Page 176 of 543 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186226276 ... LastLast
Results 4,376 to 4,400 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4376
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2021]

    Kuku, sto ce meni ovo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  2. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  3. #4377
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,450
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Ovako je bilo u Atlanti na proslavi 235og rodjendana SAD. Veliki praznik i veliko slavlje sirom Amerike. Ne slavi se ovako da bi se provocirao drugi nego radi postovanja prema drzavi.

    Onaj kome smeta ili kome se ne slavi moze da $edi kuci i da tuguje. Valjda niko nikoga ne cera da slavi.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  4. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  5. #4378
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,610
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    ne možeš da upoređuješ Amere sa nama, mislim to je baš velika uvreda za njih ođe državu poštuje nekih 30%, toliko je normalnih ljudi
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #4379
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,450
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ne možeš da upoređuješ Amere sa nama, mislim to je baš velika uvreda za njih ođe državu poštuje nekih 30%, toliko je normalnih ljudi
    30% normalnih velis? Mislim da si precijenio. Ja bih ipak rekao da je jednocifreni broj.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  7. #4380
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Luda država... ili prije ludo društvo, gdje se na zastavu od 300 metara odgovara zastavom.od 350 metara. Željno iščekujem vijest da su komiti nakrpili još 60 metara crvenog platna i prešli u vođstvo.

    Bemaks daje dizalice da podize zastave, a svaka zgrada te idealističke kompanije (koja nikad svoj patriotizam nije naplatila) je okovana u crveno i zlatno.

    Treba li ikome više objašnjavati da nema razlike između malignog DPS i DF nacionalizma? Dva saučesnika koji se svađaju i gurkaju da naivnom turisti skrenu pažnju dok mu zavlače ruku u džep.

  8. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #4381
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,610
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    30% normalnih velis? Mislim da si precijenio. Ja bih ipak rekao da je jednocifreni broj.
    morao sam malo povećati lako je tebi kolega ti daleko odavde posmatraš stanje u ovoj rupi. zamisli kako je nama koji smo svaki dan ođe
    Last edited by outline; 18-05-21 at 19:03.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #4382
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,450
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,536
    Thanked in
    2,201 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    morao sam malo povećati lako je tebi kolega ti daleko odavde posmatraš stanje u ovoj rupi. zamisli kako je nama koji smo svaki dan ođe
    Meni su dvoje starih roditelja tamo. Nijesam imun jer mi skoro svakodnevno otvaraju glavu o problemima u drzavi.

    A i sa vama ovdje na forumu dijelim muku vec ihahaha godina. Tako da....I feel your pain.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. #4383
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...o-kucu-na-selu

    ka da čitam saopštenje nekog iz DPSa. od A do Š, su se i oni pvako pravdali

    Тapatalk
    Da citiram: ,,nisi kafu prosuo po nama pa de izvinjavaš, odgovornost očekujemo".

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  12. #4384
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da citiram: ,,nisi kafu prosuo po nama pa de izvinjavaš, odgovornost očekujemo".

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ili neka naredi rušenje svog nelegalnog objekta ili neka podnese ostavku, nema treće opcije.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #4385
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Nema treće opcije? Kako nema kimmi. Ima bogomi, nastavlja da bude tu dje je. Koliko ih je iz prošle vlasti bilo takvih pa se nije prstom mrdalo. Nisu ni ovi nvi izuzetak sve su prilike.
    Kao u DPS vrijeme, kao u vrijeme ovih. Sve je to isto, samo druga slova.
    Navikavamo se. Nova etapa je da je to ipak valjda normalno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  15. #4386
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem da mi ovaj skener nemamo...

    I onda pricamo o zastavama. Je li realno da nismo mogli skener uzet??? A ne jedan no 10 ako treba...

    Moja domovina...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #4387
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Nije to baš jednostavno Mojsije.
    Sami skener je minimum 2 miliona, a treba da školuješ kadrove vani da ih naučiš da rade sa mašinom a to je sa troškovima dnevnica i smještajem bud velika cifra za malu CG. Obuka traje skoro 2 godine.
    Računica je bila da je jeftinije da šalju ljude po sporazumu nego da ga kupuju.

    Ne kažem da se nije mogao kupiti do sada, naprotiv previše je prosutih para koje su mogle da budu usmjerene na ovakve stvari, ali i sam si svjedok da nijedna nova bolnica nije napravljena, da država ima 2 magnetne rezonance a privatnici u CG trenutno 3 i takve stvari.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  18. #4388
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ili neka naredi rušenje svog nelegalnog objekta ili neka podnese ostavku, nema treće opcije.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Zanimljivo mi što se niko ne okrenu na Komoševinu, kuću u ''selu nadomak Budve''...

    Komoševina je ono odmah iznad plaže Mogren, od magistrale pa par stotina metara iznad. Kraj je fantastičan, kršom možeš na plažu dobačit, visina izvanredna, diše se punim plućima. Do Starog grada si pješice za par minuta, i kvadrat se nije prodavao ispod 2.5k tamo. A objekata je dosta.
    Koje crno selo.
    Uz to je i pokriveno planom eo deset godina, tako da teško da će objekat rušit ako je odradio legalizaciju kako treba. A ministar je, valjda jeste
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  19. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  20. #4389
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije to baš jednostavno Mojsije.
    Sami skener je minimum 2 miliona, a treba da školuješ kadrove vani da ih naučiš da rade sa mašinom a to je sa troškovima dnevnica i smještajem bud velika cifra za malu CG. Obuka traje skoro 2 godine.
    Računica je bila da je jeftinije da šalju ljude po sporazumu nego da ga kupuju.

    Ne kažem da se nije mogao kupiti do sada, naprotiv previše je prosutih para koje su mogle da budu usmjerene na ovakve stvari, ali i sam si svjedok da nijedna nova bolnica nije napravljena, da država ima 2 magnetne rezonance a privatnici u CG trenutno 3 i takve stvari.
    Imamo toliko nepotrebnih stvari, pa mozemo i jedan 'nepotreban' skener, da se ljudi ne sakaju u Tursku, no u svoju kucu skeniraju.

    Valjda gradjanin CG ima pravo u svoju kucu da ima skener koji mu treba? Pa i neka skuplje pola miliona ili milion godisnje, to je za zdravlje.

    S obzirom da smo stotine miliona godisnje spiskavali na ko zna sto, mogli smo da damo 10-15 miliona da imamo 3-4 ove masine ako nam toliko trebaju...

    Ili ne daj boze bolnicu da napravimo...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #4390
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nema treće opcije? Kako nema kimmi. Ima bogomi, nastavlja da bude tu dje je. Koliko ih je iz prošle vlasti bilo takvih pa se nije prstom mrdalo. Nisu ni ovi nvi izuzetak sve su prilike.
    Kao u DPS vrijeme, kao u vrijeme ovih. Sve je to isto, samo druga slova.
    Navikavamo se. Nova etapa je da je to ipak valjda normalno.
    Interesantno da tvrdimo da se ništa nije promijenilo za vladu koja je ušla u krizu da bi smijenila ministra zbog jedne izjave.

    Ali važno je da za ljude koji su šest mjeseci na vlasti ustvrdimo da su potpuno isti kao ovi što su 30 godina. Možda najbolji su mi kolege forumaši koji kukaju da se stara vlast vrati jer su nam bolji lopovi koje znamo.

  22. #4391
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Imamo toliko nepotrebnih stvari, pa mozemo i jedan 'nepotreban' skener, da se ljudi ne sakaju u Tursku, no u svoju kucu skeniraju.

    Valjda gradjanin CG ima pravo u svoju kucu da ima skener koji mu treba? Pa i neka skuplje pola miliona ili milion godisnje, to je za zdravlje.

    S obzirom da smo stotine miliona godisnje spiskavali na ko zna sto, mogli smo da damo 10-15 miliona da imamo 3-4 ove masine ako nam toliko trebaju...

    Ili ne daj boze bolnicu da napravimo...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Iskreno ko se lijecio u Tursku imao je sanse da produzi zivot....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  23. #4392
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Interesantno da tvrdimo da se ništa nije promijenilo za vladu koja je ušla u krizu da bi smijenila ministra zbog jedne izjave.

    Ali važno je da za ljude koji su šest mjeseci na vlasti ustvrdimo da su potpuno isti kao ovi što su 30 godina. Možda najbolji su mi kolege forumaši koji kukaju da se stara vlast vrati jer su nam bolji lopovi koje znamo.
    Đe sam ja to rekao da se ništa nije promijenilo? Niđe. Nemoj da tvrdiš nešto što nisam rekao/napisao. Nije ti prvi put i da te zamolim zaobiđi me sa ovakvim poštapalicama.
    To navodiš da treba sačekati malo, vjerovatno još 30 godina ove nove da se pokažu da bi smo ustvrdili jesu li drugačiji. i to je vjerovatno OK z ove koji imaju vermena toliko da čekaju. Ja nešto ne bih, nego kad neko nije za neki poso mijenjaj ga dok ne napravi veću štetu. I ne zadovoljavam se stereotipom "manje kradu od DPS-a, manje su lošiji od DPS-a" i slično. Nije im ni jednim ni drugima ostalo to od 9 đedova, no je ovo država svih nas.
    Kako sam prethodne kritikovao tako mogu i ove a tu sam makar, da iskoristim ovu popularnu riječ, relaksiran

    Ja ne kukam, niti branim ikoga, za razliku od tebe koji dušu ispušti na forum i evo trenutno brani dr Ratka Mitrovića zbog gostovanja u emisiji gdje je svaki gledalac stekao utisak da između kuće koja se vodi na sina i kredita za vinograd gospođe Ivanović nema neke razlike.
    Ovamo se kuća vodi na sina, ovamo je kredit dobila gospođa i na nju se vodi vinograd.
    To što je ministar zidao bez dozvole je isto kao što je kredit namijenjen za Petra Ivanovića samo se majka isturila da potpiše papire. Baš kao i sin da prevede na sebe.

    Suštinski između njih dvoje nema razlike, jedino parama đe Ivanovići vode sa milionskim kreditom.

    A evo ti jedna stvar koja je gora nego prije, većini žitelja CG nebitna ali meni npr jako bitna. Prethodnici u ministarstvu finansija su svaki mjesec objavljivali tabele o relizovanim prihodima i rashodima.
    Ovi vaspostavljeni, iako obećaše do sad neviđenu transparentnost i da će sve bit dostupno svakome na provjeru, su nešto baš lijeni. Ili prebačaju tastaturu na ćirilicu i dalje, pa zato ne objavljuju podatke na web sajt.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #4393
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    10,920
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    ...agitropova...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rodione,edukuj! Viđeo tripi da se konj kuje pa i on diga' nogu


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. #4394
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Đe sam ja to rekao da se ništa nije promijenilo? Niđe. Nemoj da tvrdiš nešto što nisam rekao/napisao. Nije ti prvi put i da te zamolim zaobiđi me sa ovakvim poštapalicama.
    To navodiš da treba sačekati malo, vjerovatno još 30 godina ove nove da se pokažu da bi smo ustvrdili jesu li drugačiji.
    Ti meni kazes "nemoj da tvrdis nesto sto nisam napisao" a onda u sledecoj recenici me optuzis da branim nekoga koga nisam ni pomenuo

    Onda kazes - "gdje sam ja to rekao da se nista nije promijenilo" da bi par recenica kasnije opet pricao kako nema sustinske razlike izmedju nelegalne gradnje privatne kuce i kradje nekoliko miliona.

    Posebno je besmislena tvoja prica kako ti nije dovoljno da je nova vlada manje losa od DPS. Citava poenta izbora i politickog sistema je da od dvije opcije izaberes onu bolju. I ja bih volio da imao svedske socijaldemokrate na politickoj sceni. Nazalost imamo ove ili DPS, a cak i tebi je, cini mi se, jasno ko je od te dvije opcije bolja.

    Vazda ih treba kritikovati za ono sto pogrijese. Ali je nekorektno tvrditi da ne postoji licna odgovornost u vladi koja rizikuje izglasavanje nepovjerenja da bi smijenila ministra zbog jedne izjave .

  27. #4395
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti meni kazes "nemoj da tvrdis nesto sto nisam napisao" a onda u sledecoj recenici me optuzis da branim nekoga koga nisam ni pomenuo
    Onda kazes - "gdje sam ja to rekao da se nista nije promijenilo" da bi par recenica kasnije opet pricao kako nema sustinske razlike izmedju nelegalne gradnje privatne kuce i kradje nekoliko miliona.
    Ma neka. Ajmo ponovo.

    Nisam nigdje napisao da se ništa nije promijenilo. Nigdje. nekoliko puta sam i pohvalio poteze nove Vlade. Za razliku od tebe.
    Ti braniš svaki potez ove vlade i njenih ministara, i šetaš po forumu kao advokat uz još par forumaša i uvlačiš, meni lično ogavnu i izlizanu floskulu non stop poput:

    Ali važno je da za ljude koji su šest mjeseci na vlasti ustvrdimo da su potpuno isti kao ovi što su 30 godina. Možda najbolji su mi kolege forumaši koji kukaju da se stara vlast vrati jer su nam bolji lopovi koje znamo.
    Ovakva odbrana vlasti je u rangu nesretne majke koja za sina nakomana kaže "dobar je on greote, nego loše društvo ga je nagrdilo i uvuklo u svijet droge".

    Par rečenica kasnije sam napisao zašto je dr Ratko Mitrović svojim djelovanjem isti kao DPS ministri. Ne vidim da si to pokušao da osporiš, pa ću zaključiti da se slažeš sa tom konstacijom.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Posebno je besmislena tvoja prica kako ti nije dovoljno da je nova vlada manje losa od DPS. Citava poenta izbora i politickog sistema je da od dvije opcije izaberes onu bolju. I ja bih volio da imao svedske socijaldemokrate na politickoj sceni. Nazalost imamo ove ili DPS, a cak i tebi je, cini mi se, jasno ko je od te dvije opcije bolja.
    To što su tebi očekivanja mala je tvoj problem, nije moj . Moja očekivanja su realna, nisu mgalomanska. Jasno smo rekli na izbore što nećemo. Ne treba mi blijeda kopija toga što nećemo. Ne treba mi nikakva kopija prethodnika. Ja nisam neko ko je spreman zarad viših interesa da zažmuri na nepočinstva, korupciju, kriminal i slično.
    I priča ćuti dobro je ovi manje kradu nego DPS mi nije nikakva utjeha. Nema tolerisanja da krade iko, a ako se usudi da krade i muti po kratkom postupku presječi i miči ga.
    Od poreza i doprinosa za 13 godina staža sam mogao stančić kupit sebi po tržišnim uslovima. Kad mi već uzimaju te pare, neka ih troše na dobro svih ljudi, a ne na lično ko god da je vlast.
    Pri tome lično dobro je i Majbah od 600,000€ i Dacia duster od 13,000€.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Vazda ih treba kritikovati za ono sto pogrijese. Ali je nekorektno tvrditi da ne postoji licna odgovornost u vladi koja rizikuje izglasavanje nepovjerenja da bi smijenila ministra zbog jedne izjave .
    Nekorektno je tvrditi da ne postoji lična odgovornost pored jednog Leposavića koji je još uvijek ministar. Neka.
    Lična odgovornost, a ministar pravde neće da podnese ostavku iako ga je premijer zamolio.
    E zamisli kad su jedan Andrija Lompar i Predrag Nenezić ispred Mitrovića i Leposavića jer su podnijeli ostavke (koje nisu bile prihvaćene) i pokazali mnakar i deklarativnu ličnu odgovornost.
    Zamisli da si u toj kategoriji gori od takvih ministara.
    Bruka i sramota, ali opet kažem, zavisi kakva su ti očekivanja.

    Daleko sam od kritike Vlade, koja nikome neće ni biti uopšte bitna.
    Nakon pola godine ću dati neki osvrt. Za sad, sam našao za shodno da prokomentarišem neke ministre i iste pohvalim i kritikujem.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. #4396
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    ...
    Ti braniš svaki potez ove vlade i njenih ministara, i šetaš po forumu kao advokat uz još par forumaša i uvlačiš, meni lično ogavnu i izlizanu floskulu non stop poput
    Opet izmisljas stvari, sto ne bi bilo posebno neobicno da istovremeno ne kukas kako tebe neko optuzuje za stvari koje nisi rekao. Kritikovao sam ovu vladu za bar desetak stvari, od loseg PR, preko svakog zaposljavanja po dubini, do Leposavica.

    Ono sto ne radim je kritikovanje na nacin koji ja nalazim ogavnim preko svake mjere, a to je ovaj tvoj, odjednom "probudjeni", pun safre i potrebe da osudis i sto jeste i sto nije za kritiku. Posebno je antipaticno sto si se sad sjetio da ti smetaju stvari koje ti ni u snu nije padalo na pamet do 30. avgusta da zamjeris.

    Ali sta ces, opet mi je drago sto vidim da se kolega forumas probudi. Nadam se da ce te drzati taj novogradjanski duh i kad se vrate ovi stari u nekom obliku na vlast. Ne ocekujem, ali se eto nadam.

  29. #4397
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,464
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,261
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije to baš jednostavno Mojsije.
    Sami skener je minimum 2 miliona, a treba da školuješ kadrove vani da ih naučiš da rade sa mašinom a to je sa troškovima dnevnica i smještajem bud velika cifra za malu CG. Obuka traje skoro 2 godine.
    Računica je bila da je jeftinije da šalju ljude po sporazumu nego da ga kupuju.

    Ne kažem da se nije mogao kupiti do sada, naprotiv previše je prosutih para koje su mogle da budu usmjerene na ovakve stvari, ali i sam si svjedok da nijedna nova bolnica nije napravljena, da država ima 2 magnetne rezonance a privatnici u CG trenutno 3 i takve stvari.
    Prije još deset godina pričao sam sa doktorom Filipovićem oko ovog PET skenera on je tada predložio ministarstvu zdravlja kupovinu ovog skenera koji je tada koštao oko 3,5-4 milona plus obuka ljudi, u to vrijeme ga nije imao niko na Balkanu najbliži je bio u Mađarskoj i pregled na njemu je koštao oko 1000 eura što je logično jer je tačnost nalaza na njemu 95% u odnosu na ove druge dje varira od 60 do 80%, e sad zamisli da je neko u tadašnjem ministarstvu imao dvije daske u glavu ida shvati koliko bi to dobra investicija bila za naše zdravstvo i kako bi se brzo isplatila.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  30. The Following 3 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  31. #4398
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ja ne izmišljam, već ti. I jako ti slabo ti prolazi kod mene taj spin. Već sam ti to rekao da ne prolazi, baš kao ni ovo cijepanje postova i ostavljanje samo djelića. Moraš to mnogo bolje i ozbiljnije.
    Tako mi tih tvojih kritika, evo ih na forum itekako su nam poznate.
    Ja nisam odjednom probuđeni, dovoljno dugo pratim što ste pisali i kako. Više čitam nego što pišem. To da nisam kritikovao prethodnu vlast nije tačno.
    Tu su ti vidim kriterijumi itekako visoki. Dobro je, makar u nečemu da držiš neki nivo kad za ove realno bitne stvari.
    Zaista je ogavno, i preko svake mjere kritikovat ministra urbanizma jer posjeduje nelegalnu kuću.
    Jer da je sreće ne bi bio ministar, pa ne bi ni mogli da ga kritikujemo. Ovako je to zaista ogavna kritika.

    Moj novograđanski duh je nepromijenjen. A i zemaljski život i pgoledi na isti takođe. Moderno rečeno, relaksiran.
    A pošto nisi ispratio da te prosvijetlim, moj idealni scenario je DPS, DF, SDP, SD i Bošnjaci da se marginalizuju kad je politička scena u pitanju zbog svojih djelovanja na štetu države svih ovih godina.
    Zbog vas koji se zadovoljaju ovako malim promjenama na bolje, to će se jako teško i ostvariti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  32. #4399
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Prije još deset godina pričao sam sa doktorom Filipovićem oko ovog PET skenera on je tada predložio ministarstvu zdravlja kupovinu ovog skenera koji je tada koštao oko 3,5-4 milona plus obuka ljudi, u to vrijeme ga nije imao niko na Balkanu najbliži je bio u Mađarskoj i pregled na njemu je koštao oko 1000 eura što je logično jer je tačnost nalaza na njemu 95% u odnosu na ove druge dje varira od 60 do 80%, e sad zamisli da je neko u tadašnjem ministarstvu imao dvije daske u glavu ida shvati koliko bi to dobra investicija bila za naše zdravstvo i kako bi se brzo isplatila.
    Vjerujem da je to istina što zboriš. Opet 4,000,000€ / 1000€ to je 4,000 pregleda. Neka je 1,500€ trošak fonda po računici koju danas saopšti direktorica KCCG sa sve putem, to je onda 2,600 pregleda. 2,600 pregleda podijeliš sa 350 godišnje to je 7ipogodina pregleda za takvu investiciju. Za 7ipo taj skener će imat troškove održavanja značajne, a biće i dotrajao pa ga moraš mijenjati. Opema se obično nakon 5te godine potpuno amortizuje.

    Inače, najviše oborenih javnih tendera je u zdravstvu i mjere se desetinama miliona eura. Što i ne čudi, jer su opisi stavki na tim tenderima bukvalno copy paste deklaracije nekog proizvođača, koji je preko svog predstvništva došao do doktora kojem je predstavio taj proizvod, možda ga i podmitio. I ovaj preko komisije tražio nabavku baš takvog uređaja.
    Nikad niko nije odgovarao zbog toga na žalost.
    Kucaj u google pretragu Osmi red D oni se najviše žale na tendere koliko me sjećanje služi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  33. #4400
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ovo samo produbljuje podjele,može referendumom da se izglasa da trenutna državna zastava i dalje bude državna,opet će dobar dio nositi trobojke bez i sa grbovima(Cg i Srbije)
    Sasvim sigurno da bi bilo tako. Ali, ne produbljuju zastave podjele, vec su samo simptom stanja u kom je CG. Da ne masu zastavama, radili bi nesto gore, tukli se motkama ili ko zna... te tako, nek masu cime god hoce radi mene


    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pa ćeš ti mene nacionalno da osvijestiš? Ili ja tebe? To su ti građanisti koji bi nacionalno da osvijeste ove koji ne misle kao oni.

    Cek' malo, ovo pise ista osoba koja je na drugoj temi izjavila da ce pomirenja u Crnoj Gori biti tek kad Crnogorci i ostali prihvate da su Srbi???
    Ahahahahahhah Zvek! I sto je najgore, nije usamljen , ovakvih mucenika ko pljeve... Ajmo malo koncentracije, ili bar vodite biljeske neke, jer se gubite opasno


    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Boris Dežulović
    MUJO I RADOVAN U ENGLESKOM ZATVORU

    Borisa jako cijenim i rado citam, ali ne bih rekao da se odje mnogo pomucio, tekst se prakticno sam napisao

  34. The Following User Says Thank You to Low-key For This Useful Post:


Page 176 of 543 FirstFirst ... 76126166172173174175176177178179180186226276 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •