Page 103 of 543 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113153203 ... LastLast
Results 2,551 to 2,575 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #2551
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Peđu Bulatovića i Miška Vukovića treba proglasiti doživotnim poslanicima
    Oni i jesu, valjda su i u popis od ove godine.

  2. #2552
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa evo gledaj svako malo. Sehovic preko dvije hiljade u vojsci oko 220 civila, niko ne zna koliko podoficira.... Samo se tovare ljudi u upravu...
    Sve bih ja to sveo na 350 eur pa neka ih
    Normalno, stimulisati ljude na privatno preduzetnistvo, ako ne subvencijama, jer nemamo para, onda spustiti plate u drzavnim i opstinskim firmama na 400e, isto jer nemamo para.

  3. #2553
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Lijepo je biti zaposlen u Skupštini kao službenik i kao poslanik dok vas mi marvo palinjamo zastavama, Srebrenicama, nacijama

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...znad-1500-eura
    A do kad ima da placamo konstantske usluge ogromne pare. 400 000 eura konsultantskih usluga, a plate zaposljenima u prosjeku 1200 eur. Ne racunam poslanike.
    Sta se to konsultujemo toliko da mi je znati

  4. #2554
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    University of Oxford considers scrapping sheet music for being 'too colonial' after staff raise concerns about music curriculums' 'complicity in white supremacy' after Black Lives Matter movement
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...-colonial.html

    Ne znam jel' ovo smijesno ili zalosno... Mislim da je next level da daju inicijativu da se Betoven, Mocart i kompanija zamijene sa USA reperim (naravno nit slucajno da budu bijelci)... LOL

  5. #2555
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    University of Oxford considers scrapping sheet music for being 'too colonial' after staff raise concerns about music curriculums' 'complicity in white supremacy' after Black Lives Matter movement
    https://www.dailymail.co.uk/news/art...-colonial.html

    Ne znam jel' ovo smijesno ili zalosno... Mislim da je next level da daju inicijativu da se Betoven, Mocart i kompanija zamijene sa USA reperim (naravno nit slucajno da budu bijelci)... LOL
    LOL, genijalno. U rangu pogleda na istoriju džeza i bluza kroz prizmu bijelih muzičara.

    Društvo 2030. ima da bude gore od najgoreg sci-fi smeća sa Netflixa.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #2556
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Sve smo blize i blize dobrom starom Orvelu. Da mi je neko pricao prije samo 10-15 godina da ce svijet da ide u ovom pravcu nema tih para da bih mu povjerovao, al' evo izgleda da je 1984. ipak bila nesto drugo, a ne sci-fi.

  7. #2557
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Kako opletose Amerikanci po DPS vladi tokom 2020. Mucenja, hapsenja, prisluskivanja, ogranicenja slobode okupljanja i udruzivanja,zlopuptreba drzavnih resursa. Ne bi se Gornja Volta takvog izvjestaja postidjela.

    Kao da im vise nisu najblizi partneri i euroatlanski saradnici.

    Među značajnim problemima kada je riječ o ljudskim pravima u Crnoj Gori Stejt department izdvaja "tvrdnje o torturi od strane vlade, proizvoljna hapšenja i pritvaranja, ozbiljne problem sa pravosuđem, proizvoljno ili nezakonito uplitanje u privatnost, ozbiljna ograničenja slobode izražavanje, značajno miješanje u slobodu mirnog okupljanja i udruživanja, ozbiljna djela korupcije, krivična djela nasilja ili prijetnje nasiljem protiv osoba sa invaliditetima, pripadnika nacionalnih, rasnih i etničkih manjina i krivična dela koja obuhvataju nasilje ili prijetnje nasiljem protiv pripadnika LGBTI zajednice".
    https://www.glasamerike.net/a/srbija...a/5834093.html

  8. #2558
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Sve je to kriva nova vlast koja remeti nas put ka EU. A taman smo se bili zahuktali...

  9. #2559
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ma ne. Sad ce da ti objasne da je sad gore.
    Nege znam kako se misli opravdati dio "autokratija do nasilna diktatura".
    Ma sve bilo bolje prije. Nego da vidimo sta je rekao Leposavic

  10. #2560
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    https://investitor.me/2021/03/31/ins...ivatnog-sajta/

    Majko mila koje neznanje...a onaj iz DF-a veli prije neki dan sve mora a biro a ne preko privatnih agencija...a ovi ne znadju dje su suplji.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  11. #2561
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    E ovakve stvari nas nagrdise, a evo idemo dalje na isti nacin. Sta je problem je li preko zaposli.me ili preko zzz. Ja licno cak i ne znam ima li zzz sajt svoj na kojem su slobodna radna mjesta.
    To dvoje neka nauce da oglasa u nedelju koji traju 12 sati vise nema.
    Vjerujem da su ljudi dali oglas tamo dje znaju da 80% ljudi gleda. Kapiram da postoji zakonska obaveza. Neka je ispuni i tamo prema nalogu inspekcije, ali ne mogu ovo gledati kao nesposobnost ljudi.
    Za sad su krenuli dobrim putem, jeste da nemam pojma sta ce nam ali ako izaberes Lufthanzu a ne nekog politicara za savjetnika, ogroman plus.

  12. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  13. #2562
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    komentar ti veze nema sa postom...ne rade po zakonu. tacka.

    a ti sad vrti kako oces...

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  14. #2563
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Za sad su krenuli dobrim putem, jeste da nemam pojma sta ce nam ali ako izaberes Lufthanzu a ne nekog politicara za savjetnika, ogroman plus.
    Najgora moguća odluka je da se dovede Lufthansa kao konsultant. Lufthansa je grobar svojih ćerki kompanija ili kompanija gdje je bila konsultant. Pogledaj samo slučaj Mexicana, CSA, Son Air, Estionian Air, EC Air. Sve je RIP. Oni bukvalno gledaju samo da naprave linije do FRA ili MUC da bi punili svoje letove.

    Ova vijest je morala naići na mnogo jače negodovanje i odgovor, bojim se da se sprema jedno mrcvarenje i mučenje kompanije i na kraju ista priča kao sa MA.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  15. #2564
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Ne bih da ometam raspravu o Srenrnici, bjelasima i zelenasima, ali valjalo bi ovo procitati mozda...

    EKONOMIJA



    štampaj

    26. 03. 2021.19:09 >> 19:3921
    JAVNI DUG
    CG duguje 4,4 milijarde eura, 105% BDP-a

    Ukupan javni dug Crne Gore, na dan 31. decembra 2020. godine, iznosi 4,409 milijardi eura, odnosno 105,15 odsto preliminarnog BDP-a.



    To se navodi u Izvještaju koji je danas razmatran na sjednici Vlade Crne Gore.


    u Izvještaju se dalje navodi da uzimajući u obzir depozite Ministartva finansija i socijalnog staranja, (uključujući i 38.477 unci zlata), a koji su, na kraju 2020. godine, iznosili 872,43 miliona eura, neto javni dug Crne Gore, na dan 31.12.2020. godine, iznosi 3,53652 milijardi eura, odnosno 84,34 odsto BDP-a.


    “Ukupan državni dug (bez depozita), na 31.12.2020. godine, iznosio je 4.330,83 miliona eura, ili 103,28 odsto BDP-a. Ukupan državni dug uključujući depozite, na kraju 2020. godine, iznosio je 3.458,40 miliona eura ili 82,48 odsto BDP-a. Spoljni dug iznosio je 3.835,27 miliona eura, odnosno 91,46 odsto BDP-a, dok je unutrašnji dug iznosio 495,56 miliona eura, odnosno 11,82 odsto BDP-a”, navodi se u Izvještaju.


    U dokumentu se precizira da je u stanje državnog duga uključen je i dio duga lokalne samouprave, u iznosu od 41,64 miliona eura, po osnovu ugovora za koje je Ministarstvo finansija i socijalnog staranja zaključilo ugovore sa međunarodnim kreditorima, a sa opštinama potkreditne ugovore, jer se Ministarstvo finansija i socijalnog staranja pojavljuje kao direktni zajmoprimac.


    “U odnosu na kraj 2019. godine, došlo je do povećanja državnog duga u ukupnom iznosu od 622,16 miliona eura, što je rezultat povećanja spoljnjeg duga za 706,55 miliona eura, i smanjenja domaćeg duga za 84,39 miliona eura. Do povećanja spoljnjeg duga došlo je prvenstveno zbog emisije euroobveznica na međunarodnom tržištu, u iznosu od 750 miliona eura, kao i drugih kreditnih aranžmana zaključenih sa ino kreditorima. Domaći dug je smanjen u najvećoj mjeri usljed otplate domaćih obveznica, u iznosu od 80,41 miliona eura”, navodi se između ostalog u Izvještaju.


    Spoljni dug na kraju 2020. godine, kako se dodaje, iznosio je 3,8 milijardi eura, odnosno 91,46% BDP-a dok je domaći dug na kraju 2020. godine iznosio 495,56 miliona eura, osnosno 11,82 odsto BDP-a. Prema podacima dostavljenim iz lokalnih samouprava i Ministarstva finansija i socijalnog staranja, konsolidovani dug crnogorskih opština iznosi oko 119,76 miliona eura, što je za oko 1,06 miliona eura više nego na kraju 2019. godine.


    U toku 2020. godine, kako se dodaje, otplaćeno je 666,17 miliona eura po osnovu glavnice rezidentima i nerezidentima, kao i otplate obaveza iz prethodnog perioda.

    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija...105-bdp-a.html


    Znaci 4 320 000 000. Pofina sumica da vratimo.
    Last edited by Mojsije; 31-03-21 at 09:13.

  16. #2565
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Evo jos malo o onome od cega se zapravo zivi... dakle sadasnjosti i buducnosti, a ne guslanja o proslosti. Bilo bi dobro vidjeti koliko cemo od ovih 575 miliona bit usmjereno na vracanje dugova. Idealno bi bilo da vratimo makar 575miliona dugova, a ne da ide na potrosnju, ako se vec zaduzujemo.

    Ipak nije dovoljno 750: Vlada će nas ove godine zadužiti za još 575 miliona eura

    https://investitor.me/2021/03/31/ipa...-miliona-eura/

    Vlada je utvrdila Predlog odluke o zaduživanju Crne Gore za 2021. godinu. Definisani su konkretni kreditni aranžmani koji će se zaključiti u skladu sa Zakonom o budžetu za 2021. godinu, kojim je projektovano da će nedostajuća sredstva za finansiranje budžeta u 2021. godini iznositi 575.600.000 eura, saopšteno je iz Vlade.
    Ministar finansija i socijalnog staranja u decembru prošle godine, nakon izdavanja državnih obveznica u iznosu od 750 miliona eura, kazao je međutim da smo sa tim novcem mirni dvije godine.
    On je tada kazao da su potrebe finansiranja za ovu godinu 520 miliona eura.
    “To podrazumijeva vraćanje dugova koji dolaze na naplatu, plus finansiranje deficita projektovanog na 2,9 odsto. Pored toga, želimo da stare kredite koji imaju jako nepovoljne kamate i koji se vuku čak iz SFRJ, kao što je kuvajtski kredit, gdje imamo sedam miliona glavnice i 30 miliona eura kamate. Imamo i kredite kao što je onaj Pariskom klubu povjerilaca, pa kredite prema kredit Swiss banci”, napomenuo je on.
    “Ovih 750 miliona obezbjeđuje dvije godine mira u Crnoj Gori, da imamo fiskalnu i svaku drugu stabilnost”, ocijenio je tada Spajić.
    Vlada je juče utvrdila i Predlog zakona o izmjenama Zakona o budžetu i fiskalnoj odgovornosti. Izmjene Zakona se predlažu radi prelaska na programsko budžetiranje i uvođenje aktivnosti indikatora učinaka u godišnji zakon o budžetu.
    Utvrđen je Predlog zakona o završnom računu budžeta Crne Gore za 2019. godinu.
    “Prema preliminarnim podacima Zavoda za statistiku u 2019. godini se procjenjuje da je bruto društveni proizvod ostvaren u nominalnom iznosu od 4.907,9 miliona eura. Prihodi Budžeta za 2019. godinu planirani su u iznosu od 2.210,45 miliona eura, a ostvareni su u iznosu od 2.904,51 miliona eura što predstavlja 31,40 odsto iznad plana, odnosno 0,67 odsto odsto više nego u 2018. godini”, navodi se u saopštenju.
    Za finansiranje javne potrošnje budžetom za 2019. godinu je planirano 2.384,02 miliona eura, a rebalansom je povećan na 2.390,45 miliona eura, što je u odnosu na prethodnu godinu (2.512,27 miliona eura) manje za 4,85 odsto.
    Izvršeno je 2.593,17 miliona eura ili 8,48 odsto iznad plana. Kapitalni budžet za 2019 godinu planiran je u iznosu od 305,10 miliona eura što čini 12,76 odsto ukupno planiranih sredstava.
    Realizovan je u iznosu od 272,38 miliona eura ili 89,28 odsto.
    Iz Vlade navode da je ukupan javni dug Crne Gore, na dan 31.12.2019. godine, iznosio 3.789,26 miliona eura, odnosno 77,21 odsto preliminarnog BDP-a. Uzimajući u obzir depozite Ministartva finansija, (uključujući i 38.477 unci zlata), a koji su, na kraju 2019. godine, iznosili 597,13 miliona eura, neto javni dug Crne Gore, na dan 31.12.2019. godine, iznosi 3.192,14 miliona eura, odnosno 65,04 odsto BDP-a.
    Last edited by Mojsije; 31-03-21 at 10:51.

  17. #2566
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    E ovakve stvari nas nagrdise, a evo idemo dalje na isti nacin. Sta je problem je li preko zaposli.me ili preko zzz. Ja licno cak i ne znam ima li zzz sajt svoj na kojem su slobodna radna mjesta.
    To dvoje neka nauce da oglasa u nedelju koji traju 12 sati vise nema.
    Vjerujem da su ljudi dali oglas tamo dje znaju da 80% ljudi gleda. Kapiram da postoji zakonska obaveza. Neka je ispuni i tamo prema nalogu inspekcije, ali ne mogu ovo gledati kao nesposobnost ljudi.
    Za sad su krenuli dobrim putem, jeste da nemam pojma sta ce nam ali ako izaberes Lufthanzu a ne nekog politicara za savjetnika, ogroman plus.
    Iako je sajt zzcg prilično nepregledan, nije poenta samo u njemu, nego i sami zavod objavljuje slobodna radna mjesta u Pobjedi i Danu, čini mi se. Ponedeljkom, srijedom i petkom, tokom 8 radnih dana. Jasno je da se zakon zloupotrebljavao pa je bila gomila oglasa koji su raspisivani na nekoliko sati pa onda uklanjani kako se ne bi prijavio neko za koga oglas nije namješten i kako bi kasnije moglo da se kaže da je sve bilo po zakonu a kao dokaz su se navodili brojevi pod kojim su oglasi zavedeni. Zbog toga imate ovoliko đece političara, tužilaca, sudija i slične bratije koja su se zapošljvala po dobrostojećim državnim institucijama, a zvanično su se na oglase javljale po jedna ili dvije osobe. Kao da u dri, cbcg i u sličnim institucijama narod ne želi da radi, iako je kriza godinama i te institucije plaćaju drastično više od prosjeka. Logično bi bilo da je navalica kandidata za svako radno mjesto, a ne po jedno ili dvoje.

    Ipak, zakon se mora poštovati, a činjenica da ne znaju za tako banalnu obavezu govori da su prilično površni kad su neke stvari u pitanju. Slažem se da je bitnije da se suštinske stvari rade kako treba, ali ne bi trebalo da se kiksa na tako banalne stvari. Ako poštovanje zakona uopšte može da se nazove banalnim.

  18. #2567
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    https://investitor.me/2021/03/31/ins...ivatnog-sajta/

    Majko mila koje neznanje...a onaj iz DF-a veli prije neki dan sve mora a biro a ne preko privatnih agencija...a ovi ne znadju dje su suplji.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tacno da nam nije ovih resaka vratili bi 4 milijarde duga dok trepnes.

  19. #2568
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Iako je sajt zzcg prilično nepregledan, nije poenta samo u njemu, nego i sami zavod objavljuje slobodna radna mjesta u Pobjedi i Danu, čini mi se. Ponedeljkom, srijedom i petkom, tokom 8 radnih dana. Jasno je da se zakon zloupotrebljavao pa je bila gomila oglasa koji su raspisivani na nekoliko sati pa onda uklanjani kako se ne bi prijavio neko za koga oglas nije namješten i kako bi kasnije moglo da se kaže da je sve bilo po zakonu a kao dokaz su se navodili brojevi pod kojim su oglasi zavedeni. Zbog toga imate ovoliko đece političara, tužilaca, sudija i slične bratije koja su se zapošljvala po dobrostojećim državnim institucijama, a zvanično su se na oglase javljale po jedna ili dvije osobe. Kao da u dri, cbcg i u sličnim institucijama narod ne želi da radi, iako je kriza godinama i te institucije plaćaju drastično više od prosjeka. Logično bi bilo da je navalica kandidata za svako radno mjesto, a ne po jedno ili dvoje.

    Ipak, zakon se mora poštovati, a činjenica da ne znaju za tako banalnu obavezu govori da su prilično površni kad su neke stvari u pitanju. Slažem se da je bitnije da se suštinske stvari rade kako treba, ali ne bi trebalo da se kiksa na tako banalne stvari. Ako poštovanje zakona uopšte može da se nazove banalnim.
    Ne sporim ja taj dio uopste. Samo kad cujem da se greska tog tipa dje je nesto objavljeno izjednacava sa opstim neznanjem da upravljas kompanijom, malo mi zapara usi.
    Ispada da je bitnije da objavis u ZZZ na 12 sati u nedelju uslov da znas da vodis nesto, iako posluje sa gubitkom od miliona eura, od neznanja te zakonske stavke. Izasla inspekcija i zavrseno ispravkom toga.
    Da se razumijemo, ne branim krsenje zakona, posebno ne ovakvo glupavo, ali se nedje mora poceti da radi na sustinskim a ne kozmetickim izmjenama.
    Ja imam problem sa zakonima koji ne znace sustinski nista osim neke forme da se ispostuje.
    Ako hoces da je na ZZZ obaveza drzave onda stavi rok za prijavu 15 dana.
    A ne ostavis obavezu, a ukines ogranicenje od 8 dana koliko je nekad bilo.
    Plus za tu organizaciju za tekuce troskove uglavnom plate se placaju stotine hiljada eura

  20. #2569
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Mikromenadžment nikad nije bila odlika dobrih menadžera, valjda ima tamo nekog ko ima iskustva u tim birokratskim stvarima. Ne može sve na prečac. To je jedna stvar koja me plaši kod ovakvog kadra tipa Spajić, koji su pare stekli na poslovima koji nagrađuju brzo reagovanje i ostvarivanje profita skoro po svaku cijenu, a upravljanje rizicima smatraju biznis barijerom. Državna uprava i državna preduzeća ne mogu baš da funkcionišu na taj način. Nadam se da će se malo prilagoditi tome da je cilj njihovog posla prvenstveno opšti interes, a on baš ne trpi nepromišljene epizode. Ostaje nada da su njihovi kiksevi iz dobre namjere da se što prije uradi što više, za razliku od prethodnika koji su kreirali i izučavali pravila, ali sa ciljem da se što bolje okoriste.

  21. #2570
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ma jok. Prethodni su bili odlicni menadzeri. Evo su neki jos uvijek. Mora da Zugic zna i ekonomiju i pravo i sijalicu da zamijeni.
    Covjek je za godinu, bez promjene imovine za novac pa je saldo nula(by ex predsjednik vrhovnog suda) ustedio 60 000 eura, tj 5000 mjesecno
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...io-100000-eura

  22. #2571
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Nego, da se opet malo vratimo na Pejovica i Uniprom. I plakanje za istim. Dakle sa CDM je tekst
    https://m.cdm.me/ekonomija/pejovic-u...-miliona-eura/
    Hocemo li da sad prodjemo sta znace pojedine stavke iz ovog bilansa

  23. #2572
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ma jok. Prethodni su bili odlicni menadzeri. Evo su neki jos uvijek. Mora da Zugic zna i ekonomiju i pravo i sijalicu da zamijeni.
    Covjek je za godinu, bez promjene imovine za novac pa je saldo nula(by ex predsjednik vrhovnog suda) ustedio 60 000 eura, tj 5000 mjesecno
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...io-100000-eura
    Lik je zaposlio jedno 100-150 ljudi u svoja dva mandata, ogromnu većinu na osnovu postojećih pravnih procedura u državi, preuzimanja zaposlenih i preko oglasa za koje niko nije znao ni da postoje. Prilično sam siguran da za svakog od tih zaposlenih ima papirologiju o preuzimanju ili broj oglasa pod kojim je zaveden u zzcg. Toliko dobro zna pravila da ih zloupotrebljava bez ikakvih posljedica. Valjalo bi da nova postava jednako poznaje pravila a da ih sprovodi u opštem interesu. Core poslovanje nijedne kompanije ne može da se sprovodi bez poslova podrške, koliko god oni bili manje bitni i manje zahtjevni sa aspekta struke.

    Kao što rekoh, valjda direktor 2Montenegro ne radi sam administrativne poslove i valjda je zaposlio nekog za te stvari. A bilo bi poželjno da je zaposlio nekog ko zna makar početni korak u procesu zapošljavanja, odnosno da zna kako se i đe raspisuje konkurs.

  24. #2573
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    A smijali su mu se...


    EU spremna da pomogne Crnoj Gori u rješavanju pitanja duga Kini

    Evropska unija (EU) spremna je da pomogne Crnoj Gori u pronalaženju rješenja za vraćanje duga kineskim bankama, koje je država uzela da bi finansirala infrastrukturne projekte, kazala je portparolka Evropske komisije (EK), Ana Pisonero.

    Potpredsjednik Vlade Dritan Abazović je prilikom prve posjete Briselu, 17. marta, pred zastupnicima Evropskog parlamenta zatražio pomoć EU, navodeći da Kina vrši uticaj preko dodijeljenog kredita za dionicu autoputa Bar-Boljare.

    "EK će i dalje podržavati Crnu Goru na putu ka članstvu u EU i u tom kontekstu sarađivati sa državom u pronalaženju finansijskih rješenja za njene investicione projekte i osigurati održivost njenog javnog duga“, rekla je Pisonero za Radio Slobodna Evropa.

    Ona je dodala da svaka država može slobodno da utvrdi investicione ciljeve.

    Pisonero je kazala da je EU zabrinuta zbog socioekonomskih i finansijskih efekata koje neke kineske investicije mogu imati.

    "Postoji rizik od makroekonomskih neravnoteža i zavisnosti od duga”, upozorila je Pisonero.


    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...anja-duga-kini
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  25. #2574
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Lutke naše, kaznama do ravnopravnosti pisama, naravno ćirilice. Ajde državnim medijima, nego komercijalnim medijima

    E i saobraćajni znaci. Da turisti iz Srbije i Bugarske ne zalutaju

    https://www.cdm.me/politika/poslanic...jenoj-zastiti/

  26. #2575
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Sto vam smetaju cirilica i srbi iz cg dusmani?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Page 103 of 543 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113153203 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •