Page 22 of 543 FirstFirst ... 121819202122232425263272122522 ... LastLast
Results 526 to 550 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #526
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Izglasa se Zakon i pored najavljenih masovnih protesta.






    Prema Ustavu Crne Gore predsjednik ima pravo jednom da ne potpiše usvojene zakone i da ih vrati Skupštini na ponovno odlučivanje. Nakon ponovnog usvajanja istih zakona u Skupštini, predsjednik je prema Ustavu dužan da ih proglasi.



    Budite relaksirani.

  2. #527
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Potpisace ih, nema vise vrdanja... Jos da i ambasadore opozovu po prvobitnom planu i onda se vidi da je vrdanje samo vrdanje, da je odugovlacenje najgore sto moze da se desi.

    Cekaju se dalji potezi vlade i budzet...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  4. #528
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...na-pragu-krize

    Odluka novog predsjednika Budimira Šćepanovića saopštena je nakon rasprave u parlamentu, koju je otvorio predsjednik Skupštine Aleksa Bečić. On je rekao da je inicijativa US za izjašnjenje oročena na 15 dana, navodeći da je to nečuveno.
    Zakonom rok nije preciziran, već je to učinjeno Poslovnikom US u kome piše da on ne može biti kraći od 15 dana.


    “...Uvjeren sam da su različite sudije izvjestioci dali predloge, uvjeren sam da je predsjednik US rok od 15 dana za odgovor tražila sutkinja Desanka Lopičić, pa neka me US demantuje ako imam pogrešnu procjenu. Ovo neko pod hitno mora da objasni. Neko želi da najveći zakonodavni dom bude onemogućen u ispunjavanju ustavnih nadležnosti. Uvjeren sam da iza ovog zahtjeva stoji sutkinja Desanka Lopičić, ovo je dokaz instrumentalizacije, ali i budi sumnje u opasne namjere u ovom procesu“, kazao je Bečić.
    “Vašu insinuaciju kojom izražavate ‘ozbiljnu sumnju u namjere Ustavnog suda Crne Gore’ i neutemeljene komentare iznijete na sjednici Skupštine Crne Gore u odnosu na sudiju izvjestioca u ovom predmetu, odbacujem kao apsolutno neosnovane”, saopštio je Šćepanović, koji je objasnio da je Poslovnikom suda zabranjeno objavljivati ime sudije izvjestioca, aludirajući na pominjanje imena Desanke Lopičić. Objasnio je da je razlog tome “zaštita podataka o sudiji izvjestiocu i savjetniku kojima je predmet raspoređen u rad, kako bi se a priori obezbijedila njihova veća samostalnost i nezavisnost u radu”.
    Becic se malko istrcao. Iz poslovnika US se vidi da rok ne moze biti kraci od 15 dana. Taj rok je i naveden u zahtjevu US. Dakle, US nije trazio nesto sto je suprotno propisima. Ne moze biti "skandalozno", kao izjavi Becic, nesto sto je u skladu s poslovnikom US. Kojeg Becic, ocigledno, nije procitao. Evo, vidimo da je US promijenio rok u 30 dana. Ovdje se ocigledno radilo o promjeni stava US pod pritiskom predsjednika skupstine. To je suprotno demokratskim principima.

    Zatim, "gatanje" s imenom sudije-izvjestioca nije primjereno predsjedniku skupstine. To moze u nekom neformalnom razgovoru. To ne smije da se radi na nacin na koji je to uradio A. Becic. Trazio je da ga US sud demantuje. Sto je trazio, to je i dobio. U tom US samo dvoje sudija nije sklono DPS-u: Miko Ilickovic i Mico Gogic. Svako od preostalih petoro sudija je lagano mogao napraviti onakav zahtjev skupstini. Ne treba se izlijetati. Cak i da je Becic imao insajdersku informaciju ko je bio sudija-izvjestilac. Sto ako mu je informacija pogresna?

    Becic se dosad dosta dobro snalazio na mjestu predsjednika skupstine. Ovim je pokazao neiskusnost i neznanje. Mlad je pa ga ponijelo.

    Bice interesantno vidjeti kako ce teci izbor dvoje novih sudija US. DPS ce imati vecinu tamo i nakon penzionisanja dvoje sudija. U principu, sudije moraju biti nezavisne. U praksi, vidimo sto se radi.

    Moramo se polako uciti demokratiji. I kad nam nesto nije po volji, postoje pravila i principi koji se moraju postovati.

  5. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  6. #529
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.cdm.me/politika/joanikij...-krivokapicem/

    Hm...Izglase se Zakon o vjerama. Poneko je mozda ocekivao da ce se nakon toga SPC vratiiti svom poslu i bataliti politiku. Tesko.
    A nije ovo mijesanje u politiku kako ga CDM predstavlja. Idu izbori u NK, medojevic ne smije da ide sam. Mora da ide sa Mandicem, a on zna da mu se vecina glasaca nece sloziti sa participiranjem PZP unutar koalicije.
    Pa su dosli da "kupe" kredibilitet Medu. Kao crkva ga i dalje podrzava, a samim tim mogu da budu dio DF.
    Ovaj ga za politicka pitanja proslijedio na osobu kojoj oni vjeruju a to je trenutni premijer.
    Ne padaj na pricu da ih je joakinije skupljao da im govori sta gdje i kako.
    Kontrola stete za izbore od strane DFa.

  7. #530
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Koliko me pamćenje služi mi smo kolektivno plaćali krizni porez na telefon i gorivo što je US posle 4 god. pljačke proglasio neustavnim ... značio kad ovaj sastav US na klasičnu pljačku gradjana nije reagovao 4 god. on jednostavno nema legitimitet ...
    deuscroix

  8. #531
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A nije ovo mijesanje u politiku kako ga CDM predstavlja. Idu izbori u NK, medojevic ne smije da ide sam. Mora da ide sa Mandicem, a on zna da mu se vecina glasaca nece sloziti sa participiranjem PZP unutar koalicije.
    Pa su dosli da "kupe" kredibilitet Medu. Kao crkva ga i dalje podrzava, a samim tim mogu da budu dio DF.
    Ovaj ga za politicka pitanja proslijedio na osobu kojoj oni vjeruju a to je trenutni premijer.
    Ne padaj na pricu da ih je joakinije skupljao da im govori sta gdje i kako.
    Kontrola stete za izbore od strane DFa.
    Vjerovatno si u pravu. Logicnije mi da DF trazio od Joanikija da primi Meda, nego da je inicijator sastanka bio Joanikije.

    U svakom slucaju, bilo bi dobro da se crkva (vise) ne mijesa u politiku. Dobili su zakon i nek se bave crkvenim stvarima.

  9. #532
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Koliko me pamćenje služi mi smo kolektivno plaćali krizni porez na telefon i gorivo što je US posle 4 god. pljačke proglasio neustavnim ... značio kad ovaj sastav US na klasičnu pljačku gradjana nije reagovao 4 god. on jednostavno nema legitimitet ...
    To kakav je US, to je vec drugo pitanje. Naravno da je bio u sluzbi DPS-a.

    No, kakav je da je, demokratski principi i pravila se moraju postovati. Ako cemo da gradimo demokratsku drzavu.

  10. #533
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    To da. Oko toga se slazemo. Iskreno bolje da su odbili sastanak, ali to bi bilo tek histerija od strane Meda.
    Izvori pobjede kazu, a izvor sam medojevic. Mislim da ce poslije niksica popustiti tenzije, jer se lagano prelazi na ozbiljnije teme a to je pravosudje i ekonomija. Do kad ce nova vecina moci da politicki profitira bez nacionalnih podjela ostaje da vidimo.
    Izbori u PG ce nam svima reci dje smo sa politikom u tom trenutku

  11. #534
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To da. Oko toga se slazemo. Iskreno bolje da su odbili sastanak, ali to bi bilo tek histerija od strane Meda.
    Izvori pobjede kazu, a izvor sam medojevic. Mislim da ce poslije niksica popustiti tenzije, jer se lagano prelazi na ozbiljnije teme a to je pravosudje i ekonomija. Do kad ce nova vecina moci da politicki profitira bez nacionalnih podjela ostaje da vidimo.
    Izbori u PG ce nam svima reci dje smo sa politikom u tom trenutku
    NK je upravo zbog PG bitan.. Jer to je test i za jedne i druge
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #535
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    To kakav je US, to je vec drugo pitanje. Naravno da je bio u sluzbi DPS-a.

    No, kakav je da je, demokratski principi i pravila se moraju postovati. Ako cemo da gradimo demokratsku drzavu.
    Ako su sudije birane sa 2/3 ili 49 poslanika mora da je bilo i saglasnosti bivše opozicije odnosno sadašnje vlasti prilikom izbora. Ili makar jednog dijela. Tako da u službi DPS... Ne znam, koliko me sjećanje služi bio je neki trade of sa SNP u jednom trenutku kad je izabran dio sudija, pa je i SNP dobio sudije, mjesta u DRI i sl...
    nemojte me držat 100% za riječ, tako je nešto bilo, a ja isćuća malo sa godinama
    @Zedd Opštine i lokalni izbori su važni, Nikšić dosta, a veoma mnogo Podgorica jer tu ima prostora da udomiš vojsku uhljeba a da se to mnogo ne vidi i ne diže se oko toga larma. Takođe, u Podgoricu ima i para da poslove dobiju finansijeri partija. Sve je to mnogo manje ispod radara od državnih kombinacija, a ima tu mnogo para. Zbog toga je dosta važna svakoj strani.
    Last edited by Gagarin; 21-01-21 at 10:28.

  13. #536
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ako su sudije birane sa 2/3 ili 49 poslanika mora da je bilo i saglasnosti bivše opozicije odnosno sadašnje vlasti prilikom izbora. Ili makar jednog dijela. Tako da u službi DPS... Ne znam, koliko me sjećanje služi bio je neki trade of sa SNP u jednom trenutku kad je izabran dio sudija, pa je i SNP dobio sudije, mjesta u DRI i sl...
    Ne sjecam se. Vjerovatno je bilo neke trgovine. Miko Ilickovic je bio SDP, a moguce da je Mico Gogic blizak SNP-u. Cim samo njih dvojica nijesu dobili stanove, jasno je da nijesu DPS.

    Mene interesuje kako ce se izabrat to dvoje novih sudija. Da li ce se voditi racuna da barem jedno bude pripadnik nacionalne manjine? Obzirom da oboje koji idu u penziju pripadaju toj grupi. Bice povuci-potegni.

  14. #537
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne sjecam se. Vjerovatno je bilo neke trgovine. Miko Ilickovic je bio SDP, a moguce da je Mico Gogic blizak SNP-u. Cim samo njih dvojica nijesu dobili stanove, jasno je da nijesu DPS.

    Mene interesuje kako ce se izabrat to dvoje novih sudija. Da li ce se voditi racuna da barem jedno bude pripadnik nacionalne manjine? Obzirom da oboje koji idu u penziju pripadaju toj grupi. Bice povuci-potegni.
    Neka sjedu i trguju. Za to primaju plate. Svakako, po medija vidima da je US ambasadorka prilično zagrijana da bude takva vrsta dijaloga. Slično kao i EU. Mislim da će izbori tih sudija, VDT, Sudskog savjeta, i sličnih rabota biti ključni za izvjerštaj o napretku. bez toga džabe sve. A sve je kvalifikovana većina. DPS se smarao i pizdio kad su ga naćerali na takva rešenja iz EU, sad neka gleda u nebo i kaže fala ti Bože.
    Svakako, zgodna stvar je smjena vlasti. Kad donose zakone ljudi će početi da razmišljaju da će nekad biti i opozicija i stavljat sebe malo i u tu kožu.
    Izuzev ako nećemo na svaku msjenu vlasti mijenjat 1000 zakona. mada kakva nam je pamet...

  15. #538
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Jedan stari tekst,starog kapetana i dobrog covjeka Andra Bilafera,povodom aktuelne situacije u CG brodarstvu.

    https://www.bokanews.me/featured/more-more-istina/
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  16. #539
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,021
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,433
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-toj-kompaniji

    Za ovo se valjda odmah ide u Istrazni...ali znajuci nas,nakon tih 72h bi bio na slobodi,da.
    ...

  17. #540
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To da. Oko toga se slazemo. Iskreno bolje da su odbili sastanak, ali to bi bilo tek histerija od strane Meda.
    Izvori pobjede kazu, a izvor sam medojevic. Mislim da ce poslije niksica popustiti tenzije, jer se lagano prelazi na ozbiljnije teme a to je pravosudje i ekonomija. Do kad ce nova vecina moci da politicki profitira bez nacionalnih podjela ostaje da vidimo.
    Izbori u PG ce nam svima reci dje smo sa politikom u tom trenutku
    Mislim da se u Nk lome koplja i da se za sad vodi tihi rat za svaki glas, a da nece bit tako tiho od februara, a predvidjam i histeriju u martu kako se priblize izbori.

    DPS zna da im je Niksic raskrsce, poslednja nada da se zauvijek ne ugase, da pokazu da im je ostalo snage da zadrze nesto moci.

    Tako da je krenuo rat za Nk, pa cemo vidjet kako ce se zavrsit, uzdamo se u niksicane da ce bolje izabrati ovog puta.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #541
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ustavnom sudu je trebalo godinu i po da obori neustavni zakon po kojem su poslanici i državni funkcioneri mogli da ostvarie pravo na penziju od 1500+ eura i to sa 50 ili 55 godina starosti i dva provedena mandata u skupštini ili dva puta po pola mandata. Za usvajanje ovog zakona u skupštini nije bio problem dobiti većinu, niti su se tadašnji opozicionari bunili pri ostvarivanju prava na takvu penziju. Oko 150 ljudi je ostvarilo pravo na tu penzijuprije nego što je zakon ukinut.

  19. #542
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da si citirao ostatak vidjelo bi se da se Becic nije "istrcao", a vjerovatno je i dobro iscitao poslovnik US koliko god bio "mlad pa ga ponijelo". Paralelno sa ovom inicijativom orocenom na 15 dana stigla je i inicijativa da se parlament odredi i o predlogu o ocjeni ustavnosti Odluke o izmjenama i dopunama Poslovnika u roku od mjesec dana. Poslat je dopis US u kom je navedeno da Skupstina ne moze odgovoriti u roku od 15 dana i da do sada nije zabiljezeno da se odgovor trazi u roku kracem od roka u kojem se moze sazvati sjednica Skupstine. Svi znamo zbog cega je taj rok (Sarkinovic) i ko je donio odluku (Lopicic) sto pored uobicajenih floskula niko nije demantovao. E sad sto sto se kod nas naglo probudio poriv za legalizmom i ucenjem demokratije pa odjednom dobro pazimo da se ne vrsi pritisak na tanana osjecanja clanova US, ASK, DIK, AZK i raznoraznih drugih skova sto su zadnja uporista bivseg rezima driugi je par opanaka.
    Inace imao sam neku averziju prema demokratama ali za sada je Becic na mjestu predsjednika skupstine odradio odlican posao. Takodje juce i Momo Koprivica pospremi Knezevica u njegov (Sindjin) lokal tipa imao si mogucnost da to kazes na odboru pa si cutao a ovdje pricas populisticku pricu pred kamerama.




    Ostoja:
    Becic se malko istrcao. Iz poslovnika US se vidi da rok ne moze biti kraci od 15 dana. Taj rok je i naveden u zahtjevu US. Dakle, US nije trazio nesto sto je suprotno propisima. Ne moze biti "skandalozno", kao izjavi Becic, nesto sto je u skladu s poslovnikom US. Kojeg Becic, ocigledno, nije procitao. Evo, vidimo da je US promijenio rok u 30 dana. Ovdje se ocigledno radilo o promjeni stava US pod pritiskom predsjednika skupstine. To je suprotno demokratskim principima.

    Zatim, "gatanje" s imenom sudije-izvjestioca nije primjereno predsjedniku skupstine. To moze u nekom neformalnom razgovoru. To ne smije da se radi na nacin na koji je to uradio A. Becic. Trazio je da ga US sud demantuje. Sto je trazio, to je i dobio. U tom US samo dvoje sudija nije sklono DPS-u: Miko Ilickovic i Mico Gogic. Svako od preostalih petoro sudija je lagano mogao napraviti onakav zahtjev skupstini. Ne treba se izlijetati. Cak i da je Becic imao insajdersku informaciju ko je bio sudija-izvjestilac. Sto ako mu je informacija pogresna?

    Becic se dosad dosta dobro snalazio na mjestu predsjednika skupstine. Ovim je pokazao neiskusnost i neznanje. Mlad je pa ga ponijelo.

    Bice interesantno vidjeti kako ce teci izbor dvoje novih sudija US. DPS ce imati vecinu tamo i nakon penzionisanja dvoje sudija. U principu, sudije moraju biti nezavisne. U praksi, vidimo sto se radi.

    Moramo se polako uciti demokratiji. I kad nam nesto nije po volji, postoje pravila i principi koji se moraju postovati.[/QUOTE]
    Last edited by zubizareta; 21-01-21 at 12:56.

  20. The Following User Says Thank You to zubizareta For This Useful Post:


  21. #543
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-toj-kompaniji

    Za ovo se valjda odmah ide u Istrazni...ali znajuci nas,nakon tih 72h bi bio na slobodi,da.
    Ovaj je bas pun safre... ne kapiram je l poenta da se radnici ne bave pricom rekla-kazala ili da ne smiju da prijave krivicno djelo?
    i kakav je to direktor koji svoje radnike naziva psihijatrijskim slucajevima.
    ovo je klasicni mobing.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #544
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,808
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Eto posla za tužilaštvo, bukvalno se sam ponudio čoek
    War. War never changes.

  23. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  24. #545
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,301
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ustavnom sudu je trebalo godinu i po da obori neustavni zakon po kojem su poslanici i državni funkcioneri mogli da ostvarie pravo na penziju od 1500+ eura i to sa 50 ili 55 godina starosti i dva provedena mandata u skupštini ili dva puta po pola mandata. Za usvajanje ovog zakona u skupštini nije bio problem dobiti većinu, niti su se tadašnji opozicionari bunili pri ostvarivanju prava na takvu penziju. Oko 150 ljudi je ostvarilo pravo na tu penzijuprije nego što je zakon ukinut.
    A dje da se bune, svako voli pare ovim relikvijama od opozicionara je sasvim ljepo bilo pod dpsom, sta ces



    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  25. #546
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,625
    Thanked in
    2,278 Posts

    Default

    Ovaj nas Ustavni sud je klasicno zastidje, partijski instrument, a trebao bi da bude ponos drzave. Pod hitno se ove sudije moraju ispitati i naci nacin da se partijski poltroni uklone, jer ovo je katastrofa sto se desava....

  26. #547
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Nažalost to još dugo neće biti moguće.
    Možda na novim izborima DPS padne još a manjine pridju sadašnjoj vladi pa bi moglo da se očisti pravosuđe.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  27. #548
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ostoja:
    Becic se malko istrcao. Iz poslovnika US se vidi da rok ne moze biti kraci od 15 dana. Taj rok je i naveden u zahtjevu US. Dakle, US nije trazio nesto sto je suprotno propisima. Ne moze biti "skandalozno", kao izjavi Becic, nesto sto je u skladu s poslovnikom US. Kojeg Becic, ocigledno, nije procitao. Evo, vidimo da je US promijenio rok u 30 dana. Ovdje se ocigledno radilo o promjeni stava US pod pritiskom predsjednika skupstine. To je suprotno demokratskim principima.
    Skandalozno je to sto Skupstina ne moze da dostavi misljenje za 15 dana. Treba ga napisati, treba ga raspraviti na odboru, a onda treba minimum 15 dana da se zakaze sjednica koja bi ga odobrila.

    Znaci Ustavni sud bukvalno trazi nemoguce stvari, zbog cega i jeste promijenio rok naknadno. Bez izvinjavanja zbog greske, naravno.

  28. #549
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizareta View Post
    Da si citirao ostatak vidjelo bi se da se Becic nije "istrcao", a vjerovatno je i dobro iscitao poslovnik US koliko god bio "mlad pa ga ponijelo". Paralelno sa ovom inicijativom orocenom na 15 dana stigla je i inicijativa da se parlament odredi i o predlogu o ocjeni ustavnosti Odluke o izmjenama i dopunama Poslovnika u roku od mjesec dana. Poslat je dopis US u kom je navedeno da Skupstina ne moze odgovoriti u roku od 15 dana i da do sada nije zabiljezeno da se odgovor trazi u roku kracem od roka u kojem se moze sazvati sjednica Skupstine. Svi znamo zbog cega je taj rok (Sarkinovic) i ko je donio odluku (Lopicic) sto pored uobicajenih floskula niko nije demantovao. E sad sto sto se kod nas naglo probudio poriv za legalizmom i ucenjem demokratije pa odjednom dobro pazimo da se ne vrsi pritisak na tanana osjecanja clanova US, ASK, DIK, AZK i raznoraznih drugih skova sto su zadnja uporista bivseg rezima driugi je par opanaka.


    Aj jos jednom
    Odluka novog predsjednika Budimira Šćepanovića saopštena je nakon rasprave u parlamentu, koju je otvorio predsjednik Skupštine Aleksa Bečić. On je rekao da je inicijativa US za izjašnjenje oročena na 15 dana, navodeći da je to nečuveno. Paralelno, parlament je dobio inicijativu, rekao je Bečić, da se odredi i o predlogu o ocjeni ustavnosti Odluke o izmjenama i dopunama Poslovnika u roku od mjesec dana.
    Zakonom rok nije preciziran, već je to učinjeno Poslovnikom US u kome piše da on ne može biti kraći od 15 dana.
    Ja citam onako kako je napisano. Po Poslovniku je US mogao da trazi izjasnjenje u roku od 15 dana. To sto je drugo izjasnjenje trazeno u roku od mjesec dana vjerovatno znaci da se radilo o razlicitim sudijama izvjestiocima za ove dvije odluke. Ako se Skupstina ne moze izjasniti u roku 15 dana, to se moglo kazati bez drame i potezanja krupnih rijeci (tipa "skandalozno"). Samo je trebalo kazati da se iz opravdanih razloga ne moze udovoljiti zahtjevu US. Objasniti razlge. Bez drame. I zavrsena prica.

    A to da "svi znamo" da je odluku donijela Lopicic, izvini, mislim bi se trebao uzdrzati od toga "svi znamo". To me, nekako, asocira na ona sugestivna "pisma citalaca" u "Pobjedi" u vrijeme "rata za mir". U stilu, "svi znamo da je Slavko Perovic izdajnik". Toga sam se ježio tada, a ne volim da ga vidim ni danas. Evo, recimo, ja ne znam da je sudija izvjestilac bila D. Lopičić. Otkud bih znao? Mogu samo, eventualno, da pretpotstavim. Ko sto se uopste ne bih zacudio da je to odluku napisao neko drugi. Kako je to mogao znati i A. Becic, ako je Poslovnikom zabranjeno objavljivati ime sudije izvjestioca? Neko mu javio? A sto ako mu je javio pogresno? Postoje neka pravila ponasanja i licitaranje imenima sudija od strane predsjednika skupstine je, po meni, skandaloznije od roka od 15 dana. Jednostavno, ne ide da predsjednik skupstine krsi neka pravila.

    Da ne bude zabune, o crnogorskom pravosuđu mislim sve najgore. Pisao sam o tome više puta, jer je to jedna od tema koje me interesuju. I mislim da u CG ne može postojati demokratija dok se ne uvede red u pravosuđe. S druge strane, uvođenje reda ne smije značiti "sječu glava". Ježim se na "revolucionarnu pravdu." Uvijek se sjetim groznog kraja Čaušeskua i gospođe mu. To nije u svijet poslalo lijepu sliku u svijet o tom narodu. Ako postoji nečija odgovornost, to utvrditi i postupiti u skladu s postojećim propisima.

    Ako ćemo da gradimo demokratsko društvo, to treba raditi poštujući demokratska pravila.
    Last edited by Ostoja; 21-01-21 at 14:31.

  29. #550
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Skandalozno je to sto Skupstina ne moze da dostavi misljenje za 15 dana. Treba ga napisati, treba ga raspraviti na odboru, a onda treba minimum 15 dana da se zakaze sjednica koja bi ga odobrila.

    Znaci Ustavni sud bukvalno trazi nemoguce stvari, zbog cega i jeste promijenio rok naknadno. Bez izvinjavanja zbog greske, naravno.
    Vec sam odgovorio gore. Pokusavam da se stavim u ulogu sudije izvjestioca. Dobio je "vruc krompir" od poslanika DPS-a. Postupio po tom zahtjevu. Pogledao u Poslovnik i vidio rok od 15 dana. Nije razmisljao o tome da li je taj rok realan. Ovo je moguci/vjerovatni scenario.
    Nastavak je trebao da bude onako kako sam gore napisao. Jednostavno je A. Becic trebao da kaze da je dobio dopis od US i da skupstina ne moze tehnicki da se izjasni u tom roku. I obratiti se US s zahtjevom za produzenje roka. Ja bih tako uradio. Zasto je A. Becic napravio onakvu dramu? Vjerovatno ima neke frustracije zbog problema koji mu se prave. U neku ruku ga razumijem. Ali bi trebao da ima bolju samokontrolu. Mada, vjerujem da je onakva reakcija naisla na odobravanje vecine naroda u CG.

    Ja sam vazda bio u manjini.

Page 22 of 543 FirstFirst ... 121819202122232425263272122522 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •