Page 277 of 543 FirstFirst ... 177227267273274275276277278279280281287327377 ... LastLast
Results 6,901 to 6,925 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #6901
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Otužno je kako vam se otme da, iako je i to dio predložene rezolucije, Doli Pivske skoro uopšte i ne pominjete kroz priču ovđe. Iako je po obimu riječ o većem zločinu od Velike.
    Otužno, jer je očito da Velika odgovara za priču ovđe, jer nastaje posledično pominjanje muslimana koji su učestvovali u zločinu, a kojih u Pivi nije bilo. A onda ide posledično peglanje sa Srebrenicom.
    Iz toga se lako i vidi da vam je motiv sve te priče identičan onima koji su je u skupštini i začeli. Naopak.
    ..
    Potpuno si u pravu da je motiv za rezoluciju čisto politički. Kao što je bio i motiv za rezoluciju o Srebrenici.

    Makar ćemo sad moći da vidimo hoće li Bošnjaci i zakleti antifašisti iz DPS glasati za rezoluciju o zločinima koje su najgori fašisti (SS) počinili nad antifašistima.

    Na šta bi se ti kladio?

  2. #6902
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Jedna napomena. Genocid je kao posebni ratni zlocin uveden Konvencijom UN o genocidu iz 1948. Na sudjenju za ratne zlocine u Nirnbergu se sudilo za ratne zlocine protiv humanosti, ne za genocid.

    Za vrijeme Drugog svjetskog rata su pocinjeni brojni zlocini. To je istorija i mislim da nije mudro sada otvarati te rane. Jer, ako se trazi deklaracija o genocidu u Pivi, zasto onda ne i zlocini cetnika u Sandzaku (ukljucujuci Pljevlja)? Dje je pobijeno mnogo vise ljudi nego u Pivi i Veliki zajedno. Zato sto su taj zlocin pocinili cetnici? Nikad nije dobro kad se trazi nesto selektivno. I to trazi partija koja kaze da je protiv podjela, da su podjele za Demokrate proslost. Zar nema vaznijih stvari za Crnu Goru od otvaranja starih rana, koje znace i produbljavanje podjela?

    Ako ova inicijativa dodje do Skupstine, za ocekivati je da ce BS pokrenuti slicnu inicijativu za Sandzak. Ljepota.

    Jedna od hronicnih bolesti Balkana je okrenutost proslosti. Ko je koga...

    Od donosenja nekakvih deklaracija, pa i one o Srebrenici, za Crnu Goru bi bilo mnogo vaznije da se kazne zlocini koji su pocinjeni u Crnoj Gori u ovim zadnjim ratovima.

  3. #6903
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    #6872
    #6874
    #6878

    Može i drugačije- Pivu si uopšte samo ti pomenuo, navodeći skupno, bez detaljisanja.
    I niko drugi. Nisu imali kad, od Velike i Rastodera.

    Ne moraš ništa priznavat, dRps je velikodušan prema svima.
    Pošto sam çoek od riječi, priznajem, ima taj jedan jedini post dje @Director navodi samo zločin u Velici, ostalo što si naveo se ne pominje nijedan zloči ponaosob ili zasebno, tako da...
    A znam da je dRps velikodušan, ali samo prema svojim članovima, uostalom kao i većina sekti.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #6904
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/557283?utm_..._share_counter

    "Đukanović je najsposobniji, najagilniji političar u regiji. Gledao je iz kog smjera vjetar duva i prilagođavao se tome. Ako pogledate njegov život vidjećete da je započeo kao lojalan komunista, potom bio lojalan Miloševiću, a u određenom trenutku shvatio je da Milošević neće pobijediti pa je promijenio stranu, okrenuo pogled na zapad tražeći podršku. U toj je ulozi bio tokom kampanje bombardovanja Savezne Republike Jugoslavije (SRJ). Ali onda kad je Milošević otišao, počeli smo posvećivati puno više vremena i pomoći Srbiji, dok je prije to išlo više Crnoj Gori. Uglavnom, mi smo tokom Miloševićevih godina, kad se Đukanović okrenuo i odmakao od Miloševića i kad je bilo vrlo teško obezbijediti finansiranje za njegovu vladu, počeli dopuštati masovnim krijumčarima duvana da operišu iz Crne Gore. Mi kao zapad. Okrenuli smo glavu i odlučili da ne vidimo to krijumčarenje. Među ostalima i Italija", rekao je Montgomeri.

    On je kazao i da su svi znali šta se događa, ali su to dopuštali jer je to donosilo novac koji je Đukanoviću trebao protiv Miloševića.

    "Ali kad su ratovi završili i kad je Milošević pao, dogodilo se nešto kao u sceni iz "Kazablanke". Italijani su rekli: pa tu se događa krijumčarenje moramo to da istražimo. I tako su započeli veliku istragu koja je uključivala i Đukanovića. On vidi da Italijani idu na njega, da Britanci počinju da gledaju ozbiljnije na organizovani kriminal, i tako dalje. I tada se opet okreće, ovaj put prema Rusima. Šalje svog najbližeg savjetnika za ambasadora u Rusiji sa namjerom da privuče Ruse da dođu i investiraju u Crnu Goru. I oni to čine. Ali poslije on vidi još jedno otvaranje, odmiče se od Rusije i pridružuje se NATO", kazao je bivši američki ambasador.


    Samo je zaboravio da doda da je CG ušla u NATO sa pričom o pregovorima sa Rusijom koja je željela Luku Bar.


    Reče li ovo bivši američki ambasador, mrtav ladan, da nam se aktuelni predsjednik bavio organizovanim kriminalom.

    Blama....


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #6905
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    U suštini....

    Veoma je sposoban političar, uspio je sa proda prvo priču da je komunista, pa onda da je velikoSrbin, pa onda da je prozapadno orjentisan, pa onda da je ruski prijatelj, pa onda opet da prozapadno orjentisan. Sad kod nekih prolazi priča da je veliki zaštitinik Crnogoraca....

    Za svo to vrijeme familija, kumovi i prijatelji su se napunili preko svake mjere, a evo američki ambasador nam reče da je cijeli svijet znao da se bavi organizovanim kriminalom.

    Ne znam.... i onda tripli uleti sa pričom ako DPS ne uzme 50% onda da pakujemo kofere. Pakujemo ih Tripli ali ako se vrati na vlast, a na čemu AV uveliko radi preko svojih kerova u CG.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #6906
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ukratko je jspricao da je covjek bez ikakve ideologije, sto je nedje i pohvalno. Ali zato sljedbenici se ubise evo 30 godina da dokazu kako prate jedinstvenu ideologiju.
    A evo Montgomeri rece da je jedina ideologjja medjunarodni kriminal

  9. #6907
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

  10. #6908
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Patriotsko štivo i primjer DPS svaštočinstva na koji ponosno ćute mnogi forumaši...

  11. #6909
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Smeće izdajničko, kolika splačina trwba da budeš da ti je ovo priča, od 0 do pipunčina mrtva?

    https://api.cdm.me/politika/samouvje...ilan-knezevic/

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #6910
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #6911
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Ako mogu ovi osviješćeni odavnina, a ne od 30tog, da odgovore koja je razlika u postpucima između:

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/43...ali-dukanovicu

    i ovoga:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zvoj-ekonomije

    Jer ovo prvo se opisivalo jadno, bijedno, mizerno i slični epiteti. Nešto ne vidim da se tako gleda na premijerov postupak.
    Možda je to sad OK, tek je počeo, ovaj to radi 30 godina i slično.

    U principu i jedno i drugo su politički poeni i samopromocija. Svakako da je to loše, ne sporim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #6912
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  15. #6913
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    i malo mu je bilo pa je jos trazio 4k mjesecno sto je otisao u penziju.
    a ovaj drugi mora kucu zavrsit
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #6914
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ako mogu ovi osviješćeni odavnina, a ne od 30tog, da odgovore koja je razlika u postpucima između:

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/43...ali-dukanovicu

    i ovoga:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zvoj-ekonomije

    Jer ovo prvo se opisivalo jadno, bijedno, mizerno i slični epiteti. Nešto ne vidim da se tako gleda na premijerov postupak.
    Možda je to sad OK, tek je počeo, ovaj to radi 30 godina i slično.

    U principu i jedno i drugo su politički poeni i samopromocija. Svakako da je to loše, ne sporim.
    Jeste samopromocija, ali dodje u radne obaveze.
    Niko nije zamjerio Djukanovicu posjetu niksickoj bolnici.
    Samo mali detalj. Je li ga docekao spalir radnika boksita ili bolnice da mu tapsu i masu dok dolazi.
    Vidis to je razlika, ali vjerovatno ces sad naci neki razlog.
    Ako si pratio politiku, vidjeces da se nije toliko pricalo o posjetama, koje ajde DPS stavi na maksimum 2 mjeseca pred izbore, vec o npr Gvozdenovicem obecanju u Baru da ce dobiti vodu i kanalizaciju ako glasaju za DPS ili ovo freneticno tapsanje u najboljem maniru 48me.

  17. #6915
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jeste samopromocija, ali dodje u radne obaveze.
    Niko nije zamjerio Djukanovicu posjetu niksickoj bolnici.
    Samo mali detalj. Je li ga docekao spalir radnika boksita ili bolnice da mu tapsu i masu dok dolazi.
    Vidis to je razlika, ali vjerovatno ces sad naci neki razlog.
    Ako si pratio politiku, vidjeces da se nije toliko pricalo o posjetama, koje ajde DPS stavi na maksimum 2 mjeseca pred izbore, vec o npr Gvozdenovicem obecanju u Baru da ce dobiti vodu i kanalizaciju ako glasaju za DPS ili ovo freneticno tapsanje u najboljem maniru 48me.
    A pričalo se kako nije, pljuvačina ovdje i na portale žestoka, vidi se i po broju komentara i stilizovanju naslova od strane Vijesti ali to je OK.
    A što znam, pogledaj snimke iz Berana. Razlika u odnosu na Nikšić je Maybach ali isto je to sve Mercedes, mada je i odsustvo radnika Boksita. Mada su mogli iz rudnika uglja Berane doći pa da sve bude
    Odakle sad ubači gvozdenovića u priču, nemoj razdvodnjavat molim te jer ja ne sporim da su to radili. Upoređujemo dva ista događaja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #6916
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Cekaj, uporedjujemo dva politicka dogadjaja, tj obilazak predjsednik/premijer opstinama. Ako je to u pitanju slazem se.
    Ako je prica oko okolnih dogadjaja i kako se desavaju, ne slazem se.
    Ako pricamo o koriscenju posjeta kao vid samopromocije, opet se slazemo

  19. #6917
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Ne pričam o okolini događaja. O tome, eventualno, možemo pričati ako ode pred lokalne izbore u posjetu, (što smo gledali u NK i HB ali opet nebitno).
    Interesantno kako isti medij na isti događaj drugačije gleda.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #6918
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    A to da. Slazem se da vijesri drze umanjenu ostricu prema novoj vlasti. Moguce zato jer je vecina zavrsila u istoj
    Mada sta znam, nikada mi to nije bolo oci toliko, dokle se ne pojave recenice napravicemo vam put, ukoliko glasate za mene.

  21. #6919
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i malo mu je bilo pa je jos trazio 4k mjesecno sto je otisao u penziju.
    a ovaj drugi mora kucu zavrsit
    Nikad se nezasitili kakvi su... fuj
    Da mu nije terasa prevelika pa bi neki dupleks stan?

  22. #6920
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    oci gladne kao prokletstvo zivotnog vijeka
    nothing comes from violence and nothing ever could

  23. #6921
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A to da. Slazem se da vijesri drze umanjenu ostricu prema novoj vlasti. Moguce zato jer je vecina zavrsila u istoj
    Mada sta znam, nikada mi to nije bolo oci toliko, dokle se ne pojave recenice napravicemo vam put, ukoliko glasate za mene.
    Ako dozvoliš put je old school. Otvaranje česama u 21 vijeku hajlajt političke promocije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #6922
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,117
    Thanked in
    2,083 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ako mogu ovi osviješćeni odavnina, a ne od 30tog, da odgovore koja je razlika u postpucima između:

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/43...ali-dukanovicu

    i ovoga:

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...zvoj-ekonomije

    Jer ovo prvo se opisivalo jadno, bijedno, mizerno i slični epiteti. Nešto ne vidim da se tako gleda na premijerov postupak.
    Možda je to sad OK, tek je počeo, ovaj to radi 30 godina i slično.

    U principu i jedno i drugo su politički poeni i samopromocija. Svakako da je to loše, ne sporim.
    Razlika što je ovaj prvi kriminalac. Bar tako kažu ambasadori nekih tamo Amerika. Ne mi naravno.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  25. #6923
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Vesna Bratic imenovala Radu Visnjic, obozavateljku Ratkla Mladica za direktoricu skole u Bar.
    Pa imenovala Gorana Kikovica koji je pokrenuo inicijativu da Ratko Mladic dobijeli ulicu u Berane.
    Pa imenovala zenu Jovana Vucurovica (DF-DPS koalicija), Biljanu, za direktoricu podgoricke gimnazije, koji je prosle godine u Skupstini izjavio citiram "za mene je Ratko Mladic heroj".
    Da li je problem biti ce*nicka supruga? Nije, nismo valjda u 1945. Ali svakako supruga covjeka koji patoloski obozava masovne serijske ubice i masakrere, treba da se izjasni, glede toga, da da neko svoje misljenje, na pomenutu tematiku, jer ne postaje direktorica udruzenja pcelara Gornje Morace, nego direktorica jedne od najprestiznijih srednjih skola u CG. Bilo bi dobro da izneze svoj stav o Ratku Mladicu i velicanju istog od svog supruga.

    Posebno je bizarno i perverzno za direktoricu OS Jugoslavija u Baru (sagradjena'82) postaviti zenu koja na drustvenim mrezama velica Ratka Mladica. Za direktoricu skole toga imena, postavit zenu koja velica onoga koji je licnim masovnim ubijanjem desetina hiljada civila razbijao istu tu Jugoslaviju, po kojoj skola nosi ime.

    Mnogo je vala Vesna, pa da smo Treci rajh.

    Ali gori smo mi od tebe, samo ti djelji.
    Gazio nas je sadisticki DPS 30 godina.
    Navikli smo. Preko svega mi prelazimo Vesna ne brini.
    Mi smo kolektivna moralna nistavnost koja kao takva nema ni obrise zdravorazumskog etickog kompasa...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  26. #6924
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  27. #6925
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Brano Mandić. vazda za DPS bio to je poznato. on našao da piše kako je loše uvođenje četništva u javni diskurs. smeta mu što se zapošljavaju ljudi veličaju monstrume poput Mladića

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:

    ASC

Page 277 of 543 FirstFirst ... 177227267273274275276277278279280281287327377 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •