Page 19 of 543 FirstFirst ... 91516171819202122232969119519 ... LastLast
Results 451 to 475 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #451
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ovdje se Lepetanac ne čita što ko piše, nego predrasude vladaju prilikom procjena naših kolega forumaša kojoj politici smo skloni i kojoj partiji pripadamo! Kad pomenem CG zastavu i himnu odmah sam dps bot i odmah sam fasist koji mrzi Srbe, tako i naši dragi forumaši evo prvi put čuju da ti imas nesto protiv Ban-a iako pola CG zna tvoje ime i zna koliko si nepravde i muka zbog njega prozivio...ali ne, ti si dps bot jer si jasno rekao da si Crnogorac i dičiš se time i ne dozvoljavaš da neko prekraja istoriju tvoga naroda, crnogorskoga i tvojih predaka crnogorskih, ali nijesu naši preci nikad bili lopovi i mi nikad nijesmo lopove podrzavali, niti ćemo...ja i ne reagujem više, neka se igraju. Milo mi je što si pobijedio
    Posto mi lakse da se ignorisem sa njim. Poznata je meni njegova borba odavno, samo izjednacavati njegovu licnu borbu kad mu je zasmetalo dupetu, sa borbom protiv sistema je krajnje licemjerno.
    Ja sam ovdje od 2005 pa sam ispratio poprilicno i sadasnje tviter ratnike, a nekad uticajne forumase. Eno i tamo prosipaju gradjanske stavove mao i nekad na forumu.
    Isti nas je lik zvao izdajnicima kada se nismo slagali poslije 2008 gdje ide drzava. Izdajnici, cetnici, slobovi placenici....
    Drago mi je sto je dobio sudsku pravdu, ali nemoj da smo naivni pa da njegovu licnu borbu sa kumom sad dizemo u nebesa kao borbu sa sistemom.
    Tako mozemo da kazemo i da je Dusko Knezevic najveci borac protiv sistema u CG

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #452
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    2. Šta ćemo sa otpuštenima? Mislite da neće naći nekog poslodavca sa informacijama i vještinama koje imaju. Nezgodno je imati nekoliko desetina ili stotina freelancera takve profesije u ovako maloj zemlji. Vjerovatno bi nastao klan, zaboravili bi se sadašnji.
    Zbog toga se nikada službe ne gase, već transformišu. Čak su i komunisti kad su uzeli Beograd preuzeli agente Spceijalne (političke) policije, a par šefova strijeljali. Jedna od anegdota je i šok IB-ovaca kad su i saslušavali isti ljudi koji su ih saslušavali kao komunističke neprijatelje za vrijeme Kraljevine Jugoslavije.
    O kojim vještinama i informacijama pričamo?
    O prisluškivanju i o tome šta je juče ručao Andrija Mandić i kakvu curu šeta Pipun.

    To je vrh, to je krajnji domet službi poput ANB-a.
    Ništa specijalno se neće desiti da sjutra nestane ANB kao da nikad nije postojao.

  4. #453
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nova vlada. Za to su izabrani i dobili mandat, izmedju ostalog.



    Pa od straha od ANB kriminalaca van sluzbe treba da ih drzimo u sluzbi? Ne nego ih otpustis, pazljivo pratis aktivnosti, pa prvu trojicu koji krenu u kriminal bacis u zatvor i zaboravis gdje je kljuc. Ostali bi odmah naucili lekciju.




    Neke postkomunisticke zemlje su ugasili sluzbe i nista im falilo nije. Cak su prosle bolje od onih koji su ih "transformisali".
    1. Ko iz nove vlade? Idu službenici na intervju na sjednicu vlade, pa glasaju članovi? Ili neko iz nove vlade. Taj neko biće mnooooogooo moćan. Ako imaš komisiju, na kraju jedan, obično predsjednik, u komisiji presuđuje, uvijek je tako. Opet dođosmo do neko, a ne Vlada.
    2. Od "prve trojice koji krenu" pa do pravosnažne presude dugačak je i krivudav put. Lijepo zvuči, ali je naučna fantastika. A možda neće u klasični kriminal? Možda krenu da se bave špijunskim preduzetništvom. Nije slučajno što se vazda gleda da se takvi ljudi drže pod kontrolom. Ali, možda ti bolje znaš.
    Mrsko mi je kopat po guglovima koje su zemlje gasile službe, sve otpuštale, pa onda iznova? Ozbiljno pitam.
    No, svakako će biti kako kažu naši NATO partneri, tako da možemo samo da čitčatujemo rekreativno i mi i naši političari oko ovoga

  5. #454
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    1. Ko iz nove vlade? Idu službenici na intervju na sjednicu vlade, pa glasaju članovi? Ili neko iz nove vlade. Taj neko biće mnooooogooo moćan. Ako imaš komisiju, na kraju jedan, obično predsjednik, u komisiji presuđuje, uvijek je tako. Opet dođosmo do neko, a ne Vlada.
    Ne pojedinac svakako. Ti, bogami, kao da se nikad nigdje nije uradila reforma službi bezbijednosti, pa je uvijek morao neki pojedinac da preuzme u svoje "mnoogo moćne" ruke


    2. Od "prve trojice koji krenu" pa do pravosnažne presude dugačak je i krivudav put. Lijepo zvuči, ali je naučna fantastika. A možda neće u klasični kriminal? Možda krenu da se bave špijunskim preduzetništvom. Nije slučajno što se vazda gleda da se takvi ljudi drže pod kontrolom. Ali, možda ti bolje znaš.
    Mrsko mi je kopat po guglovima koje su zemlje gasile službe, sve otpuštale, pa onda iznova? Ozbiljno pitam.
    No, svakako će biti kako kažu naši NATO partneri, tako da možemo samo da čitčatujemo rekreativno i mi i naši političari oko ovoga
    Naiđeš na njih prvi pu u kriminalnom miljeu pa ih baciš u pritvor, zna se kako se to radi, eno ga Vuk Vulević provede godine ne izlazeći iz zatvora, sve pod sumnjom. Drži tu trojicu šest mjeseci neće niko drugi smjeti da šušne. Čitava ta ANB/SAJ bulumenta su hrabri samo dok su jači i prebijaju auto koji se ne brani.

    Češka (tj Čehoslovačka) sigurno, mislim da su i Balti i još par, ali se ni meni ne gugluje.

  6. #455
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Posto mi lakse da se ignorisem sa njim. Poznata je meni njegova borba odavno, samo izjednacavati njegovu licnu borbu kad mu je zasmetalo dupetu, sa borbom protiv sistema je krajnje licemjerno.
    Ja sam ovdje od 2005 pa sam ispratio poprilicno i sadasnje tviter ratnike, a nekad uticajne forumase. Eno i tamo prosipaju gradjanske stavove mao i nekad na forumu.
    Isti nas je lik zvao izdajnicima kada se nismo slagali poslije 2008 gdje ide drzava. Izdajnici, cetnici, slobovi placenici....
    Drago mi je sto je dobio sudsku pravdu, ali nemoj da smo naivni pa da njegovu licnu borbu sa kumom sad dizemo u nebesa kao borbu sa sistemom.
    Tako mozemo da kazemo i da je Dusko Knezevic najveci borac protiv sistema u CG

    Šta su kriterijumi za uticajne forumaše i ima li neki konkretan primjer? Ili se misli na forumaše koji su kasnije zasjeli na neke državne funkcije pa su uticajni u tom smislu?

  7. #456
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne znam koji ce to vakum da nastane, kojih to bezbjedonosnih informacija.
    Svako malo, pa i od zamjenika direktora UP smo culi da su "prijatelji" sa polukriminalnim likovima.
    To kao normalno da bude, upoznali se ljudi pa se nasli. To sto se kriminalci ne bi druzili sa njima da nije pozicija koje su pokrivali, nema veze. Jesmo li toliko naivni, pa nisu drugovi iz vetica, nego se upoznali na poslu.
    I sad je normalno da u ANB sjedi kucni prijatelj. Ko da je dosao neko iz privatne banke, a ne ljudi zaduzeni za borbu sa kriminalom.
    I kao nema volje za borbu. Ima, nego su postavljani prijatelji kriminalaca da tu volju sprovode.
    I sad nemoj da nesto promijenimo, popravice se.
    Oce kako ne. Pokojni Beli i Maras like this
    Upravo si sam sebi odgovorio u prvom dijelu posta. Sprega sa kriminalnim podzemljem je i više nego očigledna, zamisli raspuštiš ih sad sve, oni će da i dalje rade ono što najbolje znaju i eto ti onda (popuniti prazno mjesto) klan itd itd..

    Dalje, mislim da i sam znaš koliko je ubistava bilo po CG, što političlih što zbog sukoba klanova, indirektan ili direktan uticaj je tu.. E zamisli sad da sve te informacije padnu u pogrešne ruke (naravno pored ostalih informacija koje bi i javnost trebala da vidi)..

    Da ne pričam da tu još uvijek ima kadrova drugih zemalja a da ovi nisu svjesni istih (a možda i jesu u određenoj mjeri pa ih tolerišu)..

    Nije to baš trafika koju zatvoriš i do nje na par koraka otvoriš novu.

    Ili da naprave novu službu pa da prečešljaju ove druge ili da ovu krenu po dubini da čiste, doduše počeli su sa tim načelnicima ali opet ovaj VD trenutni mi ne ulijeva povjerenje iskreno.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #457
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ajde nemoj da smo naivni. 50 ljudi iz te sluzbe je trazeno da se skloni. Nisu pitali za sekretarice, vozace kafe kuvarice i cistacice sigurno.
    Nase rjesenje je da ih vratimo nazad u bezbjedonosni sistem. Lazovic i Golubovic su najveci primjeri toga.
    Otici ce i ponijeti sta, konkretno? Sta to treba kriminalnom miljeu a da do sada nisu dobijali od istih. Cak je gore da ostanu, jer imaju pristup i onome sto drugi "zdravi" rade. Pa godinama se bjezalo prije nego akcija krene. Odakle im to. Cula kafe kuvarica kad je vodu unosila.
    Ti ljudi trebaju kriminalcima zbog informacija. Nisu to dzems bondovi pa da su imali neke specijalne vjestine, nego nosaci para izmedju privrede i ministara i djece ili trgovci informacijama koje bezbjedonosni sistem ima.
    Kada ih odsjeces od toga, ti likovi su isti kao i bilo koji drugi drzavni uposlenik. Egoistican, pun sebe i koristi poziciju za licno bogacenje.
    Dovoljno ih je dvojicu upoznati da im vidis intelektualne domete. Gledali ste ih po lokala nego ste mislili da su kamatasii

  9. #458
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    A vidio sam ih dovoljno vjeruj mi, samo što iza te fasade ima još puno toga..
    Ne kažem da su Bondovi, samo opet kažem da je teško ukloniti jedan takav sistem a plus su umreženi sa službama 'partnerskih' nam zemalja..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  10. #459
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Kompletna istocna evropa je unistila, ali bukvalno, svoje sluzbe od 90 do 92. Lustracija i otvaranje svih dokumenata.
    Praznine su popunile NATO zemlje. Bilo je kiksa sa bugarima i rumunima, ali su ostale napravljene prema zapadnom sistemu.
    Nisam bas sklon misljenju da krenemo u takvu akciju, da ne bi i kod nas uskocile.
    Pa Balkanski ratnik je odradjen bez ikakvog znanja nasih sluzbi. Toliko o tome.
    Znam da je svijet drugaciji i da bi nastao problem koja drzava ce kontrolisati aluzbe, jer nije da su USA, Njemacka, Francuska i UK sad u apsulutno istoj liniji.
    Ali mislim da bi opet proslo to malo bolje nego da ga mi rjesavamo ovako kao do sad.
    Ostavicemo hibrid UDBE v3.0 dje ce se i dalje trgovati i ucjenjivati dokumentima od prije

  11. #460
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ovdje se Lepetanac ne čita što ko piše, nego predrasude vladaju prilikom procjena naših kolega forumaša kojoj politici smo skloni i kojoj partiji pripadamo! Kad pomenem CG zastavu i himnu odmah sam dps bot i odmah sam fasist koji mrzi Srbe, tako i naši dragi forumaši evo prvi put čuju da ti imas nesto protiv Ban-a iako pola CG zna tvoje ime i zna koliko si nepravde i muka zbog njega prozivio...ali ne, ti si dps bot jer si jasno rekao da si Crnogorac i dičiš se time i ne dozvoljavaš da neko prekraja istoriju tvoga naroda, crnogorskoga i tvojih predaka crnogorskih, ali nijesu naši preci nikad bili lopovi i mi nikad nijesmo lopove podrzavali, niti ćemo...ja i ne reagujem više, neka se igraju. Milo mi je što si pobijedio
    ti najbolje ynas koliko se ja sjekiram oko komentara forum strumf boraca za slobodu koji se bore tako sto lajkuju statuse po FB , pustaju srpke pjesme o Kosovu i masu trobojkama. na tome se svodi njihova borba i naravno obavezno da se mrzi zastava jer podsjeca na Albansku i himnu jer je pisao fasista.
    na tome se svodila njihova borba, a to ko sto krade nema veze lajkovali su oni neciji status, jel se neko zaposljava po partijskom kljucu nema veze evo podrzavaju oni to kao sto vidis
    jos da mi je znati kako sam to krenuo samo da se borim kad je moja guzica bila u pitanju, molio bi da mi objasni extra.... ili Hel...
    kako je moja guzica u opste dosla u taj polozaj znaju li oni , zasto je Ban krenuo na mene ???bice iz cista mira, eto doslo mu.

    pazi komentarisu ljudi koji ne znaju nista o tebi samo na osnovu ne znam ni ja cega, a zakljucak su izveli iz toga jer sam podjelio nesto sa CDMa ili Vijesti, jer si rekao da si Crnogorac ili se nisam slozio sa njihovim stavovima oko crkve , jezika i sl.

    mene moze jedino komentarisati onaj sto me poznaje, niko vise . a poznaje me dostina odje sto se toga tice, a ovi strumfovi sa foruma , lajkaci fb statusa i mahaci trobojkama samo da su zdravo. Nek urade petinu za ovo drustvo sto sam ja uradio ili ljudi sa kojima se druzim bolje bi onda i oni zivjeli a i ja sa njima. ne bi onda izigravali strumfove sa trobojkama i tako pokusali nesto da promjene.
    Last edited by lepetanac; 19-01-21 at 17:10.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. The Following 2 Users Say Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  13. #461
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,855
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ti najbolje ynas koliko se ja sjekiram oko komentara forum strumf boraca za slobodu koji se bore tako sto lajkuju statuse po FB , pustaju srpke pjesme o Kosovu i masu trobojkama. na tome se svodi njihova borba i naravno obavezno da se mrzi zastava jer podsjeca na Albansku i himnu jer je pisao fasista.
    na tome se svodila njihova borba, a to ko sto krade nema veze lajkovali su oni neciji status, jel se neko zaposljava po partijskom kljucu nema veze evo podrzavaju oni to kao sto vidis
    jos da mi je znati kako sam to krenuo samo da se borim kad je moja guzica bila u pitanju, molio bi da mi objasni extra.... ili Hel...
    kako je moja guzica u opste dosla u taj polozaj znaju li oni , zasto je Ban krenuo na mene ???bice iz cista mira, eto doslo mu.

    pazi komentarisu ljudi koji ne znaju nista o tebi samo na osnovu ne znam ni ja cega, a zakljucak su izveli iz toga jer sam podjelio nesto sa CDMa ili Vijesti, jer si rekao da si Crnogorac ili se nisam slozio sa njihovim stavovima oko crkve , jezika i sl.

    mene moze jedino komentarisati onaj sto me poznaje, niko vise . a poznaje me dostina odje sto se toga tice, a ovi strumfovi sa foruma , lajkaci fb statusa i mahaci trobojkama samo da su zdravo. Nek urade petinu za ovo drustvo sto sam ja uradio ili ljudi sa kojima se druzim bolje bi onda i oni zivjeli a i ja sa njima. ne bi onda izigravali strumfove sa trobojkama i tako pokusali nesto da promjene.
    Ne znam šta se objašnjavaš, budi ono što jesi, a vazda ćemo imati "prevodioce", "tumače", "analizatore"... postova i života

    Ali ja vjerujem da postoji neki usputni cilj, napraviti jednu vrstu marginalizacije i nebitnoće takvih ljudi koji su se, ajde da kažem, zakleli CG, bez političkih interesa. I onda te stavljaju, sve više i više svjesno, u isti koš sa ovim patriotskim profiterima.
    I obrnuto...
    Love, peace and respect.

  14. #462
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kompletna istocna evropa je unistila, ali bukvalno, svoje sluzbe od 90 do 92. Lustracija i otvaranje svih dokumenata.
    Praznine su popunile NATO zemlje. Bilo je kiksa sa bugarima i rumunima, ali su ostale napravljene prema zapadnom sistemu.
    Nisam bas sklon misljenju da krenemo u takvu akciju, da ne bi i kod nas uskocile.
    Pa Balkanski ratnik je odradjen bez ikakvog znanja nasih sluzbi. Toliko o tome.
    Znam da je svijet drugaciji i da bi nastao problem koja drzava ce kontrolisati aluzbe, jer nije da su USA, Njemacka, Francuska i UK sad u apsulutno istoj liniji.
    Ali mislim da bi opet proslo to malo bolje nego da ga mi rjesavamo ovako kao do sad.
    Ostavicemo hibrid UDBE v3.0 dje ce se i dalje trgovati i ucjenjivati dokumentima od prije
    Znaš kako, kod nas se lomi Njemački i UK uticaj, što preko određenih partija što iza kulisa.. Ne znam iskreno čiji bi uticaj prihvatio upravo zbog razloga koje si naveo..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  15. #463
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Da se mi mnogo ne sjekiramo oko ove službe. Valjda smo saglasni biće kako USA i NATO kažu. Imajući u vidu pamet i obraz naših političara, bilo bi dobro da smo na više polja tako okupirani kao kada je o službama riječ.

  16. #464
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    FORMIRAN PREDMET "PLANTAŽE"
    Tužilaštvo objedinilo sve postupke protiv Maraš
    SDT upitano i da li je pokrenut izviđaj zbog priznanja bivše direktorice u postupku pred Upravom lokalnih javnih prihoda Opštine Tuzi da je kompanija svjesno prikazivala manju vrijednost svojih nekretnina jer im je odgovaralo da plate niži porez.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...e-protiv-maras


    Red bi bio da se gospodja preseli u predgradje podgorice.

  17. #465
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    lepetanac isto kao što je onih 3.24% 1992 bili izdajnici naroda svoga tako su i ovi koji su protiv nastavka prakse DPS politike zapošljavanja, nepotizma, lopovluka - dopisati po želji sve ostalo - izdajnici su i sad, i protiv nove Vlade, podržavaju DPS i sve ostalo.
    Trebalo je 14 godina da se od 3.24% dođe do 55.5%.

    Savjetuje se narod, da je ovo neka nova Crna Gora na koju ćemo se morat navikavat. Ako je suditi istoriji, 2034 godine ćeš biti u većini.
    A tada će ti svi govoriti "ada i ja sam bio protiv onakve promjene vlasti", jer i liberala je bilo minimum 20% kad bi danas brojalo

    Rano je još govoriti o učincima nove Vlade, makar za moj dojam. Samo se bojim da ne ode u pravcu "srce bi htjelo ali muda se skupila".

    I jedna lijepa vijest, evo obećanje da će platiti liječenje za ovog momka.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...n-na-lijecenje
    E bas lijepa vijest sto ce pomoci ovom momku, uljepsa dan

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  19. #466
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/gvozdenovi...jednike-dps-a/

    komentari nisu za kokice da se coek ne udavi, ali eto, makar su ugasili ovo cudo da na jedan - ide 10+
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #467
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Otkud 40 kandidata za mjesta tih nekoliko potpredsjednika?

  21. #468
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    a morali su naglasit da je velika zainteresovanost 🤣
    nikad vise prijavljenih na konkurse ovih dana
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #469
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ti najbolje ynas koliko se ja sjekiram oko komentara forum strumf boraca za slobodu koji se bore tako sto lajkuju statuse po FB , pustaju srpke pjesme o Kosovu i masu trobojkama. na tome se svodi njihova borba i naravno obavezno da se mrzi zastava jer podsjeca na Albansku i himnu jer je pisao fasista.
    na tome se svodila njihova borba, a to ko sto krade nema veze lajkovali su oni neciji status, jel se neko zaposljava po partijskom kljucu nema veze evo podrzavaju oni to kao sto vidis
    jos da mi je znati kako sam to krenuo samo da se borim kad je moja guzica bila u pitanju, molio bi da mi objasni extra.... ili Hel...
    kako je moja guzica u opste dosla u taj polozaj znaju li oni , zasto je Ban krenuo na mene ???bice iz cista mira, eto doslo mu.

    pazi komentarisu ljudi koji ne znaju nista o tebi samo na osnovu ne znam ni ja cega, a zakljucak su izveli iz toga jer sam podjelio nesto sa CDMa ili Vijesti, jer si rekao da si Crnogorac ili se nisam slozio sa njihovim stavovima oko crkve , jezika i sl.

    mene moze jedino komentarisati onaj sto me poznaje, niko vise . a poznaje me dostina odje sto se toga tice, a ovi strumfovi sa foruma , lajkaci fb statusa i mahaci trobojkama samo da su zdravo. Nek urade petinu za ovo drustvo sto sam ja uradio ili ljudi sa kojima se druzim bolje bi onda i oni zivjeli a i ja sa njima. ne bi onda izigravali strumfove sa trobojkama i tako pokusali nesto da promjene.
    Sobzirom da skoro vise od 2500 pomoraca u Crnoj Gori zadovoljava uslove posla na trajektu, sto to konkretno tebe osim partiske knjizice stavlja u povoljniji polozaj od njih? Neke kompetencije mozda? Ne zivimo mi ostali u Zimbabve pa da neznamo kako se do posla dolazi. A to dijeljenje na one i ove zna se ciji je produkt

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  23. #470
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Jedan zaposleni to su 4 glasa. A sto ih vise skupljas mozes i za ministra bato. Nebo je granica. Bila. Sad je ziks.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. #471
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Sobzirom da skoro vise od 2500 pomoraca u Crnoj Gori zadovoljava uslove posla na trajektu, sto to konkretno tebe osim partiske knjizice stavlja u povoljniji polozaj od njih? Neke kompetencije mozda? Ne zivimo mi ostali u Zimbabve pa da neznamo kako se do posla dolazi. A to dijeljenje na one i ove zna se ciji je produkt

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Ja opet tvrdim pricate o nekome koga ne poznajete i samo lupate gluposti, SObzirom (kako si napisao tu rijec) ja nijesam radio posao pomoraca koji zadovoljavao uslove posla na trajektu nidje veze ti ta prica nema nego lupas.
    Koje partijske knjizice mogu li da znam, posto se strumfovi na forumu jos nijeste dogovorili imam li partijsku knjizicu DPS a ili SDPa pa samo oko toga prvo da se dogovorite.
    A ja vidim da dobro znate kako se do posla dolazi, jel se ono kaze partijska knjizica po dubini ili sirini zaboravih.
    Evo pitaj Mojsija on je dobro upucen u to ocigledno, zna i koliko treba glasova za posao, pa sad vaga ko je vise dobio u dubini da on ode po novu knjizicu. Nwgo me strah da ce prije otici po sirini dok dodjete u dubinu.
    P.S. ne znam se pise odvojeno
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #472
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Sobzirom da skoro vise od 2500 pomoraca u Crnoj Gori zadovoljava uslove posla na trajektu, sto to konkretno tebe osim partiske knjizice stavlja u povoljniji polozaj od njih? Neke kompetencije mozda? Ne zivimo mi ostali u Zimbabve pa da neznamo kako se do posla dolazi. A to dijeljenje na one i ove zna se ciji je produkt

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Nije loš stvar što je ovaj edit ukinut. I što ovo kvotovanje ostaje da se vidi što si pisao nekad

    Inače, stiče se utisak da se nisi spremio za ovaj čas. Jer da jesi, ne bi nikad izjednačio lepetanac i partijsku knjižicu.
    Nije lako ako ne pratiš od početka. Onda posegneš za pretpostavkama a to je mač sa dvije oštrice. I često se kiksa. Jbg. Ali i to je ok, ljudi griješe.
    Zamisli da su u Pomorski Saobraćaj neki ljudi radili prije nego je privatizovan nekoliko desetinama godina prije toga bez ikakve partijske knjižice bili zapošljeni tamo. Pa i bez crvene knjižice nekadašnjeg saveza komunista.
    I onda se vrati na tvoju konstataciju, pa skapiraj da je pogrešna.

    Isto tako su 1992 svi za nezavisnost CG i simpatizeri LSCG nazivani svakakvim imenima. Posle je to bilo ok nakon 14 godina Jedina sreća je što tada nije bilo interneta, foruma i ovoliko medija koji bi to sve dokumentovali kako treba. Ostalo je nešto baš sitno na youtube.


    Inače par vijesti:

    Kontroverzni Veselin Beli Pićurić više nije direktor elektrotehničke škole:
    https://www.cdm.me/drustvo/veselin-p...gu-inspekcije/

    Srđan Pavićević je čovjek kojeg je država Crna Gora poslala u Italiju na školovanje za kardio hirurga. Zbog politike je imao problema da mu se prizna diploma (varijanta koju sam ja čuo, možda postoji druga) je dočekao da dođe na mjesto za koje je i školovan.
    https://www.cdm.me/drustvo/poslanik-...-bolesti-srca/

    Interesantno da je država plaćala stranog kardio hirurga godinama, možda i preko milion eura ukupno, pored školovanog kadra. Zdravstvo je segment društva u kom se svake godine najviše javnih tendera obori.
    Ako je to uopšte bitno ikome danas.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  27. #473
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ja opet tvrdim pricate o nekome koga ne poznajete i samo lupate gluposti, SObzirom (kako si napisao tu rijec) ja nijesam radio posao pomoraca koji zadovoljavao uslove posla na trajektu nidje veze ti ta prica nema nego lupas.
    Koje partijske knjizice mogu li da znam, posto se strumfovi na forumu jos nijeste dogovorili imam li partijsku knjizicu DPS a ili SDPa pa samo oko toga prvo da se dogovorite.
    A ja vidim da dobro znate kako se do posla dolazi, jel se ono kaze partijska knjizica po dubini ili sirini zaboravih.
    Evo pitaj Mojsija on je dobro upucen u to ocigledno, zna i koliko treba glasova za posao, pa sad vaga ko je vise dobio u dubini da on ode po novu knjizicu. Nwgo me strah da ce prije otici po sirini dok dodjete u dubinu.
    P.S. ne znam se pise odvojeno
    Ne moramo da se poznajemo da bi znali kako se do posla dolazi. Sam kazes nisi radio posao pomoraca pa si opet radio u pomorski saobracaj to moze da znaci samo jedno. Da si poso dobio po preporuci, partiskoj knjizici ili familijarnoj liniji. Nije sramota da priznas pa pola drzave je tako zaposljeno. Dok si valjao bio si dobar, sad pomalo mozda se otvori Rose - Herceg Hovi pa tamo konkurisi

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  28. #474
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije loš stvar što je ovaj edit ukinut. I što ovo kvotovanje ostaje da se vidi što si pisao nekad

    Inače, stiče se utisak da se nisi spremio za ovaj čas. Jer da jesi, ne bi nikad izjednačio lepetanac i partijsku knjižicu.
    Nije lako ako ne pratiš od početka. Onda posegneš za pretpostavkama a to je mač sa dvije oštrice. I često se kiksa. Jbg. Ali i to je ok, ljudi griješe.
    Zamisli da su u Pomorski Saobraćaj neki ljudi radili prije nego je privatizovan nekoliko desetinama godina prije toga bez ikakve partijske knjižice bili zapošljeni tamo. Pa i bez crvene knjižice nekadašnjeg saveza komunista.
    I onda se vrati na tvoju konstataciju, pa skapiraj da je pogrešna.

    Isto tako su 1992 svi za nezavisnost CG i simpatizeri LSCG nazivani svakakvim imenima. Posle je to bilo ok nakon 14 godina Jedina sreća je što tada nije bilo interneta, foruma i ovoliko medija koji bi to sve dokumentovali kako treba. Ostalo je nešto baš sitno na youtube.


    Inače par vijesti:

    Kontroverzni Veselin Beli Pićurić više nije direktor elektrotehničke škole:
    https://www.cdm.me/drustvo/veselin-p...gu-inspekcije/

    Srđan Pavićević je čovjek kojeg je država Crna Gora poslala u Italiju na školovanje za kardio hirurga. Zbog politike je imao problema da mu se prizna diploma (varijanta koju sam ja čuo, možda postoji druga) je dočekao da dođe na mjesto za koje je i školovan.
    https://www.cdm.me/drustvo/poslanik-...-bolesti-srca/

    Interesantno da je država plaćala stranog kardio hirurga godinama, možda i preko milion eura ukupno, pored školovanog kadra. Zdravstvo je segment društva u kom se svake godine najviše javnih tendera obori.
    Ako je to uopšte bitno ikome danas.
    I ti sad mislis da te takva firma ako nisi podoban nebi zamjenila u najkracem mogucem roku? Ja stvarno nikad nisam radio u CG ali ipada po tvojoj i njegovoj prici da nema boljih poslodavaca u svijet

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  29. #475
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    I ti sad mislis da te takva firma ako nisi podoban nebi zamjenila u najkracem mogucem roku? Ja stvarno nikad nisam radio u CG ali ipada po tvojoj i njegovoj prici da nema boljih poslodavaca u svijet

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    jesi to rekao da po mojoj prici nema boljih poslodavaca u svijet hahahahaahhahaha
    ajde sad stvarno prestani da pises
    hahaha ja ne mogu ovo , sto je ovo nocas neka droga
    hahaha
    baci tu drogu djaoli je pozobali
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 19 of 543 FirstFirst ... 91516171819202122232969119519 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •