Page 384 of 543 FirstFirst ... 284334374380381382383384385386387388394434484 ... LastLast
Results 9,576 to 9,600 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #9576
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Mislim da morate napraviti razliku između pokušaja fizičkog napada, vrijeđanja i prijetnji smrću.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #9577
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    E pa vala ako je "ne prdi prdnjavo ljudska" veća uvreda i ugrožavanje i tegriteta jedne osobe od psovanja majke muslimanske, onda stvarno piši propalo.
    A možda baš čoek ima problema sa gasovima, sa sve prilogom od izvještaja ljekara, pa ga je to pogodilo.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #9578
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,959
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    evo, napravicemo razliku

    https://www.google.com/amp/s/mondo.r...ook-kazne.html

    i da naglasim, ne osjecam pripadnost ni jednima ni drugima, a ni ovim trecim
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #9579
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Dakle mozemo reci da je ovo drustveno prihvatljivo ponasanje?
    Ne, ali društveno neprihvatljiva ponašanja su inkriminisana i kao prekršaji i krivična djela.

    Ima dosta preklapanja kod bića nekih prekršaja i krivičnih djela, i tu se obično gleda posledica. Tipa je li tjelesni integritet ugrožen ili narušen...

    To je li neko "zatvoren" je budalaština. Tužilačko zadržavanje (do 72h) i pritvor (do 30 dana) su mjere obezbjeđenja prisustva, sprečavanja uticaja na svjedoke... To nije kazna, svak je nevin dok se ne dokaže suprotno.

    To se u CG premetnulo u kaznu, i samu po sebi, i u tabloidni momenat fotografisanja s lisicama (što bi ja onemogućio fizički + zabranio, ma o kome se radilo), što ti onda ostaje jedina fotografija za novine dok si živ. Po meni, tu treba edukacije, da čaršija ne vapije svaki put "viđi šta je uradio, a nijesu ga zatvorili".

  5. #9580
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,408
    Thanked in
    2,973 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Mislim da morate napraviti razliku između pokušaja fizičkog napada, vrijeđanja i prijetnji smrću.
    Ovaj Kukuličić nije nikoga fizički napao, koliko ja znam, "samo" je vrijeđao.

    Mislim da je ista budaletina kao i ovi na CT, a ono na čemu insistiram je isti aršin. Mislim da nije previše.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  6. #9581
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    @Nije bitno... je fino to objasnio , nema potrebe da se ponavljam, dodaću ono što znam iz medija, taj iz Zete je nasnuo, ali napad je spriječen od strane komunalne policije. Tako da nije isto.

    Drugo nema još presude, ovo je samo mjera zadržavanja.

    Zatim sudija posebno cijeni da li se neko kaje za svoj postupak, zato možda i ova razlika u presudi za link koji je postavljen...

    Zaboravila sam i da sudija cijeni da li si imao prije slične prekšaje, krivična djela itd.
    Last edited by the_lady_marianna; 14-09-21 at 22:32.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  7. #9582
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,959
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    da se podjestimo odluke istraznog sudije ivanovica koji za mjesec dana ispunjava uslove za penziju, to su ti arsini.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #9583
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Tacno je to @kimmi

    Ali je povratnik u krsenju zakona. Nedje prije je cekicem napao policajca. Vjerujem da to igra ulogu kad opet napravis prekrsaj ili krivicno djelo.

    Neko ce od pravnika bolje pojasniti ali mislim da je to jedini razlog zasto su njega zadrzali a ove pustili.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9584
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Neandertalci...nadam se da će biti privedeni zbog ovakvog ponašanja.

    Meni ovo bas nešto čudno danas,gledam snimak dje pjevaju dje se krstaš barjak vije cčetnicima mjesto nije i covjek dize 3 prsta?
    Možda se zanio

    Biće sad ovih situacija,odgovaraju tenzije jednom dobrom dijelu,ne samo u cg nego i šire...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  11. #9585
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ovaj Kukuličić nije nikoga fizički napao, koliko ja znam, "samo" je vrijeđao.

    Mislim da je ista budaletina kao i ovi na CT, a ono na čemu insistiram je isti aršin. Mislim da nije previše.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Ne treba uopste da idu u bilo kakav pritvor ako nisu pokusali fizicki nasrnuti ili ako nisu prijetili smrcu njemu ili familiji, ne treba uopste da se raspravlja o tome, glupost koja se koristi da se digne rejting politicara o nekakvoj ugrozenosti, kazem, nema razlike u psovanju mene ili nekog Vukovica i Abazovica, jel me uvrijedilo jeste isto kao njega ali to je cijena toga sto si javna licnost , da nisi mozda bi vratio liku mozda bi se potukao ili nesto gore, e kad ne mozes istrpi i svojim poslom, ne treba da ispadas mlakonja da podnosis prijave za takve stvari.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  12. #9586
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,959
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Tacno je to @kimmi

    Ali je povratnik u krsenju zakona. Nedje prije je cekicem napao policajca. Vjerujem da to igra ulogu kad opet napravis prekrsaj ili krivicno djelo.

    Neko ce od pravnika bolje pojasniti ali mislim da je to jedini razlog zasto su njega zadrzali a ove pustili.
    to sto je neko povratnik ili nije imao krivicnih djela se uzima u obzir kod presude, a ne kod privodjenja
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  14. #9587
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    to sto je neko povratnik ili nije imao krivicnih djela se uzima u obzir kod presude, a ne kod privodjenja
    Mislim i kod odlucivanja o zadrzavanju osim presude. Moguce da grijesim ali OK.

    Svakako bi ih redom slao 72h da porazmisle o rjecniku svi. Bez izuzetka.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #9588
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Privod, zadrzavanje, lisenje slobode, pritvor, zatvor su sve razliciti instituti krivicno procesnog prava i primjenjuju se u zavisnosti od konkretnog slucaja i okolnosti. Ljudi ih cesto pomijesaju ili uporedjuju njihovu primjenu u naizgled slicnim slucajevima ali to nije uporedivo jer ni ti zivotni dogadjaji nisu identicni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #9589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    da se podjestimo odluke istraznog sudije ivanovica koji za mjesec dana ispunjava uslove za penziju, to su ti arsini.
    Evo ja kad sam čuo kakve su okolnosti - i ja ne bi odredio pritvor starijem Krstoviću, a ćerki možda bi, ne znam sve detalje....

    Elem, čovjek je državljanin Srbije, i bio je u SRB u vrijeme zaplijene. Kad je čuo šta je bilo, sam je došao, rekao da će sve da učini da pomogne istrazi otkud kokain u njegovim bananama.

    Ćerka šokirana kad su našli kokain, koji je nađen na kamionu, netaknutom, među bananama. Niko to nije od njih ni pipnuo. Ćerka odma "evo vještačite telefon, evo mail prepiska o narudžbi banana, oću na poligraf, mi sa voćem radimo 30 god, kakav kokain"...i prošla poligraf...

    Izvini, šta će ti oni u pritvoru? Đe će? I zbog čega, kad znaju da neće biti osuđeni...u suprotnom bi ti odgovarao što ti je u nenačetom tetrepaku kilo kokaina, a ne prodavnica đe si kupio. Sad se vi svi šokirajte, ali ne postoji sud u Evropi koji bi osudio Krstoviće, na osnovu onoga što se znalo dan poslije zaplijene. I pridružite se neznalici od Dritana kad počne da kevće na Milovo sudstvo, a pošto sud donese jedinu moguću odluku.

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    to sto je neko povratnik ili nije imao krivicnih djela se uzima u obzir kod presude, a ne kod privodjenja
    Pa kod privođenja ne može nikako, privođenje je operativna radnja kojom se lice privodi neđe u neku svrhu (kod sudije, kod tužioca).

    Misliš kod tužilačkog zadržavanja, odnosno određivanja pritvora? Uzima se u obzir u smislu procjene opasnosti od ponavljanja krivičnog djela. Ako je lice sklono vršenju istovrsnih KD - ode na lađenje u Spuž.

    Gleda se i posredno, u smislu opasnosti od bjekstva - zaprijećena visina kazne je veća kod povratnika, koji time ima "računicu" da bježi. Kod nekog ko nije osuđivan, a terete ga za lakše KD ili prekršaj - neće da zapali na Madagaskar zbog kazne od 500€ ili mjesec zatvora....

  17. #9590
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    Svakako bi ih redom slao 72h da porazmisle o rjecniku svi. Bez izuzetka.
    Istog sam mišljenja,bukati se i zalijećati prema nekome i izgovarati uvrede i prijetnje mora da za posledicu ima hladjenje u zatvorskoj ćeliji.
    Sto reče Dritan onomad-svima jednako!
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  18. #9591
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ne mora. Imamo percepciju koju nam je napravio DPS i njihovi organi da je to tako, dje su se utrkivali ko ce prije da se dodvori visokim sefovima, a oni su to znali da nagrade.
    Dranje na nekoga bez fizickog kontakta.... Jbga javna licnost, a meni ne svidja kako radis. Policajac na CT. Sta se on oklopljen osjeca ugrozeno od Veljovica. Ne sprdajte se.
    To sto smo imali ljude kojinsu funkcionisali po prirucniku iz 48me, pa dje da uvrijedis partiju. Disident, i odma te prati UDBA i imas probleme a love da te strpaju u zatvor......rijetka smo drzava koja nije izasla 90tih iz tog okvira, nego izlazimo sad.
    Tome i sva ova dreka, vika...
    Mi tek sad, ali mozda, pocnemo da idemo ka drzavi koja moze da trpi razlicitosti, ili da se makar ne zatvaramo za nesto sto je neko rekao.
    Jedino ko se mozda moze privesti je onaj djed na kraju koji se zalijece ka vratima

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #9592
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    959
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

  20. #9593
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    ne komentarisa kupovinu ministra Spajića od prije mjesec dana...
    f6

  21. #9594
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Pa on je prijavio 240.000 na racunu u momentu kad je postao ministar koje je stekao izvan CG.
    Ako ti stavljas to u istu ravan sa radijatorom i njegovom kupovinom auta od 42.000 onda si ti gori od najgoreg DPS bota.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  22. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  23. #9595
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    959
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ne komentarisa kupovinu ministra Spajića od prije mjesec dana...
    Covjek zaradio i prijavio velike pare, isto je to, nema što.

  24. #9596
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ne komentarisa kupovinu ministra Spajića od prije mjesec dana...
    E neka si ti to uooredio i stavio znak=.
    Inače, Spakić je sve fino i dokumentovano objasnio odakle mu pare i kako ga je kupio, al nek si ti potrča da odbraniš tipa koji je lrije 30 god iznosio radijator iz kancelarije, koii ništa od navedenih dokumenata za objašnjenje odakle mu pare za auto nije dostavio.
    A nije i da nisu odje pojedini razvlačili Spajića, ne za to odakle mu pare, pošto je to bilo sve dokumentovano, već za to da treba da se solidariše sa narodom lol
    Forever young, i want to be forever young

  25. #9597
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ne komentarisa kupovinu ministra Spajića od prije mjesec dana...
    Zašto bi iko normalan komentarisao kupovinu auta od sopstvenog novca, uredno prijavljenog? I kako iko normalan to upoređuje sa ovom kupovinom, a Marković nije ni prijavio da imaju toliko novca koliko je auto plaćen.

  26. #9598
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Evo puče krivična, a za one nasrtaje na odbornike URA na CT prekršajne.
    Ovaj narod najbolje se disciplinuje po džepu, a ni malo tvorza nije na odmet.

    Ja lrvi nisam za represiju prema narodu i zaštiti političara ka' bjelih medjeda, ipak su to likovi koji parazitiraju na grbaču naroda, ali mora se napraviti razlika izmedju uvreda i brutalnih prijetnji.


    Krivična prijava protiv Miloša Vasiljevića zbog ugrožavanja sigurnosti Dritana Abazovića
    To tužilaštvo prethodno je Upravi policije naložilo da podnesu prekršajni nalog protiv tri osobe koje su juče, prije održavanja sjednice Skupštine Prijestonice Cetinje vrijeđale odbornika Građanskog pokreta URA Slavka Jankovića.



    Cetinjsko Osnovno državno tužilaštvo formiralo je krivični predmet protiv Miloša Vasiljevića kojeg sumnjiče zbog ugrožavanja sigurnosti potpredsjednika Vlade Dritana Abazovića, saznaju Vijesti nezvanično.

    To tužilaštvo prethodno je Upravi policije naložilo da podnesu prekršajni nalog protiv tri osobe koje su juče, prije održavanja sjednice Skupštine Prijestonice Cetinje vrijeđale odbornika Građanskog pokreta URA Slavka Jankovića.


    "Osnovno državno tužilaštvo Cetinje naložilo je Upravi policije - Odjeljenju bezbjednosti Cetinje da protiv tri lica podnese Sudu za prekršaje Zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka, zbog grubih uvreda i naročito drskog i bestudnog ponašanja na štetu odbornika URE S. J. iz Cetinja", kazao je Vijestima rukovodilac ODT Cetinje, tužilac Duško Milanović.
    Forever young, i want to be forever young

  27. #9599
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Sto da ih kaznjavaju. Nije mi i dalje jasno. Kakvo ugrozavanje bezbjednosti. Ovakvi likovi su super da se pokaze multietnicnost i gradjansko opredjeljenje DPSa.
    Gurnuli su narod u nacionalizam i sad peru ruke od njih.
    To sto nuhodzic prica kako to muslimanima nije problem i samo je pojedinacni slucaj, dok je ono u pljevljima npr drzavna politika, samo govori o licemjerstvu tih ljudi i koliko su im vrijedni.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. #9600
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Amfilohiju posthumno Nagrada oslobođenja Nikšića, povodom 18. septembra, dana kad su partizani & komunisti oslobodili ovaj grad.
    Počinje ovaj Kovačević da mi se sviđa

    https://www.cdm.me/drustvo/amfilohij...denja-niksica/

Page 384 of 543 FirstFirst ... 284334374380381382383384385386387388394434484 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •