Page 402 of 543 FirstFirst ... 302352392398399400401402403404405406412452502 ... LastLast
Results 10,026 to 10,050 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #10026
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kako se nama vazda uvaljaju ovakvi prevaranti a ministarka im se jos i zahvaljuje za obecane doze koje nikad ne stigose.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ena-ocekivanja
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  2. #10027
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,202 Posts

    Default

    Hteo sam ja pored njega da mu pokazem da ga se ne bojim no mi ne dadose. - AV.
    Nije ovo izgovorio ali mogu mislit.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  3. #10028
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    "Sedam puta sam ja vodio tu Vladu služeći državi. Nijesam služio nijednoj vjerskoj zajednici. Nijesam se povlačio po podu i lizao kašike, širio pandemiju, raspoređivao svoje prijatelje vjerske fanatike na odgovorna mjesta u državi."



    Može li ovo ubijte me hahahahaha

    https://twitter.com/GrunaStramen_/st...108274176?s=20
    Love, peace and respect.

  4. #10029
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Dakle Milo se otvoreno sprda sa Pravoslavljem i Crkvom pa će toliko i glasova dobiti glasača koji su pravoslavci.


    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  5. #10030
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Vučićeva ili ekspertska?!
    https://www.vijesti.me/kolumne/56964...ili-ekspertska

    Šta bi Vijestima i sponzorima te padoše ?

    Znači sad se vrti ova priča, a kad smo "mi" upozoravali onda su to bile porođajne muke demokratije i slično...
    Sklapaju se pudlice, gube izdajnici.
    Love, peace and respect.

  6. #10031
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Dakle Milo se otvoreno sprda sa Pravoslavljem i Crkvom pa će toliko i glasova dobiti glasača koji su pravoslavci.


    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Tipično izdajničko laprdanje dopadljivo onom dijelu građana CG koji gaje animozitet prema onima koji su druge vjere, u ovom slučaju prema pravoslavnim vjernicima MCP. Još malo, pa će i ova istrošena konkubina na smetlište istorije.

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  8. #10032
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    900.000 troškovi finansijske nagrade za policajce iz budžetske rezerve
    Šteta je što ne znamo jesu li i koliko trošena sredstva dok je DPS razbijao proteste 2015 npr pa da možemo da uporedimo.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...a-miliona-eura

    Vlada je odlučila da pripadnicima Uprave policije koji su bili angažovani na Cetinju za vrijeme ustoličenja mitropolita Joanikija isplati ukupno pola miliona eura neto, odnosno 900.000 u bruto iznosu.
    Taj novac će se obezbijediti iz tekuće budžetske rezerve.
    Predviđeno je da se pomoćnicima direktora isplati nagrada u visini od dvije osnovne mjesečne zarade, a starješinama organizacionih jedinica u visini od jedne osnovne mjesečne zarade.
    Svi policijski službenici koji su bili operativno angažovani na Cetinju dobiće 200 eura, a svi policijski službenici koji su bili radno angažovani u ostalim organizacionim jedinicima policije širom Crne Gore (3, 4 i 5. septembra 2021.g.) dobiće 100 eura.
    Tužno je što su ovo pare svih nas koje se troše na ustoličenje popova koji predstavljaju crkvu koja duguje poreze i doprinose. Fakat trošili su prethodnici godinama na svakakve gluposti pa je ovo skoro pa neprimjetno.
    Još tužnije je koristit budžetsku rezervu za ove stvari, mada kad smo mogli kupit avion iz nje može se i ovo platiti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #10033
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    ...Tužno je što su ovo pare svih nas koje se troše na ustoličenje popova koji predstavljaju crkvu koja duguje poreze i doprinose. Fakat trošili su prethodnici godinama na svakakve gluposti pa je ovo skoro pa neprimjetno.
    Još tužnije je koristit budžetsku rezervu za ove stvari, mada kad smo mogli kupit avion iz nje može se i ovo platiti.

    Kako je licemjerno ovo zapomaganje što se pare iz budžeta troše da se obezbijedi nečije ustavom garantovano pravo.

    Ja se nadam da bi ova vlada vjersku ceremoniju garantovala i reisu u Pljevljima i CPC u Nikšiću, pa makar Pljevljaci i Nikšićani blokirali puteve.

    Možda nisam u pravu da si licemjeran. Ako ti smatraš da ne treba dozvoliti vjerske ceremonije ni Islamskoj zajednici ili CPC kad ih neko od lokalaca odbija onda si principijelan. Ako ti samo smeta trošenje budžetskih para kad se radi o "popovima" onda ne tretiraš sve religije isto.

  10. #10034
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ja to gledam isključivo sa aspekta troškova. Licemjeran nisam, smeta mi bačanje narodnih para. Vazda je smetalo.
    Što se mene tiče, sve su to poreski obveznici koji ne plaćaju porez

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ja-dva-miliona

    a dobijaju pare iz budžeta

    https://www.vijesti.me/tv/emisije/56...a-crkva-198000

    I dokle god su dužni poreze, svaku uslugu države bih im uskratio.

    To mi je neđe kao zapomaganje dužnika poreza sa crne liste i onoga što osigurava na minimalac, što je refundacija tokom zaključavanja samo 222 eura.

    U konačnom, mislim da je redovni posao policije da obezbijedi sprovođenje ustavom zagarantovanih prava, i da to ne zaslužuje bonuse na platu.
    Jer sumnjam da će te neki privatnik nagraditi što si prodao 2 kola danas, jer ti je u opisu posla prodaja kola i imaš fixnu platu.
    Kad imaš ugovor na procenat onda je OK da dobiješ koliko si prodao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #10035
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ne možeš ljudima uskratiti ustavom garantovana prava zato što ne plaćaju budžet.

    Da uzmem ekstreman primjer, građaninu policija mora da štiti pravo na život, da ga neko ne ubije na ulici, čak i ako ne plaća porez.

  13. #10036
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    887
    Thanked in
    463 Posts

    Default

    Pa i pravo na zdravstvenu zastitu i pravo na skolovanje su ustavne kategorije koje sprovode zdravstveni radnici ili profesori, nastavnici i ucitelji, pitanje je da li i njih pripada odredjena nagrada na kraju skolske godine ili nakon velike operacije.
    Mada, ja razumijem nagradjivanje policije, sa policijom uvijek treba biti fino, i ko god je vlast apsolutno treba da nagradjuje policiju, to je uvijek dobro za ocuvanje poretka i reda stvari u drustvu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  15. #10037
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne možeš ljudima uskratiti ustavom garantovana prava zato što ne plaćaju budžet.
    Da uzmem ekstreman primjer, građaninu policija mora da štiti pravo na život, da ga neko ne ubije na ulici, čak i ako ne plaća porez.
    Znam, na žalost. Samo maštam kako bi to bilo dobro da može.

    Ovaj primjer koji navodiš je tačan, iako imamo ovaj tužan događaj u Tuzi đe su institucije sistema koje plaćamo žestoko zakazale.
    Radiji bih da se tih 900,000 utroši na pomaganje žrtvama nasilja, alimentacioni fond, rješavanje socijalnih problema, liječenje djece nego na ovo. I ko zna koliko je ovakvih stvari plaćeno i bačeno niz vjetar kod prethodnika.
    Nego u današnjoj CG ove moje želje su utopija.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #10038
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://www.aktuelno.me/crna-gora/me...-rista-sotone/

    Građanski aktivista Obren Medenica objavio je na svom Facebook profilu tekst koji se tiče takozvane ”srpske nove godine” i želja kako bi proveo ovaj praznik.


    Njegov post prenosimo u cjelosti:


    Već razmišljam o novoj godini, ali ne o ovoj izmišljenoj, takozvanoj, nepostojećoj , takoreći ustaškoj, nego o onoj Petrovićevskoj, najradosnijoj, srpskoj – da se ne lažemo.


    Želja mi je da je dočekam sa drugovima ispred hrama u Podgorici, a u hramu da budu svi crkveni velikodostojnici, kompletna vlada, skupštinska većina, žena Marka Milačića, budući gradonačelnik Dajković, istoričar Raković, Milomir Marić, Dodik, Boris Malagurski, Nevenka Ćirović, Bato Carević, Sveto Marović, baka Vesne Bratić i Srećko Crnogorac, a sve njih uživo da zabavljaju Vlado Georgijev i Danica Crnogorčević.


    Volio bih da niko ne nosi masku.


    Volio bih da hram bude pun ko šipak, da od sreće igraju mošnje Rista Sotone u onome trapu.


    Volio bih da vrata od hrama budu zaključana, da niko ne može ni ući ni izaći.


    Volio bih da na vratima bude samo jedna rupa.


    Volio bih da ispred hrama bude parkiran pun šleper suzavca, da ga osvešta otac Gojko, a na svakom patronu ćirilicom da piše neka lijepa novogodišnja, pravoslavna, želja.


    Volio bih sa drugovima, kroz onu rupu na vratima, da ubacujem te želje u hram cijelu noć.


    Volio bih da naplaćujem izlaz.

  17. #10039
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    GradŽanski, nema sumnje.
    Forever young, i want to be forever young

  18. #10040
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,202 Posts

    Default

    Obren who?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  19. #10041
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    A onaj junak iz njemacke, koji kad mu je zakucala njemacka policija na vrata je plakao kako ga progone iz CG.
    Jos jedan sto brani CG iz inostranstva i dodje kad MA plati karte za glasanje.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #10042
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Konjević: Od ponedjeljka dizel skuplji šest, benzin tri centa-cijene rastu, a Vlada se češlja
    I za ovo su pitali narod koji je sve "kriv"?


    Hvala Lepo

  21. #10043
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Zamislite da je Đukanović 2015 dao bonuse ljudi koji su ispaljivali suzavac kroz Podgoricu.
    Kako bi ove naše Žane Milačić sa foruma vrištale do neba kako čašćava svoju kriminalnu pretorijansku gardu od narodnih para.
    Međutim, kad Krivokapić časti policajce koji su ispucavali suzavac po Cetinje naše forumske Žane Milačić objašnjavaju da je to sve OK.
    Svi smo mi Lucke zar ne drage moje Milačićke.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  23. #10044
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Davali su bonuse 2015....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  24. #10045
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.aktuelno.me/crna-gora/me...-rista-sotone/

    Građanski aktivista Obren Medenica objavio je na svom Facebook profilu tekst koji se tiče takozvane ”srpske nove godine” i želja kako bi proveo ovaj praznik.


    Njegov post prenosimo u cjelosti:


    Već razmišljam o novoj godini, ali ne o ovoj izmišljenoj, takozvanoj, nepostojećoj , takoreći ustaškoj, nego o onoj Petrovićevskoj, najradosnijoj, srpskoj – da se ne lažemo.


    Želja mi je da je dočekam sa drugovima ispred hrama u Podgorici, a u hramu da budu svi crkveni velikodostojnici, kompletna vlada, skupštinska većina, žena Marka Milačića, budući gradonačelnik Dajković, istoričar Raković, Milomir Marić, Dodik, Boris Malagurski, Nevenka Ćirović, Bato Carević, Sveto Marović, baka Vesne Bratić i Srećko Crnogorac, a sve njih uživo da zabavljaju Vlado Georgijev i Danica Crnogorčević.


    Volio bih da niko ne nosi masku.


    Volio bih da hram bude pun ko šipak, da od sreće igraju mošnje Rista Sotone u onome trapu.


    Volio bih da vrata od hrama budu zaključana, da niko ne može ni ući ni izaći.


    Volio bih da na vratima bude samo jedna rupa.


    Volio bih da ispred hrama bude parkiran pun šleper suzavca, da ga osvešta otac Gojko, a na svakom patronu ćirilicom da piše neka lijepa novogodišnja, pravoslavna, želja.


    Volio bih sa drugovima, kroz onu rupu na vratima, da ubacujem te želje u hram cijelu noć.


    Volio bih da naplaćujem izlaz.
    Ovaj bi bio super za ministra prosvjete, nauke, kulture i sporta.
    Objave su mu manje nasilne od Bratickinih (nikoga nece da sazeze) a uz to mastovitije.
    Pa drage Zane kad se sablaznite na ovakve objave sjetite se Bratickinih objava.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  25. #10046
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Pravoslavno bratstvo Zavjetnici Tvrdoš Nikšić, poznati kao zastupnici interesa Srpske pravoslavne crkve čiji pojedini članovi su u bezbjednosnim evidencijama označeni kao bezbjednosno interesantne osobe zvanično su se registrovali kao nevladina organizacija

    ... bratstvo je tokom predizborne kampanje za lokalne izbore u Nikšiću postavilo ceradu sa likom pokojnog mitropolita Amfilohija i porukom: “Za zemnog života svima ostavio jasnu poruku na svojoj nadgrobnoj ploči”, “Od đeda zavjet ostao kapela na Lovćenu i život za Kosovo!
    Koliko ja znam, voznja autom na relaciji Niksic - Prizren traje oko 6 sati, dok voznja do Prizrena je jos kracija - samo 4+ sata.
    Ne zezam se, nego se stvarno cudim zasto su jos uvijek u NK, sto cekaju s odlaskom tamo
    Ili su jednostavno doslijedni i prvo misle srusiti Mauzolej na Lovcenu pa krenuti na Kosovo?

  26. #10047
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    EDIT: ... dok voznja do Peca je jos kraca - samo 4+ sata.

  27. #10048
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ko pominje rušenje mauzoleja...? I zašto se militarizuje borba za bilo koji cilj (koliko god on iracionalan bio)...?
    #fakenews

  28. #10049
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,484
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    https://www.aktuelno.me/crna-gora/me...-rista-sotone/

    Građanski aktivista Obren Medenica objavio je na svom Facebook profilu tekst koji se tiče takozvane ”srpske nove godine” i želja kako bi proveo ovaj praznik.


    Njegov post prenosimo u cjelosti:


    Već razmišljam o novoj godini, ali ne o ovoj izmišljenoj, takozvanoj, nepostojećoj , takoreći ustaškoj, nego o onoj Petrovićevskoj, najradosnijoj, srpskoj – da se ne lažemo.


    Želja mi je da je dočekam sa drugovima ispred hrama u Podgorici, a u hramu da budu svi crkveni velikodostojnici, kompletna vlada, skupštinska većina, žena Marka Milačića, budući gradonačelnik Dajković, istoričar Raković, Milomir Marić, Dodik, Boris Malagurski, Nevenka Ćirović, Bato Carević, Sveto Marović, baka Vesne Bratić i Srećko Crnogorac, a sve njih uživo da zabavljaju Vlado Georgijev i Danica Crnogorčević.


    Volio bih da niko ne nosi masku.


    Volio bih da hram bude pun ko šipak, da od sreće igraju mošnje Rista Sotone u onome trapu.


    Volio bih da vrata od hrama budu zaključana, da niko ne može ni ući ni izaći.


    Volio bih da na vratima bude samo jedna rupa.


    Volio bih da ispred hrama bude parkiran pun šleper suzavca, da ga osvešta otac Gojko, a na svakom patronu ćirilicom da piše neka lijepa novogodišnja, pravoslavna, želja.


    Volio bih sa drugovima, kroz onu rupu na vratima, da ubacujem te želje u hram cijelu noć.


    Volio bih da naplaćujem izlaz.
    To je onaj što je svoju želju da posječe glavu ministarke zdravlja JBB, pravdao crnogorskom tradicijom.

    Ove svoje snove o gasnoj komori za aktuelnu vlast u CG, može opravdati tradicijom u sadašnjoj mu domovini.

  29. #10050
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,202 Posts

    Default

    Ode (u) Qurc.

    Kurc podnio ostavku.

    https://www.vijesti.me/v/570144?utm_..._share_counter
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 402 of 543 FirstFirst ... 302352392398399400401402403404405406412452502 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •