Page 161 of 543 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4001
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kako su lijepo sredili , ova suva zemlja bez cvijeta posađenog izgleda fenomenalno. Svaka im je rabota ovakva...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ja pričam o simboličkom gestu glede Balaševića, a ne o kvalititetu cvijetnih aranžmana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #4002
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja pričam o simboličkom gestu glede Balaševića, a ne o kvalititetu cvijetnih aranžmana.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Đole im je bio ipak naklonjen uz nadoknade. Zna to dobro dps sekta, a odužili su mu se gestom sa parkom, glumatanjem u ovoj jeftinoj ceremoniji, suvom zemljom i bezlično, jer dps ne zna drugačije.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  3. #4003
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,704
    Thanks Thanks Given 
    1,255
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Nema nidje teme pa jedino ostaje odje. Izrael napao Palestince u dzamiji Al Aksa, sad ih Hamas gadja raketama. Erdogan se iznervirao a nije dobro kad je on nervozan, mogu Izraelci proci kao Jermeni u Nagorno. Jedino im on moze stati na kraj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  4. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  5. #4004
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Jes, nema tih koji ce krenut na izrael. A zbilja tuga sta cine od palestinaca mrcenih. Gledam nocas kako radi ovaj odbranbeni sistem izraelski. Odlicna stvar

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  6. #4005
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Hhaha čuš, pa ko brani brku da napane Izrael? Eh vlažan san turkeša da sravne Izrael, samo imaju problem, nedostatka mošnji. Izrael bi napravio ravnu ploču sa njima za pola dana.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. #4006
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Naravno, gledajući sa aspekta etike i morala. Samo što to nisu baš vrijednosti koje se baštine u politčkom životu.

    Teoretski to stoji, ali Crna Gora je tada bila bez ikakve šanse. Bez šanse je ostala onog trenutka kad je Milošević zagospodario sa JNA i Srbijom.

    Da nisu AB prevratom na vlast došli Đukanović i Bulatović, Milošević bi instalirao neke druge (Kostić). Đukanović (ili bilo ko) je mogao da izađe iz te vlade i da ostavku, što bi bio moralni čin, ali šta bi dobili tim? Jednako bi Dubrovnik i Bošnjaci nastradali. Možda i gore. Jednostavno, Bulatović i Đukanović se nisu pitali puno sa sopstvenom državom (ne više što se Peten pitao sa Francuskom '40). Crna Gora je bila svedena na nivo Miloševićeve marionetske države, koji je držao svu moć i silu JNA u svojim rukama. Čak i da se jesu pitali, najveći domet otpora bi bio građanski rat, etničko čišćenje i generalno, bosanski scenario. Za dlaku smo ga izbjegli '99, kad je pozicija Crne Gore bila neuporedivo, neuporedivno povoljnija, a na tada.

    Ne aboliram nikog odgovornosti, posebno ne ovu dvojicu, koje niko nije za uši vukao da "vladaju". Naprotiv, radili su to svojevoljno i, makar u početku, iz ubjeđenja. Problem je što nisu bili puno bitni, makar do sredine devedesetih (ne oni, nego bilo ko iz Crne Gore tada). Samo treba gledati širu sliku i kompletnu perspektivu. Jer naredni manevri Đukanovića su bili politički i državnički masterclass, koji se moraju uzeti u obzir, kada se kompletno sagledava njegova ličnost.

    Da me ne optuže propagandisti, koji samo čekaju da skoče, da ga veličam - moj stav o njemu je da mu je vrijeme odavno prošlo i najkasnije 2012. je trebalo da se povuče iz politike, a prije toga reformiše stranku. Najveći dio odgovornosti za sadašnje politčko i društveno stanje je lično njegovo. Citiraću Rada Bojovića: "Prethodna vlast (DPS) je svojm politikom ugrozila temelje nezavisne države".

    I za kraj, predlažem jedan misaoni eksperiment. @wulfy je na temi o agresiji na Dubrovnik okačio sastav republičke vlade u to doba. Probajte da vratite u prošlost aktuelni sastav Krivokapićeve vlade. Šta vam se "javlja"? Kakve bi im bile pozicije i odluke u kritičnim situacijama, šta mislite? Retoričko je pitanje, ne zahtijeva dodatni off topic.



    Čovjek je non stop u kampanji. Od dana kada je izabran, a posebno nakon 30. avgusta, 24/7 - samo PR, PR, PR.
    Bilo koji protivkandidat na lokalnim izborima je u bitno goroj startnoj poziciji od njega. Nameće se kao Đukanovićev nasljednik na čelu DPS-a.
    Milo nije znao od muke što će devedesetih pa je sarađivao sa Kamorom. Ne velim, država je pretekla zbog šverca, ali su neki se debelo napunili, a kasnije oprali pare kroz brojne privatizacije i podijelili našu imovinu među sobom.

    Zli jezici bi rekli da je razlaz sa Miloševićem manje bio ideološki, a da je više imao veze sa kontrolom šverca.

    Ali ajde sve po strani.

    Slažem se u dijelu da je trebao da se povuče najkasnije 2012. i da je najgore što su uradili je što su zarad veće kontrole državnog aparata potpuno potkopali temelje svih institucija države. Država je jaka koliko su joj jake institucije, a ne stranka ili još gore pojedinac na vlasti.

    Da je ostao Igor Lukšić i da su mu date odriješene ruke da povede državu u pravom smjeru vjerujem da bi do sada bili u EU. Lukšić je imao i podršku EU, Njemačke prije svega. Ali prosto je bilo nemoguće da ekipa opijena sa tom količinom moći dozvoli da se isti oni dovedu u red. Kako objasniti raznim manjim ili većim kabadahijama da je zakon isti za njih kao i za ostale.

    Nakon sklanjanja Lukšića krenulo je sve full nizbrdo. Smjene u savjetu RTCG su bile prvi direkt prst u oko i dizanje one rabote ka međunarodnoj zajednici. Dolazile su delegacije i tražile da se to ne radi. Krenule se u fingiranje svega i svačega i rat i nadgornjavanje sa EU. Afere Snimak pa redom, sve gori i gor izvještaji i faktički zastoj u pregovorima. Pa sjetimo se samo Medenice koja objašnjava kako je ona u pravu i da EU mora da shvati da je nama "su'stvo" odlično.

    Zakon o porijeklu imovine je ono što čekam od nove većine, ako to ne urade ja apstiniram sljedeće izbore.

    P.S.

    Oko neznavenog MĐ dovoljno govore njegovi govori iz tog vremena

    Za sliku, hvala @wulfy


    Last edited by kimmi; 11-05-21 at 22:23.

  8. #4007
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Nema nidje teme pa jedino ostaje odje. Izrael napao Palestince u dzamiji Al Aksa, sad ih Hamas gadja raketama. Erdogan se iznervirao a nije dobro kad je on nervozan, mogu Izraelci proci kao Jermeni u Nagorno. Jedino im on moze stati na kraj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A ti bucash Turkinju,ka da si...Unprofor!
    ...

  9. #4008
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Milo nije znao od muke što će devedesetih pa je sarađivao sa Kamorom. Ne velim, država je pretekla zbog šverca, ali su neki se debelo napunili, a kasnije oprali pare kroz brojne privatizacije i podijelili našu imovinu među sobom.

    Zli jezici bi rekli da je razlaz sa Miloševićem manje bio ideološki, a da je više imao veze sa kontrolom šverca.

    Ali ajde sve po strani.

    Slažem se u dijelu da je trebao da se povuče najkasnije 2012. i da je najgore što su uradili je pto su zarad veće kontrole državnog aparata potpuno potkopali sve institucije države.

    Da je ostao Igor Lukšić i da su mu date odriješene ruke da povede državu u pravom smjeru vjerujem da bi do sada bili u EU. Lukšić je imao i podršku EU, Njemačke prije svega. Ali prosto je bilo nemoguće da ekipa opijena sa tom količinom moći dozvoli da se isti oni dovedu u red. Kako objasniti raznim manjim ili većim kabadahijama da je zakon isti za njih kao i za ostale.

    Nakon sklanjanja Lukšića krenulo je sve full nizbrdo. Smjene u savjetu RTCG su bile prvi direkt prst u oko i dizanje one rabote ka međunarodnoj zajednici. Dolazile su delegacije i tražile da se to ne radi. Krenule se u fingiranje svega i svačega i rat i nadgornjavanje sa EU. Afere Snimak pa redom, sve gori i gor izvještaji i faktički zastoj u pregovorima. Pa sjetimo se samo Medenice koja objašnjava kako je ona u pravu i da EU mora da shvati da je nama "su'stvo" odlično.

    Zakon o porijeklu imovine je ono što čekam od nove većine, ako to ne urade ja apstiniram sljedeće izbore.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Tačno se vidi da si imao simpatije prema DPS-u

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  10. #4009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    ...Čovjek je non stop u kampanji. Od dana kada je izabran, a posebno nakon 30. avgusta, 24/7 - samo PR, PR, PR.
    Bilo koji protivkandidat na lokalnim izborima je u bitno goroj startnoj poziciji od njega. Nameće se kao Đukanovićev nasljednik na čelu DPS-a.
    Treba da nadoknadi 20 hiljada glasova minusa. Mnogo i za boljeg političara i čovjeka od njega. Neću mu reći "srecno" ali mu svakako hvala za zadovoljstvo gledanja kako se koprca.

    Da ih je ranije ovakav strahić hvatao drugačije bi Podgorica izgledala. Ali je dockan sad pokušavati prefarbati Mugijevo šamaranje novinara, bahaćenje, prodavanje opštinske zemlje ispod cijene, "kompletiranje" 0,2% placeva sa opštinskih 99,8% i slične avanture. Dockan Ivane, ali ti pokušavaj, čovjek se nada dok je živ...

  11. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  12. #4010
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Tačno se vidi da si imao simpatije prema DPS-u

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ko što rekoh neđe ranije, prvi izbori na kojima sam glasao su predsjednički "97

    I iz ove perspektive mislim da je tadašnja politika koju su podržale i Narodna stranka, SDP i LSCG (u drugom krugu) bila bolja za CG od politike Slobodana Miloševića.

    Ti si za Momira glasao, tačno ti se vidi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #4011
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Treba da nadoknadi 20 hiljada glasova minusa. Mnogo i za boljeg političara i čovjeka od njega. Neću mu reći "srecno" ali mu svakako hvala za zadovoljstvo gledanja kako se koprca.

    Da ih je ranije ovakav strahić hvatao drugačije bi Podgorica izgledala. Ali je dockan sad pokušavati prefarbati Mugijevo šamaranje novinara, bahaćenje, prodavanje opštinske zemlje ispod cijene, "kompletiranje" 0,2% placeva sa opštinskih 99,8% i slične avanture. Dockan Ivane, ali ti pokušavaj, čovjek se nada dok je živ...
    Svakako....

    Ideološki Ivan luta od nacionalšovinizma i revizionizma do ljevičarenja bliskog komunizmu.

    Samo ugovor sa Toškovići doo bi u srećnim državama bio dovoljan za ostavku. Potpisati ugovor na osnovu stare potvrde i zanemariti opštepoznatu činjenicu da je direktor priznao pronevjere je stvarno skandal sam za sebe.

    O betonizaciji Gorice i generalno urbanističkom haosu koji je rezultat politike DPSa koji je na vlasti bez prekida sve ove decenije je suvišno govoriti.

    Najjače su mi ove fore kad se promijene predstavnici DPSa.... a to su veli oni prije mene. Plač.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. #4012
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ko što rekoh neđe ranije, prvi izbori na kojima sam glasao su predsjednički "97

    I iz ove perspektive mislim da je tadašnja politika koju su podržale i Narodna stranka, SDP i LSCG (u drugom krugu) bila bolja za CG od politike Slobodana Miloševića.

    Ti si za Momira glasao, tačno ti se vidi

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Bio sam član Narodne stranke sa 18 godina. Nisam bio "stari liberal" ka svi. Naravno išao sam na mitinge Narodne sloge a pokojni najbolji drug iz tog vremena je bio liberal. Svakako , ponosim se što nikad ne zaokružih dps

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  15. #4013
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Bio sam član Narodne stranke sa 18 godina. Nisam bio "stari liberal" ka svi. Naravno išao sam na mitinge Narodne sloge a pokojni najbolji drug iz tog vremena je bio liberal. Svakako , ponosim se što nikad ne zaokružih dps

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Na tim izborima je i Momir bio ispred DPSa.
    Tako da jesi, sem ako nisi ostao doma na tim izborima



    Ovo je bilo prije 23 godine. Kako smo opanjili što je ovo....bruka

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. #4014
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Može li neko da mi pojasni jer nisam pravnik.

    Dakle, u pozivu za prijavljivanje na oglas za direktora aerodroma je navedeno:

    Aerodromi Crne Gore su raspisali javni konkurs za izbor izvršnog direktora, koji će trajati narednih 15 dana.
    Kako je navedeno u oglasu na sajtu Zavoda za zapošljavanje, kandidat treba da ima VII-1 stepen stručne spreme, najmanje pet godina radnog iskustva na poslovima upravljanja, da posjeduje iskustvo iz oblasti vazdušnog saobraćaja, ekonomije ili poslovnog upravljanja i da posjeduje visoke etičke standarde i integritet.
    Osim potrebnih diploma i dokaza o ispunjenju traženih uslova, kandidat treba da priloži uvjerenje o opštoj zdravstvenoj sposobnosti i uvjerenje od nadležnog suda da se protiv njega ne vodi krivični postupak.
    Pravo prijavljivanja na ovaj Konkurs, kako se dodaje, imaju i državljani drugih država u skladu sa zakonom.
    Kandidati su dužni da kompletnu dokumentaciju i dokaze, dostave u originalu, ili u ovjerenoj kopiji u zatvorenoj koverti na adresu Aerodromi Crne Gore AD – Podgorica, Poštanski fah 202, sa naznakom „Za otvoreni Javni konkurs za izbor izvršnog/e direktora/ce“.
    Rok za podnošenje prijava je 15 dana od dana objavljivanja javnog konkursa.
    Ovo boldovano me zanima. Zašto se to sad traži, kad novim zakonom ovo nije eliminišući faktor? Valjda je dozvoljeno da može da bude i osuđivana osoba zapošljena od strane države.
    Da ne bi fore bačali, ispunjavam i taj bolovani kriterijum, a pitam jer me zanima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #4015
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @kimmi

    A Peđa Bulatović i dalje prduljeca u skupštini od onda, a tu je i Mikaš...
    Ja i danas gajim veliko poštovanje prema Šoću, iskreno volio sam da slušam i Slavka, bio je fenomenalan retoričar ali i on je bio sklon da zabaguje sa otrovima, pokojni Miro Vicković mi je bio tako mio lik isto. Sve u svemu, tadašnja opozicija je bila krem u odnosu na ovo sada. Imam utisak da smo kao društvo baš napravili velike korake nazad, zaslugom DPS-a naravno...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  18. #4016
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Nema nidje teme pa jedino ostaje odje. Izrael napao Palestince u dzamiji Al Aksa, sad ih Hamas gadja raketama. Erdogan se iznervirao a nije dobro kad je on nervozan, mogu Izraelci proci kao Jermeni u Nagorno. Jedino im on moze stati na kraj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Stara prica cionistickih hitlerovaca, ubili su najmanje 10-oro palestinske djece u bombardovanju, s druge strane Hamas cini svom narodu samo protivuslugu napadajuci nekog ko je 10 ili 100 puta jaci od njega, i znaju da ce hitlerovci sa kipama na glavi za svakog ubijenog Jevreja ubiti po starom hitlerovom pravilu 100 Muslimana, tako da to ne vodi nidje, pod uslovom naravno da je Hamas taj koji je prvi ispalio rakete, tako cuh u prolazu na TV. Sto se tice Erdogana on je za mene saveznik Izraela, 100 puta je on tako baljezgao, nikad nije prstom mrdnuo, naprotiv, u Siriji je bio protiv Assada skupa sa tim Izraelcima i Zapadom, uglavnom covjek je vise saveznik nego neprijatelj takozvanog "Izraela", ali valja zbog populizma, glasova naivnih ljudi, tako mlatit.
    Palestina je izdana zemlja, ta izdaja je sramota cijelog svijeta podjednako. Cak i da nema jednog metra koji se Palestinom zove nego da sve bude Izrael, judeonacisti nikad na to ne bi pristali jer bi ta drzava morala bit gradjanska a ne aprthejdisticko-rasisticki provizorijum, u kom jedan bivsi pripadnik Mossada kaze, citiram "Nasa vojska sve vise podjseca na vojsku Nacisticke Njemacke".

    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  19. The Following User Says Thank You to Platinum For This Useful Post:


  20. #4017
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Kad ćete bataliti o četnicima, Hitleru, ustašama i sličnima?
    Daj ljudi jebaste majku temi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #4018
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Može li neko da mi pojasni jer nisam pravnik.

    Dakle, u pozivu za prijavljivanje na oglas za direktora aerodroma je navedeno:



    Ovo boldovano me zanima. Zašto se to sad traži, kad novim zakonom ovo nije eliminišući faktor? Valjda je dozvoljeno da može da bude i osuđivana osoba zapošljena od strane države.
    Da ne bi fore bačali, ispunjavam i taj bolovani kriterijum, a pitam jer me zanima.
    Pa oglasom mogu da traže što oće, da podižu ljestvicu koliko hoće.

    Mislim da mjesta u Aerodromima ne podpadaju pod zakon o državnim službenicima i namještenicima, isto ko ni EPCG.

    Možda se varam, ali mislim da je tako, jer se radi o privrednim društvima.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  23. #4019
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Može li neko da mi pojasni jer nisam pravnik.

    Dakle, u pozivu za prijavljivanje na oglas za direktora aerodroma je navedeno:



    Ovo boldovano me zanima. Zašto se to sad traži, kad novim zakonom ovo nije eliminišući faktor? Valjda je dozvoljeno da može da bude i osuđivana osoba zapošljena od strane države.
    Da ne bi fore bačali, ispunjavam i taj bolovani kriterijum, a pitam jer me zanima.
    Aerodromi su akcionarsko drustvo, tako da idu opsti uslovi za zaposljavanje, a u vecini istih je ovaj uslov.
    Aerodromi su zvanicno drustvo sa vecinskim drzavnim kapitalom, ali i dalje zakonski "privatna" firma. Na njih se ne odnosi zakon o drzavnim sluzbenicima.

  24. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  25. #4020
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Hvala momci. Pretpostavljao sam da ga tretiraju kao "obično privredno društvo" nego nije na odmet da pitam.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #4021
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Vanja Calovic na A1

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  27. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  28. #4022
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,356
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Evo nas na naslovnici USA Today:
    procenat onih koji se nece vakcinisat.

  29. #4023
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,476
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Malo im je loša računica, kažu 32% globalno, a onda CG najviše sa 33%...
    #fakenews

  30. #4024
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Naravno, gledajući sa aspekta etike i morala. Samo što to nisu baš vrijednosti koje se baštine u politčkom životu.

    Teoretski to stoji, ali Crna Gora je tada bila bez ikakve šanse. Bez šanse je ostala onog trenutka kad je Milošević zagospodario sa JNA i Srbijom.

    Da nisu AB prevratom na vlast došli Đukanović i Bulatović, Milošević bi instalirao neke druge (Kostić). Đukanović (ili bilo ko) je mogao da izađe iz te vlade i da ostavku, što bi bio moralni čin, ali šta bi dobili tim? Jednako bi Dubrovnik i Bošnjaci nastradali. Možda i gore. Jednostavno, Bulatović i Đukanović se nisu pitali puno sa sopstvenom državom (ne više što se Peten pitao sa Francuskom '40). Crna Gora je bila svedena na nivo Miloševićeve marionetske države, koji je držao svu moć i silu JNA u svojim rukama. Čak i da se jesu pitali, najveći domet otpora bi bio građanski rat, etničko čišćenje i generalno, bosanski scenario. Za dlaku smo ga izbjegli '99, kad je pozicija Crne Gore bila neuporedivo, neuporedivno povoljnija, a na tada.

    Ne aboliram nikog odgovornosti, posebno ne ovu dvojicu, koje niko nije za uši vukao da "vladaju". Naprotiv, radili su to svojevoljno i, makar u početku, iz ubjeđenja. Problem je što nisu bili puno bitni, makar do sredine devedesetih (ne oni, nego bilo ko iz Crne Gore tada). Samo treba gledati širu sliku i kompletnu perspektivu. Jer naredni manevri Đukanovića su bili politički i državnički masterclass, koji se moraju uzeti u obzir, kada se kompletno sagledava njegova ličnost.
    Sve je to tacno sto si napisao -da je bio neko drugi iz tog postkomunistickog drustva vjerovatno bi se isto desilo, isto bi bio Dubrovnik, isto bi bilo deportacije, isto bi bilo sverca.
    Ali Djukanovic nije podnio ostavku, nije se udaljio od ideologije koja je tada vladala. I najbitnije, kad se utvrdi njegova krivica - treba da odgovara.

    O manervima Djukanovica ne bih, a koliko je bio u necemu uspjesan saznacemo nakon isteka predsjednickog mandata i prestanka imuniteta.

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Da me ne optuže propagandisti, koji samo čekaju da skoče, da ga veličam - moj stav o njemu je da mu je vrijeme odavno prošlo i najkasnije 2012. je trebalo da se povuče iz politike, a prije toga reformiše stranku. Najveći dio odgovornosti za sadašnje politčko i društveno stanje je lično njegovo. Citiraću Rada Bojovića: "Prethodna vlast (DPS) je svojm politikom ugrozila temelje nezavisne države".

    I za kraj, predlažem jedan misaoni eksperiment. @wulfy je na temi o agresiji na Dubrovnik okačio sastav republičke vlade u to doba. Probajte da vratite u prošlost aktuelni sastav Krivokapićeve vlade. Šta vam se "javlja"? Kakve bi im bile pozicije i odluke u kritičnim situacijama, šta mislite? Retoričko je pitanje, ne zahtijeva dodatni off topic.
    Dio Krivokapiceve vlade cine ljudi koji su dovoljno mladi da nisu mogli da ucetvuju u ratu za mir. A ako bi ih vremenski pomjerili u to doba vjerovatno bi dobar, veci dio vlade, ukljucujuci i Krivokapica postupio ili podrzavao isto. Kako nismo taj trenutak dozivjeli valja se fokusirati na one koji su jos zivi i bili na vlasti u doba tih desavanja.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  32. #4025
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,630
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...dimo-nedjeljom

    Nema druge nego da im država pomogne, pogasiše se ljudi jer ne rade nedjeljom.

Page 161 of 543 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •