Page 134 of 543 FirstFirst ... 3484124130131132133134135136137138144184234 ... LastLast
Results 3,326 to 3,350 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #3326
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Što je dosta neobično za nasu zemlju.Lijepo je da neko ima minimum dostojanstva.DPS nas je naucio da te sjednu i da ne pitas puno ali zato mozes da krades koliko god mozes da poneses.
    Šta god da je razlog ovakakv potez je bas velika promjena,ja se iskreno ne sjecam nečeg slicnog.
    Da neko nece da bude direktor aerodroma zlatne koke pa to je nevjerovatno.
    Najvece osvjezenje do sad po mom misljenju.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  3. #3327
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Axaxaxa, kakvi su ovo zapleti i prelomi u mozgu, Tarantino i Linč bi pozavidjeli.
    Optuzuje druge za izdaju države, iznošenje tudjih simbola, a oće da otme 5% teritorije države za koju 'pogibe'.
    Licemjerje u 7 hiljada obrtaja.
    Mozda mu je puna kapa odnosa Podgorice prema Boki pa se preisputuje kao i, uostalom, vecina ljudi iz Boke? Svi bi mi da zivimo bolje i u drzavi koja ce se, koliko je moguce, ponasati prema svima na isti nacin al' onda kada covjek shvati da nema nista od toga, to je trenutak kad pocinju preispitivanja.

  4. #3328
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ima Ratko dosta "putera na glavi":
    https://www.vreme.com/cms/view.php?id=870738

    Dosta je da je bio kum Milov
    Ima... ja njemu i kumu mi Milu vjerujem sve sto jedan o drugome kazu. Taman su takvi.

  5. #3329
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Takođe protestvuje što je shavatila da su je izabrali da izigrava ikebanu koja se za ništa ne pita
    A najbolje da ne bude ikebana. Zavrsila neke mikimaus skolice i prvi posao joj je bio savjetnik Orlandica na aerodromima
    U njenoj biografiji se navodi da ima više od osam godina iskustva kao savjetnik direktora i šef razvoja na crnogorskim aerodromima. Kao dobitnik stipendije Evropske banke za obnovu i razvoj završila je međunarodni program postdiplomskih studija multidisciplinarnog programa Ekonomskog fakulteta Tor Vergata Univerzitet Rim i Pravnog fakulteta Univerziteta Beograd. Osnovne i master studije evropskog biznisa završila je na Evropskom Univerzitetu.

    Osim navedenog, kako se dodaje, završila je brojne edukacije, kao i program Upravljanje projektima Evropske Unije pod pokroviteljstvom Evropske komisije kao stipendista programa DEBT-M konzorcijuma univerziteta Mađarska Budapest business school, Wageningen University Scottish Agricultural College. Završila je i Londonsku školu za odnose sa javnošću i IT Akademiju. Učesnica je simpozijuma na Univerzitetu Sorbona u Parizu.
    Svakakvim li se mi likovima odusevljavamo

  6. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  7. #3330
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A najbolje da ne bude ikebana. Zavrsila neke mikimaus skolice i prvi posao joj je bio savjetnik Orlandica na aerodromima

    Svakakvim li se mi likovima odusevljavamo
    Živa istina kad vidiš ko je sve metnut na mjesta direktora EPCG, Rudnika, Morskog dobra i ostalih preduzeća taman da se oduševiš.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  8. #3331
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A najbolje da ne bude ikebana. Zavrsila neke mikimaus skolice i prvi posao joj je bio savjetnik Orlandica na aerodromima

    Svakakvim li se mi likovima odusevljavamo
    Ja sam odusevljen likom koji je iskulira direktorsko mjesto kad je vidio da ce biti ikebana i kad nije mogao da gura svoj koncept.
    U ovom slucaju to je likusa, a ne lik.
    Ovako biva kad postavis nekoga kome nije nuzda da bude direktor.
    Stvarno bi joj bilo glupo da prihvati da bude grobar firme, a izgleda ide u tom pravcu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. #3332
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Ja sam oduševljen što je imala toliko petlje da im otvoreno odrekne uputstvo za kreditno zaduživanje uz vladine garancije.
    A naročito što je imala i petlje, i onoga drugoga što treba, da im odbije i onaj DIREKTAN ZAHTJEV ZA POPUSTE U CIJENAMA ZA ODREĐENE KOMPANIJE koji je išao uz to.

    Ovo sam velikim slovima napisao e je na granici zakonitosti ( eufemizam, protivno je zakonu ), upućuje na korupciju... a i da vam opet ne promakne
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  10. #3333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Prvi put vidim Gagarina i buva gace da ss oduševljavaju kadrovskim izborom nove vlade

    Kamo sreće da je prethodna vlada imenovala takve ljude od integriteta, a?

  11. #3334
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Prvi put vidim Gagarina i buva gace da ss oduševljavaju kadrovskim izborom nove vlade

    Kamo sreće da je prethodna vlada imenovala takve ljude od integriteta, a?
    Ahahahaha, a nije, đaole, to se zove objektivnost Vjerovatno tu lekciju još niste imali, zato ne znaš riječ No, kako misliš, kao priznati specijalista za višegodišnje robije, oće li bit koja oko ovih predloga za popuste?

    Inače, prethodna vlada je, taman kao i ova, imenovala mnogo ljudi od integriteta. Ali, da bi se o tome razmijenili mišljenjima, morao bi prvo da svoje saopštiš, umjesto ovog uobičajenog ispraznog verbalizma, kojim dimiš zavjese čim se tema oteža.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #3335
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

  13. #3336
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ja sam oduševljen što je imala toliko petlje da im otvoreno odrekne uputstvo za kreditno zaduživanje uz vladine garancije.
    A naročito što je imala i petlje, i onoga drugoga što treba, da im odbije i onaj DIREKTAN ZAHTJEV ZA POPUSTE U CIJENAMA ZA ODREĐENE KOMPANIJE koji je išao uz to.

    Ovo sam velikim slovima napisao e je na granici zakonitosti ( eufemizam, protivno je zakonu ), upućuje na korupciju... a i da vam opet ne promakne
    Daj tu informaciju odakle ti, da je to trazeno, jer u ostavci nidje ne pominje taj detalj

  14. #3337
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahaha, a nije, đaole, to se zove objektivnost Vjerovatno tu lekciju još niste imali, zato ne znaš riječ No, kako misliš, kao priznati specijalista za višegodišnje robije, oće li bit koja oko ovih predloga za popuste?

    Inače, prethodna vlada je, taman kao i ova, imenovala mnogo ljudi od integriteta. Ali, da bi se o tome razmijenili mišljenjima, morao bi prvo da svoje saopštiš, umjesto ovog uobičajenog ispraznog verbalizma, kojim dimiš zavjese čim se tema oteža.
    Nikakav sam ja specijalista za robiju o odnosu na vas... čuš mene, ove iz DPS-a Oni jedini imaju praktično iskustvo, a ništa pri što će.

    A jeste prethodna vlada poznata po ljudima od integriteta, od Gvozdenovića na truloj strani skale do skoro-pa-poštene Sanje Damjanović i njenog naučno-tehnološkog parka na drugoj.

  15. #3338
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Daj tu informaciju odakle ti, da je to trazeno, jer u ostavci nidje ne pominje taj detalj
    To imaš u dopisu koji je naslovila MKI i Bojaniću. Zli jezici bi rekli da ih je fino oprala, a ovi drug bi rekli mslila je da ona može da radi kako hoće.


    Inače, lijepa se saga pravi oko Aerodroma. Pokazaće se da je DPS tj SD u ovom slučaju uništio firmu masovnim zapošljavanjem i to niko ne može da ospori da imaju porast broja radnika, ovamo neće dat da se sprovede izvršna presuda.
    Zaposleni će malo bit u nezgodnoj situaciji, malo že kasnit plata, malo kasnit po kreditima i onda će se pojaviti spasioci i daće plate kao za Plantaže i slične firme. Lijepo je to sve, korisni politički poeni, neka nova CG na koju se moramo navikavati, potpuno drugačija od one koju je DPS napravio. Ali kad bi se sprdali.

    Osim što je gospođa, koja je inače pravnik, navela da neće da bude ni vd firme đe joj neko drugi bira saradnike, a nekima ođe bijahu puna usta kako je normalno kad neko novi dođe na poziciju da zaposli svoje ljude od povjerenja i da to nije revanšizam, i da neće da krši zakone države i potpiše odricanje od presude u korist države čime bi postala njen direktni grobar, i da neće da daje povlašćene uslove jer ih tamo neke obaveze prema EU i EBRD/EIBu obavezuju, treba samo imati u vidu turističku sezonu.

    Danas je otkazan, pompezno najavljeni let iz Rusije. U Aerodromima je situacija evo vidimo sjajna, sve je spremno za sezonu kad bi se sprdali. Očekuje se po još neusvojenom budžetu 65% prihoda od turističke sezone. Dovoljno je da aerodromi izgbue bezbjednosne sertifikate, i da možemo da se slikamo sa slijećanjem iole ozbilnih kompanija na ove 2 mrčene piste što imamo.

    Vjerovatno bi neko vickasto zaključio što će nam piste, doći će nam gosti iz Srbije i Trebinja autom i busevima. Meni nije do takvog humora ni najamnje.

    E da, valjalo bi neko da pojasni ministru Bojaniću da ove državne firme poput Aerodroma, nisu Aktiva integra fond, Aktiva max i slični derivati firmi koji je ugasio i ostao dužan ulagačima vaučera, nego je to ipak kakva takva firma. Dakle nije STR u pitanju, nego firma iz koje je budžet godinama sisao dosta para, ništa manje nego od Plantaža.
    Na dobrom je putu da ugasi više firmi kao ministar, nego kao privrednik. Nego eto, možda ovu sačuva za sina starog drugara iz PZP-a.

    Još kad stignu presude u korist latentnog (o)pozicionara Grahovca i ostale ekipe neradnika u odobru Aerodroma biće baš interesantno. Doduše to datira od prije osvježenja pa se ne može njima pripisati.

    Sve u svemu idilično stanje u državi danas:

    Da se recimo nije korigovala stara odluka DPS-a cijena bi npr ostala ista najmanje puta ove godine. Ali navikavamo se. Evo se i sadašanja Vlada navikla na ove cijene goriva, iako im je prije 30tog avgusta to bilo nenormalno skupo.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...l-skuplji-cent

    Najveži utajivači poreza i dalje ne žele da ga plaćaju, naravno čast izuzecima kojih je u ovoj profesiji malo

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...trajk-advokata

    A ovo je definicija licemjerja, jer svi znamo da je dobar dan kod advokata 100+ eura i da prstom ne mrda bez para:
    “Advokatura je Ustavom definisana kao nezavisna i samostalna profesija, koja može biti i besplatna, a kako se u praksi često dešava i da je naplativa tek nakon dužeg vremena ili nenaplativa ako advokat vrši zastupanje na račun troškova sudskog postupka, koje dobije jedino ukoliko postigne uspjeh u poslu. Kako je sada predviđeno, mi bi čim nas klijent angažuje morali da obračunama troškove i fiskalizujemo račun, odnosno odmah budemo obveznici poreza na taj iznos, bez obzira da li ćemo i kada naplatiti taj novac”, kazao je Begović.
    A privrednicima se ne sviđa fiskalizacija.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...mora-postovati

    Da se odspava još jedna noć, pa da sačekamo neko novo ludilo u državi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #3339
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Daj tu informaciju odakle ti, da je to trazeno, jer u ostavci nidje ne pominje taj detalj
    Ukoliko sam dobro informisana, Vlada Crne Gore je već donijela odluku da spustimo sve cijene zakupa za 50% čime je uticala na naš neavijacijski prihod koji je umanjen po osnovu te Odluke. Umanjenje cijene usluga avio kompanijama značilo bi umanjenje i avijacijskih prihoda ACG.
    Molimo da imate u vidu da ovakav vid pomoći ACG drugim avio kompanijama nije dozvoljen i zbog zakonodavnog okvira, sadržaja multilateralnih i bilateralnih sporazuma o vazdušnom saobraćaju i prakse u vazduhoplovnoj industriji i da ovakve odluke mogu predstavljati prepreke za ulazak kada je riječ o ulasku CG u EU. Naročitu pažnju na ovo polažu i Međunarodne finansijske institucije. Primjera radi, Evropska banka za obnovu i razvoj je kao obavezujuću klauzulu navela da ACG i Država CG kao vlasnik moraju postupati u skladu sa EU Regulativom kada je riječ o državnoj pomoći.

    ...

    Takođe, koristim priliku da vam sugerišem da nije dobra praksa da predstavnici Vlade mimo Aerodroma Crne Gore dogovaraju bilo kakve aranžmane ( veću otvorenost aerodroma, cijene i sl.) sa drugim avio kompanijama bez konsultacija i formalnog Zahtjeva prema ACG jer sve mora biti dostavljeno ACG na razmatranje formalno, nakon čega slijedi analiza i obrazloženje zbog čega nešto može ili ne može. Primjera radi, ukoliko se ovakvi aranžmani ugovaraju bez ACG, to može imati za posljedicu štetu po ACG, tužbe i sl. Isto važi i za subvencije, popuste i sl.prema avio kompanijama.

    Molimo predstavnike resornog ministarstva, Ministarstva finansija, Ministarstva ekonomskog razvoja i Vlade da ne donose Odluke o popustima aerodromskih usluga ili subvencijama bez prethodne konsultacije sa CG i formalnog Zahtjeva. Na osnovu Zahtjeva, ACG će pripremiti ekonomsko-finansijsku i pravnu analizu koja treba da prethodi donošenju ovakvih odluka. Bez prethodne analize i bez konsultacije sa ACG, ovakve Odluke mogu uticati na smanjenje prihoda ACG, samim tim i prihoda Države ( 70% dobiti ACG prenose u državni budžet), povećanja troškova, akumuliranja gubitaka, kršenje međunarodnih i nacionalnih vazduhoplovnih propisa i EU Regulativa, kao i stvaranje prostora za nove tužbe radnika koje će ići na teret ACG odnosno Države.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...anja-aerodroma

  17. #3340
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Cujem da je "osvjezilo" opet u Pljevljima sa funkcijama. U to ime zanemarujuci "osvjezenje" cisto da se sjetimo nekih ljudi dok jos uvijek njihova imena stoje na skolama jer kako su krenuli ne bi me cudilo da i njih pocnu da mijenjaju jer u normalnim zemljama neki apsurdi ne bi mogli biti izvodljivi.

    Ristan Pavlović je rođen 1887.godine u Babinama kod Prijepolja. Po zanimanju je bio učitelj. Prije rata je radio kao učitelj u Pljevljima, a odmah po izbijanju ustanka 1941. godine, iako u godinama, ovaj iskreni pobornik slobode našao se prvi u redovima organizatora ustanka. Kao takav bio je odmah biran u izvršni odbor Prvog sreskog narodnooslobodilačkog odbora. Početkom 1942. godine zadužen je za ekonomska pitanja, u to vrijeme najvažnija i najteža. Pri formiranju Treće sandžačke brigade 5. juna 1943. godine ušao je u njen sastav. Bio je član prvog zasjedanja AVNOJ-a. Posle borbe na Sutjesci 1943. godine, iznemoglog Ristana hvataju četnici i ubijaju na zvjerski način u Čelebićima kod Foče.
    Zbog zasluga kao prosvjetnog radnika i revolucionara 15.03.1968. godine naša škola dobija naziv Osnovna škola ,,Ristan Pavlović’’.
    Smrt fasizmu, sloboda narodu!
    Last edited by Rodion Romanovich; 26-04-21 at 23:55.

  18. #3341
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    08.04.1952. - 27.04.2006. - 27.04.2021.

    "Dobar covjek nije neko ko uspijeva,nego neko ko nastoji"

    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  19. #3342
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    08.04.1952. - 27.04.2006. - 27.04.2021.

    "Dobar covjek nije neko ko uspijeva,nego neko ko nastoji"

    Sigurno najelokventniji čovjek sa kojim sam imao čast da sjedim u društvu.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. #3343
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To imaš u dopisu koji je naslovila MKI i Bojaniću. Zli jezici bi rekli da ih je fino oprala, a ovi drug bi rekli mslila je da ona može da radi kako hoće.


    Inače, lijepa se saga pravi oko Aerodroma. Pokazaće se da je DPS tj SD u ovom slučaju uništio firmu masovnim zapošljavanjem i to niko ne može da ospori da imaju porast broja radnika, ovamo neće dat da se sprovede izvršna presuda.
    Zaposleni će malo bit u nezgodnoj situaciji, malo že kasnit plata, malo kasnit po kreditima i onda će se pojaviti spasioci i daće plate kao za Plantaže i slične firme. Lijepo je to sve, korisni politički poeni, neka nova CG na koju se moramo navikavati, potpuno drugačija od one koju je DPS napravio. Ali kad bi se sprdali.
    Je li revansizam ili nije, ne znam, ali zaposliti savjetnicu Orlandica koja je sa mikimaus skole dje je dopisno zavrsila internacionalnu ekonomiju, a doktorirala multudisciplinarnu vjestinu na Pravnom fakultetu u Beogradu je pogresno od samog starta. Sta su ocekivali, da im se nece Orlandic pitati. Zaposlila se preko veze poslije dopisnog fakulteta na vrsioca sefa razvoja Aerodroma. I sad je kao nezavisni ekspert. Vazi....
    I Bojanic treba da ospori zakon ako to misli da progura kako je zamislio. Ne moze se jedan dio zakona proglasiti neregularnim a da sve ostale stavke vaze. Ne kazem da je trebao on to da zna, ali neki njegov saradnik je trebao. I ti jos rade u ministarstvu. Ostavljaju DPS/SD kadrove da ih savjetuju i rade i nazovi pomazu, i cude se sto se ovo desava.
    A privrednicima se ne sviđa fiskalizacija.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...mora-postovati
    A ovo je standardno svake izmjene zakona. Advokati, zubari, arhitekte, taksisti.....
    I uvijek je isti izgovor "mi sebi pravimo obavezu, a ne znamo hocemo li se i kad naplatiti." Kao da ostatak privrede nema iste probleme i strahove.

  21. #3344
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Je li revansizam ili nije, ne znam, ali zaposliti savjetnicu Orlandica koja je sa mikimaus skole dje je dopisno zavrsila internacionalnu ekonomiju, a doktorirala multudisciplinarnu vjestinu na Pravnom fakultetu u Beogradu je pogresno od samog starta. Sta su ocekivali, da im se nece Orlandic pitati. Zaposlila se preko veze poslije dopisnog fakulteta na vrsioca sefa razvoja Aerodroma. I sad je kao nezavisni ekspert. Vazi....
    I Bojanic treba da ospori zakon ako to misli da progura kako je zamislio. Ne moze se jedan dio zakona proglasiti neregularnim a da sve ostale stavke vaze. Ne kazem da je trebao on to da zna, ali neki njegov saradnik je trebao. I ti jos rade u ministarstvu. Ostavljaju DPS/SD kadrove da ih savjetuju i rade i nazovi pomazu, i cude se sto se ovo desava.

    A ovo je standardno svake izmjene zakona. Advokati, zubari, arhitekte, taksisti.....
    I uvijek je isti izgovor "mi sebi pravimo obavezu, a ne znamo hocemo li se i kad naplatiti." Kao da ostatak privrede nema iste probleme i strahove.
    Gospođa tamo radi prije nego je Orlandić stigao. O stručnim kvalifikacijama ne mogu da govorim, jer iskreno ne znam ništa o školama koje je završila.
    Zašto su nju izabrali mogu samo da nagađam, ali bih rekao da niko drugi od aktuelnih zaposlenih nije htio da se prihvati te uloge. A nju, su po njenoj verziji priče slagali. Što je zaista čudno od političara.
    Ona se, makar je tako napisala u dopisu, bunila protiv toga da joj stari kadrovi budu savjetnici baš zato što su postavljeni od strane bivše vlasti.

    Svakako, imali su kad za 6 mjeseci naći nekog iz svog portfelja politički podobnih da ga imenuju. Rekosmo da je tabela iz excela lažna kako su podijeljene funkcije po dubini, ali izgleda nešto pogađa u zadnje vrijeme. Tamo čini mi se piše da je pripao PZP-u a pojedini komentarisahu da će sin Branka Radulovića biti izvršni direktor.

    Revanšizam je ako političara na mjestu direktora zamijeniš političarem. Ja svakako i dalje vjerujem da će na te pozicije doći stručni ljudi izvan politike. Pravnike u EPCG i CEDIS i portparolke u Nacionalne parkove ćemo prihvatiti kao učenje u postavljaju ljudi na faunkcije.

    Opet ponavljam, sezona treba da krene i aesrodromi moraju biti operativni jer su posljedice ogromne.

    Vezano za fiskalizaciju - to se lako rješava. Čuš advokat muku muči da naplati troškove a svaki ih naplaćuje unaprijed.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #3345
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,857
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Fiskalizacija je u jednu ruku dobra stvar zbog samih programa, ali u drugu ruku je velika prevara, samo nepotrebni dodatni trošak za firme. Vidim da su je pojedini biznismeni bacili u akciju da i na ovo zarade.
    Ko kuca kucaće i dalje, ko izbjegava da kuca neće kucat.
    Love, peace and respect.

  23. #3346
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Kada su u pitanju poslanici, Suljo Mustafić dobio je stan od 128 metara kvadratnih. Nema obražlozenja zašto mu treba toliki stan.
    Ćalović Marković napominje da je on prodao stan od 132.000, a državi ga je platio oko 22.000 eura.





    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...o-dodjeljivani

  24. #3347
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Bivši direktor Uprave za imovinu Blažo Šaranović je od Vlade dobio stan za 6000 €, a dva dana nakon toga ga je prodao za 60.000 €.

  25. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  26. #3348
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Bivši direktor Uprave za imovinu Blažo Šaranović je od Vlade dobio stan za 6000 €, a dva dana nakon toga ga je prodao za 60.000 €.
    Pa čovječe sam si objasnio, čovjek bio direktor Uprave za imovinu, znači umije sa imovinom. Ko zna dokle bi dogurao takav talenat, no ga ovi smijeniše

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  27. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  28. #3349
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default





    Recepcionerka iz Amana sto drzi Milo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  29. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  30. #3350
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Znate sta je najjace od svega? Niko nece odgovarati za ove malverzacije, apsolutno niko ili u "najboljem" slucaju po jedno, dva zrtvena jagnja tu i tamo.
    Meni se sve vise cini kako novi samo laju i skupljaju jeftine poene a u principu ne rade nista po ovom pitanju. Slazem sa da tuzilastvo takvo kakvo je sprecava za neka ozbiljnija hapesnja i procesuiranja al' se postavlja pitanje zasto pokretati ista za sad? Suti, skupljaj materijal, rijesi problem sa tuzilastvom i onda tuzbe i zatvaranja a ne ovako...

    Neki potpuno nevini ljudi su zatvoreni na po par mjeseci, a mafija moze da se pusta bez problema... Uzas...

Page 134 of 543 FirstFirst ... 3484124130131132133134135136137138144184234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •