Page 78 of 543 FirstFirst ... 286874757677787980818288128178 ... LastLast
Results 1,926 to 1,950 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #1926
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    OK, vladu koja nije umjela da se izbori sa koronom smo zamijenili vladom koja ne umije da se izbori sa koronom. Postoji li išta drugo po čemu ih ocjenjujemo, ili je to jedino mjerilo?

    Meni nije, već ako su po koroni isti - nisu po korupciji, finansijama, brutalnosti policije, nezakonitom prisluškivanju, desetini drugih stvari koje su veoma bitne, neke od njih, kao što su ljudska prava i policijska država, makar toliko bitne koliko korona.
    niko ne spori dobre stvari, ali znaš li ti kolimo zabolje briga osobu koja izgubila člana familije usled korone za napredak u borbi protiv korupcije? na ovom forumu je trend da je život manje bitan. na onoj drugoj temi novac je bitniji od života a ođe korupcija izgleda

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #1927
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ocigledno treba da ti crtam, pa ajde. Ne mozes gadjati covjeka od 60 godina kamenjem jer jbga sa godinama i nedostatkom kalcijuma u kostima, iste su krtije i teze zarastaju. Nije isto pogoditi onolikom kamenicom covjeka od 20 i covjeka od 67 godina.
    Rekao si da je neko bitanga pa koliko god da ima godina, i tu se slazem sa tobom. Samo sam dodao da je bio i sa 20. Ili mislis da ce ova grupa cetinjana danas biti manje ili vise ista sa 20 ili 30 godina vise.
    Je li i kakav je potez nije bitno, jer se izgubio u desetini kamenica koje su ovi akademici bacili.
    Za razliku od tebe, meni je drago sto policija nije nikoga zapela pendrekom ili suzavcem. Za razliku od tebe koji si brani i navijao kada se premlacivao narod, ja licno smatram da bi Sekulovic i Brdjanin trebali da daju ostavke da se rjesavalo kao prije godinu dana.
    Za razliku od tebe i cetinjana koji to vidite kao slabost i metiljavost vlade, pa je ocigledno sve vise testirate
    Za razliku od tebe koji ni svoje sopstvene riječi ne možeš da podržiš u dva uzastopna posta, ja tebi riječi ne stavljam u usta. Pošto si nesposoban da priznaš da si lupio i jedini način da se izvučeš iz blata u koje si se sam uvalio jeste da nekome napamet pripisuješ kojekakve gluposti, nema smisla išta dalje polemisati.

    Usput, ni sam nisi svjestan da si još jednom demonstrirao koliko se nedosljedno držiš sopstvenih "principa" jer kažeš da bi tražio da Sekulović i Brđanin podnesu ostavke da se radilo kao prije godinu dana, ali ti ne pada na pamet da isti princip primijeniš na ministarku zdravlja i sadašnjeg direktora ijzcg. Pošto i oni rade isto što i prethodnici, po tvojim principima dosad si morao da tražiš njihove ostavke. Zanimljivo je kad se licemjernost demonstrira u preciznim koracima.

    Previše si postao agresivan, a povećanje agresivnosti je pratilo smanjenje smislenosti postova. Postaješ preslikana verzija dps apologeta, samo sa drugačijim štićenicima.

  4. #1928
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Ne, ne. Budale su zasjele umjesto budala I lopuža. Ako ti tu ne vidiš ogromnu razliku, ako ti je sve isto i sjaši Kurta da uzjaše Murta... šta da ti kažem. Eno ti sledećeg okupljanja FCJK pa idi bacaj kamenje na nekog.



    Ja kad sam bacao ponešto to nisu bili krši, i znalo je da se slomi o neki beton i plane. No da ne detaljišemo
    Vidim ogromnu razliku. Ovi ne kradu. Ali su budale za medalju, a posle Trebinja sumnjam u psihičko zdravlje istih. Oni su krali, možda su bili i budale, ali nisu bili ludaci. Sve imaju svoju cijenu.

    Svakako će brzo Front da preuzme stvari, pa će biti manje razloga za debatu i suprostavljena mišljenja.
    A Krivokapić, ako ostane premijer biće njihov Dačić, da od njega Vučić(evi) naruče pjesmu kad je neka prilika i pijucka se.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    OK, vladu koja nije umjela da se izbori sa koronom smo zamijenili vladom koja ne umije da
    se izbori sa koronom. Postoji li išta drugo po čemu ih ocjenjujemo, ili je to jedino mjerilo?

    Meni nije, već ako su po koroni isti - nisu po korupciji, finansijama, brutalnosti policije, nezakonitom prisluškivanju, desetini drugih stvari koje su veoma bitne, neke od njih, kao što su ljudska prava i policijska država, makar toliko bitne koliko korona.
    Vladu koja ne umije da se izbori sa koronom zamijenili smo vladom tokom čijeg je mandata korona masakrirala državu i narod i koja je na tom polju mnogo gora. Za tri mjeseca preskočio je broj mrtvih prethodnih devet mjeseci, a bojim se da progresivno raste. Nije baš isto. Makar tako kažu brojevi, ma i ponašanje našeg premijera koji dobija se ne pita sa svojom glavom kad vidi mrtvački sanduk sa nekim vladikom. A sanduka dosta u zadnje vrijeme.

    A da li će to opeglat ove ostale stvari, vidjećemo. Za porodice umrlih neće. Najgore je što ne očekujem nikakvo poboljšanje u nekom skorijem periodu. A to podrazumijeva i ekonomske posledice, krah sezone i sl...

    Zatvaranje 99% u ponedeljak, kada se završe izbori. Da im raspali Nikšić ne pobjegne od DPS-a koji je u rasulu.

  5. #1929
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    A jeste, evo se ubih braneci ministarku. Pisete o koroni svako malo na 20 tema jer je to jedino sto trenutno rade lose. I samo vrtite u krug. Pojavi se neka vijest ili nesto napravite, ajmo korona. Ponekad ne znam jesam li na optoj diksusiji, iz raznih novina, tema o vladi, lokalni izbori NK.... Samo o tome pricate.
    A o dosljednosti u pisanju, pa nije da mi je tvoje misljenje neko mjerilo iskreno
    Da se raspravljam oko korone sa likovima koji su prije 15 dana plakali kako im svi pomrijese od korone bez vakcina, a sad nece da se vakcinisu.
    Borinovicka je tipicni izdanak CG zdravstvenog sistema. Sistema koji je oduvijek raspad sa raspad kadrovima i nece nista bolji biti ni za 4 ni za 10 godina.
    Neka prestane da trosi nas novac na privatne klinike i ulozi ih u razvoj drzavnog sistema i dosta od nje

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  7. #1930
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    A jes brate navalismo na ovu koronu ka smrt na babu. Sitničarimo zbog 10-15 mrtvih dnevno, dobro danas 18, ali to je izuzetak. I od drveta korone ne vidimo šumu dobrih stvari.
    Btw. Imaš li kombinaiju da upanem da me vakcinišu? Danas sam 3x zvao, svaki put čekao, rekoše prekinite vezu ostaje vaš broj da vas pozovemo, sva tri puta ih poslušah. Niko me nije nazvao. Pa eto pošto sam plaka za vakcinom, da budem izuzetak od drugih plačipikica i da se bocnem.

  8. #1931
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Svakako će brzo Front da preuzme stvari, pa će biti manje razloga za debatu i suprostavljena mišljenja.
    A Krivokapić, ako ostane premijer biće njihov Dačić, da od njega Vučić(evi) naruče pjesmu kad je neka prilika i pijucka se....
    To je kao ona tvoja prognoza da se URA neće ništa pitati? Ili ona druga da su Amerikanci i NATO protiv Vukšića i novih imenovanja u policiji i ANB?

  9. #1932
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    A vidim da je problem sto ne pisem po cio dan o koroni. Cim neko pokrene drugu temu, odmah je a sta mislis o Borinovicki i koroni.
    Evo ako vam svima lakse mislim da je ministarka nesposobna, da je zdravstveni sistem raspad, a da narod boli ona rabota za mjere, nezavisno sta se i kako prica.
    Zamisli neke teme su drugim ljudima bitnije, a to je sve cesca agresija "tzv komita".
    Mozda je tebi to najbitnije, meni nije. Isto kao sto se ne nalazim uvrijedjen jer samo o tome pisete, isto tako ne vidim razlog da se vi nalazite uvrijedjeni jer neko pise o necemu drugom.
    Meni je npr bitnije da li ce se ponovo zaduzivati iduce godine jer ce sacuvati drzavnu upravu zbog glasova, da li ce policija nastaviti da bude batinaska ekspedicija i da li imamo ikakav plan za buduci razvoj.
    Tako da svako ima svoja interesovanja. Izvini sto nemam zelju da samo o jednoj stvari pricam

  10. #1933
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zamisli neke teme su drugim ljudima bitnije, a to je sve cesca agresija "tzv komita".
    Mislim da će rasti ta agresija. Jbg. u vlasti imaš partije sa građanskim (manje ili više) predznakom i sa srpskim (manje ili više) predznakom i neke između ova dva predznaka. Nemaš partije sa crnogorskim predznakom, kao ni sa bošnjačkim, albanskim... Frustracija Crnogoraca sa snažnijim nacionalnim osjećajem. Isto kao Front prije promjene vlasti što je bio agresivan.
    Meni je npr bitnije da li ce se ponovo zaduzivati iduce godine jer ce sacuvati drzavnu upravu zbog glasova, da li ce policija nastaviti da bude batinaska ekspedicija i da li imamo ikakav plan za buduci razvoj.
    Zaduženje neka vrsta vrlo vjerovatno, ali pao nam je rejting, pa ne znam ko će nam to dati pare a da nije ozbiljno dranje sa kamatom. Usput, globalno su kamate počele rasti, pa svakako sledeći dug će dobro da košta. Opet moram o koroni, ako je hitno ne regulišemo, bye bye sezona. Turci odavno gaze sa oglašavanjem, počeli i Hrvati, nas niđe. Možda bude nešto malo jul avgust, Srbija i Bosna, ali je to jadno.

    Policija, neće mlatiti u početku. Kasnije zavisi od okolnosti. A možda unutar iste bude neke kolizije. Plan za budući razvoj ne postoji. Uz ekonomsku nestabilnost, politički smo postali nestabilna zemlja evo neko vrijeme. Tu slabo ljudi ulažu.

    Sve mi je ovo na jednu stranu, na drugu mi je da se dnevno umire kao da je jebeni građanski rat u toku. Razumi i ti mene.

  11. #1934
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Ja stvarno @Gagarin ne znam čemu takvo igranje sa statistikom. Krajem novembra mjeseca je neđe bilo cca 55 miliona zaraženih u svijetu. Danas ih je 217 miliona. Eto taman puta četiri. Pojavili su se novi sojevi koji se šire brže od onog prvog.

    Mi ne možemo sigurno biti mimo svijeta sem ako se potpuno ne zaključamo, a to naša država ne može ekonomski da preživi jednostavno. Za to što ćemo pocrkat, ako se na duži period zaključamo, možemo zahvaliti samo trodecenijskoj vlasti DPSa. Ili misliš da su ovi novi krivi za stanje u ekonomiji??

    Pa imali smo šefa NKTa Simovića koji je na FB išao live sa patriotskih protesta, čisto da podsjetimo i imali smo nečuvenu selektivnost u primjeni mjera i sprovođenju kazni.

    Bore li se ovi novi sa epidemijom da valja, ne! Ali ajde da vidimo šta su opcije:

    1) totalni lock na minimum 3 nedjelje
    2) drakonsko sprovođenje mjera i klepanje kazni od po 500€ za nenošenje maski itd.

    Opet mislim da je bolje ovo prvo uz zabranu udaljavanja od mjesta stanovanja preko par stotina metara da se ne bi posjećivali po kućama itd.

    Nakon toga full otvaranje zbog sezone inače pocrkasmo.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  12. #1935
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Meni je npr bitnije da li ce se ponovo zaduzivati iduce godine jer ce sacuvati drzavnu upravu zbog glasova, da li ce policija nastaviti da bude batinaska ekspedicija i da li imamo ikakav plan za buduci razvoj.
    Tako da svako ima svoja interesovanja. Izvini sto nemam zelju da samo o jednoj stvari pricam
    Meni je priča o komitima i batinaškim ekspedicijama ista, tj. potpuno nebitna u datom momentu.. Jer ako se sa ovim prvim (koje se trenutno dešava i te kako se dešava brz obzira da li je to popularna tema na ovom topiku ili bilo kojem drugom) ne pozabavimo, pa recimo da će nam budući razvoj biti najmanji porblem - pored gladi..
    Jedno vuče drugo i za sad mi ovo liči na daleko veće sr*nje nego što je bila prošla godina.. Mi ladno već sad treba da zaboravimo na ovogodišnju sezonu (pošto je to srž bitisanja privrede) i da se fokusiramo na sprečavanje dalje štete tj. da se vidi što se može uraditi u sledećoj..
    Možda crnjačim ali biću tu i za pola godine (nadam se) pa ću tada čitati fokus tebe i pojedinih na ovom forumu.. Ništa lično, cijenim te kao forumaša od kojeg se uvijek nešto može pročitati a i naučiti, samo ima momenata kad stihijski ideš iz krajnosti u krajnost..

    Meni je jako bitno kako ćemo svi mi izgurati ovu godinu a opet, nijesam optimista sa ovakvim ponašanjem sistema (i to me čak zabolje za političku konotaciju istog)..

    Bojim se da ćemo biti na raskrsnici i to nimalo prijatnoj..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. #1936
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    @kimmi, isponavljamo smo se. Ovo je već katastrofa koliko je mrtvih. Prvi smo svijetu po procentu zaraženih, a peti smo u svijetu po smrtnosti (eto malo smo mlađi od drugih nacija, pa nam je manje mrtvih). I imamo ludoga premijera koji voli da se izvinjava.
    Ovo nema veze sa globalnim trendom. I u globalnom trendu prednjačimo. Neću vala više.

  14. #1937
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mislim da će rasti ta agresija. Jbg. u vlasti imaš partije sa građanskim (manje ili više) predznakom i sa srpskim (manje ili više) predznakom i neke između ova dva predznaka. Nemaš partije sa crnogorskim predznakom, kao ni sa bošnjačkim, albanskim... Frustracija Crnogoraca sa snažnijim nacionalnim osjećajem. Isto kao Front prije promjene vlasti što je bio agresivan.

    Zaduženje neka vrsta vrlo vjerovatno, ali pao nam je rejting, pa ne znam ko će nam to dati pare a da nije ozbiljno dranje sa kamatom. Usput, globalno su kamate počele rasti, pa svakako sledeći dug će dobro da košta. Opet moram o koroni, ako je hitno ne regulišemo, bye bye sezona. Turci odavno gaze sa oglašavanjem, počeli i Hrvati, nas niđe. Možda bude nešto malo jul avgust, Srbija i Bosna, ali je to jadno.

    Policija, neće mlatiti u početku. Kasnije zavisi od okolnosti. A možda unutar iste bude neke kolizije. Plan za budući razvoj ne postoji. Uz ekonomsku nestabilnost, politički smo postali nestabilna zemlja evo neko vrijeme. Tu slabo ljudi ulažu.

    Sve mi je ovo na jednu stranu, na drugu mi je da se dnevno umire kao da je jebeni građanski rat u toku. Razumi i ti mene.
    Ne slazem se da sada agresiju hard core crnogoraca treba da gledamo sa manjim prezirom nego zurke DFa. Jednostavno onda dajemo vojvodi od anb armiju podrzavalaca da je sistem napravljen da njih ponizava. I tesko je reci da nisu u pravu. Pa evo ovdje ljudi koji su zagovarali hapsenje carevica zbog prangijanja iz topa, sada relativizuju ponasanje cetinjana nekom provokacijom. Ne mozes mene ubijediti, a ne nekog iz kafane u selu pored Berana.
    Zasto bi se zaduzivali. Ne slazem se, pa sve da se kamate prepolove. Kakav je razvoj ulaganje u prenaduvanu drzavnu administraciju ili monopolisticke firme i preduzeca. A sto se turizma tice on generise dosta, ali polako svi kapiraju da je dugorocno to neodrzivo, jer komooetan lanac nikada nije uvezan. Svodio se na mesetarenje i grabljenje za 25 dana. Nije poboljsao uslove zivota u primorskim gradovima sa novim sadrzajima, nego je samo doveo do pucanja postojecu infrastrukturu. Evo to gledamo po PG zadnjih godinu dana, a ne dje se slije 5x vise ljudi za mjesec dana.
    Je li pomogao poljoprivredi, stocarstvu, prodaji vode, ribarskom sektoru, uslugama ili IT industriji. Nije uopste. Zasto onda sminkamo mrtvaca koji nije pomogao nicemu sem prividu ekonomije.
    Da, slazem se da je Covid ukucao pistoljem za eksere gomilu zakivaka u ovog mrca zvanog CG ekonomija. Ali mi ga mrcvarimo malim cekicem jos od 2019 nadajuci se da ce da se desi neko cudo. Nece
    Evo neko pomenu gradjevina kao mora raditi. 2019 je izdato 50% manje dozvola nego godinu ranije, a pad komercijalne gradjevine je cak oko 64%.
    2020 je ta cifra jos gora jer je 70% manja nego 2019. Gdje dominiraju privatne kuce i firme sa objektima.
    I taj posao trpi evo nekoliko godina. Nije da je sve do Covida. Od 2014 godine CG ekonomija je kokoska za dzak brasna, ili ekonomski receno kompenzacije. Zato smonsw zaduzivali nemilice, jer realnog novca nema odavno
    Last edited by Hell Raiser; 09-03-21 at 00:05.

  15. #1938
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Velika je muka kad se ostane bez apanaža,ipak su to manje više sve izdržavana lica.
    Vjerujem da će u nekoj budućnosti biti ukinuta i pomoć koju grad Podgorica daje godinama Cetinju od oko milion eura svakog ljeta gospodnjeg.
    Što bi rekli prethodni vladari-neka se Cetinje samo snalazi i igra u tržišnoj utakmici.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #1939
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/politika/b...cama-za-8-mart

    IMA li iko da prokomentarise ovaj "los" potez ministarke
    Mozda je ovo pocetak da prestanemo od malih nogu da podmicujemo

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  17. #1940
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Pa sad ne znam ni je li dobra. Losa stvar je sto se dozvoljava roditeljima da kolo vode na viber grupama, sa druge strane je koliko sam cuo postalo opste ludilo sa tim skupljanjem za razne stvari.
    To bi trebalo, licnog sam misljenja, da nauci djecu zajednickom ulaganju i vrijednosti novca.
    Nekad je to skupljao odeljenski blagajnik i nikada ulaganje nije bilo preko vrijednosti mozda eura danas. I onda nekoliko djece sa tih mozda 30 eura u dzep ozvaga cvijece i jos nesto. Koliko se sjecam osnovne skole, odjeljenja su se takmiscil ko ce kreativnije da potrosi taj novac. Sva su raspolagala sa skoro istim parama jer je razlika u broju ucenika bila max 2 ili 3

  18. #1941
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne slazem se da sada agresiju hard core crnogoraca treba da gledamo sa manjim prezirom nego zurke DFa. Jednostavno onda dajemo vojvodi od anb armiju podrzavalaca da je sistem napravljen da njih ponizava. I tesko je reci da nisu u pravu. Pa evo ovdje ljudi koji su zagovarali hapsenje carevica zbog prangijanja iz topa, sada relativizuju ponasanje cetinjana nekom provokacijom. Ne mozes mene ubijediti, a ne nekog iz kafane u selu pored Berana.
    Niko ne kaže sa kojim nivvom prezira gledati bilo čijo agresiju. Na ovom forumu, a kod naroda vjerovatno i više svako prezire tuđu agresiju, a svoja mu je OK. Kad se carević sa ekipom zalijetao na policiju u Budvi pretpostavljam da su protivnici DPS pričali o borbi protiv političke korupcije, a ne o kršenju mjera. Sad je na drugoj strani priča o borbi protiv kulturne okupacije, a ne o kršenju mjera. Isti je to narod. A dviljanje je bilo i jedno i drugo.

    Zasto bi se zaduzivali. Ne slazem se, pa sve da se kamate prepolove. Kakav je razvoj ulaganje u prenaduvanu drzavnu administraciju ili monopolisticke firme i preduzeca. A sto se turizma tice on generise dosta, ali polako svi kapiraju da je dugorocno to neodrzivo, jer komooetan lanac nikada nije uvezan. Svodio se na mesetarenje i grabljenje za 25 dana. Nije poboljsao uslove zivota u primorskim gradovima sa novim sadrzajima, nego je samo doveo do pucanja postojecu infrastrukturu. Evo to gledamo po PG zadnjih godinu dana, a ne dje se slije 5x vise ljudi za mjesec dana.
    Je li pomogao poljoprivredi, stocarstvu, prodaji vode, ribarskom sektoru, uslugama ili IT industriji. Nije uopste. Zasto onda sminkamo mrtvaca koji nije pomogao nicemu sem prividu ekonomije.
    Da, slazem se da je Covid ukucao pistoljem za eksere gomilu zakivaka u ovog mrca zvanog CG ekonomija. Ali mi ga mrcvarimo malim cekicem jos od 2019 nadajuci se da ce da se desi neko cudo. Nece
    Evo neko pomenu gradjevina kao mora raditi. 2019 je izdato 50% manje dozvola nego godinu ranije, a pad komercijalne gradjevine je cak oko 64%.
    2020 je ta cifra jos gora jer je 70% manja nego 2019. Gdje dominiraju privatne kuce i firme sa objektima.
    I taj posao trpi evo nekoliko godina. Nije da je sve do Covida. Od 2014 godine CG ekonomija je kokoska za dzak brasna, ili ekonomski receno kompenzacije. Zato smonsw zaduzivali nemilice, jer realnog novca nema odavno
    Ovdje si se doavtio gomile stvari i moglo bi se razglabati koliko oćeš. Pitanje je koju godinu se nećemo "neto" zadužiti, odnosno koja će to biti godina kada pozjamimo manje ili jednako onome što smo vratili. A zadužiti se moramo. Ono što nam ide u prilog jeste da nema velikih tranši obveznica za vraćanje do 2025. Do tada se vraćaju uglavnom krediti gdje se može dogovarati i reprogram. A reprogram košta više od pozajmljivanja.
    Plate u administraciji su za 4 godine porasle za 100 miliona što indicira sa masovnim zapošljavanje SD i BS kad su mogli da ucjenjuju posle 2016. Veći je problem višak u vladi nego plate koje su dosta skromne, uglavnom nisu veće nego u privatnom sektoru za dati nivo obrazovanja. Nego bojim se ja dubine, odnosno da će posle direktora i sekretara krenuti i partijsko zapošljavanje običnih službenika. Ako vučeš paralelu sa Budvom to je nekih 10.000 novih činovnika. Još jedno 150 Mln za bruto plate godišnje.
    Sa druge strane, kidanje plata i otpuštanje ako bi izveo, to bi ti dodatno obalilo ekonomiju, jer bi pala agregatna tražnja. Rešenja u ekonomiji nikad jednostavna. Kvadratura kruga, pas i rep...
    Što se turizma tiče, navedi zemlju gdje je dominantan turizam a koja je bogata... Uz to, turizam stvara rentijerski mentalitet kod naroda. Tu se slažemo. A ponovna industrijalizacija... Sa kojim ljudima? Sve da dođe Hjundai da pravi Novi Radoje Dakić. Možda koncept kao Srbija, najprostije tehnologije, gdje država subvencijama i poreskim olakšicama plaća zaposlene, samo da ne bi došli u Beograd koji je prenapučen na svaki način? I to je pokušano pa nije uspjelo. Jbg. ne mere bez auto puta.
    Građevina, izdate su dozvole za naredne godine. Od dozvole to gradnje to traje. Tako da smanjeni broj dozvola po broju gradilišta primjećuješ za koju godinu.

    Uglavnom, odluke koje se donosi u državi obično ostavljaju dobre ili loše posljedice kroz koju godinu. Rijetko to bude brže mjerljivo, a kod nove vlade (koja dosta brzo stara ) se to desilo u dva slučaja:
    Zaduženje dobro odrađeno, po dobrim uslovima.
    Korona (ipak najvažnije jer košta ljude života, nemoj da si guzica i da te ne zanima jer si mlađi). Rezultat katastrofa, gori od prethodnika. I saznasmo da nam premijer nula prekrižena karakter.

    Što se tiče nekih "opštijih" stvari kao što su policija, vladavina prava, korupcija i sl... Tu ćeš se tek načekat do rezultata. Da se danas otvori slučaj korupcije, pa do pravosnažnosti bez sporuazuma, makar će se dvije vlade izmjenjati, a moguće i više. A svjedoci smo da kod nas lagano padaju presude kad se promijeni vlast (državni udar). A svakako su rezultati prilično deskriptivni sa subjektivnim osjećajem pojedinca sukladnim njegovim političkim preferencijama. Ili sa intelektualnog na opbični jezik : Daleko je do murava...

    P.S. Kad se pomenu državni udar pade mi na um da možda imamo šansu u zdravstvenom turizmu. Dikić je kad je uhapšen došao da se pomoli pred smrt od terminalne faze raka. A ode doma zdrav ka puce posle četri godine u istražnom. Možda da istražni zatvor preuredimo u kliniku za liječenje odmaklih faza kancera, a da nam Dikić bude zaštitno lice? Dobar je sa ovim novima, pa da ga zamole?

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  20. #1942
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Meni je priča o komitima i batinaškim ekspedicijama ista, tj. potpuno nebitna u datom momentu.. Jer ako se sa ovim prvim (koje se trenutno dešava i te kako se dešava brz obzira da li je to popularna tema na ovom topiku ili bilo kojem drugom) ne pozabavimo, pa recimo da će nam budući razvoj biti najmanji porblem - pored gladi..
    Jedno vuče drugo i za sad mi ovo liči na daleko veće sr*nje nego što je bila prošla godina.. Mi ladno već sad treba da zaboravimo na ovogodišnju sezonu (pošto je to srž bitisanja privrede) i da se fokusiramo na sprečavanje dalje štete tj. da se vidi što se može uraditi u sledećoj..
    Možda crnjačim ali biću tu i za pola godine (nadam se) pa ću tada čitati fokus tebe i pojedinih na ovom forumu.. Ništa lično, cijenim te kao forumaša od kojeg se uvijek nešto može pročitati a i naučiti, samo ima momenata kad stihijski ideš iz krajnosti u krajnost..

    Meni je jako bitno kako ćemo svi mi izgurati ovu godinu a opet, nijesam optimista sa ovakvim ponašanjem sistema (i to me čak zabolje za političku konotaciju istog)..

    Bojim se da ćemo biti na raskrsnici i to nimalo prijatnoj..
    Ako ces bas licno misljenje, mislim da smo tu raskrsnicu vec prosli. Objasnicu poslije. Sto se covida tice, mislim da je veca histerija na mrezama nego sto narod to zarezuje. Juce sam oko 7 zaglavio na glavnom bulevaru. Kolona u dva reda je bila od cvetinog brijega do dva kovcega. Toliko o tome. 19 casova veca guzva nego u sred radnog vremena kad ljudi kuci idu. Ministarka je debelo zajebala, ali nemoj da pricamo o narodu koji kuka za pravilima, ali da se ona primjenjuju na nekog drugog, jer sam "JA" odgovoran.
    Na temu raskrsca. Imamo jednu od vecih ekonomskih kriza, a oni se raspravljaju 3 mjeseca. I onda izlaze sa zaduzivanjem koje se preko 65% odnosi na plate. Dobro znam da moraju jer su imali praznu kasu, ali opet. Lijepa je prica o ulaganjima u razvoj, ali jos nisam cuo kako su zamislili da smanje taj aparat. I ne zanimaju me price o formiranju socijalnih slucajeva, jer eto samo u februaru je ogaseno 5k radnih mjesta u realnom sektoru. Da ne brojimo od septembra prosle godine. Pa niko ne kuka za njima, a kukamo za budzetskim radnicima i sta ce oni. Isto sto i ostali.
    Ovo mi govori da plana nema, vec da se ide po inerciji 1 zaposljeni 4 glasa. Nece niko pritiskati, ali vidim da se ide na inerciju tog sistema.
    Politicke partije sa druge strane cekaju vladu da predlaze zakone. Kao da to nije njihov posao. Kao da ne umiju poslati predloge zakona vladi o ekonomskim podsticajima i olaksicama. Pa neka vlad provjeri da li utice na budzet ili ne. DPS kuka 20 godina kako bi bili bolji da su imali bolju opoziciju, a sad ne znas da li je DF bio gori tada ili oni sada.
    Turizam je morao da pukne. Pa ima tema dje godinama ljudi iz te branse pricaju o problemima. Mislim da od 2017 pricaju kako ce da se ovo zavrsi. Problem je sto je doslo naglo, pa nam se cini da se sad desilo. Ali opet sa druge strane se nema nikakav odgovor kako makar nesto od toga sacuvati. Prosli su vodili to stihijski, sada ne znas ni da li ga ko vodi.
    Podlijeze se pritisku da mora neko cudo da se izvede, pa se preskacu sitni koraci koji bi mogli da dovedu do oporavka.
    Dosli smo u situaciju da previse kompromisa prave za stvari koje nsu politicke prirode. Sad svi odjednom nesto traze i uzimaju vrijeme.
    Tehnicka ste vlada, ne morate da se dodvoravate svakome. Dajte da vidimo pravac razvoja. Sta mozemo da radimo i kako. Koga privuci sa investicijama i oko cega.
    Podvuci crtu koncesionarima sljunka i drveta. Turizmu i gradjevini takodje. Zasto bi drzava pomagala gradjevincima jer su obustavili operacije da bi sacuvali cijene kvadrata. Pa neka kukaju do sjutra. Sav se posao sveo na kompenzacije evo 10 godina, dje su najvise profitirali investiori i kamatasi. I sad treba da im se pomaze....
    I evo sad znam da ce podleci pritisku i pomoci tim sektorima, jer kao privreda....
    Trenutna vlada mi djeluje kao tim vatrogasaca koji je uletio u stan sa velikim pozarom u kuhinji.
    Ugasice onintaj pozar, samo je pitanje u kakvom ce stanju biti taj stan kad zavrse.
    Evo oko akciza da pomenem. Gorivo necu jer su se serijali o tome napisali, ali hocu npr alkohol. I dalje je ista akciza, sto govori da su kafane bile i ostale najveci posao u CG. Pa se tu ubiru pare. Opterecenje na plate je 64% procenta sa racuna poslodavca. To sto je pola kao na teret zaposljenog a pola na racun firme ne pije vodu kao izgovor. Jer se ne moze desiti da poslodavac plati samo svoje, pa neka se radnik cima sa drzavom za svoj dio.
    Sa druge strane ista ta drzava svojim zaposljenim ne placa nista. Dok se ne krene u penziju. Mislite li da je MA usamljeni slucaj. Sacekaj plantaze, vidjeces istu stvar. Ili zeljeznica ili.....
    To direktno potkopava PIO, i ne vidim da ovi gledaju kako da to rijese, osim zaduzivanja. Nije to bas rjesenje koje je dugorocno. Nije bilo DPSu pa nece ni ovima. Sad DPS je neartikulisano nezadovoljstvo olicio u crkvi i srbiji, ali je problem daleko dublji. E sad dolazimo do tih pendrek institucija kojima je dobar dio sopstvenog naroda bio neprijatelj. I zato nije smio da ga dobije DF jer bi lose parametre ekonomije koje kljucaju ispod brige za zastavu i zdravlje rijesio na isti nacin.
    Ako bas hocemo da pljujemo rad vlade, ima 1000 stvari, ali nemojmo samo da krivimo koronu za bas sve. Sta kad prodje ili se smiri.
    Bas ne vidim da se ima realan plan kako dalje i u kojem pravcu

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  22. #1943
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Izmisljotina, makar za vojnu obavjestajnu. CdM i njihovi pouzdani izvori, Medojevic i slicni ljubitelji kapljice. Dobro jos nisu poceli onog "Profesionalca" iz ANB da citiraju
    U svome reagovanju Injac je potvrdila ostavku šefa Vojne obavještajne službe. Tako da nije baš izmišljotina, iako je informacija došla preko Pobjede i CDM. Rekoh ja, došli smo do faze da se moraju čitati obije strane...

    https://www.pobjeda.me/clanak/sarano...podnio-ostavku

  23. #1944
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    U svome reagovanju Injac je potvrdila ostavku šefa Vojne obavještajne službe. Tako da nije baš izmišljotina, iako je informacija došla preko Pobjede i CDM. Rekoh ja, došli smo do faze da se moraju čitati obije strane...

    https://www.pobjeda.me/clanak/sarano...podnio-ostavku
    Bila je svakako izmisljotina kad sam ja napisao, podnesena je ostavka kasnije,

  24. #1945
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bila je svakako izmisljotina kad sam ja napisao, podnesena je ostavka kasnije,
    Da je izmišljotina napisao si 6.03 (subota). Reagovanje ministarstva je u Pobjedi objavljeno 8.03. Dakle, zaprimljeno 7.03. i obajvljeno sjutra. Moguće da je podnio ostavku 7.03. u nedelju. Ima smisla...

  25. #1946
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da je izmišljotina napisao si 6.03 (subota). Reagovanje ministarstva je u Pobjedi objavljeno 8.03. Dakle, zaprimljeno 7.03. i obajvljeno sjutra. Moguće da je podnio ostavku 7.03. u nedelju. Ima smisla...
    Podnio je, koliko ja znam, uvece 06.03.

  26. #1947
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Podnio je, koliko ja znam, uvece 06.03.
    Moguće, mada subota veče je malo čudan termin za ostavku "iz privatnih razloga", složićemo se. Svakako nije uobičajno ni da šef bezbjednosne službe "traje" mjesec i po. Ali i savjetnici premijera traju po mjesec dva. Meni sve to govori da tu ima dosta "trenja". Liči malo na Trampov kabinet. Ili pobjegneš ili te istjeraju.
    A ako pročitaš tekst u Pobjedi na koje je reagovalo MO sa "privatnim razlozima ostavke" u tom ministarstvu nije baš idila, a izgleda da je Šaranović pobjegao odatle.

    https://www.pobjeda.me/clanak/aleksa...n-samo-35-dana

  27. #1948
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A zadužiti se moramo. Ono što nam ide u prilog jeste da nema velikih tranši obveznica za vraćanje do 2025. Do tada se vraćaju uglavnom krediti gdje se može dogovarati i reprogram. A reprogram košta više od pozajmljivanja.
    Da, ali do kada i sa kojim ciljem. Super sto imju 4 godine relaksiranije pozicije, ali vrijeme tece brze nego sto mi volimo ili nam odgovara. Proslo je pola godine. 3 od formiranja vlade. Ne djeluje da imaju ikakav dugorocni cilj, dalje od gasenja sitnih i velikih pozara. Znam da se mora to uraditi, ali je zeznuto kad je samo po swbi cilj. Normalni ljudi bi razmisljali sta poslije pozara a ne ajde da ugasimo pa da napravimo komisiju koja ce da vijeca sta dalje. Tako su propale i velike banke 2008 koje su mogle svu drzavu sa stanovnicima i gacama da kupe. Znanja su imali samo je bio zaslijepljen egom.
    Plate u administraciji su za 4 godine porasle za 100 miliona što indicira sa masovnim zapošljavanje SD i BS kad su mogli da ucjenjuju posle 2016. Veći je problem višak u vladi nego plate koje su dosta skromne, uglavnom nisu veće nego u privatnom sektoru za dati nivo obrazovanja. Nego bojim se ja dubine, odnosno da će posle direktora i sekretara krenuti i partijsko zapošljavanje običnih službenika. Ako vučeš paralelu sa Budvom to je nekih 10.000 novih činovnika. Još jedno 150 Mln za bruto plate godišnje.
    Evo ne znam. Licnog sam misljenja za sve u zivotu podvuci crtu i idi dalje. Nepopularno je i politicki neisplativo, ali je dugorocno isplativije. Godinama ovdje pricam da je DPS mantra "poslije mene potop" i to upravo gledamo. Nisu ni oni vidjeli dalje od dnevnog interesa, polako pocinjem i za ove da mislim isto.
    Ne znaci da necu osuti kad neko pocne da zagovara vracanje na staro ili kaze da je prije bilo bolje, sa losom ili nikakvom argumentacijom.
    Što se turizma tiče, navedi zemlju gdje je dominantan turizam a koja je bogata... Uz to, turizam stvara rentijerski mentalitet kod naroda. Tu se slažemo.
    I to zavisi. Turizam je ulaz na mala vrata. Sta smo dobili od kojekavih portoa, bejeva, onlija i ne znam ni ja cega.
    Poenta dovodjenja tih ljudi je da sa njima sjednes kao drzava i vidis da li oni mogu doprinijeti necemu. Mozda da istrpis i neki udarac, ali da privolis te ljude da ostanu malo duze i da mozda pokusaju nesto ovdje. A nama je praksa neka kupe stan, posalji im nekog gramzivog birokratu pa vidi da li je zainteresovan da nas podmiti da mu napravimo zakon. To pomaze ako imas naftu, dijamante, zlato, platinu ili bilo koji resurs koji mi nemamo. Ispali smo glupi za medalju. Je li mozda mogla da se razvije industrija oko nadogradnje i opremanja jahti, dalje od ciscenja istih ili u slucaju prostitucije, ciscenja vlasnika.
    Ovako smo jeftino gorivo, vez i zabava.
    A ponovna industrijalizacija... Sa kojim ljudima? Sve da dođe Hjundai da pravi Novi Radoje Dakić. Možda koncept kao Srbija, najprostije tehnologije, gdje država subvencijama i poreskim olakšicama plaća zaposlene,
    Jbga, ne zalazem se za industrijalizaciju jer ona funkcionise u koruptivnim drzavama na stetu radnika i okoline. Ali smo u poziciji da bi cak i takvo uber lose rjesenje bilo nekakva svijetla tacka
    Građevina, izdate su dozvole za naredne godine. Od dozvole to gradnje to traje. Tako da smanjeni broj dozvola po broju gradilišta primjećuješ za koju godinu.
    Gradjevina na zalost ili srecu usporava vec nekoliko godina. Prezasicenost trzista i pokusaj da se cijene na nezainteresovanom trzistu ocuvaju kroz ogranicenje ponude. Taktika stara koliko i trgovina. Cim vidis da se pojavljuju investitori koji smanjuju kvalitet i rade sa manjim operacijama, ne znaci nuznonda se trziste popravlja vec dosta cesto da je u silaznoj putanji. Evo vlasnici stanova u Sity key izgleda podnose tuzbu protiv Celebica za prevaru vezanu za setaliste uz Moracu. Licnog sam misljenja da ce i Zetagradnja popiti za novi kvart kod duvanskog, jer ce ononsve ostaviti nezavrseno, do srecnijih vremena. Jer treba da napravi jos 4 zgrade uz bulevar koje su na cekanju. Sumnjam da ce uci brzo u izgradnju. Onda ce opstina da uleti sa nekakvim parkom tamo za neke milione, na konto popravljanja uslova zivota u tom dijelu grada. Nije da to nismo vec gledali sa 11 miliona za City kvart. I onda ce da se tapse na mrezama kako je to dobar potez jer eto vlasnicima se poboljsavaju uslovi. I ako ode Vukovic pa dodje novi iz sadasnje vlasti ce napraviti to na kraju. I opet cu da pljunem na isti potez pa brat rodjeni da mi je, a ne politicar. Ajte sredite u park na cosak bloka 5 pa neka investotori razmisljaju o ugodnosti zivota u svojim kvartovima. A ne ja da sam zahvalan sto drzava ili opstina trose milione na prevare gradjevinaca
    Uglavnom, odluke koje se donosi u državi obično ostavljaju dobre ili loše posljedice kroz koju godinu. Rijetko to bude brže mjerljivo, a kod nove vlade (koja dosta brzo stara ) se to desilo u dva slučaja:
    Zaduženje dobro odrađeno, po dobrim uslovima.
    Korona (ipak najvažnije jer košta ljude života, nemoj da si guzica i da te ne zanima jer si mlađi). Rezultat katastrofa, gori od prethodnika. I saznasmo da nam premijer nula prekrižena karakter.
    Da, znam da nece se osjetiti ni 10 ali opet imas sitne detalje gdje ako gledas mozes vidjeti dje se ide i kako. Mozda je do mene, ali ja ih ne vidim. Nikakve. Ove mjere ekonomske ne daju nikakav ni nagovjestaj necega, a ne pravac. Osim krpljenja ponora koji su napravljeni.
    Što se tiče nekih "opštijih" stvari kao što su policija, vladavina prava, korupcija i sl... Tu ćeš se tek načekat do rezultata. Da se danas otvori slučaj korupcije, pa do pravosnažnosti bez sporuazuma, makar će se dvije vlade izmjenjati, a moguće i više. A svjedoci smo da kod nas lagano padaju presude kad se promijeni vlast (državni udar). A svakako su rezultati prilično deskriptivni sa subjektivnim osjećajem pojedinca sukladnim njegovim političkim preferencijama. Ili sa intelektualnog na opbični jezik : Daleko je do murava...
    Daleko jeste, ali se mora poceri. Nedje nekad. Mozda bude malo saplitanja, mozda se i padne, ali se krenuti mora. Cak mi je i taj zakon o tuzilastvu covjek iz kome. Pa malo zapnes za sto, malo za kredenac, ali opet bolje nego lezanje i kuknjava
    Last edited by Hell Raiser; 09-03-21 at 11:05.

  28. #1949
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    @Hell Raiser, našli bi se neđe na pola što bi se reklo.
    Evo ti par stvari. Turizam sa raznim Portoima i Bejevima je najzdraviji dio, mislio sam na apartmanizaciju i rizorte zatvorenog tipa all inclusive. Te dvije stvari su smrt za ekonomiju i destinaciju. U Portu npr jedna firma proda 1,5 Mln+ EUR vina jahtama fodišnje. Hipotekarna drži otvorenu filijalu, a gradska joj je filijala na 100 metara odatle. Ima ozbiljnu matematiku, vjeruj. Znači, generišu side biznise. navodim dva primjera. Isto tako i u Lušticu polako. Problem su apartmani i all inclusive geta kojih, srećom, nemamo previše.

    Što se građevine tiče, sjećam se da je čini mi se 2017 izdato dozvola za 300.000 m2 i da smo pali na nos za taj podatak. To se polako privodi kraju, u ovom dijelu grada gdje su sada čepovi Capital-Delta. Iz tog razloga nije u PG rasla cijena kvadrata dok je Belvil u BG pored delte sa 1400 skočio na 2500. Zapljusnula je market kod nas sumanuta ponuda. Sad kad koči, koče i investitori krčme postojeće, osjetiće se i to na ekonomiju kasnije, vjeruj.

    Realno što se ekonomije tiče, nema neke strategije. Svidio mi se Milatović kod Petra sa pričom o startupovima, IT biznisu, frilenserima... Mislio sam i da ima iskustvo jer je bio glavni ekonomista u para-javnoj banci EBRD. No, bojim se da je i to predaleko. Premda takve stvari ne koštaju previše a daju dosta brze rezultate.

    Da sam ja vlast, što bi. Obrazovanje i brutalna vladavina prava do mjere da bi postao neslobodna zemlja primjenjujući istu poput Singapura. I pokušao postati neki regionalni finansijski centar, sa zonama gdje se primjenjuje anglosaksonsko pravo.

    Ali takva vladavina prava podrazumijeva da se npr uhapse Vučinić i sindikalci ako ispred kapije KAP-a vrbuju radnike ukoliko stoje na Pejovićevom posjedu. Možeš li to zamisliti kod nas? navodim kao paradigmu. Zaštita imovine baš brutalno.

    kad smo kod KAP-a iz svih navedenih razloga u ekonomiji nije baš vrijeme za jahanje po čovjeku. A vjeruj ima vrhunsku reputaciju u poslovnim krugovima što se dogovora tiče. A i kod zaposlenih. Sad možda ne baš kod Meda, ali ne čini li ti se da je bio malo vizionar u vezi njega. Mada, Medo ga posle onoga nije više čačka. A jes svakog drugog...

  29. #1950
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Da se razumijemo, nije da ne generisu side biznise. Samo smatram za usluge koje je drzava napravila, sad treba da uzme "plodove" rada pislije toliko godina. Ne pricam o ciscenjima jahti, vec o nadogradnjama. Dovedi sa strane ili se povezi sa nekim odatle. Neka dovedu covjeka koji ima posao nadograsnje navigacionih i komunikacionih sistema. Kupi mu na kraju stan u Tivtu i daj mu prostor za rad. Neka dovede 3 covjeka i zaposli ostatak iz tivta. Daj mu subvencije 3 ili 4 godine. Mozda takvih vec i ima u Portu, da imaju nesto. Dizajnere enterijera tih plovila. Sta znam mehanicare koji mogu staviti nove ekoloske standarde na motore.
    A sta je nama praksa, daj nekome iz lokalnog DPS da ljusti skoljke sa oplate i uzimaj pare za izbore. Do kad? Dok albanija ne stavi nize cijene veza i goriva? Pa mi smo dobili posao kad je usla HR u EU. Nemoj da se zanosimo da nas vole, samo smo jeftini.
    Ne znam iskreno. Gledam kroz Dubai npr. Od prodavaca nafte do turizma i finansijskog centra. Malo su se stisnuli oko religijskih pravila, ali su doveli razlicite profile. Nafta je i dalje primarna, ali polako gubi ucesce u prihodima
    Ostati na izadvackom mentalitetu, nece biti pametno. Imacemo cistace i skipere, sa kojima necemo znati sta da radimo za najvise 10 godina. Ili mislis da Albanija nece pokusati da ih privuce

Page 78 of 543 FirstFirst ... 286874757677787980818288128178 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •