Results 1 to 10 of 10

Thread: Najbolja low-carb dijeta? Keto, Paleo, Whole30, Drugi?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Najbolja low-carb dijeta? Keto, Paleo, Whole30, Drugi?

    Pokušao sam mnoge popularne low-carb dijeta vani. Keto, Paleo, Whole30, čak i neki oblik Adkins ili South Beach dijeta. Svi oni imaju jesti manje ugljikohidrata zajedničko, ali se razlikuju o tome što biste trebali jesti i što isključiti.


    Nakon puno eksperimentiranja, u osnovi se sada držim izbjegavanja dodanog šećera kada mogu i držim se podalje od prerađene hrane barem većinu vremena. Ide umjesto za cjelovite hrane s jednom linijom sastojaka, i jesti više masti. Dakle, u osnovi osnovna kombinacija Keto i Cijeli 30. Ali još uvijek jedem 'loše' nekoliko dana ili tako nešto izvan mjeseca.


    Netko ovdje eksperimentira s ovim dijetama? Ako je tako, je li netko radio za vas dugoročno? Mislite da je jedan bolji od drugoga, ili možda ni ne kupiti u 'hir' low-carb dijeta za početak?

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ja sam 14 kila skinuo za 3 mjeseca bez pretjeranog filozofiranja. Izbacio slatko, hleb i jeo vise proteinsku hranu. Trenirao naravno 30-60min dnevno...

    Nisam pisao blogove i otkrovenja, no samo ne jest govvna i trenirat i eto...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja bez ljeba ne mogu nista da jedem, to mi je problem. Sta jedete uz meso kad ne jedete ljeb? Ja sam se ugojio 5 kg u zadnje mjesec dana. Nijesam radio pa sam kuci samo jeo, i sto je najgore sve mi se to nakupilo na stomaku i na bokovima. Moram poceti nesto da treniram da to skinem, inace sam fit da nije tog slaufa oko stomaka. Ne jedem slatko, ali me tijesto i mesina unisti.

  5. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Ja bez ljeba ne mogu nista da jedem, to mi je problem. Sta jedete uz meso kad ne jedete ljeb? Ja sam se ugojio 5 kg u zadnje mjesec dana. Nijesam radio pa sam kuci samo jeo, i sto je najgore sve mi se to nakupilo na stomaku i na bokovima. Moram poceti nesto da treniram da to skinem, inace sam fit da nije tog slaufa oko stomaka. Ne jedem slatko, ali me tijesto i mesina unisti.
    Ja sam skoro sve skinuo sa stomaka i bokova, jer mi se tu najvise nakupilo. Kucno biciklo intervalni trening je za mene cudo ucinio skoro 3 mjeseca. Svaki dan po pola sata. Na oci ti se iz nedelje u nedelju tope naslage.

    Meso i krompir, ili riza s piletinom,.ili salata, znaci moze se bez hleba

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  7. #5
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    E da znas da sam razmisljao da kupim neku spravu da vjezbam kuci...Razmisljam se izmedju sobnog bicikla i trake za trcanje.

  8. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    E da znas da sam razmisljao da kupim neku spravu da vjezbam kuci...Razmisljam se izmedju sobnog bicikla i trake za trcanje.
    Sobno biciklo je bzvz, dupe se vozi a noge idu pjeske mada da bi koristio vecu grupu misica treba ti malo vise sprava, a ako ces samo kardio trening onda uzmi traku za trcanje ili onaj elipticni trenazer.

  9. #7
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja sam 14 kila skinuo za 3 mjeseca bez pretjeranog filozofiranja. Izbacio slatko, hleb i jeo vise proteinsku hranu. Trenirao naravno 30-60min dnevno...

    Nisam pisao blogove i otkrovenja, no samo ne jest govvna i trenirat i eto...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    gasite temu.

  10. #8
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    381
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pretpostavljam da ti je cilj da izgubiš višak masti. U tom slučaju svaka dijeta se na kraju svodi na kalorijski deficit. Ako nisi siguran kako pravilno da utvrdiš ne samo kvalitet već i kvantitet obroka, možda je najbolje da ti neko ko malo više zna o tim stvarima napravi plan ishrane baziran na tvojim potrebama i mogućnostima. Lakše je i tebi da ne moraš da razmišljaš previše, nego samo da se pridržavaš propisanog plana.
    I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by.

  11. #9
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja sam skoro sve skinuo sa stomaka i bokova, jer mi se tu najvise nakupilo. Kucno biciklo intervalni trening je za mene cudo ucinio skoro 3 mjeseca. Svaki dan po pola sata. Na oci ti se iz nedelje u nedelju tope naslage.

    Meso i krompir, ili riza s piletinom,.ili salata, znaci moze se bez hleba

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Meso i krompir je gore nego hleb,ja jedem salatu uz meso uvjek, i hleb mi ne fali ali uopste, mada ima dana kad se raznsem od tijesta
    Inace sam probao keto i intermitted ishranu, mogao bi vala i dugorocno ali mi je dosadno, radim rotaciju ugljenih hidrata, treniram, za sad sam zadovoljan sa svojih 100kg

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #10
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najbolja low budget vina
    By --SpArTaNaC-- in forum Gastronomija
    Replies: 38
    Last Post: 24-01-18, 00:13
  2. Proljece-vrijeme treninga i dijeta:) Sta je vas izbor?
    By Solucijaa in forum Ženski kutak
    Replies: 19
    Last Post: 15-03-08, 11:55
  3. dijeta za goo_rmane:)
    By primarius in forum Gastronomija
    Replies: 14
    Last Post: 31-03-07, 22:48
  4. DIJETA! Ribe pomagajte!!!
    By LudakDoBola in forum Sve i svašta
    Replies: 118
    Last Post: 03-01-06, 08:45
  5. dijeta po Oktober fest-u
    By funestis in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 03-11-04, 16:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •