Page 122 of 543 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132172222 ... LastLast
Results 3,026 to 3,050 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #3026
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Evo su i protest na Ljubovicu okarakterisali kao cetnicki. Zali mi se drug juce: "Brate, izgleda da sam postao ******." A on teski suverenista, krsten u CPC.. "Sto velis to, munjo??" "Evo smo, izgleda, svi mi koji smo protiv krcanja Ljubovica cetnici. Dosli neki penali da nas pljuju i vicu kako smo cetnici, kako cemo crkvu neku da gradimo, ne znam ni ja sto.."

    Ljuubooo, oko mojeee! Da te nema, stvarno bi te valjalo izmisliti!
    E zamisli kad se neko pali na Ljusine rijeci. Onaj Trampov s rogovima je za te izmislio svijet.

  2. #3027
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Ja sam baš juče čuo potpuno drugačije informacije od tvojih, da je gaz u Luki Bar 23 metra sto je više nego odlično, svega 2 metra treba da se produbi (uloži) da mogu da pristaju super panamax brodovi...
    To bi bilo više nego odlično, samo da je tačno.

    14 metara maksimalno je najdublji akvatorijum kod Volujice

    https://www.lukabar.me/index.php/me/...erativna-obala

  3. #3028
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    "SPREMA SE PRLJAVA KAMPANJA"

    Demokrate: Beba Popović ima zadatak da organizuje i osmisli prljavštine protiv naše koalicije i funkcionera

    ...

    "Cilj je da se ponovi po intezitetu i trajanju ista najogavnija kampanja koja je protiv Demokrata sprovedena prije četiri godine u Herceg Novom. Ovoga puta ta parlamentarna grupacija u nečasnoj političkoj misiji personalno je osnažena angažovanjem Bebe Popovića koji ima zadatak da organizuje i kreativno osmisli najprizemnije prljavštine protiv naše koalicije i funkcionera. Popović je dakle ostao isti, samo je promijenio stranu. Nekada je radio za DPS (Demokratska partija socijalista), sada za drugu stranu koju ćemo razobličiti i otkriti njen identitet ukoliko krenu sa prljavom kampanjom, iako je političko lice i rukopis te adrese svim građanima dobro poznat", ističe se u nepotpisanom saopštenju Demokrata.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-i-funkcionera

    Demokrate optuzile DF da Beba Popovic radi njihovu kampanju

  4. #3029
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Postoji razlog zasto preCednik Mile Cukanovic je izabrao kineze. Koliko se sjecam imali smo dobru ponudu od ERBD za brzu cestu za oko 250-300 miliona, koju je EU htjela da finansira. Ali to je bio cist posao, bez ugradjivanja i zajebancija.

    Zato treba postavit pitanje ko je pogurao deal sa kinezima, ko se i koliko ugradio u ovo, jer se neko dobro ugradio, pogledaj samo Bemax... znaci ovo je najveca pljacka CG u 21.vijeku, i neko ce morati dobro da odgovara, a znamo svi ko.
    Komitska posla. Hiper ugradnja u svemu. PatrioJotski da se razumijemo, sa rukom na srcu...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  5. #3030
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    https://www.bokanews.me/featured/pot...li-u-realnost/

    Potpredjednik Božović replicira lokalnom DPS-u: Radne knjižice u ruke, dobrodošli u realnost

    Na jučerašnje isijavanje mržnje i krajnje perfidno prozivanje i karakterizaciju mene i moje supruge, šefici lokalnog DPS-a poručujem: NEMA VRAĆANJA! BIĆE NOVIH RJEŠENJA, ALI SA ISTIM DISPOZITIVOM! Nema vraćanja jer nemaju đe da se vrate, njihova radna mjesta koja ste vi nemilice izmišljali da bi partijski zapošljavali su ukinuta! Izvršena je racionalizacija administracije, ukinuta su bespotrebna radna mjesta! Nemaju se đe vratiti jer su ostali oni manje nesposobni i po đe koji sposoban, opet vaš kadar! Ostavili ste gomilu prekobrojnog beskorisnog administrativnog, a manjak stručnog kadra! – poručuje potpredsjednik Opštine Tivat Goran Božović.
    “Vrhunski interes grada jeste smanjenje javne potrošnje i ušteda od MILION EURA GODIŠNJE u budžetu, novca kojim ste vi kupovali glasove. I to je bez sumnje najvažniji potez do sad, uslov i osnova za oporavak i dalji zdrav razvoj naše lokalne zajednice. Nema više kupovine glasova opštinskim parama, nema više partijskog zapošljavanja, nema više trpanja trutova na grbaču građana, nema više prekobrojne administracije, tome je došao kraj. Za prodane duše nema više državnih jasala.
    Zalud kukavički sikćete iza škura, bez potpisa, skrivenog identiteta, samo kontaminirate javni medijski prostor, i dovodite u zabludu izgubljene duše kupljene partijskim zapošljavanjem. Gospođo Laličić, jasno mi je da histeričnim nastupima morate šefovima opravdati par hiljada eura mjesečno koje na račun partije inkasirate, ali će ljudi kojima vašim djelovanjem dajete lažnu nadu uskoro doživjeti neprijatno otriježnjenje, jer se za njih opštinska finansijska česma uskoro gasi. Na kraju će se samo radovati advokati.

    Zalud vam i nadanje u zaštitu od strane zarobljenih institucija koje još uvijek pokušavaju da odbrane vaše nakaradno i nepošteno stečene privilegije. Komisiji za žalbe, koja pokušava da zaštiti vaše glasače, se samo ne sviđa obrazloženje, vele treba detaljnije navesti kriterijume stavljanja na raspolaganje, pa traže da se ponovo sprovede postupak u kom će starješina pozvati lice da se izjasni u postupku, nakon čega će se donijeti novo rješenje, ALI SA ISTIM DISPOZITIVOM! Ima dosta kriterijuma, lako će se obrazložiti zašto je jedan, a ne ovaj drugi, VAŠ KADAR, ostao. ISHOD JE ISTI! Neko mora da ode! Da ne govorim o tome da je zakonski rok za postupanje komisije istekao prije tri mjeseca, i da tek sad stižu odgovori sa antidatumiranim aktima mjesec i kusur dana unazad. „Profesionalno i zakonito” kao što vidite, kao i svaka vaša priča i djelo. Sasvim je jasno zašto ne mogu, čitaj ne žele, razumijeti suvisla obrazloženja koja se baziraju na reorganizaciji i racionalizaciji pretrpane i partijski prezapošljene uprave. Tu su da štite nakaradni sistem koji ste postavili. Samo nas bespotrebno opterećuju, a vašim pulenima daju lažnu nadu i produbljuju agoniju. S druge strane, logično je da svi ti žalioci od vas očekuju spasenje, jer su vam prodali integritet, obraz, dostojanstvo, a prije ili kasnije će shvatiti da ste ih upravo vi prevarili, ali su na koncu ipak sami krivi što su na to pristali i što su se prodali.
    No, izdržaćemo i to, a neminovna realnost vaših poltrona je radna knjižica u ruke za nepuna dva mjeseca i tržište rada. Naravno, ne očekujemo da će se iko od žalilaca zaposliti neđe drugo prije isteka i crpljenja svih privilegija, u kojima patriotski uživaju. Imajući u vidu ekonomsku krizu i trenutnu socijalnu situaciju čak su i privilegovani jednogodišnjim finansijskim obezbjeđenjem, čak i oni koje ste neposredno prije i poslije izbora zaposlili u Opštinu na grbaču svih građana, za razliku od mnoštva građana koji jedva preživljavaju jer ste upravo vi ovo društvo, sistem i opštinski budžet doveli do kolapsa. Je li to humano i pošteno prema građanima Tivta!? Je li humano, stručno i kompetentno zaposliti 150 novih lica za 4 godine đe je prije toga radilo 90 službenika? Ili zaposliti 30 lica na neodređeno vrijeme u izbornoj kampanji i korona krizi? Ili zaposliti nezakonito preko 100 ljudi u roku od 3 godine? Ili zaposliti nezakonito 15 lica od dva do 14 dana pred izbore!? Sve ovo se dešavalo samo u organima uprave, a o javnim preduzećima i ustanovama da ne govorim.
    Sve vaše priče i pozicije su neodbranjive, pa vam i zamjena teza o nehumanom postupanju aktuelne vlasti ne pije vodu. Svaki pošten građanin je svjestan vaše „dobre” namjere, humanosti, i gliba u koji ste zakopali ovaj grad. Pokrali ste i upropastili sve što ste mogli. Ostavili ste rupu u budžetu od 3,5 miliona eura. Pa kako je to moguće kad ste tako dobronamjerni? Vaši „supersposobni i znaveni” kadrovi, najobičniji poltroni koje žalopojkama predstavljate kao stradalnike, su jedino eksperti za raskubanje budžeta i zadovoljavanje ličnih interesa!
    Dakle, POVRATKA NEMA, usmjerite energiju i „superiorne” lične performanse u snalaženje na slobodnom tržištu rada, pod jednakim uslovima za sve građane. Uostalom zašto bi propadali u javnom sektoru sa limitiranim primanjima kad tako „prekvalitetni” možete biti bogataši u realnom sektoru.
    I jasno mi je da vas boli svaki moj potez. Ostaće za vazda upisano u istoriji ovog grada da je Goran Božović odigrao presudnu ulogu u rušenju izopačenog i devastatorskog DPS-a u Tivtu. Obećavam da ću vazda biti tu da vas na to podśetim, i da vam čačnem tu ranu koja vam nikad neće zarasti. Paun kažete!? Nevjerovatno loša percepcija stvarnosti i sunovrat koji iz toga slijedi. Upravo zbog toga ste tu đe jeste, na smetlištu politike, istorije, i svakako, tržišta rada.
    Poštovani građani, psi laju a karavani prolaze. Nastavljamo hrabro započete reforme, kako sam i obećao, ČASNO I ODGOVORNO ZA BOLJI TIVAT!” kaže se u saopštenju Goran Božović potpredsjednika Opštine Tivat.
    ------------------------------------------------------------------------------

    Ovo ne bih ni ja bolje odgovorio. Primjer kako se odgovara splacinama iz DPSa.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  7. #3031
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vjetskog-glasa

    Dusko Bjelica, naucnik svjetskog glasa

    Ovo je onaj sto je na trosak univerziteta kupovao grisine u prodavnici na pumpi

  8. #3032
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Zar to nije onaj sto je na trosak Univerziteta "opstio" sa druzbenicom u dnevni boravak u hotel Perjanik u Danilovgrad za dvoje
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  9. #3033
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/kolumne/ekoloski-fa...m-za-21-vijek/


    Ja veću količinu laži, podmetačina i krivih zaključaka na bazi iskrivljenog ličnog mišljenja odavno nisam pročitao

    Veli ekolozi antivakseri, teoretičari zavjera i na kraju fašisti.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. #3034
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Danas je sve fasizam kolko ja vidim, bas se vratila u modu ta rijec.
    Vozac nece da mi stane na pjesacki, fasizam, kasirka me nervozno gleda, fasizam.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  11. The Following User Says Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  12. #3035
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,327
    Thanks Thanks Given 
    5,459
    Thanks Thanks Received 
    4,866
    Thanked in
    2,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Juče je sahranjen Princ Filip, vojvoda od Edinburga, uz strogo kontrolisanu ceremoniju koja je brojala tačno 30 najbližih ljudi.

    Uporedite to sa sahranama Amfilohija, Irineja, Atansija i ostalih "viđenijih" ljudi sličnog ranga kod nas i regionu i razlika u civilizacijskom nivou i praktičnoj manifestaciji vladavine prava će vam se sama otkriti.
    Da vidim jesam li razumio.
    Zelis da kazes, ukoliko umre papa Francis za vrijeme trajanja korone, da nece doci ljudi iz civilizovanih krajeva svijeta da mu odaju pocast?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #3036
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,118
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    973 Posts

    Default

    Država se uredno priprema za otplatu prve rate a kriza zaduženosti postoji samo u izjavama političara

    Spinovi i zablude o kineskom dugu Crne Gore

    ...stručnjaci ne vide kineski kredit kao uzrok eventualnog kraha crnogorskih finansija. Tvrde da je više nego o realnoj proceni, tu reč o geopolitičkim spinovima zapadnih zvaničnika i medija od kojih neki ne vole Kinu. Oni plasiraju tezu da će to zaduženje ugroziti stabilnost Crne Gore iako je to zapravo vrlo povoljan kredit, uzet na 20 godina, sa šest godina grejs perioda i kamatom od dva odsto.
    – Povoljnije od toga nije postojalo na tržištu. Jedini problem sa tom pozajmicom je što je uzeta u američkim dolarima a bez mehanizma zaštite od valutnog rizika. Mnogo je veća neizvesnost ukupan javni dug, koji iznosi više od 80 odsto BDP-a a kineski deo u tom „paketu“ je nešto više od petine – navode analitičari i dodaju da se Crna Gora ove godine zadužila 750 miliona evra na finansijskom tržištu plasirajući evroobveznice sa višom kamatnom stopom nego što se obračunava na kineski kredit...

    ...u Ministartsvu finansija crne Gore ne vide razlog za sumorne prognoze. Ističu i da zvanično nisu uputili „nikakav zahtev EU po pitanju nepovoljnog bilateralnog ugovora o kreditu koji je ranije zaključen sa kineskom Eksim bankom“.
    U javnosti se prethodnih dana moglo čuti da smo od EU tražili da preuzme ili otplati dugovanja koja imamo prema kineskim partnerima, ali su te informacije posledica nesporazuma i političkih spinova. Ova zemlja ima kapacitet da servisira sve svoje finansijske obaveze, ali je i otvorena za saradnju sa našim evropskim partnerima, kako bismo temeljnim analizama postigli najpovoljnije moguće uslove kada je riječ o finasiranju strateških projekata u Crnoj Gori, kakav je i auto-put. Prirodno je da težimo da budemo održiva evropska ekonomija i da se integrišemo sa EU, što ne umanjuje značaj partnera iz zemalja koje nisu članice EU. Tome u većem dijelu doprinosi i turizam, koji direktno utiče na skoro četvrtinu BDP-a, a primarno je vezan za zemlje van EU. Isti je slučaj sa investicijama u privredi i sektoru nekretnina, kao i u infrastrukturnim projektima, koji su od fundamentalnog značaja za održivi razvoj – kažu za Danas u crnogorskom Ministartsvu finansija.
    Navode i da su u Predlogu budžeta za 2021. godinu predviđena sredstva za otplatu i servisiranje svih kreditnih obaveza u ovoj godini...

    https://www.danas.rs/ekonomija/spino...ugu-crne-gore/

  14. #3037
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ustava-gradnje

    Izgleda da ipak nije sve po PSu, iako je to Pośin gradonačelnik tvrdio.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #3038
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ustava-gradnje

    Izgleda da ipak nije sve po PSu, iako je to Pośin gradonačelnik tvrdio.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    gluposti. nema tu srece, no mjesto bora bice magistrala. vidis svakako da se bune samo cetnici i zeleni fasisti...

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. #3039
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,385
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/filipovic-a...jesta-u-vladi/
    Evo Ljusa kaze da ste vi u stvari neko ko sve ovo radi namjerno i da vi njega ugrozavate ustvari.
    Jos ste u vladu sjeli...

  17. #3040
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,108
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    507
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Zašto ovakvom liku dajete pažnju i čitanost, pa čovjek je u svojoj kući nebitan?

  18. #3041
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    gluposti. nema tu srece, no mjesto bora bice magistrala. vidis svakako da se bune samo cetnici i zeleni fasisti...

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Nece ga nastavljat vise gradnju pod ljubovic pa da cemo spavat tamo dok se ne maknu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  19. #3042
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    https://pogled.me/daru-sa-smokovca-s...zilastvo-cute/

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  20. #3043
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Razočaravajući rezultati, koji pokazuju zastrašujuću efikasnost i prijemčivost pro-ruske propagande u Crnoj Gori. Ne sumnjam da je litijaška revolucija i sve što je uz nju išlo značajno uticala na ove pokazatelje. Sporo nešto ide ovo usvajanje zapadnih vrijednosti...

    Crna Gora je od svih članica NATO-a najviše proruski orjentisana- zemlja pokazalo je istraživanje instituta Globsec iz Bratislave. Kako se navodi u rezultatima, ruski narativi čija je meta bila tragetiranje NATO-a pokazali su se efikasni i opšte prihvaćeni u Crnoj Gori.

    Većina građana, prema istraživanju, skloni su vjerovanju u narativ o ruskoj žrtvi među slovenskim bratstvom. Samo su sredovječni ljudi rezervisaniji u svom stavu prema Rusiji, stoji između ostalog o opsežnosm istraživanju Globsec političkog instituta poznatog i po godišnjem međunarodnom političkom forumu koje se u glavnom gradu Slovačke održava od 2005-te godine.


    Istraživanje koje je objavljno pod naslovom “Slika Rusije: Moćni slovenski brat ili gladni medvjed pred vratima?” čiji je autor viši istraživač Globsec-a, Daniel Milo- obuhvatilo je devet država istočne i jugoistočne Evrope u kojima se intenzivno osjeća ruski uticaj: Srbiju, Crnu Goru, Sjevernu Makedoniju, Bugarsku ,Rumuniju, Mađarsku, Slovačku, Češku Republiku, Slovačku i Poljsku.


    Poljska je ujedno i jedina država obuhvaćena istraživanjem čiji građani imaju izrazito nizak stepen povjeranja i pozitivnog gledanja na ruski uticaj i politiku. Skeptična prema Rusiji djelimično je i Rumunija. U svim ostalima, uključujući i pomenute članice EU je uočljiv rast vjerovanja u ruske narative, u koje, kada je riječ o povjerenju prednjači Srbija, pa poslije nje odmah Crna Gora, sa procentima od 50 i više posto pozitivnih odgovora u korist Rusije na anketna pitanja.


    Za 38 posto građana Crne Gore Rusija je najvažniji strateški partner. Više od građana Crne Gore u to vjeruju Bugari, 41 posto, Slovaci 42 procenta, a najviše Srbi sa 59 odsto.


    Od Rusije se najviše plaše Poljaci 68 posto, potom Česi 43 i Rumuni sa 30 posto. Čak 65 posto građana Crne Gore ne vjeruje u prijetnju od Rusije, koje se najmanje plaše Srbi čak 91 odsto.


    Da je Rusija žrtva NATO provokacija vjeruje 71 posto grđana Srbije i 60 procenata Crne Gore, kao i 56 posto Slovaka. Gotovo identičan je procenat i onih kojih vjeruju da Zapad nepravdeno optužuje Rusiju za agresivno ponašanje.


    Pitanja u istraživanju su podijeljna u šest kategorija. Kada je riječ o odnosu Istok –Zapad istraživanje je generalno pokazalo da i pred rastućih blagoniklonih onosa prema Rusiji većina građana navedenih država ne inklinira ka istoku ali ni prema zapadu, što kako objašanjava autor i nije neobično imajući u vidu istoriju tih prostora.


    Više od 50 procenata građana Srbije, Sjeverne Makednije, Crne Gore, Bugarske i Slovačke vjeruje da Rusija ima najvežu vojnu silu na svijetu – jaču od Zapada i SAD, a postotak je visok i u Češkoj -čak 47 posto.


    U Rusiju kao glavnu antifašističku pobjednicu u Drugom svjetskom ratu koja i danas, kako vjeruju, nastavlja da predvidi borbu protiv fašizma vjeruje 70 posto građana Srbije, 60 Crne Gore, 58 Bugarske, 51 posto Slovačke, 48 Sjeverne Makedonije, 42 procenta Češke Republike …


    Prema rezultatima istraživanja ove su države podijeljene u tri grupe:


    Oni koji “grle medvjeda” (Rusiju) :
    1. Srbija – najviše proruska država u istraživanju, koju više od 50 posto građana smatra najavžnijim strateškim partnerom i koji vjeruju u sve ruske narative.
    2. Bugarska -gdje četri od deset Bugara Rusiju vide kao važnog strateškog partnera i gdje skoro polovina populacije takođe vjeruje u ruski narativ o žrtvi kao i gdje su najstariji građani i oni sa univerzitetskim obrazovanjem najaviše proruski nastrojeni.
    3. Crna Gora – kao najviše proruski orjentisana članica NATO-a. Ruski narativi čija je meta bila tragetiranje NATO-a pokazali su se efikasni i opšte prihvaćeni u Crnoj Gori. Najrezervisaniji prema Rusiji su sredovječni građani.
    4. Slovačka – gdje se bilježi značajno pisustvo proruskih stavova – ova se zemlja smatra za jednu od najvatrenijih članica NATO-a i EU koja na Rusiju gleda kao na strateškog partnera, a na Alijansu kao na agresora. Ovo je zemlja u kojoj većina vjeruje u ruski narativ žrtve, a slovensko bratsvo igra značajnu ulogu.
    Izvor: https://www.antenam.net/politika/196...clanica-nato-a
    In vino veritas

  21. #3044
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/531725

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  22. #3045
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/vucinic-...vanje-podjela/

    "Umjesto Ublazavanja, produbljivanje podjela"

    I ja imam takav utisak. Pitanje je zasto je tako.
    Da li je bas sve do DPS-a i DF-a?
    Slogan Demokrata je bio "hocemo promjene, a ne podjele". A imamo jos dublje podjele.

    Da li je bilo iskrenih pokusaja da se postigne neki kompromis, ako ne konsensus? Je li bilo revansizma - po sirini i po dubini? Ignorisanje manjina i manjinskog misljenja?

    Poruka "naviknite se" ne doprinosi smanjenju podjela. Podgrijava i povecava ih.

    Crnoj Gori fali mudrosti i tolerancije. Ovo ne vodi dobru.

  23. #3046
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,767
    Thanks Thanks Given 
    827
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Onda se čudite što se organizuju ovi patriotski skupovi.

    Odbrana građanske i nezavisne Crne Gore <3

    P.S. Ne vjerujte svojim ušima i očima, vjerujte u spinove, manipulacije, laži... Super vam je to, nema šta.
    Love, peace and respect.

  24. #3047
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.cdm.me/politika/vucinic-...vanje-podjela/

    "Umjesto Ublazavanja, produbljivanje podjela"

    I ja imam takav utisak. Pitanje je zasto je tako.
    Da li je bas sve do DPS-a i DF-a?
    Slogan Demokrata je bio "hocemo promjene, a ne podjele". A imamo jos dublje podjele.

    Da li je bilo iskrenih pokusaja da se postigne neki kompromis, ako ne konsensus? Je li bilo revansizma - po sirini i po dubini? Ignorisanje manjina i manjinskog misljenja?

    Poruka "naviknite se" ne doprinosi smanjenju podjela. Podgrijava i povecava ih.

    Crnoj Gori fali mudrosti i tolerancije. Ovo ne vodi dobru.
    O kakom se produbljivanju podjela priča? To što poraženi kleptomani i fašisti se ne mire sa činjenicom da nisu više vlast? Realnost vam govori suorotno, a tek na opštinskim izborima u PG slijedi konačan udarac.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  25. #3048
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Treba biti zaista ostrašćen da se ne vidi ono što se dešava.

  26. #3049
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Treba biti zaista ostrašćen da se ne vidi ono što se dešava.
    Tačno, vidimo komite koje biju starce i đecu, upućuje psovke majkama srpskim, a sve u duhu tolerancije i multiukulturalnosti, sa turskim zastavama...

  27. #3050
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Razočaravajući rezultati, koji pokazuju zastrašujuću efikasnost i prijemčivost pro-ruske propagande u Crnoj Gori. Ne sumnjam da je litijaška revolucija i sve što je uz nju išlo značajno uticala na ove pokazatelje. Sporo nešto ide ovo usvajanje zapadnih vrijednosti...



    Izvor: https://www.antenam.net/politika/196...clanica-nato-a
    Prodali smo rusima djedovinu prije 20 godina i tek sad postali proruski orhentisani?

    Pa druze mi smo od 2006te proruski, prokineski, proturski, pro STATIS, pro PUA pro MAFIJA, ko god je ima prljave pare i spreman bik za podmazivanje vlasti, dobrodosao je.

    Kao sto mozes primijetiti, od milijardi koje su se slile u CG u zadnjih 15 godina, najmanje je kapitala iz amerike, EU...

    Tako da zalosno je tvoje rezonovanje, kako za 4 mjeseca postadosmo nekako naglo drugaciji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 122 of 543 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132172222 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •