Page 421 of 543 FirstFirst ... 321371411417418419420421422423424425431471521 ... LastLast
Results 10,501 to 10,525 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #10501
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,918
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,772
    Thanked in
    3,707 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ako ga nije stavio onda je nebitno
    Nije nosio pancir, mada ga je imao sa sobom.

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #10502
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Jesi siguran da su ove pancire nosili? Ovaj model ce samo pistoljski kalibar da zaustavi, a i tu samo tupo zrno, teteac bi ga probio..

    Nisam citao nista o slucaju, ne zamjerite mi, ali ovdje vidim da je ubijen "automatom", sto pretpostavljam je neka varijanta AK-a. Ako je to slucaj, ovaj pancir mu dodje isto kao i da je trik-majicu obukao...


  3. #10503
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,509
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    I ubijeni Mrdak i ovaj Knežević bili u bratstvu Stupovi.
    Zanimljivo.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  4. #10504
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Nije zanimljivo Isak kapi.
    Vidis li da dezurne apologete se ne oglasavaju.

    Da je neki sa Belvedera ili komita sa patriotskih skupova mozak bi nam ispirali odje kako su svi crnogorci uzasni. Sjeti se samo sto se Bana unuka narodnog heroja cinjelo odje.

    Ali dobro ima nas koji ne poistovjecujemo takve stvari.

    Ugasen je jedan mladi zivot i tu je kraj price.
    I ja se iskreno nadam za njih da ce vaziti "dogodine dozivotno u Spuzu".
    Last edited by hercules; 21-10-21 at 19:29.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. The Following 5 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  6. #10505
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije zanimljivo Isak kapi.
    Vidis li da dezurne apologete se ne oglasavaju.

    Da je neki sa Belvedera ili komita sa patriotskih skupova mozak bi nam ispirali odje kako su svi crnogorci uzasni. Sjeti se samo sto se Bana unuka narodnog heroja cinjelo odje.

    Ali dobro ima nas koji ne poistovjecujemo takve stvari.

    Ugasen je jedan mladi zivot i tu je kraj price.
    I ja se iskreno nadam za njih da ce vaziti "dogodine dozivotno u Spuzu".
    Sad ce se oglasiti, samo da vide sto iz centrale kazu. Evo sad će skoj I kompanija
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #10506
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    I nad-rasa ima svoje devijacije. Očevidno.

  8. #10507
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #10508
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Sad ce se oglasiti, samo da vide sto iz centrale kazu. Evo sad će skoj I kompanija
    Javlja li radio Tivat nešto o ovome?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  10. #10509
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ima logike u tome sto pricas za sarafe i cigle. Shit happens - moze to reci obicni covjek. Pitanje je doduse koliko to moze reci odgovoran covjek koji ne prepusta stvari slucaju. I opet nije svaka situacija za poredjenje. Ali ajde recimo da to moze reci obican covjek.

    Medjutim drzavni sluzbenik to ne moze reci. Moze kod nas sve, jer je i inace sve trulo. Ali drzavni sluzbenik, ne bi smio da kaze shit happens.

    Ovaj Mrdak nije pogodjen u glavu ni u neku arteriju. Da se ogradim, znam samo ono sto pise u novimama. Pogodjen je u grudi prika, kroz pancir. Opet kazem, ima logike u tome sto kazes, pa i za to da se uvijek trazi krivac. Ali reci ti to ovome Mrdaku, nije kriv pancir, jebiga, desava se.
    Državni službenik, privatni službenik, marko, janko - to su sve ljudi. Ima nešto što se zove nemar i nesavjestan rad, i što se kažnjava zakonom + osuđuje od strane svih dobronamjernih.

    Ali ima i nešto što se zove život, đe bio ti radnik, privatnik ili državni službenik, natovari ti se obim obaveza koji u normalnoj zemlji radi troje ljudi; imaš šefa koji je nesposoban ili prosječan; i nisi pročitao svaki od 870 pravilnika koji ti uređuju posao, već su te poslu učili "s koljena na koljeno". Svi ćemo se prepoznat...

    I to tako sve funkcioniše, sve dok se nešto ne desi. Šta god sam radio, vazda sam se molio da se nešto ne desi "u moju smjenu". E tad kad ti se potkopaju, nema toga Crnogorca koji neđe nije "neblagovremeno postupio", "primijenio smjernice iz Pravilnika o bližim uslovima za određivanje" bla bla, te "instrukcije o postupanju" bla bla...

    E kad još na to nakalemiš ovu medijsko / čaršijsku priču, bi ti ga posa'... Nije vazda bilo tako - kad je bila tragedija na Bioču, sva država je žalila mašinovođu, jer je svima jasno da ne može jedan čovjek biti kriv za sistem...

    Ono...dajte mi zemlju bez razbojnika, Ilira Đokaja, vozača glisera koji ubiju curu...pa do Brejvika i sličnih pojava. U tom smislu "s*it happens", oćemo li ispraviti nepravdu ako stvorimo pritisak na institucije da "skinu glavu" još nekome? Nije kriv pancir, krive su 95% ove džukele, i 5% nesrećni čoek koji je išao srcem mjesto glavom. Kraj priče. I da se krene na tu stranu, kola će se slomiti na nekom mrčenom službeniku, a ne na onima koji su rukovodili, stvorili takvu atmosferu rada, naučili ljude da rade pogrešno, pretovarili ih obavezama itd...

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Potpuno si u pravu, ali to je globalni trend. Odavno mi se čini da u međunarodnim odnosima nema opasnije rečenice od "nešto mora da se uradi".

    Desi se ružna stvar, u suštini nije se mogla preduprijediti, ali treba pred narodom da ispadne da nešto činiš - i onda se gluposti rade, i kod nas i u svijetu.
    Pa eto. Globalni je trend, ljudi reaguju emocijama, svaka domaćica ima megafon u vidu Fejsbuka, i onda jedna fotografija izbjeglice mjenja geopolitičku situaciju.

    Ali ako je trend, ne znači da se moramo svi izređati. Tim prije što, kako rekoh gore, svi možemo to dočekati. Ne daj bože, neko da ti bukvalno skoči pod auto - ako se novinar crne hronike Vijesti to jutro probudio na lijevu nogu - gotov si.

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Sh*it happens,ali izvini,ako već postoji regulativa neka-svakog kazniti ponpropisima iliti ni po grandfather nit po uncles
    Ja vam zavidim na tim radnim mjestima đe ste radili. Ja to đe sam bio, tu je bio ogroman obim obaveza, improvizacija, ko te pita - završavaj, učenja posla od kolega, đe je nešto standardna praksa, a i ako ima pravilnik za to - to niko ne zna.

    I te stvari su trivijalne i neprimjetne, i za taj posao, i za spoljni svijet...dok se nešto ne desi, đe počne povika da se traži krivac. E onda neka rutinska stvar, koju svi tako rade, postaje povod za hapšenja, provlačenja kroz novine... A tu rutinsku stvar da ti probaš da radiš po pravilniku - pitali bi te jesi li lud, "ne bi nas 100 bilo dovoljno, da se to tako radi za svaki predmet / objekat / bla bla"... Otprilike kao ugostitelju kad dođe inspekcija - nać će ti nešto. Atest za PP aparat ako ništa...

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Jesi siguran da su ove pancire nosili? Ovaj model ce samo pistoljski kalibar da zaustavi, a i tu samo tupo zrno, teteac bi ga probio..

    Nisam citao nista o slucaju, ne zamjerite mi, ali ovdje vidim da je ubijen "automatom", sto pretpostavljam je neka varijanta AK-a. Ako je to slucaj, ovaj pancir mu dodje isto kao i da je trik-majicu obukao...
    Ada nisam siguran, okle znam. Ali pancir za pištoljsko zrno tako izgleda... Mislim, pratnja novca da nosi balističku zaštitu za puščano zrno...to nije u skladu ni sa profilom prijetnje u Crnoj Gori. I ovo se moglo izbjeći, da žrtva nije išla srcem... Nije rješenje da se od pratnje novca pravi SWAT...treba bolje obučiti te ljude, objasniti im tačno procedure za slučaj prijetnje oružjem, a posle nek se policija zajebava i traži te ljude.

    A još jedna stvar...da je ovaj nesrećni momak prvi izvukao pištolj, pa ubio jednog napadača, a ostali pobjegli - robijao bi. Digla bi se povika, porodica razbojnika "on nikad mrava nije zgazio", Gorjanc Prelević tipovi bi počeli "za razbojništvo nije propisana smrtna kazna", sud bi podlegao pritisku, kao što podlegnu kad je osumnjičeni neki mrčo bez "leđa"...

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    I ubijeni Mrdak i ovaj Knežević bili u bratstvu Stupovi.
    Zanimljivo.
    A vala i te priče su mi za povraćanje. Kakve veze ima. Samo da kažeš "šteta što ovo naše bratstvo nema takvih mu*a kao Mrdak"...

  11. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  12. #10510
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ljetos na Durmitoru rendzer uhvatio onog krivolovca sa snajperom tako sto je trcao goloruk za njim, uhvatio ga za ranac i poceli da se rvaju po zemlji. Da ovaj prikan nije htio da bjezi, nego da se samo okrenuo i razmazao ga po onim stablima okolo, malo bi se uozbiljila drzava po tom pitanju. Dobro se zavrsilo, ali ipak.. duboko smo zasli u 21. vijek, a rendzeri i dalje goloruki treba da hvataju naoruzane ludake po sumama i divljini. Mislim da smo jedina drzava na svijetu koja tako pristupa tom problemu, a da ima krivolova koliko mi..

    Samo mala digresija...


  13. The Following 3 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  14. #10511
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    KOVAČEVIĆ OKUPLJA, KNEŽEVIĆ ,,TRENIRA“
    Da li zbog obimnog kriminalnog dosjea, ,,tvrde“ pripadnosti Demokratskom frontu i četničkom pokretu ili vezanosti za Srpsku pravoslavnu crkvu, Kneževiću je od predsjednika opštine Kovačevića dato puno povjerenje da organizuje grupu koja će biti mobilna i spremna, ako zatreba, da ide na Cetinje?

    Kovačević: Nadležni da otkriju počinioce i tako pokažu da Mrdak nije stradao uzalud
    Bice interesantno cuti reakciju Kovacevica ako se utvrdi da je "njegov" covjek jedan od pocinioca.

  15. #10512
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Ministarstvo ekonomije raspisalo tender za neku obuku za pisanje biznis planova i za izradu istih. Pogodite kome je namješten, imate jedan pokušaj.

  16. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:

    acs

  17. #10513
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    mislim da niko nece promasit
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #10514
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ministarstvo ekonomije raspisalo tender za neku obuku za pisanje biznis planova i za izradu istih. Pogodite kome je namješten, imate jedan pokušaj.
    Sve u svemu ništa ljepše od državne sise
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  19. #10515
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,749
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    izvinjavam se ako sam promasio temu, ali ovo treba ispratiti
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  20. #10516
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ministarstvo ekonomije raspisalo tender za neku obuku za pisanje biznis planova i za izradu istih. Pogodite kome je namješten, imate jedan pokušaj.
    Je li fidelity sa srecom uspio?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  21. #10517
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,552
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    izvinjavam se ako sam promasio temu, ali ovo treba ispratiti
    VDT jedne drzave... Pa da je svazilend...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  22. #10518
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,053
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

  23. #10519
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Javlja li radio Tivat nešto o ovome?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Lokalni radio pa se ne bavi tim temama, jesu toniz centrale rekli da spinujete. Dobra centrala , makar si se oglasio jes sa spinom i nijesi dotakao to sto treba ali centrala tako nalozila. Sendvic isplaćen
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  25. #10520
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ministarstvo ekonomije raspisalo tender za neku obuku za pisanje biznis planova i za izradu istih. Pogodite kome je namješten, imate jedan pokušaj.
    Nije valjda da rade isto stoni DPS, namjestaju tendere. Zapanjen sam tom informacijom a ja mislio osvjezilo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  26. #10521
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Zna li ko što bi sa rekonstrukcijom Vlade, čim je počelo da curi iz ANB-a oslabi ofanziva. I potpuno utihnu nakon što je objavljeno da će prvu državnu posjetu SAD-u obaviti navodni kočničar rekonstruisanog napretka.

    Kakve veze ima curenje Službinih podataka? Pa, nema još, ali imaće kad krene poplava.

    A Vašington? E, tu su stvari bile nešto jasnije i prije odlaska državne delegacije. Zato što je poziv upućen vicepremijeru, a ne predsjedniku Vlade, Skupštine ili države.

    Po povratku će sve biti očiglednije, naročito onima koji umiju više da saznaju iz jednoznačnih prostoproširenih rečenica američkih diplomata nego iz dvosmislenih eseja njihovih evropskih kolega.

    Ako je prije pet dana i moglo biti dilema koja je politika izazvala strahovanja od razmjene podataka sa Alijansom, nakon sastanka Gabriela Eskobara i Dritana Abazovića potpuno je jasno kakav politički kurs podrazumijeva izjava da "SAD i Crna Gora nijesu samo prijatelji, već i saveznici" i najava njegovog skorog dolaska u Podgoricu.

    Daleko od toga da spadam u obožavaoce američke spoljne politike, više mi se sviđaju unutrašnji standardi prava i sloboda, ali nijesam toliko politički neiskusna da ne znam čija je posljednja na Balkanu.

    * * *

    Ako sam dobro razumjela oba saopštenja, može dvojna koalicija da rekonstruiše Vladu do mile volje, ali podršku najjačeg saveznika dobiće samo politika za koju se dosljedno zalaže treća članica vlasti. Tako će biti sve dok većinska Crna Gora ne promijeni spoljnopolitički kurs.

    Mogu rekonstruktori sad da dižu bunu zbog miješanja SAD u unutrašnju politiku, ali ovoga puta nije riječ o politici nego o logici.

    Ne može se istovremeno i na Zapad i na Istok, i to ne zbog geografske udaljenosti u miljama nego one vrijednosne u vjekovima.

    Nije normalno podržavati evroatlantske integracije, a u iste opanke slaviti ratne zločince, negirati genocid, ignorisati prava najbrojnijeg naroda u svojoj državi i poništavati nezavisnost i suverenitet susjedne.

    Nije moralno u parlamentu glasati za preuzimanje demokratskih zapadnih tekovina, a izvan njega forsirati integracije sa vaskolikim srpstvom i despotske uzore iz Beograda i Moskve.

    * * *

    Što mi bi da priču o jednoj prizemnoj rekonstrukciji - "prizemno" u širem tumačenju, kao primitivno, banalno, neuvjerljivo i isprazno - započnem visokom politikom?

    Merak, dragi moji čitaoci, merak, jedva čekam da rekonstruktori počnu da se posipaju pepelom.

    Ko, mi htjeli da izbacimo Uru iz vlasti? Ma kakvi, mora da ste nas zamijenili s nekim...

    Samo smo imali namjeru da malo izredigujemo Sporazum od prošle godine. Kasno nas je puštila pobjednička euforija, tek na treće čitanje shvatili smo što u njemu piše.

    Da naš voljeni Ratko Mladić nije heroj nego ratni zločinac.

    Da Vojska Republike Srpske jeste počinila genocid nad Bošnjacima u Bosni i Hercegovini.

    Da je Kosovo država, suverena i nezavisna koliko i sve ostale u našem susjedstvu.

    Da se zaludu popisujemo po nacijama i vjerama. Nema ništa od srpskoruskih integracija sve dok su na snazi ove evroatlantske...

    A to je, brat-bratu, još najmanje tri decenije...

    * * *

    Kako ću tek da meračim kad se lider Ure vrati iz Vašingtona. Jes' da su moji diplomatski odnosi s partijom i prijateljski dijalog s njim zamrznuti još otkako su ušli u vlast, ali jedva čekam intervjue o toj posjeti, naročito njene posljedice.

    Ko, mi htjeli da izbacimo Dritana iz Vlade? Ma kakvi, on je nama kralj.

    Samo smo htjeli da realizujemo one zahtjeve Šest mjesnih zajednica iz '89, koje je bivša vlast izdala '97.

    I da srpski svet i svesrpskog predsjednika uvedemo u legalne tokove i u Crnoj Gori.

    I da, nakon Cetinja i Berana, inaugurišemo popove i u 22 preostale opštine.

    I da usvajamo isključivo crkvene zakone, mogu tužilaštvo i sudstvo da pričekaju dok svi koji se krste i klanjaju ne prihvate svetosavlje.

    I da smijenimo onoga Brđanina koji neće da utuvi u glavu kako je život jednog sveštenika vredniji od svih ostalih.

    I da u paketu ode i ministar Sekulović.

    Ako zbog toga ode i vicepremijer Abazović, kakve to veze ima s nama...

    * * *

    A ne da ima, nego je to bio i osnovni cilj navodne rekonstrukcije.

    Zato što bi s liderom Ure iz Vlade izašla i sva racionalna politika. Zaludu bi u kabinetu potpuno pogubljenog premijera - uzdam se u njegovog boga da se samo o tome radi - ostajala ona dva-tri ministra čiji su svjetonazori bliski vicepremijerovim.

    Zbog toga je jedna strana riječ, mimo devet značenja u četiri rječnika, dobila i deseto. Rekonstrukcija se po naški sad kaže - ili ćemo mi ući u Vladu ili je neće biti!

    Tačno onako kako je pokojni idejni vođa većine vladajućih i opozicionih partija komandovao prije dvije decenije - ili će se policija pretpotčiniti vojsci ili je neće biti.

    Godinu kasnije ostali su samo dugmići. Ne od malobrojnije policije, nego od drastično nadmoćnije vojske.

    Uh, utrnu mi svaki merak, naravno da nije za šalu nego za bogu plakat' takva politička pamet. Zahvaljujući kojoj se, na kraju, sve pretvori u lakrdiju.

    Na kraju će tako skončati i gorepomenuta rekonstrukcija, koja je nažalost mjesecima držala u blokadi Skupštinu, Vladu i sve najvažnije crnogorske institucije.

    Osim Predsjednika, koji ne može biti blokiran. Ali može da blokira sve.

    * * *

    Naravno da rekonstrukcija jeste neophodna, ali ne Vlade nego Crne Gore. I to prije svega rekonstrukcija svijesti njenih punoljetnih stanovnika koji su i nakon trideset godina nazadovanja dozvolili da o njihovoj budućnosti i dalje odlučuju ili ratnici iz devedesetih ili njihovi politički nasljednici. Prvi su obršili kod lopova, a drugi kod popova.

    Učini mi se ponekad da takvoj svijesti nema pomoći sve dok ih ne puštimo da bar pet godina vladaju zajedno. Samo oni, bez trećeg partnera na kojeg bi mogli da svaljuju svoju krivicu.

    Ne baksuziraj, kažem sebi čim se prisjetim na što bi moglo da liči to njihovo vladanje.

    Nema nade dok prvaci prvih ne priznaju, prvo pred civilnom pa onda pred političkom i pravosudnom Crnom Gorom, sva ratna zlodjela i sav poratni kriminal. A onda im se oduzme sve što su oteli tokom obje faze pohare - i one koju su pokrivali odbranom vaskolikog srpstva i ove potonje koja je bila zakamuflirana jačanjem crnogorskog identiteta.

    Nema nade ako istovremeno i prvaci drugih ne priznaju, prije svega pred svojim biračima, da najveća zlodjela prvih leže u desetogodišnjim ranim radovima. Da je poratna pljačka samo posljedica ratne prakse. I da se iz snova o svim Srbima u jednoj državi - upakovanim 1921. u SHS, 1942. u veliku Srbiju, 1992. u SRJ i 2021, na stotu godišnjicu ustavnog legalizovanja hegemonizma, u srpski svet - jesmo budili i možemo probuditi samo u međunacionalnoj klanici.

    * * *

    Nadu ćemo, definitivno, morati da tražimo na trećoj strani. Onoj koja se - pomalo rogobatno ali sasvim ispravno - zove građanska, višenacionalna i viševjerska Crna Gora.

    Nije ta nada od juče, vrsnica je Francuske revolucije, samo je kasno stigla u naše krajeve.

    Dobro, imam razumijevanja za tadašnje crnogorske prvake. Jeste Petar Prvi bio i politički prosvjetitelj, ali teško da mu je odmah po povratku sa Krusa mogla sinuti ideja o ustavotvornoj skupštini.

    Nije ni od Bogdana Vukova, onoga što je velikom vojskovođi donio glavu Mahmut-paše, bilo realno očekivati da ispred Cetinjskog manastira usklikne liberte, egalite i fraternite...

    Ne razumijem, međutim, ove lidere iz 21. vijeka koji su dozvolili da i liberte i egalite izgube bitku sa feudalnim apsolutizmom.

    A da se, godinu nakon njegovog konačnog poraza, fraternite svede na srednjovjekovno crkveno bratstvo.

    P. S. Koliko god izgledale formalno suprotstavljene, dvije većinske Crne Gore suštinski su iste. Objema su puna usta slobode, pravde i jednakosti, naročito dok pucaju u onu treću. Iako se ona bori upravo za one principe na kojima su utemeljene sve demokratske države. Ali, o tome neki drugi put, malo su me zbunili ovi eseji Evropske unije u nastavcima. Naročito onaj prvi, po kojem ispada da je Crna Gora bila bolja pod DPS-om...

    izvor: www.vijrsti.me

    Ratka standardna...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  27. #10522
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Baš Ratka standardna... ali eto. Nije bolja nego što može da bude, što bi Englezi rekli.

  28. #10523
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Izgleda bolje imat slozne lopove sa vec razradjenom mafijaskom drzavom.

    E sto sve necu cut, pakao...

  29. #10524
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    ček, Mojsije, sad je Ratka za DPS jel? ona koja je bila u prvim redovima kad bi Odupri se. ima li pravo žena da kritikuje? ili će ka Muk, Fideliti i mnoge NVO da ćute jer ih sad novi zapošljavaju i sređuju im poslove?

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #10525
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    https://borba.me/najnovije-istraziva...nom-padu-foto/

    Hahahah,samo sam pogledao- nezadovoljni radom vlade 74,3% i ne treba dalje gledat,iako je sitnim slovima ispisano

    https://borba.me/istrazivanje-javnog...ma-vlast-foto/

    A nije im ni ovo loše hahah

    Čuvamo naše


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 421 of 543 FirstFirst ... 321371411417418419420421422423424425431471521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •