Page 43 of 543 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast
Results 1,051 to 1,075 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #1051
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Postaje Vučić sa Ali Expresa. Mada, možda ima market đe to pali.
    Kao i kad dovedeš sedmočlanu porodicu na ručak u Vilu Gorica da im premijer i predsjednik Skupštine predstavljaju mjere i dječiji dodatak. Da neće zbog 30 EUR mjesečno napravit još petoro đece?
    Populizam izgleda prolazi kod onih što su ti u potpisu
    Tartgetovanje ciljnih grupa je očajno. Mada, uvijek je i bilo i pod prethodnom vlašću koja se, i onda i sad, porukama obraća svojim sigurnim biračima i eho sobama, kao da je najvažnije ubijediti one koji već misle kao i ti.

    Za Dritana mi je nejasno korišćenje twittera da šalješ populističke poruke. Kod nas Twitter koriste oni koji su morali, državna administracija, njene piršipetlje i 0,1% nekakve "intelektualne elite", prave ili kvazi. Šta pričaš na tviteru do običnog naroda i birača ne stiže.

    I inače imamo tu vrlo glasnu tviter zajednicu graždanističkih licemjera, ljudi koji se zgražavaju jutros nad Zdravkovom pričom oko porodice a nisu juče konstatovali lomljenje simbola vjerske zajednice i oštećivanje istorijskog spomenika. Vole oni ljudska prava, ali ne kad ih traži svaki krezubi Srbin

  2. #1052
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Da smo u paralelnom univerzumu u kom postoji samo crno i bijelo, mogli bi izvući zaključak da li je sve što je objavljivano na Udaru istinito...

    No pošto živimo u svijetu đe se djelovi informacija plasiraju u javnost, sa jasnim ciljem, ništa se ne može tvrditi bez dokaza...

    Ono što jeste istina je da je Vladin PR nikakav, i da ovo nijesu stvari zbog kojih se saziva konferencija... Kao i u slučaju sa Milovim "dugom za porez", čisti populizam...

    Sent using Tapatalk
    Slazem se sa svime

  3. #1053
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Za Dritana mi je nejasno korišćenje twittera da šalješ populističke poruke.
    odlično kapiram da ođe populizam prolazi fenomenalno, ali makar sam mislio da će novi skalati malo sa tim. morali su naći dobrog PRa. ona konferencija juče je baš loša bila, ništa se nije reklo. stvarno nema potrebe da gledamo predstave ala SNS ođe

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #1054
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,987
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    odlično kapiram da ođe populizam prolazi fenomenalno, ali makar sam mislio da će novi skalati malo sa tim. morali su naći dobrog PRa. ona konferencija juče je baš loša bila, ništa se nije reklo. stvarno nema potrebe da gledamo predstave ala SNS ođe

    Тapatalk
    Nekoliko nas je to ovdje napisalo, i prokomentarisalo par populistickih izjava koje su bez potrebe pa rekose da smo botovi, placenici DPSa i ostalo.
    Ja sam mislio da se novi nece ni baviti time, ali izgleda sam previse ocekivao a njima oslacalo sto li vec...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #1055
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    društvo je tako oblikovano, i to se prenijelo ođe. ako kažeš ne valja ovo u državi odmah si protiv Crne Gore. na forumu ako napišeš nešto protiv nove vlade ide ti si za DPS. ja ću prvi braniti profa i ministre i pričati kako su odlični, pogotovo ako se uzme u obzir da smo mogli imati vladu u kojoj su Manda, Medo i ekipa. ali kad se pogriješi mora se to napisati. stvarno ne vidim potrebu da se sazivaju konferencije, pisanje po tviteru i tome slično
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  7. #1056
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da pogrešno quotujem za SDT, samo je sjećam nekog sporazuma o SDT gdje je A2A isplatio neđe 7-8 Mln, dok se u istragu krenulo sa 10-12. Valjda se ostatak nije mogao dokazati. Radilo se o nekom konsaltingu i čini mi se da je sklopljen neđe 2016-2017.
    Po tvome mišljenju proizilazi da je, prije dolaska A2A, Rlektroprivreda bila svemirski brod, a onda su je oni izraubovali. Prije bih rekao da je bila već izraubovana i da je trebo neko za revitalizaciju. Kad već pomenu sve što ne valja, mogao si pomenuti i daljinsko očitavanje i nove satove za struju, zbog čega je bolja naplata npr.
    Znači nije bila EPCG baš novo auto, a neko nam vratio krš. Izuzev ako vjeruješ u teze Miličkovića, a ako je tako onda ništa...
    Što se Prenosa tiče vidjećemo kako će se odvijati stvari, a očekivati povrat 10% ili investicija ne valja, govori da nisi baš najbolje upućen u materiju. Dakle, i EPCG i CGES su regulisane djelatnosti. To znači da im regulator odobri koliko imaju opravdanih troškova i na to se doda povrat na kapital od 6-7%, niđe nema 10%. Koliko god zarade više od kabla i nekog trejda, samo će se za tolikosmanjiti koliko će naplatiti narodu u lokalu. Mada, ako kupiš akcije na 30-40% kjnjigovodstvene vrijednosti, tada će dobijaš masnih 20% povrata.
    Kad smo već kod cijena akcija prodatih po 8,3 a kupljenih nazad po 3,8 ipak ne valja. Moguće. Ja sam malo emotivno tu vezan jer sam ih početkom 2009 kupio po 2-2,5 i prodao po 8,3 i od zarade dodavao na platu nekoliko godina kada nije bilo nekih investicionih homerunova. Doduše, pošto je država prestala da otkupljuje pala je cijena prilično mizernog free floata te sam ponovo tržio po 3 EUR jednu finu količinu. Kad neke budale iz vlasti ponovo budu prinuđene da prodaju EPCG kako bi izbjegli bankrot, što je za očekivati, to će mi biti taman za kućicu na moru za penziju. A do tada vadiće vlasti dividendu, pa ću se i ja uz njih vozit. Eto i jednog savjeta
    Da dodam da je u vrijeme privatzacije EPCG država garantovala za SVE depozite u poslovnim bankama. Odluka je donijeta JEDNOGLASNO u skupštini kako bi se krajem 2008 zaustavio run na banke. Tako, da je npr pukla Prva, to bi bilo da se instant iskešira jedna milijardica, koja je bila globalno misaona imenica. Toliko o vađenju tajkuna i banaka.
    Na kraju čini mi se da vidim jedan fenomen kod kolega forumaša. Ovdje jednostavno ni brojevi ne pomažu. Postoji predrasuda da je EPCG koruptivan posao. Nacrtaš da je pukao A2A. Ne pomaže. Kada imamo 400 zaraženih kriv je ozlogašeni NKT. Kad broj zaraženih skoči na 550-600, a svuda u orkuženju se makar prepolovi, nikakve krivice nema ministrica zdravlja, IJZ i neka njena nova tijela. Svi su drugi krivi.
    Ukratko, nekada ni brojevi ne pomažu. Šteta... Ja od brojeva lijepo živim, pa bi vam preporučio da im vjerujete.
    Da se prvo okrenem na tvoju logiku oko EPCG koju bezveze potkrepljujes sa mjerama NKT. Tako da jednu gomilu teza koje su sumnjive tacnosti potkrepljujes drugom oko koje se slazemo.
    Polako gubim zivce za pristojan razgovor, tqko da nemoj da se iznenadis ako pocnem da pisem kao i ti.
    Ovoliko pisanije, a nisi osporio ni jednu stavku osim sto smo saznali da si zaradio pare od prodaje.
    Da pocnemo od kabla. Ulaganje CGESa je veci od polovine vrijednosti firme koji ukljucuje i monopolisticki polozaj na trzistu. I povrat investicije se ocekuje za 21 godinu. Mozda je to tebi dobar posao i pravdas ga regulatornim tijelom, meni nije.
    Jer je permisa netacna. Regulatorno tijelo odredjuje zaradu EPCG dok je ovo komercijalni posao koji zavisi od protoka energije preko njega. RAE nema veze sa tim, ali je tema EPCG. Da ne kazem da bas oko ovoga grijesis, ali dobro.
    Da se vratimo na EPCG. Nije bila svemirski brod, ali je ipak monopolisticka firma. Koja takodje krsi zakone ove drzave, a to zna svako ko je pokusao da udje sa njima u pricu oko montaze panela na kuci kao ja. Ali i to je druga prica. Nije mi toliko bitno, kad mi bude brzo cu to sa njima zavrsiti. To je tek glib tajkunskih firmi i pravila i dozvola i projekata.
    I onda smo usli u prodaju da bi poboljsali taj raspad.
    Za 11 godina imamo dividende(super tebi i drzavi) ali je to placeno neulaganjem i opstim raspadom elektroenergetskog sistema. Nije CG centar grada i preko morace i dva okolna naselja. Trafostanica zagoric je izgorela od preopterecenja prosle godine dva puta. Toliko o tome. A snabdijeva pola grada. Ovo se desavalo i na starom dok sam zivio, svako malo je neka macka uskakala u trafostanicu od 30kw. Neulaganje u infrastrukturu a samo zidas nove zgrade u naselju. Trenutno je u Baru isti problem. Ne znam sta je izgovor. Mozda ista macka je vozom za bar posla
    Postavili su nove satove. Super. To je jedino sa cim imaju da se pohvale. Od ostalih ulaganja skrpili su 110 kw mrezu da ne ostaju cijele regije bez struje kad je veliki snijeg. Ova 30kw a tek 10kw i 220v je i dalje na drvenim stubovima. Nisu zamijenili ni 6%mreze apocelo je kad je A2A izasao.
    Da se vratim na paralelu koju napisah. Kupis auto za rentu za 30 000, i izdas firmi za 40%. Uzimas ti pare, ali poslije 5 godina kupis auto za 3000 na kojem nisu radjeni mali i veliki servisi, pocijepana je unutrasnjost, ne rade prekidaci, ne valjaju gume i nije registrovano.
    Zaradjivao si na njemu 5 godina ali nisi bez 12 000 i sad si ga otkupio nazad za 3000
    I onda kazes da su brojke cudo...
    Nisu bas

  8. #1057
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Braćo Srbi sa foruma, kako komentarišete tvrdnju Vučića da Vam je prije osvježenja sve bilo uskraćeno, osim vazduha?

  9. #1058
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    a Manda neverue

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #1059
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Braćo Srbi sa foruma, kako komentarišete tvrdnju Vučića da Vam je prije osvježenja sve bilo uskraćeno, osim vazduha?
    Srbi iz Cg ne vole Vučića
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #1060
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    a Manda neverue

    Тapatalk
    Čak mu je i morski vazduh bio dozvoljen a buni se.

  12. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  13. #1061
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da se prvo okrenem na tvoju logiku oko EPCG koju bezveze potkrepljujes sa mjerama NKT. Tako da jednu gomilu teza koje su sumnjive tacnosti potkrepljujes drugom oko koje se slazemo.
    Polako gubim zivce za pristojan razgovor, tqko da nemoj da se iznenadis ako pocnem da pisem kao i ti.
    Ovoliko pisanije, a nisi osporio ni jednu stavku osim sto smo saznali da si zaradio pare od prodaje.
    Da pocnemo od kabla. Ulaganje CGESa je veci od polovine vrijednosti firme koji ukljucuje i monopolisticki polozaj na trzistu. I povrat investicije se ocekuje za 21 godinu. Mozda je to tebi dobar posao i pravdas ga regulatornim tijelom, meni nije.
    Jer je permisa netacna. Regulatorno tijelo odredjuje zaradu EPCG dok je ovo komercijalni posao koji zavisi od protoka energije preko njega. RAE nema veze sa tim, ali je tema EPCG. Da ne kazem da bas oko ovoga grijesis, ali dobro.
    Da se vratimo na EPCG. Nije bila svemirski brod, ali je ipak monopolisticka firma. Koja takodje krsi zakone ove drzave, a to zna svako ko je pokusao da udje sa njima u pricu oko montaze panela na kuci kao ja. Ali i to je druga prica. Nije mi toliko bitno, kad mi bude brzo cu to sa njima zavrsiti. To je tek glib tajkunskih firmi i pravila i dozvola i projekata.
    I onda smo usli u prodaju da bi poboljsali taj raspad.
    Za 11 godina imamo dividende(super tebi i drzavi) ali je to placeno neulaganjem i opstim raspadom elektroenergetskog sistema. Nije CG centar grada i preko morace i dva okolna naselja. Trafostanica zagoric je izgorela od preopterecenja prosle godine dva puta. Toliko o tome. A snabdijeva pola grada. Ovo se desavalo i na starom dok sam zivio, svako malo je neka macka uskakala u trafostanicu od 30kw. Neulaganje u infrastrukturu a samo zidas nove zgrade u naselju. Trenutno je u Baru isti problem. Ne znam sta je izgovor. Mozda ista macka je vozom za bar posla
    Postavili su nove satove. Super. To je jedino sa cim imaju da se pohvale. Od ostalih ulaganja skrpili su 110 kw mrezu da ne ostaju cijele regije bez struje kad je veliki snijeg. Ova 30kw a tek 10kw i 220v je i dalje na drvenim stubovima. Nisu zamijenili ni 6%mreze apocelo je kad je A2A izasao.
    Da se vratim na paralelu koju napisah. Kupis auto za rentu za 30 000, i izdas firmi za 40%. Uzimas ti pare, ali poslije 5 godina kupis auto za 3000 na kojem nisu radjeni mali i veliki servisi, pocijepana je unutrasnjost, ne rade prekidaci, ne valjaju gume i nije registrovano.
    Zaradjivao si na njemu 5 godina ali nisi bez 12 000 i sad si ga otkupio nazad za 3000
    I onda kazes da su brojke cudo...
    Nisu bas
    Prvo, unaprijed izvini ako sam te bilo čime uvrijedio ili iznervirao. Imao sam ovdje sa kolegama raspravu gdje su mi objašnjavali kako Borovinićka nije ništa kriva što ima više zaraženih nego kad je zasjela, a svuda okolo pao broj i bez vakcina. No da ne dužimo.
    Oko nekih stvari očigledno nećemo se složiti. Kao prvo, da bi tvoje teze "pile vodu" morali bi precizno znati u kakvom je stanju bila EPCG kad su ušli Italijani. Imajući u vidu da je ranije decenijama raubovana u cilju kupovanja socijalnog mira nije bila baš brend new car. Da li je bila baš mnogo gora kad su Italijani otišli u odnosu kada su došli, nisam baš siguran. Svakako do ulaska A2A nije bila baš oličenje likvidnosti i gomile novca na računima. Recimo da smo tokupljivala njena dugovanja od dobavljača zbog kašnjenja i preduge valute.
    Takođe, na računima pred odlazak Italijana bilo je dakle 200+ Mln odakle su oni isplaćeni. Da nisu odlazili bilo bi novca za sve rekonstrukcije koje si pominjao. A Itaijani su otišli prije svega jer se crnogorska strana nije pridržavala "tarifnog puta" odnosno rasta cijene struje koja je predviđena kako bi u određenom periodu postala ekonomska kategorija, a što je bilo predviđeno ugovorom.
    Što se Ptenosa tiče, vidim da su im dugoročne obaveze oko 50 Mln što pretpostavljam da je kreditiranje za projekat, dok je kapital 150 Mln plus, a kratkoročne obaveze oko 30 Mln.
    Tako da ne znam koliko je tačno uloženo. Lijepa stvar je što je dobit na Q3 oko 10 Mln, znači od žice se baš zaradi.A gdje je granica regulatornog prihoda kazali su mi kako sam naveo, nisam ulazio u detalje.
    Moguće da sam subjektivan, fino se opario na akcije EPCG (i opet ću, i opet ću, robovati neću), živim tamo đe ne kiksa struja i nemam tu nervozu.
    Ali da je prodaja EPCG bila posao koji je bio katastrofa za državu, zbog čega treba ljude na robiju oćerat, pa nije baš da je tako.

  14. #1062
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Mozda se smjelo pisat i disat, ali kako komentarisete na silu forsiranje slova ś i ź?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. #1063
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,779
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    2,991
    Thanked in
    1,771 Posts

    Default

    Код посла са Италијанима смо имали више среће него памети.И као што сам раније рекао, надам се да никоме више на памет неће пасти убер идиотска идеја да продаје најважније државно предузеће/а, или његове дјелове.
    Надам се да ће се изнаћи начин и да се откупи контејнерски у луку, и да такве лудости такође никоме падати на памет неће.

    Не бих се сложио са Бојанићем да треба приватизовати жељезнице (ваљда превоз), већ их треба, ако то европски закони дозвољавају концентрисати на два предузећа, превоз и инфраструктура и држати у државном власништву.
    Такође нисам увјерен у потребу постојања националне авио компаније, али ајде да кажем да о томе не знам довољно.

    Што се тиче овог дјечијег додатка, то је глупост, као и она накнада за мајке.Нама требају социјални картони и да се тачно зна ко је у стању социјалне потребе а ко није.Једино као неко привремено ријешење до израде социјалних картона, али ништа дугорчно, као оне неуставне накнаде за мајке.

    Такође као неко ко муку мучи да одржи ликвидност у овим годинама кризе занима ме што ће Влада преузети по питању сузбијања сиве економије и нелојалне конкуренције.За сад су на истом путу као и стара.

    Почех од једног заврших на другом али нека стоји ту.
    Last edited by BAR; 07-02-21 at 19:37.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  17. #1064
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Sve si u pravu, lise djecijeg dodatka, kojeg, pretpostavljam, podrzavas, ali ne u trenutnoj situaciji.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  18. #1065
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    @Gagarin nisam janikad tvrdio da je posao za robiju. Za sad nije, mozda ako nesto ispliva.
    Ja se samo ne slazem sa iznesenom tvrdnjom da je dobar posao. Licnog sam stava da je baceno 11 godina razvoja.
    Tioa isto moze da se desi i sa novim avio komapnijom. Da je napravimo za 30 miliona, zaradimo nesto malo para i prodamo za 40 miliona poslije 10 godina.
    I opet bih smatrao da je ocajan posao poslije 10 godina

  19. #1066
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    @Gagarin nisam janikad tvrdio da je posao za robiju. Za sad nije, mozda ako nesto ispliva.
    Ja se samo ne slazem sa iznesenom tvrdnjom da je dobar posao. Licnog sam stava da je baceno 11 godina razvoja.
    Tioa isto moze da se desi i sa novim avio komapnijom. Da je napravimo za 30 miliona, zaradimo nesto malo para i prodamo za 40 miliona poslije 10 godina.
    I opet bih smatrao da je ocajan posao poslije 10 godina
    Gagarin malo lakse sa njim, brzo ce uteci od razgovora kao najveca p....onda ce pocet da te blati iako ne cita sto pises. Kakav je covjek govori to sto kad pogrijesi nema m...da se ljudski izvini.
    Dobar bi bio kao apostol

  20. #1067
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Brano odlican.




    Kao rasan istorijski paradoks Crna Gora bi prestala postojati u svakom logično uređenom kontekstu. Ovako je buknula iz gladi, gasila se u gladi, i obrni-okreni, uspjela da se prvi put najede tek na pragu 21. vijeka"




    https://www.vijesti.me/kolumne/51028...rija-crne-gore
    Budite relaksirani.

  21. The Following User Says Thank You to Joksim For This Useful Post:


  22. #1068
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,897
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

  23. #1069
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Nije mi jasna povika na Krivokapića koji samo iznosi svoje stavove. Čovjek ima 5-oro đece i realno je da su mu onakvi stavovi.
    Takođe, nije mi jasna priča i opravdanja kako je eto on previše iskren (čitaj nevješt) pa se istrči. Mislim baš suprotno. Od svih političara koji sada obnašaju vlast ili joj daju većinu da je najinteligentniji i najlukaviji. Ajde na ovom primjeru definice porodice i brojnosti đece da vidimo. Šta je on tu kiksao?
    Povrijedio žene poput Damire? Možda... Hoće li imati ikakvu političku štetu od toga? Neće nikakvu. Osobe poput Damire svakako nikada ne bi glasale za Krivokapića niti za za partiju koja ima demohrišćanski svjetonazor. Ne mislim zbog imena Damira, već mislim na žene koje su sačekale malo sa majčinstvom kako bi možda pokušale napraviti nešto na nekim drugim životnim poljima. A svakako je to u Crnoj Gori zanemarljiv procenat glasačica.
    Sa druge strane, sa ovime će pokupiti glasove žena koje su mlade krenule u majčinstvo, nisu se baš proslavile u karijerama i neko im je uvažio to što su se ostvarile kao majke. A takvih je mnogo više. Recimo 20x više od prve grupe za koju ga realno zabolje i koje mu se vjerovatno intimno "ne dopadaju" da nađem eufemizam.

    Ne samo u ovom slučaju, već i generalno, sve više mi se čini da je Krivokapić odabrao svoju ulogu koju će glumiti u javnosti.
    Malo smotan profesor - ne razlikuje šreder i klimu
    Previše iskren - pa malo lupi nešto nekorektno, ali to je uvijek nešto što prija njegovim potencijalnim realno desnim glasačima
    Naivan - vjeruje ljudima, pa sjutra kad bude neki bulšit biće on je dobar nego ovi oko sprdnju prave
    Idealan lik da ga protivnici potcijene - što bi rekao Sun Cu ubijedi protivnika da te potcijeni na pola si pobjede. A ovamo izvoza koaliciju koja ga je postavila za nosioca i niko od njih u vladu.

    A greote, taj naivko se prethodno vrhunski provoza u Đukanovićevoj diktaturi... Sve nevješt... Mislim da odlično igra i da super nabada žicu. Svaka mu čast.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  25. #1070
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nije mi jasna povika na Krivokapića koji samo iznosi svoje stavove. Čovjek ima 5-oro đece i realno je da su mu onakvi stavovi.
    Takođe, nije mi jasna priča i opravdanja kako je eto on previše iskren (čitaj nevješt) pa se istrči. Mislim baš suprotno. Od svih političara koji sada obnašaju vlast ili joj daju većinu da je najinteligentniji i najlukaviji. Ajde na ovom primjeru definice porodice i brojnosti đece da vidimo. Šta je on tu kiksao?
    Povrijedio žene poput Damire? Možda... Hoće li imati ikakvu političku štetu od toga? Neće nikakvu. Osobe poput Damire svakako nikada ne bi glasale za Krivokapića niti za za partiju koja ima demohrišćanski svjetonazor. Ne mislim zbog imena Damira, već mislim na žene koje su sačekale malo sa majčinstvom kako bi možda pokušale napraviti nešto na nekim drugim životnim poljima. A svakako je to u Crnoj Gori zanemarljiv procenat glasačica.
    Sa druge strane, sa ovime će pokupiti glasove žena koje su mlade krenule u majčinstvo, nisu se baš proslavile u karijerama i neko im je uvažio to što su se ostvarile kao majke. A takvih je mnogo više. Recimo 20x više od prve grupe za koju ga realno zabolje i koje mu se vjerovatno intimno "ne dopadaju" da nađem eufemizam.

    Ne samo u ovom slučaju, već i generalno, sve više mi se čini da je Krivokapić odabrao svoju ulogu koju će glumiti u javnosti.
    Malo smotan profesor - ne razlikuje šreder i klimu
    Previše iskren - pa malo lupi nešto nekorektno, ali to je uvijek nešto što prija njegovim potencijalnim realno desnim glasačima
    Naivan - vjeruje ljudima, pa sjutra kad bude neki bulšit biće on je dobar nego ovi oko sprdnju prave
    Idealan lik da ga protivnici potcijene - što bi rekao Sun Cu ubijedi protivnika da te potcijeni na pola si pobjede. A ovamo izvoza koaliciju koja ga je postavila za nosioca i niko od njih u vladu.

    A greote, taj naivko se prethodno vrhunski provoza u Đukanovićevoj diktaturi... Sve nevješt... Mislim da odlično igra i da super nabada žicu. Svaka mu čast.
    Kad saberes i oduzmes u pravu si, svaki od njegovih kikseva (ili "kikseva") mu je u stvari bio politicki koristan. Jedini argument koji imam da mu suprotstavim je sto meni jednostavno ne izgleda toliko bistar. Takav stepen previjanosti koji opisujes bi ga cinio daleko najlukavijim crnogorskim politicarem.

  26. #1071
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/svijet/planeta/snp-...ramskog-tocka/
    Kad ljudi koji su bili na Amfilohijevu sahranu pricaju o ne poštovanju zdravstvenih mjera

  27. #1072
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kad saberes i oduzmes u pravu si, svaki od njegovih kikseva (ili "kikseva") mu je u stvari bio politicki koristan. Jedini argument koji imam da mu suprotstavim je sto meni jednostavno ne izgleda toliko bistar. Takav stepen previjanosti koji opisujes bi ga cinio daleko najlukavijim crnogorskim politicarem.
    Stavio bih neku paru na moju tezu...

    Loše se provoza kod Mila. Tutu mene, kakva žrtva režima... Mogu li ja tako da budem žrtva?

    A izgleda malo nebistar da rečemo. I čak namjerno u odijela koja mu loše stoje i vise mu, za razliku od teylor made Milovih odijela, da bude kontrast. Btw. u Crnoj Gori odlično odijelo po mjeri od italijanskih materijala košta 250 EUR kod krojača, taman koliko i neki osnovni Verov model odijela za posao.

  28. #1073
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Moguće da je predrasuda od ranijeg jednog iskustva. Došlo je do mene sticajem okolnosti neko nasljeđivanje zajedno sa nekim rođacima "velikim vjernicima", onima što se stalno nešto muljaju oko crkve, krste se dok voze, pominju Boga u svakoj drugoj rečenici (bješe neka Božja zapovjest da se baš toliko ne pominje) i naravno samohvalili su se svojom prostodušnošću i naivnošću. E pa slušaj, lakše bi mi palo da sam se morao rastaljivat sa satanistima i onim Mejsonom što doživotnu leži. Kad provališ kakve su ispod toga bitange i kako gledaju da te svojim "vjerništvom" izrade. Iako je bila relativno smiješna imovina i moj udio naćerali su me da im slučajno milimetar ne popuštim koliko su bili bezočni. A sve "uz Božju pomoć", "biće Božja volja" i sl... Dok su mi kenjali tokom jednog ručka, koji sam, naravno ja platio, razmišljao sam kako uzimam nož i zalijećem se na njih uz poklič "Alahu ekber"

    Tako da mi je i Krivokapić paradigma takvih likova. Sve pobožni, ali kako može kako Božja volja na njihovu korist.

  29. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  30. #1074
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da je predrasuda od ranijeg jednog iskustva. Došlo je do mene sticajem okolnosti neko nasljeđivanje zajedno sa nekim rođacima "velikim vjernicima"...
    A, eto, moj jedini kontraargument je čista (moja) arogancija. Nisam u stanju da povjerujem da mi neko može baš toliko prodati rog za svijeću, vidio sam dosta muljatora i namirišeš ih ipak od početka. Ako je Zdravko uspio ovako da me izradi vala svaka mu cast

  31. #1075
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A, eto, moj jedini kontraargument je čista (moja) arogancija. Nisam u stanju da povjerujem da mi neko može baš toliko prodati rog za svijeću, vidio sam dosta muljatora i namirišeš ih ipak od početka. Ako je Zdravko uspio ovako da me izradi vala svaka mu cast
    Eh, da si jedini druže... Zamisli kad su ga Medo, Manda i Pipun vidjeli prvi put kao crkvenog kandidata i krepali od smijeha "kakva blečka" i kako će ga lagano preveslat a dobiti podršku crkve da budu najjači.
    Odradi ih brat za desetku. A nije da nisu namazani i bitange.

Page 43 of 543 FirstFirst ... 333940414243444546475393143 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •