Page 395 of 543 FirstFirst ... 295345385391392393394395396397398399405445495 ... LastLast
Results 9,851 to 9,875 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #9851
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,528
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    "VIŠE NIJE OBEĆANJE VEĆ POSTAJE REALNOST"

    Borovinić Bojović: Od 1. januara plate ljekara veće za 200 eura, sestrama za 120

    "Od prvog dana od kada sam imenovana za ministarku zdravlja za ovu temu urgiram na svim adresama"

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...estrama-za-120

    Čisto da ponovimo, pošto niko ne obraće pažnju...

    Jesmo li za ovo glasali...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following 8 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #9852
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Čisto da ponovimo, pošto niko ne obraće pažnju...

    Jesmo li za ovo glasali...

    Sent using Tapatalk
    Ja jesam, ali cekam da vidim oce li se ovo glasati. Zimus je bilo slicno, pa su DF i Demokrate glasale uzdrzane i nisu se povecale plate.
    Podgorica Podgoricanima!

  4. #9853
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Čisto da ponovimo, pošto niko ne obraće pažnju...

    Jesmo li za ovo glasali...

    Sent using Tapatalk
    Do kraja iduce godine da postignemo MEDIJALNU platu 700 eura i puna kapa.

    Ako neko iz zdravstva bude glasao DPS poslije ovoga...

  5. #9854
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    DF i Vucic ce morati da upregnu komplet pljuvacku masineriju i da izvade sve prljave trikove iz rukava da ovo sprijece. Ovo "ludilo" ne smije da se dozvoli, inace su ga u CG ugasili kod naroda. A bogami bi se moglo lagano preliti i na Srbiju i komplet region, jer.. kako jedna jadna Crna Gora ovako nagle iskorake da pravi, a svudje stagnacija? Ne moze to, ne smije...


  6. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  7. #9855
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,087
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,176
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Čisto da ponovimo, pošto niko ne obraće pažnju...

    Jesmo li za ovo glasali...

    Sent using Tapatalk
    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Čisto da ponovimo, pošto niko ne obraće pažnju...

    Jesmo li za ovo glasali...

    Sent using Tapatalk
    Bravo!!!
    Ministar finansija ukida doprinose za zdravstvo, ministar zdravlja dize plate doktorima i sestrama.

    Jos eto kad bi znali koliko je to para godisnje i odakle ce isplatiti jer se ukidaju doprinosi za zdravstvo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  8. #9856
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bravo!!!
    Ministar finansija ukida doprinose za zdravstvo, ministar zdravlja dize plate doktorima i sestrama.

    Jos eto kad bi znali koliko je to para godisnje i odakle ce isplatiti jer se ukidaju doprinosi za zdravstvo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Odakle? Nastavak aktivnosti krijumcarenja + day-trading kriptovaluta.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. #9857
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bravo!!!
    Ministar finansija ukida doprinose za zdravstvo, ministar zdravlja dize plate doktorima i sestrama.

    Jos eto kad bi znali koliko je to para godisnje i odakle ce isplatiti jer se ukidaju doprinosi za zdravstvo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I meni djeluje cudno, jer presusile pare od banana... Aj da vidimo, kad smo mogli povjerovat u pricu o novom Monaku iz 2006te, vala se mozemo strpjeti jos godinu dana. Biraci ce ih za 3 godine svakako, ili nagraditi ili kazniti, zavisno od rezultata.

  10. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  11. #9858
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,087
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,176
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Me culpa…

    Sad sam ukapirao da sve ovo moze i kako je kreirana fiskalna odrzivost!!!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  12. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #9859
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bravo!!!
    Ministar finansija ukida doprinose za zdravstvo, ministar zdravlja dize plate doktorima i sestrama.

    Jos eto kad bi znali koliko je to para godisnje i odakle ce isplatiti jer se ukidaju doprinosi za zdravstvo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    DPS nas je zaduživao 300 miliona godišnje u prosjeku, a narodu je dao Mugabea.

    Zahvatiće se od ovih sa četvorocifrenim platama (neka će), doći će do povećanja akciza na alkohol, cigare itd. (DPS je povećavao akcize više puta, samo PDV 2 puta, a narod je opet dobio Mugabea), napadnuće igre na sreću u koje se sliva svakog vikenda ogroman novac građana (što se mene tiče nek im udare porez 50% kao izrazito štetnoj aktivnosti po društvo), od firmi koje imaju velike profite zahvatiće više (neka će).

    Ne znam zašto imaš potrebu da objasniš da je ovo nemoguće? Ako ispadne da je nemoguće i da su šarlatani eto tvojima šansa da se vrate nazad.

    Ja se iskreno nadam da će uspjeti u najvećoj mjeri u ovom što si naumili, pa da građani ukapiraju da je struka uvijek bolja opcija za državu od politike, da se malo otrijezne, a da su političari ti zbog kojih smo u kanalu.

    Ako me pitate jesam li za tehnokratiju umjesto partitokratije, jesam uvijek.








    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #9860
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Jesmo li htjeli 150 miliona eura prošle godine da uspemo u rupu bez dna koja je Montenegro Airlines, bez ikakvog objašnjenja i opravdanja?

    Sad odjednom neće biti da se uloži u plate i legalizaciju ekonomije, gdje odmah imaš pozitivan efekat.

  16. #9861
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Me culpa…

    Sad sam ukapirao da sve ovo moze i kako je kreirana fiskalna odrzivost!!!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A dje iskopa ovo strelica te fistila.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  17. #9862
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Povecace plate i to ce trajati max godinu i po dok prodju vanredni izbori i na taj nacin pridobiju glasace. Nakon sto osvoje vlast jer su narodu nabudzili novcanik ide postepeno smanjivanje plata jer je neodrzivo. Trenutno mogu da dizu plate jer ni u sta nisu ulozili centa, stavise samo se pare taloze i mogu da isfinansiraju ovako nesto dok ponovo ne osvoje vlast. Onda se vracamo u pakao kao sto je bio prije ove ideje Spajica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #9863
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Čisto da ponovimo, pošto niko ne obraće pažnju...

    Jesmo li za ovo glasali...

    Sent using Tapatalk
    A jesmo nego što smo.

    Nego evo vidiš muk od DFa i Demokrata,
    ako mi je jasno šta rade ti ljudi. Demokrste makar ćute, a ovi iz DFa isturili Meda i PZP da ubijaju nadu.

    Očigledno ih i jedne i druge boli patka za mogućnost da nama bude bolje, ako oni nemaju direktnu političku korist (rast rejtinga).

    I tu je korijen svega i dolazimo do razloga zašto se čeka TS i zašto se insistira na rekonstrukciji..... jer borba za rejting i strah da plebs ukapira da je struka mnogo iznad političara i njihovih sitnih interesa.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. #9864
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Me culpa…

    Sad sam ukapirao da sve ovo moze i kako je kreirana fiskalna odrzivost!!!




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koliko kritikujes, pretvorices se u Gargamela.

    Doduse, meni ovo trenutno lici na sledecu stvar:
    - Mickey najavljuje ovo sto je najavio, sto za sobom povlaci i neke druge stvari, ali bez previse detaljisanja, no vise onako da se moze slatko sazvakati, a sta se krije ispod vidjecemo. Ne znam kako je to zamislio, iz ovog ugla mi ne izgleda kao da to moze biti odrzivo, ocito fokus nije na velikim biznisima nego na nekom malom i srednjem biznisu za koji se Mickey nada da ce se pokrenuti uz pomoc ovog kratkorocnog povecanja potrosne moci i poreskih olaksica koje se najavljuju. Kratkorocnog jer vrlo brzo ce, vjerujem, stici prateci efekti. Mickey zna da ima para od pozajmice da pregrmi godinu-dvije, pa sto da se ne proba neki mali, da ga nazovemo ekonomski booster shot, jel. Moze izaci uspjesno ako se privreda probudi, a moze izaci kao fijasko ako ne. A tu uvijek ostaje pitanje i da li je ovo zaista tehnokratska vlada, ili se ubiraju poeni i zauzimaju pozicije za nesto sto moze biti sjutra. Moramo sumnjati, nijesu nam iz oka ispali sto se ono veli.

    - Sa druge strane imamo povrijedjene sujete i nekog ko dize buku u vidu profesora doktora metalurgije i samoproklamovanog najinteligentnijeg crnogorca, koji je dosta toga napisao ali ne mnogo toga rekao.

    - U igru ulazi neko ko je, cini se, ipak cuo nesto iz ove profesorove buke, u vidu JBB, koja, rekao bih, suprotno zeljama i projekcijama Mickeya, daje podrsku prici profesora doktora (ili makar njegovoj familiji zbog koje je, vjerovatno, i on bio prinudjen praviti buku). JBB osokoljena time sto zna da, ima se moze se, izlazi sa bombasticnom najavom, i po nekoj mojoj procjeni, mrsi racune ministru Mickeyu. Naravno, sta je to za njega, do jedna obicna prepreka na putu ka visem cilju.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #9865
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Gledam i ne vjerujem. Bukvalno do juce su kimmi i hell pricali kako treba svima da se smanje plate u drzavnom sektoru ( da ne pominjem sluzbena kola, goriva, putovanja, komisije) a sad odjednom ovo je pravo?
    f6

  21. #9866
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Povecace plate i to ce trajati max godinu i po dok prodju vanredni izbori i na taj nacin pridobiju glasace. Nakon sto osvoje vlast jer su narodu nabudzili novcanik ide postepeno smanjivanje plata jer je neodrzivo. Trenutno mogu da dizu plate jer ni u sta nisu ulozili centa, stavise samo se pare taloze i mogu da isfinansiraju ovako nesto dok ponovo ne osvoje vlast. Onda se vracamo u pakao kao sto je bio prije ove ideje Spajica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Odlična makro-ekonomska ANALiza proslavljenog forumskig stručnjaka za sve i svašta (dodje li ti šta Medo), realno na bje nismo ni navikli.
    Forever young, i want to be forever young

  22. #9867
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,087
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,176
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Zahvatiće se od ovih sa četvorocifrenim platama (neka će), doći će do povećanja akciza na alkohol, cigare itd. (DPS je povećavao akcize više puta, samo PDV 2 puta, a narod je opet dobio Mugabea), napadnuće igre na sreću u koje se sliva svakog vikenda ogroman novac građana (što se mene tiče nek im udare porez 50% kao izrazito štetnoj aktivnosti po društvo), od firmi koje imaju velike profite zahvatiće više (neka će).
    Očigledno nemaš četvorocifrenu platu (klasičnu). Pošto se sjetih da si prilično zakukao kad je Mickey bio krenuo da oporezuju četvocifrene penzije na prethodni budžet, pošto ti je to koštalo nekog bliskog.
    Zanimljiva principijelnost.

    DPS nas je zaduživao 300 miliona godišnje u prosjeku, a narodu je dao Mugabea.
    U prosjeku 300 godišnje, nekih godina i jače. Sadašnja vlast istom široko. 750 Mln treći dan. Solidno prolazno. Od toga je maksimum 300 refinansiranje. Što je sa ostalim? Mugabe? Ne znam baš. Isto ostade neka malo bolja infrastruktura nego što je bila. Precijenjena i sa ugradnjom vrlo vjerovatno, ali eto ne može se ponijet u Dubai.

    Ne znam zašto imaš potrebu da objasniš da je ovo nemoguće? Ako ispadne da je nemoguće i da su šarlatani eto tvojima šansa da se vrate nazad.
    Ovo nema veze sa politikom. Ovo je udar na zdravi razum. Mada mi reakcija poput tvoje negdje govori koliko su ljudi željni neke normalnosti i boljitka.
    Mojih nema. Obično odličim za koga ću na biračko mjesto, pa se žena smije kako tamo zatrajem po pet minuta dok zaokružujem.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Ja se iskreno nadam da će uspjeti u najvećoj mjeri u ovom što si naumili, pa da građani ukapiraju da je struka uvijek bolja opcija za državu od politike, da se malo otrijezne, a da su političari ti zbog kojih smo u kanalu.

    Ako me pitate jesam li za tehnokratiju umjesto partitokratije, jesam uvijek.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ovaj tehnokrata slaga za Air Montenegro da centa neće koštat. Zašto bih mu vjerovao za ovu fairy tail.
    Mada, onaj gubitak je investicija. Samo je eto slučajno zalutao u bilans uspjeha.

  23. #9868
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Očigledno nemaš četvorocifrenu platu (klasičnu). Pošto se sjetih da si prilično zakukao kad je Mickey bio krenuo da oporezuju četvocifrene penzije na prethodni budžet, pošto ti je to koštalo nekog bliskog.
    Zanimljiva principijelnost..
    Ne valja polaziti od pretpostavke da ljude mora obavezno da čisti sebičluk vodi. Mene će ovo potkačiti i ne smeta mi nimalo. Ako Maršal Milojkov plan pomogne ljudima koji preživljavaju od 300 i 400 eura neka je sa srećom.

  24. #9869
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Očigledno nemaš četvorocifrenu platu (klasičnu). Pošto se sjetih da si prilično zakukao kad je Mickey bio krenuo da oporezuju četvocifrene penzije na prethodni budžet, pošto ti je to koštalo nekog bliskog.
    Zanimljiva principijelnost.
    Pa ako neko decenijama plaća doprinose na veliku platu nije pošteno mu pod starost smanjiti penziju.

    Sa druge strane, ako u nekoj potencijalnoj prodaji zaradim možda i šest cifara, nemam problem da platim porez na kapitalnu dobit 15% umjesto 9%. Hipotetički pričam

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    U prosjeku 300 godišnje, nekih godina i jače. Sadašnja vlast istom široko. 750 Mln treći dan. Solidno prolazno. Od toga je maksimum 300 refinansiranje. Što je sa ostalim? Mugabe? Ne znam baš. Isto ostade neka malo bolja infrastruktura nego što je bila. Precijenjena i sa ugradnjom vrlo vjerovatno, ali eto ne može se ponijet u Dubai.
    Čini mi se da je refinans bliže 500 milki, plus su namjerili još 60 skupih da zatvore prije vremena do kraja godine.

    A o tome da li se zaduživalo za infrastrukturu ili za uhljebe najbolje govori upoređivanje GDPa i rasta duga. A prostor što je nepovratno uništen...to ništa.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ovo nema veze sa politikom. Ovo je udar na zdravi razum. Mada mi reakcija poput tvoje negdje govori koliko su ljudi željni neke normalnosti i boljitka.
    Mojih nema. Obično odličim za koga ću na biračko mjesto, pa se žena smije kako tamo zatrajem po pet minuta dok zaokružujem.
    Ukratko, prcaju nas u mozak decenijama. Što je problem pustiti ove da probaju, pa ako zaebu poćerati ih govnjivom metlom?

    Svakako mi je priča o platama, doprinosima, porezima, inflaciji normalna priča, a ne identitetske bedastoće.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ovaj tehnokrata slaga za Air Montenegro da centa neće koštat. Zašto bih mu vjerovao za ovu fairy tail.
    Mada, onaj gubitak je investicija. Samo je eto slučajno zalutao u bilans uspjeha.
    Svakako je bolje rješenje od uvaljivanja 155 miliona u prsli MNA.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  25. #9870
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    https://avaz.ba/region/crna-gora/685...ije-vakcinisan

    Pakao bez Slavice moje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  26. #9871
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,087
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,176
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Sa druge strane, ako u nekoj potencijalnoj prodaji zaradim možda i šest cifara, nemam problem da platim porez na kapitalnu dobit 15% umjesto 9%. Hipotetički pričam
    A 30%?

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ukratko, prcaju nas u mozak decenijama. Što je problem pustiti ove da probaju, pa ako zaebu poćerati ih govnjivom metlom?

    Svakako mi je priča o platama, doprinosima, porezima, inflaciji normalna priča, a ne identitetske bedastoće

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Mnogo mi zvuči kao Vučić. Čak i iste fraze "najbolji budžet u istoriji". Spaić je broker, prodavac koji uvaljuje... Ne vjerujem im previše.

    Čini mi se da je refinans bliže 500 milki, plus su namjerili još 60 skupih da zatvore prije vremena do kraja godine.
    A o tome da li se zaduživalo za infrastrukturu ili za uhljebe najbolje govori upoređivanje GDPa i rasta duga. A prostor što je nepovratno uništen...to ništa.
    Obveznice su bile oko 250, autoput 30, zapisi 30, ne znam gdje je još 200 pošlo.
    Što se prostora tiče uništavanje nastavljeno kao da nije bilo smjene.
    Jel i dalje kriv DPS npr što se ovo ne sprečava i kažnjava?

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/56...skim-pitanjima

    Svakako je bolje rješenje od uvaljivanja 155 miliona u prsli MNA.
    Milion i po je za prvi kvartal kiksa. Polakote. Ima tu prostora za pucanje para. I uz to laže kad obeća. Nije baš neki argument. Na prvu provjerljivu stvar ispalio.
    E da, uvaljeno je i 20-30 al eto nisu makar gubitak. To je zbilja investicija.

  27. #9872
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Nema “blagoslov” od crkve da se vakcinise,pričao sam već sa jednim vjernikom oko toga,kakva je to priča sačuvaj Bože...
    Bitno je da traži da se gradjani vakcinisu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #9873
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,087
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,176
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    kad već pričamo o ekonomiji, najveća muka biće što i kako sa TE Pljevlja, koja se svakako mora zatvarat. Grad posle toga zatvori. A i ozbiljan udarac na crnogorski GDP.

    Mada obeća Milojko 500 Mln investicija i 1000 novih radnih mjesta.

    Neko reče "a da vidimo kako da sačuvamo 3000 postojećih"

  29. #9874
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    kad već pričamo o ekonomiji, najveća muka biće što i kako sa TE Pljevlja, koja se svakako mora zatvarat. Grad posle toga zatvori. A i ozbiljan udarac na crnogorski GDP.

    Mada obeća Milojko 500 Mln investicija i 1000 novih radnih mjesta.

    Neko reče "a da vidimo kako da sačuvamo 3000 postojećih"
    Pa DPS vlast je izgorela broj sati do 2030. godine, ako se ne varam. Da nisu kreirali problem, sad ga ne bi imali.

    Lično, ako je tačno da imamo neke dodatne penale nakon 2025. godine, a koji se mjere u milionima eura, a da se svakako gasi TE u 2030. načelno sam za gašenje odmah.

    A tih nekih 100 miliona potrebnih za rekonstrukciju uložiti u neki drugi proizvodni pogon, a koji će trajati preko 8-9 godina i riješiti makar dio radnika.

    Jel teško za prelomiti, vjerovatno jeste. Oće li to biti ispolitizovano, oće sigurno, ali da makar stave cifre na sto, ima li penala i koliko, pa da diskutujemo.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. #9875
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa DPS vlast je izgorela broj sati do 2030. godine, ako se ne varam. Da nisu kreirali problem, sad ga ne bi imali.

    Lično, ako je tačno da imamo neke dodatne penale nakon 2025. godine, a koji se mjere u milionima eura, a da se svakako gasi TE u 2030. načelno sam za gašenje odmah.

    A tih nekih 100 miliona potrebnih za rekonstrukciju uložiti u neki drugi proizvodni pogon, a koji će trajati preko 8-9 godina i riješiti makar dio radnika.

    Jel teško za prelomiti, vjerovatno jeste. Oće li to biti ispolitizovano, oće sigurno, ali da makar stave cifre na sto, ima li penala i koliko, pa da diskutujemo.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Koliko čujem, najrealnija opcija je pretvaranje u gasnu elektranu. Gašenje bi se moralo odložiti nekoliko godina dok se ne isplanira i izgradi zamjena.

    Tu ima više pitanja - jeftini ruski gas iz Srbije ili skupi zapadni LNG preko luke Bar? Pljevlja ili neka druga lokacija?

Page 395 of 543 FirstFirst ... 295345385391392393394395396397398399405445495 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •