Page 121 of 543 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131171221 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #3001
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    E kako je tebi banja u glavu, majke mi.
    Koji smo to mi?
    I gluposti su ti kad zvanicni gradonacelnik oce da prekraja granice, ali ti je zato realna prijetnja penalčina od Dajka koji se ne pita zGlavom.
    Bas si šampion.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #3002
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2021]

    Glupost, rekoh i zbog cega. Dajko je najmanji problem, problem su njegovi istomisljenici kojih ima masuuuuuuu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  3. #3003
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Bas vala. Nije mogla ta cijev da se prebaci do vojislavljevica pa da se tamo spoji, ili do krivog mosta pa da se ono prosiri na bulevar pa bi se i ona ulica mogla vratiti na prvobitnu namjenu.
    Ali ne, ajde da poperimo cijevi na pola, pa cemo to opravdati pjesackim mostom.
    Jeste bas je postavljanje samih cijevi vrijedno 2 miliona.
    Nego malo konstrukcije, malo betoniranja da drzi tu novu tezu konstrukciju, malo rasvjete, malo ukrasnih ploca....
    Nemoj, bas ne ulazi u raspravu oko planiranja grada ako nisi siguran u to sto pricas
    Pa nedje su morali da prebace kanalizaciju sa te strane Morace. A s obzirom da pada cijela kanalizacija na sadasnji kolektor onda je najlakse bilo da odatle presele na ovu stranu obale Morace prema Zabjelu.
    Zato su kod Amfore prekinuli prenos ispod krivog mosta i skrenuli kanalizaciju lijevo prema Dahni.

    O cijenama radova iskreno ne znam je li to previse ili premalo, cijeli projekat je svakako preskup, mada kad vidimo u BD koliko je to sve kostalo sa mahinacijama ovaj u PG ispada jeftin na prvi pogled.
    Dobro je sto se to knacno radi, jer sadasnji kapaciteti kolektora su 70,000 stanovnika a on je davno zreo za nadogradnju ili pravljenje novog. Tu je sreca sto ima jeftinih kredita i besplatnih fondova da se to radi a da je srece to bi bilo napravljeno evo 20 godina koliko traje prica sa obecanjima o novom kolektoru koju je Mugi prvi zapoceo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #3004
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Juče je sahranjen Princ Filip, vojvoda od Edinburga, uz strogo kontrolisanu ceremoniju koja je brojala tačno 30 najbližih ljudi.

    Uporedite to sa sahranama Amfilohija, Irineja, Atansija i ostalih "viđenijih" ljudi sličnog ranga kod nas i regionu i razlika u civilizacijskom nivou i praktičnoj manifestaciji vladavine prava će vam se sama otkriti.
    Last edited by johnny bravo; 18-04-21 at 19:32.
    In vino veritas

  5. #3005
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Vidis tu grijesite. Ne ide nova kanalizaciona infrastruktura sa zabjelske strane. Vec ide ispod novog bulevara kroz Gornju Goricu pa skrece zajedno sa krakom jugozapadne obilaznice.. Ulica 8 marta je isjecena samo od semafora do mosta.
    Cijevi za dahnu nikada nisu prosle lijevom obalom vec desnom.
    I mogao si da ih prebacis dje hoces.
    Na krivi most ili na vojislavljevica

  6. #3006
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ide dio kroz bulevar Gordnja - Donja Gorica ne ide sve sa te strane Morace.
    Kako ne ide Hell. Eno ti na youtube Bemaxa video snimci radova. Kroz dahnu ce do Botuna to da sprovedu.
    Pa krivi most je tako napravljen da bi kanalizaciju sa ove strane Morace prebacio do kolektora.
    Morao bi od kolektora do Vojislavljevica da pravi infrastrukturu opet da bi je vratio ovamo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #3007
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Dakle bio zam ubijedjen da cijela ide preko donje gorice jer su ono kopali 3 godine.
    Vidim i ja da ide preko dahne samo mi nejasno kuda kad ima milion kuca onuda. Laksa je trasa bila da se postave glavne cijevi ispod regionalnog puta....
    Ali dobro
    Last edited by Hell Raiser; 18-04-21 at 20:12.

  8. #3008
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Za RTCG glavni dogadjaj u drzavi nedjeljno autokomitasenje.

    Mislim meni je smetaju dokle god ne remete ostali narod, ali mi je simpa kako ih forsira javni servis.

  9. #3009
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

  10. #3010
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Nisu oni o nama zbog nas,no zbog kineza

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  11. #3011
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    "mortgaged itself "

    ao
    She is only here to annoy herself!

  12. #3012
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Oni ne znaju da je ok da se prodamo i kineskom svEtu, samo dok god nije srpski.

    Ovj autoput ce nam cukun unuci otplacivati. Ili oduzet imovini bivsoj vlasti i odatle namirit kineze. Ostalo bi nesto i za strika.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  13. #3013
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Autoput se nije mogao finansirati bez kredita ( pare od prodaje telekoma su nestale ) i posle dva neuspjela pokušaja da se od EU banaka dobije garancija pojavljuje se CRBC !!! Ugovor je bio potpuno ok dok se nije počelo sa naknadnim radovima a to je lokalno ugradjivanje ...
    deuscroix

  14. #3014
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ugovor je bio potpuno ok dok se nije počelo sa naknadnim radovima a to je lokalno ugradjivanje ...
    Pa, ovo se bas i ne moze reci, kad se i ne zna sta sve pise u njemu, zar ne?


  15. #3015
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Kinezima fino objasnit da dug ne možemo vrnut zbog njihovog petljanja sa virusima i šišmišima pa neka nam daju još malo toga grejs perioda
    She is only here to annoy herself!

  16. #3016
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Jesmo li uopste pokusali da s Kinezima pregovaramo o "reprogramiranju" kredita? Put kasni par godina...vjerovatno je pandemija jedan od razloga.

    Ako su pandemiju izazvali "kineski šišmiši", a put zbog tog kasni, postoji osnov da se proba napraviti novi dogovor s Kinezima. To bi trebalo ići prije traženja pomoći od EU.

    Ne znam i zašto bi išli đonom na Kineze. Ta zemlja je na putu da postane No.1. I jedan je od glavnih investitora u EU. Kinezi su preuzeli kontrolu nad nekim od vodecih kompmanija u EU, kao što su Volvo, Pirelli...{to je to toliko strašno i ako preuzmu luku Bar? Ako smo luku Bar nudili na prodaju Arapima, koliko je to s Arapima bolje nego da luku uzmu Kinezi?

  17. #3017
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Probah i ja sa CKB da pricam o reprogramu ko drzava sa kinezima pa su mi rekli to ti je sto ti je ili placaj ili izvrsitelj )
    A mutna su odje posla oko kine luke bar... Lako ono govedo(AV) moze kupiti Luku bar i Zeljeznicu od kineza za njih ta milijarda je nista .... a cak sto vise to moze uraditi i treca partija i njima "izdati".
    prednosti zeljeznice ce se maci sa budzeta i druga partija preuzima odrzavanje pruge, Luka Bar ionako zaradjuje sitno 20,30 miliona za 15 godina isplacuje dug
    Tako i da se izda Strancima na 15,20 godina za dug mozda i nije lose???
    plus uvaliti im teskog gubitasa zeljeznicu da je odrzavaju i maknuti sulja iz partije za nadzor pruga


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  18. #3018
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Probah i ja sa CKB da pricam o reprogramu ko drzava sa kinezima pa su mi rekli to ti je sto ti je ili placaj ili izvrsitelj )
    A mutna su odje posla oko kine luke bar... Lako ono govedo(AV) moze kupiti Luku bar i Zeljeznicu od kineza za njih ta milijarda je nista .... a cak sto vise to moze uraditi i treca partija i njima "izdati".
    prednosti zeljeznice ce se maci sa budzeta i druga partija preuzima odrzavanje pruge, Luka Bar ionako zaradjuje sitno 20,30 miliona za 15 godina isplacuje dug
    Tako i da se izda Strancima na 15,20 godina za dug mozda i nije lose???
    plus uvaliti im teskog gubitasa zeljeznicu da je odrzavaju i maknuti sulja iz partije za nadzor pruga


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Godisnji profit luke je manji od 1 mil. Od crnogorskih kompanija, mislim da je jedino KAP ozbiljni korisnik.

    Zeljeznicu bi Kinezima dzaba dao da je koriste. Barem bi to licilo na nesto.

  19. #3019
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Sa izvoznim mogućnostima Srbije, a to je nekih 13 ili 14 milijardi evra godišnje, kupovina luke je besmislena. Ukoliko se možda planira da Luka Bar bude centar gde će stizati brodovi sa robom iz sveta i za, recimo, Rumuniju, Bugarsku i Mađarsku, to bi onda bilo nešto drugo. Pogotovu sada u kontekstu izgradnje brze pruge od Beograda do Budimpešte. To bi onda imalo smisla.“

    Rece jedan analiticar


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  20. #3020
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Autoput se nije mogao finansirati bez kredita ( pare od prodaje telekoma su nestale ) i posle dva neuspjela pokušaja da se od EU banaka dobije garancija pojavljuje se CRBC !!! Ugovor je bio potpuno ok dok se nije počelo sa naknadnim radovima a to je lokalno ugradjivanje ...
    EU banke su htjele da finansiraju izgradnju autoputa, ali sa drugačijom dinamikom izgradnje (prioritet da bude obilaznica oko PG i dionica Đurmani - PG), no su ovi naši Smokovac - Mataševo proglasili prioritetnom dionicom, a to niko nije htio da finansira.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. #3021
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    EU banke su htjele da finansiraju izgradnju autoputa, ali sa drugačijom dinamikom izgradnje (prioritet da bude obilaznica oko PG i dionica Đurmani - PG), no su ovi naši Smokovac - Mataševo proglasili prioritetnom dionicom, a to niko nije htio da finansira.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Postoji razlog zasto preCednik Mile Cukanovic je izabrao kineze. Koliko se sjecam imali smo dobru ponudu od ERBD za brzu cestu za oko 250-300 miliona, koju je EU htjela da finansira. Ali to je bio cist posao, bez ugradjivanja i zajebancija.

    Zato treba postavit pitanje ko je pogurao deal sa kinezima, ko se i koliko ugradio u ovo, jer se neko dobro ugradio, pogledaj samo Bemax... znaci ovo je najveca pljacka CG u 21.vijeku, i neko ce morati dobro da odgovara, a znamo svi ko.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  23. #3022
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    "mortgaged itself "


    ao

    Kako cujem rijec hipoteka tako mi automatski skoci nivo stresa zivota mi.

  24. #3023
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Sa izvoznim mogućnostima Srbije, a to je nekih 13 ili 14 milijardi evra godišnje, kupovina luke je besmislena. Ukoliko se možda planira da Luka Bar bude centar gde će stizati brodovi sa robom iz sveta i za, recimo, Rumuniju, Bugarsku i Mađarsku, to bi onda bilo nešto drugo. Pogotovu sada u kontekstu izgradnje brze pruge od Beograda do Budimpešte. To bi onda imalo smisla.“

    Rece jedan analiticar


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Problem Luke Bar je što ima plitko more.
    Veliki prekookeanski brodovi koji dovoze kinesku robu, ne mogu da pristaju u Luku Bar.
    Takodje su za kontejnere sa kineskom robom problem i niski tuneli na željezničkoj trasi kroz Crnu Goru.

    Rekao bih da su Kinezi sa preuzimanjem Luke Pirej, završili najveći deo posla sa lukama na Novom Putu Svile kroz ovaj region.

    Ko god kupi Luku Bar, imao bi još mnogo ulaganja kako bi ta luka postala konkurentna u regionu. Produbljivanje morskog tla, rekonstrukcija pruge Beograd-Bar...To su velika ulaganja.

    Ja bih rekao da je to najveća prepreka prodaji Luke Bar.

    Ne razumem baš tu strepnju, uzeće nam je ovaj, uzeće nam je onaj...
    Last edited by Dača; 19-04-21 at 12:14.

  25. #3024
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Problem Luke Bar je što ima plitko more.
    Veliki prekookeanski brodovi koji dovoze kinesku robu, ne mogu da pristaju u Luku Bar.
    Takodje su za kontejnere sa kineskom robom problem i niski tuneli na željezničkoj trasi kroz Crnu Goru.

    Rekao bih da su Kinezi sa preuzimanjem Luke Pirej, završili najveći deo posla sa lukama na Novom Putu Svile kroz ovaj region.

    Ko god kupi Luku Bar, imao bi još mnogo ulaganja kako bi ta luka postala konkurentna u regionu. Produbljivanje morskog tla, rekonstrukcija pruge Beograd-Bar...To su velika ulaganja.

    Ja bih rekao da je to najveća prepreka prodaji Luke Bar.

    Ne razumem baš tu strepnju, uzeće nam je ovaj, uzeće nam je onaj...
    Ja sam baš juče čuo potpuno drugačije informacije od tvojih, da je gaz u Luki Bar 23 metra sto je više nego odlično, svega 2 metra treba da se produbi (uloži) da mogu da pristaju super panamax brodovi...

  26. #3025
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    nastavlja se praksa da ko god izrazi protest protiv DPSa je četnik ili negator Crne Gore
    Evo su i protest na Ljubovicu okarakterisali kao cetnicki. Zali mi se drug juce: "Brate, izgleda da sam postao ******." A on teski suverenista, krsten u CPC.. "Sto velis to, munjo??" "Evo smo, izgleda, svi mi koji smo protiv krcanja Ljubovica cetnici. Dosli neki penali da nas pljuju i vicu kako smo cetnici, kako cemo crkvu neku da gradimo, ne znam ni ja sto.."

    Ljuubooo, oko mojeee! Da te nema, stvarno bi te valjalo izmisliti!


Page 121 of 543 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131171221 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •