Page 326 of 543 FirstFirst ... 226276316322323324325326327328329330336376426 ... LastLast
Results 8,126 to 8,150 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #8126
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne vidjeh još nekoga ovdje da komunicira sa uvredama.
    Nisi primjetio, vrati se malo nazad pa ces procitati. Posprdavanje I uvrede kad se nema sto reci I odgovoriti. Tu ne mislim na tebe, cisto da se ogradi. Ti samo spinujes
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #8127
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Lepetanac, radis li ti iste stvari? Milsim na posprdavanje i uvrede drugih ucesnika foruma?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  3. #8128
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Niko se ne buni protiv protesta na Cetinju. Imaju ljudi pravo na to. Ono na šta nemaju pravo je da ne daju vjerskoj zajednici da obavi vjerski obred.

    Je li jedne jedine litije bilo koja se okupila na dan patriotsko/vaterpolo/do-čepa skupa da ga ometa ili ne dozvoljava komitima da mašu zastavama, biju vojnike VCG i skaču u fontane? Je li se ikad litija okupila da ne da da se uđe u džamiju?

    Nikakve razlike između ovoga što komite planiraju na Cetinju i naviijača kad hoće da biju LGBT paradu nema. "Šta god se desi organizator je kriv", "mi skidamo sa sebe svaku odgovornost".

    Ostale tvoje fantazije o tronu, istoriji, partiotizmu neću ni da pominjem. O tome možeš sa ljudima na IN4S koji imaju suprotno, a isto toliko validno, mišljenje, pa postujte jedni drugima skenove raspalih pergamenata kao dokaze.

    To kako ljudi na Cetinju "osjećaju" ima isto toliko vrijednosti koliko i kad ljudi u Pljevljima možda "osjećaju" da im džamija ne treba ili da reis ne smije da dolazi. Slobodno mogu tako da se "osjećaju" sve dok ne krše zakon i ne ugrožavaju ničija prava.
    Ahahahahahaha, poznavao sam nekad jednog neobičnog a zanimljivog mnogo čoeka, pokoj mu duši, i od njega čuo jednu nevjerovatnu izjavu, urezala mi se baš:
    ''Kuku meni bez mene!''

    Tako i ti, na zdravlje tebi. Ne možeš da ne izvrneš sve što nije oprikovanu za zemlju, pa to ti je

    Koje je, druže, fantazija- da je tron Petra I Petrovića u Cetinjski manastir, ili da ga nije birala niti jedna srpska crkva, no zbor crnogorskih glavara, jednako kao i one prije, i dvojicu poslije njega?
    To su, SKOJ, elementarne istorijske činjenice a ne magije i vradžbine, uče se u osnovnu školu. I ne treba ti za to IN4S.
    Ali jes lijepo kad ga tako zaspinuješ ko da to zapravo oni govore, a ne ti

    Što se tiče toga je li i Cetinjanima Cetinjski manastir svetinja, na što imaju i nemaju opravo, pa ko koga više provocira, sipa g.vna, otima barjake, blokira puteve sa tri prsta, ili blokira službena auta, vrišti na đeda što se gađa kršima i mava sa tri prsta... To je priča bez kraja koji ti odgovara, vjeruj mi, ali nije za mene, no za ove što lakše pale.

    Ja se držim one koju sam reko dva posta svoja unazad-
    sve koji oko ovoga dižu tenzije, jednako opoziciju koja mnogo graje a slabo miri, jednako vlast kojoj je prioritet vladanja dokazivanje ko je čiji crkveni poglavar i kako ga treba birat e će inače bit čuda,
    treba častit riječima koje je Danilo Dajković izreko Amfilohiju Radoviću na jedan davni Petrovdan na Cetinje, kad se krv prosula.
    Evo daću vam hint- nisu bile lijepe, i meni da ih ko pred sto i kusur svjedoka reče, kako je to stari uradio, ne bi više iz kuće izlazio. Nikad.
    Može i precizniji hint- iskoristio je jednu riječ koju i ja, ali je ovđe zabranjena pa sam morao tačku stavit u sredinu.

    I tu ti je razlika, SKOJ-
    ja ne ekstremišem, a ti da.
    Jedino što voliš da to radiš iz tuđih usta, kao i partija čiji polit- program ovđe zastupaš. Baš onakvim stavovima kakve si ostavio gore iznad.

    No je došlo vrijeme kad ste prećerali. I kad lagano već noga ipak mora ić na ono kvačilo, i onaj rikverc, kako se to već pomalo čuje iz onih škola vožnje, lociranih u ove ambasade učene
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  4. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  5. #8129
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Lepetanac, radis li ti iste stvari? Milsim na posprdavanje i uvrede drugih ucesnika foruma?
    Dje sam odje ikoga uvrijedio nesto na licni ravni ili sl. Nije posprdavanje da je neko spiner nego fakat
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #8130
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    995
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Djevojka od druga mi i njegov kum planiraju da odu na Cetinje 3ćeg i da neđe postave šator, kampuju, da bi mogli da protestuju 5og. Za ovoga kuma mu sam znao da nije dobro ali devojka koja je skroz normalna. Nevjerovatno. Dokle to ide meni nije jasno.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Moram priznati da iako mi je njihov razlog za protest potpuno stran eto simpaticno mi je moram da priznam,vjeruju u nesto ljudi iako je to po mom misljenju budalastina ali opet postujem svakoga ko se bez materijalnih motiva bori za nesto sto smatra vaznim i to radi bez da ugrozava ikoga.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  7. #8131
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Dje sam odje ikoga uvrijedio nesto na licni ravni ili sl. Nije posprdavanje da je neko spiner nego fakat
    Znaci nisi?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #8132
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Moram priznati da iako mi je njihov razlog za protest potpuno stran eto simpaticno mi je moram da priznam,vjeruju u nesto ljudi iako je to po mom misljenju budalastina ali opet postujem svakoga ko se bez materijalnih motiva bori za nesto sto smatra vaznim i to radi bez da ugrozava ikoga.
    Pa djevojka možda ima i materijalnih koristi, da ne objašnjavam ođe
    A kum mu je budala

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  9. #8133
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,635
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ne bi umjeli reć kako je to tačno neko htio da ih uzme, kome da ih uzme, i ko da ih uzme.
    e'o umijem ja iako nisam protestvovao niti sam srPin - dps pod maskom drzave spc zemlju na lusticu koju su htjeli da uvaljaju van jer nijesu imali vise odakle da lopinjaju pa je i to doslo na red.15 godina su vas cekali da tim fantazijama nekako izvedete da prvo je vi ukradete pa bi se lakse sa vama dogovorili kad su konacno vidjeli da od vas nema selameta krenuli su iz ocaja vrlo direktno.

    ono sto dps nije anticipirao je koliko je spc na terenu mocna i koliko i koliko brzo moze da mobilise snage i naravno korona koja je odsjekla putni troskovi emigraciju i doslo se do toga da nam spc nabije naglavu krivog i ovaj da nam ga osvjezava po dubini.sad ce i vas da zapadne da vam malo osvjezi cisto da i vama bude jasno ko je 'ovdje' glavni.

    a manite se te price a mi trt mrt kocenje drz ne daj,malo cete da se prop*dite i dobijete po da ne kazem cemu i sikter more kuci,kao sto je vazda i bilo.

  10. #8134
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    e'o umijem ja iako nisam protestvovao niti sam srPin - dps pod maskom drzave spc zemlju na lusticu koju su htjeli da uvaljaju van jer nijesu imali vise odakle da lopinjaju pa je i to doslo na red.15 godina su vas cekali da tim fantazijama nekako izvedete da prvo je vi ukradete pa bi se lakse sa vama dogovorili kad su konacno vidjeli da od vas nema selameta krenuli su iz ocaja vrlo direktno.

    ono sto dps nije anticipirao je koliko je spc na terenu mocna i koliko i koliko brzo moze da mobilise snage i naravno korona koja je odsjekla putni troskovi emigraciju i doslo se do toga da nam spc nabije naglavu krivog i ovaj da nam ga osvjezava po dubini.sad ce i vas da zapadne da vam malo osvjezi cisto da i vama bude jasno ko je 'ovdje' glavni.

    a manite se te price a mi trt mrt kocenje drz ne daj,malo cete da se prop*dite i dobijete po da ne kazem cemu i sikter more kuci,kao sto je vazda i bilo.
    Osvježilo pomirenje.

  11. #8135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahahahaha, poznavao sam nekad jednog neobičnog a zanimljivog mnogo čoeka, pokoj mu duši, i od njega čuo jednu nevjerovatnu izjavu, urezala mi se baš:
    ''Kuku meni bez mene!''
    Opet ti o Markovim konacima i ko je kome prvo stog sijena zapalio prije 500 godina. Niti me to interesuje niti ima veze sa događajem.

    Vjerska zajednica A hoće da obavi vjerski obred u svom vjerskom objektu B. Nekim lokalnim građanima se to ne sviđa.

    1) Lokalni građani imaju puno pravo da protestuju. To su, što ti reče, i litijaši radili cijele prošle godine.

    2) Lokalni građani nemaju pravo da ometaju vjerski događaj. To se nikad kod nas nije tolerisalo. Ako misle da je manastir njihov imali su evo 20 godina DPS sudova da to dokažu, imaju i vječnost pred nama, a nema nikakvog razloga da to "dokazuju" nasiljem baš 5. septembra.

    E, sad, ako ti misliš da je normalno da lokalne grupe kad god im zune u pamet prekidaju vjerske obrede onda mi odgovori samo na jedno pitanje - šta bi očekivao da država uradi da par hiljada Barana ne da nadbiskupu da uđe u crkvu i obavi obred? Ili par hiljada Pljevljaka ne da reisu u džamiju?

  12. #8136
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Jos gore onda. Nije njihov vjerski objekat, nego prijestonice.


    E sad ako ti mislis da je OK da jedna vjerska zajednica okupira tudju imovinu to je sasvim OK u necijim mislima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #8137
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jos gore onda. Nije njihov vjerski objekat, nego prijestonice.


    E sad ako ti mislis da je OK da jedna vjerska zajednica okupira tudju imovinu to je sasvim OK u necijim mislima.
    A status KORIŠĆENJE je upisan u čiju korist?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. #8138
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A status KORIŠĆENJE je upisan u čiju korist?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pravo korištenja je upisano na "Manastir Sv. Petar" što je diskutabilno, jer ne znam da li isti postoji kao pravno lice, i ko ga predstavlja.

    Ali takvih gluposti u katastru iz 1990-ih i početka 2000-ih ima dosta.
    Upisivane su crkve i manastiri na SPC, na mitropoliju, na mitropolita lično, na seljane...
    Last edited by ASC; 20-08-21 at 18:43.

  15. #8139
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jos gore onda. Nije njihov vjerski objekat, nego prijestonice.


    E sad ako ti mislis da je OK da jedna vjerska zajednica okupira tudju imovinu to je sasvim OK u necijim mislima.
    Ako je prijestonice svakako se to na sudu dokazuje a ne tako što upadaju ljudi u manastir ili bacaju kamenje.

    Ili ćeš mi reći da su DPS sudovi navijali za mitropoliju pa se nije moglo dokazati?

  16. #8140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    ...Ali takvih gluposti u katastru iz 1990-ih i početka 2000-ih ima dosta.
    Upisivane su crkve i manastiri na SPC, na mitropoliju, na mitropolita lično, na seljane...
    I ne manje takvih gluposti za islamsku zajednicu i katoličke crkve. Ali nekako to nije problem.

  17. #8141
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Ma SPC je najveći problem naše divne države.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  18. #8142
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A status KORIŠĆENJE je upisan u čiju korist?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Manastari Sveti Petar ili nesto slicno. Nonsens.
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako je prijestonice svakako se to na sudu dokazuje a ne tako što upadaju ljudi u manastir ili bacaju kamenje.

    Ili ćeš mi reći da su DPS sudovi navijali za mitropoliju pa se nije moglo dokazati?
    Kakve veze ima DPS sud sa podacima u katastar? Mani se spinovanja.

    To je tako 30 i vise godina a nije da nije pokusala SPC da promijeni ali "ludi Cetinjani sto burlicu" nisu dali. Sto ces.

    Da krene Prijestonica da udje u posjed plakalo bi se po CG od nepravde i svega ostalog. Kao da ti imas stan a popovi ti zive u njega i sad se dio CG ljuti na tebe sto trazis stan nazad. Kako samo mozes. Taj nivo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #8143
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I ne manje takvih gluposti za islamsku zajednicu i katoličke crkve. Ali nekako to nije problem.
    Nekako islamska i katolička zajednica ne objašnjavaju svojim vjernicima da Crnogorci kao nacija ne postoje, dok služe iredentističkim intresima susjedne države.

  20. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  21. #8144
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nekako islamska i katolička zajednica ne objašnjavaju svojim vjernicima da Crnogorci kao nacija ne postoje, dok služe iredentističkim intresima susjedne države.
    Što tebe zanima šta oni objašnjavaju? Ideš li ti? Mogu li tebe ili bilo kog Crnogorca da nagovore na nešto što ne mislite? Šta bi ti tačno? Da ne postoji SPC? Da nema vjernika? Šta?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  22. #8145
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Dragi forumasi,

    Da li bi ste branili legitimno pravo CPC da postavi nekog vladiku u Berane, da svecanost bude dijelom u glavnoj ulici, a dijelom ispred Djurdjevih stupova?
    I da dodje u Berane recimo par hiljada likova u zelenim majicama da sebi dade malo oduska?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  24. #8146
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Što tebe zanima šta oni objašnjavaju? Ideš li ti? Mogu li tebe ili bilo kog Crnogorca da nagovore na nešto što ne mislite? Šta bi ti tačno? Da ne postoji SPC? Da nema vjernika? Šta?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Da prestanu da se bave identitetskim pitanjima i politikom i okrenu vjerskoj službi, za početak...
    Međutim, to je fokus njihovog djelovanja makar zadnjih 30 godina.

    Da citiramo "đeda" iz 1990-ih:
    "Najvažniji zadatak Srpske pravoslavne crkve je da sačuva jedinstvo srpske Jugoslavije."
    Ne Hrist, ne spasenje druše, ne pridobijanje hrišćana - nego "srpska Jugoslavija". Zadatak crkve.
    Njeni "zadaci" danas nisu bitno drugačiji.

    Pa shodno njenom djelovanju, prema SPC ima da se postavljamo kao prema stranom političkom subjektu, a ne običnoj vjerskoj organizaciji.

  25. #8147
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nekako islamska i katolička zajednica ne objašnjavaju svojim vjernicima da Crnogorci kao nacija ne postoje, dok služe iredentističkim intresima susjedne države.
    Misliš da nema uticaja IZ, na naše sugrađane islamske vjere, a usljed kojeg je porastao broj Bošnjaka u Crnoj Gori? Nema priče "naš bošnjački narod"?

    Može biti da griješim, iskreno me previše ne zanima što pričaju vjerska lica, ali od početka prošle godine mislim da se od klera u CG ne čuje ta priča o tome da Crnogorci ne postoje i da se više priča o pravoslavlju nego o srpstvu. Ne pričam o kleru u Srbiji, pričamo o onom u CG.

    Evo i po istraživanjima od prije mjesec dva odnos Crnogoraca i Srba je skoro pa nepromijenjen 45:30, tako da ne vidim čemu potreba da se osjećamo mi Crnogorci ugroženi.

    Nisam vjernik, a o CPC i Mirašu ne mislim ništa lijepo, al eto taj i takav CPC nije za vrijeme DPSa mogao da priviri ni u jednu bogomolju, a da ne pričamo o Cetinjskom manastiru. Pa fckin DPS nije umio limenku na Rumiji da riješi, a ne što drugo. Ne znam što je sad pomama. Kao da su ovi novi uselili SPC u manastir, a iselili nekog odatle. Baš ne kapiram.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #8148
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Misliš da nema uticaja IZ, na naše sugrađane islamske vjere, a usljed kojeg je porastao broj Bošnjaka u Crnoj Gori? Nema priče "naš bošnjački narod"?
    Ima dabome, od strane Zukorlića, na prostoru Sandžaka, i to je nešto na šta gledam na isti način kao i djelovanje SPC.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo i po istraživanjima od prije mjesec dva odnos Crnogoraca i Srba je skoro pa nepromijenjen 45:30, tako da ne vidim čemu potreba da se osjećamo mi Crnogorci ugroženi.
    To djeluje tako ako staviš brojke sa popisa 2011. i ovo istraživanje iz 2021. jedno pored drugog.

    Realnost je slijedeća:
    Trend porasta broja Crnogoraca i smanjivanja broja Srba je nastavljen od 2011. do 2020.
    (Srbi su imali najveći procenat među penzionerima, a oni su polako išli pod ploču, dok je procenat Crnogoraca bio veći kod najmlađih starosnih grupacija,
    tu je i momenat oportunizma i priklanjanja većini, ali i nešto iskrenog ponovnog poistovjećivanja sa crnogorskom nacijom)
    Rečeno mi je, a i djeluje realno, da je po internim podacima CEDEM-a do 2020. broj Crnogoraca izašao skoro na 50%, a Srba na 25% i kusur.

    Litije su već napravile razliku i "resetovale" stanje na ono iz 2011.
    Što se mene tiče neka im je prosto.
    Tu su uglavnom razni Milačići, Dajkovići i slične ništa robe, koje su bili Crnogorci 2010-ih pa se sjetili da su Srbi zadnje dvije godine.
    Neka ih nose. Nama ništa ne trebaju, a ni oni se neće usrećit sa njima.

    No fora je u tome, što se ovo posmatra samo kao početni zamah i nadaju se da će uz pomoć crkve uspjeti da nastave u tom pravcu i narihtaju procente na 35%, ako ne i 38% čime bi postali najbrojnija nacionalna grupacija u Crnoj Gori.
    Svoja nadanja temelje u prognozama da su vjernici SPC (42% povjerenje) i govornici srpskog (42% na zadnjem popisu) intimno Srbi, i da ih treba pogurati da "izađu iz ormara".
    Želje poslije toga su redefinisanje ustava, i odnosa u regionu.
    Last edited by ASC; 20-08-21 at 19:12.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  28. #8149
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dragi forumasi,

    Da li bi ste branili legitimno pravo CPC da postavi nekog vladiku u Berane, da svecanost bude dijelom u glavnoj ulici, a dijelom ispred Djurdjevih stupova?
    I da dodje u Berane recimo par hiljada likova u zelenim majicama da sebi dade malo oduska?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bejaole tamo

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da prestanu da se bave identitetskim pitanjima i politikom i okrenu vjerskoj službi, za početak...
    Međutim, to je fokus njihovog djelovanja makar zadnjih 30 godina.

    Da citiramo "đeda" iz 1990-ih:

    Ne Hrist, ne spasenje druše, ne pridobijanje hrišćana - nego "srpska Jugoslavija". Zadatak crkve.
    Njeni "zadaci" danas nisu bitno drugačiji.

    Pa shodno njenom djelovanju, prema SPC ima da se postavljamo kao prema stranom političkom subjektu, a ne običnoj vjerskoj organizaciji.
    Evo ti Kimi dijelom odgovori. Šta radi to MCP da se ti kao Crnogorac osjećaš ugroženim? Kad je đedo zadnji put izjavio nešto slično? Ko od trenutnog sveštenstva ima slične izjave?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  29. #8150
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ima dabome, od strane Zukorlića, na prostoru Sandžaka, i to je nešto na šta gledam na isti način kao i djelovanje SPC.
    Pa dobro, nešto ne vidim Ljubofila da poziva da se spriječi neka vjerska služba ili bilo ko da pominje i huči buči o tom problemu. Koliko saopštenja ovih organizacija koje "brane" Crnu Goru, čuš mene DPS, si pročitao o tom problemu u zadnjih godinu dana? Vjerovatno ćute ko zaliveni jer neće da se zamjeraju svom biračkom tijelu.

    Svakako, nadam se da će ova zabrana okupljanja od preko 50 ljudi na otvorenom biti sprovedena. Iskreno, ne razumijem ni jedne ni druge, al dobro mene ta pitanja ne trigeruju generalno. Ja bih prije izašao na ulicu zbog partitokratije ili neke zloupotrebe državnih sredstava, nego zbog crkve.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 326 of 543 FirstFirst ... 226276316322323324325326327328329330336376426 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •