Page 143 of 543 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193243 ... LastLast
Results 3,551 to 3,575 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #3551
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Raković priča kako Crnogorci ne postoje. ljudi bliski SNSu dolaze u CG i utiču na izbore. SNS kupuje portale kako bi preko njih sprovodili kampanju za DF i pljuvali Krivokapića, Demokrate, ministre i URU. SNS kupuje TV i portal i onda forsiraju svoju priču. ako tebi SNS i to što rade od Srbije odgovara onda okej. meni iz Crne Gore smeta da neko napada Crnogorce, vrijeđa nas i pokušava svoju interesnu grupu zvanu DF da ugura u Vladu i na čelo svake opštine. smeta mi kako ljude koji se pišu kao Srbi a nisu iz DFa ili nisu za DF napadaju. oćemo li o tome šta su javni toaleti od portala koje drži SNS pisali o Crnoj Gori? Crnogorcima? Krivokapiću? pokojnom mitropolitu?

    Тapatalk
    Last edited by outline; 29-04-21 at 12:22.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #3552
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/534617

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. #3553
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Raković priča kako Crnogorci ne postoje. ljudi bliski SNSu dolaze u CG i utiču na izbore. SNS kupuje portale kako bi preko njih sprovodili kampanju za DF i pljuvali Krivokapića, Demokrate, ministre i URU. SNS kupuje TV i portal i onda forsiraju svoju priču. ako tebi SNS i to što rade od Srbije odgovara onda okej. meni iz Crne Gore smeta da neko napada Crnogorce, vrijeđa nas i pokušava svoju interesnu grupu zvanu DF da ugura u Vladu i na čelo svake opštine. smeta mi kako ljude koji se pišu kao Srbi a nisu iz DFa ili nisu za DF napadaju. oćemo li o tome šta su javni toaleti od portala koje drži SNS pisali o Crnoj Gori? Crnogorcima? Krivokapiću? pokojnom mitropolitu?

    Тapatalk
    Možeš slobodno o svemu.

    Jer sve što uspeš da se setiš je ništa u odnosu na 20-godišnju antisrpsku retoriku, mainstream šovinizam,pljuvanje i optužbe protiv Srbije iz Crne Gore.

    I ne samo da je to dolazilo iz Crne Gore, nego je i u samoj Srbiji i dan danas glasna agenda Mila Djukanovića, koja je uvek spremna da skoči i potvrdi sve optužbe protiv Srbije, SPC i generalno Srba.

    Ne znam, probaj se navići na uzajamno dejstvo u oba pravca. Niko te ne tera da glasaš za DF.
    Last edited by Dača; 29-04-21 at 13:22.

  5. #3554
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    20 godina? ja se ne sjećam da je od 2000. godine do neke polovine 2005. godine bila prisutna ta antisrpska retorika, šovinizam protiv Srbije. no je tada ovima iz CG, Beograd odlično odgovarao. kao što je slučaj i posle 2006. godine a i sada. možemo samo od Marovića da krenemo. da li je DPS slao ljude i uticao na izborni proces u Čačku recimo? Novom Sadu? da li su danima i danima ljudi na nekoj televiziji iz Crne Gore pljuvali Srbe i svašta pričali za njih? kao što se to radi na onim šnj televizijama poput Happy, Pink itd? da li je DPS kupovao televizije i portale po Srbiji? ja nisam glasao za DPS, niti ću. nikad se nisam slagao sa tom pričom kako je Srbija kriva za sve loše u Crnoj Gori. niti ću. DPS je uništavao ovu državu, a sa druge strane bacao pred pleme podjele i pravio od mnogih neprijatelje. i većina ih je uredno glasala. nisu im tada smetali ti odvratni napadi na Srbiju. samo jer su pare dolazile. retorika se zaoštrila od neke 2017. godine. kada je SNS ojačao toliko da je prestigao DPS. iako je sistem SNSa prepisan od DPSa. ekonomija CG se urušava pa je trebalo skrenuti pažnju sa toga i onda idu napadi.

    DF je isti kao DPS. tako da ne bih mogao nikad glasati za njih. ne mogu biti za osobe koji tvrde da Crna Gora ne postoji, da Crnogoraca nema. koji čak nisu ni partija no interesna grupa koja radi za račun i korist SNSa. Krivokapić ih je ogolio do koske, zato im smeta. predstavio ih je onima kakvi zaista jesu. samo je ođe narod glup pa misli da njihove interese štite DPS i DF. isto kao što su nekad smatrali da Milošević voli Crnu Goru. a ovaj htio da je spali svu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #3555
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Bogomi outline slabo pamtiš. Ona je počela 1996/1997 kada je pukao jedinstveni DPS. Ja od tada još pamtim mijenjanje kapa mnogih sljedbenika DPS-a koji su zbog nekih poslova se priklonili Mikašu jer je tada i dalje bio aktuelan tranzit cigareta... Ima nas koji pamte i ovaj forum od ranije , a mišljenja sam da je tada bilo više otrova nego sad.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  8. #3556
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    dobro, to mijenjanje kapa je normalno ođe. Demokrate trljaju ruke koliko je aktivista DPS prešlo kod njih. ili recimo ovija te rade po raznim ministarstvima i upravama. isti oni koji se dan posle izbora nisu pojavili na poslu od šoka zbog poraza, sad su zaklete Demokrate
    Last edited by outline; 29-04-21 at 14:06.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #3557
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    i.

    DF je isti kao DPS. tako da ne bih mogao nikad glasati za njih. ne mogu biti za osobe koji tvrde da Crna Gora ne postoji, da Crnogoraca nema. koji čak nisu ni partija no interesna grupa koja radi za račun i korist SNSa. Krivokapić ih je ogolio do koske, zato im smeta. predstavio ih je onima kakvi zaista jesu. samo je ođe narod glup pa misli da njihove interese štite DPS i DF. isto kao što su nekad smatrali da Milošević voli Crnu Goru. a ovaj htio da je spali svu
    Bojim se da izbor postoji između DPS i njegovih "tradicionalnih partnera" manjinskih stranaka, SDP i SD na jednoj strani i DF i njegovih sada već tradicionalnih partnera Demokrate i URA. Za koga kod da glasaš, na kraju glasaš ili za blok gdje dominira DPS ili za blok gdje dominira DF. Izuzetak može nastati ako URA ne bude trebala DF-u pa je otpile kao u Budvi.

    U ova dva bloka su DPS i DF značajno jači od svih drugih partnera i realno je da ostvaruju najveći uticaj. Trenutna situacija imamo vladu sa dva ministra koji su izbor URA i ostatak koji je izbor nestranačkog premijera koji je ispalio listu kojoj je bio nosilac i Crkve nije realno da može potrajati, a nije ni održiva. Nemoj da imaš iluzije da je to neka fenomenalna igra Krivokapića i Abazovića, već je situacija gdje Frontu, a i Demokratama odgovara da nemaju odgovornost ni za koji problem, a da po dubini udomljavaju svoje. Nakon pet mjeseci eksperimenta mislim da bi za društvo bilo zdravije da imamo političku vladu sa sve Frontom i Demokratama i politički podijeljene resore. Cijenim da bi se Front ponašao puno normalnije nego sada (npr. kao Pipun na odboru koji vodi gdje djeluje kao glas razuma), a i Demokrate bi morale da se izjasne o po nečemu, što nije mir u svijetu i slične teme kao na izboru za mis.

    U trenutnoj situaciji fokus DF i Demokrata jeste bildovanje sopstvenih partija uz pomoć zapošljavanja po dubini gdje će njihovi direktori da preuzimaju preletače i uvaljuju svoje aktiviste.
    A Krivokapić im sve to daje kao neki jadnik u školskom dvorištvu kojega snađu siledžije pa mu uzimaju pare za užinu, a on se nada da sjutra ipak neće to raditi ako ih odobrovolji. Doduše, Krivokapić kapira i da je to jedini način da opstane, a ljubav prema vlasti je jedina koja vremenom jača.

    Zbog svega toga mislim da bi bilo bolje da se formira politička vlada sa političarima ministrima, evenutalno sa par zanatlija za finansije i sl. i da takva vlada gura. Čak mislim da bi bilo zdravo za URA, jer će je ovako izgoreti, a i kada bi bili svi u koaliciji lakše bi lupala rampu inicijativama nego kad dotičnih nema u vladi i vazda su pod sumnjom za neko šurovanje. Odoh predaleko, ponese me tema

  10. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  11. #3558
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    20 godina? ja se ne sjećam da je od 2000. godine do neke polovine 2005. godine bila prisutna ta antisrpska retorika, šovinizam protiv Srbije. no je tada ovima iz CG, Beograd odlično odgovarao. kao što je slučaj i posle 2006. godine a i sada. možemo samo od Marovića da krenemo. da li je DPS slao ljude i uticao na izborni proces u Čačku recimo? Novom Sadu? da li su danima i danima ljudi na nekoj televiziji iz Crne Gore pljuvali Srbe i svašta pričali za njih? kao što se to radi na onim šnj televizijama poput Happy, Pink itd?
    Jel ovo neka šega?
    Pa ja sam nedavno na RTCG-u slušao kako čovek recituje stihove Sekule Drljevića i Srbe naziva turskim izmećarima.
    Imate liderku jedne "socijaldemokratske" partije koje na odboru naziva Srbe pogrdnim imenom koje je i ovde na forumu zabranjeno.

    O Tompsonu na televiziji, ulicama i uopšte tom nekom najprizemnijem antisrpskom folkloru kroz pogane pesmuljke, da sad ne pričam.

    Ništa to nije od juče. To je sve odraz jednog decenijskog antisrpskog diskursa prisutnog u mainstream medijima i politici Crne Gore.

    Pa i ovde na forumu su zatrovani ljudi za koje bi na prvi utisak rekao da su normalni i objektivni.

    Jedan od njih je mrtav ladan ovde pisao da je Srbe i Crnogorce moguće vizuelno fizički razlikovati.
    Ne piše više ili možda piše pod drugim nickom, ali eto i do rasnih osnova je došla to trovanje uma i duše.


    Nije se DPS mešao u izbore u Čačku, niti je kupovao televizije po Crnoj Gori (valjda), ali Milo Djukanović 20 godina ima plaćenu agendu u Srbiji i regionu.
    Svi znamo koji su to ljudi.
    Ako neko ne zna neka pogleda spisak imena, potpisnika onog Apela 88, koji su okrivili Srbiju zato što je DPS sa onim zakonom izazvao krizu sa crkvom.

    To je ta neka uhodana matrica, kojom se Srbija apsolutno za sve krivila...čak i kad ni najviši organi vlasti u Srbiji nisu imali pojma šta se tačno dešava u CG.
    Kao za državni udar recimo.
    Last edited by Dača; 29-04-21 at 14:49.

  12. #3559
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Jel ovo neka šega?
    Sta isprica ovaj dobri covjek? Jel moze prevod?

  13. #3560
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nakon pet mjeseci eksperimenta mislim da bi za društvo bilo zdravije da imamo političku vladu sa sve Frontom i Demokratama i politički podijeljene resore. Cijenim da bi se Front ponašao puno normalnije nego sada (npr. kao Pipun na odboru koji vodi gdje djeluje kao glas razuma), a i Demokrate bi morale da se izjasne o po nečemu, što nije mir u svijetu i slične teme kao na izboru za mis.
    nijedna vlada u kojoj bi bila ekipa iz DFa ne bi valjala. to su ljudi koje ne zanima Crna Gora. može svako od nas naći mnogo mana ovoj vladi. počev od premijera do ministara. ali su bolji od bilo koje političke vlade koju bi činili DF, Demokrate, URA, SNP, PzP.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Jel ovo neka šega?
    Pa ja sam nedavno na RTCG-u slušao kako čovek recituje stihove Sekule Drljevića i Srbe naziva turskim izmećarima.
    može li link do toga? sa nekog portala. za ovo prvi put čujem. da vidimo ko je ta splačina. ovako nešto može izjaviti samo zadrti nacionalista.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Imate liderku jedne "socijaldemokratske" partije koje na odboru naziva Srbe pogrdnim imenom koje je i ovde na forumu zabranjeno.

    O Tompsonu na televiziji, ulicama i uopšte tom nekom najprizemnijem antisrpskom folkloru kroz pogane pesmuljke, da sad ne pričam.
    to sam osudio, kao i mnogi ođe. takve stvari ne smije niko da priča. ali nisam vidio tebe da ti osudiš kad Vučurović vrijeđa Crnogorce.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #3561
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post

    može li link do toga? sa nekog portala. za ovo prvi put čujem. da vidimo ko je ta splačina. ovako nešto može izjaviti samo zadrti nacionalista.
    Znam. To je postalo toliko uobičajeno u Crnoj Gori, da uglavnom prolazi neprimećeno.





    to sam osudio, kao i mnogi ođe. takve stvari ne smije niko da priča. ali nisam vidio tebe da ti osudiš kad Vučurović vrijeđa Crnogorce.
    To što ti i osudjujemo ne znači ništa.
    Bitan je javni diskurs koji je postao uobičajen.

  15. #3562
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    jesam pomislio da je Adžić u pitanju o tome smo mi već ođe razglabali. u Crnoj Gori je nažalost postalo 'normalno' vrijeđanje. vrijeđaju se Crnogorci, Srbi, Albanci. novinar se naziva ustašom. onaj ćera ljude na traktore. državna zastava se poliva fekalijama. govor mržnje vidimo svuda. ne vidim način da se to zaustavi i to je veliki problem. možda jedino zatvor i velika novčana kazna
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. #3563
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Znam. To je postalo toliko uobičajeno u Crnoj Gori, da uglavnom prolazi neprimećeno.







    To što ti i osudjujemo ne znači ništa.
    Bitan je javni diskurs koji je postao uobičajen.
    Ovo nije prošlo neprimijećeno ali sam ja shvatio da je pjesma autentična ... u Francuskoj je državna himna marseljeza koja ... evo dio :

    На оружје грађани!
    Формирајте своје батаљоне!
    Корачајмо! Корачајмо!
    Нека нечиста крв
    Натопи наше бразде!
    I

    Хајдемо! Децо Отаџбине!
    Дан славе је дошао!
    Против нас је подигнута
    Крвава застава тираније! (Bis)
    Чујете ли у пољима
    Рику тих дивљих војника?
    Они вам у наручје долазе
    Да закољу ваше синове, ваше супруге.
    На оружје, грађани! Etc.

    II

    Шта хоће та руља робова,
    Издајника, од краља заведених?
    За кога ти гнусни окови,
    Ти ланци одавно припремљени? (Bis)
    Французи! За нас, ах! Каква увреда!
    Какав занос треба да изазове;
    Нас усуђују се да мисле
    Да врате у старо ропство!
    На оружје, грађани! Etc.

    III

    Шта! Стране чете
    Да буду меродавне на нашим огњиштима?
    Шта! Најамничке фаланге
    Да обарају наше горде ратнике! (Bis)
    Боже! Наше ће руке бити оковане!
    Наше главе под јармом савиће се!
    Подли насилници постаће
    Господари наше судбине!
    На оружје, грађани! Etc....
    deuscroix

  17. #3564
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...U ova dva bloka su DPS i DF značajno jači od svih drugih partnera...
    Tebi su izgleda promakli Nikšićki izbori, gdje su Demokrate dostigle DF, a u savezu sa URA ga i prestigle. A evo vidjećemo kako će biti u Herceg Novom, ako ti je Nikšić malo uzorka.

    Potrošena ti je davno ta priča "ima samo DPS i DF pa vi birajte između to dvoje".

  18. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  19. #3565
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bojim se da izbor postoji između DPS i njegovih "tradicionalnih partnera" manjinskih stranaka, SDP i SD na jednoj strani i DF i njegovih sada već tradicionalnih partnera Demokrate i URA. Za koga kod da glasaš, na kraju glasaš ili za blok gdje dominira DPS ili za blok gdje dominira DF. Izuzetak može nastati ako URA ne bude trebala DF-u pa je otpile kao u Budvi.

    U ova dva bloka su DPS i DF značajno jači od svih drugih partnera i realno je da ostvaruju najveći uticaj. Trenutna situacija imamo vladu sa dva ministra koji su izbor URA i ostatak koji je izbor nestranačkog premijera koji je ispalio listu kojoj je bio nosilac i Crkve nije realno da može potrajati, a nije ni održiva. Nemoj da imaš iluzije da je to neka fenomenalna igra Krivokapića i Abazovića, već je situacija gdje Frontu, a i Demokratama odgovara da nemaju odgovornost ni za koji problem, a da po dubini udomljavaju svoje. Nakon pet mjeseci eksperimenta mislim da bi za društvo bilo zdravije da imamo političku vladu sa sve Frontom i Demokratama i politički podijeljene resore. Cijenim da bi se Front ponašao puno normalnije nego sada (npr. kao Pipun na odboru koji vodi gdje djeluje kao glas razuma), a i Demokrate bi morale da se izjasne o po nečemu, što nije mir u svijetu i slične teme kao na izboru za mis.

    U trenutnoj situaciji fokus DF i Demokrata jeste bildovanje sopstvenih partija uz pomoć zapošljavanja po dubini gdje će njihovi direktori da preuzimaju preletače i uvaljuju svoje aktiviste.
    A Krivokapić im sve to daje kao neki jadnik u školskom dvorištvu kojega snađu siledžije pa mu uzimaju pare za užinu, a on se nada da sjutra ipak neće to raditi ako ih odobrovolji. Doduše, Krivokapić kapira i da je to jedini način da opstane, a ljubav prema vlasti je jedina koja vremenom jača.

    Zbog svega toga mislim da bi bilo bolje da se formira politička vlada sa političarima ministrima, evenutalno sa par zanatlija za finansije i sl. i da takva vlada gura. Čak mislim da bi bilo zdravo za URA, jer će je ovako izgoreti, a i kada bi bili svi u koaliciji lakše bi lupala rampu inicijativama nego kad dotičnih nema u vladi i vazda su pod sumnjom za neko šurovanje. Odoh predaleko, ponese me tema
    Blok DPS-a je bolji, jer ovamo je babroga blok DF, jer treća varijanta ne postoji... Ne, to su ta dva najgora bloka što su snašla Crnu Goru, a to što je većini takva pericepcija da postoji najaći i onda taj najači usisava ostale to je njihov problem. Kancer zvani DPS je toliko razorio Crnu Goru (ekonomski, kulturno, institucionalno) da se jednostavno mora lečiti od njega. To što je DPS hranio DF (i sada obrnuto) je posebna priča o pucakurcanju za Crnu Goru. Da, ova vlada ima mnogo mana, ali kakva je altarnitava... odlična je (na žalost).

  20. #3566
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Blok DPS-a je bolji, jer ovamo je babroga blok DF, jer treća varijanta ne postoji... Ne, to su ta dva najgora bloka što su snašla Crnu Goru, a to što je većini takva pericepcija da postoji najaći i onda taj najači usisava ostale to je njihov problem. Kancer zvani DPS je toliko razorio Crnu Goru (ekonomski, kulturno, institucionalno) da se jednostavno mora lečiti od njega. To što je DPS hranio DF (i sada obrnuto) je posebna priča o pucakurcanju za Crnu Goru. Da, ova vlada ima mnogo mana, ali kakva je altarnitava... odlična je (na žalost).
    Ova vlada bi mnogo bolja bila kad ne bi za svaku odluku trcalabu crkvu po misljenje, i da joj nije prioritet zaposljavanja ljudi bliski crkvi i litija ma.
    A jedino sto je vadi su njene alternative
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #3567
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    ДПС и ДФ нису баш исти, слично су али постоји једна битна ставка.ДПС може било када да промијени курс а да немају никакве штете. Зато мислим да се ДПС не може на политичком терену разбити, већ преко тужилаштва и судова.
    Влада не иде по мишљење цркве, а што се запошљавање тиче немогуће да не буде партијског запошљавања прије свега на веће позиције. А много је људи запошљено да немају неку припадност или не припадају партијама власти. Док је раније то било ријеткост.
    Last edited by Brk; 29-04-21 at 23:42.

  22. #3568
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tebi su izgleda promakli Nikšićki izbori, gdje su Demokrate dostigle DF, a u savezu sa URA ga i prestigle. A evo vidjećemo kako će biti u Herceg Novom, ako ti je Nikšić malo uzorka.

    Potrošena ti je davno ta priča "ima samo DPS i DF pa vi birajte između to dvoje".
    Ko u Niksic daje gradonacelnika?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. #3569
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Blok DPS-a je bolji, jer ovamo je babroga blok DF, jer treća varijanta ne postoji... Ne, to su ta dva najgora bloka što su snašla Crnu Goru, a to što je većini takva pericepcija da postoji najaći i onda taj najači usisava ostale to je njihov problem. Kancer zvani DPS je toliko razorio Crnu Goru (ekonomski, kulturno, institucionalno) da se jednostavno mora lečiti od njega. To što je DPS hranio DF (i sada obrnuto) je posebna priča o pucakurcanju za Crnu Goru. Da, ova vlada ima mnogo mana, ali kakva je altarnitava... odlična je (na žalost).
    DPS i DF treba da budu marginalizovani što prije mada je to teško iz nekoliko razloga:
    - većina glasača ođe nema glave razumne i normalne. Zato imamo ovu bruku i sramotu u neprekdinom trajanju.
    - DPS ima jaku partijsku infrastrukturu. DF dosta slabiju, demokrate nešto razvijaju. Ne ide gašenje na prekidač na žalost nego postepeno dok ne presusše svi izvori finansiranja.
    - Porazna je činjenica da na NK izborima 2/3 glasova su odnijele partije čiji je program nosio pljuvačinu jednih i drugih i mahanje zastavama.

    Bukvalno iole normalni (razumni) glasač je sve bliži stadijumu: Da mi je da ovi odu sa vlasti i da se DPS nikad ne vrati.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #3570
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ko u Niksic daje gradonacelnika?
    Ko? Ne znamo ni ti ni ja.

    A ko god da da ostaje činjenica da su Demokrate i URA jače nego tvoj "dominantni" DF u Nikšiću.

  26. #3571
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Влада не иде по мишљење цркве, а што се запошљавање тиче немогуће да не буде партијског запошљавања прије свега на веће позиције. А много је људи запошљено да немају неку припадност или не припадају партијама власти. Док је раније то било ријеткост.
    Ja kolko vidim i čujem dosta ljudi koji odavno rade u ovim državnim velikim kompanijama su sad došli na neke veće pozicije,tj samo su rotacije napravljene.
    Baš me zanima kako su se zapošljavali ranije? Sve mi se čini iako nisu na riječ podržavali prethodnu vlast na izbore su morali zaokružit DPS. Sem na ove poslednje.

  27. #3572
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ko? Ne znamo ni ti ni ja.

    A ko god da da ostaje činjenica da su Demokrate i URA jače nego tvoj "dominantni" DF u Nikšiću.
    U pravu si 10+1>11


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  28. #3573
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    U pravu si 10+1>11


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    11150 +2140 = 13290 > 12348

    Śedi , jedan.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  29. #3574
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    U pravu si 10+1>11


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U pravu sam, 27,70%>25,90%

  30. #3575
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,252
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Famozni Kovačević u zemlju propao a niko ga ne traži

    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...jestila-srbiju
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

Page 143 of 543 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153193243 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •