Page 214 of 543 FirstFirst ... 114164204210211212213214215216217218224264314 ... LastLast
Results 5,326 to 5,350 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #5326
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Vidim da se prica o ovome dosta.
    Zna li iko clan zakona da ako nema advokata/pravobranioca/neznamnijasta, ides na slobodu. Mislim normalnije je da ides u pritvor od 30 dana, sto je lose jer uz advokata mozda si i nevin ili bi kazna bila manja ili.... Ili....
    Ali da ides van iako postoje dokazi, jer nema advokata..... To prvi put kod nas cujem

  2. #5327
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/svecano-otv...odan-skerovic/

    Ima li jedan dio grada da nije ispostovao? Jedna ulica da je nesredjena? Ima li jedan kvart da nema park? Kakva doktorica od gradonacelnika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako si dosao iz nekog sela, onda kapiram tvoje odusevljenje sa par asfaltiranih ulica.

  3. The Following User Says Thank You to irriducibili91 For This Useful Post:


  4. #5328
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Ti ocigledno u Crnoj Gori van Podgorice nisi isao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  5. #5329
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidim da se prica o ovome dosta.
    Zna li iko clan zakona da ako nema advokata/pravobranioca/neznamnijasta, ides na slobodu. Mislim normalnije je da ides u pritvor od 30 dana, sto je lose jer uz advokata mozda si i nevin ili bi kazna bila manja ili.... Ili....
    Ali da ides van iako postoje dokazi, jer nema advokata..... To prvi put kod nas cujem
    ima ZKP o krivicnom postupku za teska krivicna djela dje je obavezna odbrana tj advokat njegov ili po sluzbenoj duznosti , a Advokati nisu obezbijedili minimum rada i zbog toga ce neko da ispasta nego zlatne ribice imaju bolje pamcenje....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. #5330
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidim da se prica o ovome dosta.
    Zna li iko clan zakona da ako nema advokata/pravobranioca/neznamnijasta, ides na slobodu. Mislim normalnije je da ides u pritvor od 30 dana, sto je lose jer uz advokata mozda si i nevin ili bi kazna bila manja ili.... Ili....
    Ali da ides van iako postoje dokazi, jer nema advokata..... To prvi put kod nas cujem
    Zbilja, imamo li mi javne pravobranioce. Ono, državni advokat, ko nema para da plaća?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. #5331
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidim da se prica o ovome dosta.
    Zna li iko clan zakona da ako nema advokata/pravobranioca/neznamnijasta, ides na slobodu. Mislim normalnije je da ides u pritvor od 30 dana, sto je lose jer uz advokata mozda si i nevin ili bi kazna bila manja ili.... Ili....
    Ali da ides van iako postoje dokazi, jer nema advokata..... To prvi put kod nas cujem
    Postoje slucajevi kada je odbrana obavezna, u konkretnom slucaju je u pitanju odredjivanje tuzilackog zadrzavanja kao i pritvora





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #5332
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Sto je ova Prva televizija pocinje da lici na jedan veliki eksperiment, od nekadasnjih standarda do iskrivljene vizije sponzora

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #5333
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidim da se prica o ovome dosta.
    Zna li iko clan zakona da ako nema advokata/pravobranioca/neznamnijasta, ides na slobodu. Mislim normalnije je da ides u pritvor od 30 dana, sto je lose jer uz advokata mozda si i nevin ili bi kazna bila manja ili.... Ili....
    Ali da ides van iako postoje dokazi, jer nema advokata..... To prvi put kod nas cujem
    Ne postoji clan zakona koji eksplicitno to govori. To je posljedica prava na odbranu iz clana 37 Ustava CG, i koje je sastavni dio prava na pravicno sudjenje iz clana 6 Povelje o ljudskim pravima.

    Ukratko, pravo na odbranu ti niko ne moze uskratiti. Zato i postoji institut odbrane po sluzbenoj duznosti. Posljedicno, nijedan postupak u kojem imas pravo na odbranu ne moze da se sprovede ako ti odbrana nije omogucena, sto bi u ovom slucaju znacilo da ne moze da se donese odluka o odredjivanju pritvora.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #5334
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Da to nije malo iskrivljeno vidjenje. Sad cu ja da kazem dva advokata, tri misljenja.
    Zakon kaze da mora da ima branioca, koji se dodjeljuje od drzave po spisku advokatske komore.
    Dakle mora da ga ima, a ne da ga moraju osloboditi ako nema. Tako da mi je ovo glupost.
    Sud moze da postavi advokata sa spiska, ako se ne pojavis, pretpostavljam da ima kazna ako se ne odazoves sudu, pa sledeci, pa sledeci..... Dok ne obezbijedite minimum uslova za rad. Jer niste u strajku nego "prekidu pruzanja pravne pomoci". Sto takodje znaci isto kao da te sud pozove po duznosti, a ti kazes necu... Bice da ima nekakva kazna za to

  11. #5335
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da to nije malo iskrivljeno vidjenje. Sad cu ja da kazem dva advokata, tri misljenja.
    Zakon kaze da mora da ima branioca, koji se dodjeljuje od drzave po spisku advokatske komore.
    Dakle mora da ga ima, a ne da ga moraju osloboditi ako nema. Tako da mi je ovo glupost.
    Ne polazi se od toga da moraju da ga oslobode ako nema advokata nego da ne mogu da donesu odluku o pritvoru ako nema branioca. Ako ne mogu da donesu odluku, onda ne postoji pravni osnov za odredjivanje daljeg pritvora.

    Umjesto sto posmatras ovaj slucaj na primjeru nekoga cija krivica ce nesumnjivo biti utvrdjena kad dodje do sudjenja, zapitaj se kako bi izgledala drzava u kojoj bi bilo kojeg covjeka mogao da zatvoris bez prava na branioca. Bice ti jasnije zasto ne moze bas tako da se postupa sa ljudima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #5336
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Naravno da ga gledam tako. I napisah slicno, da bi najpogodjeniji bili ljudi kojima bi kazna bila npr 20 dana a ti ih posaljes u pritvor 30 ili su nevini ili....
    Zato kazem da to mora, znaci da sud mora da dosudi advokata po duznosti. Da mora da izabere nekoga, a da onda advokati snose posljedice.
    Nisam ni ja naivan, znam zasto nije recdnica strajk, nego prekid pravne pomoci. Namjerno izabrano da se ne bi moralo ici sa zakonom o strajku, koji je dosta precizan.
    E zato bih isao sa izborom jednog po jednog i samo lupao kazne. Pa ko duze izdrzi...

  13. #5337
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da mora da izabere nekoga, a da onda advokati snose posljedice.
    Mozda bi i bilo tako, ali se u medjuvremenu nasao advokat.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #5338
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ne mozes da kaznjavas advokata jer nije preuzeo predmet po sluzbenoj duznosti ( gdje ga placa drzava).
    U ovih 15ak dana bilo je milion takvih poziva i svaki advokat je odbio sluzbenu. Pozvan je sledeci i sve tako u krug.
    Advokatica sa sjedistem u Beranama prije svega nije mogla bit uopste pozvana da bude advokat u predmetu pred visim sudom u podgorici. Ali dobro, u ponedeljak kad bude trajno ili privremeno zabranjeno da se bavi advokaturom i pocne na jedno novo mjesto bice ti jasnije njeno javljanje i sto joj se Odovic nasao da je hvala na sva zvona.

    Sto se tice okrivljenog ucinila mu je veliki uslugu kao branilac- umjesto da je kuci sa nanogicom sad ce u spuz...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  15. #5339
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Ne mogu ga osloboditi jer ga prethodno nijesu ni lisili slobode.
    Ne mogu ga lisiti slobode mimo razloga i u postupku koji je predvidjen zakonom, clan 29 Ustava Crne Gore. Po istom zakonu, nezakonito lisavanje slobode je kaznjivo.

    Pojednostavljeno, u konkretnom slucaju, ukoliko se lice samo prijavilo odnosno predalo, policija ga je odmah lisila slobode (policijsko zadrzavanje) i o tome obavijestila tuzioca.

    Tuzilac da bi mu odredio dalje zadrzavanje (tuzilacko zadrzavanje) mora da ga saslusa, a saslusanju u slucaju obavezne odbrane mora da prisustvuje branilac.

    Bez obzira ko koga zove ili se taj ne odaziva, ukoliko saslusanju ne prisustvuje branilac, ne moze se donijeti rjesenje o zadrzavanju odnosno ako se i donese takvo rjesenje ono nije zakonito a zato sto su u pitanju osnovno licno pravo i sloboda nije ni ustavno.

    Takvo rjesenje pada i lice se pusta na slobodu, jer je u pitanju nezakonito lisenje slobode.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #5340
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ne mozes da kaznjavas advokata jer nije preuzeo predmet po sluzbenoj duznosti ( gdje ga placa drzava).
    U ovih 15ak dana bilo je milion takvih poziva i svaki advokat je odbio sluzbenu. Pozvan je sledeci i sve tako u krug.
    Advokatica sa sjedistem u Beranama prije svega nije mogla bit uopste pozvana da bude advokat u predmetu pred visim sudom u podgorici. Ali dobro, u ponedeljak kad bude trajno ili privremeno zabranjeno da se bavi advokaturom i pocne na jedno novo mjesto bice ti jasnije njeno javljanje i sto joj se Odovic nasao da je hvala na sva zvona.

    Sto se tice okrivljenog ucinila mu je veliki uslugu kao branilac- umjesto da je kuci sa nanogicom sad ce u spuz...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Upratih ovaj slučaj, ne bi me čudilo da se dotična negdje u vladu udomi, ali to je manje važno. Ne bi me čudilo i da je familija optuženog za ubistvo zadovoljna što je dotični završio u pritvor, a ne doma, jer bi kućni pritvor donio, hmmm... neke povode za revanš.

    Nego završilo se kako se završilo, ali vučem neku analogiju iz ovoga slučaja. Pritvor se daje koliko sam skapirao na 30 dana, možda nekad malo duže, ali mjera je "dana".
    I što ako nekom krimosu isteknu ti dani, nema advokata na raspravi o produženju pritvora. Da li po logici ovoga slučaja svi pritvoreni idu doma kad im istekne pritvor, ako advokati štrajkuju? Ili? Što je drugo moguće? Ok kućni pritvor, ali idu doma...

  17. #5341
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    U konkretnom slucaju se ne radi o pritvoru vec o zadrzavanju (tuzilac), pritvor je drugi institut koji odredjuje sudija za istragu, to je tek sljedeca faza i za to treba obavezna odbrana u konkretnom slucaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #5342
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    U konkretnom slucaju se ne radi o pritvoru vec o zadrzavanju (tuzilac), pritvor je drugi institut koji odredjuje sudija za istragu, to je tek sljedeca faza i za to treba obavezna odbrana u konkretnom slucaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pretpostavljam da se radi o finesama. Nego, što se dešava u pritvorskim predmetima gdje je isteklo npr 30 dana. Tužilac traži produženje. Druga strana nema advokata na raspravi kod istražnog. I? Produži mu sudija bez advokata? ili?

  19. #5343
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ne radi edit, vidim da ste avizani, pa me zanima dokle idu posledice štrajka kad je riječ o pritvorima.
    Logika me vuče da ne možeš produžiti pritvor čovjeku koji nema branioca. A bez rešenja o produženju ne možeš ga držat u pritvor...

  20. #5344
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ne mozes da kaznjavas advokata jer nije preuzeo predmet po sluzbenoj duznosti ( gdje ga placa drzava).
    U ovih 15ak dana bilo je milion takvih poziva i svaki advokat je odbio sluzbenu. Pozvan je sledeci i sve tako u krug.
    Advokatica sa sjedistem u Beranama prije svega nije mogla bit uopste pozvana da bude advokat u predmetu pred visim sudom u podgorici. Ali dobro, u ponedeljak kad bude trajno ili privremeno zabranjeno da se bavi advokaturom i pocne na jedno novo mjesto bice ti jasnije njeno javljanje i sto joj se Odovic nasao da je hvala na sva zvona.

    Sto se tice okrivljenog ucinila mu je veliki uslugu kao branilac- umjesto da je kuci sa nanogicom sad ce u spuz...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I dalje mi je to nejasno. Ajde ovako. Poznati sam narko diler koji je tezak milione. Ubijem nekoga na ulici. Svi me vide. Pustim rijec da je nagrada za svakog advokata koji me bude branio po sluzbenoj duznosti 200 000 eura. Ko ga oduva njemu pare.
    I sta, nece niko da preuzme i ja odoh kuci.
    Sta ako hocu privatnu tuzbu protiv, nebitno, Kascelana ili Zvicera, ili nekog takvog lika....
    I ne mogu da nadjem advokata, jer mi se pozivaju da su ga branili, ili su bili nekad sudije u sporu protiv.....
    Dje im je to pozivanje na ustav CG i ustavno pravo na pristup sudu. Kako!? Idem sam da zastupam sebe......
    Malo mi to nevjerovatno da mogu da iskuliraju

  21. #5345
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    U konkretnom slucaju se ne radi o pritvoru vec o zadrzavanju (tuzilac), pritvor je drugi institut koji odredjuje sudija za istragu, to je tek sljedeca faza i za to treba obavezna odbrana u konkretnom slucaju


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Član 29

    Svako ima pravo na ličnu slobodu.

    Lišavanje slobode dopušteno je samo iz razloga i u postupku koji je predviđen zakonom. Lice lišeno slobode mora odmah biti obaviješteno na svom jeziku ili jeziku koji razumije o razlozima lišenja slobode.

    Lice lišeno slobode istovremeno mora biti upoznato da nije dužno ništa da izjavi.

    Na zahtjev lica lišenog slobode, organ je dužan da o lišenju slobode odmah obavijesti lice koje lišeni slobode sâm odredi.

    Lice lišeno slobode ima pravo da njegovom saslušanju prisustvuje branilac koga izabere.

    Nezakonito lišavanje slobode je kažnjivo.
    Malo ti ovo sa ustavnom stavkom i nije bas kako ti kazes.
    Pise da ima pravo, ne i da je to ustavna obaveza. A nedolazak advokata nije nezakonito lisavanje slobode.
    Vjerovatno je neki zakon u pitanju. Clan ustava sigurno nije

  22. #5346
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Pa vidi, zato i komentarisemo konkretan slucaj mada mozda i ne bi trebali.

    U konkretnom slucaju, obzirom na karakter krivicnog djela i zaprijecenu kaznu, tuzilac smatra da ima razloga da se osumnjiceni zadrzi, u kojem slucaju je rijec o proceduri koja podrzumijeva obaveznu odbranu.

    Kada te npr. policija lisi slobode prije tuzioca ona ti isto da neki papir o tome i kaze ti da mozes da imas branioca, ali to nije jedan od slucajeva obavezne odbrane iz clana 69 ZKP-a pa ga onda i bas briga hoces li ti angazovati branioca ili neces.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #5347
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ne radi edit, vidim da ste avizani, pa me zanima dokle idu posledice štrajka kad je riječ o pritvorima.
    Logika me vuče da ne možeš produžiti pritvor čovjeku koji nema branioca. A bez rešenja o produženju ne možeš ga držat u pritvor...
    Posljedice ovoga su vec veoma ozbiljne, ne treba vise od ovog slucaja u Niksicu a tek je pitanje sta ce sve osim pritvorskih predmeta i krivice biti problem.
    Ali dovoljno je to sto je naredni sastanak zakazan za 9. juna tako da ima izgleda dovoljno vremena da se sve lagano rijesi i bez neke posebne zabrinutosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #5348
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Prokleto je oteto.Prokleti su oni koji su podrzavali opstanak ovog objekta i prokleti ce bit vazda jer ce ga vazda i podrzavati.Zlocin je njihov smisao.
    Krst su sacuvali,mozda da grade kult oko njega,za neka nova huskanja i nove paranoje.Da nekad mase sa njim neki novi Karadzic.Eksperti su za bespravne objekte i kultove.Jer su nevjernici.
    https://balkans.aljazeera.net/news/b...a-fate-orlovic

    Opet cu nocas sanjati
    staru kucu i avliju
    opet ce dusa sletjeti
    pravo pred njenu kapiju

    Sanjacu dan da se ostvari san
    necu se buditi
    i pasce kamen sa srca mog
    jer cu se vratiti

    Lijepo je doc' u svoju carsiju
    lijepo je imat svoju avliju
    malu ali ipak dragu
    i majku na kucnom pragu
    da te doceka
    lijepo je doc' u svoju carsiju
    ko pobjednik se vratiti
    s ljudima znati kafu popiti
    i bol i radost podijeliti
    ne mozes sam umrijeti

    Ovdje su djedovi mi stari
    sjeme posadili
    amanet najljepsi mi dali
    da ovdje ostarim u Bosni

    Ne mozes sam umrijeti
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  25. #5349
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    To su ti naši građanisti.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  26. #5350
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Ruši bre crkve

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

Page 214 of 543 FirstFirst ... 114164204210211212213214215216217218224264314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •