Page 489 of 543 FirstFirst ... 389439479485486487488489490491492493499539 ... LastLast
Results 12,201 to 12,225 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #12201
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pa istina je da je dps ostavio naopako tužilaštvo, ali sad nema svrhe jadikovat zbog toga i ima svrhe kritikovat novu većinu koja neće da ispravi to što je dps zasrao. Sad su mehanizmi u njihovim rukama, logično je da se oni kritikuju. To je jedno od glavnih predizbornih obećanja, a ne da Vojvoda, Pipun i Guzičko zasjednu na ministarske pozicije.
    Apsolutno.

    Samo je komično što ljudi koji su se rukama i nogama borili protiv usvajanja zakona o tužilaštvu sad kukaju što se ne sprovodi.

    I kažu ne može se više sa ovakvim tužilaštvom ali ih puškom ne možeš natjerati da kažu ko je ostavio takvo tužilaštvo.

  2. #12202
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,807
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,324
    Thanked in
    2,174 Posts

    Default

    Pominjali ne pominjali, u periodu od formiranja nove parlamentarne većine isključivo je ta većina odgovorna što se ne mijenja ono što je dps upropastio. To mora da bude primarna kritika. Sad je besmisleno kritikovat dps za ono što sadašnja većina neće da uradi. Kao da već nema dovoljno stvari zbog kojih treba kritikovat dps. Oćemo li čekat kao Vučić da poslije 10 godina na svaku kritiku odgovara a šta su oni prije mene radili?

    I promjena TS nije jedna od onih stvari koje ne mogu brzo da se odrade, što je ok opravdanje za oporavak ekonomije ili satiranje nepotizma i korupcije. Za te stvari je jasno da je potrebno vremena, dok izmjena TS, usvajanje Zakona o porijeklu imovine i slično mogu da se urade odmah. Tu nema opravdanja i ima direktne krivice. Df-a prije svih.
    Last edited by NHM; 07-12-21 at 11:59.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  4. #12203
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

  5. #12204
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pominjali ne pominjali, u periodu od formiranja nove parlamentarne većine isključivo je ta većina odgovorna što se ne mijenja ono što je dps upropastio. To mora da bude primarna kritika. Sad je besmisleno kritikovat dps za ono što sadašnja većina neće da uradi. Kao da već nema dovoljno stvari zbog kojih treba kritikovat dps. Oćemo li čekat kao Vučić da poslije 10 godina na svaku kritiku odgovara a šta su oni prije mene radili?

    I promjena TS nije jedna od onih stvari koje ne mogu brzo da se odrade, što je ok opravdanje za oporavak ekonomije ili satiranje nepotizma i korupcije. Za te stvari je jasno da je potrebno vremena, dok izmjena TS, usvajanje Zakona o porijeklu imovine i slično mogu da se urade odmah. Tu nema opravdanja i ima direktne krivice. Df-a prije svih.
    Potpuno si u pravu i ja sa tobom nemam grke kad to kažeš.

    Ali se moram malo rugnuti ovim osviješćenim kolegama.

    Kao Milo Đukanović kad uzme da širi ruke "što je ovaj lopovluk u ovoj državi, vlada d'učini nešto"

  6. #12205
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A nemoj tako na časnog oca nacije. Nije on toliko pokra koliko je komitama donio državu... Vidiš da forumaši ođe ime ne smiju da pomenu, a ne da kažu da je klepio koju milijardu

  7. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  8. #12206
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To što takvih kao što je Bato u DPS ima bar 500. I to što Bata brani DPS tužilaštvo koje odbija prijave protiv njega, dok ga i dalje masakriraju "provladine" NVO kao što je MANS.
    ima. ja to ne sporim. nije ni Bato sam u DFu. DF je isti kao DPS, da im se da vrijeme isto bi radili. to su pokazali. za to što se tužilaštvo nije promijenilo su krivi DF, DCG i URA. neka to oposle, pa bude novo. ja potpisujem da ni novo neće dirati Bata ni mnogo sličnih njemu pa bili iz DPSa ili DFa. a ministarstvo će i dalje da mu uplaćuje nešto vjerovatno, nije lako mjesec pregurat'

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #12207
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ima. ja to ne sporim. nije ni Bato sam u DFu. DF je isti kao DPS, da im se da vrijeme isto bi radili. to su pokazali. za to što se tužilaštvo nije promijenilo su krivi DF, DCG i URA. neka to oposle, pa bude novo. ja potpisujem da ni novo neće dirati Bata ni mnogo sličnih njemu pa bili iz DPSa ili DFa. a ministarstvo će i dalje da mu uplaćuje nešto vjerovatno, nije lako mjesec pregurat'

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Možda će novi da budu lopovi. Možda ćemo ti i ja da budemo lopovi.

    Ali nas to "možda" ne čini lopovima. Nije isto ovjereni lopov kao Petar Ivanović i potencijalni lopovi kao ti i ja.

    Što reče neko, imaš opremu za silovanje ali to ne znači da si silovatelj.

  10. #12208
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    dobar dio DFa su već lopovi. za ostatak vlasti možemo da pričamo kad prođe određeno vrijeme

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #12209
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    dobar dio DFa su već lopovi. za ostatak vlasti možemo da pričamo kad prođe određeno vrijeme

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ајде, навали. Вјерујем да одмах можеш да испуцаш имена.

  12. #12210
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kao što rekoh neđe ranije, toliko pizdim zbog koritašenja i stranačkog zapošljavanja, da onaj ko bude zaustavljanje te prakse postavio kao uslov postizborne saradnje, kao i otvorene i fer konkurse za sva mjesta koja su ove rede po dubini podijeljena, imače moj glas 1/1.

    DPSu i DFu ne vjerujem i sve i da to kažu ne bi ih glasao.
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ne glasajte za partije koje zapošljavaju po dubini
    Problem je sto ne postoji takva partija. Ja sam u pocetku gajio nade u Urinu pricu o meritokratiji, tehnokratiji.. nista od toga. Isti su kao drugi. Licno sam se uvjerio. Samo sto je proporcionalno njihovoj snazi znatno manji komad od kolega Demokrata i DF-a, ali istooo. Nisu SD, istina, koji je krajnje neproporcionalno trpao svoje ljude, jos kao gnjilo krilo SDP-a, a tek posle.. ali isti sablon prihvata i Ura.

    Problem sa takvom nekom imaginarnom partijom, Kimmi, je sto bi od samog starta morala da radi stravicnu antikampanju na sopstvenu stetu. Morali bi da izadju cestito i iskreno pred ljude, sa pricom: "Mi znamo da necemo trajati. Ako se nama da sansa da implementiramo nas program, mi necemo preci cenzus na sledecim izborima. Jer ce nase mjere biti kranje nepopularne. Mi znamo mentalitet naseg naroda, bez ako se nesto ne promijeni na tom planu..." Maksimalna racionalizacija i unapredjivanje javnog sektora podrazumijeva rezanje ogromnog broja zaposljenih. Sve i da im das dobre otpremnine, po 10 hiljada eura, zaduzis se.. dje ces sa tolikom vojskom nezaposlenih? Mora da postoji vizija, agenda... Nesto na sta ce privreda da se osloni, neka nova grana, industrija.. nesto!

    Ja sam od starta za ideju da to bude IT sektor. Kao Estonija, Novi Zeland.. da nam to bude primarna grana u buducnosti. Zasto da mi nemamo neku nasu malu Silikonsku Dolinu? Sve mlade iz javnog sektora bih uglavio u tu granu. I, kao u komunizmu sto je bila novina da svi moraju imati osnovno obrazovanje, da budu pismeni, tako bi mi sada svi mladi morali biti informaticki pismeni. To je neizbjezna buducnost, kako god okrenes. Od sveg visokoskolskog kadra koji je otisao u inostranstvo da radi, siguran sam da developera imamo ponajveci komad. Developeri i odje zaradjuju masu, a mozete misliti vani. Znam o cemu pricam... Vatiti manji broj njih, koji ce za istu lovu kao vani da rade doma, a bice ljudi koji ce pokrenuti stvari u pravom smjeru. Vjerujte, imamo ih gomilu iz te oblasti... Zasto mi nemamo nasu video igricu? Jedini od svih zemalja regiona mi jos nemamo nasu video igricu. Evo cekamo taj Bleak Faith: Forsaken, skapasmo... Aplikacije, desktop softveri... Zasto ne? Imamo resurse, a ne unistavamo prirodu time.


  13. #12211
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Ајде, навали. Вјерујем да одмах можеш да испуцаш имена.
    Manda jahtaugroženogsrpstva i desetine stanova po BG-u sa sinom kvazi krimosom koji nije ni odgovarao za pokušaj ubistva, Slaven prepodobni sa manjom jahtom i stanovima po BG-u, Medo koji nema dinara a daje milionske zajmove kojekakvim narodima iz Ulcinja/Albanije, Bato prepodobni i prepošteni Carević itd itd.. Ali je to sve ok jer oni nisu kao ovi iz depesa..
    E i da, većina od njih su pošteno zaradili prvi meleon, neki što im je kum Milo namjestio biznis, neki gurajući firme u stečaj i tako..
    Sporio sam se sa kolegom ekstravagancom oko toga da li je DF i Dps isti, živa istina, jedni su učestvovali u razaranjima bivše nam države dok su drugi klicali tim istim ljudima kojima su bile krvave ruke, istina, prvi su učestvovali u svako nepočinstvo u ovoj dršavi 30 godina, drugi su to aminovali iz udobnih fotelja opozicije uz ono "nit luk jeo nit luk mirisao" i mlatili pare kukajući (kao i ti) o ugroženom srpstvu..
    Last edited by Zedd; 07-12-21 at 12:32.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  15. #12212
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,592
    Thanks Thanks Given 
    3,548
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Manda jahtaugroženogsrpstva i desetine stanova po BG-u sa sinom kvazi krimosom koji nije ni odgovarao za pokušaj ubistva, Slaven prepodobni sa manjom jahtom i stanovima po BG-u, Medo koji nema dinara a daje milionske zajmove kojekakvim narodima iz Ulcinja/Albanije, Bato prepodobni i prepošteni Carević itd itd.. Ali je to sve ok jer oni nisu kao ovi iz depesa..
    ne razumijemo mi to. oni su bili toliko ugroženi da su morali ovo da rade. ono, muka ih naćerala

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #12213
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

  17. #12214
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pisali smo već ovo ovome. Toliko se malo više popravio da je dobio napad iskrenosti.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  18. #12215
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    Da da svi ste bili tu naravno, samo ste cutal.
    Poznat si ti kriticar samo si se naglo aktivirao posle 30og i poceo u ekonomske i drustvene analaize da ulazis.
    Nije lijepo kad ne pričaš istinu. Onda te ljudi časte epitetom. Dok si ti npr litijao neki su se bavili ekonomijom. Dok je neko kritikovao puta puta ekonomiju, neki su plakali da su Srbi ugroženi.
    Najgore je kad sebe lažeš.

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    Dps vam se vratit nikad nece a ovakav df ce se ubrzo poslat dje mu je mjesto.
    A ovi kakvi god da su nisu ni 1% stetocine kao dps sto je bio. Tako da vam je kritika prdnjava a i nije vam dobronamjerna vec politicki orijentiasana. Ne moze preko noci ovaj nakaradni sistem dovesti de u red.
    Ma da. Ja sam baš za DPS očigledno je baš. Toliko da jedva čekam da oni i DF ispare sa političke scene zajedno. Kao svih 90tih što su zajedno bili.
    Pa jes, lopov je manji lopov jer je ukrao euro, a ne milion. A euro po euro kako kaže Rambo amadeus, nakupi se.
    Lopov će sigurno dovesti sve u red.
    Kazniće samog sebe. Kao Bata Živojinović samo sebe u Čudo neviđeno što je kažnjavao.

    Izađi napolje, zaradio si dnevnicu za danas. Evo frešak vazduh, uživaj oporavi se za sjutra.


    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pa ne nego nam je neko drugi a ne DPS ostavio ovakvo tužilaštvo. Biće da su se ljudi gušteri infiltrirali i podmetnuli ovu gomilu lopova, kriminalaca i sadilaca luka.
    Koliko se sjećam, baš su forumaki lelekači za DPS bili ti koji su bili protiv izmjene zakona o tužilaštvu.
    Sad su oni prvi koji kukaju što još nije sproveden
    Licemjerje i dvostruki standardi su ono što ubija ovu zemlju, ne IQ86.
    Pošto se u lelekače ne pronalazim, niti u kritičare tužilačkih zakona, saglasan sam za ovo licemjerje i dvostruki standardi.
    To je ono kad ti sad se sprdaš istraživanjima DAMAR-a a nekad su ti prije 30 avgusta odgovarala.
    Ali dobro, neka nova CG na koju se navikavamo, neki novi SKOJ na kojeg se navikavamo.
    Ili kad kažeš da je 20% partijskog zapošljavanja OK.

    A pošto si počeo ozbiljno da mašiš, i da zaboravljaš, da te podsjetim bio sam protiv izmjene zakona o zapošljavanju u državnoj upravi đe se dozvolilo da svakakvi krimosi mogu da se zaposle.
    To su ti ovi mjerači temperature kod Đukanovića u EPCG npr.
    Sad je baš čudno što tu bijahu laki dogovori kod parlamentarne većine.

    A najgori menadžeri su oni koji za greške krive druge, a svoju nikad ne priznaju. To ti je ovo kad ti lelečeš što DPS tužilaštvo ne procesuira nikoga, a ne lelečeš što parlamentarna većina neće da izabere tužilački savjet.
    I onda ti kod ovih botova na forum ta priča može proći.

    Kod ovih sa imalo IQ-a, i koji nisu botovi, ne prolazi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #12216
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Manda jahtaugroženogsrpstva i desetine stanova po BG-u sa sinom kvazi krimosom koji nije ni odgovarao za pokušaj ubistva, Slaven prepodobni sa manjom jahtom i stanovima po BG-u, Medo koji nema dinara a daje milionske zajmove kojekakvim narodima iz Ulcinja/Albanije, Bato prepodobni i prepošteni Carević itd itd.. Ali je to sve ok jer oni nisu kao ovi iz depesa..
    E i da, većina od njih su pošteno zaradili prvi meleon, neki što im je kum Milo namjestio biznis, neki gurajući firme u stečaj i tako..
    Sporio sam se sa kolegom ekstravagancom oko toga da li je DF i Dps isti, živa istina, jedni su učestvovali u razaranjima bivše nam države dok su drugi klicali tim istim ljudima kojima su bile krvave ruke, istina, prvi su učestvovali u svako nepočinstvo u ovoj dršavi 30 godina, drugi su to aminovali iz udobnih fotelja opozicije uz ono "nit luk jeo nit luk mirisao" i mlatili pare kukajući (kao i ti) o ugroženom srpstvu..
    Мандић је виђен у авиону ту монтенегро, што значи да је његов авион. Ову глупост око јахте више ни задњи дпс шпијјун више не користи, али ето ти си још у том моду.
    Што се мене тиче, моја толеранција према лупежима је 0. Само ми је мања према шпијунима. Тако да бих лично охрабрио свакога да пријаве све, поготово кад се усвоји зскон о поријеклу имовине(надам се да ће бити промијењен дио гдје се посматра цифра од 50000 навише, то је већ доњи минимум, јер ће се затрпати послом, а да се крупне рибе извуку).

  20. #12217
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Kad se već pominje Carević, red je da pomenemo i Žareta Rakčevića, Miodraga Perovića i mnoge druge multimilionere koji su silne pare stekli "snašao se" momentima.

  21. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  22. #12218
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Načuh da su zavrnute slavine DFu. Kolko je to tačno, ne znam i nemam način da provjerim. Ali ako je AV spreman Dodika niz vodu da pusti, šta je tek za njega da prestane da pomaže DF i petlja se ovamo.

    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...dodikovu-glavu

    Kako “Vijesti” saznaju, Grenel se 1. decembra sastao u Tramp hotelu u Vašingtonu sa grupom kongresmena iz Republikanske stranke, a sastanku je prisustvovao i ambasador Srbije u SAD Marko Đurić, dugogodišnji bliski saradnik Vučića.

    Grenel, koji je bio specijalni izaslanik bivšeg američkog predsjednika Donalda Trampa za Kosovo i pregovore Beograda i Prištine, je prema saznanjima “Vijesti” na tom sastanku Dodika predstavio kao veliki remetilački faktor na Balkanu, a Vučića kao partnera i stabilizatora prilika.

    Među kongresmenima koji su bili na sastanku su bili Klaudija Teni, Majk Tarner i Nikol Maliotakos. Ni oni, niti Grenel nisu odgovorili na pitanja “Vijesti” u vezi tog susreta.

    Grenel je na sastanku naveo da bi Vučić bio spreman da pomogne povlačenje ili uklanjanje Dodika, a da je kao alternativu nudio Željku Cvijanović. Zauzvrat, Vučić se nada da bi tako mogao da poboljša okrnjeni imidž, a naročito uoči izbora koji dolaze na proljeće.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. #12219
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Мандић је виђен у авиону ту монтенегро, што значи да је његов авион. Ову глупост око јахте више ни задњи дпс шпијјун више не користи, али ето ти си још у том моду.
    Што се мене тиче, моја толеранција према лупежима је 0. Само ми је мања према шпијунима. Тако да бих лично охрабрио свакога да пријаве све, поготово кад се усвоји зскон о поријеклу имовине(надам се да ће бити промијењен дио гдје се посматра цифра од 50000 навише, то је већ доњи минимум, јер ће се затрпати послом, а да се крупне рибе извуку).
    Imaš fotku čovjeka i novinske članke o Mandi prije no što me uporediš sa dps špijunom, imaš gugl.. Složiću se sa tobom da svima njima želim sve ono što ih sleduje zakonski po zasluzi.. Za razliku od tebe i par drugih sagovornika koji imaju moje poštovanje za svoje stavove, ja se nikad neću složiti sa biranjem manjeg od dva zla, jer ako nas je istorija čemu naučila: mali početak se završava stadijumom u kojem je vrh depesa.. Ne treba mi niti želim 30 godina da potvrdim tu teoriju..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #12220
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kad se već pominje Carević, red je da pomenemo i Žareta Rakčevića, Miodraga Perovića i mnoge druge multimilionere koji su silne pare stekli "snašao se" momentima.
    Uopšte nije bitan redosljed. Neka krenu samo da rade.
    Može prvo svaki DPSovac radi meraka i užitka, i na kraj zadnji neka bude DF i veliko finale Carević. Nije to uopšte bitno koga će prvoga narodu normalnom je svejedno. Samo ostrašćenima je bitno.

    Bitno je da se krene da se čini nešto. Dok se ovi naguze da osnuju TS i dok krenu istrage, dokaza je sve manje, a ponešto i zastarijeva kako vrijeme prolazi. Poneko i ode preko granice i ne vrće se.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #12221
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kad se već pominje Carević, red je da pomenemo i Žareta Rakčevića, Miodraga Perovića i mnoge druge multimilionere koji su silne pare stekli "snašao se" momentima.
    Nikakav problem ne vidim da se svi ispitaju.

    Ali može li da zamisliš da bilo kome zapadne da zauzme pola miliona kvadrata državne zemlje i dobija subvencije od države za poljoprivrednu proizvodnju na istoj, a da ne odgovara. Ajde ja i ti da odemo tamo neđe pri obali i da poperimo po vikendicu na državno. Važi.....

    A da ne pričamo o tome da to što Bato raspisuje tendere, a firme kojima je Carinvest glavni podizvođač, rasturiše u poslovima sa opštinom Budva. To nije konflikt interesa, ne no smo ja i ti u konfliktu interesa.

    Odlaskom Žarka Rakčevića po meni je URA samo dobila, što reče neko "ne znam nikog da je zbog Žarka stipse glasao URA, ali znam one koje nisu upravo zbog njega".

    Ispitati sve, posebno poslove oko profesroske zgrade i kupi od UCG i prodaj odma i par miliona kombinacije. To nije moglo svakom biti no da vidimo koga je podmitio i kako.

    Za prof. Perovića, obzirom da nije teletsbis, naprotiv, čisto sumnjam da je neđe kiskao sa zakonom i korupcijom, jedino što za njega znam je da je masno zaradio na prodaji akcija CKB banke OTP grupi, kao i Miloš Vuković i još dosta ljudi. Nije meni to sporno, zakonski naročito. Možda ima još nešto, ja da sam čuo nema, ali sve da se ispita nikakav problem nemam, naprotiv.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #12222
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Uopšte nije bitan redosljed. Neka krenu samo da rade.
    Može prvo svaki DPSovac radi meraka i užitka, i na kraj zadnji neka bude DF i veliko finale Carević. Nije to uopšte bitno koga će prvoga narodu normalnom je svejedno. Samo ostrašćenima je bitno.

    Bitno je da se krene da se čini nešto. Dok se ovi naguze da osnuju TS i dok krenu istrage, dokaza je sve manje, a ponešto i zastarijeva kako vrijeme prolazi. Poneko i ode preko granice i ne vrće se.
    Aludirao sam na činjenicu da se ovdje pominjao Carević često, a likova poput Carevića ima koliko hoćeš. Mislim, mene lično briga za redosljed ali se politički karikira kada se oko tih stvari piše. Svi znamo da su najviše izgubile mnoge generacije od njihovog profiterstva. Žalosno je kako je većina ljudi izgubila orjentaciju koliko se ovdje živi jadno...a neki mogu ladno da iskeširaju stanove u novogradnji po PG, primorju, Beogradu, Zlatiboru i mijenjaju auta ka čarape(izuzetak je manji broj ljudi koji su to zaradili radom)

  27. #12223
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Sjećate li se briljiranja Bojanića u prvim emisijama prije godinu dana. Ono wi-fi od hotela, prekobrojna službena auta i čuvene izjave: Neće mi partije određivati saradnike

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vati-saradnike

    Godinu kasnije izjavi: Zaustavili smo političko zapošljavanje u Ministarstvu

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-zaposljavanja

    Sreća pa ove firme pod Ministarstvom kapitalnih investicija su zaustavile zapošljavanje politički podobnih.
    EPCG, CEDIS, CGES, Rudnik Uglja, Montenegro bonus, Monteput itd sve sami stručni ljudi bez političkog pedigrea.
    Postavo je remark tekst sa Antene M o energetskim kompanijama:
    https://www.antenam.net/drustvo/2249...javanja-u-epcg

    Nego dobro, CGES je i zvanično na rukovodeće mjesto dobio kadar koji nema politički pedigre, jer ministar nije član nijedne partije.

    Apolegete sa foruma: To ide u onih 20% partijskog zašošljavanja, ovo je niša što je DPS radio moraju sad malo ovi naši krenite 3,2,1 sad.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  29. #12224
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Evo da vidite kako to izgleda kad se zločini opravdavaju sa mantrom, a kako su oni nama...
    https://nova.rs/svet/predsednik-hrva...sto-jos-treba/


    Posro posrani.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  30. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  31. #12225
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,259
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sjećate li se briljiranja Bojanića u prvim emisijama prije godinu dana. Ono wi-fi od hotela, prekobrojna službena auta i čuvene izjave: Neće mi partije određivati saradnike

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vati-saradnike

    Godinu kasnije izjavi: Zaustavili smo političko zapošljavanje u Ministarstvu

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-zaposljavanja

    Sreća pa ove firme pod Ministarstvom kapitalnih investicija su zaustavile zapošljavanje politički podobnih.
    EPCG, CEDIS, CGES, Rudnik Uglja, Montenegro bonus, Monteput itd sve sami stručni ljudi bez političkog pedigrea.
    Postavo je remark tekst sa Antene M o energetskim kompanijama:
    https://www.antenam.net/drustvo/2249...javanja-u-epcg

    Nego dobro, CGES je i zvanično na rukovodeće mjesto dobio kadar koji nema politički pedigre, jer ministar nije član nijedne partije.

    Apolegete sa foruma: To ide u onih 20% partijskog zašošljavanja, ovo je niša što je DPS radio moraju sad malo ovi naši krenite 3,2,1 sad.
    Dobro je da se Bojanic za bilo sta pitao, inace,

    https://m.cdm.me/ekonomija/damjanovi...uisanoj-vladi/

    “Sva saznanja sam imao, a takođe dva službenika Uprave prihoda i carina koja su imala saznanja treba da dobiju nagradu koja im je obećana”, navodi Damjanović.

    Kako je kazao, vlada nije ispunila obećanje o nagradi za pripadnike carinske službe.


    “Dužnost mi je da podsjetim da je Vlada Crne Gore obećala da će isplatiti nagrade za pripadnike carinske službe koji su učestvovali u akcijama suzbijanja krijumčarenja. To obećanje nije ispunjeno, ako jeste neka me demantuju, to su ljudi koji su glavu rizikovali, oni su to zaslužili”, kazao je Damjanović.

    al zato za policajce na Cetinju to se ispostuje
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 489 of 543 FirstFirst ... 389439479485486487488489490491492493499539 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •