Page 18 of 543 FirstFirst ... 81415161718192021222868118518 ... LastLast
Results 426 to 450 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #426
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,971
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jel ja to čitam da ti, osvjedočeni dps pristaša, piše da će sve doći na naplatu svojim partijskim drugovima? Auuu
    Neko mu je hakova nalog

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #427
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    https://www.voanews.com/student-unio...schools-reopen

    Studenti u Italiji zahtjevaju otvaranje skola, bolji transport, vise para za skolstvo...

    Studenti u Crnoj Gori .... izumrla vrsta

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  3. The Following User Says Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  4. #428
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,653
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,619
    Thanked in
    4,656 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2021]

    nemoj tako, ovi se naši se isto bore... ali oko
    zastava i kako će se preko veze ubačit nedje

    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #429
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    @outline @crane_operator nije tacno, ovi nasi su protestovali zbog besplatne skolarine, znaci cuje im se glas
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  7. #430
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Neko mu je hakova nalog

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Vise sam se ja borio protiv DPSa i ucinio u tome nego i ti, i Direktor i SKOJ i Hel i da ne nabrajam sve ostale stare liberale odje. Vise pravom Crnogorcu smeta DPS koji je poharao ovu zemlju nego sto smeta Litijasima i staroliberalima koji su protiv njega samo jer je Milo okrenuo ledja Srbiji.
    Glasali bi ga ste vi ponovo samo da se vrati na pravi put, ne bi vam tada smetalo ni partijsko zaposljavanje kao sto vam ni sada ne smeta, ni to sto krade niti bilo sta slicno.
    Druze ja ako volim ovu zemlju, ovu zastavu koja vam smeta i ovu himnu ne znaci da volim DPS iako vinto izjednacavate. Vama je borba protiv DPS ako jace pljunes po zastavi, po himni, ako nacrtas trobojku I vikenes ne damo svetinje.
    Ja sam ponudio Hel da nadje dje sam DPS podrzavas odje I jos po nesto pa da se igramo razlaza ali se prepao i pobjegao.
    ja sad treba vama odje da se pravdam , hvalim ili bilo sta drugo oko moje politicke pripadnosti ili mog ucinka u smjenjivanju ovog sistema . sistema koji je do jucerasnja opozicija tako lako zajahala i prihvatila da je svoje sinove zaposlila za direktora aerodroma . opet sin umjesto sina i vama je to normalno a do juce se borili protiv toga, e meni to nije bilo normalno ni juce ni danas a to samo pokazuje kakvi ste u stvari vi borci protiv sistema.

    par ljudi sto me odje poznaje licno zna sto sam i ko sam a odje stari liberali koji kad im postavis par tekstova sa CDMa pocnu da se primaju kao saucesce i ne treba nista vise nego vas samo loziti.
    Last edited by lepetanac; 18-01-21 at 23:40.

  8. The Following 13 Users Say Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  9. #431
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    lepetanac isto kao što je onih 3.24% 1992 bili izdajnici naroda svoga tako su i ovi koji su protiv nastavka prakse DPS politike zapošljavanja, nepotizma, lopovluka - dopisati po želji sve ostalo - izdajnici su i sad, i protiv nove Vlade, podržavaju DPS i sve ostalo.
    Trebalo je 14 godina da se od 3.24% dođe do 55.5%.

    Savjetuje se narod, da je ovo neka nova Crna Gora na koju ćemo se morat navikavat. Ako je suditi istoriji, 2034 godine ćeš biti u većini.
    A tada će ti svi govoriti "ada i ja sam bio protiv onakve promjene vlasti", jer i liberala je bilo minimum 20% kad bi danas brojalo

    Rano je još govoriti o učincima nove Vlade, makar za moj dojam. Samo se bojim da ne ode u pravcu "srce bi htjelo ali muda se skupila".

    I jedna lijepa vijest, evo obećanje da će platiti liječenje za ovog momka.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...n-na-lijecenje
    Last edited by hercules; 18-01-21 at 23:55.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  11. #432
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ja sam sokiran da Mojsije nije glasao za DPS. Ubijedjen sam bio da jeste par puta ali eto prevari se covjek

  12. #433
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    lepetanac isto kao što je onih 3.24% 1992 bili izdajnici naroda svoga tako su i ovi koji su protiv nastavka prakse DPS politike zapošljavanja, nepotizma, lopovluka - dopisati po želji sve ostalo - izdajnici su i sad, i protiv nove Vlade, podržavaju DPS i sve ostalo.
    Trebalo je 14 godina da se od 3.24% dođe do 55.5%.

    Savjetuje se narod, da je ovo neka nova Crna Gora na koju ćemo se morat navikavat. Ako je suditi istoriji, 2034 godine ćeš biti u većini.
    A tada će ti svi govoriti "ada i ja sam bio protiv onakve promjene vlasti", jer i liberala je bilo minimum 20% kad bi danas brojalo

    Rano je još govoriti o učincima nove Vlade, makar za moj dojam. Samo se bojim da ne ode u pravcu "srce bi htjelo ali muda se skupila".

    I jedna lijepa vijest, evo obećanje da će platiti liječenje za ovog momka.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...n-na-lijecenje
    rano je za sumiranje ucinka nove vlade ali znas kako kazu, po jutru se dan poznaje.
    ako se zaposljavaju cerke , sinovi visokih funkcionera na celne pozicije i ti to odje izneses kao kritiku da je isto to radio i DPS kao sto jste odgovor je navikavajte se na navu Crnu Goru.
    nije to nova CG to je stara CG ista kao i sto j bila zadnjih 30 godina samo su se akteri promjenili.
    nikakve razlike nema samo je razlika sto ovima sto je prije smetalo partijsko zaposljavanje sada ne smeta i obratno.
    licemjerno i sa jedne i sa druge strane a trecu strani ko hebe.
    nego ajde ako je sto bitno rjeseno da se svetinje nisu dale, DPS ih je htio pretvoriti u kockarnice ali sad je to nova vlada sprecila i nece biti kladionica pod Ostrog nego predivni manastir sa tendom. bas isto onakvo kulturno dobro kao sto su nam djedovi ostavili.

    a sklonio sam se bio neko vrijeme odavde da odmorim od raznih postenih moderatora i raznih starih liberala kojima je najeca borba protiv DPS bila mahanje trobojko mi usklikom ne damo svetinje ali sve ostalo daju da se krcmi.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  14. #434
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Pljas






    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #435
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,406
    Thanks Thanks Given 
    14,868
    Thanks Thanks Received 
    4,172
    Thanked in
    2,107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Vise sam se ja borio protiv DPSa i ucinio u tome nego i ti, i Direktor i SKOJ i Hel i da ne nabrajam sve ostale stare liberale odje. Vise pravom Crnogorcu smeta DPS koji je poharao ovu zemlju nego sto smeta Litijasima i staroliberalima koji su protiv njega samo jer je Milo okrenuo ledja Srbiji.
    Glasali bi ga ste vi ponovo samo da se vrati na pravi put, ne bi vam tada smetalo ni partijsko zaposljavanje kao sto vam ni sada ne smeta, ni to sto krade niti bilo sta slicno.
    Druze ja ako volim ovu zemlju, ovu zastavu koja vam smeta i ovu himnu ne znaci da volim DPS iako vinto izjednacavate. Vama je borba protiv DPS ako jace pljunes po zastavi, po himni, ako nacrtas trobojku I vikenes ne damo svetinje.
    Ja sam ponudio Hel da nadje dje sam DPS podrzavas odje I jos po nesto pa da se igramo razlaza ali se prepao i pobjegao.
    ja sad treba vama odje da se pravdam , hvalim ili bilo sta drugo oko moje politicke pripadnosti ili mog ucinka u smjenjivanju ovog sistema . sistema koji je do jucerasnja opozicija tako lako zajahala i prihvatila da je svoje sinove zaposlila za direktora aerodroma . opet sin umjesto sina i vama je to normalno a do juce se borili protiv toga, e meni to nije bilo normalno ni juce ni danas a to samo pokazuje kakvi ste u stvari vi borci protiv sistema.

    par ljudi sto me odje poznaje licno zna sto sam i ko sam a odje stari liberali koji kad im postavis par tekstova sa CDMa pocnu da se primaju kao saucesce i ne treba nista vise nego vas samo loziti.
    Čitanje tvog posta kao velikog borca za pravdu bi trebalo da se završi kod "pravog Crnogorca". Sa tim si sve rekao. Nego mensčini da tvoja velika borba protiv sistema počinje onda kad se dotakao tvoje guzice. Do tada slabo, nikako. Protiv sistema se borilo i prije litija. Ali tebe to ne zanima. Tebi su trn u oku litije, narod koji je učestvovao u tim litijama. Koje gle čuda priđoše svaka mirno. A većinom neandretalci Srbi učestvovali. Ali zato ti kao veliki Crnogorac, građanista, ne propustiš priliku a da se ne pokakiš na bar pola naroda u tvojoj državi. Koju jelte toliko voliš.
    To što se pozivati da je normalno kritikovati novu vladu, bi bilo normalno da ste bar upola kritikovali bivšu vlast. Imaš svaki dan po 10ak postova kritike na račun nove vlade. Tim reciprocitetom bi trebalo da si imao bar stotinu postova protiv bivše vlasti. Ali slabo i po koji da se nađe, a kamo li stotinu. To što si u nekom periodu glasao SDP (jer sam ubijeđen da je bilo nekad i glasova za DPS) te ne čini mi malo boljim. Ali ni Zrno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  16. The Following 3 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  17. #436
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ajna-dokumenta
    Ononsto godinama pricam. Sve bezbjedonosne sluzbe u CG treba rasformirati i napraviti nove
    Službenik Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Ljubiša Asanović, suspendovan je jer je bez ovlašćenja starješina ušao u postorije u koje je bio priveden Branislav Brano Mićunović, saopšteno je nezvanično “Vijestima”.
    Prema istom izvoru, Asanović je uhapšenog Nikšićanina, kako je objasnio, u pritvorskim prostorijama posjetio zbog toga što su prijatelji.
    Koliko jos ovakvih prijatelja ima po sluzbama za ovih 30 godina smo gledali

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  19. #437
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...ajna-dokumenta
    Ononsto godinama pricam. Sve bezbjedonosne sluzbe u CG treba rasformirati i napraviti nove

    Koliko jos ovakvih prijatelja ima po sluzbama za ovih 30 godina smo gledali
    Uh, mrtva trka između rasformiti i reformisati.. Ovo prvo ne vjerujem da će se desiti a ovo drugo ako se ne uradi kako treba, nema sreće..

    Dokaz da je većina ovih "patriota" poput Brana samo produžena ruka sistema.. Plus ova ekipa za čistke (koja je doduše i sama počišćena na kraju)..

    Baš vruć krompir koga god da zapadne..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #438
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Uh, mrtva trka između rasformiti i reformisati.. Ovo prvo ne vjerujem da će se desiti a ovo drugo ako se ne uradi kako treba, nema sreće..

    Dokaz da je većina ovih "patriota" poput Brana samo produžena ruka sistema.. Plus ova ekipa za čistke (koja je doduše i sama počišćena na kraju)..

    Baš vruć krompir koga god da zapadne..
    ANB (i SAJ) su jedine institucije za koje mislim da ih je trebalo jednostavno rasformirati i praviti ispočetka. Korist od poruke koja bi se poslala bi bila puno veća od (vrlo ograničene) štete koja bi nastala privremenim gubitkom njihovih "profesionalnih" usluga.

  21. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  22. #439
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ANB (i SAJ) su jedine institucije za koje mislim da ih je trebalo jednostavno rasformirati i praviti ispočetka. Korist od poruke koja bi se poslala bi bila puno veća od (vrlo ograničene) štete koja bi nastala privremenim gubitkom njihovih "profesionalnih" usluga.
    To tek ne bi valjalo potpuno rasformirati,javio bi se drugi,ogroman problem,nadam se da razumijesh,tanka je linija shto spaja...i razdvaja!
    ...

  23. #440
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Svjestan je toga skoj zato je i rekao rasformirati, da ne bude vise ANbezbjednost, nego agencija za nacionalni raspad


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  24. #441
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Jel ovo politicka "korupcija" sto je ova gospodja prelecela iz SNP kod Bata Carevica da ga podrzi onakvog pravednog jer ne moze da izdrzi toliku nepravdu? Samo pitam.

    “Profesorka, kao Vaši bivši đaci, dolazili smo i pažljivo slušali predavanja o psihologiji. Ako je to nauka koja se između ostalog bavi ljudskim osobinama, onda je ovo onaj momenat kada učenik prevaziđe svog učitelja.Umjesto da kao školovani psiholog i pedagog, bude za primjer mladjim političkim narastajima, profesorka je imala za cilj odborničko mjesto na listi “ZA budućnost Budve”, a zatim da uzme mandat i “preleti” u NSD.

    Poražavajuća okolnost da sve ovo dolazi od osobe koja iza sebe ima četvrt vijeka karijeru profesora psihologije.Razočarana tim neuspjelim planom, ponaša se pogubljeno i transparentno trazi poslove za članove familije, prepustila se u potragu zbrinjavanja svojih interesa i pronalazi “sreću” u NSD. Kao što je i sama rekla da je ideje ne interesuju već samo lični interes”, navodi se u saopštenju koje potpisuju Mladi SNP Budva.
    Last edited by Rodion Romanovich; 19-01-21 at 10:44.

  25. #442
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    ANB (i SAJ) su jedine institucije za koje mislim da ih je trebalo jednostavno rasformirati i praviti ispočetka. Korist od poruke koja bi se poslala bi bila puno veća od (vrlo ograničene) štete koja bi nastala privremenim gubitkom njihovih "profesionalnih" usluga.
    Ako bi ih rasformirao, tu bi nastao vakum raznih informacija, dezinformacija, narušene bezbjednosti, preplitanje nadležnosti institucija, pa dok bi našli iole ozbiljan i profesionalan kadar.. Vrijeme nam nije na strani jbga..

    Opet kažem, depolitizacijom i obukom novih kadrova bi se makar nešto postiglo..

    Možemo mi nazivati ANB kako god oćemo, to je sistem koji je i onakav i takav i više od toga, a opet bez sistema bezbjednosti nema ni moderne države.

    Vruć krompir kako god da okreneš.. Svjedoci smo da ne samo kod nas, sve te kozmetičke promjene ništa dobro nisu donijele (UDBA-DB-BIA/ANB).. To su sistemi koji su sve najgore režime podržavali.. Jedino po dubini da krenu da mijenjaju
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #443
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ako bi ih rasformirao, tu bi nastao vakum raznih informacija, dezinformacija, narušene bezbjednosti, preplitanje nadležnosti institucija, pa dok bi našli iole ozbiljan i profesionalan kadar.. Vrijeme nam nije na strani jbga..

    Opet kažem, depolitizacijom i obukom novih kadrova bi se makar nešto postiglo..

    Možemo mi nazivati ANB kako god oćemo, to je sistem koji je i onakav i takav i više od toga, a opet bez sistema bezbjednosti nema ni moderne države.

    Vruć krompir kako god da okreneš.. Svjedoci smo da ne samo kod nas, sve te kozmetičke promjene ništa dobro nisu donijele (UDBA-DB-BIA/ANB).. To su sistemi koji su sve najgore režime podržavali.. Jedino po dubini da krenu da mijenjaju
    Ne znam koji ce to vakum da nastane, kojih to bezbjedonosnih informacija.
    Svako malo, pa i od zamjenika direktora UP smo culi da su "prijatelji" sa polukriminalnim likovima.
    To kao normalno da bude, upoznali se ljudi pa se nasli. To sto se kriminalci ne bi druzili sa njima da nije pozicija koje su pokrivali, nema veze. Jesmo li toliko naivni, pa nisu drugovi iz vetica, nego se upoznali na poslu.
    I sad je normalno da u ANB sjedi kucni prijatelj. Ko da je dosao neko iz privatne banke, a ne ljudi zaduzeni za borbu sa kriminalom.
    I kao nema volje za borbu. Ima, nego su postavljani prijatelji kriminalaca da tu volju sprovode.
    I sad nemoj da nesto promijenimo, popravice se.
    Oce kako ne. Pokojni Beli i Maras like this

  27. #444
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ako bi ih rasformirao, tu bi nastao vakum raznih informacija, dezinformacija, narušene bezbjednosti, preplitanje nadležnosti institucija, pa dok bi našli iole ozbiljan i profesionalan kadar.. Vrijeme nam nije na strani jbga..
    Složio bih se sa tobom i Al no1 da ima ikakvog, ikakvog dokaza da je ANB i na koji način ikad pomogao da se poveća stepen sigurnosti Crne Gore. Ubijeđen sam da je to banda nesposobnjakovića, kao i ostatak administracije, koji je samo špijunirao političke protivnike vlasti.

    Neka prezentuju jedan jedini slučaj gdje su opipljivo i jasno pomogli da se ojača sigurnost Crne Gore pa neka im je prosto.

  28. #445
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Složio bih se sa tobom i Al no1 da ima ikakvog, ikakvog dokaza da je ANB i na koji način ikad pomogao da se poveća stepen sigurnosti Crne Gore. Ubijeđen sam da je to banda nesposobnjakovića, kao i ostatak administracije, koji je samo špijunirao političke protivnike vlasti.

    Neka prezentuju jedan jedini slučaj gdje su opipljivo i jasno pomogli da se ojača sigurnost Crne Gore pa neka im je prosto.
    Ti druze mene nisi razumio,ochigledno,nego si se nadovezao vishe na njegov post.
    Ne slazem se da je to gomila nesposobnjakovica,ima itekako sposobnih momaka tamo,koji rade strogo profesionalno,ima naravno i drugih.
    E shta sam htio reci,valjda sad skontash,rasformirati chitavu jednu takvu sluzbu...jes da smo mi shaka jada,ali sjeti se shta se desilo i deshava sa ljudima koji su agenti-sluzbenici,na koju stranu veoma lako odu...tako,ne bih dalje,smara me i poltika i slichne priche.
    ...

  29. #446
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ti druze mene nisi razumio,ochigledno,nego si se nadovezao vishe na njegov post.
    Ne slazem se da je to gomila nesposobnjakovica,ima itekako sposobnih momaka tamo,koji rade strogo profesionalno,ima naravno i drugih.
    E shta sam htio reci,valjda sad skontash,rasformirati chitavu jednu takvu sluzbu...jes da smo mi shaka jada,ali sjeti se shta se desilo i deshava sa ljudima koji su agenti-sluzbenici,na koju stranu veoma lako odu...tako,ne bih dalje,smara me i poltika i slichne priche.
    Istina, to je opasnost.

    Ono što bih ja volio da vidim je rasformiranje ANB, praćeno 3-4 dana kasnije formiranjem nove službe bezbijednosti koja bi primila profesionalne kadrove iz stare. Tako bi se izbjeglo mnogo repova stare službe, uklučujući tužbe zbog nezakonitog otpuštanja. Ali bi se o tome što ti pominješ moralo voditi dosta računa.

  30. #447
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Istina, to je opasnost.

    Ono što bih ja volio da vidim je rasformiranje ANB, praćeno 3-4 dana kasnije formiranjem nove službe bezbijednosti koja bi primila profesionalne kadrove iz stare. Tako bi se izbjeglo mnogo repova stare službe, uklučujući tužbe zbog nezakonitog otpuštanja. Ali bi se o tome što ti pominješ moralo voditi dosta računa.
    Dva pitanja se otvaraju:

    1. Ko bira i odlučuje ko su bili profesionalni kadrovi, a koji nisu iz prethodne službe? Tome je baš sjekira u med pala da "zaduži" ljude da budu "njegovi" da služba bude maltene njegova privatna. Samo mi nemojte o komisijama koje bi to birali.
    2. Šta ćemo sa otpuštenima? Mislite da neće naći nekog poslodavca sa informacijama i vještinama koje imaju. Nezgodno je imati nekoliko desetina ili stotina freelancera takve profesije u ovako maloj zemlji. Vjerovatno bi nastao klan, zaboravili bi se sadašnji.
    Zbog toga se nikada službe ne gase, već transformišu. Čak su i komunisti kad su uzeli Beograd preuzeli agente Spceijalne (političke) policije, a par šefova strijeljali. Jedna od anegdota je i šok IB-ovaca kad su i saslušavali isti ljudi koji su ih saslušavali kao komunističke neprijatelje za vrijeme Kraljevine Jugoslavije.
    Last edited by Gagarin; 19-01-21 at 12:29.

  31. #448
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Vise sam se ja borio protiv DPSa i ucinio u tome nego i ti, i Direktor i SKOJ i Hel i da ne nabrajam sve ostale stare liberale odje. Vise pravom Crnogorcu smeta DPS koji je poharao ovu zemlju nego sto smeta Litijasima i staroliberalima koji su protiv njega samo jer je Milo okrenuo ledja Srbiji.
    Glasali bi ga ste vi ponovo samo da se vrati na pravi put, ne bi vam tada smetalo ni partijsko zaposljavanje kao sto vam ni sada ne smeta, ni to sto krade niti bilo sta slicno.
    Druze ja ako volim ovu zemlju, ovu zastavu koja vam smeta i ovu himnu ne znaci da volim DPS iako vinto izjednacavate. Vama je borba protiv DPS ako jace pljunes po zastavi, po himni, ako nacrtas trobojku I vikenes ne damo svetinje.
    Ja sam ponudio Hel da nadje dje sam DPS podrzavas odje I jos po nesto pa da se igramo razlaza ali se prepao i pobjegao.
    ja sad treba vama odje da se pravdam , hvalim ili bilo sta drugo oko moje politicke pripadnosti ili mog ucinka u smjenjivanju ovog sistema . sistema koji je do jucerasnja opozicija tako lako zajahala i prihvatila da je svoje sinove zaposlila za direktora aerodroma . opet sin umjesto sina i vama je to normalno a do juce se borili protiv toga, e meni to nije bilo normalno ni juce ni danas a to samo pokazuje kakvi ste u stvari vi borci protiv sistema.

    par ljudi sto me odje poznaje licno zna sto sam i ko sam a odje stari liberali koji kad im postavis par tekstova sa CDMa pocnu da se primaju kao saucesce i ne treba nista vise nego vas samo loziti.
    Ovdje se Lepetanac ne čita što ko piše, nego predrasude vladaju prilikom procjena naših kolega forumaša kojoj politici smo skloni i kojoj partiji pripadamo! Kad pomenem CG zastavu i himnu odmah sam dps bot i odmah sam fasist koji mrzi Srbe, tako i naši dragi forumaši evo prvi put čuju da ti imas nesto protiv Ban-a iako pola CG zna tvoje ime i zna koliko si nepravde i muka zbog njega prozivio...ali ne, ti si dps bot jer si jasno rekao da si Crnogorac i dičiš se time i ne dozvoljavaš da neko prekraja istoriju tvoga naroda, crnogorskoga i tvojih predaka crnogorskih, ali nijesu naši preci nikad bili lopovi i mi nikad nijesmo lopove podrzavali, niti ćemo...ja i ne reagujem više, neka se igraju. Milo mi je što si pobijedio
    Last edited by zvoncica; 19-01-21 at 12:45.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  32. The Following 7 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  33. #449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dva pitanja se otvaraju:

    1. Ko bira i odlučuje ko su bili profesionalni kadrovi, a koji nisu iz prethodne službe? Tome je baš sjekira u med pala da "zaduži" ljude da budu "njegovi" da služba bude maltene njegova privatna. Samo mi nemojte o komisijama koje bi to birali.
    Nova vlada. Za to su izabrani i dobili mandat, izmedju ostalog.

    2. Šta ćemo sa otpuštenima? Mislite da neće naći nekog poslodavca sa informacijama i vještinama koje imaju. Nezgodno je imati nekoliko desetina ili stotina freelancera takve profesije u ovako maloj zemlji. Vjerovatno bi nastao klan, zaboravili bi se sadašnji.
    Pa od straha od ANB kriminalaca van sluzbe treba da ih drzimo u sluzbi? Ne nego ih otpustis, pazljivo pratis aktivnosti, pa prvu trojicu koji krenu u kriminal bacis u zatvor i zaboravis gdje je kljuc. Ostali bi odmah naucili lekciju.


    Zbog toga se nikada službe ne gase, već transformišu. Čak su i komunisti kad su uzeli Beograd preuzeli agente Spceijalne (političke) policije, a par šefova strijeljali. Jedna od anegdota je i šok IB-ovaca kad su i saslušavali isti ljudi koji su ih saslušavali kao komunističke neprijatelje za vrijeme Kraljevine Jugoslavije.
    Neke postkomunisticke zemlje su ugasili sluzbe i nista im falilo nije. Cak su prosle bolje od onih koji su ih "transformisali".

  34. #450
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,406
    Thanks Thanks Given 
    14,868
    Thanks Thanks Received 
    4,172
    Thanked in
    2,107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ovdje se Lepetanac ne čita što ko piše, nego predrasude vladaju prilikom procjena naših kolega forumaša kojoj politici smo skloni i kojoj partiji pripadamo! Kad pomenem CG zastavu i himnu odmah sam dps bot i odmah sam fasist koji mrzi Srbe, tako i naši dragi forumaši evo prvi put čuju da ti imas nesto protiv Ban-a iako pola CG zna tvoje ime i zna koliko si nepravde i muka zbog njega prozivio...ali ne, ti si dps bot jer si jasno rekao da si Crnogorac i dičiš se time i ne dozvoljavaš da neko prekraja istoriju tvoga naroda, crnogorskoga i tvojih predaka crnogorskih, ali nijesu naši preci nikad bili lopovi i mi nikad nijesmo lopove podrzavali, niti ćemo...ja i ne reagujem više, neka se igraju. Milo mi je što si pobijedio
    Nisam znao da ste ti i Lepetenca mjerodavni za istoriju Crne Gore.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 18 of 543 FirstFirst ... 81415161718192021222868118518 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •