Page 59 of 543 FirstFirst ... 94955565758596061626369109159 ... LastLast
Results 1,451 to 1,475 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #1451
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pisali su kazne pa nikom ništa. samo ti teško da ukapiraš da dobar dio odgovornosti snose ljudi koji NAMJERNO ne poštuju mjere. mnogi jer su prosto glupi pa misle da virus ne postoji a neki jer neće jednostavno
    Nije bas da nikom nista, kad su pisali kazne znas kako se postovalo. Nikome nije pravo da plati par stotina eura pa ni tome sto ne vjeruje u istu.
    Problem je kao i vazda kod nas sto meni naplati kaznu a tebi kaze dje si brate sto činiš.
    I naravno da postoji i ta odgovornost ili ne odgovornost ljudi koji imaju koronu ali ne mogu kuci da sjede. Kora se kafa popiti ali nije to vecina
    Last edited by lepetanac; 25-02-21 at 15:52.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #1452
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kriva je prethodna vlast sto nije narucila vakcine. Srbija ih je narucila tada i ima ih. Mi ih nismo narucili i nemamo ih, taman kao i sve okolne zemlje koje nisu narucile. Sve je to kristalno jasno.

    Hrapovicu su cetiri mjeseca lezali nedogovoreni mailovi u inboxu.
    Kriv je Blazo Jovanovic jer je jos tada mogao naslutiti sta ce se desiti i na vrijeme nabaviti vakcine. Nezvanicno saznajem da je ministarka nasla dva pisma iz 56' koja niko nije otvorio a kamoli odgovorio gdje je bila ponuda iz Poljske za vakcine koje njima preteknu. Eeeej jos tada su pametni poljaci se spremali... a mi!? Vazda pleme. Kazu ministarka nema kad glavu da digne od odgovaranja na pisma koje niko nije citao evo 50 godina.

  3. #1453
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Hjoj aman zamalo se zarati zbog dojča.

    Šta je ovo braćo mila?

  4. #1454
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hjoj aman zamalo se zarati zbog dojča.

    Šta je ovo braćo mila?
    Tuški šerif - Apostoli 1:0




    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #1455
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Neko sumnjao...



    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  6. #1456
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hjoj aman zamalo se zarati zbog dojča.

    Šta je ovo braćo mila?
    Trazimo bilo koji razlog, samo da podignemo tenzije.
    Vlada je prvobitno pogrijesila sto je dirala kafice u tuzi, a i Gjeloshaj je u svom bezobraznom nacionalistickom stilu odgovorio, jer ne zna za bolje.

    Vlada je priznala i ispravila svoju gresku, sto im je na cast. A Gjeloshaj ostaje u svom nacionalistickom brlogu.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  8. #1457
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Од почетка сам био против затварање било каквог и код прошле владе и код ове, али ових гледам људе који у једном дану кукају што се не затвара, а када се нешто затвори кукају што се затвори. Е то је лицемјерно и злонамјерно по мом мишљењу.

    Видим да је АНБ прислушкивао пола државе, још доказ у којој смо диктатури живјели. Да се ни С. Кореја не постиди.
    А колико видим СДТ диже оптужницу, а прије дана објавили снимак који очигледно нелегално снимљен.

  9. #1458
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Kad je toliko odgovorna nova vecina, zasto je tek u decembru formirala vladu, predsjednik im je odma dao mandat da postave vladu. Preca im je bila medjusobna trgovina funkcijama od zivota gradjana. Vi je odje branite, a ministarku mengele zabolje dupe za vas, no ima i pravo kakvi ste.

  10. #1459
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Kad je toliko odgovorna nova vecina, zasto je tek u decembru formirala vladu, predsjednik im je odma dao mandat da postave vladu. Preca im je bila medjusobna trgovina funkcijama od zivota gradjana. Vi je odje branite, a ministarku mengele zabolje dupe za vas, no ima i pravo kakvi ste.
    Ona se vakcinisala prva sto bi se sjekirala
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #1460
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Da se nije vakcinisala, rekli bi "a sto se ona ne vakcinise no nam uvaljuju ko zna sta"
    🙄
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  13. #1461
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Од почетка сам био против затварање било каквог и код прошле владе и код ове, али ових гледам људе који у једном дану кукају што се не затвара, а када се нешто затвори кукају што се затвори. Е то је лицемјерно и злонамјерно по мом мишљењу.
    Upravo to, licemjerje i jeftino politikanstvo. Do danas kmečanje o nepoštovanju epidem. mjera i kafenisanju, a danas potpora pobunjenicima protiv istih mjera u Tuzima.

    Da se razumijemo, od starta nisam za zatvaranja i ograničenja no ako je to već krajnja opcija onda je pravedno da se provode na cijeloj teritoriji države.







    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #1462
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Од почетка сам био против затварање било каквог и код прошле владе и код ове, али ових гледам људе који у једном дану кукају што се не затвара, а када се нешто затвори кукају што се затвори. Е то је лицемјерно и злонамјерно по мом мишљењу.

    Видим да је АНБ прислушкивао пола државе, још доказ у којој смо диктатури живјели. Да се ни С. Кореја не постиди.
    А колико видим СДТ диже оптужницу, а прије дана објавили снимак који очигледно нелегално снимљен.
    Zatvarati ili ne, ovaj narod nista nije postovao osim ta zatvaranja.

    Ovo sto se tice prisluskivanja, imali su pravo, gotovo svi ti ljudi i ne kriju da tesko podnose volju gradjana sa referenduma, otvoreno izrazavaju nepostovanje drzave i njenih institucija, zagovaraju neke velikodrzavne projekte susjednih drzava, a na stetu Crne Gore, mandic je vise puta otvoreno prijetio gradjanskim ratom. Tako da je sigurno bilo prostora za preventivno prisluskivanje, ako ne i za nesto vise.

  15. #1463
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Da se nije vakcinisala, rekli bi "a sto se ona ne vakcinise no nam uvaljuju ko zna sta"
    ne valja ovima ođe ništa. danima plaču po društvenim mrežama kako je vlada nesposobna da nabavi vakcine, one dođu, žena se vakciniše idemo paljba što je to uradila. bolji je bio NKT, ovi novi ništa ne rade. ljudi zatvore kafane, ovi na pumpe i u druge gradove idu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  17. #1464
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ne valja ovima ođe ništa. danima plaču po društvenim mrežama kako je vlada nesposobna da nabavi vakcine, one dođu, žena se vakciniše idemo paljba što je to uradila. bolji je bio NKT, ovi novi ništa ne rade. ljudi zatvore kafane, ovi na pumpe i u druge gradove idu
    Zbog toga sto smo ovakvi kakvi jesmo, nama samo pomaze masovna vakcinacija, sto bi trebalo da zaustavi lokalnu transmisiju.

    Evo je ministarka najavila da bi u narednim mjesecima trebalo da se vakcinise 300 000 ljudi. Ako to uspijemo da uradimo do ljeta, ili do jeseni najkasnije, mi smo na konja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #1465
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Imajući u vidu da popriličan procenat ljudi i dalje misli da je korona prevara, da i vakcine koje su se dosad koristile izazivaju bolesti a da ne liječe, da je vakcinacija dobrovoljna i da takve ljude niko ne može naćerati da se vakcinišu, bilo je i poželjno da ministarka primi vakcinu kako bi bila primjer drugima. Da niko ne može da kaže kako ih neko ćera da prime vakcinu a ti koji ćeraju sami neće da je prime. Tako stvari funkcionišu kod rulje i zbog prirode rulje je ministarka i zaslužila žestoke kritike kad je omogućila onu katastrofu od nesmetane šetnje kroz pulmološko odjeljenje i na gomilu poslije Amfilohijeve smrti. Isto kao što je i tada narod pratio njen primjer, doduše ne samo njen, dako ga i sad isprate. Pod uslovom da budemo imali dovoljno vakcina.

  19. #1466
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...enih-nece-biti

    ovo je nerealno. momentalno bi mi otkaz dobile osobe koje su ovo napravile
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #1467
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zbog toga sto smo ovakvi kakvi jesmo, nama samo pomaze masovna vakcinacija, sto bi trebalo da zaustavi lokalnu transmisiju.

    Evo je ministarka najavila da bi u narednim mjesecima trebalo da se vakcinise 300 000 ljudi. Ako to uspijemo da uradimo do ljeta, ili do jeseni najkasnije, mi smo na konja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Lako bih ja to rijesio. Ako nabavi pola miliona doza, 14 dana za vakcinaciju ko hoce. U toku od 14 dana se ukidaju sve mjere, ko hoce neka se imunizuje.
    Ko nece, neka se snalazi. Najbolje da svi cekamo da se obale cifre jer nece biti 15% ljudi voljnih da se vakcinisu

  21. #1468
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Lako bih ja to rijesio. Ako nabavi pola miliona doza, 14 dana za vakcinaciju ko hoce. U toku od 14 dana se ukidaju sve mjere, ko hoce neka se imunizuje.
    Ko nece, neka se snalazi. Najbolje da svi cekamo da se obale cifre jer nece biti 15% ljudi voljnih da se vakcinisu
    Vakcina je civilizacijska tekovina i spasila je nebrojeno zivota al anti vaxeri i ostali strucnjaci imaju problem da shvate da svojim nevakcinisanjem ne ugrozavaju samo sebe vec i druge.

    Ovaj tvoj predlog je dobar ali sta da rade trudnice koje ne bi trebalo da se vakcinisu i onda ti koji nece da se vakcinisu svojim necinjenjem ugrozavaju druge koje bi hteli ali ne smeju zbog svog nekog stanja npr trudnoce

  22. #1469
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Vakcina je civilizacijska tekovina i spasila je nebrojeno zivota al anti vaxeri i ostali strucnjaci imaju problem da shvate da svojim nevakcinisanjem ne ugrozavaju samo sebe vec i druge.

    Ovaj tvoj predlog je dobar ali sta da rade trudnice koje ne bi trebalo da se vakcinisu i onda ti koji nece da se vakcinisu svojim necinjenjem ugrozavaju druge koje bi hteli ali ne smeju zbog svog nekog stanja npr trudnoce
    I dalje stojim iza te tvrdnje.
    Ne postoje nikakvi relevantni podaci o stetnom uticaju vakcina na trudnice. Svi preporucuju razgovor sa ljekarom i da ljekar koji prati da preporuku.
    Za sada nema previše podataka.

    „Testovi tokom trudnoće tek treba da se sprovedu za vakcine koje su odobrene za upotrebu, iako postoje umirujući podaci o njihovoj bezbednosti i veoma visokoj efikasnosti", kaže Karli Krubiner, članica stručnog osoblja sa Bermanovog instituta za bioetiku na Džons Hopkinsu.

    Ne postoje sugestije da injekcija poseduje bilo kakve rizike po trudnice ili dojilje, već naprosto još nisu urađene te studije
    Ja na to gledam kao i na odluku roditelja da ne vakcinisu djecu protiv boginja. Niko te ne tjera, ali ne kukaj poslije ako se dijete zarazi i nesto mu se ne daj boze desi.
    Vakcinacija nije obavezna, isto kao sto ja nisam obavezan da sjedim kuci vakcinisan, zbog velike vecine koja nece

  23. #1470
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Odlicna i smirena reakcija premijera. Pristojno je odbio da se valja u blatu sa onim folirantom.

  24. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  25. #1471
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hajde smireno. Andrijevica i Berane liče na neku fašističku distopijsku Srbiju. Ja kad sam pričao da će ovi dovest do stvaranja federacije i rs u CG...
    Srbiji nisu bitni Vasojevici, samo more


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  26. #1472
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    I dalje stojim iza te tvrdnje.
    Ne postoje nikakvi relevantni podaci o stetnom uticaju vakcina na trudnice. Svi preporucuju razgovor sa ljekarom i da ljekar koji prati da preporuku.

    Ja na to gledam kao i na odluku roditelja da ne vakcinisu djecu protiv boginja. Niko te ne tjera, ali ne kukaj poslije ako se dijete zarazi i nesto mu se ne daj boze desi.
    Vakcinacija nije obavezna, isto kao sto ja nisam obavezan da sjedim kuci vakcinisan, zbog velike vecine koja nece
    Ja primih Sinofarm pre jace od mesec dana, drugu vakcinu sam morao odloziti ali Boze zdravlja za par dana dako je primim..

    Tako da sam ja pogresna adresa, a moj primer si pogresno shvatio, dao sam primer trudnica, isto tako oboleli od nekih retkih ili malignih bolesti koje su u akutnoj fazi, alergicni...

    Smisao je bio da neko svojim inacenjem i pametovanjem svesno ugrozava nekog ko bi mozda dao sve da tu vakcinu primi ali ne sme iz ovog ili onog razloga.

    To je primer gde smo svi kao ljudi otisli... i solidarnost...

  27. #1473
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...lnog-policajca
    Svaka sličnost sa Krapovicem je slucajna
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  28. #1474
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Lako bih ja to rijesio. Ako nabavi pola miliona doza, 14 dana za vakcinaciju ko hoce. U toku od 14 dana se ukidaju sve mjere, ko hoce neka se imunizuje.
    Ko nece, neka se snalazi. Najbolje da svi cekamo da se obale cifre jer nece biti 15% ljudi voljnih da se vakcinisu
    Pa jedino tako i mozemo. Da svi skocimo i to odradimo.

    Valjda se i proces vakcinisanja ubrza, jer prije nedelju dana primismo 2000 doza, a samo 700 vakcinisanih. Ovo mora mnogo brze da ide.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. #1475
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Pa jedino tako i mozemo. Da svi skocimo i to odradimo.

    Valjda se i proces vakcinisanja ubrza, jer prije nedelju dana primismo 2000 doza, a samo 700 vakcinisanih. Ovo mora mnogo brze da ide.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    DPS je kriv sto sporo ide, nije mail poslao
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 59 of 543 FirstFirst ... 94955565758596061626369109159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •