Page 494 of 543 FirstFirst ... 394444484490491492493494495496497498504 ... LastLast
Results 12,326 to 12,350 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #12326
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Đak koji je spavao na časovima engleskog se opet javlja
    Bolje prespavat par časova, nego bježat sa svih kao neki koji nas uče značenje riječi government.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #12327
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ajde što ne pratiš, nego što misi ni bio na bitnom času. Imaš neopravdani sa časa kad je kritika Vlade bila kritika parlamentarne većine a ne Vlade.

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...10#post5670210


    Evo da obnoviš gradivo, pa na idući čas propitujemo.
    Tacno sam znao da sam trebao pobjeci i sa ovog casa.
    Profesore, ako je sami Bog dao blagoslov ovoj vladi putem svojih predstavnika koji su sa njim na direktnoj liniji, ko smo mi da sudimo?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  4. #12328
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Tacno sam znao da sam trebao pobjeci i sa ovog casa.
    Profesore, ako je sami Bog dao blagoslov ovoj vladi putem svojih predstavnika koji su sa njim na direktnoj liniji, ko smo mi da sudimo?
    Samo aксиос može da im sudi. 3x molitva prije spavanja da se smiluje gospod Bog nad tobom i tvojim bježanjem sa časova.
    I krst drveni u kola okači.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  6. #12329
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,125
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kao i u cijeloj državi i među politički strankama, ne zna se ko koga....

    Ođe se ja malo naperih, al nema veze, sve u rok službe.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Aj pošto se priprema dom za bioskopski tv, imaš opravdani ovaj put, ne pišemo ti
    Forever young, i want to be forever young

  7. #12330
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Nema sto da mu se oprasta, bas je lose postupio, izudsio je na forumasima. A zna se da za te stvari sluze zena i djeca.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #12331
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,125
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    JTŽM rad
    Forever young, i want to be forever young

  9. #12332
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Samo aксиос može da im sudi. 3x molitva prije spavanja da se smiluje gospod Bog nad tobom i tvojim bježanjem sa časova.
    I krst drveni u kola okači.
    Okačićemo po hramovima grbove i umjesto Isusovih slika, Krsta Zrnovog i svetomučenike komite... e brate nemate uopšte problem da prihvatite da postoje i vjernici u CG...uopšte nemate problem.

  10. #12333
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Okačićemo po hramovima grbove i umjesto Isusovih slika, Krsta Zrnovog i svetomučenike komite... e brate nemate uopšte problem da prihvatite da postoje i vjernici u CG...uopšte nemate problem.
    Gdje sam ja to napisao da mi je problem da prihvatim da postoje vjernici u CG? Ajde molim te link do tog posta. Ako imaš, ako nemaš očekujem od tebe nešto drugo onda da napišeš.
    Kad smo već kod kačenja nečega na hramove, nema potrebe. Iako se to već radi, meni iskreno nekako skrnave svetinju. Čija god da je. Vizuelno je uništavaju. Evo jedan primjer recimo:

    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #12334
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Gdje sam ja to napisao da mi je problem da prihvatim da postoje vjernici u CG? Ajde molim te link do tog posta. Ako imaš, ako nemaš očekujem od tebe nešto drugo onda da napišeš.
    Kad smo već kod kačenja nečega na hramove, nema potrebe. Iako se to već radi, meni iskreno nekako skrnave svetinju. Čija god da je. Vizuelno je uništavaju. Evo jedan primjer recimo:

    Pa samim tim što se sprdaš sa molitvama, a i način na koji pišeš dovoljno govori... Mislim da nisam pročitao nikoga ovdje od forumaša da se posprdno ophodi u pisanju prema drugim vjerama. Poenta je poštovati vjeru i vjernike koji god da su.

  12. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  13. #12335
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Najviše treba poštovati vjernike koji ti ne priznaju državu i naciju, na čelu sa njihovom crkvom.
    Da ne bi diskutirali previše samo ću reći da redovno slušam radio stanicu na 104,7 koja zastupa i širi te stavove, tako da ako želite da me demantujete morate se njima obratiti.


    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  14. #12336
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Ja sam mislio ođe da se sprdam da će Mickey neđe po novoj da osnuje To KAP, naravno sve bez jednog eura troška. Nego, stvarnost sustignu sprdnju...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/57...cg-preuzme-kap

  15. #12337
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Najviše treba poštovati vjernike koji ti ne priznaju državu i naciju, na čelu sa njihovom crkvom.
    Da ne bi diskutirali previše samo ću reći da redovno slušam radio stanicu na 104,7 koja zastupa i širi te stavove, tako da ako želite da me demantujete morate se njima obratiti.


    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Mogli bi do sjutra da trvimo o ovoj temi, a jednostavno ne vidim smisao jer se o tome piše dugo ovdje, bez pomaka...

  16. #12338
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ja sam mislio ođe da se sprdam da će Mickey neđe po novoj da osnuje To KAP, naravno sve bez jednog eura troška. Nego, stvarnost sustignu sprdnju...

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/57...cg-preuzme-kap

    Ja sam sinoć pričajući sa ocem ovo izgovorio, mislim da je bila realna opcija...Bolje i ovo nego da ostane 500 ljudi bez ljeba.

  17. #12339
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Mogli bi do sjutra da trvimo o ovoj temi, a jednostavno ne vidim smisao jer se o tome piše dugo ovdje, bez pomaka...
    Potpuno se slažem nego rekoh da napomenem, pri čemu ne mislim na sve vjernike nego samo na one koji slušaju instrukcije i iskreno se nadam da ih nema premnogo.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  18. #12340
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,876
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,410
    Thanked in
    2,219 Posts

    Default

    Ništa ne treba da se poštuje po automatizmu. Bilo koja vjera ne zaslužuje blanko poštovanje, niti je činjenica da je neko vjernik razlog za poštovanje. Poštovanje se zaslužuje individualno, na osnovu priče, djela i ponašanja. Isto važi i za institucije. Da nije tako i dps bi trebalo poštovati zbog toga što im je u programu pravna država, socijalna pravda, ekonomski prosperitet, bratstvo i jedinstvo i slične gluposti. Sakrivanje religijskih institucija iza boga i vjernika iza religije nisu za poštovanje, naprotiv. Dobar čovjek je dobar bez obzira na to je li religiozan i koje je religije, isto važi i za lošeg čovjeka.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #12341
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ništa ne treba da se poštuje po automatizmu. Bilo koja vjera ne zaslužuje blanko poštovanje, niti je činjenica da je neko vjernik razlog za poštovanje. Poštovanje se zaslužuje individualno, na osnovu priče, djela i ponašanja. Isto važi i za institucije. Da nije tako i dps bi trebalo poštovati zbog toga što im je u programu pravna država, socijalna pravda, ekonomski prosperitet, bratstvo i jedinstvo i slične gluposti. Sakrivanje religijskih institucija iza boga i vjernika iza religije nisu za poštovanje, naprotiv. Dobar čovjek je dobar bez obzira na to je li religiozan i koje je religije, isto važi i za lošeg čovjeka.
    Pa upravo se opaska i odnosila na to da ne mora znaciti da je neko primitivan i loš ako se moli. Ne nose svi krst iz pomodarstva i "reda radi". Ja nikada se nisam sprdao ljudima drugih vjera. Svako ima pravo da vjeruje i ja to poštujem.

  21. #12342
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Medo je optužio Spajića za bačanje magije, preciznije kame hame talasa po Mojkovcu...

    Onaj pominje nekakve likove iz zadruge u skupštini, ovaj pokušava da bude duhovit, ali je toliko lud da se ne zna đe završava ludilo a počinje pokušaj duhovitosti.

    Đe smo mi zgriješili, pa su nam ovakvi pacijenti nekakvi predsjednici stranaka koje imaju po 5 i više poslanikanu parlamentu.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-12-21 at 15:31.

  22. #12343
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,876
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,410
    Thanked in
    2,219 Posts

    Default

    Poznaje Medo svoje glasačko tijelo. Opšte je poznato da glasači df-a masovno gledaju Zmajevu kuglu pa su odmah shvatili šta je htio da kaže.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #12344
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    e, ako ko zasluži platu to je Dražen Živković

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. #12345
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...Pos=0#cxrecs_s

    Slikalo ga dijete telefonom,greote

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

  25. #12346
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa samim tim što se sprdaš sa molitvama, a i način na koji pišeš dovoljno govori... Mislim da nisam pročitao nikoga ovdje od forumaša da se posprdno ophodi u pisanju prema drugim vjerama. Poenta je poštovati vjeru i vjernike koji god da su.
    Ako se iko sprda, to su vjerske zajednice. A kad smo kod sprdanja, ko je nazvao Crnogorce i Crnogrsku naciju Đilasovim kopiladima i komunističkim nakotom? Jesam li ja ili Amfilohije?
    Da nije neko iz katoličke crkve ili islamske zajednice nekad slično progovorio što o Crnoj Gori ili Crnogorcima. Nije.

    Pogledaj im poreski dug svima. Probaj ti da ga napraviš toliko i da ne plaćaš godinama.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ja-dva-miliona

    Prošetaj do Beča kad budeš u prilici ako već nisi. Posjeti Štefan platz. I dobro bači pogled na ulaznicu što i kako piše. Zamoli nekoga da ti prevede sa Njemačkog ako se ne snađeš.
    Htio sam napisati Notrdam u Parizu sli se sjetih da je izgorio u požaru.

    I stvarno mislim da se privrženost vjeri ne pokazuje sumanutim kačenjem krstova na retrovizore od kola, slaganjem slika svetaca na kontrolnu tablue, što je postala svojevrsna moda i znak prepoznatljivosti ko je za koga ili možda signal za blažu kaznu kod policajca.

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Najviše treba poštovati vjernike koji ti ne priznaju državu i naciju, na čelu sa njihovom crkvom.
    Da ne bi diskutirali previše samo ću reći da redovno slušam radio stanicu na 104,7 koja zastupa i širi te stavove, tako da ako želite da me demantujete morate se njima obratiti.
    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Ali ti nisi vjernik.
    Da ti objasnim to na primjeru iz moje ulice. Godinama smo bili jedina kuća koja je slavila slavu. Sredinom 90tih počeo je i komšiluk da slavi. Kako koja godina, sve je bilo bogatije. Doduše matetrijalno, duhovno mnogo manje.
    A bogatstvo se ogledalo u tome da dođe pop u kuću, ili neko sa većim činom. Da se dovede i muzika, po mogućnosti harmonikaš. Badnjak se bere od 5 metara.

    I onda dođu neki momenti, tipa iznosi se pokojnik iz kuće. I ti ultra, mega, giga, uber, super vjernici sa sve popom, iznesu pokojnika iz kuće naopako tj prvo glavom, i to prije podna.
    Treba li pominjat da pokojnik po sopstvenom priznanju nije bio kršten.
    Ali oni su vjernici, i to se broji.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #12347
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Ovo ako je tačno, i opet kažem ako je tačno još piše CDM, je jedna bruka i sramota.

    I čini mi se da je broj prekovremenih sati limitiran, da broj radnih sati ne može biti veći od 50 na nedjeljnom niovu.

    https://www.cdm.me/drustvo/ljekari-i...vace-advokata/

    Haos je među ljekarima i medicinskim radnicima koji rade na imunizaciji pritiv korone u Domu zdravlja Podgorica kojim rukovodi Danilo Jokić. Oni su ogorčeni nakon jučerašnje uplate jer im je, kako tvrde, sat prekovremenog rada na imunizaciji protiv Covid 19 plaćen – sestrama 1.44 eura, a ljekarima oko tri eura, što je više nego duplo manje u odnosu na ono kako je predviđeno zakonskim pripisima i GKU za zdravstvo, saznaje CdM.

    Prema ovom obračunu, ljekarima su sat prekovremenog platili satnicom manjom nego što se zakonski plaća medicinska sestra za prekovremeni rad.

    Najavljuju da će tražiti i pravnu pomoć i zaštitu.

    Kažu, toliko o Maršalovom planu, toliko o povećanju zarada zdravstvenim radnicima, toliko o brizi za one koji danonoćno rade tokom svih ovih mjeseci u brobi protiv korone i bore se za ljudske živote, toliko o vrednovanju posla koji rade prifesionalno.

    Kako to izgleda na jednom primjeru brojki: Za sedam dana-42 prekovremena sata u dvije smjene-60,48 eura.

    Prekovremeni rad se obračunava u skladu sa zakonskim propisima i GKU za zdravstvo i on zavisi od školske spreme, dužine radnog staža, koeficijenta zaposlenog i primjera radi za sestru sa srednjom školskom spremom iznosi oko 3,30 eura, što je više nego duplo u odnosu na 1,44 eura kako je izvršen obračun za novembar.

    Ni to ne bi bio problem da zaposleni nijesu dovedeni u veliku zabludu, jer ih niko nije obavijestio da se više neće plaćati u skladu sa zakonom već će biti promjena zbog sredstava koja su dobijena od SZO kao donacija.

    Radnici su nezadovoljni i potražiće pomoć kod advokata iz razloga što nijesu bili obaviješteni i zahtijevaju da im se obračun uradi u skladu sa zakonom za prethodni period, a da izmjene nastupe tek nakon davanja informacije o budućim koracima.

    Primjera radi, oni koji su očekivali da dobiju 165, primili su 72 eura za 50 sati prekovremenog rada.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #12348
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Medo je optužio Spajića za bačanje magije, preciznije kame hame talasa po Mojkovcu...

    Onaj pominje nekakve likove iz zadruge u skupštini, ovaj pokušava da bude duhovit, ali je toliko lud da se ne zna đe završava ludilo a počinje pokušaj duhovitosti.

    Đe smo mi zgriješili, pa su nam ovakvi pacijenti nekakvi predsjednici stranaka koje imaju po 5 i više poslanikanu parlamentu.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ovo je photoshop

  28. #12349
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...sa-djevojcicom

    ovo se dešava. i pušten je. fina država i taj neki sistem. umjesto da trune u zatvoru narednih 10 godina, psihopata je napolju

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #12350
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Cisto da se vidi ko ce da nam cuva ustavni poredak i drzavu u nekoj buducnosti.Pi!

    https://m.cdm.me/drustvo/pogledajte-...tiv-crne-gore/
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 494 of 543 FirstFirst ... 394444484490491492493494495496497498504 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •