Page 460 of 543 FirstFirst ... 360410450456457458459460461462463464470510 ... LastLast
Results 11,476 to 11,500 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #11476
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Pored ocigledne pljacke od strane DPS-a i satelita oko auto puta (da sad ne nabrajamo sve afere), ovdje DPS uhljebi mlate praznu slamu o Raonicu i ne znam kome, ovamo vicu kako su za toleranciju i da svi ravnopravno zive u CG, a sa druge strane podrzavaju da se nekome zabrani ulazak na stadion i to od strane DPS hijena...ali dobro, tesko je podnijeti sunovrat partije, nikad vise DPS...
    Da ne pricamo o novoj aferi na pomolu "albanski tajkun", kome tu nisu jasne stvari taj je DPS dupelizac i kraj price...
    Braniti napad na Raonića, pa oni su branili to što su tukli vojnike. Ovakve mržnje kao da ovom forumu, malo đe postoji. Sve isti likovi.

  2. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  3. #11477
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Po obicaju, izmisljas.
    Po običaju, nisi pogledao ono o čemu pišeš. Polslušaj klip i te ne-nacionalne i ne-nacionalističke povike "nisi Crnogorac".

  4. #11478
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Samo kratko jer jos drvite o istom.
    Ta presolventna firma koja sad posluje sa minusom zbog zaposljenih, je placala montazu pametnog brojila od 680 do 720 eura.
    Ne brojilo, nego SAMO MONTAZU. S obzirom da sam ja na kucu platio obicno brojilo 120 eura i montazu 60, vidite koliko se mutilo sa ovim.
    Ali nema veze. Oni bar vole ovu drzavu. I vole je punih 600 eura po brojilu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  6. #11479
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    PRINCIP NESELEKTIVNOSTI U TROŠENJU NOVCA

    Koliko rada, toliko i para: Ministarstvo ukida garantovane sume na godišnjem nivou

    Ovom mjerom biće obuhvaćeno Ministarstvo kulture, prijestonica Cetinje, Centar za obuku u sudstvu i tužilaštvu, nevladine organizacije, političke partije, Agencija za sprečavanje korupcije, fond za medije, Javni servis RTCG, dijaspora, fondovi za manjine, ženske organizacije u političkim partijama u državnom i lokalnim parlamentima

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...odisnjem-nivou

    Bice veselo u skupstinu vidim...


  7. #11480
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,898
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    509 Posts

    Default

    KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO

    Đurđević pozitivan na koronavirus, propušta utakmicu sa Turskom

    Prije Đurđevića na koronavirus bili su pozitivni Stevan Jovetić, Nebojša Kosović i Adam Marušić, koji su zbog toga propustili utakmicu sa Holandijom

    https://www.vijesti.me/sport/fudbal/...icu-sa-turskom

    Jel se ovo neko sprda ili smo pecina od drzave?


  8. #11481
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    slavili momci šta ćeš

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #11482
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,556
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Druze mi nemamo trenera sa autoritetom, ovo je sprdnja od reprezentacije.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  10. #11483
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    PRINCIP NESELEKTIVNOSTI U TROŠENJU NOVCA

    Koliko rada, toliko i para: Ministarstvo ukida garantovane sume na godišnjem nivou

    Ovom mjerom biće obuhvaćeno Ministarstvo kulture, prijestonica Cetinje, Centar za obuku u sudstvu i tužilaštvu, nevladine organizacije, političke partije, Agencija za sprečavanje korupcije, fond za medije, Javni servis RTCG, dijaspora, fondovi za manjine, ženske organizacije u političkim partijama u državnom i lokalnim parlamentima

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...odisnjem-nivou

    Bice veselo u skupstinu vidim...

    Znači sve shvatam, ali da Cetinje dobija 20 miliona godišnje iz budžeta, to je potpuno nenormalna cifra.

    Grad od 10ak hiljada ili manje ljudi koji tu stvarno žive dobija 2000 eura po stanovniku. To bi bilo kao da Podgorica dobija 360 miliona.

    U stvari, budžet opštine Podgorica je oko 90 miliona, pa, proporcionalno gledano, Cetinje dobija na poklon od države svake godine četiri puta veći budžet nego što ima opština Podgorica. Plus svi prihodi koje ionako ima opština Cetinje.

    Cifra je besmisleno visoka. Ajde da se Cetinju da pet miliona pa da se dovede opštinski budžet na nivo Podgorice... ali ovo je ludilo.

  11. #11484
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    PRINCIP NESELEKTIVNOSTI U TROŠENJU NOVCA

    Koliko rada, toliko i para: Ministarstvo ukida garantovane sume na godišnjem nivou

    Ovom mjerom biće obuhvaćeno Ministarstvo kulture, prijestonica Cetinje, Centar za obuku u sudstvu i tužilaštvu, nevladine organizacije, političke partije, Agencija za sprečavanje korupcije, fond za medije, Javni servis RTCG, dijaspora, fondovi za manjine, ženske organizacije u političkim partijama u državnom i lokalnim parlamentima

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...odisnjem-nivou

    Bice veselo u skupstinu vidim...

    Drzavni udar... Na dzepove patriJota

  12. #11485
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Drzavni udar... Na dzepove patriJota
    Djelimicno je OK ukidanje za partije, opstine itd. Ali za institucije kao sto je ASK ili javni servis, itekako nije OK. Da bi bili nezavisni, ne smije da postoji mogucnost da Vlada moze da odlucuje da li ce i koliko sredstava da izdvoji za njihovo funkcionisanje. Ujedno, sto se ASK-a tice, protivno je Zakonu o sprjecavanju korupcije (clan 95 stav 4).
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #11486
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Špijat ljude sa kojima si se zakačio (online ili live kako gođ) kod poslodavca da ostanu bez posla ako ćemo pošteno, nema ništa sa nacijom. Priznaćeš, to je univerzalni doprinos nauci nesojstva.

    Podsjeća me na lika koji ostane kad cijelo odeljenje pobjegne sa časa. I onda još razrednoj prošpija kolovođe bjekstva. Mada mnogo brutalnije, jer đaci nisu ostajali bez egzistencije.
    E jes stvarno sram ga bilo i to ga jos napada osoba koja je nosila slike navijaca sa imenom i prezimenom u mup cisto da imaju slike ljudi sa kojima je non stop 😂

  14. #11487
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default


  15. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  16. #11488
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Djelimicno je OK ukidanje za partije, opstine itd. Ali za institucije kao sto je ASK ili javni servis, itekako nije OK. Da bi bili nezavisni, ne smije da postoji mogucnost da Vlada moze da odlucuje da li ce i koliko sredstava da izdvoji za njihovo funkcionisanje. Ujedno, sto se ASK-a tice, protivno je Zakonu o sprjecavanju korupcije (clan 95 stav 4).
    Pa s obzirom na rezultate, mozda je i vrijeme da se malo stane na loptu. Imaju oni koliko mogu da dobiju za plate i poslovanje, ali se do sada svasta guralo kao projekat i nikada nikakve rezultate nije dalo.
    I mozda je vrijeme da se konacno obrati paznja sta se dobije za pare koje se daju.
    A ne uzmu se pare pa se izmisljaju lrojemti i putovanja samo da se potrose pare.
    Svakako podrzavam odluku za sad

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  18. #11489
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Toliko o tome, javio se vjerovatno big bruder iz EU.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ovca-u-budzetu
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #11490
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Toliko o tome, javio se vjerovatno big bruder iz EU.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ovca-u-budzetu
    A evo ga i Konjevic kojem je to bila kap koja je prelila casu: https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vjerenja-vladi
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #11491
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A evo ga i Konjevic kojem je to bila kap koja je prelila casu: https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vjerenja-vladi
    #Nece_DF_dat.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  22. #11492
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Po običaju, nisi pogledao ono o čemu pišeš. Polslušaj klip i te ne-nacionalne i ne-nacionalističke povike "nisi Crnogorac".
    Odlicno znas da mu nije zabranjen ulazak jer je Crnogorac i nevjesto pokusavas da spinujes tu pricu. Povika ''nisi Crnogorac'' je mozda i bilo, ali nije bilo ''ne mozes na tribinu jer nisi Crnogorac''.
    Bas kao sto niko fizicki nije dotakao Raonica, na 3 snimka koja su pregledana u policiji.

    Pregledana su tri video snimka sa stadiona na kojima nije zabilježen fizički kontakt navijača sa Raonićem, a osumnjičeni nemaju krivične dosjee, odnosno nikada ranije nijesu krivično gonjeni, kazala je advokatica Maja Turković
    Da ga je iko od njih takao prstom, momentalno bi trebao 30 dana na ladjenje pa bi drugi put razmislio sto radi.

    Ali imas fin entuzijazam da branis Vladu i sve sto ona radi, nista manje nego neki DPSovci koji i dan danas kukaju za DPSom. Samo ste dva suprotna tabora.
    Pri tome trudis se spinovanjem, istrzavanjem iz konteksta i cjepkanjem postova da iskrivis sve sto ti je sagovornik rekao.
    To rade ljudi kad ostanu bez argumenata. Dobro, Raonic salje mailove poslodavcima, ali to su finese i kozmeticke izmjene.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #11493
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Znači sve shvatam, ali da Cetinje dobija 20 miliona godišnje iz budžeta, to je potpuno nenormalna cifra.

    Grad od 10ak hiljada ili manje ljudi koji tu stvarno žive dobija 2000 eura po stanovniku. To bi bilo kao da Podgorica dobija 360 miliona.

    U stvari, budžet opštine Podgorica je oko 90 miliona, pa, proporcionalno gledano, Cetinje dobija na poklon od države svake godine četiri puta veći budžet nego što ima opština Podgorica. Plus svi prihodi koje ionako ima opština Cetinje.

    Cifra je besmisleno visoka. Ajde da se Cetinju da pet miliona pa da se dovede opštinski budžet na nivo Podgorice... ali ovo je ludilo.
    Usvojenim budzetom, predviđeno je da Cetinje po osnovu zakona o Prijestonici dobije 3,300,000 EUR odnosno 300,000 manjenego prosle 2020 godine.

    http://www.cetinje.me/cetinje/cms/pu...5e821c7c8d.pdf

    http://www.cetinje.me/cetinje/cms/pu...462fa67917.pdf

    Je li te sramota nekad sto pises? Ako nije, treba da te bude. Stidi se.
    Last edited by hercules; 16-11-21 at 18:10.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #11494
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Usvojenim budzetom, predviđeno je da Cetinje po osnovu zakona o Prijestonici dobije 3,600,000 EUR.

    http://www.cetinje.me/cetinje/cms/pu...462fa67917.pdf

    Je li te sramota nekad sto pises? Ako nije, treba da te bude. Stidi se.
    Nisam siguran da i ti znaš što pišeš.

    Nije zakonom o prijestonici predviđeno da se sipa opštinskom budžetu, već da ukupna ulaganja države budu na nekom procentu od državnog budžeta. Ok, dio ide kao direktna pomoč budžetu prijestonice, a dio kroz druga ulaganja.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #11495
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    A..... SKOJ je realno kiksao.

    Tek sad vidim šta si kvotovao.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  28. #11496
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Dobro znam zakon o Prijestonici, igrom slucaja zbog posla sam imao potrebu da znam. I znam sto sam napisao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  29. #11497
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Sad koliko je kiksao, ne znam je li bas 4x, ali je covjek rekao PROPORCIONALNO.
    Tipa da je u prosjeku pomoc po glavi stanovnika iz budzeta oko 2000, sto znaci da ako uzmemo da PG ima 200k stanovnika i damo 2000 po stanovniku ispada 400 miliona da se da iz budzeta za pomoc Podgorici.
    Nego umije Hercules da se zaleti tako, kaf mu se ne svidja prica

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  30. #11498
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sad koliko je kiksao, ne znam je li bas 4x, ali je covjek rekao PROPORCIONALNO.
    Tipa da je u prosjeku pomoc po glavi stanovnika iz budzeta oko 2000, sto znaci da ako uzmemo da PG ima 200k stanovnika i damo 2000 po stanovniku ispada 400 miliona da se da iz budzeta za pomoc Podgorici.
    Nego umije Hercules da se zaleti tako, kaf mu se ne svidja prica

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Sreca pa ti sve znas i uvijek si u pravu. Osim ovoga puta. Jes sve idu po narodu i dijele 2000. Ne radi se nista bez to.
    Zaletio sam se bas. Ne svidja mi se prica jer nije tacna. A prica je tacna taman kao sto CT ima 10 hiljada stanovnika a ne 14 hiljada. 40% gore dolje tu smo nedje.

    20 miliona se Cetinju prebaca. Bas. Nego tako je kad se procenat mnozi sa cijelim budzetom.
    Sad sto u zakon pise 0.4% projektovane vrijednosti tekućeg
    budžeta Crne Gore u sklopu transfera opštinama za finansiranje izdataka za vršenje zakonom utvrđenih nadležnosti Prijestonice a 0.6% za razne projekte koji treba da se kandiduju i odobre od strane Vlade kroz kapitalni budzet (to je ono sto tebi smeta) su trivije i finese. Sitnice.

    A postovanje tog istog zakona od strane DPSa koji ga je i usvojio i aktuelne Vlade je za posebnu pricu. Nego dobro, evo ce se i to promijenit. Stize osvjezenje i oslobadjanje institucija.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  31. #11499
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Odlicno znas da mu nije zabranjen ulazak jer je Crnogorac i nevjesto pokusavas da spinujes tu pricu. Povika ''nisi Crnogorac'' je mozda i bilo, ali nije bilo ''ne mozes na tribinu jer nisi Crnogorac''.
    Bas kao sto niko fizicki nije dotakao Raonica, na 3 snimka koja su pregledana u policiji.
    Vidim da te odjednom više ne interesuje šta je rečeno u klipu, već ti "odlično znaš" da ti povici "nisi Crnogorac" nisu na nacionalnoj osnovi. Dobro.

  32. #11500
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sreca pa ti sve znas i uvijek si u pravu. Osim ovoga puta. Jes sve idu po narodu i dijele 2000. Ne radi se nista bez to.
    Zaletio sam se bas. Ne svidja mi se prica jer nije tacna. A prica je tacna taman kao sto CT ima 10 hiljada stanovnika a ne 14 hiljada. 40% gore dolje tu smo nedje.

    20 miliona se Cetinju prebaca. Bas. Nego tako je kad se procenat mnozi sa cijelim budzetom.
    Sad sto u zakon pise 0.4% projektovane vrijednosti tekućeg
    budžeta Crne Gore u sklopu transfera opštinama za finansiranje izdataka za vršenje zakonom utvrđenih nadležnosti Prijestonice a 0.6% za razne projekte koji treba da se kandiduju i odobre od strane Vlade kroz kapitalni budzet (to je ono sto tebi smeta) su trivije i finese. Sitnice...
    "Za prijestonicu Cetinje se izdvaja jedan odsto projektovane vrijednosti tekućeg državnog budžeta za svaku fiskalnu godinu"

    Ja sam pošao od ovoga, a ti ako imaš komentar i hoćeš da objasniš izvoli. Može i bez vrijeđanja, ali i ne mora, meni vrijeđanje smeta samo od ljudi koje cijenim.

    Dakle jedan posto državnog budžeta ide Cetinju. Koliko je to para? I je li to normalna suma za 10k stanovnika?

    Za 10 hiljada sam bio još velikodušan, ako osam hiljada stvarno živi na Cetinju puna šaka brade.

Page 460 of 543 FirstFirst ... 360410450456457458459460461462463464470510 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •