Page 281 of 543 FirstFirst ... 181231271277278279280281282283284285291331381 ... LastLast
Results 7,001 to 7,025 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #7001
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Nije Begovic 900 advokata, i ko utaji porez treba da odgovara.
    Ima tamo normalnih ljudi koji rade parnicu za troskove, cekaju naplatu godinama i oni su svi sa pravom protiv fiskalizacije. Znas kako je kad nema posla a troskovi zivota idu a jedina nada su ti sporovi za troskove koje cekas 2-3 godine. I trebaju jos unaprijed taj porez da plate?! How yes no

    Uostalom vidjeli smo kako je drzava Srbija prosla u svom sukobu sa komorom, nece ni CG bolje vjeruj mi.

    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk
    Kakve veze ima Srbija sad sa ovim problemom? Njihovi problemi su njihovi.

    Nisam ni rekao da je Begović 900 advokata. Naprotiv, napisao sam čast izuzecima koji sve uredno plaćaju.
    Mada evo prije 2 godine podatak da je 10% advokata (tada je bilo oko 800 advokata) dugovalo poreze. http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/2...ra-poreza.html
    Zanemarljivih 10%. Ili tričavih 10% odaberi epitet.

    Troškovi života im idu? Ma što kažeš. Sreća pa ostatku CG ne idu nego su zamrznuti u vremenu i prostoru, naročito ovima na birou rada.

    Zamisli unaprijed da plate porez, isto kao ostatak CG privrede što mora da plati PDV po izdavanju fakture. Mukica na advokate golema. Samo oni imaju troškove života, i samo oni bi plaćali PDV.

    Nego vidimo da ga neki uopšte i ne plaćaju. Ima advokata koji su po službenoj dužnosti dodijeljeni u predmetu državni udar i dobili od 60k do 100k po tarifniku. I dali su privatne račune da im država ne bi oporezovala slučajno.
    To se zove krađa. Krađa je krivično djelo. E zamisli ironije advokat je a izvršio je krivično djelo.
    A Begović jednoga do dan danas nije makao sa spiska. Jednog jedinog.

    Da se ne foliramo, kod advokata ni dobar dan ne može bit ispod 150 eura pa i ono čuveno samo nešto da pitam.
    Interesantno je kako znaju naprijed tarifu i troškove naravno da traže, a ovamo ne mogu fakturisat ročište jer što zaboga ako ga ne bude pa muka da plate PDV. Kao da ne postoji opcija da im se preplaćeni PDV vrati.
    Advokat je privredno društvo i po zakonu, pa za njih treba da važe ista pravila kao za cijelu privredu CG.
    To što bi oni da budu mimo naroda je posebna i tužna priča.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  3. #7002
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Kad otvorismo pricu oko advokata a vidim da su pojedini dobro potkrijepljeni informacijama u ovoj sferi, il' se barem tako cini, koja je procedura sa pomorcima? Kada ce pomorci doci na red barem za onih osnovnih 9%-11% koje ionako vecina ne placa?

  4. #7003
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Kesić u svojim emisijama potkači sve političare. SNS mu je na meti jer su oni ti koji su tamo glavni. a materijala za emisije ima koliko oćeš. onda su moralne nakaze i Đuričko koji ode za Ameriku i Bjelogrlić, kao i niz glumaca i javnih ličnosti koje napadaju SNS. nije problem Srbije Đilas no neko drugi

    Тapatalk
    Samo mlatis svoju pricu a sve preskaces to da kesic prima pare od istih takvih kao sto je SNS a nije djilas problem srbije mora da sam ja problem upravo je on problem i uzrok sto se pojavio vucic da on i njegovi nisu urnisali srbiju posle 5 oktobra danas ne bi bio nakaradni vucic i njegovi na vlast samo da se i kod nas ne dese slicne stvari

  5. #7004
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,712
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  6. #7005
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,633
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Samo mlatis svoju pricu a sve preskaces to da kesic prima pare od istih takvih kao sto je SNS a nije djilas problem srbije mora da sam ja problem upravo je on problem i uzrok sto se pojavio vucic da on i njegovi nisu urnisali srbiju posle 5 oktobra danas ne bi bio nakaradni vucic i njegovi na vlast samo da se i kod nas ne dese slicne stvari
    kesica ne placa ni SNS ni djilas ni rotsildi,gejci i ekipa nego sijak.nema potrebe za mistifikacijom,sve javno dobavljivi podaci.o agendi sijaka moze da se diskutuje ali za sad sve sem osnovnih ekonomskih motiva potpada pod domen teorija zavjere.da ne bude da sam strani placenik pa branim sijaka,standardni balkanski tajkun po mom misljenju,nista vise ni manje.

  7. #7006
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Samo mlatis svoju pricu a sve preskaces to da kesic prima pare od istih takvih kao sto je SNS a nije djilas problem srbije mora da sam ja problem upravo je on problem i uzrok sto se pojavio vucic da on i njegovi nisu urnisali srbiju posle 5 oktobra danas ne bi bio nakaradni vucic i njegovi na vlast samo da se i kod nas ne dese slicne stvari
    Koliko se ođe pominje Vučić, SNS, Kesić, ponekad pomislim da živim u Vranje... Ja ne znam obraza mi koja je muka sa ljudima u CG. Imamo mi svojih jada, a još treba da ih širimo na Vučića, SNS i Đilasa. Manje države , a više paklenika nema na kugli zemaljskoj

  8. #7007
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,533
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Samo mlatis svoju pricu a sve preskaces to da kesic prima pare od istih takvih kao sto je SNS a nije djilas problem srbije mora da sam ja problem upravo je on problem i uzrok sto se pojavio vucic da on i njegovi nisu urnisali srbiju posle 5 oktobra danas ne bi bio nakaradni vucic i njegovi na vlast samo da se i kod nas ne dese slicne stvar
    da su puštili Đinđića da nešto uradi, ne bi im se desio SNS. ovako su, nažalost dobili goreg nego Sloba

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #7008
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,712
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    325 Posts

    Default

    Momcilo Mandic kupio A1 od Knezevica
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  10. #7009
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    788
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ljudi, ko su Kesić, Solak, pare u Telekom... Je li moguće da toliko pratite medije u 'ebenu Srbiju da znate ko šta priča i ko stoji iza nekog projekta?

    Pa svaka vam čast kad imate vremena i prije svega - kad vas to interesuje.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Clubbin' For This Useful Post:


  12. #7010
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Medojević oštro Vladi: Bravo, kreteni
    https://www.cdm.me/politika/medojevi...bravo-kreteni/

    Ovaj put moram da se složim sa Medom. Suludo mi je zatvaranje skladišta. LB ovim potezom gubi prihod od neizdavanja, a to im je bila čista para. LB ovim potezom gubi i na značaju, što možda ima veze sa prodajom same Luke pa obaraju cijenu pred prodaju. Ko se ugrađuje ?

    P.S. Joj moram poslat Medu poruku da ga napalim malo
    Love, peace and respect.

  13. #7011
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    PCNEN
    Odgovor lažnog građaniste

    Omer Šarkić

    Juče je održan protest povodom skandaloznih namještenja u prosvjeti, još skandaloznije ministarke Bratić, koji je organizovala GI „21 maj“.
    Na protestu sam bio viđen i uslikan u gro planu u više medija.
    Osvanuo sam i na jutrošnjoj naslovnici „Pobjede“, odmah iza gospođe Draginje Vuksanović – Stanković, govornice na protestu.
    Da li je baš slučajno takva fotografija izašla na naslovnici Pobjede, manje je bitno.

    Od juče su mi stigle desetine poruka ili prozivki tipa „bravo, svaka ti čast, ipak si sa nama, najzad si uvidio kakvi su ovi“ – sa jedne strane, odnosno da sam izdajnik, lažni građanista, oduvijek sumnjiv skriveni podržavalac bivše vlasti – sa druge.
    Skoro svima je promakla jedna „sitnica“ sa današnje fotografije u Pobjedi, da je ispred mene u visini kuka postavljen telefon na stativu, kojim sam snimao protest jer sam na njemu bio u svojstvu izvještača PCNEN-a, gdje sam poslije protesta objavio prilog o tome.

    Ovaj tekst pišem – ne da bih se pravdao bilo kome, jer da bih se nekome od vas koji ste me prozvali pravdao, trebao bi to da zasluži – a vi to nijeste: ni prvi (bivša vlast), ni drug i(sadašnja vlast).
    Za trideset godina od kada sam aktivan na javnoj sceni uvijek sam se rukovodio principima, za razliku od većine vas koji politiku vidite kao kurvu – i to onu najneprincipijelniju, pa se tako i ponašate.
    Bez dosljednosti i principa prostitucija je časnije zanimanje, a politika samo unosnije.
    *****, na kraju krajeva, raspolaže svojim tijelom i prodaje ga, a vi prodajete naša zajedno sa dušom – koju one mogu sačuvati.

    Iskoristiću ovaj svoj javni odgovor kao lažnog građaniste da vam saopštim još par stvari, što se mojih pogleda i stavova tiče.
    Svojevremenim imenovanjem polupismenog Slavoljuba Stijepovića za ministra prosvjeta mislio sam da veće uvrede za prosvjetnu zajednicu i građane Crne Gore ne može biti.
    Prevario sam se.
    Nova „demokratska i narodna vlast“ je imenovanjem Vesne Bratić za ministarku prosvjete, plus kulture, nauke i sporta, uvrijedila sve pristojne građane Crne Gore, mada ona i nije postavljena na to mjesto kao servis građana već na zadovoljstvo poštovanog naroda.
    Takvim postavljenjem pljunuli ste u lice onom dijelu građana koji su se godinama, neki i decenijama, borili za istinske promjene, depolitizaciju državnih institucija, protiv partijskog zapošljavanja i ideološki isključivih namještenja.

    „Kadrove“ koje bira Vesna Bratić i postavlja na mjesta – takođe partijskih kadrova prošle vlasti – su uglavnom zastiđe, uglavnom ekstremni nacionalisti, uglavnom opskurne i ideološki ostrašćene osobe koje izazivaju revolt i gnijev kod pristojnih građana, a euforiju trijumfalizma kod poštovanog naroda.

    Većinom namještenja u novoj vlasti, posebno u resoru kojim rukovodi ministarka Vesna Bratić, nova vlast izaziva veće podjele i antagonizme nego prošla.
    Toga ste, znam, veoma svjesni, ali većini vas su stavovi gospođa Bratić ideološka matrica, a priče o pomirenju floskula.
    Da budem još konkretniji: vi ste gospodo iz nove vlasti jedno partijsko zapošljavanje zamjenili drugim, jednu ideološku isključivost zamjenili drugom – u još rigidnijem obliku.
    Stim da je među namještenjima iz prošle vlasti „po dubini“ bilo više profesionalaca i ljudi koji znaju svoj posao od ovih koje vi postavljate.
    Od svih predizbornih obećanja za ovih osam mjeseci od kada ste na vlasti, najveći usjeh vam je jučerašnje vraćanje Ulcinjske Solane u državno vlasništvo – što iskreno pozdravljam.

    Kako ste mi se odavno zgadili, obavještavam vas da ćete ubuduće slobodno moći da mi prišivate epitete izdajnika – daću vam konkretanih povoda, jer ću ubuduće izaći na svaku akciju ili protest koju budem smatrao opravdanom, ma ko bio organizator.
    Kada sam mogao izlaziti sa Barskom srbadijom na protest, mogu i sa Miodragom Živkovićem, analitičarom Filipovićem, komitama, ili čak i sa DPS-om.
    Samo ću biti negdje sa strane, da se ne miješam sa njima – zbog ličnog dostojanstva.
    A kada me je prošla vlast mogla krstiti kao muslimanskog četnika, Omera kokardu, plaćenika Beograda, mogu pretrpjeti epitete, vjerujte mi, da sam lažni građanista, mrzitelj svega srpskog i pravoslavnog – od vas i ove kleronacionalističke vlasti, te od njenih zajapurenih pristalica.

    Oni prošli su bili oberpljačkaši, vi ste kleronacionalisti i uglavnom amateri, tako da sam ponosan da budem izdajnik i njih i vas.

    P.S. Poslije skandaloznih namještenja još skandaloznije ministarke, u ponedjeljak me je pozvala jedna osoba i upoznala sa namjerom njih nekoliko žena da za srijedu u 10 sati organizuju protest ispred ministarstva prosvjete.
    Odgovorio sam joj da ću pomoći organizaciju protesta i učestvovati na njemu, u drugom planu, ako iza protesta ne stoje DPS ili „komite“.
    Kazala mi je da oni nemaju veze ni sa kim od njih.
    Sjutradan, u utorak, ponovo me je nazvala da mi saopšti kako je organizaciju protesta preuzela GI „21 maj“.
    Na tu informaciju sam odustao od bilo kakvog učešća, kao i ta grupa žena.
    Od dva zla, za pristojnost i normalnost u ovoj zemlji mjesta nema.
    Zato svi takvi bježe iz zemlje ili imaju namjeru da pobjegnu, sa kartom u jednom pravcu.
    Oni koji ostaju se pasiviziraju, ne želeći da učestvuju u ovom blatu, opštem i suštinski nepromijenjenom ludilu, u kojem ste nam ubili i nadu, kako jedni tako i drugi.



  14. The Following 6 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  15. #7012
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Medojević oštro Vladi: Bravo, kreteni
    https://www.cdm.me/politika/medojevi...bravo-kreteni/

    Ovaj put moram da se složim sa Medom. Suludo mi je zatvaranje skladišta. LB ovim potezom gubi prihod od neizdavanja, a to im je bila čista para. LB ovim potezom gubi i na značaju, što možda ima veze sa prodajom same Luke pa obaraju cijenu pred prodaju. Ko se ugrađuje ?

    P.S. Joj moram poslat Medu poruku da ga napalim malo
    Piši i UK vladi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. #7013
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Kako ga je crna trojka pośetila, pa je sad okrenuo ploču ahahahahhahahhahahah...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. #7014
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Medojevic je uspio u svom naumu. A to je da je dovoljno glasan, da ima glasaca.

    Sto je zalosno, da samo zato sto si glasan, privlacis paznju i glasove. A to koliki si idiot manje je bitno.

    I sad kad se desi nesto, svi iscekuju sto ce Medo da kaze. Pakao.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  19. #7015
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Nek izadje samostalno pa da vidimo koliko ima glasača.
    Što ono vele, ima više poslanika nego glasača.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #7016
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/svijet/balkan..._share_counter

    Auuuuuu

    Kako raznosi KRIK

    Samo me zanima da li Manda oslovljava Vučiča sa "šefe" , ko i ovi gore i ko što ođe Mila zovu podređeni.

    Ista matrica, isto sve. Kad ne znaš đe počinje država a đe mafija.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #7017
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Cujes budalastine. Evo pola godine vergla o svercu cigareta, zabrani se lagerovanje, "bravo idioti".
    Treba postaviti Medu pitanje je li problem sverc cigareta ili ko vrsi sverc

  22. #7018
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/svijet/balkan..._share_counter

    Auuuuuu

    Kako raznosi KRIK

    Samo me zanima da li Manda oslovljava Vučiča sa "šefe" , ko i ovi gore i ko što ođe Mila zovu podređeni.

    Ista matrica, isto sve. Kad ne znaš đe počinje država a đe mafija.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Sad se vidi zasto se kod nas setaju, pobjegnu za ukrajinu, pa se vrate, pa sad za argentinu.
    Da ne bi bilo price ovog tipa, jer ovi likovi lojalnosti nemaju.
    Mada i CG ANB ovo brzo rijesi, pa ga rodbina trazi godinama

  23. #7019
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Bez skrupula: Bratić smijenila direktoricu koja je preminula prije četiri mjeseca
    https://m.cdm.me/drustvo/bez-skrupul...etiri-mjeseca/

    Evo ne znam, moram da se (ogradim)
    Love, peace and respect.

  24. #7020
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    1,143
    Thanks Thanks Received 
    1,476
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Medojević oštro Vladi: Bravo, kreteni
    https://www.cdm.me/politika/medojevi...bravo-kreteni/

    Ovaj put moram da se složim sa Medom. Suludo mi je zatvaranje skladišta. LB ovim potezom gubi prihod od neizdavanja, a to im je bila čista para. LB ovim potezom gubi i na značaju, što možda ima veze sa prodajom same Luke pa obaraju cijenu pred prodaju. Ko se ugrađuje ?

    P.S. Joj moram poslat Medu poruku da ga napalim malo



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #7021
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Eh da je sreće da UK kupi Luku Bar, preporodili bi je a pritom bi vazda bio usidren jedan Royal Navy Razarač

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    UK ima druge planove. Pripremili su teren za naftu

  26. #7022
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,382
    Thanks Thanks Given 
    4,075
    Thanks Thanks Received 
    355
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kakve veze ima Srbija sad sa ovim problemom? Njihovi problemi su njihovi.

    Nisam ni rekao da je Begović 900 advokata. Naprotiv, napisao sam čast izuzecima koji sve uredno plaćaju.
    Mada evo prije 2 godine podatak da je 10% advokata (tada je bilo oko 800 advokata) dugovalo poreze. http://www.rtcg.me/vijesti/drustvo/2...ra-poreza.html
    Zanemarljivih 10%. Ili tričavih 10% odaberi epitet.

    Troškovi života im idu? Ma što kažeš. Sreća pa ostatku CG ne idu nego su zamrznuti u vremenu i prostoru, naročito ovima na birou rada.

    Zamisli unaprijed da plate porez, isto kao ostatak CG privrede što mora da plati PDV po izdavanju fakture. Mukica na advokate golema. Samo oni imaju troškove života, i samo oni bi plaćali PDV.

    Nego vidimo da ga neki uopšte i ne plaćaju. Ima advokata koji su po službenoj dužnosti dodijeljeni u predmetu državni udar i dobili od 60k do 100k po tarifniku. I dali su privatne račune da im država ne bi oporezovala slučajno.
    To se zove krađa. Krađa je krivično djelo. E zamisli ironije advokat je a izvršio je krivično djelo.
    A Begović jednoga do dan danas nije makao sa spiska. Jednog jedinog.

    Da se ne foliramo, kod advokata ni dobar dan ne može bit ispod 150 eura pa i ono čuveno samo nešto da pitam.
    Interesantno je kako znaju naprijed tarifu i troškove naravno da traže, a ovamo ne mogu fakturisat ročište jer što zaboga ako ga ne bude pa muka da plate PDV. Kao da ne postoji opcija da im se preplaćeni PDV vrati.
    Advokat je privredno društvo i po zakonu, pa za njih treba da važe ista pravila kao za cijelu privredu CG.
    To što bi oni da budu mimo naroda je posebna i tužna priča.
    Ako nemas kapaciteta da shvatis kakve ovo veze ima sa Srbijom i ostalim drzavama kao i kako se advokatura razlikuje od ostalih iako su privrednici nisam ti ja kriv.

    Nisi rekao da su svi Begovic ali opet ih peres sve zbog njega.

    Onda kazes 10% ih duguje poreze...pa sta i da ih je 40%, duguju ljudi obracunat porez to je problem poreske sto im brze ne naplati. Dugovali bi isto i da su fiskalizovani ako ne plate na vrijeme zar ne?

    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk

  27. #7023
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ajde nas prosvijetli, kako se to advokatura razlikuje od tipa doktora.

  28. #7024
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Čudo časti mi...Ispadoše advokati CG važniji od naučnika CERN-a...

  29. #7025
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Kad otvorismo pricu oko advokata a vidim da su pojedini dobro potkrijepljeni informacijama u ovoj sferi, il' se barem tako cini, koja je procedura sa pomorcima? Kada ce pomorci doci na red barem za onih osnovnih 9%-11% koje ionako vecina ne placa?
    Kad budu tražili nešto od države tipa liječenje, penzije i slično. Do tada čće biti ispod radara.

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ako nemas kapaciteta da shvatis kakve ovo veze ima sa Srbijom i ostalim drzavama kao i kako se advokatura razlikuje od ostalih iako su privrednici nisam ti ja kriv.

    Nisi rekao da su svi Begovic ali opet ih peres sve zbog njega.

    Onda kazes 10% ih duguje poreze...pa sta i da ih je 40%, duguju ljudi obracunat porez to je problem poreske sto im brze ne naplati. Dugovali bi isto i da su fiskalizovani ako ne plate na vrijeme zar ne?

    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk
    Imam ja kapaciteta više nego što ti misliš, a to nije poenta priče. I ne poteži pitanje kapaciteta forumaša.
    Štajk advokata u Srbiji na koji se pozivaš ne tangira CG. Mani se zamjene teza.

    Ja lijepo objasnih da nije samo Begović nego evo pozamašan broj advokata, neki su čak i vrlo ugledni i poznati u društvu a na spisku dužnika poreza tj utajivača.

    Problem je veliš poreske... Lijepo. A to što im nisu prijavili račune, i pronalaze rupe u zakonima i razne malverzacije prave i zloupoterbe da im se ti računi ne bi takli slučajno to nije problem.
    Na kraju, utaja poreza je krivično djelo. Advokat pravi krivično djelo.

    Zamisli kolika guzica i bijendik treba da bude advokat da na isplatu od 500,000 eura da svoj privatni račun u ukrade državu za porez. To se prostim rječnikom zove lopov.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ajde nas prosvijetli, kako se to advokatura razlikuje od tipa doktora.
    A oni pružaju "besplatnu pravnu pomoć" a doktori samo mlate pare na kvarno.

    Za razliku od advokata, doktor koji drži do Hipokrata i zakletve bi ti život spasio bez pare i dinara, što se ne može za većinu advokata reć.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 281 of 543 FirstFirst ... 181231271277278279280281282283284285291331381 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •