Page 70 of 543 FirstFirst ... 206066676869707172737480120170 ... LastLast
Results 1,726 to 1,750 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #1726
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Kad smo kod partijskih zaposljavanja, majka gradonacwlnika podgoruce je izabrana za clanicu sudskog savjeta.
    Ne cujem vrisku nesto oko toga kao do sad. Ah da u pitanju su DPS porodice.

  2. #1727
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Nisu ovo baš jednostavne stvari za strpat u zatvor. Izuzev ako je baš bio blesav ili se opuštio pa divljao sa odlukama o kreditima bez ikakvih papira.
    A gdje bi čovjek koji dopisom traži polovni desktop uz 135 hiljada koje je u vreći iznio iz kancelarije divljao, što ti je?

    To što neko nije išao za malverzacije u zatvor do juče ne znači da neće sjutra. To je logika čovjeka koji pada sa 100og sprata pa broji i kaže kad mi ništa nije bilo ovih prvih 95 valjda neće ni ovih preostalih pet.

    Složićemo se, mislim, da u IRF ima malverzacija za par stotina godina robije. Radovićka se očigledno naoštrila da se sve preda Ćalovićkinom timu i tužiocu, a što nije za tužioca puštaće se u medije. Ajd da vidimo hoće li se baš svako izvući. Ja na mjestu Petra Ivanovića ne bih ni lud čekao 21. maj u CG ili bilo kojoj zemlji sa kojom imamo esktradiciju.

  3. #1728
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ajde mi prvo da vidimo hoce li Vukcevic u zatvor (ne zbog ovoga, ovo je samo manjak obraza koji inace niko ne ocekuje od DPSovca) zbog 4-5 krupnih lopovluka u IRF). Price "sigurno ce i ovi novi da kradu" da ostavimo za kad ih vidimo kako kradu, sta mislis?
    Kao što sam i napisao:
    A da vidimo hoće li novi bord nastaviti sa ovom praksom. A strah me da odgovor znam a ne bi se mnogima dopao.
    Da vidimo što će biti. Brzo godina prođe.
    Strah me da znam odgovor, jer je npr jedna Valerija besjedila po novinama i TVu kako Verica prima 7-8,000 mjesečno samo je zaboravila da pomene da je ona u to vrijeme primala 6. I jedno i drugo je puno para, da ne kažemo loše.
    A kad se promijeni odbor, obično se obećaju da će sve biti sjajno i bajno. I mnogo bolje. Pisao sam ovdje malo o tome nego tada se većina zanimala oko crkve jer su ovo većini bile nebitne teme tada.

    Razumio si me inače ti dobro i prvi put

    Za ovaj prvi dio posta "lopovluk u IRF-u" je @Gagarin dao dio odgovora, ja ću dodati malo.
    U CG ne postoji kadar koji to može da ustanovi sve i da za tako nešto postoje dokazi. Zoran je godinama bio direktor Direkcije za razvoj malih i srednjih preduzeća. Osnovni postulati kreditnog odbora i dodjeljivanja sredstava su mu itekako dobro poznati.
    U tom kreditnom odboru nije bio sam, nego njih nekoliko, i tu je automatski teško dokazati da je on uticao na ikoga od njih. A i nije toliko lud da poslije toliko godina bavljenja time pravi neke očigledne kikseve koji bi ga mogli koštat eventualnog zatvora.
    Još su evo 2 godine pod nadzorom CBCG, a i neke pozajmice koje su dobijali od EIB-a, EBRD-a i još nekih fondova su bile uslovljene nekim kontrolama. Đe ćeš bolje.
    Pokrio se on mnogo bolje nego što mislite. Ne bi ni napisao ovaj dopis ovakav da nije, i samo se hvataju za sitnice i proceduralne stvari, kojima nova Vlada još nije vična u cjelosti.
    Elem, lopovluk u IRF-u nisu u stanju da dokažu i neke renomirane banke protiv svojih nekadašnjih članova bordova, a nije da ne mogu priuštiti svjetske eksperte iz ove oblasti koje npr ova država ne može da priušti i plati.

    Finansijska forenzika u CG skoro da ne postoji. A ona ti treba, naročito ako hoćeš ovakve slučajeve da vodiš, uvedeš red u utaju poreza npr itd itd.
    I ovo za CKB što @Gagarin pomenu je jedna sitnica a bilo ih je nekoliko kod Milke i Bose ako je ko pratio feljtone i pisaniju mogao je svašta tamo da pročita.
    A i tu je finansijska forenzika zakazala, pa Milka i Bosa i dan danas vode banku jer naravno krivični zakon kaže da je svako nevin dok se suprotno ne dokaže. A kako ništa nije dokazano, nema prepreka da vode banku.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #1729
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A gdje bi čovjek koji dopisom traži polovni desktop uz 135 hiljada koje je u vreći iznio iz kancelarije divljao, što ti je?

    To što neko nije išao za malverzacije u zatvor do juče ne znači da neće sjutra. To je logika čovjeka koji pada sa 100og sprata pa broji i kaže kad mi ništa nije bilo ovih prvih 95 valjda neće ni ovih preostalih pet.

    Složićemo se, mislim, da u IRF ima malverzacija za par stotina godina robije. Radovićka se očigledno naoštrila da se sve preda Ćalovićkinom timu i tužiocu, a što nije za tužioca puštaće se u medije. Ajd da vidimo hoće li se baš svako izvući. Ja na mjestu Petra Ivanovića ne bih ni lud čekao 21. maj u CG ili bilo kojoj zemlji sa kojom imamo esktradiciju.
    Gledam da izbjegavam pol. teme,ali samo predjem letimichno posotve pojedinih forumasha,pa ne znam sprdash li se ovo,jer ako se ne sprdash dje je ovaj lik,je li u bjekstvu,ili mu je babo ostavio tih 135,000 eura u toj kancelarji pa ajde ima pravo na njih???
    ...

  5. #1730
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    ...Finansijska forenzika u CG skoro da ne postoji. A ona ti treba, naročito ako hoćeš ovakve slučajeve da vodiš, uvedeš red u utaju poreza npr itd itd...
    Ispravicu te, ne postoji crnogorska finansijska forenzika u CG.

    Postoje najmanje dva strana finansijska forenzicara, i upucene su najmanje dvije molbe nove vlade da im se upute finansijski forenzicari.

  6. #1731
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Gledam da izbjegavam pol. teme,ali samo predjem letimichno posotve pojedinih forumasha,pa ne znam sprdash li se ovo,jer ako se ne sprdash dje je ovaj lik,je li u bjekstvu,ili mu je babo ostavio tih 135,000 eura u toj kancelarji pa ajde ima pravo na njih???
    Sprdam, mada je mala razlika izmedju u vreci iznijeti i "Zoranu Vukcevicu se za dobar rad dodjeljuje bonus od 45.000, u potpisu Zoran Vukcevic".

  7. #1732
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Neko se, makar i deklarativno bavi time. Svejedno, nije to dovoljno za neke ozbiljnije rezultate i tu smo saglasni vjeujem. I to se nekad desi, da se složimo.
    Za strance i apele Vlade nisam znao, i to samo potvrđuje moju tezu da mi nemamo kadra za to. Hala za info.
    Svakako bilo bi lijepo da mi odškolujemo takav kadar. Benefiti toga su višstruki.
    Vjerovatno bi morao biti kao Grateri u Italiji pod zaštitom policije nekoliko desetina godina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #1733
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Na granici kamere ne rade, u PU kamere ne rade.... Virus neki, šta li...

    Uprava prihoda prijavila policiji neovlašćeni ulazak u prostorije

    https://www.vijesti.me/v/516743

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  9. #1734
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,014
    Thanks Thanks Given 
    3,840
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Kad sam bio mlad i zelen razmišljao sam šta bi se desilo kada bi tržište kriminala preuzeli neki ozbiljni obrazovani likovi, finansijski klikeraši i sl. Onda čitajući knjigu Gomora nađoh dio gdje je jedan mafiozo poslao sina na LSE i ovaj se iz UK vratio sa revolucionarnom idejom u dilanju droge. Multilevel marketing. Kao kirbi usisivači, oriflame kozmetika itd... Studenti koji su se ukačili sa mafijom prodavali su studentima, likovi sa televizije TV licima, bankari početnici bogatijim bankarima etc... Sistem je napravio bum, ali politički nije uspio jer si imao ogromnu stopu nezaposlenosti u klasičnom kriminalnom miljeu, a time i nezadovoljstvo. Potencijalno nove bande, nasilje, etc...
    Vratili su se na stari sistem mini trvđava, izvidnika etc... Socijalnog programa za siromašne djelove Napulja. Eto, politika je pokopala liberalnu ekonomiju i kod Kamore .
    Zašto sve ovo pišem? Pa, ne može da škodi, što bi Lane rekao. A kako sam rastao shvatao sam zašto najbolji studenti slabo idu u kriminalce. Jednostavno, zarade toliko od legalnog posla da im provođenje vremena sa sociopatama, stresovi i slične rabote nisu vrijedni dodatno ostvarenog dohotka. Koliki god da je, uglavnom ne pomjera baš značajno lifestyle.
    I konačno stižemo do teme. Isto važi i za bankare. Bankari i finansijski sektor je globalno mnogo bolje plaćen od kolega u drugim sektorima na istim pozicijama, čak je i preplaćen. A znate zašto?
    Ako ste dobri u tom poslu ne bi vam trebalo previše truda da napravite neku prevarnu šemu iz koje ćete izvlačiti pare. A kad se fraud otkrije, ako ste u multinacionalki samo tiho odete. Posledica je zadržavate kintu, nema tvorza, jer fraud može biti skoro pa legalan, ali nikad više blizu finansijama, jer je uništena reputacija i to se brzo sazna u esnafu. Isplati li se? Pa ne znam. Kinta se potroši, posebno kad ste besposleni, a naučili na neki luksuzni lifestyle.
    E pa kad dobijate velike plate (za naše uslove) jednostavno ne razmišljate o takvim stvarima. Dobro vam je, nema nervoze, strecanja i krotizola na svaki telefonski poziv nekog direktora ili revizora, a lifestyle je ponovo lijep i baš lagano traje. A samo se radi svoj posao pošteno i kvalitetno. I malo se popenješ u karijeri.
    Sve vam ovo pišem da bi vam ukazao kako bi bilo lijepo da malo smanjite očekivanja u vezi "pravde". Likovi koji su pokupili pare, ako uopšte jesu, nisu bili retardirani. Mislim neki jesu i na njih će se kola slomiti. Nekoga će stisnut pritvorom na sporazum o priznanju. Dobar dio će sporazumom dati solidno para u budžet, a mislim da je to bolja solucija nego nekoga hraniti u tvorza na državni trošak.
    Pomenuta finansijska foreznika... Koliko država može da plati? Koliko može da plati tužilaštvo? Pa drugoj strani više gori i ima veće budžete da sačuva klijenta. Slično i sa advokatima.
    Nisu stvari baš tako jednostavne.

  10. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  11. #1735
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sprdam, mada je mala razlika izmedju u vreci iznijeti i "Zoranu Vukcevicu se za dobar rad dodjeljuje bonus od 45.000, u potpisu Zoran Vukcevic".
    Znachi ipak je marnuo 45,000 eura,aj super,nije puno....n m,nemam zivaca za ovo.
    ...

  12. #1736
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...Likovi koji su pokupili pare, ako uopšte jesu, nisu bili retardirani. Mislim neki jesu i na njih će se kola slomiti. Nekoga će stisnut pritvorom na sporazum o priznanju. Dobar dio će sporazumom dati solidno para u budžet, a mislim da je to bolja solucija nego nekoga hraniti u tvorza na državni trošak.
    Pomenuta finansijska foreznika... Koliko država može da plati? Koliko može da plati tužilaštvo? Pa drugoj strani više gori i ima veće budžete da sačuva klijenta. Slično i sa advokatima.
    Nisu stvari baš tako jednostavne.
    Nisu, ali ih ti predstavljas kao da se mora nastaviti tako kako je dosad. Nece biti svi uhvaceni, svakako, ali je ljepse gledati i Sveta Marovic kako cmizdri po Beogradu nego da mu sin bije ljude po budvanskim kaficima. Umjesto kukanja da se nikad nista nece istraziti, da je skupo, da je komplikovano, ajd mi da pocnemo. Tamo jedan tim izmolimo od USA, ovamo drugi od EU... pa i ako samo MDj i par kompanjona zaglave u Jusovacu, opet je toplije oko srca.

  13. #1737
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kad sam bio mlad i zelen razmišljao sam šta bi se desilo kada bi tržište kriminala preuzeli neki ozbiljni obrazovani likovi, finansijski klikeraši i sl. Onda čitajući knjigu Gomora nađoh dio gdje je jedan mafiozo poslao sina na LSE i ovaj se iz UK vratio sa revolucionarnom idejom u dilanju droge. Multilevel marketing. Kao kirbi usisivači, oriflame kozmetika itd... Studenti koji su se ukačili sa mafijom prodavali su studentima, likovi sa televizije TV licima, bankari početnici bogatijim bankarima etc... Sistem je napravio bum, ali politički nije uspio jer si imao ogromnu stopu nezaposlenosti u klasičnom kriminalnom miljeu, a time i nezadovoljstvo. Potencijalno nove bande, nasilje, etc...
    Vratili su se na stari sistem mini trvđava, izvidnika etc... Socijalnog programa za siromašne djelove Napulja. Eto, politika je pokopala liberalnu ekonomiju i kod Kamore .
    Zašto sve ovo pišem? Pa, ne može da škodi, što bi Lane rekao. A kako sam rastao shvatao sam zašto najbolji studenti slabo idu u kriminalce. Jednostavno, zarade toliko od legalnog posla da im provođenje vremena sa sociopatama, stresovi i slične rabote nisu vrijedni dodatno ostvarenog dohotka. Koliki god da je, uglavnom ne pomjera baš značajno lifestyle.
    I konačno stižemo do teme. Isto važi i za bankare. Bankari i finansijski sektor je globalno mnogo bolje plaćen od kolega u drugim sektorima na istim pozicijama, čak je i preplaćen. A znate zašto?
    Ako ste dobri u tom poslu ne bi vam trebalo previše truda da napravite neku prevarnu šemu iz koje ćete izvlačiti pare. A kad se fraud otkrije, ako ste u multinacionalki samo tiho odete. Posledica je zadržavate kintu, nema tvorza, jer fraud može biti skoro pa legalan, ali nikad više blizu finansijama, jer je uništena reputacija i to se brzo sazna u esnafu. Isplati li se? Pa ne znam. Kinta se potroši, posebno kad ste besposleni, a naučili na neki luksuzni lifestyle.
    E pa kad dobijate velike plate (za naše uslove) jednostavno ne razmišljate o takvim stvarima. Dobro vam je, nema nervoze, strecanja i krotizola na svaki telefonski poziv nekog direktora ili revizora, a lifestyle je ponovo lijep i baš lagano traje. A samo se radi svoj posao pošteno i kvalitetno. I malo se popenješ u karijeri.
    Sve vam ovo pišem da bi vam ukazao kako bi bilo lijepo da malo smanjite očekivanja u vezi "pravde". Likovi koji su pokupili pare, ako uopšte jesu, nisu bili retardirani. Mislim neki jesu i na njih će se kola slomiti. Nekoga će stisnut pritvorom na sporazum o priznanju. Dobar dio će sporazumom dati solidno para u budžet, a mislim da je to bolja solucija nego nekoga hraniti u tvorza na državni trošak.
    Pomenuta finansijska foreznika... Koliko država može da plati? Koliko može da plati tužilaštvo? Pa drugoj strani više gori i ima veće budžete da sačuva klijenta. Slično i sa advokatima.
    Nisu stvari baš tako jednostavne.
    To bi bilo lijepo da je to u pitanju. Ali nije. Nikada ovo nije bilo pitanje novca, ili makar ne primarno. Ono za cim se kuka je NE. Ono sto najvise boli je da sada moze neko da ti kaze NE i da moras da prihvatis.
    Znam ih nekoliko koji su imali zestokih problema zbog NE. Tu se nije gledalo samo da se neko mozda finansijski slomi. Porodice su se unistavale na svaki nacin.
    Sami osjecaj da ti se ne "dolazi na noge" je ono sto najvise boli. I strah izlozenosti. Jer sad ako se neko usprotivi nema drzave da stane iza tebe. Da su samo pare u pitanju, kascelan, zvicer i vukotic bi bili alfa i omega.
    Nema vise samaranja investitora i praznjenja lokala inspektorima iz ANB koji masu znackama. Niti kucnih posjeta imspektora u kasne sate.
    Zato se i barjaci sve vise i agresivnije. Jer se ciste sluzbe od takvih likova, ili im je manevarski prostor znacajno ogranicen.
    Evo neko ustvrdi Lazovic je opasan covjek. Do kad? I sta mu znace sad pare. Nisu ga placali sto je opasan, nego sto ih nije dirao zbog pozicije. Koliko mislis da ce to da traje.
    Evo se donijelo da je gradjevinska dozvola PG-DG donesena nelegalno. Nije problem novac, koliko se vise nema te moci da kazes "boli me briga ja sam tako zacrtao"
    E zato se kuka..... I pare naravno.... Nece kriminal nestati preko noci.... Samo ti vise nemas uticaj..
    Zato su svi sad sa saopstenjima "u nase pero...."
    Znaju da je taj voz prosao. Sada ulazimo u fazu agresije

  14. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  15. #1738
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,014
    Thanks Thanks Given 
    3,840
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    @Hell Raiser @SKOJ
    Ajde odjednom da repliciram. Ja sam ovdje napisao jedan esej kako se ne isplati ulaziti u kriminalne vode ukoliko imaš kefalo da upadneš u finansije, pa čak i da se u finansijama ne isplati muljati. Oba puta dara veća od mjere. Dobih malo čudne odgovre. Ali da krenem redom...
    Ne pominjah Lazovića... Ali ajde, pošenuće čovjeka, mislim da bi bilo pametno ostavi ga neraspoređenog u odnosu na otpustiti ga. A i jeftinije na dosta načina. Mada ko je ovdje ikad vodio računa o cijeni izuzev kroz neki smiješni populizam.
    Ako budu pametni klanaši će se malo primiriti dok se ne iskristališe situacija. Primirivanje mogu iskoristiti da priđu novim likovima u policiji. Na kraju će se umjesto Lazovića iskristalisati neka Dijana Hrkalović da za vlast hendluje krimose dok istu vlast ne lepetne u nekim narednim miješanjima karata. Usput, ne bih se bunio da me Dijana sa facom nervozne bogomoljke (insekta, ne vjernice ) zaveže za krevet i ispita kao osumnjičenog, ali to je malo predaleko od teme ovog posta .
    Dakle, klanovi će naći nove zaštitnike ako su pametni, a ti novi će u prvo vrijeme biti čak i jeftiniji od prethodnioh dok se ne "naviknu na sapun i na zubnu pastu" što bi Rambo rekao. I radiće isto što i prošli pokrovitelji. Manje ili više bahato to je već pitanje stila. Isto kao što će biznimeni naći pokrovitelje u vlasti koje će finansirati i koji će padati na prkno od oduševljenja kad im prve godine bude mjesečno stizala koverta sa 5.000 EUR dok ne ukapiraju kako pošiljaoci koverte prolaze finansijski i ne podignu cijenu.
    I ovo je, vjeruj, najoptimističkiji scenario, koji podrazumijeva racionalnost klanaša i svih ostalih stakeholdera. A bojim se da klanaši nisu baš racionalni o čemu govori njihov rat do istrebljenja umjesto da posle par žrtava saldiraju štetu isplate odštete i nastave biznis. Pesimističke scenarije ćemo možda da vidimo, a nadam se da nećemo.
    Očekujemo dalji razvoj okolnosti.

    Od funkcionera naravno da će poneko zakačiti tvorza, neko će potpisati sporazum jer neće imati snage za nategu, većina će se izvući. Kad vidim onu boginju pravde sa mačem i povezom, moja asocijacija je da od nje nastrada onaj koji je imao peh da je blizu mača kad ista zamahne naslijepo. Malo drugačije nego što se romantizirano tumači.

    Nastradaće poneko i time će se zadovoljiti ljudi kojima promjena vlasti objektivno neće donijeti ništa bolje, nego eto da se malo podijeli "pravda". Ne nadajte se se previše Milu u Jusovači, kao što Sveto cvili iz Beograda, Milo će vjerovatno cviljeti iz Dubaia, gdje mu sleduje azil. Kao što nikome nije odgovarao Gruevski u zatvoru i švercovali su ga kroz pet zemalja do mađarskog azila, tako je svima najkomotnije da Milo odšeta u neki azil. Možda ga utješi što će tamo moći da živi u poligamiji, ali bojim se da konkubine neće htjeti sa njime kad ne bude vlast Nađi novu ljubav...

  16. #1739
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Nepismen lik u upravni odbor?
    Ovo samo kad nas ima, da ne zna formular da popuni ali bitno da zna da krade.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-od-20000-eura

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  17. #1740
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/funkcione...ajnost-ili-ne/

    novinarstvo u Crnoj Gori je dotaklo dno. nekome je toliko dosadno u životu da su primijetili da ljudi imaju iste kravate, i to u bojama trobojke. greote
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #1741
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Jedna poražavajuća činjenica, u moru svih drugih pokazatelja neimaštine ovog društva

    https://www.pcnen.com/portal/2021/03...ji-tisti-zene/

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #1742
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    evo još jednog primjera uništenog naroda. još jedan divan dan u ovoj rupi

    https://www.cdm.me/drustvo/cetinjani...kralja-nikole/

    Građani Cetinja okupili su se kako bi protestovali protiv polaganja vijenca na grob kralja Nikole.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #1743
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    evo još jednog primjera uništenog naroda. još jedan divan dan u ovoj rupi

    https://www.cdm.me/drustvo/cetinjani...kralja-nikole/

    Građani Cetinja okupili su se kako bi protestovali protiv polaganja vijenca na grob kralja Nikole.
    Kako ono rece ministarka, da slave smrt kralja Nikole
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #1744
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    znači ne smiju predstavnici Vlade da pođu i polože vijence na grob jel? eno ih vrijeđaju opet, ali tako je to kod pripadnika plemena, ovog ili onog. evo samo Cetinjani izgleda vole CG i samo su oni Crnogorci
    Last edited by outline; 02-03-21 at 12:06.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  23. #1745
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    znači ne smiju predstavnici Vlade da pođu i polože vijence na grob jel? eno ih vrijeđaju opet, ali tako je to kod pripadnika plemena, ovog ili onog. evo samo Cetinjani izgleda vole CG i samo su oni Crnogorci
    Dje sam ja rekao da ne smiju ili bilo sta drugo, samo jel ono ministarka rekla da se slavi smrt kralja Nikole
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #1746
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    ne pratim svaku izjavu ministara, ako je rekla da se slavi smrt to je njena greška naravno. ali okupiti se u sred epidemije (inače je Cetinje grad sa velikim brojem zaraženih) i vrijeđati premijera je dno. da je premijer iz DPSa pozdravljali bi ga sad. to je ono što meni smeta. uredno su svi ovi Cetinjani što su danas tamo ćutali na uništavanje njihovog grada. i sad im je profo izdajnik
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #1747
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ne pratim svaku izjavu ministara, ako je rekla da se slavi smrt to je njena greška naravno. ali okupiti se u sred epidemije (inače je Cetinje grad sa velikim brojem zaraženih) i vrijeđati premijera je dno. da je premijer iz DPSa pozdravljali bi ga sad. to je ono što meni smeta. uredno su svi ovi Cetinjani što su danas tamo ćutali na uništavanje njihovog grada. i sad im je profo izdajnik
    Braticka je rekla u emisiji da ce ove godine da slave 100 god od smrti kralja Nikole, mada to govori vise o njoj na toj poziciji.
    Nek svakonizrazava svoj stav kako hoce, kao sto mi nije smetalo kad je narod zvizdao I prozvao Mila znamo slogan Milo lopove tako mi ni ovo ne smeta.
    Valja malo da se ne opusti previse, svaka kriticka misao ke dobra..
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  26. #1748
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Koliko su ograisali ovi ljudi govori činjenica da su trobojku stavili na vijenac... Sad će neko o PR-u. Ne treba im PR kad znamo da se foliraju.
    hahahahahahaha

    Provociraju Crnogorce i onda se čudite raznim pokretima kao što su patriote, komite, građani itd.
    Ljudi sa pravom reaguju kad se guraju ove stvari. Namjere nisu dobre.
    u Ustavu iz 1905. godine piše

    U Ustavu Kraljevine Crne Gore iz 1905. se navode kao narodne boje - crvena, plavetna i bijela. Ovo je prvi poznati pravni akt u kom je definisan izgled neke crnogorske zastave, u ovom slučaju narodne zastave.
    a možemo i ovako

    Član 28 Zakona o državnim simbolima Crne Gore kaže: Državni i vojni simboli Knjaževine Crne Gore i Kraljevine Crne Gore, simboli Narodne Republike Crne Gore i Socijalisitičke Republike Crne Gore i simboli Republike Crne Gore utvrđeni Zakonom o grbu i zastavi Republike Crne Gore (“Službeni list RCG”, broj 56/93) uživaju zaštitu, kao i državni simboli utvrđeni ovim zakonom. Dakle, Zakon o državnim simbolima jasno propisuje da je trobojka istorijski simbol Crne Gore.
    ne znam samo kako mogu provocirati Crnogorce, zastavom koja je bila u doba Kraljevine. malo ti istoriju nauči

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ja se sjećam prenosa kostiju 1989 god. i čini mi se daje bio alaj barjak na sanducima. Moraću pogledati...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    ovo bi trebalo da je to

    Last edited by outline; 02-03-21 at 12:40.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #1749
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,714
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Ja se sjećam prenosa kostiju 1989 god. i čini mi se daje bio alaj barjak na sanducima. Moraću pogledati...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  28. #1750
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,349
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ja se sjećam prenosa kostiju 1989 god. i čini mi se daje bio alaj barjak na sanducima. Moraću pogledati...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Bila je trobojka na njima u grobnici u Italiji.
    Ovdje su sahranjeni sa alaj barjakom i krstašem.

Page 70 of 543 FirstFirst ... 206066676869707172737480120170 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •