Page 471 of 543 FirstFirst ... 371421461467468469470471472473474475481521 ... LastLast
Results 11,751 to 11,775 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #11751
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Strajkuje Mandic gladju dok im ne prihvate platformu. Strajk naravno ne ukljucuje geografsko podrucje Kristala !
    Sate sate sate

  2. #11752
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...be-prava-glasa
    Sve i dalje regularno.
    Hocemo li kad se ovo promijeni opet da masemo zasravama i pricamo kako nam se ukidaju gradjanska prava.
    Odes prijavis previvaliste i poslije 48 sati imas pravo glasa na lokalnim izborima.
    I sto je problem sa zakonom i sto se DPS i Draginja toliko borili da se ne odloze izbori u Cetinju, Petnjici i Mojkovcu.
    Da su ostale partije takodje pametne pa da i oni posalju sve svoje aktiviste da se prijave gore kod rodjaka i kumova, lrijatelja na adrese

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Misliš da nisu pametni i da ne šalju???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #11753
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Prvo i osnovno... po rijecima Spajica, on je dosao u CG zbog Litija i zakona o SPC...
    Rekao je da ga politicka funkcija ne zanima.
    Rekao je da je dosao u CG da obavi neki zadatak..
    Covjek nije imao tada stalni posao?

    Ovo su tri izjave ispred izbora u CG?
    Zatim su isle medijske price da je imao 10 god radnog staza, da su bile neke funkcije itd?
    A kasnije se pojasnilo da je radio ljeti ili sezonski u nekim firmama, a najduze 3-4 god na poziciji referenta. Sad kaze da je imao 20 000S$ platu, a mediji namjerno ne 'razumiju' pa predstavljaju da je rekao 20 000e?
    Sprdnja od info?
    Mogu da pisu i pricaju pred izbore sta hoce, da ubacuju glasace u zablude, mogu da obecavaju i da nista ne odrade od obecanog, a narod za svaku rijec odgovoran iako veze nema sa silom i vlasti?

    Dalje.. svi ste ovdje govorili da u CG trebaju promjene, da se vlast nije mijenjala 30 ili 70 godina svejedno, i da je promjena ok.. Ali sad kad opet neki igraci predlazu promjenu onih koji vladaju, e to vec nije ok?
    Umjesto isti da kazu, ok promjena, ne jedna, dvije, nego pedeset, samo da se ne ukiseljavaju na pozicijama sile.. Pazite sta ce da pisu...

    Rekoh li ja da se ne pitate nista?
    Mislite da se iko pita?

    Volite se...




    Hvala Lepo

  4. #11754
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    I dobro , sto ce biti kad i ova najposlednja ponuda bude odbijena?Sto ce onda da rade?Oce li skupiti mosnice pa obarati vladu ili ce ostati u poslanickim klupama da mlate praznu pricu.
    S obzirom da od avgusta imamo svake mjesec dana ,, poslednju,, ponudu df, racunam da ce posle ove bit jos jedna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  6. #11755
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,790
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    783
    Thanked in
    528 Posts

    Default

    Love, peace and respect.

  7. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  8. #11756
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Kriovkapić, kako se čudno piše novinarska patka
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #11757
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sjetila sam se dok sam pisala staa ste napisali..
    Svaka cast.
    Zabluda za partijske aktiviste jeste da su ubijedjeni da oni drze sopstvene konce za pozoriste marioneta...



    Hvala Lepo

  10. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  11. #11758
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Prvo su molili za 100 dana, pa do budzeta, sad mole do februara?
    Ne zanima njih vlast, vec "opste dobro" kako ne..
    Samo fali Radulovic da iskritikuje, da se uhvati za glavu ili celo, i da kaze "ok jos ovaj put"...
    Cus Krivokapic kaze da ce doci Crnogorci kuci? Sto ne bi dosli? Dolaze kucama koje su pomagali, odricali se prisustva najblizih, jer nisu mogli bez partijskih knjizica da se zaposle, bez kolektoumlja da opstanu u CG itd..
    Uostalom vidi se sta se desava po svijetu, sjede u stanovima po svijetu po naredbi.. Pa nek se vrate kuci u CG. Dobrodosli. Zajedno ce se lakse odgledati ova predstava za svijet.
    Sad lepo nove na vlast na rok od 100 dana i ni dana vise, pa opet.. I usput da pravnici biljeze sto se radi..

    Hvala Lepo

  12. #11759
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    "JEDINO I GLAVNO MJESTO STANOVANJA MENE I MOJE PORODICE"

    Katnić: Stan sam prodao prije Zakona, ne postoji poreska obaveza za plaćanje poreza

    Katnić ističe da je stan prodao "onoliko koliko sam i uložio u njega", a da se to može potvrditi i vještačenjem od strane procjenitelja i izjavama lica koja su učestvovala u njegovoj rekonstrukciji, "pri čemu u uloženo ne računam moj lični rad, a prodao sam ga radi kupovine stana za stanovanje mene i članova moje porodice"

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...lacanje-poreza


  13. #11760
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Prvo su molili za 100 dana, pa do budzeta, sad mole do februara?
    Ne zanima njih vlast, vec "opste dobro" kako ne..
    Samo fali Radulovic da iskritikuje, da se uhvati za glavu ili celo, i da kaze "ok jos ovaj put"...
    Cus Krivokapic kaze da ce doci Crnogorci kuci? Sto ne bi dosli? Dolaze kucama koje su pomagali, odricali se prisustva najblizih, jer nisu mogli bez partijskih knjizica da se zaposle, bez kolektoumlja da opstanu u CG itd..
    Uostalom vidi se sta se desava po svijetu, sjede u stanovima po svijetu po naredbi.. Pa nek se vrate kuci u CG. Dobrodosli. Zajedno ce se lakse odgledati ova predstava za svijet.
    Sad lepo nove na vlast na rok od 100 dana i ni dana vise, pa opet.. I usput da pravnici biljeze sto se radi..

    Hvala Lepo
    Da, jasno je da je ova vlast produzena ruka bivse vlasti, dok se DF koprca ali izgleda ne moze nista da uradi.

  14. #11761
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ni to nije cudno?
    Sta se desavalo od price u emisiji Nacisto do sad?
    Ima li ko evidenciju?
    Zasto tek sad opet ta prica?
    Ima li neke promjene u toj prici ili je potpuno ista?
    Zasto onda to "tek" sad ili zasto "opet"?
    Jesmo li mi "juceranji"? Jaslice?

    Hvala Lepo

  15. #11762
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Moze li ovo? On je veli otisao da bi se vratio. Kao desetogodisnjak je znao.

    https://www.facebook.com/watch/?v=653865035986434
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #11763
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/v/576936?utm_..._share_counter

    Oni bi da skinu Krivokapića, da oremijer bude neko iz CnB ili Demokrata, da ostalo budu političari proporcionalno ostvarenom rezultatu (ovo guraju svo vrijeme jer su svjesni da nikad ovoliko mandata neće imati).

    Mažu malo oči sa manjinama i stavljanju ideoloških priča po strani, a koliko su spremni da ideološke priče stave po strani najbolje govori to što su odmah iza toga naveli popis kao ključni problem.

    U situaciji kad je vlada dobila punu podršku EU i SAD, a kad je njih SAD označio kao nekoga ko im nije partner, tražiti da maknu postojeću vladu a da oni uzmu pola resora je apsolutno ludilo. Al dobro, ludilo je i prva asocijacija za njihovo ponašanje od izbora na ovamo.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Klasika.

    Sve im je prihvatljivo zbog čega su dosad kukali, i Kosvo, i premijer iz druge partije, i NATO i himna... pa zašto onda traže promjenu vlade?

    Kad proanaliziraš - samo na jednoj stvari insistiraju - da dobiju ministarska mjesta. I to ne za bilo koga (već je nuđeno da budu DF ministri ako su stručni), već specifično da u vladi bude velika trojka MMK.

    To je sav opseg DF ideala, strategija, planova i nacionalnih interesa. Da nas trojica budemo ministri. Ako to ne može onda ugarak u vladu.

  17. #11764
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Moze li ovo? On je veli otisao da bi se vratio. Kao desetogodisnjak je znao.

    https://www.facebook.com/watch/?v=653865035986434
    koja je to partija?
    dje su oni?
    imaju li site?
    ko im je lider partije? ovaj lik?

    Hvala Lepo

  18. #11765
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Mene je razocaralo sto URA iz nekog razloga takodje nije bila za odlaganje izbora i njihovo odrzavanje u istom danu. Priznajem, ne znam detalje, ali grdno je ispalo...
    To je trebalo ,,oposliti" kada mu je vrijeme (i postojali su uslovi), a ne kada su raspisani, zadire se u problem retroaktivne primjene.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  19. #11766
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Klasika.

    Sve im je prihvatljivo zbog čega su dosad kukali, i Kosvo, i premijer iz druge partije, i NATO i himna...
    Zato sto bi istog trena kad bi se dotakli prave vlasti radili na tome da uniste sav progres ka EU.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #11767
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    To je trebalo ,,oposliti" kada mu je vrijeme (i postojali su uslovi), a ne kada su raspisani, zadire se u problem retroaktivne primjene.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ako su već mislili trebali su onda izbori svi da budu na nivou komplet Cg , ovako se opet ne rješava ništa.
    Brzo će i Budva i Tivat isto
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #11768
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,718
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ako su već mislili trebali su onda izbori svi da budu na nivou komplet Cg , ovako se opet ne rješava ništa.
    Brzo će i Budva i Tivat isto
    Da, lokalni (u svim opštinama) zajedno sa parlamentarnim.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  22. #11769
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Čekaj u “sve izbore odjednom” vlast i predlagači ne pomenuše Nikšić, Budvu, Boku…
    A da, tu smo već vlast, pa ne mora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. #11770
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Sto ima da ih pominju. Izbori u NK, Tivtu, Budvi i Kotoru su se odrzali u roku od oko mjesec dana, a neki zajedno sa republickim. Ovi ostali su blizu predsjednickim, pa ih mozes produziti ili skratiti za oko mjesec do tri.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #11771
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ne zqboravi Hn, pa to i jeste problem u roku od mjesec umjesto svi u jedan dan.
    Ako hoće da rade pravu stvar da nije svake godine neki izbori onda sve u jedan dan, i to je to .
    Onda ne bi bilo ovo upisivanje iz drugih gradova i sl.mada into se može kalkulisati, npr HN nema šanse DPs pa onda upiše u Tivat
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #11772
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zi-na-sjednice

    Prema podacima sa sajta parlamenta, Klarić ima dvije zamjenice (Lidiju Grdinić i Milenu Vuković Sekulović) i dvije pomoćnice (Jelenu Radonjić i Natašu Komnenić).

    Pa ovaj ni da u rudnik kopa...


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Xaxaxaxaxxxa, imaju li pomoćnice pokoćnike ili zamjenike?


    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ono sto je iznenadjenje da niko iz vlasti da se makar javno ogradi od ovakvih pojedinaca i ispada. SNP prvi i jedini od parlamentarne vecine danas u 13h se oglasio.
    Ali se zato za ministarku zdravlja upreglo sve sto se moglo upregnut od doktora da daju izjave, retwittuje bilo sto pohvalno i receno u njenu korist se upreglo zbog protesta cipelama.

    Samo ako može pojašnjenje zašto "vlasti" treba da se ograde od ovoga, je li on neki predstavnik Vlade, Parlamenta ili slično?
    Forever young, i want to be forever young

  26. #11773
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Samo ako može pojašnjenje zašto "vlasti" treba da se ograde od ovoga, je li on neki predstavnik Vlade, Parlamenta ili slično?
    Zato što je ćutanje odobravanje.
    Zato što se trgnuše svi da se glasnu oko performansa i odbrane ministarku zdravlja. Performans koji je napravilo 10 likova ili manje, pri tome nikoga nisu makljali zastavom po glavi fakat.
    Dok đever ministarke šeta i nabija 50 vjernika u 20m2 i krši sve moguće mjere koje mu je snaha za bratom propisala.

    Mada kad vidim ovakve likove kako sakupljaju glasove po narodu poput ovog gosdpodina dolje, onda se nema što očekivati.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ispod-200-eura

    Poslanik Demokrata Danilo Šaranović kazao je da su predali u skupštinsku proceduru Predlog zakona o izmjenama Zakona o penzijskom osiguranju, kojim se predviđa da od 1. januara naredne godina najniža penzija ne bude niža od 200 eura. On je na konferenciji za medije rekao da 17.000 penzionera ima penziju 140 eura.Šaranović je rekao da su trajno podigli rampu politici prema kojoj su najstariji poniženi sloj stanovništva.

    Odgovarajući na pitanje ima li dovoljno novca za povećanja penzija, rekao je da za tu namjenu treba dodati još 1.3 miliona.
    Matematika 4 osnovne:

    200 - 140 = 60 eura. Dakle mjesečno treba dodati 60 eura penzionerima. To je za 12 mjeseci 12 * 60 = 720 eura
    720 eura X 17,000 = 12,240,000 eura.
    Promašio je za cirka 10,940,000.

    Zadatak 4ti-5ti osnovne škole. U moje pero, jedinicu bi dobio za ovakvu preciznost kod računanja.

    Gospodin je kao poslanik u oktobru, teškom mukom zaradio i primio 1,451.98 eura državnih para.
    Da su mu koji euro manje uplatili siguran sam da bi upalio digitron i preračunao i tražio da se koriguje.
    Jer sam fakat ne umije izračunat.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  28. #11774
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zato što je ćutanje odobravanje.
    Zato što se trgnuše svi da se glasnu oko performansa i odbrane ministarku zdravlja. Performans koji je napravilo 10 likova ili manje, pri tome nikoga nisu makljali zastavom po glavi fakat.
    Dok đever ministarke šeta i nabija 50 vjernika u 20m2 i krši sve moguće mjere koje mu je snaha za bratom propisala.

    Mada kad vidim ovakve likove kako sakupljaju glasove po narodu poput ovog gosdpodina dolje, onda se nema što očekivati.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ispod-200-eura



    Matematika 4 osnovne:

    200 - 140 = 60 eura. Dakle mjesečno treba dodati 60 eura penzionerima. To je za 12 mjeseci 12 * 60 = 720 eura
    720 eura X 17,000 = 12,240,000 eura.
    Promašio je za cirka 10,940,000.

    Zadatak 4ti-5ti osnovne škole. U moje pero, jedinicu bi dobio za ovakvu preciznost kod računanja.

    Gospodin je kao poslanik u oktobru, teškom mukom zaradio i primio 1,451.98 eura državnih para.
    Da su mu koji euro manje uplatili siguran sam da bi upalio digitron i preračunao i tražio da se koriguje.
    Jer sam fakat ne umije izračunat.
    Jedino ako je racunao na mjesecnom nivou...

  29. #11775
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zato što je ćutanje odobravanje.
    Zato što se trgnuše svi da se glasnu oko performansa i odbrane ministarku zdravlja. Performans koji je napravilo 10 likova ili manje, pri tome nikoga nisu makljali zastavom po glavi fakat.
    Dok đever ministarke šeta i nabija 50 vjernika u 20m2 i krši sve moguće mjere koje mu je snaha za bratom propisala.

    Mada kad vidim ovakve likove kako sakupljaju glasove po narodu poput ovog gosdpodina dolje, onda se nema što očekivati.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ispod-200-eura



    Matematika 4 osnovne:

    200 - 140 = 60 eura. Dakle mjesečno treba dodati 60 eura penzionerima. To je za 12 mjeseci 12 * 60 = 720 eura
    720 eura X 17,000 = 12,240,000 eura.
    Promašio je za cirka 10,940,000.

    Zadatak 4ti-5ti osnovne škole. U moje pero, jedinicu bi dobio za ovakvu preciznost kod računanja.

    Gospodin je kao poslanik u oktobru, teškom mukom zaradio i primio 1,451.98 eura državnih para.
    Da su mu koji euro manje uplatili siguran sam da bi upalio digitron i preračunao i tražio da se koriguje.
    Jer sam fakat ne umije izračunat.
    Ako se ne varam, ima tu još jedan propust. Ne dižu se na 200 eura samo one penzije koje su na nivou 140 eura, već i sve penzije koje su između 140 i 200.

Page 471 of 543 FirstFirst ... 371421461467468469470471472473474475481521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •