Page 208 of 543 FirstFirst ... 108158198204205206207208209210211212218258308 ... LastLast
Results 5,176 to 5,200 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #5176
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Opet si počeo sam sa sobom da pričaš Rodione? Nije ni čudo, treba preko noći prelistati sve twitter objave i sve portale u duhu domobranstva...
    Skoro 90 % tvitova postavljenih ovdje su od bivsih clanova foruma CDM koje ste odavde otjerali svojim "demokratskim" vokabularom jer ljudi nece da presipaju iz supljeg u prazno i da budu dio neke pljuvacine a veci dio od njih su i sadasnji forumasi koji zbog vas i ne ulaze na pdf Politika. Dakle, to je mali omaz nekadasnjem CDM forumu gdje se moglo normalno raspravljati.

  2. #5177
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kako ti je milo da pričaš o homofobiji prije četiri godine da ne bismo pričali o homofobiji jutrošnjoj

    CdM nije opskurni portal, već glavni DPS medij i perjanica građanske i evropske Crne Gore. Jedino, znaš, što šire homofobiju kad treba pljunuti političkog protivnika.

    Samo što ti ne možeš to preko usta da prevališ jer potpuno obara tvoju klasičnu priču da su došli divlji Srbi i otjerali pitome DPS graždaniste
    Procitah jos jednom tekst. Jedina kvalicija “iako pohvalno, krajnje neuobicajno za Crnu Goru”.
    Ne vidjeh homofobije na CDM.
    Na Aktuelno bjese za sve pare, kao nekad kod Becicevih tadasnjih i sadasnjih partnera.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  3. #5178
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Procitah jos jednom tekst. Jedina kvalicija “iako pohvalno, krajnje neuobicajno za Crnu Goru”.
    Ne vidjeh homofobije na CDM.
    Na Aktuelno bjese za sve pare, kao nekad kod Becicevih tadasnjih i sadasnjih partnera.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Potpuna slučajnost što je Aktuelno juče objavio o ženskom vozaču i ljubomori a danas CdM "hvali" Bečića što ima ženskog vozača.

    Pa tebi se puter u ustima ne bi otopio koliko si naivan i neiskvaren

  4. #5179
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Potpuna slučajnost što je Aktuelno juče objavio o ženskom vozaču i ljubomori a danas CdM "hvali" Bečića što ima ženskog vozača.

    Pa tebi se puter u ustima ne bi otopio koliko si naivan i neiskvaren
    Zaista ne vidim cemu teorije zavjere. Dobra i pohvalna stvar sa vozacicom, reporter CDM slikao i pustio sa svojim slikama. Cista i skroz korektna prica, cak i afirmativna za Becica.
    A ako to u ovom textu i u slikama vidis neke aluzije, onda je to do tebe, da ne idemo u detalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  5. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  6. #5180
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Mislim da je najveća glupost za naše novinarstvo bila dekriminalizacija klevete.. Baš ono kontra efekat, razni portali mogu da pišu svašta i da se vade na foru povjerljivosti izvora informacija..

    Medijski talog je dobio na volumenu..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  8. #5181
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Mislim da je najveća glupost za naše novinarstvo bila dekriminalizacija klevete.. Baš ono kontra efekat, razni portali mogu da pišu svašta i da se vade na foru povjerljivosti izvora informacija..

    Medijski talog je dobio na volumenu..
    I jeste i nije. Kad bi za neku klevetu placali mediji odstetu u vrijednosti od garsonjere pa do nekog petosobnog stana, kleveta bi mogla ostati dekriminalizovana.
    Nego kod nas su odstete po par hiljada a i tada mediji cvile.
    Takodje, trebalo bi da mediji budu upusani u registar da se zna ko je osnivac, urednik i svi oni koji treba da plate kad se zasere.
    I da za licencu bude neka bankarska garancija i garantni fond za odstete.
    Pa da vidis brale kako bi pazili sto pisu.
    Sa przunom samo da budu heroji.
    Ovako po dzepu, ti boli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. #5182
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Sta naprica to. Ne moze kleveta nikako da bude kriminalizovana, ali bas nikako. To vise niko bez vojne hunte i kompletne diktature nema.
    Nije to podlozno interpretaciji, nego nije kriminalno djelo. Najbolje da nam neki Katnic odmjerava Djukaniceve dusevne bolove.
    Kad vas covjek cuje, tacno mu bude zao sto nije tako. Da ste prosli sto su pojedini protivnici bivse vlasti prolazili, ne bi ovako olako davali ocjene. Vidim da ste postali ljubitelji pendrek demokratije za 30 godina, jer se nije sprovodila nad vama. Tacno da pozeli covjek da je uvedu, pa da vidite sta je progon zbog pisanja na socijalnim mrezama.
    A i to je li u hiljadama ili ne, to je do suda.
    Sud odlucuje kolika je finansijska kompenzacija. To sto ste se vi godinama nafali da bi visoke kazne unistile medije koji vam se ne svidjaju, pa placete za kriminalizacijom kletve.....
    Zanimljivo bi bilo gledati, jer ako placete kako ovakvo ponasanje ima granicu kao i vase strpljenje.... Sta bi onda radili

  10. #5183
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Eto u ime “Vi” da ti nesto reknem.
    U UK advokati prolaze kroz svaki pipaviji text da ocijene koliko se moze poginut.
    Za mnogo manje stvaro u odnosu ma neke sto su radjene ovdje mocni Rupert Mardok je zatvarao medije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  11. #5184
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Koji pipaviji tekst. One kada je prisluskivao telefone ili objavljivao privatne prepiske kao Katnic.
    Ne znam na sta tacno mislis.
    Njihovi mediji prolaze kroz pravne zavrzlame kada se dobije dokumentacija od zvizdaca. Da li je tacno, kolika steta nastaje ako nema dokaza.....
    Koliko je samo puta nazvao Dzonsona pijanom budalom, ne zelim ni da pominjem.
    Dje se prolazi kroz to. Tipa Patricija Poboric da racun koji je potpisala Zeljeznica CG a u ime promocije SD.
    Onda se ide da li je tacno, sta ako nije i kolika je steta.
    A ne Djukanovic potpise sinu zakon o MHE ili Ivanovic da majci kredit, a mediji to nazovu lopovlukom.
    Spinovao si i prije. Lose ti ovo ide. Malo se promijenio prirucnik od onog koji si ti citao

  12. #5185
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Gagarin je imao odlican start na forumu, nakon pocetne prozivke da je DPS bot, bio je merak citati njegova pisanja.
    I dalje je napadao vladu ali elegantije, sa argumentima, cak su i pale pohvale prilikom pisanja. Ali u zadnjih mjesec dana kvalitet pisanije je opao drasticno i Gagarin sve vise podsjeca na razocaranog SDP glasaca kojem je Dritan najveci problem ove zemlje.
    Cak i recenice koje si pisao vrcele se su se po raznim tvitovima i tviterima, doduse, onih pro SDPS glasaca i simpatizera.

    Kako je Becic sada aktuelniji, i ti pratis trendove Gagarine, i sada je Dritan skorz nebitan. Kvalitet pisanja je opao, kao da gubis nadu povratka fele koju simpatizujes ili podrzavas.

    Steta, bio si kul lik.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #5186
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Mediji su kontrolori društva, psi čuvari demokratije i ima još gomila fraza u kojima sami sebe lijepo nafale.
    Nego, dolazimo do one vječne mantre "a ko će kontrolisati kontrolore?" Koje je triki pitanje u gomili društvenih teorija i uopšte uređenja društva. Ne samo kada je riječ o medijima.
    Hoće li to za novinare obavljati neko njihovo samoregulatorno tijelo? Vidim odlično funkcioniše. Sud čitalaca? Lol, rofl, lmao...
    Imao sam neko lično iskustvo sastavljao tekst za jedan britanski medij. I začinim sa izjavama tadašnjih antikorupcijskih zvijezda. Stiže meni aber da da se to mora potkrepiti dokumentacijom.
    Eto tu je neka razlika. Takve se izjave objavljuju u našim medijima bez ikakvih problema i niko ne traže da se dostave i neki papiri.
    Sjetimo se npr Doma u Bijeloj, evo opet je aktuelan. Kada su svi mediji objavili kako su vaspitači seksualno zlostavljali djecu, prenoseći izjavu oca koji je par dana prije toga izašao iz zatvora. Ispostavi se da nema ništa od toga. I? Ko je snosio odgovornost? Zamislite kako je bilo nekim ljudima tamo na stubu srama. No zabolje novinare tuki za to. Zbog toga i rade za plate manje nego kasirka u Voli.
    Pitao sam urednika jednog medija zašto je davao te informacije, još kad je imao nezvanične informacije od istražitelja da nema ništa od toga. Odgovor je bio "davali su i drugi, morao sam".
    Ovdje dolazimo do ključne stvari kad je riječ medijima. Koja je posljedica ako naprave faul? U čemu se zasniva njihova odgovornost? Samoregulaciji? Sudu čitalaca? Ajde da se upozbiljimo.
    Odgovornosti ako nagrde nekoga jednostavno nema. I onda imamo medije takvi kakvi su. Kao i bilo ko drugi ko ima veliku moć i nula odgovornost, postane tiranin. Tako je i sa medijima koji nekažnjeno mogu da mažu narod katranom i perjem. Zbog toga im je i kvalitet takav kakav je. A biće i gori jer će, naravno, da većinu pokupuje Vučić. Za male pare, a ponovo preplaćeno, jer su svakako srozali vrijednost.
    Naravno, uz to su novinari zaštićeni kao bijeli međedi. Evo još da dobiju privilegije službenih lica. Naravno samo privilegije, ne i obaveze službenih lica.

  14. #5187
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Gagarin je imao odlican start na forumu, nakon pocetne prozivke da je DPS bot, bio je merak citati njegova pisanja.
    I dalje je napadao vladu ali elegantije, sa argumentima, cak su i pale pohvale prilikom pisanja. Ali u zadnjih mjesec dana kvalitet pisanije je opao drasticno i Gagarin sve vise podsjeca na razocaranog SDP glasaca kojem je Dritan najveci problem ove zemlje.
    Cak i recenice koje si pisao vrcele se su se po raznim tvitovima i tviterima, doduse, onih pro SDPS glasaca i simpatizera.

    Kako je Becic sada aktuelniji, i ti pratis trendove Gagarine, i sada je Dritan skorz nebitan. Kvalitet pisanja je opao, kao da gubis nadu povratka fele koju simpatizujes ili podrzavas.

    Steta, bio si kul lik.
    Kad si me ovako fer prozva, svaka čast, a i zaslužio si fer odgovor.

    Desilo mi se ono što bi sportski novinari rekli "utopio se u sivilo ekipe" kad neki dobar igrač loše odigra tekmu kao i cijeli tim. Obično se dešava da čovjek oscilira sa grupom u kojoj se nalazi. Moguće da mi je palo pisanje, bezočno se sprdam, baš "vozim u branik" što bi se reklo. Razlog? Vidim da drugi tako voze u branik pa te povuče u tom pravcu i bude ti merak.
    Eto reče ljudi me prozivali da sam bot. U međuvremenu sam stekao reputaciju na ovom forumu i umjesto bota postao neko ko se bavi spinovanjem. Spin doktor? Vauuuuu... Mislim da sam npr danas čašćen 2x takvom kvalifikacijom. Nažalost nisam spin doktor, jer da jesam to je nekih 5k+ mjesečno za ruke bez materijala. (Onaj Frontov Izraelac 30K mjesečno). Ali svakako se napreduje na forumu, a to je najvažnije.
    Ono što mi ostaje misterija jeste motivacija. Ako si bot ili ako spinuješ na jednom ovako realno nebitnom mjestu i to za trenutnu opoziciju, koji bi bio motiv? Preko DPS ću dobiti šta? Novo biciklo?
    Pogledaj npr dio forumaša koji baš intenzivno navija za novu vlast, protivnici iste niđe ne zovu botovima. A, mada nisam tada bio član Foruma, nisam baš siguran da je tako bilo kada su bile drugačije pozicije.
    Ostade mi tako misterija motiv moga kako botovanja tako i spinovanja koje je došlo kao zenit jednog forumskog bota. Ali ajde...
    Kada si već otvorio priču moga političkog opredjeljenja eto da ti kažem da sam od 2013 do danas na izborima uspio da glasam za sve političke opcije koje kod nas postoje. Čak i DF indirektno preko Lekića kao predsjedničkog kandidata. Bečića na lokalnima 2014. pa ćeraj dalje. Da, promašio sam Milaču i SD. Nisam baš toliki bolesnik. Kad idem na glasanje žena se vazda smije koliko ostajem u kabinu, kad joj kažem da tamo razmišljam šta da zaokružim.
    Pomninjao si moj viđenje političara. Što se Dritana tiče mislim da je ubitačna kombinacija neznanja, neiskustva i samopouzdanja. Takvi likovi mogu biti korisni idioti koji će ti napraviti ogromno štetu. Eto ničim izazvani krenusmo da se svadimo sa Kinom. Usput, što bi sa onom pomoći EU da se refinansira kineski kredit. Oće to... Dritan je, bojim se već solidno potrošen.
    Nakon onih idiotskih ekskurzija sa totemima, djeluje mi da se Bečić avizao. Ovo što radi malo je ljigavo za moj ukus, ali čovjek lagano ide na izgradnju DPS 2.0. Bilduje već prebildovani koalicioni kapacitet i skuplja prebjege bez ikakve promocije. Kad bih krenuo da se bavim politikom kladio bih se na njega.
    Ono što me realno najviše žulja u CG je uticaj crkve. Razlog. Eto čitao ponešto. Pa ne nađoh ni jedan slučaj da je nega vjerska institucija pogurala neko društvo naprijed. A solidno je znala da gura unazad ili da koči. Crkva svuda u svijetu prodaje socijalni konzervativizam, što je žvaka koja najbolje pali kod naroda.
    Uostalom imali su par hiljada godina da izuče zanat prodaje zagrobnog života. Otprilike isto što rade i političari, koji su za njih entry level.
    Đe se pitaju sveštenici slabo tu sreće ima. Mada možda griješim. Evo super je u Iranu, Avganistanu... Jes da malo narod bježi odatle i traži azil, ali to su finese.
    Zbog toga sam baš naježen na politički uticaj crkve i iluziju svakoga ko ima IQ veći od broja cipela i ko je pročitao nešto više od Pinokia da će se crkva sad ladno povući iz politike i uređivanja vlade i partija. I brutalno se sa time sprdam.
    Na kraju ovaj jadni narod je tako navidan da realno zaslužuje Momira i vječnu 1992/1993 ako se sjećaš toga perioda.
    Ali ovdje su samo više ogoljene stvari usljed našeg mentaliteta i nekulture. Slično je na većini zemaljskog šara. Naša nesreća je što živimo u okruženju najnaprednijeg dijela planete, pa mislimo da zaslužujemo što i oni. A ne zaslužujemo.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  16. #5188
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/svecano-otv...odan-skerovic/

    Ima li jedan dio grada da nije ispostovao? Jedna ulica da je nesredjena? Ima li jedan kvart da nema park? Kakva doktorica od gradonacelnika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  17. #5189
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Сјетио се да шминка град када су пукли на свим изборима. А колико има несређених улица причали би до сјутра.
    Hasta siempre!

  18. #5190
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/svecano-otv...odan-skerovic/

    Ima li jedan dio grada da nije ispostovao? Jedna ulica da je nesredjena? Ima li jedan kvart da nema park? Kakva doktorica od gradonacelnika.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Čak i konik ima park


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #5191
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kad si me ovako fer prozva, svaka čast, a i zaslužio si fer odgovor.

    Desilo mi se ono što bi sportski novinari rekli "utopio se u sivilo ekipe" kad neki dobar igrač loše odigra tekmu kao i cijeli tim. Obično se dešava da čovjek oscilira sa grupom u kojoj se nalazi. Moguće da mi je palo pisanje, bezočno se sprdam, baš "vozim u branik" što bi se reklo. Razlog? Vidim da drugi tako voze u branik pa te povuče u tom pravcu i bude ti merak.
    Eto reče ljudi me prozivali da sam bot. U međuvremenu sam stekao reputaciju na ovom forumu i umjesto bota postao neko ko se bavi spinovanjem. Spin doktor? Vauuuuu... Mislim da sam npr danas čašćen 2x takvom kvalifikacijom. Nažalost nisam spin doktor, jer da jesam to je nekih 5k+ mjesečno za ruke bez materijala. (Onaj Frontov Izraelac 30K mjesečno). Ali svakako se napreduje na forumu, a to je najvažnije.
    Ono što mi ostaje misterija jeste motivacija. Ako si bot ili ako spinuješ na jednom ovako realno nebitnom mjestu i to za trenutnu opoziciju, koji bi bio motiv? Preko DPS ću dobiti šta? Novo biciklo?
    Pogledaj npr dio forumaša koji baš intenzivno navija za novu vlast, protivnici iste niđe ne zovu botovima. A, mada nisam tada bio član Foruma, nisam baš siguran da je tako bilo kada su bile drugačije pozicije.
    Ostade mi tako misterija motiv moga kako botovanja tako i spinovanja koje je došlo kao zenit jednog forumskog bota. Ali ajde...
    Kada si već otvorio priču moga političkog opredjeljenja eto da ti kažem da sam od 2013 do danas na izborima uspio da glasam za sve političke opcije koje kod nas postoje. Čak i DF indirektno preko Lekića kao predsjedničkog kandidata. Bečića na lokalnima 2014. pa ćeraj dalje. Da, promašio sam Milaču i SD. Nisam baš toliki bolesnik. Kad idem na glasanje žena se vazda smije koliko ostajem u kabinu, kad joj kažem da tamo razmišljam šta da zaokružim.
    Pomninjao si moj viđenje političara. Što se Dritana tiče mislim da je ubitačna kombinacija neznanja, neiskustva i samopouzdanja. Takvi likovi mogu biti korisni idioti koji će ti napraviti ogromno štetu. Eto ničim izazvani krenusmo da se svadimo sa Kinom. Usput, što bi sa onom pomoći EU da se refinansira kineski kredit. Oće to... Dritan je, bojim se već solidno potrošen.
    Nakon onih idiotskih ekskurzija sa totemima, djeluje mi da se Bečić avizao. Ovo što radi malo je ljigavo za moj ukus, ali čovjek lagano ide na izgradnju DPS 2.0. Bilduje već prebildovani koalicioni kapacitet i skuplja prebjege bez ikakve promocije. Kad bih krenuo da se bavim politikom kladio bih se na njega.
    Ono što me realno najviše žulja u CG je uticaj crkve. Razlog. Eto čitao ponešto. Pa ne nađoh ni jedan slučaj da je nega vjerska institucija pogurala neko društvo naprijed. A solidno je znala da gura unazad ili da koči. Crkva svuda u svijetu prodaje socijalni konzervativizam, što je žvaka koja najbolje pali kod naroda.
    Uostalom imali su par hiljada godina da izuče zanat prodaje zagrobnog života. Otprilike isto što rade i političari, koji su za njih entry level.
    Đe se pitaju sveštenici slabo tu sreće ima. Mada možda griješim. Evo super je u Iranu, Avganistanu... Jes da malo narod bježi odatle i traži azil, ali to su finese.
    Zbog toga sam baš naježen na politički uticaj crkve i iluziju svakoga ko ima IQ veći od broja cipela i ko je pročitao nešto više od Pinokia da će se crkva sad ladno povući iz politike i uređivanja vlade i partija. I brutalno se sa time sprdam.
    Na kraju ovaj jadni narod je tako navidan da realno zaslužuje Momira i vječnu 1992/1993 ako se sjećaš toga perioda.
    Ali ovdje su samo više ogoljene stvari usljed našeg mentaliteta i nekulture. Slično je na većini zemaljskog šara. Naša nesreća je što živimo u okruženju najnaprednijeg dijela planete, pa mislimo da zaslužujemo što i oni. A ne zaslužujemo.
    Neka čoče, niko ti nije rekao baš da si spin doktor, da spinuješ da, al neki doktorat u tome nijesam vidio

    Evo ja danas jednom ti rekoh da spinuješ, jer jesi to činio, a pokazao sam ti šta sve može da se izvede kao zaključak primjenjujući tvoju logiku koju si pokušao da provučeš.

    Nego, da se ne vraćamo.

    Nek si ti nama na forumu. Već si tu nekoliko mjeseci i ne mislim da nismo dobili na kvalitetu diskusije sa svakim članom koji umije da napiše makar dvije složene rečenice.

    Volio bih i ja da je više ljudi sa nekim stavovima bliskim sadašnjoj opoziciji diskutuje na kulturan način ovdje. E sad, podržavati DPS narativ, a ne biti spreman da odgovoriš na pitanja o mnogo čemu što je DPS uradi ovoj državi je malo pretjerano. Ja znam da smeta, ali ebi ga, ovo su političke teme. Kad prihvate pojedini da je DPS debelo grešan za potkopavanje temelja ove države zbog podređivanja institucija partijskom interesu, i mnogo toga još, možemo da pričamo o šbbkbb i kako naprijed.

    Što se tiče načina vođenja polemike i "sivila" o kom pričaš, ima tu istine dosta.

    Volio bih da se ograniči pisanje na politici na način da postovi moraju imati makar tri rečenice, odnosno makar 100 - 150 karaktera.

    Ovaj dio foruma u principu nagrdiše komentari koji se svode na podjebbavanje druge strane nekim pokušajima peckanja i provociranja, a koji se svode na "a Milaš vam je bio super" i "osvježilo", znaš na što mislim. Ponašaju se ljudi ko da pišu komentare po portalima.

    Možda otvorit temu ćaskanje na političke teme, pa tamo sa pošalicama i podjebbavanjima do sjutra.

    Al dobro, kapiram da sam prezahtjevam, a da i ja ponekad podlegnem potrebi da pokupam da doskočim nekom kratkom poentom kako je ja vidim u datom momentu, pa smo svi tu neđe grešni.

    Prvo edit da se sredi, pa polako...










    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #5192
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Volio bih da se ograniči pisanje na politici na način da postovi moraju imati makar tri rečenice, odnosno makar 100 - 150 karaktera.
    Nemoj tako, evo ja onda prvi ne bih djavolju pisao.

    Mislim, onda bi - vecinom - ostali samo aktivisti da pisu.

    @Gagarin, jedan od najblizih clanova porodice ti je, ako sam dobro zapamtio, prominentni clan DPS-a. Eto neka za svrhu diskusije bude rodjeni brat. I ti si u poslednjih 7-8 godina na izborima zaokruzivao skoro sve opcije. Ne mislis da si time izdao rodjenog brata?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  23. #5193
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Neka čoče, niko ti nije rekao baš da si spin doktor, da spinuješ da, al neki doktorat u tome nijesam vidio

    Evo ja danas jednom ti rekoh da spinuješ, jer jesi to činio, a pokazao sam ti šta sve može da se izvede kao zaključak primjenjujući tvoju logiku koju si pokušao da provučeš.

    Nego, da se ne vraćamo.

    Nek si ti nama na forumu. Već si tu nekoliko mjeseci i ne mislim da nismo dobili na kvalitetu diskusije sa svakim članom koji umije da napiše makar dvije složene rečenice.

    Volio bih i ja da je više ljudi sa nekim stavovima bliskim sadašnjoj opoziciji diskutuje na kulturan način ovdje. E sad, podržavati DPS narativ, a ne biti spreman da odgovoriš na pitanja o mnogo čemu što je DPS uradi ovoj državi je malo pretjerano. Ja znam da smeta, ali ebi ga, ovo su političke teme. Kad prihvate pojedini da je DPS debelo grešan za potkopavanje temelja ove države zbog podređivanja institucija partijskom interesu, i mnogo toga još, možemo da pričamo o šbbkbb i kako naprijed.

    Što se tiče načina vođenja polemike i "sivila" o kom pričaš, ima tu istine dosta.

    Volio bih da se ograniči pisanje na politici na način da postovi moraju imati makar tri rečenice, odnosno makar 100 - 150 karaktera.

    Ovaj dio foruma u principu nagrdiše komentari koji se svode na podjebbavanje druge strane nekim pokušajima peckanja i provociranja, a koji se svode na "a Milaš vam je bio super" i "osvježilo", znaš na što mislim. Ponašaju se ljudi ko da pišu komentare po portalima.

    Možda otvorit temu ćaskanje na političke teme, pa tamo sa pošalicama i podjebbavanjima do sjutra.

    Al dobro, kapiram da sam prezahtjevam, a da i ja ponekad podlegnem potrebi da pokupam da doskočim nekom kratkom poentom kako je ja vidim u datom momentu, pa smo svi tu neđe grešni.

    Prvo edit da se sredi, pa polako...










    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Malo mi je ovo "ne biti spreman da odgovoriš šta je uradio DPS" kao ono, ajde malo se samobičuj. Šala naravno. Ako te već zanima šta mislim o posledicama vladavine DPS evo da ti objasnim.
    Na svom nestvarnom uticaju SPC treba da prije svega zahvali DPS-u. I to zato što je vladavina DPS kod jednog velikog procenta ljudi stvorila beznađe. A ima ona pjesma Džibonija "ako ubiješ mi nadu onda nema mista di ću se zaklonit". E pa to je radio DPS i to je posledica njegove vlasti. Znači takvo useravanje u društvo do levela beznađa. I tu je iskusno uskočila Crkva najbolji prodavac nade "since 0001 A.D" i preuzela svoje stado.
    To je ono što baš ubija. Beznađe. Nekada su ljudi odlazili vanka da zarade neku kintu, dovezu bijelu mečku u selo, oplode najbolju čobančicu i da postanu neke gazde kad se vrate i sagrade kuću sa gipsanim lavovima. Danas se ide da se više ne vrati, jer ljudi kapiraju da ovdje nema sreće ni u budućnosti. Doduše, to nije slučaj samo sa nama, nego eto i sa Hrvatskom koja je u EU. A da smo imali perspektivu, jesmo ka i po jedni.
    Posledice DPS, gomila loših, najgora je uništeni prostor, ostalo se da sanirati, ali takve stvari teško ili nikako. Jel imao dobrih strana. Is*****smo se 90-tih da jeftino prođemo u odnosu na druge i da se međusobno ne pokoljemo. Da se ne lažemo, da se neko pokušao izvući iz Slobovog zagrljaja početkom devedesetih instant bi bio zamijenjen ako ne nešto gore. I nezavisnost uz pomoć olovke, ni da smo Švedi. Nego...
    Jesu li u DPS-u bili neki loši ljudi, a u drugim partijama su neki dobri ljudi? Dovoljno smo odrasli da ne vjerujemo u takve stvari. Jedenostavno, sva nepočinstva su došla kroz tri decenije nesmjenjivosti gdje jednostavno sve prolazi bez posledica (svaka sličnost sa opisom medijske situacije od par postova iznad je namjerna). E, da. Decenijska nesmjenjivost generator jedne fascinantne negativne selekije. Ako bi postojeći "zatrajali" bilo bi slično (Carević).
    Ajde malo sadašnjosti&budućnosti. DPS onakav kakvoga smo znali je prosuto mlijeko. Šteta što se nije prepakovao već do sada, otpilio nekoliko likova, Majlo postao npr počasni. Da ima neki koalicioni kapacitet već bi bio u igri u ovom momentu. No, tamo izgleda još ima likova koji misle da će Milo iz šešira izvući rešenje i hop oni opet vlast. Što je realno kao biciklom na Mjesec.
    Mada, neka prepakivanja, možda i neki "zdravi DPS reunion" nisu isključeni. Jer je društvu potrebna neka stranka sa te strane sa koalicionim kapacitetom. URA jednostavno to ne može da pokupi. A ne bi bilo dobro da sve završi kod Demokrata. Što će i kako biti vidjećemo.
    Mada, URA bi imala šansu, ukoliko bi prije nekih izbora najavila da neće sa DF praviti kombinacije nakon izbora. Prelilo bi joj se baš dosta sa DPS (mladine) strane. Ali to nije realno ni kao neki eksperiment za lokalne nego se pravi sa Frontom đe se i ne mora (NK i HN).

  24. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  25. #5194
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Nemoj tako, evo ja onda prvi ne bih djavolju pisao.

    Mislim, onda bi - vecinom - ostali samo aktivisti da pisu.

    @Gagarin, jedan od najblizih clanova porodice ti je, ako sam dobro zapamtio, prominentni clan DPS-a. Eto neka za svrhu diskusije bude rodjeni brat. I ti si u poslednjih 7-8 godina na izborima zaokruzivao skoro sve opcije. Ne mislis da si time izdao rodjenog brata?
    Najbližih prijatelja... Ex prominentni. Otišao odatle krajem 1943. Malo si pobrkao.
    Vjerovao ili ne, izuzev žene, a i to što nam je dobro zezanje, nikoga iz porodice ne pitam za koga glasa. Majku dok je bila živa, oca, sestre, rođake... Niti mene neko pita.
    Svakako ne bih smatrao da je to izdaja da je riječ o meni. Svakako taj glas ne odlučuje.
    Usput, kad smo kod glasanja, ima paradoks glasanja. Važi i za CG a još više za zemlje sa 10 Mln+. Dakle, veći je čovjeku trošak gubljenje vremena na biralištu, nego ekonomski benefiti od političke opcije koju je glasao u slučaju da ista pobijedi podijeljeno sa brojem glasova, odnosno važnošću biračevog glasa.
    Konkretno... recimo glasa se za političku opciju koja dobija i njen program ti donosi benefite od 10.000. Pobijedila je sa 1.000.000 glasova. Dakle, tvoje glasanje je vrijedilo 1 cent, a ti si se iscimao za to .
    Gledajući na čovjeka samo kao na homo economicusa niko ne bi izlazio na glasanje. Ali, glasanje je nešto više od toga. To bar mi znamo sa našom izlaznošću

  26. #5195
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post

    Originally Posted by kimmi
    Volio bih da se ograniči pisanje na politici na način da postovi moraju imati makar tri rečenice, odnosno makar 100 - 150 karaktera.


    Nemoj tako, evo ja onda prvi ne bih djavolju pisao.

    Mislim, onda bi - vecinom - ostali samo aktivisti da pisu.
    Slažem se s Dejanom. Forumu fali remark sa svojim kratkim komentarima u koje mnogo stane. Gotovo kao aforizmi.

    Time dolazimo na ono klasišno pitanje da li je veličina bitna

    Ako si majstor...

  27. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  28. #5196
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Slažem se s Dejanom. Forumu fali remark sa svojim kratkim komentarima u koje mnogo stane. Gotovo kao aforizmi.

    Time dolazimo na ono klasišno pitanje da li je veličina bitna

    Ako si majstor...
    Slažem se.

    Da znaš da mi je pao @remark na pamet dok sam to kucao.

    No nema čoeka, ni da ujedamo.

    Mada i moderatori škripe. Nekad se znao red. Priča o crkvi na jednu stranu, priča o vladi na drugu, mediji, čak i DPS skakavci posebno.

    Sad svako piše o čemu oče, đe mu .l. ćef. Ni ja nisam izuzetak, jer se nastavlja priča tamo đe je počela. Čak je bilo i infrakcija za etiketiranja.

    Znam ja da za taj zaludni i neplaćeni posao, đe se samo zamjeraš ljudima, malo ko ima živaca i vremena.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. #5197
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ovaj, ne znam đe ovo da stavim.

    Užas.

    Eksplozije u fabrici Sloboda u Čačku, narod bježi.

    Portali spavaju još uvijek, Novosti objavile.

    https://www.novosti.rs/hronika/nesre...ije-foto-video

    Ja viđeh na tw

    https://twitter.com/savrsenadevojka/...063590913?s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. #5198
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://twitter.com/savrsenadevojka/...883892742?s=09

    Ovo je ljudi baš jezivo.

    Toksičan dim izlazi, narod se moli da zatvore prozore, a one koji su blizu da bježe.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. #5199
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Uzas.Ima snimaka na Youtube,ne djeluje toliko uzasno,mada je sve snimano iz velike daljine,kako je u blizini pitanje je.Svakako da bude sto manje zrtava..
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  32. #5200
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Ne moze coek ni pric da gasi ovo dok sve ne izgori bez da izgine..
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

Page 208 of 543 FirstFirst ... 108158198204205206207208209210211212218258308 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •