Page 216 of 543 FirstFirst ... 116166206212213214215216217218219220226266316 ... LastLast
Results 5,376 to 5,400 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #5376
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Nadripisar
    I to je krivicno djelo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  2. #5377
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Prihvatanje odbrane po sluzbenoj duznosti je u cg izbor i zbog eventualnog odbijanja ne snose se nikakce posledice. Cak sta vise to niko ne odbija jer imas sigurno naplatu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pretpostavih jer nesto bacih pogled na to. Da su samo u obavezi da dostave spisak i raspored advokata, ne da on mora ili da su u obavezi da prihvate.
    Vidim da si iz te struke. Sta se desilo sa zakonom o besplatnoj pravnoj pomoci iz, mislim 2017. Nesto je kao drzava trebala da izabere pravobranioce ili tako nesto. Vezano za slucajeve nasilja u porodici je bilo najvise naslonjeno

  3. #5378
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    U osnovnim sudovima postoje sluzbe za besplatnu pravnu pomoc. I to funkcionise. Sto se tice predmeta bukvalno 90% romi koji ne znaju sto traze i mozda poneka alimentacja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  4. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  5. #5379
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Odlican nam je sistem, jos samo da se usvoje te naknade za majke sa 3+ djece i promijene drzavni simboli i imamo idealan sistem, a uz to svi srecni i zadovoljni. Brod budala

    Sad bez zezanja.

    Kako se dize ona rabota na vladu, tako treba, svaka cast. Ova prethodna vlada je uvijek po nekome cinila nesto, kupi iz ove branse, kupi iz one branse, i imas mir. Ova nova vlada ne umije izgleda.

    Odlicno je ovo u tom smislu. Jedino kad bismo imali parlament koji radi svoj posao da usvoji hitnu izmjenu zakona i zakrpi rupe sto je neko ko se nasao pametan iskoristio da paralise drzavu.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. #5380
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ček, kako sada ona da brani nekog?
    Last edited by Bugi; 06-06-21 at 13:08.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #5381
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Pa ne mogu joj uzeti fakultet i pravosudni polozen. Nameces nekome da strajkuje, nema vecega krsenja ustava

  8. #5382
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Meni je zanimljivo da je upravni odbor održao sjednicu jedinog zakonski neradnog dana u sedmici a to je NEDELJA.
    Krši li se ovdje zakon?
    Da nisu možda duple dnevnice za rad vikendom?
    Da li upravni odbor uvjek ovako ekspresan u donošenju odluka?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 06-06-21 at 13:11.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #5383
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Jedina zemlja u kojoj je štrajk prinudan

  10. #5384
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Zakonom je predviđena kazna od 1.000 do 10.000 eura za kompaniju, a za odgovorno lice od 200 do 500 eura. Ko radi nedeljom !!!


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  11. #5385
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Pozvali su se na Statut i na neizvrsavanja odluka AK, sto je teza povreda duznosti advokata. Odluku o obustavi rada je donio Upravni odbor ne pozivajuci se ni na jednu zakonsku normu vec na 683 prikupljena potpisa advokata. Statut nije predvidio obustave rada, niti se ovaj clan odnosio na ove odluke, niti iko ikome moze da zabrani da radi.

    Pretpostavka je bila da ce oni da cute u ovom konkretnom slucaju a oni potrcali da je suspenduju. Nije u pitanju pravo okrivljenog na odbranu vec sto se koriste neke zakonske nedorecenosti i urusava pravni sistem jer drzava, tj sud, treba da obezbijedi obaveznu odbranu.

    Ne mogu da vjerujem da bi njima odgovaralo da se pravi cirkus i da interventna strazari oko privatnih kuca zbog njihovih interesa i hirova.

  12. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  13. #5386
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kao i kod svakog štrajka postoje štrajkbreheri i to pravo da ne učestvuješ u štrajku ti ne može niko uskratit,i advokatska komora postupa kao sekta ako nisi sa nama protiv nas si.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #5387
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Lekar nema pravo da u radu započne sa primenom postupaka za koje nema odgovarajuća
    iskustva. Izuzetak su samo hitni zahvati prilikom povreda i bolesti koje neposredno ugrožavaju
    život bolesnika.
    Kada su ispitivanja i lečenje iznad stručnih mogućnosti lekara, on mora da pozove drugog lekara
    koji poseduje neophodne sposobnosti.
    Za sve situacije ima rjesenje, nece ga niko goniti jer nije htio da pruzi pomoc ako za istu nije osposobljen.
    U slučaju vitalne ugroženosti bolesnika lekar je dužan da u granicama svojih mogućnosti i stručnog
    znanja bez odlaganja pruži hitnu lekarsku pomoć.
    Lekar ne sme odbiti da pruži hitnu lekarsku pomoć koja odgovara njegovoj stručnoj
    osposobljenosti, bez obzira na to da li je na dužnosti ili nije i bez obzira na to da li je za pomoć
    izričito zamoljen.

    I ti se jedini uveo politiku u nasu raspravu ne znam ni ja kako, kad pocnes da lupas I pises gluposti ubaci da sagovornik pise politicke tekstove
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #5388
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pametan čovjek se uči na tuđim greškama, a budala na svojim. Zar "eksperti" iz vlade ne znaju šta se nedavno desilo u Srbiji po ovom istom pitanju. Advokatska mafija stupila u štrajk i paralisala pravosudni sistem. Popustila država. Ako ovi naši nijesu imali odgovor na taj čin advokatske mafije onda je bolje da se mirno povuku, a ko izađe poslednji, neka ugasi svijetlo. Znaju se pravila minimalnog angažovanja tokom štrajka u medicini ili prosveti, samo je ološ advokatska izuzeta. Trebalo je prvo usvojiti zakon po kome se, slično vojnom pozivu, advokati MORAJU odazvati na pojedine slučajeve. Ako to ne učine od 3 do 5 godina zatvora.

  16. #5389
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Imaju u Hrvatsku primjer kako su to rjesili, nego Spajketa radi sujeta pa se imati. Neće da prizna da nije u pravu
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #5390
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Generalno gledajući, trebalo bi advokatima koji su angažovani po SLUŽBENOJ dužnosti i koji se na istu ne odazovu, a bez realnog objašnjenja/opravdanja oduzeti mogućnost za rad na godinu dana prvi put, ili na više godina drugi put.

    Minimum rada se mora održati, a služba je služba a družba družba.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  19. #5391
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ja sam za to da se advokatima ispune zahtjevi da se ne fiskalizuju ali samo pod uslovom da im se zvanicni TROSKOVNIK smanji za 80%.
    jel ko za?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  20. #5392
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Advokatica Mirjana Pajković kazala je "Vijestima" da odluka Advokatske komore kojom je suspendovana za nju nema apsolutno nikakvu pravnu snagu, jer je neustavna i da je neće poštovati.

    "Njihova odluka osim toga i nije u skladu sa Zakonom o štrajku, koji članom 3 propisuje da je štrajk dobrovoljan. Današnjom odlukom Upravnog odbora, Advokatska komora pokazala je da je štrajk prinudan. Isti član tog Zakona propisuje da zaposleni ne smije biti spriječen, niti izložen prijetnji ili prinudi da učestvuje ili ne učestvuje u štrajku. Sve ovo su danas prekršili", rekla je Pajković.

    Ona je podsjetila da je, prema pisanju medija, koje predsjednik AK Zdravko Begović nije demantovao, i on sam pozivao kolege da prihvate poziv i zastupaju Luku Krivokapića.

    "Javnost je dala najbolji sud o mom jučeraašnjem postupku, a o njihovome će dati nadležni organi, jer ću svoja prava štiti pred nadležnim institucijama. U konačnom, moje znanje i uvjerenje o položenom pravosudnom ispitu, kao i hrabrost da mislim svojom glavom, samostalno donosim odluke, a ne da pokazujem slijepu poslušnost, niko mi ne može oduzeti. Kolegama koji su danas, u neradnu nedelju, sazvali hitnu sjednicu da odlučuju o meni i mom postupku, poručujem da im neću dozvoliti da preko mog imena vode prljave političke igre", rekla je Pajković.

    Član 62 Ustava Crne Gore garantuje svima pravo na rad.

    Pajković je juče prekinula štrajk advokata i odazvala se pozivu Višeg tužilaštva da zastupa Nikšićanina Luku Krivokapića, koji je osumnjičen za ubistvo sugrađanina Matije Vujovića.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...u-je-postovati

  21. #5393
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Lekar nema pravo da u radu započne sa primenom postupaka za koje nema odgovarajuća
    iskustva. Izuzetak su samo hitni zahvati prilikom povreda i bolesti koje neposredno ugrožavaju
    život bolesnika.
    Kada su ispitivanja i lečenje iznad stručnih mogućnosti lekara, on mora da pozove drugog lekara
    koji poseduje neophodne sposobnosti.
    Za sve situacije ima rjesenje, nece ga niko goniti jer nije htio da pruzi pomoc ako za istu nije osposobljen.
    U slučaju vitalne ugroženosti bolesnika lekar je dužan da u granicama svojih mogućnosti i stručnog
    znanja bez odlaganja pruži hitnu lekarsku pomoć.
    Lekar ne sme odbiti da pruži hitnu lekarsku pomoć koja odgovara njegovoj stručnoj
    osposobljenosti, bez obzira na to da li je na dužnosti ili nije i bez obzira na to da li je za pomoć
    izričito zamoljen.

    I ti se jedini uveo politiku u nasu raspravu ne znam ni ja kako, kad pocnes da lupas I pises gluposti ubaci da sagovornik pise politicke tekstove
    I? Sta ti znaci ovo? Ima li kakve krivicne odgovornosti ako nece? Duzan je da....
    I advokati su duzni da dostave spisak advokata sudu, da znaju koga zovu.
    I? Ima li kakve razlike.
    Ima li pravo da ljekarska komora oduzme licencu doktoru jer nece da strajkuje.
    Da naravno da ga gledas politicki, jer ti podrzava narativ "apostolske vlade koja unisti sve zivo"
    Imaju li pravo da ovo rade? Imaju naravno. Niko ne spori da je ovo zakonski. Ali ako neko sjutra krene da mijenja zakon koji ocigledno ima rupa. Hoces li reci bravo, evo uvodite nekakv red u jednu jako poreski lose kontrolisanu oblast. Hocemo li i tada da placemo za advokatima i kako apostoli unistavaju jednu po jednu privrednu granu. Tako da mozes ti polemisati koliko volis, vidim sta je prica iza. Jer bi bas izbjegao da poredis ljekare i advokate jer je situacija ista sto se komora tice. Ali kao sto rekoh "apostoli sve unistise"
    Moracemo opet o MA vidim lijepo

  22. #5394
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Doktor daje Hipokratovu zakletvu da mora scakog da liječi advokat ne mora svakog da brani, to je stvar izbora.
    U opste ti poredjenje nije ni blizu.
    Doktor će odgovarati ako neće da te liječi advokat neće ako neće da te brani, njegov je izbor.
    Jedino sto mora je kad je vec pristao da te brani da postupa u tvojim interesima i da cuva tvoje tajne, za to moze da odgovara ako to ne uradi.
    Mijesas frogs and grandmothers
    Dobra paralela između ljekara i advokata, no me zanima ko sudi doktoru kad prekrši Hipokratovu zakletvu, s obzirom da je Hipokrat sa Kosa umro prije nekih 2400 godina?

  23. #5395
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Podrzavam.

    Vlada samo treba da istraje. Obustavu rada na dugi rok mogu da priuste samo imucni advokati, ovi ostali i ne bas. Treba platiti poslovne prostore, zaposlene, racune.

    A i ovi imucni nisu na dugi rok sigurni. Kad nekoj velikoj zvjerki odbiju da izadju na rociste a prije toga je platio advokatu 20-30k na ruke, mislim da ce se mnogi pocesati po glavi i rec jbg moramo pocet da radimo jer onaj malo mi gori ovano...

    Sad policija samo treba da pritvori nekog krupnog pa da vidimo toga advokata koji ce ga odbit a prije toga mu je desetine hiljada eura dao.

    Puna podrska Vladi u ovome. Kad mogu notari i izvrsitelji mogu i advokati da se fiskalizuju.

    Vlada inace nista ne gubi jer i sad taj novac nije imala u poreskom sistemu niti prihoda po istom.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #5396
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Podrzavam.

    Vlada samo treba da istraje. Obustavu rada na dugi rok mogu da priuste samo imucni advokati, ovi ostali i ne bas. Treba platiti poslovne prostore, zaposlene, racune.

    A i ovi imucni nisu na dugi rok sigurni. Kad nekoj velikoj zvjerki odbiju da izadju na rociste a prije toga je platio advokatu 20-30k na ruke, mislim da ce se mnogi pocesati po glavi i rec jbg moramo pocet da radimo jer onaj malo mi gori ovano...

    Sad policija samo treba da pritvori nekog krupnog pa da vidimo toga advokata koji ce ga odbit a prije toga mu je desetine hiljada eura dao.

    Puna podrska Vladi u ovome. Kad mogu notari i izvrsitelji mogu i advokati da se fiskalizuju.

    Vlada inace nista ne gubi jer i sad taj novac nije imala u poreskom sistemu niti prihoda po istom.
    Tako je.

  26. #5397
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Podrzavam.

    Vlada samo treba da istraje. Obustavu rada na dugi rok mogu da priuste samo imucni advokati, ovi ostali i ne bas. Treba platiti poslovne prostore, zaposlene, racune.

    A i ovi imucni nisu na dugi rok sigurni. Kad nekoj velikoj zvjerki odbiju da izadju na rociste a prije toga je platio advokatu 20-30k na ruke, mislim da ce se mnogi pocesati po glavi i rec jbg moramo pocet da radimo jer onaj malo mi gori ovano....
    S druge strane adovkatsku komoru kontrolisu ovi najimucniji adovkati, sto znaci da ces dobiti odmah suspenziju za svako "strajkbreherovanje".

  27. #5398
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Joanikije dao osvrt na moje primjedbe od one veceri

    Joanikije: Pozovem te kući, pa me snimaš, da li je to pristojno



    "Sjedimo za trpezom, neko nas gosti, u manastiru ili negdje drugo, pa snimaju cijelo vrijeme kako jedemo, pijemo, šta pričamo, kako se šalimo. Pa ljudi smo. Ali da li je to pristojno snimati, da li je to u redu? Pozovem te kući, pa me snimaš. Ili došao sam ti u goste, pa snimaš domaćina. Nije lijepo. A da ne pričamo koja se sve iskušenja posle dešavaju sa tim snimcima, kako se to lijepo koristi protiv crkve, protiv hrišćana, protiv naše vjere, protiv sveštnika. Manite se ćorava posla. Kad dolazite u crkvu ostavite telefon u autu ili ga isključite, pa stavite u džep", dodao je Joanikije.

  28. #5399
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    A kukala Tamara Nikcevic. Brzo li je ostaviste na cjedilu. Onoliko prisanije oko snimanja, a sad smijesno.... Eeeee....

  29. #5400
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vlada samo treba da istraje.
    Vlada treba da pronadje nacin da ih dodatno udari po dzepu zbog ovoga. Kakvi crni advokati da budu jaci od drzave. Bagra obicna. Pola njih su kriminalci sa diplomom.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  30. The Following 6 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


Page 216 of 543 FirstFirst ... 116166206212213214215216217218219220226266316 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •