Page 74 of 543 FirstFirst ... 246470717273747576777884124174 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #1826
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Cekaj niko jos ne odgovori. Je li on kupio KAP ili nije. Ako je samo uvovor o menadmentu moze da se slika sto on moze da otpusti 600 radnika. Nije njegovo i ako mu se ne svidja, pa putuj igumane.
    A ko je firma njegova, kako drzava moze da bude odgovorna za otpremnine njegovih radnika.
    Nikako da se ovo odgovori
    Ovo su radnici kapa u stecaju koje je on pozajmio da ne bi ljudi sjedeli kuci ili ispred vlade i borili se za leb. Ovako rade kod njega primaju platu redovno, kolko sam upucen u njegove firme iz prica, potpuno je fer i korektan prema radnicima.
    E sad sto je moguce to sve tako uraditi i sto na primjer radnici nemaju kad se tako pozajme neke stvari kao ja mislim godisnji odmor ili slicno je kriv zakon o stecaju cini im se
    Podgorica Podgoricanima!

  2. #1827
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakve veze ima Maksim i što je poreza platio? I zove li ga ko lopovom i kriminalcem?

    Samo splačina prve kategorije može na provokacije da odgovori sa - zatvoriću firmu, napraviću sebi štetu, ali ću i vama 10 miliona štete napraviti za budžet.

    Budžet su pare svih nas. Samo pripejd patriota DPS tipa shvata državu kao nešto što mu valja dok je njegovo a što treba zapaliti čim više nisi na vlasti.
    Druze evo procitaj moj odgovor gore hell raiseru pa ce biti jasan.
    Naravno da moze ovo da radi i da ovo moze da bude njegov odgovor na pritiske vlasti na njegovo ime i firmu i sasvim je legitimno. Ovi radnici bi bili na grbaci drzave prije da ih nije on uzeo.
    Ja bih te molio opet, sam ti rekao, uzmi ponekad kad ulazis sa ljudima u diskusije i barem procitaj da znas sto pricas
    Podgorica Podgoricanima!

  3. #1828
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Ovo su radnici kapa u stecaju koje je on pozajmio da ne bi ljudi sjedeli kuci ili ispred vlade i borili se za leb. Ovako rade kod njega primaju platu redovno, kolko sam upucen u njegove firme iz prica, potpuno je fer i korektan prema radnicima.
    E sad sto je moguce to sve tako uraditi i sto na primjer radnici nemaju kad se tako pozajme neke stvari kao ja mislim godisnji odmor ili slicno je kriv zakon o stecaju cini im se
    Izvini kakav KAP u stecaju. On je koliko se sjecam kupio KAP od drzave. Platio drzavi dio para, ne sve, zalozio lijepu katu za kredit(bila prica o tome) i preuzeo fabriku.
    Kakav kap uniprom i kap u stecaju?
    Da nece biti da on nije dao zadnju ratu jer mu drzava nije predala firmu prema ugovoru, a izvlaci profit iz firme koja nije njegova.

  4. #1829
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Hell evo ti procitaj brate, i kolko su bolji uslovi radnicima postali za 6 godina https://mina.news/mina-business/ozbi...lenih-u-kap-u/

    Nije to kao sto ti mislis da je i kao sto se pokusava predstaviti u javnosti, jer odma ljudi uplicu politiku


    Da ti pojasnim KAP je u stecaju od 2013, i moze trajati taj postupak i 10 godina, uniprom je kupio imovinu, tako da stari kap sto je u stecaju je jos ziv dok se ne zavrsi stecajni postupak.


    Na početku stečaja plata je bila 470 EUR, bez bilo kakvih drugih prava, bolovanja radnika, slobodnog dana, u skladu sa zakonom. Postepeno smo poboljšavali uslove, a sada je prosječna zarada 800 EUR, a plaćaju se puni porezi i dopronosi. Samo desetak ljudi ima platu manju od 400 EUR”, naveo je Dožić.



    Glavni menadžer KAP-a Nebojša Dožić, kazao je da je jedini zaposleni u KAP-u.
    “Ne znam jeste li svjesni do čega smo doveli činjenjem ili nečinjenjem. Dolazimo do gašenja KAP-a”, rekao je Dožić.
    On je naveo da se u KAP-u ništa nije napravilo mimo zakona, niti je ičije pravo ugroženo.
    “Odnos Pejovića prema meni i svim radnicima malo je reći korektan, a uslovi u KAP-u su bolji nego u bilo kojoj kompaniji u Crnoj Gori”, kazao je Dožić.
    Prema njegovim riječima, Uniprom je kupio imovinu KAP-a u stečaju u zakonskom postupku, a poslodavac do danas nije ispunio obaveze, zbog čega stečaj još traje. Taj stečaj je najviše štete donio Unipromu.


    Ova zemlja bi se preporodila kad bi objektivno gledali stvari a ne sve kroz prizmu ovaj je dps a ovaj je srbin, patriota, komita itd
    Last edited by .Bole; 04-03-21 at 19:44.
    Podgorica Podgoricanima!

  5. #1830
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Hell evo ti procitaj brate, i kolko su bolji uslovi radnicima postali za 6 godina https://mina.news/mina-business/ozbi...lenih-u-kap-u/

    Nije to kao sto ti mislis da je i kao sto se pokusava predstaviti u javnosti, jer odma ljudi uplicu politiku


    Da ti pojasnim KAP je u stecaju od 2013, i moze trajati taj postupak i 10 godina, uniprom je kupio imovinu, tako da stari kap sto je u stecaju je jos ziv dok se ne zavrsi stecajni postupak.
    Sta sam to pogrijesio. Bez citanja pogodih semu
    Prema njegovim riječima, Uniprom je kupio imovinu KAP-a u stečaju u zakonskom postupku, a poslodavac do danas nije ispunio obaveze, zbog čega stečaj još traje. Taj stečaj je najviše štete donio Unipromu.
    Dakle Veselin Pejovic je vlasnik drzavne firme u stecaju iz koje izvlaci profit bez ikakvih obaveza prema radnicima ili prema eventualnom ekoloskom problemu koji napravi.
    I to traje 7 godina...... Dobro je to.... Pa da placa ne znam ni ja sta....

  6. #1831
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    A brate nije mogao covjek postati vlasnik drzavne firme kad je ona u stecaju nego je kupio imovinu od firme u stecaju, sto se cesto radi.
    Evo opet ovdje objasnjeno. https://sudovi.me/pscg/sadrzaj/0rrA

    Ovo poslodavac nije ispunio obaveze u stecaju , pretpostavljam da se misli na drzavu jer je ona poslodavac ili na ruse, ne sjecam se kako se zavrsilo to tacno. Kap je imao skoro 400 miliona gubitka tada
    Podgorica Podgoricanima!

  7. #1832
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,579
    Thanks Thanks Given 
    7,480
    Thanks Thanks Received 
    4,575
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Pričamo o Pejoviću koji je KAP kupio kreditom za koji je zalog bilo, pazite sad, zemljište tog istog KAP-a...?
    #fakenews

  8. #1833
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pričamo o Pejoviću koji je KAP kupio kreditom za koji je zalog bilo, pazite sad, zemljište tog istog KAP-a...?
    Da....
    Podgorica Podgoricanima!

  9. #1834
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    on ima uniprom i uniprom hoteli firmu.
    cula sam i ja rijeci hvale za to sto je on napravio godinama unazad od kapa, al meni i dalje nije jasno odakle tim firmama tolike pare.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #1835
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    A brate nije mogao covjek postati vlasnik drzavne firme kad je ona u stecaju nego je kupio imovinu od firme u stecaju, sto se cesto radi.
    Evo opet ovdje objasnjeno. https://sudovi.me/pscg/sadrzaj/0rrA

    Ovo poslodavac nije ispunio obaveze u stecaju , pretpostavljam da se misli na drzavu jer je ona poslodavac ili na ruse, ne sjecam se kako se zavrsilo to tacno. Kap je imao skoro 400 miliona gubitka tada
    Ok kapiram semu sad. Vlasnik je bila drzava. Prodata je imovina a ne firma, uz tehnicku saradnju upravljanja uniproma kapom dok se ne zavrsi sudjenje. Koje traje 7 godina. Drugim rijecima Uniprom ako pocne da propada posao moze da se izvuce sudski vrlo lako, tuzi drzavu za vracanje novca sa kamatom i ostavi ekolosku crnu tacku drzavi. Super.
    Mogu li ja da dobijem ovakve uslove.
    Kad smo kod radnika, plata je jedna stvar, ali ne mozes uzeti kredit niti nista jer nemas nikakva prava, ukljucujuci da ako se pobunis mogu da te posalju kuci, nema beneficiranih sati a radis u onom paklu, nema odmora, bolovanja.... Cega god....
    Ono sto je bitno da mu je data mogucnost da ako posao krene nizbrdo kaze dobro je to vratite mi pare i kamate za iste za 7 godina.
    Nije to bas najcistije kako ti mislis

  11. #1836
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    on ima uniprom i uniprom hoteli firmu.
    cula sam i ja rijeci hvale za to sto je on napravio godinama unazad od kapa, al meni i dalje nije jasno odakle tim firmama tolike pare.
    Evo ti rekose gore. Prodam ti firmu a pare dobijem tako sto zalozim tu firmu za kredit.

  12. #1837
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Ni ne mislim da je najcistije, pogotovo oko pada garancija pa one frke oko zaloga imovine koja tada nije bila njegova

    Nego sam objasnjavao totalno drugu stvar pogotovo SKOJu i ostalima koji se odma uvate politicke price.

    Potpuno bih razumio poslanike vlasti da su nagazile brkovica i slicne za neka prava radnika i slicno i poceli da ga vrijedjaju. Ali ako ovaj lik posluje dobro za drzavu kao sto pokazuju podaci, i ako su ovi radnici koji bi trebali biti na ulici bez icega, na poslu sa platama vecim prilicno nego sto su imali i da im se daje vise znacajno nego sto im sleduje po zakonu (od odmora, slobodnih dana itd), onda daj malo senzibilnije postupaj i objektivnije. Do kad cemo ici da pricama ovaj kriminalac, dpsovac, lopov itd.
    Podgorica Podgoricanima!

  13. #1838
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Druze evo procitaj moj odgovor gore hell raiseru pa ce biti jasan.
    Naravno da moze ovo da radi i da ovo moze da bude njegov odgovor na pritiske vlasti na njegovo ime i firmu i sasvim je legitimno. Ovi radnici bi bili na grbaci drzave prije da ih nije on uzeo.
    Ja bih te molio opet, sam ti rekao, uzmi ponekad kad ulazis sa ljudima u diskusije i barem procitaj da znas sto pricas
    Ja nisam rekao da je nelegitimno. Ja sam rekao da samo splačina od čovjeka može da kaže "vi ste me naljutili, sad ću da zatvorim firmu i napravim štetu budžetu od 10 miliona pa vi plaćajte".

    Budžet nije Maksimov ili Krivokapićev već pare svih nas. Ali Pekoviću Crna Gora očigledno više nije njegova država kad DPS padne sa vlasti pa mu namjerno pravljenje štete budžetu izgleda kao potpuno korektan potez.

  14. #1839
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Ni ne mislim da je najcistije, pogotovo oko pada garancija pa one frke oko zaloga imovine koja tada nije bila njegova

    Nego sam objasnjavao totalno drugu stvar pogotovo SKOJu i ostalima koji se odma uvate politicke price.

    Potpuno bih razumio poslanike vlasti da su nagazile brkovica i slicne za neka prava radnika i slicno i poceli da ga vrijedjaju. Ali ako ovaj lik posluje dobro za drzavu kao sto pokazuju podaci, i ako su ovi radnici koji bi trebali biti na ulici bez icega, na poslu sa platama vecim prilicno nego sto su imali i da im se daje vise znacajno nego sto im sleduje po zakonu (od odmora, slobodnih dana itd), onda daj malo senzibilnije postupaj i objektivnije. Do kad cemo ici da pricama ovaj kriminalac, dpsovac, lopov itd.
    Pa da, problem je za lopova reci da je lopov, za kriminalca da je kriminalac, neka cudna vremena dosla.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #1840
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Evo ti rekose gore. Prodam ti firmu a pare dobijem tako sto zalozim tu firmu za kredit.
    evo na nacisto prilog o kapu pa gledam i odbor direktora koji godinama u privatnim firmama primaju platu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  16. #1841
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Ni ne mislim da je najcistije, pogotovo oko pada garancija pa one frke oko zaloga imovine koja tada nije bila njegova

    Nego sam objasnjavao totalno drugu stvar pogotovo SKOJu i ostalima koji se odma uvate politicke price.

    Potpuno bih razumio poslanike vlasti da su nagazile brkovica i slicne za neka prava radnika i slicno i poceli da ga vrijedjaju. Ali ako ovaj lik posluje dobro za drzavu kao sto pokazuju podaci, i ako su ovi radnici koji bi trebali biti na ulici bez icega, na poslu sa platama vecim prilicno nego sto su imali i da im se daje vise znacajno nego sto im sleduje po zakonu (od odmora, slobodnih dana itd), onda daj malo senzibilnije postupaj i objektivnije. Do kad cemo ici da pricama ovaj kriminalac, dpsovac, lopov itd.
    Cek, evo sad rekose sta je problem sa radnicima. Da je prema zakonu o stecaju i radnicima u firmama u stecaju on za te radnike ne placa nista bez doprinose na teret zaposljenog.
    Dakle ljudi mogu da se slikaju za penzije. Za zdravstveno osiguranje takodje...
    Davao otkaze jer su odmore trazili....
    Pa nemojmo onda da pricamo o tome sta je uradio za radnike.
    Moj druze....sta daje vise nego sto im sleduje...
    Last edited by Hell Raiser; 04-03-21 at 20:35.

  17. #1842
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa da, problem je za lopova reci da je lopov, za kriminalca da je kriminalac, neka cudna vremena dosla.
    Za koje treba imati argumenta opet kazem. Ne moze maksim bez dana radnog staza da se silji po skupstini samo jer je vlast. Nismo valjda za to glasali, da bude sve isto, da se vlast buka bez ikakvog pokrica.

    @skoj ti izgleda opet nisi citao, nema Pejovic nikakve veze sa ovim 10 miliona, kriva je drzava tj prethodna vlast i prethodni vlasnici. To su otpremine radnike sto sleduju, neki su uzeli a dostina je ostala da radi kad su pozajmljeni Unipromu. Ako Uniprom odluci da odustane od pozajmice radnika, opet se lopta vraca drzavi da se bavi ovim radnicima. OVaj problem postoji od 2013-2014.


    Hell ja citam sto pise i sto sam ti slao pobogu. Takav je zakon da ih ne sleduje nista po rijecima menadzera koji je bio menadzer i u stecajni KAP, on tvrdi da su im uslovi i bolji nego sto je i zakonom odredjenom. Eno sam ti slao citate.
    Vidis da je tu kao i po svim tim firmama frka izmedju sindikatskih glavurdana i firme. Neka vidim predsjednica sindikata se zali na sve zivo, a zena dobila otkaz jer joj je po zakonu nastupila penzija itd. Ko zna sta se tu sve desava. Kakvih sindikatskih glavurdana i guzica ima, odavno im nista ne vjerujem.
    Last edited by .Bole; 04-03-21 at 20:39.
    Podgorica Podgoricanima!

  18. #1843
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Cek, evo sad rekose sta je problem sa radnicima. Da je prema zakonu o stecaju i radnicima u firmama u stecaju on za te radnike ne placa nista bez doprinose na teret zaposljenog.
    Dakle ljudi mogu da se slikaju za penzije. Za zdravstveno osiguranje takodje...
    Davao otkaze jer su odmore trazili....
    Pa nemojmo onda da pricamo o tome sta je uradio za radnike.
    Moj druze....
    On vjerovatno brine o radnicima koji su prijavljeni na uniprom, a ne na kap.
    voljela bih da vidim taj ugovor kojim se on obavezao za ovo sto ga terete.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #1844
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    On vjerovatno brine o radnicima koji su prijavljeni na uniprom, a ne na kap.
    voljela bih da vidim taj ugovor kojim se on obavezao za ovo sto ga terete.
    Uniprom kap ima samo jednog zaposljenog

  20. #1845
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    ...
    @skoj ti izgleda opet nisi citao, nema Pejovic nikakve veze sa ovim 10 miliona, kriva je drzava tj prethodna vlast i prethodni vlasnici. To su otpremine radnike sto sleduju, neki su uzeli a dostina je ostala da radi kad su pozajmljeni Unipromu. Ako Uniprom odluci da odustane od pozajmice radnika, opet se lopta vraca drzavi da se bavi ovim radnicima. OVaj problem postoji od 2013-2014.
    Ne pricam ko je kriv, po hiljaditi put. Jesi li slusao Pejovica danas? Naljutili ste me, ja sjutra gasim firmu, trpim stetu ali cete vi da platite 10 miliona iz budzeta.

    Samo splacina to moze da izjavi.

  21. #1846
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Uniprom kap ima samo jednog zaposljenog
    u 2018. Je imao 51, a u 2019. 52
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #1847
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    u 2018. Je imao 51, a u 2019. 52
    Glavni menadžer KAP-a Nebojša Dožić, kazao je da je jedini zaposleni u KAP-u.

    “Ne znam jeste li svjesni do čega smo doveli činjenjem ili nečinjenjem. Dolazimo do gašenja KAP-a”, rekao je Dožić.


    Ovo je vjerovatno Uniprom Metali koja upravlja KAP-om

  23. #1848
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne pricam ko je kriv, po hiljaditi put. Jesi li slusao Pejovica danas? Naljutili ste me, ja sjutra gasim firmu, trpim stetu ali cete vi da platite 10 miliona iz budzeta.

    Samo splacina to moze da izjavi.
    Njegovo pravo, zar mislis da su toliki biznismeni neki strasni dobrotvori otvorenog srca. Takvi ne postoje.
    Vec sam ti objasnio o cemu se radi, udarili su mu na firmu, doveli ga da ga diskredituju, sigurno mu salju inspekcije i svasta svaki dan, vrijedju.
    Njegovo pravo kako ce da se izbori sa tim pritiskom, on se odlucio za ovo. Na potezu je vlada sad.

    Ja samo diskutujem ovdje, apsolutno ne zauzimam niciju stranu. Nego treba sagledati u ovoj situaciji ozbiljno o cemu se radi. Valjda nam je svima u interesu da ovih 600 radnika ostane da radi i da mi nemamo 10 miliona troskova plus da KAP opstane i da imamo i dalje desetine, stotine miliona prihoda kroz druge nacine godisnje. A ne radi ego i politickih poena da se radi ovo, isto kao sto se radilo i prosloj deceniji
    Podgorica Podgoricanima!

  24. #1849
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Glavni menadžer KAP-a Nebojša Dožić, kazao je da je jedini zaposleni u KAP-u.

    “Ne znam jeste li svjesni do čega smo doveli činjenjem ili nečinjenjem. Dolazimo do gašenja KAP-a”, rekao je Dožić.
    Kombinat aluminijuma AD je u stecaju, Kap radi preko uniproma. Uniprom nigdje nije zaveden kao vlasnik kapa. A Dozic brine samo za svoju gyzicu.
    zato kazem, da mi je da vidim na papiru te dogovore. Kupio pogon kapa, unajmio, sto god, obaveze prema radnicima AD kapa.
    Last edited by goozica; 04-03-21 at 20:46.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  25. #1850
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Uniprom je imovinu KAP-a kupio za 28 miliona. Čim je uplatio prvu ratu od 2 i nešto miliona, omogućeno mu je da založi tu istu imovinu za kredit. Sve ostale rate je platio iz profita koji je KAP ostvario u periodu poslije isteka roka za uplatu kompletnog iznosa od 28 miliona tako da je efektivno svojih para dao samo tu prvu ratu. Odnosno, bilo mu je potrebno da ima samo tih dva i nešto miliona da bi obavio kupovinu od 28 miliona. Da li kasnije što je rađeno opravdava omogućavanje takve malverzacije neka kažu svi uključeni u proces i prodaje i kasnije poslovanja.

Page 74 of 543 FirstFirst ... 246470717273747576777884124174 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •