik zovu srpski, i koji se od prvog dana sprdaju sa samim pomenom crnogorskog - kao imena jezika, a kamoli sa bilo kakvim osobenostima koje ga od srpskog diferenciraju.
    Last edited by ASC; 06-02-21 at 14:13.

  24. #68
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    slovo ś je izmislio DPS? nema potrebe dalje da vodimo diskusiju onda. eo ja sam za DPS jer koristim ś, nema što. e, što trpi jadna Crna Gora, da vele ljudi da je DPS izmislio slovo, hahahha a ovo niđe nema
    Jesi li ti pisao ovim slovom u skolu? Ja ne, ucio skolu od 1994te... prije 2011te se ne sjecam da su postojala. Nemam rupe u pamcenju, pa me prosvijetli.

  25. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  26. #69
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Niko u Herceg Novi nije koristio ta slova u govoru i još treba da ti vjerujemo. Evo sam rodjen i odrastao u tom okruženju i valjda znam kako ljudi ođe pričaju i koje riječi upotrebljavaju u govoru.
    Svaka druga diskusija poslije ove tvoje rečenice je nepotrebna jer očigledno je čime se služi, lažima

  27. #70
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Evo vam malo crnogorskoga knjizevnoga jezika

    Piše

    Nikola S. Radunović
    Znaš li ti, avetinjo, što Cetinjanima znači Cetinjski manastir?
    Znaš li ti, jadan ne bio, da svaki Cetinjanin, liše onoga što mu više sile pomrače um, bio on religiozan čovjek ili ne,
    Manastir doživljava jednim od najuzvišenijih djelova našeg uzvišenog grada (da, imamo ih koliko oćeš).
    <<<Polomljen i uklonjen krst sa kapije Cetinjskog manastira<<<

    Znaš li ti, “legendo”, da nema Cetinjanina koji, kad prošeta tuda, makar pogledom ne oda počast poniznosti koju osjeća u odnosu na vječnu kuću Svetoga Petra i knjaza Danila!
    Znaš li ti da je Manastir za nas simbol kontinuiteta naše države, jedan od onih čvorova naše hiljadugodišnje niti, koji nas, tako gordo, opominje da smo svi prolazni u odnosu na našu majku, Crnu Goru.
    Znaš li ti da u taj Manastir idu Cetinjani, zanemarujući sve dnevne podjele i podosta stvari koje bi voljeli da budu drugačije nego što jesu, evo 30 godina?
    Znaš li, bijedo ljudska, da optužiti Cetinjane, one koje si neđelju unazad svakakvim pogrdnim imenima nazivao, da su na bilo koji način oskrnavili pno za što su živote vjekovima davali, je isto kao optužiti majku da je namjerno povrijedila svoje čedo?
    Znaš li, bravuśane jedan, da su Cetinjani apsolvirali vještinu izdizanja stvari iznad brloga koji ljudski um na dnevnoj bazi može da proizvede i da prave jasnu razliku između nečeg što su stvarali vjekovi i nečega što stvaraju pomračeni umovi zarad bilo kakve autopromocije.
    Ne znaš ti ništa od ovoga. Zato tako i laprdaš.
    https://www.cdm.me/drustvo/radunovic...jski-manastir/

  28. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Samo bih nas sve podśetio da tema ode u nekom neželjenom oravcu. Izvinjenje OP-u ako griješim...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  29. #72
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,557
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jesi li ti pisao ovim slovom u skolu? Ja ne, ucio skolu od 1994te... prije 2011te se ne sjecam da su postojala. Nemam rupe u pamcenju, pa me prosvijetli.
    niko nije koristio slovo ś u Crnoj Gori? sprdaš li se ti to? to što nije bio u upotrebi u školi ne znači da se nije koristio među narodom, da se tako izrazim. nije DPS stvorio Crnu Goru niti DF. niti oni trebaju da me uče šta je Crna Gora i da mi određuju kako se osjećam. ovo što ti pišeš nema veze sa mozgom
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #73
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,927
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,593
    Thanked in
    2,265 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    niko nije koristio slovo ś u Crnoj Gori? sprdaš li se ti to? to što nije bio u upotrebi u školi ne znači da se nije koristio među narodom, da se tako izrazim. nije DPS stvorio Crnu Goru niti DF. niti oni trebaju da me uče šta je Crna Gora i da mi određuju kako se osjećam. ovo što ti pišeš nema veze sa mozgom
    Ne razumijemo se.
    Ja koristim to slovo u govoru, ali ne pomisljam da ga koristim u pisanju, jer smatram da nije knjizevno i gramaticki ispravno.

    Ti mislis da jeste knjizevno i gramaticki ispravno koristiti govor sa ulice u pisanoj formi?

  31. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #74
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,324
    Thanks Thanks Given 
    14,736
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,069 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    slovo ś je izmislio DPS? nema potrebe dalje da vodimo diskusiju onda. eo ja sam za DPS jer koristim ś, nema što. e, što trpi jadna Crna Gora, da vele ljudi da je DPS izmislio slovo, hahahha a ovo niđe nema
    Nije ga izmislio momče, već ga je nasilno uveo u bukvare. I u zvaničnu upotrebu. Ne pitajući nikoga. Koliki je procenat građana bio za to? Koliki je i danas? Koliko ljudi piše ta slova? Jesi li ih ikad napisao?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  33. The Following 2 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  34. #75
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne razumijemo se.
    Ja koristim to slovo u govoru, ali ne pomisljam da ga koristim u pisanju, jer smatram da nije knjizevno i gramaticki ispravno.

    Ti mislis da jeste knjizevno i gramaticki ispravno koristiti govor sa ulice u pisanoj formi?
    Ko to određuje šta je "govor sa ulice"?
    Ovako se u Crnoj Gori govori i na ulici i u kući. I danas, i prije 150 godina.

  35. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koźi grip :)
    By juggernaut in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 17-12-09, 14:07
  2. Ljudska prava
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 62
    Last Post: 23-03-08, 11:02
  3. Organizacija za lezbejska ljudska prava
    By Hombre in forum Ženski kutak
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-06, 13:58
  4. Ljudska prava
    By flash in forum Religija i filozofija
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-05, 17:44
  5. Moved: Osnovna ljudska prava
    By Aelita in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 12-07-04, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •