Page 193 of 543 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203243293 ... LastLast
Results 4,801 to 4,825 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4801
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Moram se nakacit @Hell nije ti bas kontraprimjer najbolji.
    Razgovor DVIJE osobe vs zurka sa 100+ ljudi i privatnost obije stvari.
    Nisam niciji advokat, Demokrate sa nastavkom spanske serije samo pokazuju kakvi ce biti Vucici kad sami zajasu na vlast ko hoce da vidi naravno.
    Ali ovo bas bas nije isto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #4802
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Iznenadio bi se, ali sa nekoliko advokata sa kojima sam pricao, jeste.
    I sa njima sam se raspravljao. Nije oko ovog snimka, drugo je u pitanju, ali je situacija skoro pa ista. Gomila ljudi na proslavi.
    Broj ljudi ne utice na pravni okvir. Ni ovo dvoje niko nije tajno snimao. Cak nije problem ni Nikcevicka, koliko je problem Zivkovic. Izgubio je sliku koju su se svi trudili da prikazu. Advokat, bivsi predsjednik LSCG, antifasista i zabrinuti gradjanin....
    Zato je vriska da se ne lazemo.
    Oni se jednostavno nisu navikli da ovo moze da se desi. Zato pricaju opusteno u studiju televizije pred gomilom ljudi. Koliko prosle godine bi podobni inspektori nasli ko je, pa cekali da na red dodje podobni tuzilac, pa bi taj cekao da se na rotaciji pojavi podobni sudija. Nije da to nije radjeno deceniju unazad.
    Zato sad RTCG poteze krivicnu prijavu, a ne Zivkovic ili Nikcevicka. Jer se pokusava stvoriti privid da se institucija bori za zastitu prava. I da bi natjerali policiju da pokrene slucaj, da bi uplasili ostale. Ovo je bio operativni model pa bar 20 godina.
    Danas je malo teze da se neko posveti pravnoj akrobatici i da telefon proglasi posebnim uredjajem za prisluskivanje.
    Ali srecno.....
    Ps. Ja kapiram da je DPS narativ da izjednace pracenje od strane ANB sa ovim, ali mi nije jasno sta je vama cilj. Za 4 dana se nece pricati o ovome. Ili je poenta da se za pola godine kada pocne prica sa sudjrnja o nezakonitom pracenju i prisluskivanju kazete, evo i vi ste prisluskivali Mika i Tamaru

  4. #4803
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Mozda sam se ipak prevario - u prici sa drugarom - lik koji je snimio vidio se ipak fino pokrio - bio je dovoljno pametan da isjece video tako da se ne vidi sa koje radne stanice (pregledaca materijala, montaze ili rezije) je video snimljen, tako da je potragu prosirio na bilo koga ko ima pristup sotfveru (a ima ih dosta). Ono sto je prikazano nije snimano krijuci vec je kompletan materijal (ukljucujuci i materijal prije/poslije emisije) bio dostupan za svakog ko ima pristup (a ima ih dosta).
    Da ne sirim mnogo, ono sto jeinteresatnije je da je snimak zavrsio prvo kod jednog clana DF-a odakle se prosirio.
    Ako su lagali mene i ja lazem vas

    Ako nadju lika bice kaznjen, novcano/suspenzijom/otkazom ali sam siguran da ce Demokrate pronaci nacin da ga zaposle. A ono sto je bitnije - da li Nikcevicka ima pravo, na Jadnom servisu, da iznosi svoje misljenje o drugiom partijama/osobama ili kao profesionalni i nepristrasni (moze i nesvrstani za ljubitlje komunizma) novinartreba da svoje misljenje zadrzi za sebe.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #4804
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,907
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    FINANSIJSKI IZVJEŠTAJ POKAZUJE

    Skijalištima Crne Gore milioni iz budžeta za opstanak: Bez tih para, 2020. bi završili u minusu

    Državnom preduzeću prošle godine Vlada dala 1,18 miliona eura za održavanje poslovanja Agencija za zaštitu konkurencije ispituje državnu pomoć iz ranijih godina, a zabranila je dalju pomoć do okončanja postupka

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...rsili-u-minusu

    Sve drzavno su koristili da peljese, samo sipaj, ima dzepova dje ce da se prelije...


  6. #4805
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,120
    Thanks Thanks Given 
    1,310
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    148 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/541859

    Da li je moguce jbt da neko ovako razmislja u usranoj 2021. Godini, abortusi dok se ne dobije musko dijete, alooo, kakav balvan jebeni, uvati me nervoza od ovoga..
    A jos gore sto otali cute ko *****, niko da osudi ovaj idiotizam ...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  7. The Following User Says Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  8. #4806
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Mozda sam se ipak prevario - u prici sa drugarom - lik koji je snimio vidio se ipak fino pokrio - bio je dovoljno pametan da isjece video tako da se ne vidi sa koje radne stanice (pregledaca materijala, montaze ili rezije) je video snimljen, tako da je potragu prosirio na bilo koga ko ima pristup sotfveru (a ima ih dosta). Ono sto je prikazano nije snimano krijuci vec je kompletan materijal (ukljucujuci i materijal prije/poslije emisije) bio dostupan za svakog ko ima pristup (a ima ih dosta).
    Da ne sirim mnogo, ono sto jeinteresatnije je da je snimak zavrsio prvo kod jednog clana DF-a odakle se prosirio.
    Ako su lagali mene i ja lazem vas

    Ako nadju lika bice kaznjen, novcano/suspenzijom/otkazom ali sam siguran da ce Demokrate pronaci nacin da ga zaposle. A ono sto je bitnije - da li Nikcevicka ima pravo, na Jadnom servisu, da iznosi svoje misljenje o drugiom partijama/osobama ili kao profesionalni i nepristrasni (moze i nesvrstani za ljubitlje komunizma) novinartreba da svoje misljenje zadrzi za sebe.
    Samo bih dodao jednu stvar.

    "Teleskopija" je autorska emisija, politički talk show, a Nikčevićka nije u ulozi objektivnog novinara, već političkog komentatora. Takvi su i, recimo, Petar Komnenić i Darko Šuković.
    Svi znamo da oni itekako imaju svoje stavove i da se ne libe da ih iznose javno.
    In vino veritas

  9. #4807
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,907
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    https://www.vijesti.me/v/541859

    Da li je moguce jbt da neko ovako razmislja u usranoj 2021. Godini, abortusi dok se ne dobije musko dijete, alooo, kakav balvan jebeni, uvati me nervoza od ovoga..
    A jos gore sto otali cute ko *****, niko da osudi ovaj idiotizam ...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Zastidje od covjeka a i od ovih sto to podrzavaju, a da ne kazem za ove sto to i rade, toliko smo se srozali kao ljudi da ne mozemo vise... Zene su uvijek bile tretirane kao neke sluskinje, i jos treba ovakve stvari da se rade, pa dokle vise stoko...

  10. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  11. #4808
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Nema veze sa Crnom Gorom, no... śto bi rekao Lane Gutović, ne može da škodi


  12. #4809
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Samo bih dodao jednu stvar.

    "Teleskopija" je autorska emisija, politički talk show, a Nikčevićka nije u ulozi objektivnog novinara, već političkog komentatora. Takvi su i, recimo, Petar Komnenić i Darko Šuković.
    Svi znamo da oni itekako imaju svoje stavove i da se ne libe da ih iznose javno.
    RTCG se finansira od strane gradjana i kao takav treba da bude servis koji je namjenjen svim gradjanima, ne da naginje odredjenom dijelu populacije kao sto je sada slucaj. Urednici emisija i voditelji ne bi smjeli da favorizuju odredjenu stranu, kao sto to rade Sukovic i Nikcevicka. Pitanje je da li bi dobili vrijeme, prostor i emisiju da ne favorizuju odredjenu stranu, a opet imas slucajeve poput zene Dragana Soca koja ima svoju emisiju na RTCG.
    Komnenic takodje favorizuje odredjene likove, ali njega ne finansiramo ti i ja.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #4810
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    RTCG se finansira od strane gradjana i kao takav treba da bude servis koji je namjenjen svim gradjanima, ne da naginje odredjenom dijelu populacije kao sto je sada slucaj. Urednici emisija i voditelji ne bi smjeli da favorizuju odredjenu stranu, kao sto to rade Sukovic i Nikcevicka. Pitanje je da li bi dobili vrijeme, prostor i emisiju da ne favorizuju odredjenu stranu, a opet imas slucajeve poput zene Dragana Soca koja ima svoju emisiju na RTCG.
    Komnenic takodje favorizuje odredjene likove, ali njega ne finansiramo ti i ja.
    Suvišno je komentarisati Nikčevićku i tu armiju lezilebovića u RTCG . Biće zanimljivo saznati koliko košta patriotizam tih spodoba?

  14. #4811
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jedino sto je netacno rekao je da je ovo pravo svakog gradjanina. Abortus moze da bude samo pravo zene i tu muskarac ne smije apsolutno nista da se pita. A da li ce i zbog cega zena da iskoristi to pravo je njena licna stvar.
    To je to, ne mogu da shvatim "hajku" koja se digla, čak je čovjek dao lični moralni sud da je protiv toga ali da je to pravo (mislim da ovo sto je rekao svakog gradjanina više lapsus nego sto je implicirao da muškarac tu odlučuje).

    Da se razumijemo, bez ulaženja u priču "pro-choice", u postojećem sistemu, žena ne mora da pravda abortus bilo čime, tako da je ovaj Ivanović bukvalno samo konstatovao činjenice.
    Bez potpisa.

  15. #4812
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nema veze sa Crnom Gorom, no... śto bi rekao Lane Gutović, ne može da škodi

    Koji je ovo kralj ahahahaha

  16. #4813
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://m.cdm.me/politika/dps-kovace...ija-ostroskog/
    Ostavicu ovo samo ovdje. Ne cuh vam pravnu raspravu tada.
    Ali je simpaticno kako se SADA borite za prava na privatnost, i kako SADA forumasi drze stranu kad im odgovara.
    Jer to vi ne radite.
    Kratko za obojicu.
    Krsenje zakona od strane DPS i CDM ili ne?
    Teško je smisleno komentarisati nešto što je besmisleno. Razgovor udvoje i neka proslava s najmanje stotinu ljudi?!

    Uostalom, niko odje nije optužio Bečića za kršenje zakona. Njemu se može prebaciti samo zamajavanje javnosti glupostima. Otprilike nešto slično čime se bave CDM i DPS. Samo su teme različite.

  17. #4814
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Ono sto pokusavam da vam skrenem paznju je da nije razgovor u dvoje. Da su htjeli razgovor u dvoje, mogli su iskoristiti bilo koju kancelariju kojih ima u RTCG koliko volis.
    Cim si ti u studiju sa toncima, kamermanima, rasvjetom, sminkerima, frizerima, produkcijom...... Nema tu mnogo razlike od kafane. Vidim da se trudis da napravis razliku, ali je nema.
    Da li je snimak Krivokapica na slavi sa cetnickom dekoracijom i Kavajom privatan ili ne...
    Ima ovdje podrzavalaca DFa koliko volis, ali ni jedan nije plakao ovdje kako je to nezakonito ili da pokusava da nadje ko je snimio. Cak je u toj situaciji mnogo lakse.
    Moracete malo da se naviknete i ti i Tamara da "za prijatelje sve za neprijatelje zakon" vise ne funkcionise. Da pravna gimnastika koja se sprovodila zadnjih 10 godina je zavrsena stvar.
    Evo ce se imati prilika da vam se ta sirina i "pravna sigurnost" potvrdi. Nije da ovi novi nisu nista manje avetni po pitanju neprimjerenih izjava

  18. #4815
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    RTCG se finansira od strane gradjana i kao takav treba da bude servis koji je namjenjen svim gradjanima, ne da naginje odredjenom dijelu populacije kao sto je sada slucaj. Urednici emisija i voditelji ne bi smjeli da favorizuju odredjenu stranu, kao sto to rade Sukovic i Nikcevicka. Pitanje je da li bi dobili vrijeme, prostor i emisiju da ne favorizuju odredjenu stranu, a opet imas slucajeve poput zene Dragana Soca koja ima svoju emisiju na RTCG.
    Komnenic takodje favorizuje odredjene likove, ali njega ne finansiramo ti i ja.
    To o čemu ti pričaš ne postoji. Navedi mi jedan autorski, politički talk show koji, u nekoj mjeri, nije obojen stavovima urednika ili medija u kome radi. Takav tip formata je moguć jedino u debatama sa rigidno kontrolisanim uslovima i pravilima.
    Pa i BBC, koji je zlatni standard političkog novinarstva, je jasno pristrasan i naginje prema konzervativnoj opciji.

    Za javni servis je najbitnije da su sve strane što je moguće ravnopravnije zastupljene, da gledaoci mogu da čuju i vide i vlast i opoziciju. I naravno, da medij nije u funkciji propagandno-tabloidnih kampanja.
    In vino veritas

  19. #4816
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    To o čemu ti pričaš ne postoji. Navedi mi jedan autorski, politički talk show koji, u nekoj mjeri, nije obojen stavovima urednika ili medija u kome radi. Takav tip formata je moguć jedino u debatama sa rigidno kontrolisanim uslovima i pravilima.
    Pa i BBC, koji je zlatni standard političkog novinarstva, je jasno pristrasan i naginje prema konzervativnoj opciji.

    Za javni servis je najbitnije da su sve strane što je moguće ravnopravnije zastupljene, da gledaoci mogu da čuju i vide i vlast i opoziciju. I naravno, da medij nije u funkciji propagandno-tabloidnih kampanja.
    Pa zar nije upravo to slucaj u rtcg-u?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  20. #4817
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Iznenadio bi se, ali sa nekoliko advokata sa kojima sam pricao, jeste.
    I sa njima sam se raspravljao. Nije oko ovog snimka, drugo je u pitanju, ali je situacija skoro pa ista. Gomila ljudi na proslavi.
    Broj ljudi ne utice na pravni okvir. Ni ovo dvoje niko nije tajno snimao. Cak nije problem ni Nikcevicka, koliko je problem Zivkovic. Izgubio je sliku koju su se svi trudili da prikazu. Advokat, bivsi predsjednik LSCG, antifasista i zabrinuti gradjanin....
    Zato je vriska da se ne lazemo.
    Oni se jednostavno nisu navikli da ovo moze da se desi. Zato pricaju opusteno u studiju televizije pred gomilom ljudi. Koliko prosle godine bi podobni inspektori nasli ko je, pa cekali da na red dodje podobni tuzilac, pa bi taj cekao da se na rotaciji pojavi podobni sudija. Nije da to nije radjeno deceniju unazad.
    Zato sad RTCG poteze krivicnu prijavu, a ne Zivkovic ili Nikcevicka. Jer se pokusava stvoriti privid da se institucija bori za zastitu prava. I da bi natjerali policiju da pokrene slucaj, da bi uplasili ostale. Ovo je bio operativni model pa bar 20 godina.
    Danas je malo teze da se neko posveti pravnoj akrobatici i da telefon proglasi posebnim uredjajem za prisluskivanje.
    Ali srecno.....
    Ps. Ja kapiram da je DPS narativ da izjednace pracenje od strane ANB sa ovim, ali mi nije jasno sta je vama cilj. Za 4 dana se nece pricati o ovome. Ili je poenta da se za pola godine kada pocne prica sa sudjrnja o nezakonitom pracenju i prisluskivanju kazete, evo i vi ste prisluskivali Mika i Tamaru
    Dovatio si se par tema koje i ovaj slučaj sa snimcima ima, po meni tu si u pravu, svakako ga treba sagledati iz više uglova.

    Prije nego se dovatim svega toga odslušah nastavak španske serije đe Tamara i Miko peru onoga Pavićevića i nazivaju ga "malim đubretom". Vidim Demokrate ga štite, a ja bih svakako bio oprezan sa likom koji je prethodno bio u dvije stranke u dvije različite države i obije stranke su se slagumale sa dotičnim. Zamislio bih se kad se pojavi kod mene "što ga jeposlalo" u moju stranku, ako shvataš na što mislim . Al neka to Bečku na brigu.

    Napisah već Demokrate rade Miku i Tamari ono što je Roćen radio njihovom bivšem šefu Miliću, dok su oni bili SNP omladinci. Sjećam se tada gicanja njihove partije i povike na "udbaška podmetanja". Oni su izgleda unaprijedili Roćenove tekovine tako da se to sada radi na sopstvenim nalozima društvenih mreža čime denunciranje dobija na transparentnosti, a takođe se radi višekratno. Kao rezultat vidim samo da će ovime podići rejting navedenih persona kod "nacionalno tvrdih Crnogoraca", a od sebe odbiti one koji baš nisu najsrećniji da podrže političku opciju koja se bavi emitovanjem uradaka snimljenih bez saglasnosti aktera. Mada tako gadljivih je ostalo baš malo u ovo vrijeme infodemije od Severine, pa ćeraj dalje, preko Ivaniševića i Milića.

    Tu bi bila još jedna tačka. Uvijek se probija dno postepeno. Kao što se u kriminalu plaćeni ubica ne postaje tako šrto danas odlučiš da se time baviš već se u taj svijet uvlačiš postepeno, tako se postepeno uvlačiš i u svijet puštanja tuđih snimaka bez njihove saglasnosti. Sjećam se kad su Vijesti dale Ivaniševića u gaćama sa sve razgovorom. Tada je na Atlasu bila emisija đe je jedan stalni učesnik bio Neđo Rudović. On je tada kazao da su "razmišljali da li da puste, ali da je javni interes bio da se to pusti jer se događalo u Ivaniševićevoj kancelariji, čime je zloupotrijebljen državni prostor". Ništa tiraž, političar u gaće i sl... Važi... Of topic, zanimljivo da Neđo ide za ambasadora u Sloveniju, i da Đukanović nema ništa protiv da ga imenuje, ali to je već druga priča.

    Nakon ove serije Demokrata postaje potpuno legitimno da partije i formalno sakupljaju i objavljuju snimke bez saglasnosti aktera. I da se time imenom i prezimenom bavi predsjednik Skupštine. Baš je lijepo živjeti u takvoj zemlji. To je baš onako OK. Baš je dao lijep primjer građanima.

    Pravni momenat ćemo vidjeti. Mada ima smisla tvoja teza. Ako niko nije kriv za nelegalno puštanje razgovora, onda se otvara teren da niko nije kriv za nelegalno prisluškivanje. Moguće da se odigra na tu loptu. Samo onda neka se češe ko je pustio duha iz boce...

    P.S. Vidjeh snimak iz Trebinja. Izdržah dva minuta da gledam zlostavljanje ljudi. Da li ovo znači da svako ko je nezadovoljan presudom treba da uvati sudiju na javnom mjestu i da ga ponižava i to postavi na internet? Ili recimo da sjutra tako roditelji ponižavaju profesora koji im je đetetu dao jedinicu? Ajde onda ekstrem pošto se lako probija dno. Odraste vam ćerka i napuni 18 i onda dođe lik kojeg je iskulirala sa kamerom i krene da je maltretira na javnom mjestu i ponižava. I?

    Moguće da sam ja oldschool... Ali kad se pusti duh iz boce sa svim snimcima... Ovo je samo sledeći korak. Kad nemaš materijala za nekoga koji bi pustio bez njegovog znanja, onda ga isponižavaj i diži na net da zabavljaš ljude. Bravo mi.

    Radi mene mislite što oćete, ali negdje kad bude nevolja ili nastrada neko vama drag (nadam se javna ličnost, a ne blizak) sjetite se kako vam se dopadalo kad druge pishaju.

  21. #4818
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Moracete malo da se naviknete i ti i Tamara da "za prijatelje sve za neprijatelje zakon" vise ne funkcionise.................
    Zašto mene stavljaš u isti koš s Tamarom?

    Zašto pišeš ovakve bedastoće?

    Ili se izvini, ili me preskoči.

  22. #4819
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Izvinjavam se ako si pomislio da te trpam u isti vrijednosni stav sa Tamarom. To nisam.
    Ali imate slican pravni stav sa kojim se ne slazem i mislim da sam obrazlozio zasto. Slaganje sa jednim njenim stavom ne znavi da dijelite ostale vrijednosti.
    Ali ovaj dijelite. Za to se izvinjavati necu, jer poslije x snimaka, mi danas vodimo raspravu o pravu i pravdi. Malo kasno, jer daleko od toga da je prvi ili najozbiljniji. Samo je sad narusio sliku koja se pravi o osnivacu 21.maj. Nista vise....
    Ja i dalje imam isti stav o ovome. Iznosenje nekog stava u kafani ili studiu je klizav tereni.
    Evo kratak primjer. Sastanak novog UO sa menaderima EPCG. Prisustvuje 20 ljudi. Na vrhu stola dva clana borda razgovaraju sa CEO kako da namjeste milionski posao pajtasu. Svi cujemo sta pricaju. Ja snimim razgovor i pustim u novine.
    Treba li ili ne da odgovaram za to.
    Isto pitanje i za @Gagarin

  23. #4820
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Prijavljivanje (moguće) korupcije vs davanje mišljenja o određenoj ličnosti? Nije isto čini mi se ali vidim tvoju poentu..
    Što se mene tiče, nek se oni snimaju i neka svako malo po jedan snimak iskoči za tih par bodova u dnevnoj politici.. Samo kad za koju godinu budemo imali možda i gori sistem nego ovaj koji smo oborili na izborima..

    Slična je priča bila i kad su se objavljivali JMBG brojevi ljudi zaraženih koronom (prvi talas) pa se tada narušavanje prava na zaštitu ličnih podataka pravdalo 'vanrednim stanjem' 'epidemijom' itd itd dok niđe koncizno u ustavu ne stoji to što su mnogi graktali po forumu..

    Praštaj na ovaj upad, nadam se da sam pojasnio stav da me ne zanima paparaco lov zarad politike u odnosu kakav ćemo rijaliti od sistema napraviti ako se ovo zakonski ne reguliše..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #4821
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Izvinjavam se ako si pomislio da te trpam u isti vrijednosni stav sa Tamarom. To nisam.
    Ali imate slican pravni stav sa kojim se ne slazem i mislim da sam obrazlozio zasto. Slaganje sa jednim njenim stavom ne znavi da dijelite ostale vrijednosti.
    Ali ovaj dijelite. Za to se izvinjavati necu, jer poslije x snimaka, mi danas vodimo raspravu o pravu i pravdi. Malo kasno, jer daleko od toga da je prvi ili najozbiljniji. Samo je sad narusio sliku koja se pravi o osnivacu 21.maj. Nista vise....
    Ja i dalje imam isti stav o ovome. Iznosenje nekog stava u kafani ili studiu je klizav tereni.
    Evo kratak primjer. Sastanak novog UO sa menaderima EPCG. Prisustvuje 20 ljudi. Na vrhu stola dva clana borda razgovaraju sa CEO kako da namjeste milionski posao pajtasu. Svi cujemo sta pricaju. Ja snimim razgovor i pustim u novine.
    Treba li ili ne da odgovaram za to.
    Isto pitanje i za @Gagarin
    Isto odgovor poput Zedda. Nije svejedno snimanje potencijalne korupcije i olajavanja političara. Takođe, ne očekujem baš da su toliki idioti da o tome pričaju pred 20 ljudi. Mada, danak neiskustvu koji si pominjao .

    Svakako ove stvari jesu za diskusiju. Ako je ovo pravno OK gdje je granica kada postaje pravno problematično neovlašteno prisluškivanje i snimanje. Zakonski, etički... Da li onda za nelegalno slušanje u ANB možeš da digneš optužbu samo za nenamjensko korištenje opreme ANB?

    Stvari koje donosi razvoj tehnologije. Možda smo samo stari da se zbog ovoga sablažnjavamo. Možda je već Bečićevoj i Bogdanovićevoj generaciji etički sasvim OK puštati snimak razgovora ljudi koji si pribavio bez njihove saglasnosti. Ili sjutra neki drugi snimak. Ali, ima i ona "ko se mača laća..."

    Ako ćemo sagledavati stvari hladne glave, bez pristrasnosti za bilo koju stranu (usput, obije strane se tu fino voze na račun države), ovo je tema koja je baš za diskusiju.

    I kao što vidiš, posle nelegalnih snimaka kao sledeći korak sasvim je OK zlostavljanje ljudi u kafani, snimanje toga i dizanje ja jućub, na radost pučanstva. kakvi god da su ljudi. A eto, osuđenma u Spuž to ne smiješ da radiš, odma bi zavrištali o torturi. Pa ovdje da dumamo koji je sledeći korak u probijanju dna.

    Tvrdih sam ja stavova oko ovih snimaka. Imam djecu pa razmišljam u školu svi telefone... Gadno je meni svako puštanje bez saglasnosti... A evo primjeri iz vlasti gdje to javno objavljuju i uvode u mejnstrim. Mada, možda samo godine. Analogni čovjek koji se sjeća puštanja ploča i namotavanja hemijskom sažvakanih kaseta.

  25. #4822
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Pa zar nije upravo to slucaj u rtcg-u?
    Pravo da ti kažem, mimo sporta, sporadično gledam TV, da bi moje mišljenje moglo da bude relevantno.


    Na osnovu onoga što sam ispratio, mislim da su povici na RTCG žestoko preuveličani. Recimo, kada je bila afera Thompson u jutarnjem programu, morao sam da se uključim da vidim šta se to desilo. I onda, pogledam šemu tog dana, koja je apsolutno posvećena antifažizmu - išli su "Bitka na Sutjesci", "Most", prilog iz Moskve, prilozi o Ljubu Čupiću, sporni jutarnji program, koji je u potpunosti bio posvećen NOB-u itd. Dakle, programska šema koja je od jutra do mraka bila u funkciji proslave Dana pobjede, odnosno Dana Evrope.


    Dalje, znam da je sporan bio "Svjedok božje ljubavi" i, iako sam pristrasan, tom filmu nije bilo mjesto na RTCG. To jeste bila kampanja.


    Posle toga sam pratio izbornu noć i možda neku od debata i to je bilo prilično profesionalno. Iz portala vidim da je Abazović bio barem dva puta gost od izbora (čini mi se, oba puta je emisija bila "Dvogled"), juče slučajno uhvatih Miodraga Lekića u nekoj emisiji, prije njega možda nedjelju dana je bila Tamara Srzentić. Znam ranije da je ranije kod Šukovića gostovao svaki relevantni opozicioni političar (od Dobrila Dedejića, preko Andrije Mandića, Srđana Milića, do Alekse Bečića i Dritana Abazovića).


    Na RTCG-u je išla i emisija "Mehanizam", možda i najbolja istraživačka produkcija u Crnoj Gori, koja je otkrila mnoga nepočinstva, uglavnom ljudi iz tadašnje vlasti.


    Prije toga je bio "Robin Hood", koji je, po svojoj prirodi, koncipiran da "napada" vlast.



    Da rezimiram, koliko sam mogao da ispratim (priznajem, jako površno), vrata RTCG su otvorena za opoziciju i vlast (možda ne u razmjeri 50-50, ali dovoljno da se može čuti glas i jednih i drugih). Drugo, grešaka ima, tendenciozne politike ima, neprofesionalizma ima, nepotizma itekako... Ali da je RTCG baš neko teško zastiđe i politička igračka DPS-a, ne slažem se. Posebno imajući stanje medija u regionu. Na RTS-u, recimo, možeš da vidiš kako izgleda medijska kampanja protiv opozicije i koncept stranačke televizije.
    In vino veritas

  26. #4823
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...osnjaci-odlaze

    Akumuliralo im se kaže nezadovoljstvo

    Da su ušli u vlast,ne bi do toga došlo,prilično sam siguran,e sad ako se ostane bez funkcija akumuliraće se svašta nešto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  28. #4824
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Srbija je posebna prica, tamo je bas ocajna situacija po tom pitanju.
    A za rtcg dovoljno sto su dali emisiju Sukovicu i Tamari Nikcevic da ne dobiju prelaznu ocjenu.
    Bas u toj emisiji sa Miodragom Lekicem od prije neku noc, neprofesionalno i pristasno, zena je 20 puta ponovila neka pitanja o srpskom svetu, kao iz tudjih usta, stavljala mu u usta rijeci koje nije rekao itd. Definitvno su mnogo vise "partijsko glasilo" sad nego prije 5-6 godina od kad su i dosta tih emisija koje si pominjao.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  29. #4825
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Od ,,Špegelja" pa do danas se razni snimci koriste zarad nekih političkih poena. Recimo ,,Mašan" je snimljen u privatnoj kući

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

Page 193 of 543 FirstFirst ... 93143183189190191192193194195196197203243293 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •