Page 241 of 543 FirstFirst ... 141191231237238239240241242243244245251291341 ... LastLast
Results 6,001 to 6,025 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #6001
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Veli Milan Knezevic da je ovo smisljeno protiv Vucica jer su izbori za predsjednika Srbije u aprilu 2022

    Jel moguce da su se ovoliko predali Vucicu i njegovom ludilu!? Ne znam koliko je i samom Vucicu ova histerija oportuna jer su probili sve granice besmisla u medijskom mraku Srbije da su poceli ljudi sve vise da se sprdaju. Slobodan Milosevic je izmislio demokratiju za ovu ekipu.

  2. #6002
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Veli Milan Knezevic da je ovo smisljeno protiv Vucica jer su izbori za predsjednika Srbije u aprilu 2022

    Jel moguce da su se ovoliko predali Vucicu i njegovom ludilu!? Ne znam koliko je i samom Vucicu ova histerija oportuna jer su probili sve granice besmisla u medijskom mraku Srbije da su poceli ljudi sve vise da se sprdaju. Slobodan Milosevic je izmislio demokratiju za ovu ekipu.
    Vulin, Đuka i Šešelj predlažu zabranu ulaska u Srbiju poslanicima koji su glasali za Rezoluciju, dok se AV obraća Srbima u CG.

    Onomad kad je izglasan Zakon o slobodi vjeroispovjesti i kad su priveli Joanikija stav im je bio "Ne smijemo da se miješamo u poslove druge države".

    A imaju i ovog Vacića, što diže ruku na skupu fašista u Italiji, al bi da se obračunava sa fašistima u Crnoj Gori.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. #6003
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,584
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,587
    Thanked in
    4,637 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Veli Milan Knezevic da je ovo smisljeno protiv Vucica jer su izbori za predsjednika Srbije u aprilu 2022

    Jel moguce da su se ovoliko predali Vucicu i njegovom ludilu!?
    ti ga proglasi potpredsjednikom vlade prije neki dan

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  5. #6004
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ma jok. Odakle ti to da rade zajedno. Kad im je Knezevic trazio veci udio u Beogradu na vodi, odjednom mu banka pere pare.
    Samo pratite pare.... I sve ce vam uvijek biti mnogo jasnije

  6. #6005
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Hvala na dijagnozi. Ako bi pažljivije pročitao uvidio bih da sam rekao kako podrškom Kovačeviću URA i Demokrate gube moralno pravo da ikome spočitavaju bilo kakav nacionalizam. Mada, političari i moralno pravo baš slabo idu u istu rečenicu.
    Uz to, podržavati pokret URA, koji podržava Kovačevića u Nikšiću, ne znači da indirektno podržavaš Kovačevića. Moguće, u nekom paralelno svemiru. No, jbg neki sekretarijat ili neko uhljebljenje su veći prioritet.
    Mada, ako Kovačević ne smeta podržavaocima URA i Demokrata, da se ja ne brkam.
    Ponoviću ti, vazda će biti prihvatljiviji nacionalistički DF koji je pod kontrolom i ne može da sprovede nijednu od svojih politika od nacionalističkog i lopovskog DPS-a koji apsolutno vlada Crnom Gorom.

    Kad se DPS oslabi do negdje 15%-20%, kad se pohapse glavni lopovi, onda možemo da pričamo.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  8. #6006
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ponoviću ti, vazda će biti prihvatljiviji nacionalistički DF koji je pod kontrolom i ne može da sprovede nijednu od svojih politika od nacionalističkog i lopovskog DPS-a koji apsolutno vlada Crnom Gorom.

    Kad se DPS oslabi do negdje 15%-20%, kad se pohapse glavni lopovi, onda možemo da pričamo.
    Da citiram jednog autora sa neta; "Imaju u svojim redovima jednu poslanicu koja je majstor generalizacije i koja bi zasigurno i za Treći rajh rekla - Pa dobro, to je bio njemački zbor u tom trenutku, oni su se borili protiv te trule Vajmarske Republike, pa…”

  9. #6007
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,829
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Df je veli pod kontrolom…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  10. #6008
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Zivio!
    Мала дигресија ал што вам је људи што пијете флаширану воду куку.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  11. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  12. #6009
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Мислим поред најјаче воде са чесме , што је ово што Edit ниђе не ради

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  13. #6010
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post

    Mozemo mi da se pravimo ludi..i da zanemarimo grobove nase na Metohiji. I to sto je Metohija crnogorska. Mozemo ako smo najgora sorta ljudi.

    Ja ne mogu da ljudima koji zbog neznanja gledaju sve crno ili bijelo..otvaram oci.. Vasa zaslijepljenost politickim spinovima tesko se ispravlja.
    Ovo mi je promaklo. Metohija crnogorska? Po kom osnovu? Balkanski ratovi?

    Otvori nam oči

  14. #6011
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,132
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    https://www.tiktok.com/@tijanathea/v...79453617505797

    Ljudi, ja nju obozavam!

    Kako je izgubila razum, tesko njoj.. nikad prezalit DPS...


  15. #6012
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,108
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Kakva prskalica, ovo je za žaljenje.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #6013
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Jes' da nije vise aktuelno ali mozda se nadje neko dokon da mi objasni sto je to bilo juce ispred hrama i ko su "bogosluznice" ili kako se vec zovu?
    Oko cega je bila frka i ko je bio na kojoj strani?
    Malo sam se iskljucio iz ovih politickih desavanja u poslednje vrijeme

  17. #6014
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ovo mi je promaklo. Metohija crnogorska? Po kom osnovu? Balkanski ratovi?

    Otvori nam oči

    Citiracu jedan dio iz knjige o Nemanjicima

    "...jer su i naši borovi i naši dvorovi i crkve i GROBOVI imanastiri najsvjetliji biljezi našeg naroda, jedini istinski graničnici naše domovine"

    A da ti ja oci ne otvaram nadji zašto mitropolit nas je egzarh svetog Peckog trona. Nadji sta to znaci prvo. To mi i na spomen ploči piše.

  18. #6015
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Мала дигресија ал што вам је људи што пијете флаширану воду куку.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Moram ti na ovo odgovorit.

    Na Stari je voda puna kamenca. Osjetio sam nekoliko puta da me žiga u predjelu bubrega. Doktor mi je rekao da pijem prolom dvije..tri nedelje.

  19. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  20. #6016
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,411
    Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    635
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    A isi znao da tom doktoru rođak prodaje prolom vodu.

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Čupatelj

  21. #6017
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Doca je prijatelj familije mi i hirurg je..kukovi..koljena..😁 Nisam išao kod specijaliste zbog toga.

  22. #6018
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Citiracu jedan dio iz knjige o Nemanjicima

    "...jer su i naši borovi i naši dvorovi i crkve i GROBOVI imanastiri najsvjetliji biljezi našeg naroda, jedini istinski graničnici naše domovine"

    A da ti ja oci ne otvaram nadji zašto mitropolit nas je egzarh svetog Peckog trona. Nadji sta to znaci prvo. To mi i na spomen ploči piše.
    Pušti ti Srednji vijek i knjige o Nemanjićima. I što nekome na spomen ploši piše. Nijesu spomen ploče katastri.

    Nego, koliko je Crnogoraca bilo u Metohiji prije 90-ih? Koliko je sada?

    "Čije ovce, toga i livada"

  23. #6019
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Citiracu jedan dio iz knjige o Nemanjicima

    "...jer su i naši borovi i naši dvorovi i crkve i GROBOVI imanastiri najsvjetliji biljezi našeg naroda, jedini istinski graničnici naše domovine"

    A da ti ja oci ne otvaram nadji zašto mitropolit nas je egzarh svetog Peckog trona. Nadji sta to znaci prvo. To mi i na spomen ploči piše.
    Koji grobovi nasi i koja Crnogorska Metohija i kakve veze titula egzarha ima sa svim tim veze? Jedino ako vjerujes u bajke o naseljavanju prostora Crne Gore poslije Kosovskog boja i slicno nego je od tada proslo skoro 650 godina pa ako cemo shodno tome mozda da razmislimo o ostalim svetim zemljama kojima su nam preci hodili.

  24. #6020
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Momci, živjeli. Nemam volje sa vama caskat o stvarima o kojima dosta površno razmišljate i vrlo malo znate.
    Tvrdim da svaka peta kuća u CG ima nekog svog čije su kosti tamo ostale. Možda sam previše rekao..mozda svaka treca..četvrta.

    Ako vi tvrditi drugačije, dobro.

  25. #6021
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Momci, živjeli. Nemam volje sa vama caskat o stvarima o kojima dosta površno razmišljate i vrlo malo znate.
    Tvrdim da svaka peta kuća u CG ima nekog svog čije su kosti tamo ostale. Možda sam previše rekao..mozda svaka treca..četvrta.

    Ako vi tvrditi drugačije, dobro.
    Cu povrsno i malo? Pa kad, prije 600 godina!? Tvrdis? Kako? Recimo ako vjerujes u bapske price na Kosovu su bila tri covjeka, tri junaka kakve svijet ne pamti a istorija jos manje i sva tri su dosla u Crnu Goru poslije boja. Dalje, ako pratimo nit price i logicki vezujemo stvari u Crnoj Gori nije bilo zive duse prije njihovog dolaska a od ta tri vuce porijeklo sva Crna Gora. To je tek jedna strana price jer kad prica uzme maha pa se krene o sabljama, junastvu i bojevima dodjemo i do tog tvog svaki treci stanovnik CG ima grobove predaka na Kosovu na kojem sad zivi neki narod koji je iz zemlje nikao jer jos nisu u cijelu pricu ubacili smisleno obrazlozenje odakle on tu a da se islo do kraja u aspiracijama kralja Aleksandra koji je htio da pokori maltene cijelu Albaniju vjerujem da bi prica dobila jos par zanimljivih legendi i konstatacija.

    Ono sto prigovarate drugima samo i na sebe primijenite. Ta mitomanija, proslosti i sminkanje te proslosti, legende, lazni mitovi... to su sve aveti koje ovaj region vuku ka dnu a nikako naprijed.

  26. #6022
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Momci, živjeli. Nemam volje sa vama caskat o stvarima o kojima dosta površno razmišljate i vrlo malo znate.
    Tvrdim da svaka peta kuća u CG ima nekog svog čije su kosti tamo ostale. Možda sam previše rekao..mozda svaka treca..četvrta.

    Ako vi tvrditi drugačije, dobro.
    Nemaš volje? Ili fali argumenata. Mislim, stvarno...pozivati se na Nemanjiće i spomen ploče. I grobove. Ko da tamo nema albanskih grobova. Ili se oni ne broje? Pred Bogom nijesu jednaki?

    Nažalost, ti si primjer što SPC može napraviti od, reklo bi se, normalnog čovjeka.

    Kad priča o naciji i čija je koja teritorija postane važnija od vjere u Boga.

    Kome ti budeš "otvorio oči", ima da nahebe. Na putu za Prizren. Tu ni "Prolom voda" ne pomaže

    Uzgred, i meni su rekli da je "Prolom voda" baš dobra

  27. #6023
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,132
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

  28. #6024
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Lažni mitovi, eto..samo to pročitam i dovoljno.
    Pogledajmo malo druge istorije, pročitamo sta je to mit..kako nastaje. Na čemu se temelji istorija naroda?
    Koliko je Crnogoraca u Srbiji? Koliko ih vuče korijene odavde?

    @Ostoja, ti već maliciozno nastupas. Pomalo i ulicarski, teško kad imam volje sa takvima caskat. Po tvojoj logici Svajcerska bi se dijelila i pripadala nekima, a Srbija bi dobila Cikago, a Tuzi i Ulcinj bi se pripojiti Albaniji..

    Nije to tema kojom se želim baviti, jer nit imam želju..nit namjeru da koga odje uvrijedi moje pisanje. Pa ću ovdje iskulirat svaku priču o Kosmetu. Miješam trebao ni na priču oko Siptara da ulazim i objasnjavam
    Ali nisam htio da ostavim to kao uvredu za naše Albance. koji su uvijek bili uz Crnogorce. Malisori su se borili sa nama protiv Turaka..za one koji ne znaju. I to su ljudi koji su dosta slični mentalitetom nama. Osjetio sam tu potrebu jer kumovi su mi. A vrlo dobro znam da odje ta priča oko Kosova i Siptara..ništa dobro ne donosi.

    Pa se izvinjavam.

  29. #6025
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Cu povrsno i malo? Pa kad, prije 600 godina!? Tvrdis? Kako? Recimo ako vjerujes u bapske price na Kosovu su bila tri covjeka, tri junaka kakve svijet ne pamti a istorija jos manje i sva tri su dosla u Crnu Goru poslije boja. Dalje, ako pratimo nit price i logicki vezujemo stvari u Crnoj Gori nije bilo zive duse prije njihovog dolaska a od ta tri vuce porijeklo sva Crna Gora. To je tek jedna strana price jer kad prica uzme maha pa se krene o sabljama, junastvu i bojevima dodjemo i do tog tvog svaki treci stanovnik CG ima grobove predaka na Kosovu na kojem sad zivi neki narod koji je iz zemlje nikao jer jos nisu u cijelu pricu ubacili smisleno obrazlozenje odakle on tu a da se islo do kraja u aspiracijama kralja Aleksandra koji je htio da pokori maltene cijelu Albaniju vjerujem da bi prica dobila jos par zanimljivih legendi i konstatacija.

    Ono sto prigovarate drugima samo i na sebe primijenite. Ta mitomanija, proslosti i sminkanje te proslosti, legende, lazni mitovi... to su sve aveti koje ovaj region vuku ka dnu a nikako naprijed.
    Kakvih crnih 600 godina?

    Naši ratni ciljevi u WWI su bili Skadar, Boka, Hercegovina i Dubrovnik. Kao država pobjednica mi smo trebali da dobijemo to, a Srbija Bosnu, Kosovo i dio MKD. Metohija je već bila naša.

    E sad, Aleksandar nam je dobro zavukao, obrisao nas ko gumicom, a moglo je biti drugačije mnogo, a i ne bi bilo zle krvi.

    Ali šbbkbb.... Nebitno

    EU se napravila između vjekovnih neprijatelja, a mi se na Balkanu stalno vraćamo u nekakve istorijske datume i raspravljamo o tome po vazdan.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 241 of 543 FirstFirst ... 141191231237238239240241242243244245251291341 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •