Page 151 of 543 FirstFirst ... 51101141147148149150151152153154155161201251 ... LastLast
Results 3,751 to 3,775 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #3751
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bjese lijepo sin od povrijedjene objasnjavai kako su “kasnili” sa alko testom par sati, donosili vode kandicu, pustali ga da se presvuce istusira prije testa.
    I da je on izasao sa mjesta vozaca.
    Da, i stavio je lazne tablice, Numanovicev vozac dobio 4 mjeseca za to, posle pritiska do neba NVO i Vijesti. Kojeg sada naravno nema.

    Kad su za ovakvu stvar spremni ovoliko da muljaju mogu mislit sto bi radili za nesto krupnije.

    Kao i za svaku vlast tako i za ovu NE VJERUJEM IM GOLOM GOOZICOM NA SPORET DA SJEDNU.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ajde samo se prosipas sto ce ti to ispadas glupko a nisi znas ti dobro da je sve to tako bilo on ne bi imao toliko promila u krvi
    Kriv jeste i treba odma da leti sa posla i da odgovara ali ovakve gluposti nisu potrebne

  2. #3752
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ajde da na zaključujemo na osnovu CdM "pouzdanih izvora" i sina jedne od učesnica u nezgidi ko je bio pijan a ko nije. Ima video snimaka, neće se ništa moći sakriti.

    Ljudima koji sad zahtijevaju "pravdu za mercedesa" u roku od 48 sati nije bilo dugo za Kovertu da čekaju godinama.
    Ne zakljucujem ja nista povodom konkretnog dogadjaja. Prepusticemo institucijama sistema i policiji da rade svoj posao.

    Ovo da bi ja i ti ne daj Boze da smo izazvali udes pod dejstvom alkohola i da bi nocili u betonjerku, pricam iz iskustva rodjaka. I on je imao tu nedje oko 1 promil.
    Pravdu u roku od 48h mogu da traze ljudi koji je nikad prije toga nisu trazili po nikakaviom osnovu pa ni za 5icu iz fizickog u osnovnu npr.
    I sad imaju nerealna ocekivanja. Nevezano sto je u pricu direktno ili posredno umijecan ''Ickovic'' iz Vlade, to ne treba da mijenja nista u cijeloj prici jer smo svi jednaki pred zakonom. Ili bi trebali da budemo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3753
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo ostalo necu komentarisati, jer ja i dalje zagovaram da pola policije treba otpustiti, a neke sluzbe tipa ANB, SAJ i Specijalni policijski tim rasturiti i napraviti nove sluzbe bez kadrova kojima se ne zna jesu li kriminalci ili bezbjednjaci. Nisu svi da se razumijemo, ali su cutali na ponasanje kolega.
    Sve je jasno bilo kada je miljan perovic ovo napravio, pa se policija trudila da ne procuri nikakva vijest o tome.
    Nego tada nije bilo ovakve kuknjave pojedinaca, ali dobro. Tada je to pojedinacno, a sad je sve je takvo.
    Nije problem ovdje ko je na vlasti, nego kakvi su ljudi u policiji. Ali polako. Doce i vama nedje to do glave
    Bacio si me u razmisljanje sa ovim stavom da bi to sve ugasio. Ajde sto je malo tesko za izvest, i nanovo cijeli bezbjedonosni sistem uspostaviti i tu se necu puno petljati jer nisam upucen ali...
    Tu bi dosta kadra morao da posaljes u penziju i time nabacio dosta dodatnog troska na teret Fonda PIO jer oni manje vise imaju beneficirani radni staz je li tako?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #3754
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bacio si me u razmisljanje sa ovim stavom da bi to sve ugasio. Ajde sto je malo tesko za izvest, i nanovo cijeli bezbjedonosni sistem uspostaviti i tu se necu puno petljati jer nisam upucen ali...
    Tu bi dosta kadra morao da posaljes u penziju i time nabacio dosta dodatnog troska na teret Fonda PIO jer oni manje vise imaju beneficirani radni staz je li tako?
    Ne uspostavlja se potpuno novi bezbednosni sistem vec samo dio njega i vrlo lako ga je sprovesti a mnoge od njih ne bi morali da saljemo u penziju vec u spuz da tamo budu na teret državi ali naravno ukidanje i pravljenje novih mora biti aminovano od stranih ambasada prije svega britanske

  5. #3755
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bacio si me u razmisljanje sa ovim stavom da bi to sve ugasio. Ajde sto je malo tesko za izvest, i nanovo cijeli bezbjedonosni sistem uspostaviti i tu se necu puno petljati jer nisam upucen ali...
    Tu bi dosta kadra morao da posaljes u penziju i time nabacio dosta dodatnog troska na teret Fonda PIO jer oni manje vise imaju beneficirani radni staz je li tako?
    Znas i sam da nije "ugasio" vec bih doveo te jedinice u red sa drugacijom filozofijom i istjerao bih vojne doktrine iz policije.
    Trenutni SAJ je vise vojna nego policijska jedinica.
    Doveo bih je u red, a ne da dolaze civili da pod fantomkama pokazuju vjestine. To se izreda radi na medijskom predstavljanju, dje ljudi koji prikazuju vjestine uglavnom nemaju veze sa SAJem.
    Vojna doktrina je pokazana "bombanjem" onog covjeka na zlatici prije koju godinu. Sluze kao razbijaci demonstracija i jos ponesto i to je to.
    ANB nemamo sta pticati. Nosaci torbi nelegalnih poslova bivse vlasti i prisluskivaci protivnika i poslovne konkurencije.
    O legalistickom licu kavackg klana bas ne bih gubio rijeci. Telohranitelji kavcanima i logistika za pronalazenje protivnika.
    Vezano za "rasturanje". Vecina policajaca do 50te ode u penziju, osim ovih na visim polozajima. U ANB je to oko 40 ili 42 godine starosti. Ostavstina SFRJ, jbga.
    Ali nidje ne pise da oni moraju da rade tu. Sve je to Uprava Policije i MUP. Nije u kamenu zapisano da ti moras da radis u SAJ ili PJ. Prekomanda u druge jedinice shodno skolskoj spremi i to je to. Kome se ne svidja neka da otkaz.
    Nije to toliko komplikovano niti skupo koliko mislis.
    Za informaciju samo, ionako vecina u UP se nada zakonu kojim se salju u penziju. Svake 4 do 5 godina to se inace radilo, tako da bi vecina otisla bez problema. Sad da li ce nova vlast odraditi podmladjivanje kadra, ostaje da se vidi

  6. #3756
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Evo da se dopunim, jer sad citah ponesto od danasnjih tekstova.
    Madzaric(bivsi nacelnik NK policije) i Ljeskovic(ex komandant SAJ) su bili na Bogeticima kada se desio incident sa vozilom vlade. I iz cudnog razloga dobar dio NK policije iz PJ je bio na bolovanju.
    Jer jos mislis da treba ostaviti tu sluzbu "netaknutu".

  7. #3757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bacio si me u razmisljanje sa ovim stavom da bi to sve ugasio. Ajde sto je malo tesko za izvest, i nanovo cijeli bezbjedonosni sistem uspostaviti i tu se necu puno petljati jer nisam upucen ali...
    Tu bi dosta kadra morao da posaljes u penziju i time nabacio dosta dodatnog troska na teret Fonda PIO jer oni manje vise imaju beneficirani radni staz je li tako?
    Tu bih se vec slozio potpuno. Ako mi neko pokaze jednu opipljivu stvar koju su SAJ i ANB ucinili za CG spreman sam da promijenim misljenje.

    Ovako zadrzavas potpuno trule klubove Legija koji ce te ranije ili kasnije kostati puno.

  8. #3758
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,993
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Znas i sam da nije "ugasio" vec bih doveo te jedinice u red sa drugacijom filozofijom i istjerao bih vojne doktrine iz policije.
    Trenutni SAJ je vise vojna nego policijska jedinica.
    Doveo bih je u red, a ne da dolaze civili da pod fantomkama pokazuju vjestine. To se izreda radi na medijskom predstavljanju, dje ljudi koji prikazuju vjestine uglavnom nemaju veze sa SAJem.
    Vojna doktrina je pokazana "bombanjem" onog covjeka na zlatici prije koju godinu. Sluze kao razbijaci demonstracija i jos ponesto i to je to.
    Јединице САЈ-а још од времена СФРЈ односно од свог оснивања су попуњаване кадровима из војних школа, и зна се што су задаци јединица такве намјене.Можемо говорити о погрешној употреби јединице, али то је искључиво на терету командног кадра јединице, преко онога ко има оперативну команду над јединицом, до директора управе полиције.
    САЈ као самостална јединица више не постоји већ под новим именом ПТЈ, а заједно са жандармеријском ПЈП, чини сектор Специјалне полиције.

    Такве јединице су потребне МУП-у.Мени је стварно интересантно како људи воле да говоре о укидањима, расформирањима и слично, а појма немају о задацима, организацији и начину употребе тих јединица.Замисли сјутра нека оружана група заузме нешто у неком граду.Из истих изора би било кукања типа "држава дуради нешто."
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #3759
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Saveljic tvrdi da je direktor Aerodroma imao blistavu proslost kao stecajni Solane.
    Ali, imajmo razumijevanja samo je 20% partijski postavljenih, ostali su sve profesionalci.
    Aha, ali mozda na Island

    https://www.vijesti.me/v/536317


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  10. #3760
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Fino je to sto ti pominjes, ali nismo vise u FNRJ, pa da se po kratkom postupku rjesavaju stvari.
    policijske jedinice i vojne, iako jako slicne na papiru, u stvarnosti i zakonskim ovlascenjima nemaju mnogo dodirnih tacaka.
    Policija i dalje mora da postuje zakone, pretpostavku nevinosti, pokusa da sacuva zivot kao i zivote slucajnih prolaznika.
    Sve ono sto te ne uce za vojne specijalce.
    Za to mi je najbolji citat iz jednog filma
    "if a police is a scalpel, military is a broadsword.
    And military have enemy. If you use it in your own country, then country becomes an enemy"
    I to je u dvije recenice sva sustina zasto policijske jedinice i vojne ne treba mijesati. Cak ni specijalisticke jedinice.
    Evo imamo dva slucaja. Jedan je reakcija SAJ na zlatici dje je zabarakadiran naoruzan covjek neutralisan ubacivanjem rucnih granata u kucu.
    E onda imamo ono puskaranje sa albanskim kriminalcima u HN. Dje na kraju nisu ni ucestvovali ni SAJ ni hercegnovski PJ. Toliko o tome.
    A kako bi ga SAJ rijesio, pa ocigledno granatiranjem setalista u HN.
    @BAR imas jako dobre stavove oko vojske i dosta se da nauciti, ali o ovome bas pokusavas da odbranis nesto sto nidje veze sa mozgom nema

  11. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  12. #3761
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Saveljic tvrdi da je direktor Aerodroma imao blistavu proslost kao stecajni Solane.
    Ali, imajmo razumijevanja samo je 20% partijski postavljenih, ostali su sve profesionalci.
    Aha, ali mozda na Island

    https://www.vijesti.me/v/536317


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    klasični primjer osobe koja je za DPS. loš potez, zanimljivo je da ga ne komentariše jedan čoek. ovaj koji ovih dana optužuje Vijesti i premijera kako rade protiv SPC i nekakve masone za postavljanje Svilanovića. zli jezici bi rekli da je to zbog toga što fotelja neka ide njemu i bliskim mu ljudima
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #3762
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Iskreno, ponekad se pitam sto pojedinci toliko kukaju ovdje na forumu.
    Svako malo se neki istaknuti korisnik DPS smicalica pojavi da upravlja necim.
    Pa koliko je trebalo da budes lud za iva dva postavljenja.
    Prvo orlandiceva savjetnica koja je sa mikimaus skole dosla za direktora razvoja, sad ovaj stecajni junak.
    A ovamo kukaju pristalice bivse vlasti. Zasto? Pa ovo samo znaci da se nista ne mijenja. Osim sto necete moci da zavrsite bas sve ili se zaposlite.
    Oatalo isti matrak

  14. #3763
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,993
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Fino je to sto ti pominjes, ali nismo vise u FNRJ, pa da se po kratkom postupku rjesavaju stvari.
    policijske jedinice i vojne, iako jako slicne na papiru, u stvarnosti i zakonskim ovlascenjima nemaju mnogo dodirnih tacaka.
    Policija i dalje mora da postuje zakone, pretpostavku nevinosti, pokusa da sacuva zivot kao i zivote slucajnih prolaznika.
    Sve ono sto te ne uce za vojne specijalce.
    Za to mi je najbolji citat iz jednog filma
    "if a police is a scalpel, military is a broadsword.
    And military have enemy. If you use it in your own country, then country becomes an enemy"
    I to je u dvije recenice sva sustina zasto policijske jedinice i vojne ne treba mijesati. Cak ni specijalisticke jedinice.
    Evo imamo dva slucaja. Jedan je reakcija SAJ na zlatici dje je zabarakadiran naoruzan covjek neutralisan ubacivanjem rucnih granata u kucu.
    E onda imamo ono puskaranje sa albanskim kriminalcima u HN. Dje na kraju nisu ni ucestvovali ni SAJ ni hercegnovski PJ. Toliko o tome.
    A kako bi ga SAJ rijesio, pa ocigledno granatiranjem setalista u HN.
    @BAR imas jako dobre stavove oko vojske i dosta se da nauciti, ali o ovome bas pokusavas da odbranis nesto sto nidje veze sa mozgom nema
    САЈ се искључиво припрема за ријешавање талачких ситуација, борбе проктив наоружаних криминалних и терористичких група и других проблема до нивоа надлежности цивилних органа.ПТЈ је данас најбоље обучена и најбоље опремљена јединица у Црној Гори, за извршење таквих задатака.
    У свим бившим републикама јединице САЈ-а су наставиле свој рад, нпр. у Србији под старим именом, а у Хрватској под именом АТЈ Лучко.

    Специјалне јединице војске имају дио обуке који се бави и тим питањима, али то је само један мањи сегмент њихове мисије, и није ни изблиза развијен као код ПТЈ.
    Чак инструктори ПТЈ обучавају јединице војске за тај дио њихових задатака.Уз то специјалне снаге ВЦГ су још увјек у развоју.

    Наравно ту су и законска ограничења о употреби војске, мада је нешто либерализовано преко оне недоречености о употреби јединица по одобрењу министра у најновијем закону у Војсци.Мислим да си се бунио око те недоречености.
    Last edited by BAR; 05-05-21 at 20:15.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  15. #3764
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Iskreno, ponekad se pitam sto pojedinci toliko kukaju ovdje na forumu.
    Svako malo se neki istaknuti korisnik DPS smicalica pojavi da upravlja necim.
    Pa koliko je trebalo da budes lud za iva dva postavljenja.
    Prvo orlandiceva savjetnica koja je sa mikimaus skole dosla za direktora razvoja, sad ovaj stecajni junak.
    A ovamo kukaju pristalice bivse vlasti. Zasto? Pa ovo samo znaci da se nista ne mijenja. Osim sto necete moci da zavrsite bas sve ili se zaposlite.
    Oatalo isti matrak
    Ja kad kazem da se nista ne mjenja tj prvi skaces odje, vidis da sam u pravu
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #3765
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Vecina je nastavila rad, ali je svaka dozivila tesku transformaciju i nove kadrove.
    Niko ne kaze da ne treba da ih imamo, samo ne ove sa ovim kadrom.
    Ne znam zasto svi forsirate da ja kazem da ih treba ukinuti. Nikada to nisam tvrdio. Samo da ovakve sa ovim ljudima ne treba da postoje. To au uradili i hrvati i srbi i slovenci. Demilitarizovali su specijalne policijske snage. Mi nismo nikada i kako je krenulo, izgleda necemo.
    Ne zbunjuje me konkretno nista od toga sto ti pominjes. To je vec pravljenje plana B ukoliko plan A otkaze poslusnost, ali to je druga prica.
    Da se podsjetimo. Veljovic je bio vojni podoficir koji je u previranjima dobio priliku da formira jedinicu. Prvi clanovi i instruktori su bili iz tadasnje vojske SRJ. I nikada se vojna doktrina, tada uspostavljena, nije ni zaljuljala a ne da bude iskorijenjena
    Last edited by Hell Raiser; 05-05-21 at 20:22.

  17. #3766
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ja kad kazem da se nista ne mjenja tj prvi skaces odje, vidis da sam u pravu
    Problem je sto su meni i prethodni smetali, a tebi i ne bas. Jer su "cuvali" Crnu Goru. Oko cuvanja se mi ne slazemo, jer meni nije cuvanje komada platna dok pustosis resurse.
    Ocigledna je razlika oko vidjenja prethodnog rezima.
    Malo je neprirodno pominjati i insistirati na nekom postovanju zakona, dok Madzaric i Ljeskovic iz lokala upravljaju "braniocima drzave" a policajci koje su oni zaposlili odrzavaju red. A jedinica nazovi obucena za takve situacije na bolovanju.
    Dokle god se ne udje ostro i bez kompromisa u obracun sa tim sistemima, nema srece. Stalno ce neki DPS kadrovi isplivavati i ovaj put govoriti o postenju u CG.

  18. #3767
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A cudnih sofera ima u svakoj garnituri vlasti , u prosloj rezimskoj patriotskoj ona pjana vucibatina od djevojcurka udari pjeske u ivanovicev cetvorotockas a u novoj garnituri necesovi litijas pjan udari,istusira se ,opra zube i duva posle par sati .....
    isto je dragi drugari dok se ne uvedu ista "nova" pravila za sve i da niko nije iznad i ispod zakona i dalje ce nam nalijecati pod kola pjani pjesaci i hiperaktivne pjesakinje

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  19. #3768
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Јединице САЈ-а још од времена СФРЈ односно од свог оснивања су попуњаване кадровима из војних школа, и зна се што су задаци јединица такве намјене.Можемо говорити о погрешној употреби јединице, али то је искључиво на терету командног кадра јединице, преко онога ко има оперативну команду над јединицом, до директора управе полиције.
    САЈ као самостална јединица више не постоји већ под новим именом ПТЈ, а заједно са жандармеријском ПЈП, чини сектор Специјалне полиције.

    Такве јединице су потребне МУП-у.Мени је стварно интересантно како људи воле да говоре о укидањима, расформирањима и слично, а појма немају о задацима, организацији и начину употребе тих јединица.Замисли сјутра нека оружана група заузме нешто у неком граду.Из истих изора би било кукања типа "држава дуради нешто."
    SAJ kao tip jedinice svakako treba Crnoj Gori. Onakav SAJ joj ne treba nimalo.

    55 ljudi koji ono urade autu i putnicima, pa onda lazu na sudu da ne znaju ko je to radio - takva policijska jedinica zasluzuje samo raspustanje pa ponovno formiranje.

  20. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  21. #3769
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,993
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vecina je nastavila rad, ali je svaka dozivila tesku transformaciju i nove kadrove.
    Niko ne kaze da ne treba da ih imamo, samo ne ove sa ovim kadrom.
    Ne znam zasto svi forsirate da ja kazem da ih treba ukinuti. Nikada to nisam tvrdio. Samo da ovakve sa ovim ljudima ne treba da postoje. To au uradili i hrvati i srbi i slovenci. Demilitarizovali su specijalne policijske snage. Mi nismo nikada i kako je krenulo, izgleda necemo.
    Ne zbunjuje me konkretno nista od toga sto ti pominjes. To je vec pravljenje plana B ukoliko plan A otkaze poslusnost, ali to je druga prica.
    Da se podsjetimo. Veljovic je bio vojni podoficir koji je u previranjima dobio priliku da formira jedinicu. Prvi clanovi i instruktori su bili iz tadasnje vojske SRJ. I nikada se vojna doktrina, tada uspostavljena, nije ni zaljuljala a ne da bude iskorijenjena
    Ја стварно не знам којим инормацијама располажеш, али ово напросто није тачно.Трансформације које су се десиле су више генерацијске природе, мада у командним структурама тих јединица ћеш још увјек наћи људе који су обављали задатке још током деведесетих.Нпр. мислим да је још увјек актуелни командант САЈ-а Србије, учесник противтерористичке акције у Ораховцу 1998.Слобова милиција.

    Вељовић није био војни подофицир, Вељовић је био официр ЈНА, са завршеном војном академијом, који је намјенски упућен у САЈ.
    Last edited by BAR; 05-05-21 at 21:13.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #3770
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Problem je sto su meni i prethodni smetali, a tebi i ne bas. Jer su "cuvali" Crnu Goru. Oko cuvanja se mi ne slazemo, jer meni nije cuvanje komada platna dok pustosis resurse.
    Ocigledna je razlika oko vidjenja prethodnog rezima.
    Malo je neprirodno pominjati i insistirati na nekom postovanju zakona, dok Madzaric i Ljeskovic iz lokala upravljaju "braniocima drzave" a policajci koje su oni zaposlili odrzavaju red. A jedinica nazovi obucena za takve situacije na bolovanju.
    Dokle god se ne udje ostro i bez kompromisa u obracun sa tim sistemima, nema srece. Stalno ce neki DPS kadrovi isplivavati i ovaj put govoriti o postenju u CG.
    Opet ti nesto izmišljas, nesto transformes u glavi neke filmove pravis.
    Odakle ti znas jesu li mi prethodni smetali ili ne, ja sam ti vec jednom ponudio da mi nadjes jedan afirmativni post prema DPSu, znamo kako se zavrsilo.
    Ja sam dugo govorio odje da tadasnja opozicija ne nudi nista drugacije od DPS gledajuci kroz prizmu pozicije Budve i Kotora.
    Tada si ti i slični odmah napadali da sam za DPS, jer ako kritikujem ove znaci da sam za ove.
    Evo poslije par godina kad su ovi dosli na vlast ispostavilo se da sam u pravo, evo imamo zaposljavanja po dubini, imamo bahacenje voznim parkom, imamo zataskavanje jedino sto jos nemamo sto je dobro to je da kradu. Mada realno nijesu jos imali kada ili nisu uhvaceni vidjecemo.
    Znaci liše lopovluka sve ostalo imamo kao i kod DPSa, sva ta devijantna ponasanja. Ako je to tebi ok do tebe je, nije do mene. Da mi neces reci da je i ovaj Kandic kadar DPSa pa ovakvim ponasanjem hoce da nastwti vladi.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #3771
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,019
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја стварно не знам којим инормацијама располажеш, али ово напросто није тачно.Трансформације које су се десиле су више генерацијске природе, мада у командним структурама тих јединица ћеш још увјек наћи људе који су обављали задатке још током деведесетих.Нпр. мислим да је још увјек актуелни командант САЈ-а Србије, учесник противтерористичке акције у Ораховцу 1998.Слобова милиција.

    Вељовић није био војни подофицир, Вељовић је био официр ЈНА, са завршеном војном академијом, који је намјенски упућен у САЈ.

    Izvini na upadanju,ali i kod nas u PJP je bilo pripadnika tih dogadjaja koje pominjesh,mozemo na pm oko detalja,da ne zatrpavamo temu svim i svachim.
    ...

  24. #3772
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...
    "if a police is a scalpel, military is a broadsword.
    And military have enemy. If you use it in your own country, then country becomes an enemy"
    I to je u dvije recenice sva sustina zasto policijske jedinice i vojne ne treba mijesati....
    Ili po meni još bolje

    “There’s a reason you separate the military and the police. One fights the enemy of the state, the other serves and protects the people. When the military becomes both, then the enemies of the state tend to become the people.”

  25. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  26. #3773
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја стварно не знам којим инормацијама располажеш, али ово напросто није тачно.Трансформације које су се десиле су више генерацијске природе, мада у командним структурама тих јединица ћеш још увјек наћи људе који су обављали задатке још током деведесетих.Нпр. мислим да је још увјек актуелни командант САЈ-а Србије, учесник противтерористичке акције у Ораховцу 1998.Слобова милиција.

    Вељовић није био војни подофицир, Вељовић је био официр ЈНА, са завршеном војном академијом, који је намјенски упућен у САЈ.
    Povremeno sam na nekim HR forumima, pa kad preskocis branitelje i ex ratnike koji kukaju, vidis da se dosta promijenilo u tim jedinicama. Ima i dalje ljudi sa pocetaka tih jedinica, ali ih je malo.
    Kroz razne incidente ili ucesca pojedinaca u kriminalnim aktivnostima, doslo se do toga da se nesto mora uraditi po tom pitanju. I demilitarizovati ta jedinica od vojne doktrine koja vuce korijene iz domovinskog rata.
    Isto kao i kod nas, nisu svi odusevljeni bili tom jedinicom.
    Ista stvar i u SRB. Zandarmerija i pored svog bivseg kadra, danas vise lici na policijsku jedinicu nego na paravojnu formaciju.
    Nisam znao da je bio potporucnik kad je dosao pocetkom 90tih na celo pljevaljske policije. Mora da ga je Bukovica preporucila da bude na celu SAJ. A isto tako znam da je dosta vojnih bezbjednjaka bilo umijesano u stvaranje te jedinice 95te.
    Tada je militarizovana kao vojna jedinica potrebna da se suprostavi milosevicu. I nikada nije prerasla u nesto vise.
    Batinasi i bombasi. Imali su jednu akciju dje su trebali da pokazu svo svoje znanje i zavrsili su je resetanjem automatima velikog kalibra i bacanjem granata, usred gradskog naselja sa velikom gustinom naseljenosti
    Bas policijski...
    Last edited by Hell Raiser; 05-05-21 at 22:00.

  27. #3774
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    667
    Thanks Thanks Received 
    2,993
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Povremeno sam na nekim HR forumima, pa kad preskocis branitelje i ex ratnike koji kukaju, vidis da se dosta promijenilo u tim jedinicama. Ima i dalje ljudi sa pocetaka tih jedinica, ali ih je malo.
    Kroz razne incidente ili ucesca pojedinaca u kriminalnim aktivnostima, doslo se do toga da se nesto mora uraditi po tom pitanju. I demilitarizovati ta jedinica od vojne doktrine koja vuce korijene iz domovinskog rata.
    Isto kao i kod nas, nisu svi odusevljeni bili tom jedinicom.
    Ista stvar i u SRB. Zandarmerija i pored svog bivseg kadra, danas vise lici na policijsku jedinicu nego na paravojnu formaciju.
    Nisam znao da je bio potporucnik kad je dosao pocetkom 90tih na celo pljevaljske policije. Mora da ga je Bukovica preporucila da bude na celu SAJ. A isto tako znam da je dosta vojnih bezbjednjaka bilo umijesano u stvaranje te jedinice 95te.
    Tada je militarizovana kao vojna jedinica potrebna da se suprostavi milosevicu. I nikada nije prerasla u nesto vise.
    Batinasi i bombasi. Imali su jednu akciju dje su trebali da pokazu svo svoje znanje i zavrsili su je resetanjem automatima velikog kalibra i bacanjem granata, usred gradskog naselja sa velikom gustinom naseljenosti
    Bas policijski...
    Поново кажем, не знам о чему причаш.Мијешаш појмове, САЈ Србије, Жандармерија Србије, ПТЈ Србије (бивши ЈСО, био активан до прије пар година и то је занимљива прича), су различите јединице које су основале различите политичке гарнитуре у Србији, са различитим циљевима.
    Ово о формумима не желим ни да коментаришем.

    САЈ није основан 1995. већ 1973. као и друге САЈ јединице по републичким секретаријатима унутрашњих послова.Конкретно биографија Вељовића је његова ствар, ја му нисам адвокат, но чињеница је да је човјек школовани официр.

    Јединица која је основана у другој половини деведесетих у ЦГ, није САЈ него ПЈП.Те јединице ПЈП-а су биле јако бројне и попуњаване су резервним и активним старјешинама који су напуштали ВЈ, услијед политичке ситуације.Од тих јединица је форимран данашњи Сектор граничне полиције ЦГ када је МУП од Војске преузео границу 2003. а само мали дио је наставио да функционише као јединица жандармеријског типа под истим именом.

    Могао бих и требао бих још детаљније, али нажалост немам времена.Фали ти баш много информација из овога, вјеруј ми.
    Last edited by BAR; 05-05-21 at 22:37.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  28. #3775
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Bas ne zelim da upadnem u semantiku i istorijat sa tobom, jer cu izgubiti sigurno.
    To sto se nesto sada zove npr ANB, a prije toga se zvalo SDB, ne znaci da to nije UDBA sinjel iz kojih je izasao sadasnji porodicni esnaf koji i dalje koristi isti prirucnik iz 48me.
    I nisam ja nikada rekao da Veljovic nije neskolovan kadar, vec da je vojni kadar. I da je dosta ljudi koji su bili u toj jedinici koju je restruktuirao Veljovic takodje bili sa vojnom prosloscu. Ne znam zasto mislis da je sam rekao da je neskolovan, nego da nije zavrsio policijsku akademiju nwgo vojnu.
    Sad kako su se jedinice zvale kroz istoriju, nema mnogo veze.
    Ovakav kakav ga znamo danas je Veljovicevo cedo, potporucnika JNA. Samo smatram da vise lici na vojnu jedinicu nego policijsku.
    I uporno ignorises jedinu akciju koju su imali a da nije politicka ili za pokazivanje.
    Jesu li izresetali kucu teskim mitraljezima? Jesu li na kraju neutralisali covjeka sa dvije rucne granate vojnog tipa? Jesu li to napravili u sred naselja Zlatica u Podgorici?
    Je li to policijska ili vojna akcija?
    Zasto u obracunu u HN nisu ucestvovali pripadnici Posebne jedinice policije HN, koji bi trebali da su obuceni za te stvari?
    Mozemo mi o formi da pricamo do preksjutra i zove li se nesto ovako ili onako, kada je nastalo i kako....
    Ali se sustina ovoga sto sam te pitao nece promijeniti

Page 151 of 543 FirstFirst ... 51101141147148149150151152153154155161201251 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •