Page 222 of 543 FirstFirst ... 122172212218219220221222223224225226232272322 ... LastLast
Results 5,526 to 5,550 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #5526
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stawrony View Post
    Malo van ove price... Ali, bruka sta se
    radi od FK Sutjeska, i ko je na celu kluba. Ovaj lik trenutno pokriva poziciju Direktora Bolnice Niksic, sad predsjednik Sutjeske, ne bi me cudilo da je okupirao jos neki polozaj u gradu. A da li ima bilo kakve zasluge i kvalitete?
    Sve po strani , hajde i da se sve "proguta" , ali postavljanje Koprivice za sportskog direktora je skandal nad skandalima.
    Ovo je vrhunac partijskog zapošljavanja , ovo je level iznad DPS radova , ali definitivno.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  2. #5527
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ako klubovi ne mogu sami sebe da izdrzavaju, preci na amaterski. Pa dok ne pocne da se zivi od karata i prodaja prava..... Neka igraju pekari i konobari i policajci.... Nije da nas nisu dobijali takvi

  3. #5528
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ocigledno se ima plan za treci. Jeste problematicno da je savjetnik u osnivanju i rentijer aviona, ali EU firma, sta se zalis. Nisu neki srbi ili rusi, nego njemci.. Ejjjj...
    Ne znam vezano za tebe, ja znam dvoje koji jesu kupili. Preko agencije stvarno, ali jesu. Nisu vise na Amadeus platformi, sto jeste problem, ali brzo ce i to vjerovatno.
    O zakonu o pomoci MA koji jr nezakonit, pa bojim se da po njemu tesko da ko moze da sudi, ali ajde.... Vidjeceno i to.
    Za sada vam je prica o "oktobru, ako i do nove", se pokazala kao teski alaLjusa promasaj u prognozama.
    Vidjecemo i to.
    Bar imamo tacne cifre za bonuse direktoru. Na osnovu zakona o pristupu informacijma(da i taj zakon se brzo mijenja) vidjecemo koliko se vladinih sluzbenika i clanova porodice vozi dzabe
    Ja oktobar nisam pominjao, novu još manje. A nisam ni ''vi'', da mi se u množini obraćaš

    Što se zakona tiče, primjetio sam i ranije da to misliš, ali moram ti reć jednu tužnu vijest, odnosno dvije-
    zakon ne može bit nezakonit
    i ne može jedna agencija, pa čak ni ta čuvena za zaštitu konkurencije na koju se pozivaš stalno, utvrđivat njegovu usklađenost sa ostalim pozitivnim propisima, postoji samo jedna strogo utvrđena adresa koja to radi, i po strogo utvrđenoj proceduri

    Tako da, zakon jednom usvojen i proglašen, bio dobar ili loš, dejstvuje dok se ne ukine. I vjeruj mi da ćemo te pare mi plaćat, prije ili kasnije.
    Konkretno, 17 miliona priznatih, vjerovatno ukamaćenih dalje. I još ponešto.

    I, konačno, ovo što pričam ne obara rejting ToMontenegra, no zdrav razum Vlade
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. #5529
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ako klubovi ne mogu sami sebe da izdrzavaju, preci na amaterski. Pa dok ne pocne da se zivi od karata i prodaja prava..... Neka igraju pekari i konobari i policajci.... Nije da nas nisu dobijali takvi
    Cujem da je mjesto savjetnika za medije u Vladi CG upraznjeno. Nemoj da ti nisam rekao

  5. #5530
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ako klubovi ne mogu sami sebe da izdrzavaju, preci na amaterski. Pa dok ne pocne da se zivi od karata i prodaja prava..... Neka igraju pekari i konobari i policajci.... Nije da nas nisu dobijali takvi
    U ovom konkretnom slučaju, klub sam sebe dobro isplaćuje, zato se i političari laktaju da uđu tamo, pretpostavljam. Od samog učešća u kvalifikacijama se dobijaju stotine hiljada eura, čak je Sutjeska one jedne godine kad je prošla Slovan zaradila cc. 1.2 miliona eura a da je uložila možda trećinu toga za tu sezonu.

  6. #5531
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ja oktobar nisam pominjao, novu još manje. A nisam ni ''vi'', da mi se u množini obraćaš

    Što se zakona tiče, primjetio sam i ranije da to misliš, ali moram ti reć jednu tužnu vijest, odnosno dvije-
    zakon ne može bit nezakonit
    i ne može jedna agencija, pa čak ni ta čuvena za zaštitu konkurencije na koju se pozivaš stalno, utvrđivat njegovu usklađenost sa ostalim pozitivnim propisima, postoji samo jedna strogo utvrđena adresa koja to radi, i po strogo utvrđenoj proceduri

    Tako da, zakon jednom usvojen i proglašen, bio dobar ili loš, dejstvuje dok se ne ukine. I vjeruj mi da ćemo te pare mi plaćat, prije ili kasnije.
    Konkretno, 17 miliona priznatih, vjerovatno ukamaćenih dalje. I još ponešto.

    I, konačno, ovo što pričam ne obara rejting ToMontenegra, no zdrav razum Vlade
    Nadam se da si pravnik, grdne pare da uzmes.
    Je li donijela Skupstina cuveni zakon o majkama. Obali li ga ustavni sud poslije skoro godinu. Da li je proizveo neke pravne posljedice, tj mogu li zene da tuze drzavu ili skupstinu....
    Otprilike ce biti zanimljivo gledati kako ce ustavni sud odlucivati po pitanju uskladjenosti zakona sa zakonom o zastiti konkurencije(da imamo ga).
    Da vidimo hoce li ko imati cohonesa da siluje logiku kako je ovaj dio u skladu sa zakonom a ostatak nije. Jedva cekam.
    A to da se moze odraditi kao sa aerodromima nasilno skidanje, pa moze.... Samo se bojim ako se ne vrati DPS na vlast da ce ti odgovarati zakonski na kraju. To sto ce se vaditi na to da je tad u tom trenutku vazio taj zakon, ne znaci da nisi znao da cinis krivicno djelo

  7. #5532
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    U ovom konkretnom slučaju, klub sam sebe dobro isplaćuje, zato se i političari laktaju da uđu tamo, pretpostavljam. Od samog učešća u kvalifikacijama se dobijaju stotine hiljada eura, čak je Sutjeska one jedne godine kad je prošla Slovan zaradila cc. 1.2 miliona eura a da je uložila možda trećinu toga za tu sezonu.
    Onda opstina treba da proda klub. Nadje ozbiljnog investitora ili bar nekog ko umije da radi u fudbalu.... Velikog sponzora kao Voli za KK buducnost. Jeste da imam misljenje o tome koje nije bas pohvalno, ali eto kao primjer da se moze

  8. #5533
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Onda opstina treba da proda klub. Nadje ozbiljnog investitora ili bar nekog ko umije da radi u fudbalu.... Velikog sponzora kao Voli za KK buducnost. Jeste da imam misljenje o tome koje nije bas pohvalno, ali eto kao primjer da se moze
    Jesi ti pročitao šta sam ja napisao? Što bi političari prodavali klub koji zarađuje, ne shvatam?

  9. #5534
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Jesi ti pročitao šta sam ja napisao? Što bi političari prodavali klub koji zarađuje, ne shvatam?
    Jesam. Smijem li da imam suprotno misljenje ili je ono sto nam kazu politicari.
    P)

  10. #5535
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jesam. Smijem li da imam suprotno misljenje ili je ono sto nam kazu politicari.
    P)

  11. #5536
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kapiram te da hoces da kazes "zasto bi politicari prodavali nesto dje mogu da uvale sebe na dodatni prihod" i da to zvuci nenormalno sa njihove strane.
    Ali samo imam stav da neke samoupravne zajebancije treba da odu u istoriju.
    Nije nam valjala SFRJ pa smo se usrali u nju, ali ajde da sacuvamo neke benefite iz iste.
    Morace i fudbal jednom doci na red, isto kao i drzavna uprava

  12. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  13. #5537
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Pa eto tako, konkretno kažeš, neće ti ništa biti da kritikuješ Demokrate

    Saglasan skroz.

  14. #5538
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kakva DPS ekonomija. I cudimo se sto smo ovdje.
    Bolje uloziti 155 miliona i ne dobiti apsulutno nista ili uloziti 30 i pokusati sa zdrave osnove.....
    Fali ti koji milion, ali OK brzo će bilansi sa kraja godine pa ćemo znat tačno jer ovi nisu nešto najtransparentiji u Vladu.
    Svakako je mnogo više od onoga da neće koštat građane ništa kako to ministar svojevremeno najavi.
    Ima tu još problema oko aviona, motora, neko rentiranje novo aviona se pominje na svoju ruku i još ponešto. Biće zanimljivo svakako.

    Nisam optimista da će biti pozitivni u poslovanju, i volio bih da pogriješim.
    Jedno je sigurno neće bit gori od MNE Airlinesa. Ono može za udbženike da se uzme kao case study i da se napiše kako ne treba voditi firmu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #5539
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    ...
    Svakako je mnogo više od onoga da neće koštat građane ništa kako to ministar svojevremeno najavi...
    Pokazaćeš mi taj citat, čisto da ne ispadne da spinuješ kao Ljuša

  16. #5540
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Srecom pa ima i snimak. Kako rece ono bojanic

    0 eura...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #5541
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Srecom pa ima i snimak. Kako rece ono bojanic

    0 eura...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako ima snimak ili citat neće ti teško biti da ga postuješ pa da vidimo šta je rečeno.

  18. #5542
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Snimak dana(imate ga na medojevicev profil na fejsbuk)pa može se reci i mjeseca,pa i jedan od snimaka cijelog ovog mandata je abazovicevo sramno grljenje sa katnicem uz rijeci “ti znaš da te ja volim...”

    Ova vlada mi generalno sve manje uliva povjerenje,zajedno sa zdravkom koji je sve više predmet sprdnje i čega još neće biti,iako mi je drag nije za premijera,taman je bolje sto pomenuse spajica stavit na njegovo mjesto,mislim da je taj momak jedan od najkvalitetnijih u ovoj vladi.

    Sve je ovo previše mlako,no ajde da im damo još vremena,razumijem da ne može sve odjednom,ali iskren da budem ne sticem utisak da će ljudi koji su svašta radili stići neka pravda i kad se sudstvo i tužilaštvo promijeni...

    Razumijem ja da ova vlada radi dosta toga u dogovoru sa evropom i amerikom,ali mi se sve manje svidja(naravno,ima tu i pozitivnih stvari) a ovo sto je abazovic uradio danas je veliki minus za njega,ne toliko za UrU,ako ne pokaže do idućih izbora da je zaista za promjene moj glas sigurno neće imati


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #5543
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Bolje da su se on i krivi drzali katnica. Pa bi vidio dje bi df bio sad...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #5544
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    onaj video ne znači ništa. no, Medo odlično prodaje priču ovima ođe. a oni pojma nemaju da je Medo svoj posao završio, čeka se sad samo đe će da li Evropa ili pak Azija

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #5545
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Ne interesuje mene medo u ovoj priči,a sto se abazovica tiče posle svega sto je pričao svih ovih godina i do skoro je došao do toga da se grli i izjavljuje ljubav katnicu,je li to ta dosljednost?

    pruziti ruku naravno,ja sam uvijek za normalan dijalog,ali ovo mu je makar kod mene veliki minus,pretpostavljam da nije znao da ga snimaju,valjda ne bi tako postupio


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #5546
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Evo ne znam jel se radi o nekom fetisu ili je nesto vece ali je svakako vise za temu ludilo u CG nego ovdje ali neka.

    Dakle, u situaciji kad nam je bitan svaki dan, svaki euro, svaki potencijal, svaka investicija... Kada u ovolikoj mjeri pogodjeni koronom a tu mislim na ekonomiju koja je dominantno zavisna od turizma i kad treba da se ponude rjesenja, projekti i planovi, sta mi radimo? Nemamo budzet pola godina, Skupstina ne radi svoj posao a dokona raja je u ekstatickom ocekivanju "samo da pocnu hapsenja"!?!?!?

    Nekadasnji slobodari, avangarda i "napredna inteligencija" postade agitprop NKVDa.

    Znaci niko ne bjezi da svaka nezakonita radnja dobije svoju kaznu na sudu i da svaka afera se razrijesi kao i da se pojedini slucajevi detaljno istraze ali to je proces i vrijeme a ono sto je hitnost i sto leba treba da daje su finansije, zakoni, vladavina prava, projekti i investicije.

    Ovo je razmisljanje pretpolitickog drustva koje ne kapira sta je drzava i institucije i da treba da sprijecis njihov slom i da ih ojacas da bi dosao do zeljenog a ne da ih srusis jer ti se negdje zuri zarad nekog revansizma, pizme i osvete a najvise iz nekih nacionalistickih ciljeva ili projekcija.

    "Balegari ne vjeruju sreci,
    Njihova je tuga golema..."

  23. #5547
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Taj snimak su pustile Vijesti na vijesti.
    Odvratan Dritanov potez, stvarno bez ukusa i bontona ala "breatmoi" style.

    @AdO_pG
    Po meni je Spaic u odnosu na Zdravka ka djilkos. Koliko god mana ima ovaj intervju, prije ce bit kontrolno suceljavanje sa Komnenicem (opravdano novinarski, sto jos vise baca ljagu na RTCG), ovo je jedan od najboljih intervjua nekoga na ovoliko visokog sto se ljudskosti tice. Ponavljam, ma koliko god mana ima, a mislim na Mitrovica i onog nedorecenog.
    Vidi se ta neka doza izbirikanosti sto se odgovora tice koji vise odgovara politicki, ali je i dalje, ponavljam, najjljudskiji unazad dosta godina. Izbirikane "mudonje" pod politicara nidje ih vise nema na ovako nesto, a i zasto bi kada imaju svoje medije.

  24. The Following User Says Thank You to St.Dzonny For This Useful Post:


  25. #5548
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Bečki ekonomist: Očuvanje Jugoslavije bi se svima ekonomski isplatilo

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2282483
    The more things change, the more they stay the same.

  26. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  27. #5549
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Koliko kukanja za budzetom i investicijama. Bas steta sto Bemax i Toskovic nece dobiti neki preplaceni bulevar da grade ili neku ulicu po Podgorici. Stvarno steta da se ne dobije dva miliona po kilometru asfalta, ili da platimo nekome milione, da prelijepi naljepnice preko kamera.
    Ili da dovede IRF pred stecaj jer su podijelili 260 miliona samo prosle godine, a sada se suocavaju sa rastom nenaplativih kredita.
    Da damo jos neki kredit Petru Ivanovicu ili Franci ili Goranovicu... Ili nekoj Vektri ili tako nekome
    Javna potrosnja jeste veliki zamajac privrede, ali samo ako se u razvoj ulaze. Ne da trpamo novac u firme koji drugog posla sem sa drzavom nemaju a sada dolazimo u situaciju da nam oni diktiraju cijene jer smo ostatak konkurencije unistili.
    Ne ide ti ova ekonomija bas ponajbolje, jer bi znao cemu sluzi budzet i kako se razvija drzava. Nijedan monopol nikad nije donio razvoj, nidje na svijetu.
    Ali evo se ovdje prica o tome da je za privredu najbitnije placanje iz budzeta.
    Vesova DPS ekonomija 101

  28. #5550
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Koliko kukanja za budzetom i investicijama.
    Agitpropovi nikako da ukapiraju da ljude koje podrzavaju su sada na vlasti. Oprostite mu ovoliki nedostatak logike u postu. Vremena su konfuzna. Sjecicemo granu na kojoj sjedimo jer nam se moze i sto je to nesto na sta moramo da se navikavamo

    Ima kod Radovana III kad svi predju na protivnicku stranu pa i sam Radovan. U CG su svi opozicija. Ko je na vlasti? Pojmaaaa nemammm.

Page 222 of 543 FirstFirst ... 122172212218219220221222223224225226232272322 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •