Page 429 of 543 FirstFirst ... 329379419425426427428429430431432433439479529 ... LastLast
Results 10,701 to 10,725 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #10701
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    @SKOJ

    https://www.euractiv.com/section/enl...n-the-balkans/

    The ‘European way’ in the Balkans has led to an excessive waste of time in achieving the strategic goals of bringing the region into the Western structures, and consequently, the new US administration will now try to make up for it, writes Orhan Dragaš.

    Major personnel reset of the American diplomatic team in charge of the Balkans is underway......New ambassadors are arriving in Belgrade, Pristina, Sarajevo, and possibly in Podgorica, and they are being sent from Washington by the newly appointed “boss” for the Balkans at the State Department, Gabriel Escobar. These few people have more than a hundred years of joint experience in the Balkans.We should not say that America is “returning to the Balkans”, not only because the wording is worn out, but also because it is incorrect.If America had not really been in the region in recent years, Croatia would not have become a member of the EU, nor would the entire Western Balkans, except Serbia and BiH, be in NATO today.

    ....Leaving it to the European Union in the past, America tried to leave the “calming” in the post-conflict period in the Balkans to the master of “soft power”, who has the greatest interest in it.
    However, the European way led to an excessive waste of time, and consequently to the blurring of a goal that should have remained crystal clear until its final fulfilment, and that for the entire Balkans to be integrated into the EU and/or NATO, which is America’s long-standing undisguised interest.

    .....That is why Gabriel Escobar recently stated very openly that the United States (therefore not NATO) had various diplomatic and political mechanisms to oppose Russia’s influence (but also Serbia’s destructive actions) in Montenegro, mentioning individual sanctions and political isolation.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. #10702
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Šta sva ta priča znači?

    Amerika nije bez uticaja i interesa na Balkanu. Samo je, da ponovim, i manje zainteresovana i manje uticajna od EU.

    Najsmješniji je dio gdje Amerikanci nude šargarepu EU članstva kao nagradu. Kao da nad tim imaju ikakvu kontrolu. Samo još jedan dokaz da ne misle da ponude ništa svoje opipljivo, ni pare ni neki vojni angažman.

  3. #10703
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    A ko ima uši da sluša već dva puta je Eskobar ispravljao (bosanske) novinare koji su pričali o srpsko-ruskom uticaju u Crnoj Gori i objašnjavao im je da su to dva odvojena uticaja koji se po karakteru veoma razlikuju.

    Mene čak pomalo i brine ta njegova priča - srpski uticaj nije loša stvar a Srbíja je važan partner.

  4. #10704
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A ko ima uši da sluša već dva puta je Eskobar ispravljao (bosanske) novinare koji su pričali o srpsko-ruskom uticaju u Crnoj Gori i objašnjavao im je da su to dva odvojena uticaja koji se po karakteru veoma razlikuju.

    Mene čak pomalo i brine ta njegova priča - srpski uticaj nije loša stvar a Srbíja je važan partner.
    Ocigledno lupa covjek napamet.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  5. #10705
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pita se manje od Brisela svakako. Iz Brisela nemaj potrebe da dolaze da bi potvrdili svoj uticaj.

    Ljudi, ja ne vjerujem u kakvom svijetu bajki vi živite. EU nam daje 200-300 miliona pomoći tamo gdje Amerikanci daju 10, svaki zakon koji usvajamo ide prvo u Brisel na odobravanje, svaku državnu pomoć nekoj firmi mora prvo Brisel da odobri.

    Gledali ste premnogo holivudskih filmova u formativnom periodu života.
    pa, što će nam Vlada onda i što plaćamo ovoliko ministara, sekretara i pomoćnika zamjenika sekretara?
    She is only here to annoy herself!

  6. #10706
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Uopste ne znam sto se odusevljavate toliko USA uticajem. Mi smo se mozda izvukli, ali to ne znaci da ce nam biti dobro.
    Pazite sta zelite.
    Ukoliko npr lritisnu Vicica, nece njih mnogo zanimati kako se ponasa prema okolnim drzavama, ukoliko bude "njihov igrac".
    Njima je i Slobo bio faktor stabilnosti.
    Sjecate se price NATO kad udjemo, morace se Djukanovic povinovati demokratiji i pravdi, pa smo vidjeli kuda to ide. Bio jos gori nego prije.
    Nisu ovo 90te i zalosno je sto mislite da USA ima opet toliki uticaj. Da ga sad izgrade opet, trebace im nekoliko godina. A rezultat sigurno nece biti manji uticaj Vucica, kojem se nadate ili povratak DPS, cujes mene demokratizacija drustva.
    USA ne moze danas natjerati Holandjane da nas ne gledaju kao drumske razbojnike iz MadMax, a dace Vucicu slobodu da radi sta hoce, samo ako se poklopi sa njihovim interesima.
    Nema vise interesa da se unisti komunizam kao 90tih, tako da ce Vucic ostati da jase jos deceniju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #10707
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pita se manje od Brisela svakako. Iz Brisela nemaj potrebe da dolaze da bi potvrdili svoj uticaj.

    Ljudi, ja ne vjerujem u kakvom svijetu bajki vi živite. EU nam daje 200-300 miliona pomoći tamo gdje Amerikanci daju 10, svaki zakon koji usvajamo ide prvo u Brisel na odobravanje, svaku državnu pomoć nekoj firmi mora prvo Brisel da odobri.

    Gledali ste premnogo holivudskih filmova u formativnom periodu života.
    Ma biće da je do filmova. Nije nikako do toga što čovjek postroji pola ministara i potpredsjednika Vlade na klik da mu dođu u Washington DC. Maleni uticaj stvarno.
    Sigurno su ministri i potpredsjednik Vlade pošli tamo da ubiju dnevnice. No hamburger tamo skup jbg.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa, što će nam Vlada onda i što plaćamo ovoliko ministara, sekretara i pomoćnika zamjenika sekretara?
    Moraju se neđe trošiti pare poreskih obveznika. A država je skup projekat.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Uopste ne znam sto se odusevljavate toliko USA uticajem. Mi smo se mozda izvukli, ali to ne znaci da ce nam biti dobro.
    Pazite sta zelite.
    Ukoliko npr lritisnu Vicica, nece njih mnogo zanimati kako se ponasa prema okolnim drzavama, ukoliko bude "njihov igrac".
    Njima je i Slobo bio faktor stabilnosti.
    Sjecate se price NATO kad udjemo, morace se Djukanovic povinovati demokratiji i pravdi, pa smo vidjeli kuda to ide. Bio jos gori nego prije.
    Nisu ovo 90te i zalosno je sto mislite da USA ima opet toliki uticaj. Da ga sad izgrade opet, trebace im nekoliko godina. A rezultat sigurno nece biti manji uticaj Vucica, kojem se nadate ili povratak DPS, cujes mene demokratizacija drustva.
    USA ne moze danas natjerati Holandjane da nas ne gledaju kao drumske razbojnike iz MadMax, a dace Vucicu slobodu da radi sta hoce, samo ako se poklopi sa njihovim interesima.
    Nema vise interesa da se unisti komunizam kao 90tih, tako da ce Vucic ostati da jase jos deceniju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ma mi smo ionako nesposobni, obrni okreni. Odvojili se iz Jugoslavije da nam Beograd ne kroji sudbinu. I sad pokušavamo, ali smo nesposobni, da nam sudbinu kroji Brisel ili Washington.
    Suludni narod potpuno.

    Mada kad vidim da su Kristofera Hila poslali za ambasadora u BG, čovjeka koji je skoro pa organizovao bombardovanje 99, svašta se može desit.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #10708
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Meni je još veća iluzija ovo što ljudi misle da nam je nagrada članstvo u Eu.. Ne treba odustajati ali isto tako ne treba da se zadovoljavamo sa "vječiti kandidat".. Treba biti realan i iskoristiti i jedne i druge..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  9. #10709
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Vidim da su ođe neki citirali CDM, sad je kredibilan medij jel? Ako je tako:

    https://www.cdm.me/ekonomija/od-poce...z-2019-godine/

    U različitim vrstama hotela, odmarališta, pansiona, motela, turističkih naselja i hostela u Crnoj Gori tokom prvih devet mjeseci boravilo je 58,56 odsto turista i ostvareno je 63,79 odsto noćenja u odnosu na isti period rekordne 2019. godine, pišu Dnevne novine. Novi preliminarni podaci Uprave za statistiku Monstata konkretno pokazuju da su hotelijeri širom naše zemlje u pomenutom periodu registrovali 631.970 gostiju, te da je broj ostvarenih noćenja dostigao 2.671.794.Poređenja radi, od početka januara do kraja septembra 2019. godine broj turista u takozvanom kolektivnom smještaju bio je 1.079.186, dok je broj noćenja istovremeno bio 4.188.641.
    Mnogo manje turista negho što ministri izjaviše. E sad da vidimo koliko će prihoda od toga biti zvanično.

    Ministar Milatović reče ljetos, da turista van pansiona, dodatno na smještaj, troši 75€ dnevno. Matematika 4ti osnovne:
    Broj noćenja 2,671,794 se podijeli sa brojem gostiju 631,970 i dobijamo da je turista boravio u CG 4.22 dana.

    4.22 dana X 75€ dnevna potrošnja dobijamo da je za brijeme boravka turista trošio 317€.

    Ukupni prihodi od turizma broj turista 631,970 x trošak tokom boravka 317€ = 200,384,550€.

    Dakle ovoliko su osim smještaja turisti u CG ostavili 200 miliona a 500 miliona do 700 miliona, koliko smo imali prihoda od turizma po izjavama, je došlo iz smještaja.

    500,000,000 prihoda / 2,671,994 noćenja = 187€ je noćenje po gostu.

    Ovo je kad se porede zvanične brojke Monstata i izjave političara koje vjerovatno uzimaju u obzir i neprijavljene goste. Aritmetička vrijednost je osjetljiva na ekstremne vrijednosti iako ih nemamo nešto previše (ultra luksuzni hoteli) pa moramo sačekati stvarne brojke.

    Očigledno je da su se gađali brojakama, da ne kažemo istrčavali, vjerovatno i broj turista izjednačavali sa brojem prelaska preko granice pa imamo ove nerealne brojke.
    Srećom pa je Monstat sad oslobođen, pa da vidimo što ćemo dobiti na kraju. I slijepo vjeruju DPS statistici od milijardu erua prihoda 2019. Ali je lijepa za poređenje.

    Ehhh.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  11. #10710
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ispostavi se da je Medo bio u pravu za pojedine ministre
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #10711
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ma biće da je do filmova. Nije nikako do toga što čovjek postroji pola ministara i potpredsjednika Vlade na klik da mu dođu u Washington DC. Maleni uticaj stvarno.
    Sigurno su ministri i potpredsjednik Vlade pošli tamo da ubiju dnevnice. No hamburger tamo skup jbg.


    Moraju se neđe trošiti pare poreskih obveznika. A država je skup projekat.



    Ma mi smo ionako nesposobni, obrni okreni. Odvojili se iz Jugoslavije da nam Beograd ne kroji sudbinu. I sad pokušavamo, ali smo nesposobni, da nam sudbinu kroji Brisel ili Washington.
    Suludni narod potpuno.

    Mada kad vidim da su Kristofera Hila poslali za ambasadora u BG, čovjeka koji je skoro pa organizovao bombardovanje 99, svašta se može desit.
    Ne mora da znaci da moram da budem odusevljen. Eto im se niko na Kosovo ne mijesa, pa imamo meksiko u sred evrope. Mi nesto ko Kolumbija dodjemo.
    Evropljani koliko toliko traze nekakava demokratska pravila, USA i ne bas.
    A to da smo pod patronatom, pa jbga kad smo divljani.
    Najbolje da nam daju pare, a mi da ih lazinjamo i punimo dzepove.
    Preko milijardu su ulozili u infrastrukturu i razvoj, a mi smo pravili infrastrukturu do vikendica.
    Eto ti samo zadnji lrimjer razvoja malinarstva na sjeveru, dje su se pokupili DPS gradonacelnici i BS funkcioneri i uzeli milione da im se asfaltira put do vikendica.
    I sad nam se kriva jer su nas stavili pod protektorat.
    Niko nas ne tjera da ih slusamo. Nema para, nema ulaska u EU, pa mozemo sto god hocemo.
    Ali mi bi da oni sipaju pare, a mi da ih trosimo na sta nam padne na pamet, a sad protektorat.
    I sto su se kinezi i rusi rastrcali po jugoistocnoj evropi.
    A da ce amerikanci nesto mnogo promijeniti, posebno jer nemaju sta da ponude osim podrske autokratama koje ce da ih slijepo slusaju..... Pa nisam bas odusevljen zbog toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #10712
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ispostavi se da je Medo bio u pravu za pojedine ministre
    #medojesveupravu

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #10713
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vidim da su ođe neki citirali CDM, sad je kredibilan medij jel? Ako je tako:

    https://www.cdm.me/ekonomija/od-poce...z-2019-godine/



    Mnogo manje turista negho što ministri izjaviše. E sad da vidimo koliko će prihoda od toga biti zvanično.

    Ministar Milatović reče ljetos, da turista van pansiona, dodatno na smještaj, troši 75€ dnevno. Matematika 4ti osnovne:
    Broj noćenja 2,671,794 se podijeli sa brojem gostiju 631,970 i dobijamo da je turista boravio u CG 4.22 dana.

    4.22 dana X 75€ dnevna potrošnja dobijamo da je za brijeme boravka turista trošio 317€.

    Ukupni prihodi od turizma broj turista 631,970 x trošak tokom boravka 317€ = 200,384,550€.

    Dakle ovoliko su osim smještaja turisti u CG ostavili 200 miliona a 500 miliona do 700 miliona, koliko smo imali prihoda od turizma po izjavama, je došlo iz smještaja.

    500,000,000 prihoda / 2,671,994 noćenja = 187€ je noćenje po gostu.

    Ovo je kad se porede zvanične brojke Monstata i izjave političara koje vjerovatno uzimaju u obzir i neprijavljene goste. Aritmetička vrijednost je osjetljiva na ekstremne vrijednosti iako ih nemamo nešto previše (ultra luksuzni hoteli) pa moramo sačekati stvarne brojke.

    Očigledno je da su se gađali brojakama, da ne kažemo istrčavali, vjerovatno i broj turista izjednačavali sa brojem prelaska preko granice pa imamo ove nerealne brojke.
    Srećom pa je Monstat sad oslobođen, pa da vidimo što ćemo dobiti na kraju. I slijepo vjeruju DPS statistici od milijardu erua prihoda 2019. Ali je lijepa za poređenje.

    Ehhh.
    Ovaj dio si preskočio.....

    Podaci o boravku gostiju u privatnim jedinicama, kao i cjelokupni zbirni podaci za sve vidove smještaja objavljuju se krajem februara za cijelu prethodnu godinu, pa će potpuna zvanična statistika za sve mjesece 2021. godine biti tek tada poznata javnosti.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #10714
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    javnost vec zna da je sezona bila bruka dobra,samo je pitanje po cijih dzepova su pare

  16. #10715
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Faze DPS propagande.

    - neće sezona uspjeti

    - a jes došlo je puno ljudi ali svi paradajz jedu

    - istina, zaradilo se puno ali nas kuga pokosi zbog toga

    Vidim, sad se opet vraćamo na prvi korak priče.

    I to sve dolazi od ljudi koji su nam 2020. uništili sezonu do nivoa jedne petine onoga što je ostvaremo u Albaniji i Hrvatskoj.

  17. #10716
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Izvor nije kredibilni cdm već dnevne novine.

    Ne znam ko tamo jaše ali se po naslovima da lako zaključiti čiji su.

  18. #10717
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,625
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    stvarno ste izlizali tu frazu dps propaganda cim neko spomene i rijec kritike za sadasnju crkvenu,ne diramo vam boga i vjeru pobogu nego ministre,nije isto.to su sve celjad,nisu sveci

  19. #10718
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Druže puca mi za ovu vlast njihova vjerovanja, samo medijima čija je svrha postojanja da pljuju one koji nisu dps ne vjerujem sve da napišu da je danas četvrtak.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Dzi For This Useful Post:


  21. #10719
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ovaj dio si preskočio.....

    Podaci o boravku gostiju u privatnim jedinicama, kao i cjelokupni zbirni podaci za sve vidove smještaja objavljuju se krajem februara za cijelu prethodnu godinu, pa će potpuna zvanična statistika za sve mjesece 2021. godine biti tek tada poznata javnosti.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Znam ja to kimmi odlično. I ja i ti znamo to dobro. Zato i poredih na prvih 9 mjeseci.
    Ne znam samo što je trebalo ministru da izlijeće sa podacima i pričom o 75€ trošenja dnevno van sezone.
    Ustvari znam. Populizam. Pije priču kod ljudi to. Pio je DPSu godinama, pije i ovima.

    A matematiku 4 osnovne svi mogu da iskoriste i provjere 4 broja. Turista u prosjeku u CG za 4.2 dana boravka potrošio 1,100 eura. Ni da su svi u Porto Montenegroi Porto Novi noćili.
    Neozbiljno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #10720
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,306
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,941
    Thanked in
    1,910 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Izvor nije kredibilni cdm već dnevne novine.

    Ne znam ko tamo jaše ali se po naslovima da lako zaključiti čiji su.
    Monstatovi su podaci. Biće brzo dostupni pa da vidimo što su pisali istinu ili laž.

    Niti je 59% tačan podatak, niti je 75€ turista trošio dnevno van smještaja u CG.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #10721
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Monstatovi su podaci. Biće brzo dostupni pa da vidimo što su pisali istinu ili laž.

    Niti je 59% tačan podatak, niti je 75€ turista trošio dnevno van smještaja u CG.
    Ovo još rade poslušnici Radojevićke iz DPS-a.
    Sačekaj dok se skroz osvježi Monstat, tada će da nas krene.
    A ne ove zlice što u laž fataju poštene ministre.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  24. #10722
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Monstatovi su podaci. Biće brzo dostupni pa da vidimo što su pisali istinu ili laž.

    Niti je 59% tačan podatak, niti je 75€ turista trošio dnevno van smještaja u CG.
    Koliko su Monstat i/ili CBCG tvrdili da prosječno turista troši dnevno dok je bio vakat DPSa?

    A da, uvijek se uzimao podatak da prosječno turista troši 80€ dnevno i to nikome nije bilo sporno.

    Ako je u vrijeme DPSa trošio 80€ dnevno svake godine, zašto je sad sporno da se uzme da je trošio 75€ dnevno?

    A da, ako se uzme da je trošio mnogo manje, onda će ovi DPS magovi turizma izgledati mnogo bolje, jer će se samo upoređivati ukupne cifre.

    Ne kažem da je tebi to cilj, nego ovih što se igraju sa brojevima o potrošnji na dnevnom nivou, i tad i sad.


    P.S.

    Zašto kažeš van smještaja? Zašto smještaj ne ulazi u tih 75€?




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  25. #10723
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Koliko su Monstat i/ili CBCG tvrdili da prosječno turista troši dnevno dok je bio vakat DPSa?

    A da, uvijek se uzimao podatak da prosječno turista troši 80€ dnevno i to nikome nije bilo sporno.

    Ako je u vrijeme DPSa trošio 80€ dnevno svake godine, zašto je sad sporno da se uzme da je trošio 75€ dnevno?

    A da, ako se uzme da je trošio mnogo manje, onda će ovi DPS magovi turizma izgledati mnogo bolje, jer će se samo upoređivati ukupne cifre.

    Ne kažem da je tebi to cilj, nego ovih što se igraju sa brojevima o potrošnji na dnevnom nivou, i tad i sad.


    P.S.

    Zašto kažeš van smještaja? Zašto smještaj ne ulazi u tih 75€?




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Što se tiče vanpasionske potrošnje, pa analizi iz 2016 god. (za potrebe turističkog fakulteta, na čelu sa profesorom Rotkovićem) piše da turista prosječna u Crnoj Gori potroši 12 eura dnevno, dok u Hrvatskoj potroši 54 eura dnevno. Dakle, mi treba više od četri puta da opteretimo infrastrukturu da bi imali prihod kao Hrvatska. Pet godina nije mali period i moguće je da su se ove brojke promjenile.

    Što se tiče ovih 75 € izvor je Tviter nalog ministra Milatovića https://twitter.com/JakovMilatovic/s...tVKTCSd-A&s=19
    koji je interpretiran na razne načine.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  26. #10724
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Što se tiče vanpasionske potrošnje, pa analizi iz 2016 god. (za potrebe turističkog fakulteta, na čelu sa profesorom Rotkovićem) piše da turista prosječna u Crnoj Gori potroši 12 eura dnevno, dok u Hrvatskoj potroši 54 eura dnevno. Dakle, mi treba više od četri puta da opteretimo infrastrukturu da bi imali prihod kao Hrvatska. Pet godina nije mali period i moguće je da su se ove brojke promjenile.

    Što se tiče ovih 75 € izvor je Tviter nalog ministra Milatovića https://twitter.com/JakovMilatovic/s...tVKTCSd-A&s=19
    koji je interpretiran na razne načine.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    A za vrijeme DPSa se trošilo 80€ dnevno,
    na bazi kojih parametara?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #10725
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Udomi Vanja muža. Što ti je dobra ženidba.
    Aj nek je sa srećom u oba doma i kod šefa gradonačelnika Kovačevića

    https://www.vijesti.me/v/572894?utm_..._share_counter


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 429 of 543 FirstFirst ... 329379419425426427428429430431432433439479529 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •