Page 55 of 543 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #1351
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Problem sa tobom je sto spinujes non stop, pricas o vakcinama na 10 tema, donacijama, iako smo ti objasnili 20 puta sta i kako. Onda pricas o ministarki, "Hahaha štićena ličnost, a ne bi je ljudi pogledali kakva je" Pitanje za tebe! - Koliko godina imas, pet ha ? Postao si maleni dps potrcko. Zato volimo da se zezamo sa tobom i eto kao ulazimo u konverzaciju. Nazivas ljude strumfovima !? Sta to znaci ? Onda kad ti neko nesto odgovori, pricas o vaspitanju itd...
    druze kako neko odgovori tj ti, jesi li otisao do tvojih d poradis na vaspitanju???
    rekoh ti kad naucis da komuniciras kako treba onda mozemo pricati ili dok se bar ne izvinis za uvrede kad ih vec dijelis siroko bez ikakvih sankcija. ja sam za sve sankcionisam i kad sam trebao da budem i kad ne a vi vrijedjte horski i to vam se dopusta.
    do tada kako si navikao mozes sa svojim da pricas kuci ali ne i sa mnom
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #1352
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    А то њему не смета. Смета му Братићка. Јуначине комитске на жене се залијећу а до јуче већина њих "аполитична" била. А сад се у све разумију. На сваки потез владе бачају анализу а нос обрисат не умију.
    hoces da kazes da se je onaj tvoj junacina iz Niksica sto se na zenu zaletio zbog zastave komita bio, a to sad baca neko novo svijetlo na slucaj
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #1353
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Plemena forever. I kod nas i kod komšija.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2254176.aspx

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  5. #1354
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Bas.

    Kakav da bude redosled vakcinacije?
    Prvo medicinsko osoblje, stari i bolesni.
    A onda?

    Najbolje kao u filmu Contagion da se izvlace brojevi sa datumom rodjenja.

    Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. The Following User Says Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  7. #1355
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Plemena forever. I kod nas i kod komšija.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/...u/2254176.aspx
    Da smo nekakvo pleme sa vrha nekakve planine imali bi prst obraza. Gradjansko drustvo je ono kod kojega sve moze ako ti se moze. Uz kevtanje ostalih.

  8. #1356
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Zar ne bi bilo logichno da se najvishe vakcinisshu oni koji su najveci prenosioci?
    ...

  9. #1357
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/odbijena...ana-grade-moj/


    Zaludu su nas lagali da smo zajedno; Zaludu su nam dva dana pred predaju lista povukli blizu 200 potpisa; Zaludu smo se dogovarali kad dogovor nijesu željeli; Zaludu slobodom barjače kad su taoci politike i svojih partija; Zaludu su spinovali da smo potkupljeni, kad smo zadnji euro od porodica odvajali za kampanju”, poručuju.
    Kako kažu, građanska lista Grade moj je u takvoj atmosferi, imajući dva protivnika, od kojih je jedan bio pošteni protivnik, a drugi saveznik obučen u odijela protivnika, odlučila da ne dovrši posao po pitanju ispravljanja nepravilnosti na koje im je OIK ukazala.
    Jel ovo prozivaju DPS ili SD da ih je odradio!?
    Last edited by SCHUMACHER; 21-02-21 at 02:01.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  10. #1358
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post

    Pričam o legendama, ne o ukusima

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne vidjoh ovo, pa da odgovorim

    Uz dužno izvinjenje Džejovim fanovima, staviti Džeja i Balaševića u istu rečenicu je blasfemija. Nije to bilo isto. Ni blizu. Đole nije bio samo pjesnik. Bio je čovjek koji je gradio porušene mostove. Slike iz Zagreba, Pule, Splita, Sarajeva....govore o tome. Đole je bio jedan jedini. Neponovljiv.

    Znao sam svaku Đoletovu pjesmu. Džejovu niti jednu.

    Naravno, svako ima pravo na svoje legende.

  11. #1359
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Ono moje na početku je bila više šala. Ali kad već insistiraš. Opet ti mogu odgovoriti da pričamo o legendama, a ne o ukusima. Ako ćemo o broju ljudi koji zna pjesme jednog ili drugog možda Džej i jeste veća legenda gledajući to. Balašević spajao? Jeste, ali imao je i onih izjava kako govori iskvarenu verziju hrvatskog, takozvani srpski jezik. Koga li je tim spojio? Možda sebe sa publikom?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  12. #1360
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zar ne bi bilo logichno da se najvishe vakcinisshu oni koji su najveci prenosioci?
    Ne. Najpre se vakcinišu oni najugroženiji i onaj deo populacije kod koje je stopa smrtnosti najveća.
    Vakcina bi trebala smanjiti smrtnost i teške simptome Covida, a virus će i dalje biti tu.

  13. #1361
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ono moje na početku je bila više šala. Ali kad već insistiraš. Opet ti mogu odgovoriti da pričamo o legendama, a ne o ukusima. Ako ćemo o broju ljudi koji zna pjesme jednog ili drugog možda Džej i jeste veća legenda gledajući to. Balašević spajao? Jeste, ali imao je i onih izjava kako govori iskvarenu verziju hrvatskog, takozvani srpski jezik. Koga li je tim spojio? Možda sebe sa publikom?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pa, dobro, ja samo kazem da svako ima svoje legende. Razumijem da je Dzej za mnoge bio i ostao legenda. To postujem. Ja ga tako nijesam dozivljavao, ali je to do mene.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  15. #1362
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ono moje na početku je bila više šala. Ali kad već insistiraš. Opet ti mogu odgovoriti da pričamo o legendama, a ne o ukusima. Ako ćemo o broju ljudi koji zna pjesme jednog ili drugog možda Džej i jeste veća legenda gledajući to. Balašević spajao? Jeste, ali imao je i onih izjava kako govori iskvarenu verziju hrvatskog, takozvani srpski jezik. Koga li je tim spojio? Možda sebe sa publikom?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pa da, spojio sebe sa publikom. U tome je bio nenadmašan, majstor za patetiku i povladjivanje publici.

    To mu je bio posao, ali to mu je bila i jedna od karakternih osobina. On je u komunikaciju preferirao sprdnju na svoj račun.

    Tako da i ta izjava o jeziku kojim govori, liči na njega.
    Vrlo povladjujuća, a u isto vreme i vrlo vešta i manipulativna , jer je time u suštini rekao da su srpski i hrvatski isti jezici, samo različite verzije.Ali eto, nek srpski kojim on govori, bude iskvarena verzija.
    To je neka uopštena osobina tih Srba, starosedelaca iz pitome ravnice. Često ne znaš jel se sa sobom sprda ili tebe pod.jebava.

    Ali zato mu je ženski deo porodice skroz dinarski zaeban. On je tu bio teški papučar, ali ok...možda to tako treba.

    U svakom slučaju, politički stavovi, mišljenja i pogledi Djordja Balaševića su nebitni. Često ih je menjao i grešio, kao i većina ljudi.

    Ali je bio dobar lik, pozitivan, duh Novog Sada i što je najvažnije vrhunski umetnik, kantautor, čiji su stihovi postali deo života, ne samo onih koji su ga slušali.
    Recimo, ko još nije čuo za "princip je isti, sve su ostalo nijanse"...
    Ali kako primeti jedan hrvatski kolumnista, to danas izgleda kao da je rekao bilo ko, nekad davno...

    Zato dosta ljudi u regionu iskreno tuguje, možda izgleda i malo preterano...ali mislim da je iskreno. Ja osećam baš neku teskobu ovih par dana.
    Last edited by Dača; 21-02-21 at 09:30.

  16. #1363
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default


  17. #1364
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default


  18. #1365
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/vuksanov...ionalni-sklad/

    opet crnogorski nacionalisti napadaju ili >DPSovci maskirani hoce da siju mrznju
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #1366
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by durmitor2000 View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/dukanovic-p...og-postovaoca/

    Učite malo apostoli i vidite kako i kome se obraćaju političari u 21-om veku.

    "“Pjevajući sa zebnjom i kroz suze i ”Samo da rata ne bude”, njegovu pjesmu koja izgleda postade evergrin. Pamtiću Đorđa po mnogo čemu dobrom, i kao prijatelja koji mi je prije petnaest godina uputio jedno od najljepših, najsadržajnijih i najdražih pisama koje sam ikada dobio, otvoreno pismo koje nažalost nimalo nije izgubilo na aktuelnosti, kakvo bi i danas dobrodošlo s tih strana. Potpisano i imenima Alekse, Jelene, Jovane i Olje, uz napomenu da jedino u životu nije bio stranac u Crnoj Gori. I nije, kao što će i vama, u znak poštovanja prema Đorđu, Crna Gora uvijek biti domovina. Molim vas da u ime građana Crne Gore, u moje i u ime moje porodice, primite izraze najdubljeg saučešća”, naveo je Đukanović."



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Da učimo od fašiste koji je zabranjivao muzičarima da uđu u CG jer nisu bili na njegovom platnom spisku? Kad mu likovi poput Mila suze puštaju, to se zove gadluk.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  21. #1367
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    'Samo da rata ne bude'.

    Milo : hold my beer.


    show me my address right now
    Forever young, i want to be forever young

  22. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  23. #1368
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    QQ da li je realno, pa ja i nisam čitao njegov "telegram" ...Milo mirotvorac.

  24. #1369
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Milo je promijenio politiku i ne znam čemu se čudite. A što ne bi mogao Milo promijeniti politiku ako može jedan načelnik CB Brđanin. Nije predsjednik države manja ličnost od policajca.

  25. #1370
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://www.cdm.me/politika/vuksanov...ionalni-sklad/

    opet crnogorski nacionalisti napadaju ili >DPSovci maskirani hoce da siju mrznju
    Jedan od fašisoidnih portala, koji u normalnoj zemlji ne bi postojao... Treba što prije urediti medijski prostor i zabraniti sve slične portale i medije, kojoj god strani bili priklonjenji...

    Sloboda govora i širenje mržnje nemaju nikakvih dodirnih tačaka... Mržnju treba zaustavljati u korijenu...

    P.S. Mogao si ovo napisati i bez provokacija, jer će svak normalan ovo osuditi, ali ti si i u ovo morao da uvališ priču o crnogorskim nacionalistima i maskiranim dps-ovcima, koji dokazanao siju mržnju kao i ovaj portal...
    #fakenews

  26. #1371
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jedan od fašisoidnih portala, koji u normalnoj zemlji ne bi postojao... Treba što prije urediti medijski prostor i zabraniti sve slične portale i medije, kojoj god strani bili priklonjenji...

    Sloboda govora i širenje mržnje nemaju nikakvih dodirnih tačaka... Mržnju treba zaustavljati u korijenu...

    P.S. Mogao si ovo napisati i bez provokacija, jer će svak normalan ovo osuditi, ali ti si i u ovo morao da uvališ priču o crnogorskim nacionalistima i maskiranim dps-ovcima, koji dokazanao siju mržnju kao i ovaj portal...
    Ko je to dokazao, a ovo sam ubacio samo iz razloga sto je svaka skrabotina koja je izazivala vjersku mrznju odje se prebacivalo da je iz kuhinje DPSa.
    Nije sve iz kuhinje DPSa ovo vam je cist dokaz za to, Ima i to ne mali broj ostrascenih srpskih nacionalista da im DPS i ne treba da bi ovako ili onako nesto napisali.
    Ne treba sve svaljivati na jednu stranu da bi svoju opravdali.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  27. #1372
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jedan od fašisoidnih portala, koji u normalnoj zemlji ne bi postojao... Treba što prije urediti medijski prostor i zabraniti sve slične portale i medije, kojoj god strani bili priklonjenji...

    Sloboda govora i širenje mržnje nemaju nikakvih dodirnih tačaka... Mržnju treba zaustavljati u korijenu...

    P.S. Mogao si ovo napisati i bez provokacija, jer će svak normalan ovo osuditi, ali ti si i u ovo morao da uvališ priču o crnogorskim nacionalistima i maskiranim dps-ovcima, koji dokazanao siju mržnju kao i ovaj portal...
    Još gori komentari su se mogli naći na CDM portalu kao i njima bliskim portalima. Zato ja ne čitam CDM kao ni in4s, portal analitiku i druge. Od sličnih bolesti su i Vijesti bolovale, pa kakvih je tamo tek komentara bilo. Tačno je da treba urediti medijski prostor i stroge sankcije uvesti. Da je sreće mnogi bi bili privedeni na informativni razgovor. Interesantno je kako su ove stvari izostajale od HGI kada su u pitanju druge nacionalnosti u CG kojima se ista mržnja upućivala. Licemjerstvo.

  28. #1373
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ko je to dokazao, a ovo sam ubacio samo iz razloga sto je svaka skrabotina koja je izazivala vjersku mrznju odje se prebacivalo da je iz kuhinje DPSa.
    Nije sve iz kuhinje DPSa ovo vam je cist dokaz za to, Ima i to ne mali broj ostrascenih srpskih nacionalista da im DPS i ne treba da bi ovako ili onako nesto napisali.
    Ne treba sve svaljivati na jednu stranu da bi svoju opravdali.
    SD podmladak u Pljevljima, dokazano... Pokušaj provokacije sa 4s u Pg, dokazano... U Nk je bila priča da je momak izboden zbog Cg majice, dokazano...

    Naravno da nije sve direktno iz kuhinje DPS-a (indirektno jeste praktično sve, jer su oni 30 godina krojili društvo po svojoj mjeri), ali isto tako nijesu za sve krivi ni "krezubi četnici", kako se na fašisoidnim portalima pokušava predstaviti... Rezerva uvijek treba da postoji...

    Konkretno poslednji slučaj u Nikšiću... Svima, sem simpatizerima SDPS-a je kristalno jasno ko je ono uradio, živjeli smo tu u mnogo težim vremenima, pa onoga u našem gradu nije bilo, a sad samo jedna strana od toga ima koristi...

    Nego, to je posao policije da riješi, slažem se da treba osuditi i suzdržati se od prozivki...
    #fakenews

  29. #1374
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by durmitor2000 View Post

    "“Pjevajući sa zebnjom i kroz suze i ”Samo da rata ne bude”
    Dobro je to doticni predsjednik pjevao dok su bombe padale po Dubrovniku, bas dobro.
    Last edited by beatnological; 22-02-21 at 14:28.

  30. #1375
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/dvostruka-...-i-davidovica/

    Dje su posteni forumasi da kazu da je Smiljanic samo turista i nista nelagalno nije radio.
    I sta je lose sto je imao lazni diplomatski pasoš
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 55 of 543 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •